Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Πάμε τώρα στους σχετικά αφανείς της ιστορίας. Totaled,ultra,wild_boy και kleop έχουν κάνει σχετικά λίγα ποστς. Σιγουρα θα κρυβεται καποιος μαφιοζος αναμεσα τους.
Ο ultraviolence με τον wild_boy φάνηκαν πιο πολύ όταν υπήρξε εκείνη η διαμάχη μεταξύ τους. Ο wild είχε ψηφίσει τρεις φορές συνεχόμενα τον ultra και υπήρχαν τρια σενάρια.

Έρχομαι να προσθέσω άλλο ένα. Αν ο wild προσπαθούσε να το παίξει πληροφοριοδότης για να μπερδέψει τη μαφία; :hmm: Αν η μαφία σιγουρευοταν πως ο wild είναι ο πληροφοριοδότης και γινόταν το κάρφωμα, τότε θα έκαναν λάθος και θα έφευγε ένας απο τους μαφιόζους. Σε αυτή την περίπτωση, ο wild είναι αθώος.
Ο ultra έχει κατηγορήσει τον Χάρη, εμπιστεύτηκε όμως τη Χιμέλα και τον JKaradakov. Κατα τ'αλλα δεν συμμετέχει πολύ τώρα τελευταία. Ίσως δεν έχει χρόνο; Ίσως κρύβεται; Θα δείξει.
Η Totaled και αυτή κατηγορούσε από την αρχή τον Χάρη αλλά κατα τ'αλλα δεν έχω καταλαβει κατι αξιολογο απο τα ποστς της. Κρύβεται και αυτή; Θα μπορουσε.
Και μετα εχουμε την κλεοπ που στα περισσοτερα απο τα ποστς της εκφράζει κάποιες καχυποψιες αλλά δεν κατηγορει κανέναν ανοιχτά. Έχει δώσει αρκετές ψήφους στη bilire αλλα και στις δυο δημοσκοπησεις που έγιναν όταν είχαμε τις ισοψηφίες δεν ψήφισε. Μου φαινεται πολύ περίεργο που δεν παίρνει θέση και ακολουθεί τους υπολοιπους στις ψηφους εναντιον της bilire. Την εχουν κατηγορήσει η Guest 278211,και ο Wild_boy προσπάθησε να τη φέρει στο προσκήνιο

Απάντηση όμως έλαβε μόνο μία

και η συζήτηση για την kleop δεν συνεχιστηκε.
Και ποια ξεχναμε,ποια ξεχναμε; Αααα τη Μάιρααα :P Είδατε τι καλά που έχει βγει εντελώς εκτος προσκηνιου; Ε ρε και ειναι καμια μαφιόζα τελικα.... θα γελαμε για καιρο.
Ελπιζω οτι απο σημερα που θα μοιραστουν οι κάρτες, θα καταλαβουμε καποια πραγματα παραπανω. Και επίσης ελπιζω Totaled,ultra,wild_boy αλλά ειδικά η kleop και η Μάιρα θα συμμετέχουν πιο πολύ και θα απαντήσουν στα ποστς μας. Και εγώ θα ηθελα να ακουσω απόψεις γι'αυτους τους 5.
Nα σε διορθωσω λιγο.Στην πρωτη δημοσκοπηση δεν πηρα μερος γιατι ελειπα εκεινη την ωρα.Στην δευτερη ομως ειχα ψηφισει την Claire.Δεν θυμασαι;Που αποδειχτηκε περιτρανα ποσο λαθος ειχαμε κανει να διωξουμε μια πολιτη.Και καλυτερα που δεν συμμετειχα και στην πρωτη γιατι και η Deutsch ειναι πιθανοτατα αθωα.
Θα συμφωνησω μαζι σου με τους αποντες καθως ξεχασα να αναφερω αυτο το ζητημα.Που ειστε ultraviolence,Wild_Boy και Μάιρα;Ο δευτερος ενταξει ειπε θα παει διακοπες.Μπορει και οι αλλοι 2 να μην εχουν τοσο χρονο,αλλα αιτιολογειστε την αποψη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Nα σε διορθωσω λιγο.Στην πρωτη δημοσκοπηση δεν πηρα μερος γιατι ελειπα εκεινη την ωρα.Στην δευτερη ομως ειχα ψηφισει την Claire.Δεν θυμασαι;Που αποδειχτηκε περιτρανα ποσο λαθος ειχαμε κανει να διωξουμε μια πολιτη.Και καλυτερα που δεν συμμετειχα και στην πρωτη γιατι και η Deutsch ειναι πιθανοτατα αθωα.
Okay τοτε,λάθος μου,έψαχνα τα παλιότερα ποστς αλλά μάλλον μου ξέφυγε το όνομά σου :redface:
Για τον dimjim και τους υπολοιπους,ultra,wild,totaled και μαιρα, αν και δεν συμμετεχουν τοσο, εχεις καποια γνωμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Okay τοτε,λάθος μου,έψαχνα τα παλιότερα ποστς αλλά μάλλον μου ξέφυγε το όνομά σου :redface:
Για τον dimjim και τους υπολοιπους,ultra,wild,totaled και μαιρα, αν και δεν συμμετεχουν τοσο, εχεις καποια γνωμη;

Ελα δεν πειραζει σιγα.
Ο dimijim γραφει αρκετα και δομημενα.Καποια λογια του μπορει να ειναι για να σε μπερδεψουν καποια αλλα οχι.Ακομα δεν μπορω να καταληξω στο τι ειναι.Αλλα τεινω σε κακο ρολο.
Ultraviolence&Wild_Boy εχουν ακουστει πιο πολυ στην κοντρα που ειχανε.Μπορει να ειναι και μαφιοζοι που συνεργαζονται(ακραιο σεναριο) μπορει να ειναι και οι 2 αθωοι.Ο χρονος θα δειξει
Για την Mαιρα δεν εχω να πω κατι.Δεν εχει βοηθησει ιδιαιτερα στο παιχνιδι.Αν ειναι μαφια και εγω θα γελασω πολυ.Δεν την μαζευουν αραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα στην ομήγυρη! :flowers:

kleop, τι ωραίο τραγούδι! :hug:

Ήρθα να σας δώσω τη λίστα σας πριν τα πιμιά! :redface:


Ψηφοφορία για Δευτέρα 08/08

  1. bilire
  2. dimjim
  3. DumeNuke -----> bilire
  4. JKaradakov
  5. kleop
  6. methexys -----> bilire
  7. Totaled
  8. ultraviolence
  9. Wild_Boy
  10. Μάιρα
  11. Τάσος97 -----> dimijim


Ψήφοι
2 bilire
1 dimijim

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 05/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Οι κάρτες για την δεύτερη εβδομάδα σας έχουν σταλεί με προσωπικό μήνυμα. Σε περίπτωση που κάποιος δεν έλαβε το δικό του, παρακαλείται να ενημερώσει την ΣΕ με προσωπικό μήνυμα και όχι στο δημόσιο θέμα!
Πάμε να δούμε τις κάρτες;

Νεκροφάνεια (x1), Τυμβωρυχία (x1), Επιπλέον Ψήφος (x1), Ακύρωση Ψήφου (x2), Άμεση Προφυλάκιση (x1), Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης (x1), Ηχώ από το Υπερπέραν (x1), Χρησμός της Πυθίας (x1), Αποτυχία Δολοφονίας (x1), Εξαίρεση Ψηφοφορίας (x1).

Οι κάρτες αναγράφονται με την σειρά που εμφανίζονται και στους κανόνες! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδια τι να πω το ξερω εξαλλου που δεν ειμαι και ιδιαιτερα ποτε χρησιμος οποτε να πω κατι μπας και ξαναρθω δεν.. :P Νομιζω πρωη φορα που φευγω ετσι και ξενερωσα απιστευτα ! Αποψη μου bilire να φυγει οπως εχω ξαναπει και εχω εξηγησει τους λογους!
dimjim δε γνωριζω μου κανει για πολιτης

JKaradakov
kleop
DumeNuke & methexys ----->bilire καπου κει κρυβεται ενα μαφιοζακι!
Totaled ;
ultraviolence
Wild_Boy ;
Μάιρα ΤΡΟΛΛ δεν ασχολουμαι αλλα μπορει να εχει επικυνδυνο ρολο εγω θα την εβγαζα να παιζουν κανονικοι παιχτες.
Τάσος97 -----> ΠΟΛΙΤΗΣ

Δεν εγραψα τιποτα γιατι ξερω που δε βοηθαω ποσο μαλλον τωρα που ξενερωσα που βγηκα!!! Φιλακια σε ολους :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ας συνεχίσουμε προς το παρόν με bilire και βλέπουμε μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Απ'ότι φαίνεται όλοι είναι απο 3ήμερο και θα ασχοληθούν απο αύριο πάλι με το παιχνίδι.

Ωστόσο, πιστεύω ότι εφόσον πήρε την τυμβωρυχία πολίτης θα πρέπει να την παίξει στην spy για να τελειώνουμε με αυτήν την ιστορία. Γνώμες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γιατί οχι στον Libertus? Ή να την κρατήσει για τον dimijim οταν βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γιατί οχι στον Libertus? Ή να την κρατήσει για τον dimijim οταν βγει.

Για τον Χάρη νομίζω μπορούμε όλοι να καταλήξουμε ότι ότι και να είναι καλό στους πολίτες δεν κάνει, οπότε όποιος τον επαναφέρει δεν το κάνει για καλό και ότι πει σε περίπτωση ηχούς δεν πρέπει να τον ακούσουμε.

Για τον dimijim, δεν νομίζω πως πρόκειται να βγει, τουλάχιστον όχι σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Τι να σου πω, διαφωνώ με το να παιχτεί στην Guest 278211. Ακόμα και στην Deutsch πολύ πιο worth μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τι να σου πω, διαφωνώ με το να παιχτεί στην Guest 278211. Ακόμα και στην Deutsch πολύ πιο worth μου φαίνεται.

H spy βγήκε στην 1η ψηφοφορία και γύρισε με νεκροφάνεια τη 2η μέρα για να φύγει με Άμεση Προφυλάκιση την 4η. Έχει γράψει αρκετά κομμάτια.
Αντίθετα, η Deutch βγήκε 2η μέρα με ψηφοφορία και το παιχνίδι που έκανε ήταν αρκετά παθητικό style. Πώς ακριβώς είναι περισσότερο worth από την spy να φάει η Deutch την Τυμβωρυχία?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Από το μεσημέρι μαζεύω quotes και θα προσπαθήσω να τα σχολιάσω όλα σήμερα, διαφορετικά θα σας δώσω μερικά και θα δούμε στην πορεία τα υπόλοιπα.

Δεν γνωρίζω την ηλικία και τις υποχρεώσεις σας, ωστόσο να σας πω πως είμαι 25 ετών και εργάζομαι καθημερινά (ναι, ΚΑΙ Κυριακή), οπότε μην σας παραξενεύει ότι δεν συμμετέχω τόσο ενεργά και δεν απαντάω άμεσα. Παίζω όσο σοβαρά μπορώ, αλλά σε νησί ζω και μια βουτιά στη θάλασσα θα την κάνω με μεγαλύτερη χαρά από το να μείνω να σχολιάζω αν δεν έχω κάτι πραγματικά σοβαρό να πω. Επιστρέφω σύντομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Για μένα είναι πολύ σημαντικό να μάθουμε τι παίζει με τον Libertus.
Για αυτό το λόγο, αν όχι για τον ίδιο, να μάθουμε για την Deutsch, την οποία ουσιαστικά αυτός οδήγησε στην αποχώρηση.
Αν η Guest 278211 έχει αρκετά κομμάτια, ο Χάρης έχει πολυ περισσότερα.
So I think, 100% στον Libertus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω συμφωνώ με τον Ιορδανη παντως. Αν παίξουμε τυμβωρυχία στον Libertus,είτε τελικά ειναι κακός ρόλος είτε πολιτης θα μας ωφελήσει κάπου; Αν ηταν πολιτης,έκανε περισσότερο κακο παρα καλό και ουσιαστικά,θα εχουμε ξοδέψει μια πολύτιμη κάρτα ετσι. Καλυτερα να μάθουμε για κάποιον αλλον. Ακομα και για τη Deutsch θα μπορούσαμε γιατι θα εχουμε με ενα σμπάρο δυο τρυγόνια :P Εχει καλό ρόλο; Ο Libertus μας κορόιδεψε,αν ειναι όντως πολυ χρήσιμος ο ρόλος της θα μπορούσαμε ακομα να τη φέρουμε και πίσω. Εχει κακο ρόλο; Ο Libertus μας υπέδειξε το σωστό άτομο και του δίνονται κάποια ελαφρυντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έφτασα! Για να δούμε τώρα τι έχουμε να πούμε... Έχω ομαδοποιήσει τα posts όχι με χρονολογική σειρά, αλλά με σειρά ενδιαφέροντος ώστε να το κάνω πιο εύκολο να με παρακολουθήσετε.

Θα σας πω για αρχή πως ασχολήθηκα να παρατηρήσω την κινητικότητα που συνήθως έχουν οι μαφιόζοι στις πρώτες σελίδες του παιχνιδιού. Στατιστικά είδα πως τείνουν τουλάχιστον τρεις να εμφανίζονται νωρίς. Απλώς το αναφέρω. Τι μου έκανε εντύπωση από την εισαγωγή του παιχνιδιού;

Καλημέρα και καλό μήνα!
ένα τραγούδακι:redface:
Βλέποντας το post αυτό της Μάιρας το πρώτο που σκέφτηκα ήταν πως η Μάιρα είναι πόρνη και κάνει σήμα στους μαφιόζους της.
Καλημέρα και από μένα.Γιατι τόση ησυχία; Τιμήστε μας με τη παρουσία σας :P
Αντίστοιχα, πίστεψα πως ο ultra θέλει να περάσει για μάγισσα. Για ποιο λόγο να βάλει ένα τόσο παλιό τραγούδι που είναι συνδεδεμένο με μια σειρά που αφορά μάγισσες; Θυμάστε την είσοδό του ως πόρνη στο προηγούμενο; Αυτά από την πρώτη σελίδα...

Συνεχίζοντας, να σας πω ότι ήμουν πάντα καχύποπτη με όσους έκαναν σαφείς αναφορές στη μαφία ή πανηγύριζαν για τους πολίτες. Είναι από τις πολύ εύκολες μπλόφες. Ποιοι το έχουν κάνει ως τώρα;
Οχι και ολοι..οι μαφιοζοι μια χαρα βαδιζουν..

Εννοείται πως δεν προβληματίζει το αποτέλεσμα την μαφία,φαίνεται πως θα γίνει η δουλειά τους σήμερα,να βγάλουν έξω έναν αθώο.
Ξέρεις κάτι και δεν μας το λες;
Ωωω κανένα πτώμα σημερα; Ή καποιος έκανε καλη δουλεια ή πέτυχαν τον αλεξίσφαιρο. Ο,τι και να έγινε, τουλάχιστον δεν έφυγε άλλος ενας αθώος σημερα :D
Συγκινήθηκες, ξέρω.
Τι να πω... Μολις μπαίνω και βλεπω δολοφονία και τι δολοφονία; Η Χιμελα. Που όλοι είχατε πέσει πάνω της οτι ειναι και καλα μαφιόζα. Παει άλλος ενας πολίτης... Δεν εχω προλάβει να δω τα προηγούμενα μηνύματα, θα τα διαβάσω και θα επανέλθω. Μαλλον τωρα πρεπει να δωσουμε βάση στα μηνύματα της Χιμελα.
Ηταν που εμεις βιαζομασταν να ψηφίσουμε ρε Τάσο :P Παει άλλος ενας πολίτης. Τουλάχιστον διαβάζοντας ξανα το θεμα,ισως κάποια στιγμη με κάποια κάρτα του δοθεί η ευκαιρία να μας πει αν βρήκε κατι.
Οι μαφιόζοι ήθελαν να προκαλέσουν χάος παλι,μετα τον Libertus που ηταν πολυ δυναμικός και μας καθοδηγούσε,τωρα η Χιμελα.
Και ερωτώ... Σαν πολύ δεν κόπτεσαι μωρέ methexys να μας αναλύεις τις κινήσεις της μαφίας; Το βρίσκω εξαιρετικά ύποπτο που διαρκώς βγαίνεις μπροστά να αποστασιοποιηθείς από τη μαφία και να μιλήσεις για τους αθώους.

@ultraviolence
Χμμ,μια ερώτηση έχω να κάνω στη methexys.Γιατί δεν έσωσες τον εαυτό σου; Δεν μπήκες καν στη διαδικασία να αλλάξεις ψήφο.Το ξέρεις ότι αν δεν άλλαζαν οι άλλοι ψήφους,θα είχες φύγει έτσι;
Μήπως ήξερε ακριβώς ότι θα άλλαζαν οι άλλοι ψήφους και γι' αυτό δεν έσωσε τον εαυτό της; Λέω μόνο....
Να προσθέσω επίσης ότι για μένα η Σπάι είναι αθώα.Διάβασα αρκετά προσεκτικά τα τελευταία της λόγια και είμαι σίγουρος ότι είναι αθώα.Θα προτιμούσα να πορευθούμε όλοι με αυτό..
Προς τι αυτή η σιγουριά σου τότε, ultra; Εξήγησέ μου λίγο το σκεπτικό σου. Έχει τεράστιο νόημα να καταλάβω γιατί το έθεσες ως "είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ". Ήθελες να φανείς και μέντιουμ;
Σύλβια αμφιταλαντευόμουν γι'αυτό δεν έδρασα

Μιας και η himela είναι αθώα για μένα ( ξέρω,δεν είναι απαραίτητο η νεκροφάνεια της να ήταν αυτή των πολιτών αλλά εγώ έτσι πιστεύω) αλλά και ο Ιορδάνης όπως έχω ξαναπει,θα τους εμπιστευτώ και θα ψηφίσω Claire.
Να μια ακόμη σίγουρη αθώα για εσένα, η Himela. Μήπως κρυβόσουν πίσω από αθώους αυτόν τον καιρό γιατί ήξερες τους ενόχους;
@kleop
Κάπου εδώ θέλω να αφιερώσω το ενδιαφέρον μου στην kleop. Η οποία τι έκανε; Τίποτα! Πραγματικά το μόνο που έχω δει διαβάζοντάς την είναι μια επανάληψη φράσεων τύπου: δεν καταλαβαίνω, ο τάδε έχει να μας πει πολλά, ο δείνα δεν έχει να μας πει πολλά, θα δούμε, προέχουν άλλοι να βγουν. Loop! Ποια είναι ακριβώς η βοήθεια που προσφέρεις; Φοβάσαι να μιλήσεις; Κάτι τέτοιο δείχνεις.
Για την σημερινη δολοφονια ενα εχω να πω,μου φανηκε αδιαφορη.Εφυγε μια παικτης που δεν ειχε να πει και τοσα πολλα.Πρωτη δολοφονια θα μου πειτε βεβαια,τι περιμενω και εγω...Το βιντεακι δεν ηταν ασχημο,ομως γιατι δεν ειχε ηχο;
Ψηφο δεν ριχνω ακομα,πιο μετα να περασει και η ωρα.
Τυχαίο παράδειγμα. Είσαι η μόνη που σχολίασε το video στο μεταξύ. :hmm:

Πωπω χαμος,ειχα κανει πολλαπλες παραθεσεις,αλλα στην πορεια χαθηκαν.Τελος παντων θα σχολιασω αυτες τις 2 και μετα θα γραψω μια γενικη εικονα.

Ωραια ολοι συμφωνουμε οτι η Μαιρα τρολαρει τον κοσμο,αυτο δεν την καθιστα και ενοχη.Δεν διαφωνω μαζι σου,οτι μπερδευει το παιχνιδι ισχυει,αλλα υπαρχουν και πιο σημαντικα ατομα να κατηγορησουμε αυτη την στιγμη.
Και ξεκινάει η υπεράσπιση της Μάιρας από την kleop και η επιμονή της πως έχουμε πιο σημαντικά άτομα να κατηγορήσουμε με στόχο την bilire. Θα επαναληφθεί και αυτό, σας λέω το codename της klep είναι loop.

Μαλιστα ολοι εχετε στραφει στην bilire.Δεν λεω ειναι υποπτες οι κινησεις και ειδικα μετα το χτεσινο της ποστ.Δεν θα αναφερθω αν εγραψε "στη καρεκλα",αλλα το κειμενο της μπερδευε αρκετα.
Για ευνοητους λογους λοιπον ριχχνω πριν την δολοφονια την ψηφο μου στη
ν bilire.
Συμφωνω με τον ultraviolence να επικεντρωθουμε στον Wild_Boy πιο μετα.Πρεπει αλλα ατομα να φυγουν αυτη την στιγμη.


See?

Σχετικά με Libertus.
Deutsch? πάμε για Deutsch. Δεν τη θεωρούσα ύποπτη, ή τουλάχιστον τόσο ύποπτη για να την ψηφίσω και να τη βγάλω έξω. Παίζεις πολύ ριψοκίνδυνα, ανεξαρτήτως ρόλου. Είσαι πολίτης αλλά δεν μπορώ να ακολουθήσω τις αλλαγές από τον ένα παίκτη στον άλλο.

Για bilire συμφωνώ ότι είναι ύποπτη.
Είναι πολίτης ο Libertus εννοεί εδώ η Guest 278211. Γιατί το είπε αυτό; Ενδέχεται σοβαρά να είδε όνειρο; Να χρησιμοποίησε το χρησμό της στον Libertus. Σκεφτείτε το λίγο. Δεν έγραψε πως τον θεωρεί πολίτη, λέει είσαι.

Εσύ δεν έχω καταλάβει γιατί με κατηγορείς. Πρώτα είπες ότι έστησα τη διαμάχη με τον dimjim, μετά άλλαξες γνώμη και είπες ότι ο dimijim έχει δίκιο για την τακτική εύρεσης του δημάρχου και αθώωσες εκείνον. Σοβαρά με θεωρείς τόσο ύποπτο γι' αυτούς τους λόγους; Τόσο μεμπτό θεωρείς το γεγονός ότι άλλαξα ψήφο από methexys που λέτε τελικά ότι είναι αθώα; Γιατί να το κάνω αν είμαι ένοχος;
Γιατί η methexys ίσως να μην είναι αθώα. Λέμε - ξελέμε. Έτσι πάνε αυτά.

Προσπάθησε να καταλάβεις γιατί συμφώνησε τελικά η Himela μαζί μου. Και μην τα θες όλα στο πιάτο. :P
Το έπαιξες και λίγο συγκάτοικος εδώ με τη Himela, ε; ;) Η Himela δεν είχε κανένα στοιχείο να τη δικαιώνει που συμφώνησε μαζί σου. Έπρεπε να σε έχει υποψιαστεί μετά από αυτό, αλλά πέρα βρέχει κι εκείνη. Χάρη, σοβαρά, ως τώρα δεν έχω καταλάβει καθόλου ποιος είναι ο ρόλος σου. Κι αν είσαι κακός αξίζεις βραβείο, αλλά αν δεν είσαι... :mad:

Δείτε τώρα χιούμορ η μαφία(?), ε... Σε μέρα που δεν κινδυνεύει κανείς να αποχωρήσει γιατί έχει παιχτεί κάρτα, αλληλοψηφίζονται!
Εκατσα και διάβασα όλα τα ποστ από την αρχή και φαίνεται πως η κλεοπ δεν εχει καλό ρόλο. Συνεπώς ψήφος στην κλεοπ
Ρίχνω τη ψήφο μου με πολλή αγάπη στην methexys μόνο και μόνο για να μη πάρω απουσία.
Σημερα τα πραγματα ειναι πιο ήσυχα επειδη δεν εχουμε ψηφοφορία, αλλα για τα τυπικά ανταποδίδω την ψήφο μου,με αγάπη πάντα στον ultraviolence. Τρέχω αυτές αυτες τις μέρες,όποτε εκτενέστερο ποστ οταν βρω χρόνο και αν,μελετώντας τα μηνύματα, βγάλω κάποια άκρη :bounce:
Αφου δεν θα πραγματοποιηθει ψηφοφορια σημερα,ψηφιζω τυπικα την Μάιρα.

Αυτα για την ωρα.

Μερικά σκόρπια posts που δεν ήθελα να μείνουν ασχολίαστα...
Λοιπόν έχω να πω κάτι ανατρεπτικό. Τασο97 στο ποστ 686, αυτο που λες δεν ισχύει γιατί ο Διεφθαρμενος Αστυνομικός μπορεί να επιλέξει οποιοδηποτε ατομο ακομη κι αν δεν εχει ψηφους. Ειμαι σίγουρη οτι αυτό θα κανει σήμερα ο ΔΑ και θα διωξει εσένα που δε μπορεις πλεον να φυγεις αλλιως. Εμενα θα με αφήσει για να ειμαι το ευκολο θυμα της Δευτερας.
Ψηφίζω σπυρακο για να μην παρω ξανα απουσια.
Εφιστώ την προσοχή σας. Η bilire γράφει αυτά και στο τέλος του γύρου ο ΔΑ διώχνει τον παίκτη που είχε ψηφίσει η ίδια ενώ έλεγε ότι ο Τάσος ήταν μια εξαιρετική επιλογή παίκτη προς αποχώρηση. Βοηθήστε με με αυτό, δεν ξέρω τι να υποθέσω. Να μπλόφαρε τόσο πολύ ως ΔΑ η bilire; Να τη θεωρεί ο ΔΑ αθώα και να προσπάθησε να την εκθέσει; Να τη θεωρεί ένοχη και να έδιωξε τον παίκτη που του "έδωσε";
εε λες και το ξερα πως θα δρασει ο ΔΑ... Παντως μη βιαστει κανεις να βγαλει συμπερασματα. Ο ΔΑ μπορει να αλλαξε τις ψηφους ωστε τη δευτερα να φυγει η bilire κι ετσι θα εχουν φυγει 2 αθωοι (Σπυρακος και bilire)...
Πιστεύεις αλήθεια πως είναι τελικά αθώα; :hmm:
Σαν γενικό σχόλιο ειναι κριμα να χάνουμε παίχτες επειδη κανουν αντικανονικά σχόλια. Ποσο μαλλον τον Libertus γιατι ηταν πολυ ενεργός παίχτης.
Πρώτος θρήνος για την αποχώρηση του Libertus. Θυμίζω πως η τριπλή ισοψηφία όταν η methexys προπορευόταν ήρθε από τον Libertus βάζοντας στο παιχνίδι τον dimijim. Αργότερα το επαναφέρει, σας το έχω παραθέσει στην αρχή και δεν το ξαναβάζω.

Κλείνοντας να σας πω ξεκάθαρα πως θεωρώ σίγουρα μαφιόζους τις kleop, methexys, στην ομάδα τους με κάποιο ρόλο τη Μάιρα και έναν εκ των Libertus και ultraviolence. Δεν γίνεται να είναι και οι δύο, νομίζω όμως πως είναι ένας από τους δύο. Δεν μπορώ να κάνω ασφαλή υπόθεση για το ποιος είναι ΔΑ. Κατ' επέκταση η bilire απαλλάσσεται προς το παρόν από εμένα και η ψήφος μου θα πάει στην kleop.

Σχετικά με εμένα. Να σας βοηθήσω. Έχω παίξει ελάχιστες φορές Παλέρμο εκτός μαφίας και για το λόγο αυτό δεν είμαι ιδιαίτερα καλή να την εντοπίζω. Διαρκώς έφτιαχνα σουρεάλ σενάρια για να ενοχοποιήσω κόσμο, δεν χρειάστηκε να ψάξω πολλές φορές για κάποιο ρόλο γι' αυτό και είμαι τόσο χαμένη και ίσως να σας μπερδεύω με τη σειρά μου. Προσωπικά όσο δεν με υποψιάζεστε με πιάνει ένα άγχος πως στοχοποιούμαι για θύμα δολοφονίας. Από την άλλη ίσως να έχει γίνει απόπειρα και να μην το έμαθα ποτέ. Έκανα ό,τι μπορούσα με αυτό μου το post να βοηθήσω δίνοντας μιαν άλλη προοπτική στο παιχνίδι, λαμβάνοντας υπ' όψιν κυρίως τις υποψίες του Τάσου που είναι ο μόνος αποδεδειγμένα αθώος στο παιχνίδι. Μην θεωρήσετε πως κρύβομαι πίσω του. Έχω πει πολύ περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω συμφωνώ με τον Ιορδανη παντως. Αν παίξουμε τυμβωρυχία στον Libertus,είτε τελικά ειναι κακός ρόλος είτε πολιτης θα μας ωφελήσει κάπου; Αν ηταν πολιτης,έκανε περισσότερο κακο παρα καλό και ουσιαστικά,θα εχουμε ξοδέψει μια πολύτιμη κάρτα ετσι. Καλυτερα να μάθουμε για κάποιον αλλον. Ακομα και για τη Deutsch θα μπορούσαμε γιατι θα εχουμε με ενα σμπάρο δυο τρυγόνια :P Εχει καλό ρόλο; Ο Libertus μας κορόιδεψε,αν ειναι όντως πολυ χρήσιμος ο ρόλος της θα μπορούσαμε ακομα να τη φέρουμε και πίσω. Εχει κακο ρόλο; Ο Libertus μας υπέδειξε το σωστό άτομο και του δίνονται κάποια ελαφρυντικά.


Μολις τωρα καταλαβα οτι είπα βλακεια γιατι οταν ρίξει καποιος τυμβωρυχία,δεν γίνεται να επαναφέρουμε τον παίκτη,σωστά; :redface: Τοτε συμφωνώ να πέσει κάπου άλλου και οχι σε κάποιον που πιστεύουμε οτι ειναι αθώος.
(Οσο για το ποστ της Totaled δεν το αγνοώ, θα απαντήσω αύριο γιατι ειναι λιγο περασμένη η ώρα και εχω πρωινό ξύπνημα αύριο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Παρακαλώ τη ΣΕ να μου δώσει μια άμεση προφυλάκιση για να τη ρίξω σε κάποιον τυχαία μπας και ξαφνικά εμφανιστούν άτομα απ' το πουθενά κι αρχίσουν να μιλάνε. Μα τι νέκρα κι αυτή. 7 η ώρα και ακόμη κοιμούνται όλοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ελα ρε ικαριονα εχω ξυπνησει εγω :P

συνεχίζουμε διαβασματάκι...

[...]
Guest 278211:
[...]
2. ΑΜ, τότε και πάλι δεν μπορεί να είναι ο ΔΑ ο Δημήτρης, γτ θεωρητικά δίνει άλλη μια μαφιόζα, την bilire, την οποία στα τελευταία της λόγια η μαφιόζα Σπι την υπέδειξε σαν Νο. 1 υποπτή της. Αφού λοιπόν έχουν τόσες αστάθειες οι γνώμες της Σπι, γιατί την θεωρείς ΑΜ με Φανερό Μαφιόζο την κλέοπ; Αν ήταν ΑΜ στα τελευταία της λόγια δεν θα μας έδινε σαν νούμερο ένα ένοχο τον Φανερό της;
[...]

Κι αν ο φανερός της spy είναι ήδη εκτός; Και η spy απλώς προσπαθούσε να μην το δείξει τόσο ώστε να αποκαλύψει και τους άλλους;;
Γιατί νομίζεις πως η spy έδωσε ως ενόχους τους kleop, ultra, Himela, Libertus; η bilire προστέθηκε στην πορεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παρακαλώ τη ΣΕ να μου δώσει μια άμεση προφυλάκιση για να τη ρίξω σε κάποιον τυχαία μπας και ξαφνικά εμφανιστούν άτομα απ' το πουθενά κι αρχίσουν να μιλάνε. Μα τι νέκρα κι αυτή. 7 η ώρα και ακόμη κοιμούνται όλοι;

Η ΣΕ θα το σκεφτεί πολύ σοβαρά :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top