Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Μείναμε 6 άτομα μέσα. Το οποίο επιβεβαίωνει τη θεωρία μου περί ύπαρξης 3 δολοφόνων εντός του παιχνιδιού, αλλιώς θα είχαμε χάσει. Ultra μην ανησυχείς, η θυσία σου δεν θα πάει χαμένη. Έχω καθίσει την τελευταία 1 ώρα και έχω καταστρώσει σχέδιο, ώστε, αν καταφέρουμε και αντέξουμε μέχρι την Παρασκευή, το απόγευμα να στεφθούμε νικητές.

Προσωπικά είμαι της άποψης ότι άμα θέλεις να σκοτώσεις ένα φίδι, πρέπει να του κόψεις το κεφάλι. Και το κεφάλι αυτού του φιδιού είναι, κατά πως φαίνεται, ο Cupid. Για αυτό, η αυριανή ψήφος μου πάει στον Cupid. Επίσης, χρησιμοποιώ την κάρτα του Επιπλέον Ψήφος.


Θέλετε να στεφθείτε νικητές DumeNuke εσύ και ο ultraviolence; Μπας και θες το ίδιο και για την Emilouko;
Ψηφίζω χωρίς πολλά πολλά τον DumeNuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η δυναστία σου δεν θα περάσει Cupid. Ακύρωση Ψήφου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 20/7
  1. aegloswen
  2. Cupid --> DumeNuke (ακυρώθηκε)
  3. DumeNuke --> Cupid (x2)
  4. Nefeli Graf
  5. vassilis498
  6. Τάσος97
Ψήφοι
2 Cupid

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7
PieMaker - Δολοφονία 18/7
Guest 278211 - Δολοφονία 18/7
kleop - Δολοφονία 19/7
ultraviolence - Ψηφοφορία 19/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία
JKaradakov [???] - Δολοφονία 18/7

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από DumeNuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Το παρακάτω έφτασε μόλις στα γραφεία της ΣΕ.

Αρχική Δημοσίευση από Mafia:
Mafia sends their regards
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Η δυναστία σου δεν θα περάσει Cupid. Ακύρωση Ψήφου.


Γελάω απλά DumeNuke
Ξυπνήστε να τελειώνουμε με τη μαφία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Θες να πεις ότι το μήνυμα που παρέθεσε ο Δημήτρης παραπάνω δεν είναι δικό σου δημιούργημα.
M'kay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Γελάω απλά DumeNuke
Ξυπνήστε να τελειώνουμε με τη μαφία
off
Επιστρέφω εκεί που ανήκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Επειδή κατηγορήθηκα για ελλειπή συμμετοχή, αλλά θέλω όπως μπορώ να βοηθήσω την ομάδα μου, θα παίξω τώρα Ηχώ. Ξέρω ότι είναι αργά, αλλά ελπίζω ότι θα μπορέσουμε μαζί με τα φαντάσματα αύριο να βγάλουμε κάποιον μαφιόζο! :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Τα φαντάσματα μπορούν να μιλάνε και να ψηφίζουν μέχρι τις 00:32. ΔΕΝ μπορούν να ψηφιστούν, ΔΕΝ μπορούν να παίξουν κάρτες (Ιορδάνη...:mad:)

Ψηφοφορία για Τετάρτη 20/7

  1. aegloswen
  2. Cupid --> DumeNuke (ακυρώθηκε)
  3. DumeNuke --> Cupid (x2)
  4. Nefeli Graf
  5. vassilis498
  6. Τάσος97
Ψήφοι
2 Cupid

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7
PieMaker - Δολοφονία 18/7
Guest 278211 - Δολοφονία 18/7
kleop - Δολοφονία 19/7
ultraviolence - Ψηφοφορία 19/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία
JKaradakov [???] - Δολοφονία 18/7

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Επειδή κατηγορήθηκα για ελλειπή συμμετοχή, αλλά θέλω όπως μπορώ να βοηθήσω την ομάδα μου, θα παίξω τώρα Ηχώ. Ξέρω ότι είναι αργά, αλλά ελπίζω ότι θα μπορέσουμε μαζί με τα φαντάσματα αύριο να βγάλουμε κάποιον μαφιόζο! :popcorn:

Εξαιρετική κίνηση. Ψηφίζω τον Αρχιμαφιόζο, με ψηφίζει. Του ακύρωνω την ψήφο, βάζει το τσιράκι του να παίξει Ηχώ. Σε λίγο θα μπει και η υπόλοιποι μαφία, θα φτιάξει ρεύμα εναντίον μου, για να βγω. Και εγώ ξαναλέω, πρέπει να βγάλουμε τον Cupid αύριο πάση θυσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Σας έλειψα;;; :redface:

Ο Cupid τρομερά ύπουλος και μουλωχτός; το παίζεις πιο άσχημα κι από την Emilouko ρε συ ultraviolence. Άντε τώρα να δεις κανένα stream από το Rockwave. Με παρηγορεί το γεγονός ότι μείναμε μόλις 6 και σύντομα θα τελειώσει το παιχνίδι και θα δουν όλοι ότι είμαι αθώος, ακέραιος και τίμιος.
Δεν έχω ακόμη ιδέα για το ποιον θα ψηφίσω. Περιμένω να δω. ΔΕΝ ψηφίζω σίγουρα aegloswen και vassilis498. Είμαι πιο κοντά στη ΝΕφέλη και τον Τάσο
Τρομερά ύπουλος και μουλωχτός,ακριβώς όπως το διάβασες.Σου βγάζω το καπελο πάντως,για μια στιγμή μέχρι και'γω πήγα να πειστώ για την αθωότητα σου,αλλά δεν έπιασε το κολπάκι της Εmilouko.
Αθώος,ακέραιος και τίμιος. Σιγά ρε Tyrion Lannister :P .Aλίμονο,να ψηφίσεις τον συνάδελφο και συνμαφιόζο Βασίλη; Μη το ξαναπεις.

Άμα you can't,ψήφισε Cupid να απαλλαγούμε μια και καλή από τη λαίλαπα των μαφιόζων.

Μείναμε 6 άτομα μέσα. Το οποίο επιβεβαίωνει τη θεωρία μου περί ύπαρξης 3 δολοφόνων εντός του παιχνιδιού, αλλιώς θα είχαμε χάσει. Ultra μην ανησυχείς, η θυσία σου δεν θα πάει χαμένη. Έχω καθίσει την τελευταία 1 ώρα και έχω καταστρώσει σχέδιο, ώστε, αν καταφέρουμε και αντέξουμε μέχρι την Παρασκευή, το απόγευμα να στεφθούμε νικητές.

Προσωπικά είμαι της άποψης ότι άμα θέλεις να σκοτώσεις ένα φίδι, πρέπει να του κόψεις το κεφάλι. Και το κεφάλι αυτού του φιδιού είναι, κατά πως φαίνεται, ο Cupid. Για αυτό, η αυριανή ψήφος μου πάει στον Cupid. Επίσης, χρησιμοποιώ την κάρτα του Επιπλέον Ψήφος.
Εγώ πιστεύω σε'σένα,θα το γυρίσεις.Κινηθείτε ομαδικά και διώξτε cupid.

Θέλετε να στεφθείτε νικητές DumeNuke εσύ και ο ultraviolence; Μπας και θες το ίδιο και για την Emilouko;
Ψηφίζω χωρίς πολλά πολλά τον DumeNuke
Θέλω να στεφθώ χαλίφης στη θέση του χαλίφη.

Η δυναστία σου δεν θα περάσει Cupid. Ακύρωση Ψήφου.
Χειρότερη και από τη δυναστεία των Μινγκ είναι ρε.

Το παρακάτω έφτασε μόλις στα γραφεία της ΣΕ.
Μας τρολλάρουν ρε φίλε δες..

Εξαιρετική κίνηση. Ψηφίζω τον Αρχιμαφιόζο, με ψηφίζει. Του ακύρωνω την ψήφο, βάζει το τσιράκι του να παίξει Ηχώ. Σε λίγο θα μπει και η υπόλοιποι μαφία, θα φτιάξει ρεύμα εναντίον μου, για να βγω. Και εγώ ξαναλέω, πρέπει να βγάλουμε τον Cupid αύριο πάση θυσία.
Εγώ σας τα'λεγα αλλά κάποιοι *γκουχ γκουχ* δε με άκουσαν..

Ψήφος στον Cupid να αραιωνουμε σιγα σιγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τα φαντάσματα μπορούν να μιλάνε και να ψηφίζουν μέχρι τις 00:32. ΔΕΝ μπορούν να ψηφιστούν, ΔΕΝ μπορούν να παίξουν κάρτες (Ιορδάνη...:mad:)

Ναι τώρα που δεν μπορώ να μιλήσω τα λες!!! :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μπείτε να μιλήσει κανένας γιατί ο Dume θα μας βγάλει όλους τρελούς πετάχτηκε κι ο ultra έδεσε τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Θέλει να ψηφίσει κανεις άλλος από τους ενεργούς παίκτες, ώστε να μπορέσουμε να σας υποστηρίξουμε με την ψήφο μας τα φαντάσματα;; Ειμαι έξω για μπύρες και δεν μπορω να πω κάτι παραπάνω αυτή τη στιγμή!! Αν το σκηνικό παραμείνει ως έχει μέχρι τις 12:30, θα ψηφίσω τον Τάσο κατά πάσα πιθανότητα!!

Υ.Γ.: Ενδιαφέρουσα η κίνηση της Nefelis και πραγματικα δεν μπορω να την καταλάβω αν ειναι στο πλευρό της μαφίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπόν, φαντάσματα και μη, δώστε λίγο βάση σε αυτά που θα πω τώρα.

Υπάρχουν μέσα στο παιχνίδι τρεις μαφιόζοι και αυτοί είναι ο Dumenuke, η Νεφέλη και ο Τάσος. Το παίξανε πολύ καλά στο τέλος, βοηθήθηκαν από τη διάσπαση των ψήφων ανάμεσα στους αθώους και έβγαλαν τον ultraviolence, ο οποίος στην καλύτερη ήταν πόρνη (αν δεν ήταν πόρνη ο mintin ή η Μάιρα) ενώ στη χειρότερη ήταν πολίτης. Το παιχνίδι λογικά έχει χαθεί και δεν ξέρω αν έχει καν νόημα να ψηφίσουμε τώρα και να το καθυστερήσουμε για ακόμη μια μέρα. Έχω να πω σύντομα τα εξής:

Cupid, αν κρατούσες την ηχώ για όταν θα υπήρχε ψηφοφορία, μπορεί και να υπήρχε ελπίδα. Βιάστηκες και την έπαιξες και πήγε στράφι.
Vassilis, γιατί δεν παρακολουθείς το παιχνίδι; Βάδιζες σε καλά μονοπάτια. Και στο τέλος είπες σωστά πράγματα και ψήφισες τον Τάσο. Γιατί πήγες στον ultra; Γιατί βιάστηκες; Αφού ξέρεις ότι ο Τάσος είναι μαφιόζος και βλέπεις να τον ψηφίζει. Δεν σου είπε τίποτα αυτό να αλλάξεις και να δώσεις επιπλέον ψήφο στη Νεφέλη. Δεν διάβασες μάλλον αυτά που γράψαμε εμείς στην προηγούμενη ηχώ. Αν δεις, είχα γράψει τα εξής: ότι οι μαφιόζοι είναι οι DumeNuke, Νεφελη και Τάσος και δεν είμαι σίγουρος για τον ultra, ο οποίος θα φαινόταν την επόμενη μέρα. Μπορεί τελικά να ήταν όντως πόρνη. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είχε καλό ρόλο και ψήφισε Cupid μετά απ' όσα είχαν γίνει. Αλλά έπρεπε να πάτε σε οποιονδήποτε άλλο απ' τους σίγουρους. Κι αν εσύ κι ο ultra δεν εμπιστεύεστε εμένα, δείτε τι έγραψε η Eileen και ο Karadakov πριν πεθάνουν. Το είπαν ότι ο Τάσος είναι μαφιόζος, είπαν και για τον Dume. Δεν είναι πόρνη ο Dume. Μαφιόζος είναι. Δεν θα μπορούσε να είναι πόρνη και να γνωρίζει αυτά που φαίνεται να γνωρίζει απ' όσα έγραφε. Πείθεστε πολύ εύκολα από συγκρούσεις και ψήφους αναμεταξύ τους. Δεν είναι στο αντίπαλο στρατόπεδο ο Τάσος με τη Νεφέλη, επειδή είχαν ψηφιστεί.

Kleop, γιατί βρε ψήφισες Νεφέλη. Αφού οι υπόλοιποι αθώοι πήγαν Τάσο. Πήγαινε κι εσύ Τάσο να βγει ένας σίγουρος μαφιόζος. Γιατί διέσπασες τις ψήφους; Κι άντε πες ότι οκ πήγες στη Νεφέλη, οι υπόλοιποι πολίτες (βασίλης, aeglo, Cupid) γιατί δεν πήγατε κι εσείς Νεφέλη τουλάχιστον να μην πάει στράφι η ψήφος της kleop; Πώς προέκυψε στα ξαφνικά ο ultraviolence ως περισσότερο σίγουρος μαφιόζος; Έριξες ρε Βασίλη κι εσύ γρήγορα την επιπλέον ψήφο σου. Γιατί βιάστηκες; Αφού η ψηφοφορία είχε ακόμη. Είχες χρόνο μπροστά σου. Κράτα την και ρίξτην στην παράταση ή λίγο πιο πριν αν θες. Δεν σε κυνηγούσε κανείς. Παίζετε με τρεις μαφιόζους. Πρέπει να τους αιφνιδιάσεις.

Cupid, vassilis, aeglo είναι όλοι αθώοι
Οι τρεις που μένουν είναι οι μαφιόζοι. Λογικά αύριο πεθαίνει ένας από σας και το παιχνίδι τελειώνει πριν φτάσει στην επόμενη ψηφοφορία. Αυτός είναι και ο λόγος που έριξε ηχώ η Nefeli. Φαγωθήκαμε μεταξύ μας με βλακείες, παίξαμε λάθος ένα σωρό κάρτες και τελικά χάνουμε το παιχνίδι από ποιους; Από έναν Τάσο, τον οποίο τον δίνω ως μαφιόζο από τον δεύτερο γύρο και ο οποίος επιβίωσε μέχρι το τέλος, από τον DumeNuke που είπε ό,τι σαχλαμάρα υπήρχε ως σενάριο παρουσιάζοντας εμένα και τον Tzoum ως μαφιόζους και από μια Nefeli που δεν είπε τίποτα όλες τις μέρες του παιχνιδιού.

Λογικά οι μαφιόζοι θα χτυπήσουν την aeglo το βράδυ. Μόνη ελπίδα είναι να πέσουν στο άτομο που έχει ακύρωση δολοφονίας. Η aeglo έχει μια τελευταία κάρτα. Αν είναι αυτή, έχουμε ελπίδες. Βασίλη ακύρωσε τις ψήφους του Cupid και Cupid ξέρεις τι να κάνεις το βράδυ. Αυτά. Έχουμε μια ευκαιρία οι μαφιόζοι να κάνουν λάθος kill το βράδυ. Αν όλοι κάνετε αυτό που πρέπει να κάνετε -και ελπίζω να καταλάβατε τι υπονοώ ότι πρέπει να κάνετε-, όλα θα πάνε καλά. Αν καταλάβετε τι είπα, μην το δείξετε και καρφωθεί κάτι. Ο καθένας με τους ρόλους του. Κάντε αυτό που πρέπει το βράδυ. Αλλιώς το παιχνίδι τελειώνει αύριο. Ένα θετικό είναι ότι η Nefeli έπαιξε την ηχώ επειδή νομίζει πως είναι σίγουρη η νίκη. Έχουν παραλείψει κάτι σημαντικό. Μην αφήσετε να φανεί τι είναι. Απ' τους τρεις που έμειναν η Nefeli έχει 2 κάρτες, ο Dume 1 και ο Τάσος επίσης 1. Ο Dume κι ο Τάσος έχουν λιγότερες πιθανότητες να έχουν εξαίρεση απ' την ψηφοφορία, οπότε θα ψηφίσω DUMENUKE και ευελπιστώ να κάνετε αυτό που πρέπει σήμερα το βράδυ.

Θέλει να ψηφίσει κανεις άλλος από τους ενεργούς παίκτες, ώστε να μπορέσουμε να σας υποστηρίξουμε με την ψήφο μας τα φαντάσματα;; Ειμαι έξω για μπύρες και δεν μπορω να πω κάτι παραπάνω αυτή τη στιγμή!! Αν το σκηνικό παραμείνει ως έχει μέχρι τις 12:30, θα ψηφίσω τον Τάσο κατά πάσα πιθανότητα!!

Υ.Γ.: Ενδιαφέρουσα η κίνηση της Nefelis και πραγματικα δεν μπορω να την καταλάβω αν ειναι στο πλευρό της μαφίας...

Ψήφισε Dume καλύτερα για να μη διασπαστούν οι ψήφοι ή μπορούμε να αλλάξουμε και σε Τάσο αν θες. Ο Τάσος είναι σίγουρος. Ο άλλος δεν έχει πάρει καν ψήφους τώρα. Η Nefeli για να παίξει ηχώ φαίνεται σίγουρη ότι και να την ψηφίσουν δε μασάει. Μπορεί να έχει την τελευταία εξαίρεση απ' τη ψηφοφορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ψηφίζω Τασο97

Άντε, θα αλλάξω την ψήφο μου και θα τη ρίξω στον Dume, όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Άντε, θα αλλάξω την ψήφο μου και θα τη ρίξω στον Dume, όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία πια...

Ε κι εγώ έτσι νομίζω. Ακόμη κι αν κάνουν λάθος kill το βράδυ, που μάλλον αυτό θα γίνει, έχουν ξοδέψει τις κάρτες τους ενώ οι άλλοι δύο έχουν. Οπότε και σε ισοψηφία 2-2, όλο και θα υπάρχει κάποια ακύρωση ή επιπλέον ψήφος απ' αυτούς....Αλλά επειδή κανείς ποτέ δεν ξέρει.....

Kαι ένα κομμάτι που ταιριάζει με την περίσταση

Requiem
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top