Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Ικαρίονα δυο μέρες προσπαθώ να συνεννοηθώ μαζι σου αλλα το κακό με σένα είναι ότι "κλειδώνεις" στο κεφάλι σου παίκτες και ρόλους και δε βλέπεις και άλλες οπτικές. Οι παίκτες μυαλό έχουν και βλέπουν αν συνεισφέρω με το να προσπαθώ να κάνω κι άλλους να συμμετέχουν αντί να κολλάω σε πράγματα όπως εσύ. Προς το παρόν θα κάνω ένα διάλειμμα και θα επανέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδιά βρίσκομαι απο κινητό και δυστυχώς δε μπορω να πω πολλά ,αλλά πριν τις 5 ελπιζω να μπω απο PC και να σχολιασω κάτι άλλο. Ευτυχως θυμα δεν ειχαμε οποτε λίγο χαλαρά σήμερα. Παρ'ολα αυτά ενω χτες μου κανε εντύπωση ,διαβάζοντας ποστς και περιμένοντας απάντηση απο τη Νεφέλη που απλα αμύνθηκε και απο τοτε τίποτα ,θα ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΩ .Και περιμένω καποιο πειστικό επιχείρημα γιατί είναι σα να μην υπάρχει απί χτες.
Η ψηφοφορία κρίθηκε μεταξύ Fast και Νεφέλης. Η χρήση καρτών και από τους δύο τους έδειξε απλά ότι ήθελαν να παραμείνουν στο παιχνίδι.

Τον Fast ψήφισαν οι: methexys, Soukouu, tsarachaf, Σπυρακος (^^). Από τους 4, η πιο πειστική αιτιολόγηση ήταν του tsarachaf, αλλά πιστεύω ότι θα ψήφιζε έτσι ανεξαρτήτως ρόλου.



Πράγματι η Μάιρα είχε κακό ρόλο στο προηγούμενο Παλέρμο, είχα αναφέρει και τότε ότι δε μου άρεσε ο τρόπος του παιχνιδιού της, ανεξαρτήτως ρόλου. Κατά τη γνώμη μου όμως ο Φαστ απλά ήθελε να κάνει πλάκα σε εμένα και τίποτα περισσότερο.



Δεν μπορώ να ακολουθήσω τη λογική του Soukouu, δε μου φαίνεται τόσο σωστή. Πιο πολύ μπερδεύει παρά ξεκαθαρίζει. Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι επικίνδυνος παίκτης, αλλά για την ώρα είναι από τους υπόπτους μου.



Τελικά πάντως, ήσουν μέρος του κύματος, κρίνοντας εκ των υστέρων πάντα.

Βλέπω ότι δεν υπάρχει πτώμα. Τα σενάρια που παίζουν είναι:

1. Η μαφία χτύπησε αλεξίσφαιρο
2. Ο/η γιατρός χτύπησε τη σωστή πόρτα
3. Η/ο μάγισσα/ος έκανε χρήση της ιδιότητάς της
4. Η πόρνη σαγήνευσε το/η μαφιόζο/α

Πιο πιθανά σενάρια για μένα είναι το 1 και το 3, κυρίως λόγω του ότι είμαστε ακόμα αρκετά άτομα στο παιχνίδι. Θα φανούν περισσότερα πράγματα στη συνέχεια.

Ναι ωστόσο αν και ηταν αναμενόμενο κάποιοι να πιαστούν απο τον τροπο ψήφου του fast ,εγώ οπως θα ξαναπω για τελευταία φορά το κατακρινω και γι αυτό το ψηφισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αρχικά να πω στον. Ikariona ότι και πρσι δύο ημέρες απείχα επειδή ήρθε ποσειδι ανεξαρτητα από το ρόλο μου. Το ίδιο και φέτος. Δεν θα ζητήσω συγγνώμη πού ήρθα δύο μέρες διακοπές.
Σχετικά με την δολοφονία θα διαφωνησω με wild boy. Πάντα είναι καλύτερο να μην υπάρχει θύμα. Αριθμητικά. Δεν μας παίρνει μα χάνουμε ατόμΑ και πρωί και βράδυ.
Το σενάριο τou ikariona έχει μια βάση. Και θα μου άρεσε και εμένα να δω ισοψηφία τζονι κ ντουμ.
Βέβαια συμφωνώ με Τάσο ότι δεν είναι τόσο καλό να δίνεις τόσες λεπτομέρειες. Γοάτι. Μπορεί. Να τος επωφεληθεί και η μαφία.
Τα άτομα στα οποία δε θα κινηθώ γιατί θεωρώ ότι δίνουν. Καλή τροπή στο παιχνίδι είναι Τάσος και καραντακοφ.
Ψηφίζω. Τζονι15 γιατί. Δεν μου άρεσει ο τρόπος που αντιδρά στις κατηγορες συν η χθεσινή ψήφος για την οποία δεν με κάλυψε η απάντηση του
με προβληματίζει Κ Η μεθεξις αλλά δεν μπορώ ντης επιρριψω κάτι ακόμη

Αυτός εδώ έχει ψηφίσει αλλά δε φαίνεται.
Ένα overall παρακαλώ για να δούμε πώς θα προχωρήσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!

Η σημερινή μου ψήφος παει στον Σουκουυ.
Ηταν εκείνος που εδωσε τη 4η ψήφο στον Φαστ χθες, δικαιολογώντας τη με περίεργο τροπο, λέγοντας απλώς πως ο Φαστ δεν του εδωσε πληροφορίες ώστε να μη τον ψηφίσει.
Αφου ο Φαστ αποχώρησε, ανέφερε πως η αποχώρηση του δεν τον πειραξε. Απο τότε, η παρουσία του εδω ειναι σχεδόν ανύπαρκτη.
Αν ο Φαστ ηταν αθώος, ο Σουκου ακολούθησε το κύμα εναντίον του και δεν επέλεξε να ψηφίσει κάποιον άλλον αλλα για κάποιον λόγο αποφάσισε να κανει τον Φαστ mvp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 25/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug --> Nefeli Graf
  4. Deutsch... Lover--> Soukouu
  5. Dimitris S --> aggelogiannos
  6. DumeNuke --> methexys
  7. Eileen --> Johnny15
  8. Emilouko --> Johnny15
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Himela --> Wild Boy
  11. Ikarionas --> Johnny15
  12. JKaradakov --> Ερις
  13. Johnny15 --> Ikarionas
  14. ~Melania~
  15. methexys --> DumeNuke
  16. Nefeli Graf
  17. PolGR1509 --> Johnny15
  18. Soukouu
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf --> DumeNuke
  21. Wild_Boy --> Dimitris S
  22. Ερις -->DumeNuke
  23. Σπυρακος (^^) --> Nefeli Graf
  24. Τάσος97

Ψήφοι
4 DumeNuke
4 Johnny15
2 Nefeli Graf
1 aggelogiannos
1 Dimitris S
1 Ikarionas
1 methexys
1 Soukouu
1 Wild boy
1 Ερις

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Fast - Ψηφοφορία 24/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ

Λοιπόν επειδή άρχισαν να με αθωώνουν αρκετοί και ίσως να σημαίνει ότι θα τα τινάξω, απευθύνομαι λίγο στους πολίτες για να προτείνω ένα σκεπτικό που θα μας βοηθήσει αρκετά αν το ακολουθήσουμε σ' αυτή την ψηφοφορία. Όπως θα διαβάσατε παραπάνω (αν δεν διαβάσατε, να το διαβάσετε) υπάρχει μια καλή θεωρία που θέλει τον Johnny ΔΑ και τον Dumenuke ίσως μαφιόζο. Ο Johnny ζητούσε ''βοήθεια'' από έμπειρους παίκτες, μίλησε ρητώς για 'σήματα' που ελπίζει να έχει (αναφερόμενος στο κινητό του βέβαια αλλά bitch please) και λέγοντας κι αυτά τα σχετικά με τις οσφρήσεις. Θεωρώ πως ο Dumenuke είναι μάλλον μαφιόζος και τον έχω ψηφίσει. Προσέξτε όμως τι κινδυνεύουμε να πάθουμε αν τον βγάλουμε τώρα. Έχουμε συμφωνήσει αρκετοί ότι ο Dume είναι μαφιόζος και είναι λογικό ο ΔΑ να τον θεωρεί πλέον κι ο ίδιος μαφιόζο. Αν λοιπόν πέσουμε όλοι να ψηφίσουμε τον Dume, τότε ο ΔΑ πολύ εύκολα θα μπορέσει να τον σώσει αλλάζοντας τις ψήφους του με κάποιου άλλου αθώου και θα χάσουμε τσάμπα έναν αθώο. Αν όμως βγάλουμε πρώτα τον ΔΑ αυτό θα αποφευχθεί, θα έχει φύγει ένας κακός ρόλος και μετά θα είμαστε πιο άνετοι. Οπότε προτείνω να πάμε όλοι να βγάλουμε πρώτα τον ΔΑ. Σύμφωνα με αυτά που έγιναν ο ΔΑ φαίνεται να βρίσκεται ανάμεσα σε Johnny και Dumenuke. O Johnny επειδή φαίνεται να ζητάει ξεκάθαρα σήματα και ο Dumenuke γιατί αν ο Johnny ήταν μαφιόζος, αναφερόμενος στην ''καλή του όσφρηση'' θα μπορούσε να κάνει καλό σήμα στον Dume ως ΔΑ του. Πιο πιθανός ΔΑ είναι ο Johnny αλλά φοβάμαι μόνο το εξής: Αν οι μαφιόζοι είδαν ότι βρήκαμε ως ΔΑ τον Dumenuke και ξέρουν ότι κινδυνεύει να φύγει εκείνος, πράγμα που θα σήμαινε ότι ο Johnny θα ήταν μαφιόζος, μπορεί να είπαν στον Johnny να 'θυσιαστεί' και γι' αυτό να μίλησε για ''σήματα'' τόσο ρητά, ώστε να θεωρήσουμε αυτόν ΔΑ και να τον ψηφίσουμε και να μπορέσει μετά ο Dumenuke να τον σώσει με ανταλλαγή ψήφων. Δεν ξέρω τι απ' τα δύο ισχύει πραγματικά. Πιστεύω όμως ότι αφού τόσα άτομα συμφωνούμε πως υπάρχει κάτι κακό ανάμεσά τους ή ότι μπορεί να είναι και οι δυο κακοί, όλοι οι αθώοι θα πρέπει να ψηφίσουμε ανάμεσα σ' αυτούς ελπίζοντας να φέρουμε στην πρώτη θέση τον ΔΑ για να μην μπορεί να αλλάξει ψήφο με κάποιον αθώο. Δεν είμαι σίγουρος για το τι γίνεται σε περίπτωση ισοψηφίας. Αν δηλαδή φέρουμε σε ισοψηφία τον Dume και τον Johnny, τότε θεωρείται ότι ο ΔΑ είναι στην 'πρώτη' θέση και άρα δεν μπορεί να κάνει ανταλλαγή ψήφων επειδή δεν μπορεί σύμφωνα με τους κανόνες να αλλάξει τις ψήφους απ' τον εαυτό του; ή μπορεί να το κάνει; Θεωρητικά, αν π.χ. έχουν κι οι δυο από 4 ψήφους και επιχειρήσει να αλλάξει τις ψήφους του άλλου με κάποιον τρίτο, απλώς θα δημιουργήσει ισοψηφία με τον εαυτό του και κάποιον τρίτο, οπότε πάλι δεν θα έχουμε πρόβλημα. Προτείνω λοιπόν να φέρουμε σε ισοψηφία αυτούς τους δύο, ώστε να πάμε σε δημοσκόπηση, να βγάλουμε τον έναν και μετά με την άνεσή μας να βγάλουμε τον άλλο την επόμενη μέρα. Ο ΔΑ θα φύγει σίγουρα και θα έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο και μάλιστα θα αναγκάσουμε και τους μαφιόζους να συμβάλλουν στη δημιουργία ισοψηφίας, επειδή όποιος δεν το κάνει (ειδικά απ' όσους είπαν πως υποπτεύονται αυτούς τους δύο) πολύ απλά θα καρφωθεί και θα τον βγάλουμε αμέσως μετά. Το συγκεκριμένο σενάριο βοηθάει αποκλειστικά τους πολίτες.

Αλλάζω την ψήφο μου στον JOHNNY και ελπίζω να συμβάλλετε στο να κάνουμε αυτό που είπα, αντί να ψηφίζετε ό,τι να 'ναι. Τουλάχιστον αν τα τινάξω σήμερα, please σκεφτείτε το.

Τώρα τα σενάρια να είμαι μαζί με τον Dumenuke δεν θα τα σχολιάσω γιατί είναι τόσο σουρεάλ που είτε ο David Lynch δεν θα τα σκεφτόταν.
Μου αρέσει το σκεπτικό σου αλλά προβληματίζομαι κιόλας. Πίστευα πως ο ένας από τους δυό είναι αθώος γιατί δεν γίνεται να είμαστε τόσο τσακάλια και να βρήκαμε δυό κακούς ρόλους από τη δεύτερη μέρα αλλά σίγουρα ο ένας από τους δυό είναι σίγουρα κακός. Περισσότερο στρέφομαι προς τον Dum γιατί έχει παρόμοιο παίξιμο με τότε που ήταν πάλι μαφία, ενώ ο Τζόνυ μου θυμίζει πολύ εμένα στο πρώτο μου παιχνίδι που δεν ήξερα τι μου γινόταν (όχι πως τώρα ξέρω δηλαδή για να είμαι ειλικρινής...) και ενώ είχα σημαντικό ρόλο πολίτη, με έβγαλαν νωρίς.
Πάντως έχουμε χρόνο πριν την ψηφοφορία και δεν θα ψηφίσω ακόμα, ελπίζοντας πως ίσως ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα στο μυαλό μου.

Δεν ισχύει. Αν όντως ισχύει το σενάριο που είπαμε και βρήκαμε τον ΔΑ, τότε δεν έχει κάτι να χάσει. Απ' το να τον βγάλουμε χωρίς να προλάβει να χρησιμοποιήσει τη δυνατότητά του, θα τη χρησιμοποιήσει για να κερδίσει έναν ακόμη γύρο για τους μαφιόζους κρατώντας τον Dumenuke μέσα στο παιχνίδι και βγάζοντας έναν αθώο εκτός. Αλλά ακόμη και να ισχύουν αυτά που λες ποιος ο λόγος να το ρισκάρουμε; Τους βάζουμε και τους δύο σε ισοψηφία, βγάζουμε τον ένα τώρα π.χ. Dumenuke και βγάζουμε τον άλλο την επόμενη μέρα χωρία να μπορέσει να κάνει ανταλλαγή. Γιατί να ρισκάρουμε να φύγει ένας αθώος και να κερδηθεί ένας ακόμη γύρος για τους μαφιόζους. Τους πάμε ισοψηφία και είμαστε κομπλέ. Παρατηρούμε ταυτοχρόνως και ποιοι θα προσπαθήσουν να αποφύγουν το να τους στείλουν σε ισοψηφία και ξεκαθαρίζει αρκετά το παιχνίδι. Το σενάριό μου μόνο τους πολίτες βοηθάει.
Απαντάω μόνο στο bold και σου λέω πως με το σκεπτικό που έγραψα πριν, ότι δηλαδή δεν γίνεται να είναι κι οι δυό κακοί, τότε αυτό που θα καταφέρουμε είναι να σώσει η μαφία τον δικό της και ο άλλος να γίνει βορά στα όρνεα. Βέβαια κάποιους πρέπει να θυσιάσουμε για να μπορέσουμε να καταλάβουμε περισσότερα, απλά όταν γίνεται λυπάμαι γιατί έχω βρεθεί σ' αυτή τη θέση...:redface:

Πολύ μεγάλη νίκη το οτι δεν είχαμε δολοφονία. :D

Πηγαίνοντας όμως προς την ψηφοφορία, δεν μπορώ να δεχτώ οτι ένας μαφιόζος κι ένας ΔΑ κάνανε τόσο κακό παιχνίδι που βρίσκονται ήδη έτοιμοι να φύγουν. Αν ο Ντιουμ ήταν μαφιόζος κι ο Τζόνυ ΔΑ δε θα προσπαθούσαν οι υπόλοιποι μαφιόζοι να τους σώσουν ρε παιδιά; Δηλαδή μακάρι να είναι έτσι και να διώξουμε ΔΑ ή μαφιόζο, αλλά μού φαίνεται πολύ εύκολο για να είναι αληθινό. Μήπως οι μαφιόζοι τρίβουν τα χέρια τους βλέποντας να έχουμε κολλήσει σε δυο άτομα; Δεν ξέρω, απλά δίνω τροφή για σκέψη. :/:
Και πολύ σωστή τροφή μάλιστα, τις ίδιες σκέψεις έχω κάνει κι εγώ.

Με εξέπληξε το γεγονός ότι κανείς δεν πέθανε τη νύχτα. Έσωσε κάποιον ο ιατρός; Κοιμήθηκε η πόρνη με το δολοφόνο της; Πήγαν να βγάλουν τον αλεξίσφαιρο; Για πείτε καμιά γνώμη.
΄Ολα παίζουν φυσικά.

Να πω εδώ και κάποιες σκέψεις γενικώτερες, για το αποτέλεσμα της χθεσινής ψηφοφορίας, μια και δεν τα κατάφερα χθες βράδυ αλλά και για τη σημερινή μη δολοφονία.
Σίγουρα ήταν θετικό που δεν είχαμε θύμα, πολλοί από μας όσο πλησιάζει 1 η ώρα φοβόμαστε πως θα είμαστε τα θύματα και είναι μεγάλη ανακούφιση να βλέπεις πως δεν υπάρχει θύμα. Μας δίνει χρόνο μερικές ακόμα ώρες να σκεφτούμε και να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα.
Πάμε στη χθεσινοβραδυνή ψηφοφορία τώρα. Μου είχε κάνει κι εμένα εντύπωση η λιγοστή παρουσία του Fast και δεν αναφέρομαι τόσο στα λίγα ποστ ή στο ότι ψήφισε χωρίς να πει κάτι άλλο. Περισσότερο το ότι έγραψε μετά ξανά αλλά δεν είπε τίποτα επί της ουσίας, επίσης δεν μας άφησε κάποια τελευταία λόγια για να μας δώσει κάποιο στοιχείο.
Τελικά μου μοιάζει σαν άπειρος παίκτης που δεν ήξερε πως να κινηθεί και φοβάμαι πως βγάλαμε αθώο, πράγμα όχι ασυνήθιστο για πρώτη μέρα. Από εδώ και πέρα όμως πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί και να σκεπτόμαστε καλύτερα πριν απόφασίσουμε για ψήφο, όπως και το να μην φοβόμαστε να αλλάξουμε την ψήφο μας αν δούμε πως υπάρχει σοβαρός λόγος. Θα μου πεις εσύ γιατί δεν το έκανες κι εσύ όταν είδες πως κινδύνευε η Νεφέλη; Το λόγο τον έχω γράψει στο προηγούμενο ποστ μου, έκανα baby sitting και δεν είχα τη δυνατότητα να γράψω παρά μόνο να διαβάζω διαγώνια κάποια πράγματα.

Τέλος να σας πω ξανά συγνώμη για την απουσία μου για ώρες αλλά ρε παιδιά, τουλάχιστον η δική μου δικαιολογία είναι για κάτι σοβαρό και όχι ότι πήγα για μπάνιο. Εδώ είχα κανονίσει να μην έχω εξόδους και επισκέψεις αυτές τις μέρες για να μπορώ να αφοσιωθώ στο παιχνίδι.
Θα επανέλθω όπως και να έχει για να ψηφίσω και ίσως και για άλλο ποστ αν προκύψουν πράγματα που θα θέλω να σχολιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Προτείνω Dum και Γιάννης να μας πουν τη θέση τους. Για ποιους λόγους είναι αθώοι. Το ίδιο και η Νεφέλη που τη βλέπουμε να ανεβαίνει στην ψηφοφορία.

Ορίστε τώρα, παράπονα και παράπονα και έχω φτάσει να λιώνω στο παιχνίδι και να μένουν πίσω οι δουλειές μου! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλαζω τη ψηφο μου σε Νefeli Graf. Για αιτιολογια πρωτη παραγραφος αυτου του ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φαστ ειλικρινα η κινηση σου ηταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ υποπτη. Απειρος παικτης ε; και δινουμε διπλ ψηφο 2 λεπτα πριν τη ληξη; Οχι και τοσο απειρη κινηση, κατ εμε πολυ καλα μελετημενη... Ικαριωνα αλλαξαμε βλεπω σε νεφελη ε; δε σου φανηκε καθολου υποπτη η κινηση του φαστ.. μαλιστα.
Φαστ κατι πιο καλο για τελευταια λογια δεν ειχες ε; και συνεχιζουμε...

Εδώ δε θα συμφωνήσω. Όλοι οι παίκτες θέλουν να σώσουν την πάρτη τους. Πιο περίεργο θα μου φαινόταν εάν έφευγε αμαχητί.

Κύριε τασο είπα και μετα δεν εννοούσα την χιμελα πόρνη Αλλα τον Τζόνι οπως ειπα εξ αρχης
Επισης ειπα στο ποστ για τον τζονι οτι τον θεωρώ πόρνη Γιατί εδωσε σήμα σε και καλα καλυτερους-παλαιότερους παίχτες να του δώσουν οδηγιες η οπως λεει ο ίδιος να μυριστουν πραγμα τα. Άρα εχει πληροφορία για κάποιον δικο σας παλιο παίχτη. Καταλάβατε τωρα;
Μια σκέψη μόνο γύρω από το post του Johnny που δεν το σχολίασα. Με παραξένεψε η χρήση της λέξης ''μυρίζονται'' στο γραπτό του. Φαίνεται σαν να προσπαθεί να πει σε κάποιους να τον καθοδηγήσουν οπότε η κατηγορία ότι μπορεί να είναι πόρνη δεν είναι άστοχη. Ωστόσο, η χρήση της συγκεκριμένης λέξης μου έφερε στο νου την αντίστοιχη χρήση από τον Dumenuke στις 11:40 όταν μου είπε το εξής:

''Και το ρεύμα το ξεκίνησες εναντίον μου, καθώς, αν δεν κάνω λάθος, ήμουν ο πρώτος που πήρε δεύτερη ψήφο. Αν θες, μια συμβουλή, τις μαφιόζιες τακτικές μου, μην τις χρησιμοποιείς εναντίον μου. Το αντιλαμβάνεσαι ότι τις μυρίζομαι από χιλιόμετρα μακριά''.

Θα μπορούσε ίσως ο Johnny να είναι μαφιόζος που δίνει σήμα στον ΔΑ Dumenuke; Να είναι τόσο τυχαία η χρήση λέξης που σχετίζεται με την όσφρηση και μάλιστα μέσα σε εισαγωγικά (σαν να θέλει να δώσει έμφαση εκεί);

Γιατί έχετε σκαλώσει έτσι στο "μυρίζονται"? Λες και προσπαθείτε να πιαστείτε από κάπου κάνετε έτσι;

Επειδή είδα ότι αναφέρθηκε κάτι σε εμένα και σε επιλεκτικό διάβασμα. Έχω την εντύπωση ότι την πρώτη μέρα έτσι λειτουργούμε συνήθως. Πιανόμαστε από κάτι μικρό --> το λέμε για να κόψουμε αντιδράσεις--> βγάζουμε μικροσυμπεράσματα που ελεγχουμε τις επόμενες μέρες.

Έβγαλες κάποιο συμπέρασμα?

ποια λογια του ρε χιμελα μας δουλευεις νυχτιατικα; και στην τελικη πες μου μια ομαδα μαφιοζων που θα εσωζαν 1) τοσο νωρις, 2) εναν απειρο παικτη ή 3) τοσο νωρις εναν απειρο παικτη. Η απαντηση και στα τρια ειναι ΚΑΜΜΙΑ.
Ο ικαριονας ας κανει τα δικα του σεναρια και υποθεσεις δεν ειναι τοσο κακο, αλλα δε χρειαζεται να διατυμπανιζεται ποιος ειναι υποπτος και ποιος αθωος απο ενα παιχνιδι 12 ωρων......

Και εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου. Ένας επιπλέον παίκτης είναι πάντα χρήσιμος για κάθε ομάδα. Εκτός αν είναι να περιμένουμε κάτι από τη συνέχεια.

Αλλάζω ψήφο σε DUMENUKE. Αφού δε σας κανει ο τσαρατσαφ παμε στα αρχικά μου σενάρια

Πραγματικά, μου είναι αδύνατο να ακολουθήσω τη λογική σου, σε τέτοιο βαθμό που πιστεύω ότι δεν έχεις καθόλου καλούς σκοπούς. Πιο πολύ μπερδεύεις παρά οτιδήποτε άλλο. Πολλά ποστ αλλά εντελώς μα εντελώς μπερδεμένα.

DumeNuke και από εμενα προς το παρόν.

Δεν κατάλαβα το λόγο.

Για την ώρα, ψηφίζω τον Emmanouilmyrgia επειδή κατά την άποψή μου έχει χαρακτηριστικά που θα ταίριαζαν σε κάποιον που ανήκε στη μαφία.

ΥΓ: Γνωρίζω ότι έχω αφήσει πολλά πράγματα εκτός σχολιασμού, αλλά πραγματικά δεν προλαβαίνω και προσπαθώ να τα πιάσω όλα με χρονολογική σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 25/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug --> Nefeli Graf
  4. Deutsch... Lover--> Soukouu
  5. Dimitris S --> Nefeli Graf
  6. DumeNuke --> methexys
  7. Eileen --> Johnny15
  8. Emilouko --> Johnny15
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Himela --> Wild Boy
  11. Ikarionas --> Johnny15
  12. JKaradakov --> Ερις
  13. Johnny15 --> Ikarionas
  14. ~Melania~
  15. methexys --> DumeNuke
  16. Nefeli Graf
  17. PolGR1509 --> Johnny15
  18. Soukouu
  19. Guest 278211 -->Emmanouilmyrgia
  20. tsarachaf --> DumeNuke
  21. Wild_Boy --> Dimitris S
  22. Ερις -->DumeNuke
  23. Σπυρακος (^^) --> Nefeli Graf
  24. Τάσος97

Ψήφοι
4 DumeNuke
4 Johnny15
3 Nefeli Graf
1 Dimitris S
1 Emmanouilmyrgia
1 Ikarionas
1 methexys
1 Soukouu
1 Wild boy
1 Ερις

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Fast - Ψηφοφορία 24/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δηλαδή πιστεύει κανείς ότι θα πάρουμε περισσότερες πληροφορίες για το τι γίνεται αν φύγει απ' το παιχνίδι η Νεφέλη παρά αν φύγει ένας εκ των Dumenuke -Johnny; Ή μήπως προσπαθείτε εμμέσως να ανεβάσετε τις ψήφους ενός άλλου παίκτη μπας και καταφέρετε (με τη βοήθεια ίσως και κάποιου άπειρου δημάρχου) να σώσετε κάποιον απ' τους άλλους δύο ή να επιτρέψετε στον ΔΑ να χρησιμοποιήσει την ιδιότητά του; Nefeli εσύ δεν έχεις να πεις τίποτα γι' αυτά;

Οι ψήφοι των: Guest 278211, deutsch lover, wild boy, himela, karadakov είναι εντελώς ανώδυνες και δεν μας λένε τίποτα. Κανένα απ' τα άτομα που ψηφίσατε δεν έχει πιθανότητες να βγει σήμερα ούτε θα μας έδινε πολλές πληροφορίες αν θα έβγαινε στην παρούσα ψηφοφορία. Εκτός κι αν οι ρόλοι σας έχουν στοιχεία που δεν γνωρίζω. Θα μπορούσε βέβαια να κρύβεται ανάμεσά σας κάνας δήμαρχος που δεν θέλει να λάβει μέρος στην ισοβαθμία και καλά κάνει. Αν πάμε σε δημοσκόπηση θα αναγκαστείτε κι εσείς να επιλέξετε έναν απ' τους δύο, οπότε θα δούμε τι θα επιλέξετε.

Ελπίζω βέβαια άτομα που είπαν τόσο πρόθυμα ότι τους άρεσε το σκεπτικό για ισοβαθμία π.χ. Eileen, Emilouko, Pol, Τάσος, να είναι αυτή τη φορά ενεργοί κατά την παράταση της ψηφοφορίας, ώστε να αποτρέψουν τυχόν ύποπτη κίνηση διάσωσης κάποιου απ' τους δύο. Το λέω αυτό και για έναν ακόμη λόγο. Επειδή εγώ υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην είμαι εκείνη τη στιγμή εκεί. Έχει προκύψει ένα θέμα κι απ' τις 19.30 ίσως πρέπει να την κάνω για να επιστρέψω ξανά το βράδυ. Τουλάχιστον αν όντως λείπω, να υπάρχει κανείς που να σώσει την κατάσταση.

Γιατί έχετε σκαλώσει έτσι στο "μυρίζονται"? Λες και προσπαθείτε να πιαστείτε από κάπου κάνετε έτσι;

Έγραψα ολόκληρο κατεβατό για τη δυάδα που αναφέρεις στα οποία είπα πολύ περισσότερα πράγματα απ' το ''μυρίζονται'', το οποίο εξακολουθώ να μη θεωρώ τυχαίο. Βαριέμαι να ξαναγράφω τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τόσο πολύ σε μπερδεύω με τα τρια βασικα πραγματα που εχω πει ε; χμ...
Πιανομαστε Από αυτά Γιατί είναι τα μόνα απτσ πράγματα που έχουμε να δούμε..
Άσε που ο ντουμνουκ μας εχει παρατήσει και δεν υπερασπίζεται καν τον εαυτό του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ειναι σαφες οτι τοσο χθες οσο και σημερα 1 το πολυ 2 μαφιοζοι θα εχουν ψηφισει καποιον με πολλους ψηφους.. οι περισσοτεροι λογικα κρυβονται στις μονες, ρανδομ ψηφους, στις αναπαντητες ερωτησεις, στα χαμμενα νυχτοπερπατηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τόσο πολύ σε μπερδεύω με τα τρια βασικα πραγματα που εχω πει ε; χμ...
Πιανομαστε Από αυτά Γιατί είναι τα μόνα απτσ πράγματα που έχουμε να δούμε..
Άσε που ο ντουμνουκ μας εχει παρατήσει και δεν υπερασπίζεται καν τον εαυτό του


Αν μπορείς βάζε παραθέματα για να ξέρουμε σε ποιον απευθύνεσαι. Εγώ ξέρω ότι το λες στη Guest 278211 επειδή σχολίασα πριν λίγα λεπτά για το ίδιο θέμα αλλά όσοι δεν μπαίνουν τόσο συχνά όσο εμείς δεν μπορούν να το αντιληφθούν τόσο εύκολα.

Ο Dumenuke γενικώς άφαντος. Μπήκε έγραψε ένα post στο οποίο με αθωώνει ξαφνικά και καλεί να στραφεί η προσοχή μας σε άτομα που ποτέ δεν είχε ξαναφέρει και εξαφανίστηκε. Ίσως του είπαν οι υπόλοιποι να μαζευτεί επειδή αρκετά προδώθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα^^

Είδα πως δεν είχαμε δολοφονία και διάβασα τις σκέψεις σας σχετικά με αυτό. Τα πιθανά σενάρια είναι γνωστά, δε χρειάζεται να αναλωθώ και εγώ σε επαναλήψεις. Θα συμφωνήσω με την απάντηση της Εμιλούκο στον Wild_boy, ότι το αριθμητικό πλεονέκτημα είναι πολύ σημαντικό για να χαθεί. Θεωρώ πως η παρατήρησή του δείχνει πως δεν έχει πού να στραφεί από πλευράς υπόπτων και θα ήθελε μία δολοφονία για να πιαστεί από κάπου. Δε θα βιαστώ να το μεγαλοποιήσω αυτό.

Ενδιαφέρον μου προκαλεί η σημερινή κατανομή των ψήφων έτσι όπως έχει διαμορφωθεί μέχρι στιγμής.
Η Νεφέλη δεν έχει μπει να υπερασπιστεί τον εαυτό της, ο Ντιουμ το ίδιο. Ο Γιάννης προσπαθεί αλλά όχι με ιδιαίτερη επιτυχία.

Δεν έχω επίσης καταλάβει την μεταστροφή του tsarachaf στον DumeNuke. Από αυτά που διάβασα από εσένα, δε σου άρεσε το χθεσινό σενάριο του Ντιουμ και για αυτό κινήθηκες εκεί; Ρωτάω γιατί εχθές προτιμούσες να μείνει μέσα, παρ' όλο που είχε επισημανθεί από κάποιο κόσμο ήδη σαν ύποπτος. Το σενάριό του ήταν που σε έκανε να σιγουρευτείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ειναι σαφες οτι τοσο χθες οσο και σημερα 1 το πολυ 2 μαφιοζοι θα εχουν ψηφισει καποιον με πολλους ψηφους.. οι περισσοτεροι λογικα κρυβονται στις μονες, ρανδομ ψηφους, στις αναπαντητες ερωτησεις, στα χαμμενα νυχτοπερπατηματα...


Δεν είμαι τόσο σίγουρος. Σίγουρα θα υπάρχουν μαφιόζοι που κρύβονται στις random ψήφους, αλλιώς δεν βγαίνουν και τα νούμερα, αλλά στην παρούσα φάση δεν ξέρω αν θα είναι οι περισσότεροι εκεί. Αν όντως βρήκαμε δύο κακούς ρόλους ή έστω έναν, (γιατί το σενάριο να είναι αθώοι και ο Dumenuke και ο Johnny που φαίνεται τραγικά απίστευτο), δεν συμφέρει τη μαφία να αποκαλυφθεί με τέτοια λάθη όπως random ψήφους, μη ψήφους σε πιθανούς δολοφόνους κ.λπ. Ήδη έχουν αποκαλυφθεί μέλη της οπότε θεωρώ πιο λογικό οι περισσότεροι μαφιόζοι να κρύφτηκαν σε ψήφους δικών τους μελών παρά να ψήφισαν ό,τι να 'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Παρα πολυ ομορφα,
Αρχιζουμε και λεμε
1.Ο Τζονι ψηφισε τον Ικαριωνα με τον λογο οτι ριχνει κατηγοριες παντου.Το Παλερμο ετσι παιζεται εφοσον δεν εχεις στοιχεια στην αρχη για να κοψεις αντιδρασεις.Αν και δεν τον εχω σιγουρο αθωο αλλα σιγουρα πολυ περισσοτερο απο πολλους.
2.Ο καραντακοφ στην Ερις επειδη το μονο που λεει ειναι οτι την κουραζει ο Ικαριωνας και η πλακα ειναι οτι μετα τον αθωωνει πληρως η Ερις επειδη γραφει ωραια σεντονια.Λιγο ραντομια μπορω να πω αυτο που εκανε.
3.Ο Ντιουμ δινει ψηφο στην Μεθεξις επειδη δεν τον ψηφισε στην ουσια και πηγε μαζι του;Δεν πηγε ακριβως μαζι του απλα προτιμησε να παει στον Φαστ.Δεν νομιζω να ειναι αξια ψηφου ακομα.Ειπε βεβαια οτι καταλαβε οτι ειναι μαφιοζα και οτι ηθελε να τον παρει μαζι του, πραγμα που εγω δεν ξερω.
4.Ο Τσαραχαφ υποστηριξε πολυ αμεσα τον Ντιουμ και δεν ηθελε να φυγει στον προηγουμενο γυρο οσο και κατηγοριες αν ειχε,ψηφισε και αυτος τον γρηγορο.
5.Ο Emmanouilmyrgia θεωρει αμεσα υποπτο τον Τσαφ γιατι ηθελε να δωσει σημα.Δεν μπορω να το κρινω ακομα αλλα καθολου απιθανο.
6.Η Εris δινει τωρα τον Ντιουμ ενω πριν ψηφισε τον Ικαριωνα που ηταν ο κυριος αντιπαλος του στην αρχη της ψηφοριας.Την αλλαξαν τα σεντονια του τωρα που στην αρχη την κουραζαν;χμμμ....
7.Δημητρης Σ ισχυριζεται ορθως οτι δεν υποστηριξε η Μεθεξις τον ντιουκ ΑΛΛΑ μας δινει ετσι στεγνα οτι ο PolGR1509 ειναι φουλ αθωος και θελει να μπετωσει μαζι του στον Αγγελογιανο.Το ερωτημα ειναι τι σας κανει κακο ο Αγγελογιανος και γιατι ειναι τοσο αθωος που τον πιστευεις με κλειστα ματια;
8.Η Himela δινει ξεκαθαρα τον wildboy που η αληθεια ειναι οτι δεν εχει φανει οντως και πριν ψηφισε την Nefeli.Το θεμα ειναι το εξης δεν εχει παρει θεση σε ατομα τα οποια ειναι αμεσα υποπτα και σαν να τα καλυπτει.Συμφωνω στο σκεπτικο του Ικαριωνα περι πορνης προς το παρων.
9.Ο PolGR1509 ψηφιζει τον Τζονι και σαν καλο παιδι ο Δημητρης με τυφλη εμπιστοσυνη αλλαζει την ψηφο του και ψηφιζει και αυτος τον Τζονι.!!!ενδιαφερον παιχνιδι.
10.Η σπαι ειπε οτι δεν καταλαβε τι ειπα.ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ αυτα που ειπα.και περιμενω ερωτησεις τι ακριβως δεν καταλαβες.
11.Μας ψηφιζει η Ντοιτς και λεει επειδη εδωσα 4η ψηφο στον γρηγορο γιατι ΜΠΟΡΕΙ να ηταν αθωος.Και μαντεψτε τι ψηφισε πριν.Τον aggelogianno στην τυχη.Θυμαστε ποιος αλλος ειχε ψηφισει τον συγκεκρειμενο;Ο Δημητρης.Μεχρι που την αλλαξε επειδη την αλλαξε και ο PolGR.
Το θεμα ειναι το εξης γιατι εχει παρει τοσους ραντομ ψηφους ο Αγγελογιανος.Προσωπικα δεν εχω ιδεα τι ειναι,εχετε εσεις μηπως να μας βοηθησετε;
Η ψηφος σε αυτο το γκειμ θα παει αναμεσα σε Χιμελα,Ερις,Τζονι και Ντιουμ.Θα αποφασισω σε καμια ωρα λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Πάντως αναμεσα στους 2 ο ενας κατηγορείται μονο για τα σήματα που εχει ζητήσει *τζονι* οποτε είτε πόρνη είτε ΔΑ ειναι δεν ειναι μαφιόζος, και ο ντουμ ειναι λογικα ο μαφιόζος αν ειναι και οι 2 κακοί.

Επίσης το μέντιουμ εχει ρωτήσει ηδη για τον νεκρό φαντάζομαι και εχει ηδη πει οτι είναι αθώος, δεν ειδα κανέναν να διαφωνεί χαίρομαι.

Παρα πολυ ομορφα,
Αρχιζουμε και λεμε
1.Ο Τζονι ψηφισε τον Ικαριωνα με τον λογο οτι ριχνει κατηγοριες παντου.Το Παλερμο ετσι παιζεται εφοσον δεν εχεις στοιχεια στην αρχη για να κοψεις αντιδρασεις.Αν και δεν τον εχω σιγουρο αθωο αλλα σιγουρα πολυ περισσοτερο απο πολλους.
2.Ο καραντακοφ στην Ερις επειδη το μονο που λεει ειναι οτι την κουραζει ο Ικαριωνας και η πλακα ειναι οτι μετα τον αθωωνει πληρως η Ερις επειδη γραφει ωραια σεντονια.Λιγο ραντομια μπορω να πω αυτο που εκανε.
3.Ο Ντιουμ δινει ψηφο στην Μεθεξις επειδη δεν τον ψηφισε στην ουσια και πηγε μαζι του;Δεν πηγε ακριβως μαζι του απλα προτιμησε να παει στον Φαστ.Δεν νομιζω να ειναι αξια ψηφου ακομα.Ειπε βεβαια οτι καταλαβε οτι ειναι μαφιοζα και οτι ηθελε να τον παρει μαζι του, πραγμα που εγω δεν ξερω.
4.Ο Τσαραχαφ υποστηριξε πολυ αμεσα τον Ντιουμ και δεν ηθελε να φυγει στον προηγουμενο γυρο οσο και κατηγοριες αν ειχε,ψηφισε και αυτος τον γρηγορο.
5.Ο Emmanouilmyrgia θεωρει αμεσα υποπτο τον Τσαφ γιατι ηθελε να δωσει σημα.Δεν μπορω να το κρινω ακομα αλλα καθολου απιθανο.
6.Η Εris δινει τωρα τον Ντιουμ ενω πριν ψηφισε τον Ικαριωνα που ηταν ο κυριος αντιπαλος του στην αρχη της ψηφοριας.Την αλλαξαν τα σεντονια του τωρα που στην αρχη την κουραζαν;χμμμ....
7.Δημητρης Σ ισχυριζεται ορθως οτι δεν υποστηριξε η Μεθεξις τον ντιουκ ΑΛΛΑ μας δινει ετσι στεγνα οτι ο PolGR1509 ειναι φουλ αθωος και θελει να μπετωσει μαζι του στον Αγγελογιανο.Το ερωτημα ειναι τι σας κανει κακο ο Αγγελογιανος και γιατι ειναι τοσο αθωος που τον πιστευεις με κλειστα ματια;
8.Η Himela δινει ξεκαθαρα τον wildboy που η αληθεια ειναι οτι δεν εχει φανει οντως και πριν ψηφισε την Nefeli.Το θεμα ειναι το εξης δεν εχει παρει θεση σε ατομα τα οποια ειναι αμεσα υποπτα και σαν να τα καλυπτει.Συμφωνω στο σκεπτικο του Ικαριωνα περι πορνης προς το παρων.
9.Ο PolGR1509 ψηφιζει τον Τζονι και σαν καλο παιδι ο Δημητρης με τυφλη εμπιστοσυνη αλλαζει την ψηφο του και ψηφιζει και αυτος τον Τζονι.!!!ενδιαφερον παιχνιδι.
10.Η σπαι ειπε οτι δεν καταλαβε τι ειπα.ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ αυτα που ειπα.και περιμενω ερωτησεις τι ακριβως δεν καταλαβες.
11.Μας ψηφιζει η Ντοιτς και λεει επειδη εδωσα 4η ψηφο στον γρηγορο γιατι ΜΠΟΡΕΙ να ηταν αθωος.Και μαντεψτε τι ψηφισε πριν.Τον aggelogianno στην τυχη.Θυμαστε ποιος αλλος ειχε ψηφισει τον συγκεκρειμενο;Ο Δημητρης.Μεχρι που την αλλαξε επειδη την αλλαξε και ο PolGR.
Το θεμα ειναι το εξης γιατι εχει παρει τοσους ραντομ ψηφους ο Αγγελογιανος.Προσωπικα δεν εχω ιδεα τι ειναι,εχετε εσεις μηπως να μας βοηθησετε;
Η ψηφος σε αυτο το γκειμ θα παει αναμεσα σε Χιμελα,Ερις,Τζονι και Ντιουμ.Θα αποφασισω σε καμια ωρα λογικα.


Δίνεις λίγο τους "συγκατοικους" κατ εσε στην μαφία η μου φαινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παρα πολυ ομορφα,
Αρχιζουμε και λεμε
1.Ο Τζονι ψηφισε τον Ικαριωνα με τον λογο οτι ριχνει κατηγοριες παντου.Το Παλερμο ετσι παιζεται εφοσον δεν εχεις στοιχεια στην αρχη για να κοψεις αντιδρασεις.Αν και δεν τον εχω σιγουρο αθωο αλλα σιγουρα πολυ περισσοτερο απο πολλους.
2.Ο καραντακοφ στην Ερις επειδη το μονο που λεει ειναι οτι την κουραζει ο Ικαριωνας και η πλακα ειναι οτι μετα τον αθωωνει πληρως η Ερις επειδη γραφει ωραια σεντονια.Λιγο ραντομια μπορω να πω αυτο που εκανε.
3.Ο Ντιουμ δινει ψηφο στην Μεθεξις επειδη δεν τον ψηφισε στην ουσια και πηγε μαζι του;Δεν πηγε ακριβως μαζι του απλα προτιμησε να παει στον Φαστ.Δεν νομιζω να ειναι αξια ψηφου ακομα.Ειπε βεβαια οτι καταλαβε οτι ειναι μαφιοζα και οτι ηθελε να τον παρει μαζι του, πραγμα που εγω δεν ξερω.
4.Ο Τσαραχαφ υποστηριξε πολυ αμεσα τον Ντιουμ και δεν ηθελε να φυγει στον προηγουμενο γυρο οσο και κατηγοριες αν ειχε,ψηφισε και αυτος τον γρηγορο.
5.Ο Emmanouilmyrgia θεωρει αμεσα υποπτο τον Τσαφ γιατι ηθελε να δωσει σημα.Δεν μπορω να το κρινω ακομα αλλα καθολου απιθανο.
6.Η Εris δινει τωρα τον Ντιουμ ενω πριν ψηφισε τον Ικαριωνα που ηταν ο κυριος αντιπαλος του στην αρχη της ψηφοριας.Την αλλαξαν τα σεντονια του τωρα που στην αρχη την κουραζαν;χμμμ....
7.Δημητρης Σ ισχυριζεται ορθως οτι δεν υποστηριξε η Μεθεξις τον ντιουκ ΑΛΛΑ μας δινει ετσι στεγνα οτι ο PolGR1509 ειναι φουλ αθωος και θελει να μπετωσει μαζι του στον Αγγελογιανο.Το ερωτημα ειναι τι σας κανει κακο ο Αγγελογιανος και γιατι ειναι τοσο αθωος που τον πιστευεις με κλειστα ματια;
8.Η Himela δινει ξεκαθαρα τον wildboy που η αληθεια ειναι οτι δεν εχει φανει οντως και πριν ψηφισε την Nefeli.Το θεμα ειναι το εξης δεν εχει παρει θεση σε ατομα τα οποια ειναι αμεσα υποπτα και σαν να τα καλυπτει.Συμφωνω στο σκεπτικο του Ικαριωνα περι πορνης προς το παρων.
9.Ο PolGR1509 ψηφιζει τον Τζονι και σαν καλο παιδι ο Δημητρης με τυφλη εμπιστοσυνη αλλαζει την ψηφο του και ψηφιζει και αυτος τον Τζονι.!!!ενδιαφερον παιχνιδι.
10.Η σπαι ειπε οτι δεν καταλαβε τι ειπα.ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ αυτα που ειπα.και περιμενω ερωτησεις τι ακριβως δεν καταλαβες.
11.Μας ψηφιζει η Ντοιτς και λεει επειδη εδωσα 4η ψηφο στον γρηγορο γιατι ΜΠΟΡΕΙ να ηταν αθωος.Και μαντεψτε τι ψηφισε πριν.Τον aggelogianno στην τυχη.Θυμαστε ποιος αλλος ειχε ψηφισει τον συγκεκρειμενο;Ο Δημητρης.Μεχρι που την αλλαξε επειδη την αλλαξε και ο PolGR.
Το θεμα ειναι το εξης γιατι εχει παρει τοσους ραντομ ψηφους ο Αγγελογιανος.Προσωπικα δεν εχω ιδεα τι ειναι,εχετε εσεις μηπως να μας βοηθησετε;
Η ψηφος σε αυτο το γκειμ θα παει αναμεσα σε Χιμελα,Ερις,Τζονι και Ντιουμ.Θα αποφασισω σε καμια ωρα λογικα.
Εγώ με τον Aggelogianno τι σχέση έχω; Και πότε άλλαξα ψήφο; Οι ψήφοι μου τόσο η σημερινή όσο και η χθεσινή παρέμειναν σταθερές και δεν αλλάχθηκαν ουδέποτε. Ακόμα τουλάχιστον, γιατί μπορεί μέχρι τις 8 να την αλλάξω τη σημερινή. Αλλά όχι να λες ότι ο Dimitris άλλαξε ψήφο επειδή άλλαξα και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Λες να ειναι τοσο φανερα;κακο.


Οχι για τον Δημητρη λεω που σε ακολουθει με κλειστα ματια.οχι για σενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top