Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Προς Tzoum και Ikariona,

Αν θέλετε να συνεχίσετε να βγάζετε τόση χολή, σας παρακαλώ πολύ, μην έρθετε στο post-game.
Δείχνετε απίστευτη μικρότητα, όχι για το τι λέτε, αλλά για τον τρόπο που τα λέτε.
Η μισή ΣΕ συμφωνεί...
Όπως νομίζω και σχεδόν όλοι οι παίχτες που σας έχουν ανεχθεί αυτές τις ημέρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Προς Tzoum και Ikariona,

Το πως παίξατε και το πόσο βοηθήσατε την μαφία θα σας τα πουν και οι ίδιοι στο τέλος.
Ποτέ δεν αθώωσα τον Τάσο, έλεγα ότι δεν είναι ξεκάθαρα ένοχος μονο και μόνο λόγο της ΑΠ, και ξέρεις γτ; Γιατί θα σου την έριχνα και εγώ, αν δεν ήθελα να την αξιοποιήσω καλύτερα, με αυτά που έλεγες.

Αν θέλετε να συνεχίσετε να βγάζετε τόση χολή, σας παρακαλώ πολύ, μην έρθετε στο post-game.
Δείχνετε απίστευτη μικρότητα, όχι για το τι λέτε, αλλά για τον τρόπο που τα λέτε.

Αυτά, καλό σας βράδυ και μην μου απαντήσετε δεν πρόκειται να σας απαντήσω πάλι.

Τι χολή βρε βγάζουμε; Πετάξατε το παιχνίδι έτσι απλά. Μπράβο φοβερό παιχνίδι κι εσύ να μου έριχνες την προφυλάκιση ενώ έλεγες ότι δεν σου κάνω για μαφιόζος. Και που πηγαίνει το ''με αυτά που έλεγες''; Με ποια; Επειδή κατηγορούσα όλους τους κακούς ρόλους. Ναι, απ' την τέταρτη μέρα και μετά. Τι ήθελες; Να τους βρω όλους κατευθείαν; Θυμάσαι τι έλεγες εσύ εσύ μέχρι την τέταρτη μέρα του παιχνιδιού; Για δες λίγο τι έλεγες. Λυπάμαι αλλά εγώ δεν έπαιζα τόσο άνετα όσο εσύ έχοντας ακύρωση δολοφονίας, προφυλάκιση, τυμβωρυχίες κλπ. Δεν φτάνει που κατηγορούσα τους κακούς ρόλους, είχα κι εσάς να μου λέτε διαρκώς ότι κατέστρεψα το παιχνίδι. Έλεγες δεν θεωρούσες ένοχο τον Τάσο και έλεγες πως θα ήσουν ανάμεσα σ' αυτόν και στον Pie για το να φέρεις κάποιον πίσω με νεκροφάνεια. Το είπες ή όχι; Και έχετε το θράσος να κατηγορείτε εμένα ότι έλεγα αρλούμπες. Ας είχα τις κάρτες που είχατε εσείς αλλά δυστυχώς δεν τις είχα. Δεν πρόκειται για χολή. Πρόκειται για αγανάκτηση με τις ανακρίβειες που άκουγα τόσες μέρες και δεν μπορούσα να μιλήσω. Ο καθένας θυμόταν επιλεκτικά ό,τι τον συνέφερε. Μέχρι να πεθάνω εγώ κρυμμένοι ήσασταν όλοι ενώ εγώ έβγαινα προς τα έξω και κάλυπτα αρκετούς απ' τους ρόλους σας. Μπορείτε να λέτε για μένα ό,τι θέλετε. Να με θεωρείτε ό,τι θέλετε αλλά δεν αντέχω τις ανακρίβειες και τις εθελοτυφλίες. Η Eileen έφτασε στο σημείο να λέει ότι ξεκλήρισα τους μισούς αθώους ρόλους; Ποιοι ήταν αυτοί και πότε τους ξεκλήρισα; Όταν ψηφίζει κανείς ανώδυνα άτομα που δεν έχουν ψήφους, μπορεί να κάνει τον έξυπνο μετά σε όσους ψηφίζουν με ρίσκο. Αλλά ποιοι είναι οι μισοί αθώοι που ξεκλήρισα; Βλέπω πόσο είχε καταλάβει το παιχνίδι η ίδια. Σε κάποια φάση είπε μάλιστα ότι της άρεσαν τα post του DumeNuke. Σκέτη παράνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Η μισή ΣΕ συμφωνεί...
Όπως νομίζω και σχεδόν όλοι οι παίχτες που σας έχουν ανεχθεί αυτές τις ημέρες...

Εμάς ανέχθηκαν οι παίκτες; Ορίστε τα post υπάρχουν. Κάντε με μπαν αν θέλετε. Δεν με ενδιαφέρει. Τα post όμως υπάρχουν για να δει κανείς το τι έλεγε ο καθένας στο παιχνίδι και ποιοι βρίσκονταν πιο κοντά στη λύση. Ποιοι εκτέθηκαν; Ποιοι κρύφτηκαν; Ποιοι δεν συμμετείχαν καθόλου στην αρχή; Δεν πρόκειται για χολή. Αγανάκτηση είναι με όσα έβλεπα να γράφονται τόσες μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εμάς ανέχθηκαν οι παίκτες; Ορίστε τα post υπάρχουν. Κάντε με μπαν αν θέλετε. Δεν με ενδιαφέρει. Τα post όμως υπάρχουν για να δει κανείς το τι έλεγε ο καθένας στο παιχνίδι και ποιοι βρίσκονταν πιο κοντά στη λύση. Ποιοι εκτέθηκαν; Ποιοι κρύφτηκαν; Ποιοι δεν συμμετείχαν καθόλου στην αρχή; Δεν πρόκειται για χολή. Αγανάκτηση είναι με όσα έβλεπα να γράφονται τόσες μέρες.

Οι παίκτες σου λέμε ότι δεν μας βοήθησε ο τρόπος που παίζεις και εσύ πας και τα χώνεις στη ΣΕ.
Σημείωση για το πόσο στρατηγικά σκέφτεσαι. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Το δικό μου όνομα παρακαλώ κρατήστε το μακριά από αυτή τη συζήτηση σε αυτή τη χρονική στιγμή. Στο τέλος ίσως πω όσα πιστεύω, τώρα δε θέλω να χαλάσω το παιχνίδι για το οποίο όλοι κοπιάσαμε πολύ. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα από την φαντασμοχώρα!


Θέλω να πω αρχικά πως έχετε κάθε δίκιο να με κατηγορείτε που χρησιμοποίησα την ακύρωση ΑΠ για την Emilouko. Δεν ήξερα τον ρόλο της. Την ακύρωση την έπαιξα περίπου 2 ώρες αφότου είδα την ΑΠ του Ιορδάνη (και όχι αμέσως όπως έχει ειπωθεί), και αυτό διότι προσπαθούσα μέσα σε αυτό το διάστημα να εξετάσω τις δημοσιεύσεις της. Η εμμονή της προς τον Cupid με προβλημάτισε, γιατί θα μπορούσε να είναι πληροφοριοδότης, να είχε κάρτα όνειρο ή απλά να ήταν μαφιόζος που να τη βόλευε να ψηφίζει τον Cupid επανειλημμένα. Ο κύριος λόγος για τον οποίο εν τέλει έπαιξα την κάρτα, ήταν ότι δεν ήθελα να αφήσω σε έναν παίκτη που μπορεί να κάνει λάθος να καθορίσει τον γύρο, καθώς βρισκόμασταν ήδη σε πολύ οριακό σημείο με τους μαφιόζους να έχουν πλεονέκτημα. Εκτός αυτού, ακόμα κι αν ήμουν κακός και ήθελα να σώσω την Emilouko, θα φαινόταν και ο δικός μου ρόλος. Από τη στιγμή που δεν με υποπτευόταν κανείς, ποιος ο λόγος να θυσιάσω και τους 2 μας;


Στα του παιχνιδιού τώρα: μετά από τις τελευταίες κινήσεις, για εμένα είναι πλέον φανερό πως η Nefeli Graf και ο Τάσος97 είναι στη μαφία. Τον Τάσο δεν τον είχα καταλάβει μέχρι τώρα, επειδή συμφωνούσα μαζί του για τον κακό ρόλο του Ikariona. Η Nefeli Graf, πάλι, αποδεικνύεται περίτρανα ότι είναι μια εξαιρετικά ήσυχη μαφιόζος. Το ίδιο και η Guest 278211, η οποία πίστεψε στην ενοχή μου σχεδόν με κλειστά τα ματιά. Και γενικώς φαίνεται ότι είναι μια... πολύ ήσυχη μαφία. :whistle:Το ότι δεν ψήφισε τον Cupid, πάντως, τότε συνεχίζει να με προβληματίζει για τον ρόλο του Cupid. Δεν είναι καθόλου απίθανο η Emilouko και ο Cupid να ανήκουν αμφότεροι στη μαφία και να αλληλοψηφίζονταν για να ρίξουν στάχτη στα μάτια. Έχει συμβεί σε αρκετά Παλέρμο, πόσω μάλλον όταν κανένας από τους δύο δεν κινδυνεύει. O DumeNuke θα μου έκανε περισσότερο για πόρνη, καθώς νιώθω ότι παίζει αρκετά απροκάλυπτα για μαφιόζος εδώ και αρκετούς γύρους. Τέλος, σε ό,τι αφορά τον PieMaker, θεωρώ πως η νεκροφάνεια που παίχτηκε σε αυτόν ήταν κακή κίνηση, καθώς για εμένα είναι αρκετά φανερό πλέον πως είναι ο ΑΜ. Γι' αυτό άπαξ και βγει εκτός η μαφία, ψηφίστε τον. Γενικά, μου φαίνεται θαύμα να νικήσουν οι πολίτες, κατ' ουσίαν είναι σαν να πρέπει να επιλέξουμε από ποιον θα χάσουμε. Χρησιμοποιήστε με σοφία τις κάρτες σας, τώρα που έχει φανερωθεί η μαφία και οψόμεθα... :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Οι παίκτες σου λέμε ότι δεν μας βοήθησε ο τρόπος που παίζεις και εσύ πας και τα χώνεις στη ΣΕ.
Σημείωση για το πόσο στρατηγικά σκέφτεσαι. :whistle:

Εγώ αυτό που είναι να πω, το λέω. Όποιος κι αν είναι ο άλλος. Λυπάμαι αλλά έμαθα να είμαι ειλικρινής σε αυτά που αισθάνομαι. Ο καθένας παίζει με τον δικό του τρόπο και δεν μπορείτε να υποχρεώσετε κάποιον να παίξει όπως θέλετε εσείς. Εγώ με τον τρόπο που κατάφερα και έφτασα σε μια καλή άκρη, έτσι ώστε να βρω αρκετούς κακούς ρόλους. Σημασία δεν έχει ποιος τρόπος είναι αυτός και αν είναι εκνευριστικός για τους άλλους. Σημασία έχει ότι απέδωσε καρπούς. Δεν έχω πρόβλημα να μου λένε ότι δεν τους αρέσει ο τρόπος που παίζω ή ότι δεν με χωνεύουν. Με εκνευρίζει το να λένε ανακρίβειες. Με εκνευρίζει να με κατηγορούν για πράγματα που έλεγα τις πρώτες μέρες χωρίς να έχω πληροφορίες και όντας εντελώς random, την ίδια στιγμή που άλλοι έλεγαν χειρότερα πράγματα ή δεν συμμετείχαν. Με εκνευρίζει επίσης το να με κατηγορούν ότι ξεπάστρεψα τους μισούς αθώους του παιχνιδιού, κάτι που δεν στηρίζεται ούτε απ' τις ψήφους μου, ούτε απ' όσα έγραψα. Με εκνευρίζει επίσης να κάνουν τους έξυπνους άτομα που είχαν καρτάρες και τις έπαιξαν λάθος, όταν εγώ κατάφερα να βρω μια άκρη έχοντας μόνο μια ακύρωση ψήφου και μια ηχώ. Η ανακρίβεια με ενοχλεί. Όχι η αντίληψη που έχετε εσείς για μένα και το αν με χωνεύετε ή όχι. Δικαίωμά σας να με αντιπαθείτε. Αλλά δεν μπορείτε να λέτε ανακρίβειες. Όταν ο Pie κατηγορούσε εμένα ως ΔΑ και τον i lie us ως μαφιόζο και όταν ξόδεψε την επιπλέον ψήφο του για μένα αντί για τον tsarachaf, όταν η Εileen έφερε πίσω αντίπαλο μαφιόζο αντί για κάποιον αθώο σε μια τόσο κρίσιμη στιγμή του παιχνιδιού, το να μου λένε ότι η συμβολή τους είναι μεγαλύτερη απ' τη δική μου, είναι εξοργιστικό. Ναι έπαιξε καλά ως μάγισσα, έφαγε δολοφόνο αλλά μην τρελαθούμε, ότι ο Pie είχε μεγαλύτερη συμβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Αγαπητή ΣΕ, τι είναι η Emilouko
Έπεσα τόσο έξω τελικά για την Έμιλυ,μας ξεγέλασε ξανά με το αθώο παίξιμο της.Τουλάχιστον πλέον δε μπορούν να την επαναφέρουν.

The reason?

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Δικαιώθηκα για την Emilouko! Όσα έλεγα από την αρχή, ισχύουν. Πάταγε στο γεγονός ότι δεν έχω ξανασυμμετάσχει στο Παλερμο και επομένως ήταν πολύ εύκολο να με ενοχοποιήσει, από τη στιγμή που δεν μιλάω πολύ. Εϊναι πολύ προφανές να θεωρηθεί ένοχος κάποιος παίκτης που μιλάει λίγο επειδή έτσι παίζει να κινήσει τις υποψίες. Προβληματίστηκα λίγο με την άμεση προφυλάκιση και την τυμβωρυχία στην Eileen, ωστόσο ο λόγος είναι ότι δεν ήμουν σίγουρος για την ενοχή της.
Στην επόμενη μέρα τώρα: ψηφίζω την Guest 278211
Ήμουν πολύ κοντά στο να ψηφίσω ultraviolence ή DumeNuke. Αλλά μετά πήρα την παρακάτω απόφαση και θέλω, πρώτον, να είμαι σίγουρος ότι θα αποχωρήσει κάποιος από τους τρεις, και, δεύτερον, να διαβάσω προσεκτικά τις ψήφους των φαντασμάτων

Αναστηθείτε λοιπόν για αυτό τον γύρο
Σπατάλη κάρτας.Οκ,θα ακούσουμε την γνώμη των φαντασμάτων αλλά ψήφοι γιοκ

Να σε δω ειλλιν πως θα σε βολέψει ο ένας ακόμα κακος ρόλος τώρα που σας γαμησρ πρεκια η μαφία αφήσατε ζωντανούς dumenuke nefeli SPY mintin CUPID dumenuke βασιλη που δεν παίζουν καθόλου και βγάλατε ολους τους ρολους που μιλανε επειδη και μονο μιλανε και εκαναν λαθη. go on καλοι παικτες εμεις σας μπερδευουμε με τον ικαριωνα καλό defeat. Άλλη φορά να ξέρετε να βγάζετε τους αθορυβους για να μη φτάνετε στο τέλος να αναρωτιέστε ποιος βολεύτηκε στην αφάνεια και ποιος είναι όντως αθώος. Αυτά από μένα τα υπόλοιπα να σας τα βρει ο παι που τον εμπιστεύτηκε τόσο η ειλλιν σας που ξύπνησε 4 γύρους πριν το τέλος και μέχρι τότε δεν έδινε κανένα στοιχείο.
Δε ξέρω αν στο'παν,αλλά παιχνίδι είναι,όχι ρώσικη ρουλέτα,τσίλλαρε.

Προσπαθώντας να σκεφτώ λογικά καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μεταξύ των ultra, Βασίλη και mintin97 υπάρχουν τελικά δύο αθώοι.
Θες να μας πεις ποιοι είναι;

Αγαπητέ Cupid μετά απ' αυτό σε προσκαλώ για καφέ. Κερνάω εγώ. Είναι πολλά αυτά που ήθελα να πω γιατί έχω φρίξει με όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα.

Έχω βαρεθεί να ακούω ένα σωρό άτομα, ανάμεσα σ' αυτά η Eileen, o Κaradakov και ο Pie Maker να με κατηγορούν ότι ''ξεκλήρισα τους μισούς αθώους ρόλους'', ''κατέστρεψα το παιχνίδι'', ''μπέρδεψα όλο το παιχνίδι'', ''έφερα σε οριακό σημείο όλο το παιχνίδι'' και άλλα τέτοια. Κοίτα να δεις ποιοι μιλάνε. Η Εileen που όταν εγώ από τους δυο πρώτους γύρους κατηγόρησα tsarachaf, πριν καν μιλήσει ο αντίπαλος μαφιόζος και μη έχοντας καμία βοήθεια είτε από κάρτες είτε από τον ρόλο μου, εσύ ασχολιόσουν επί δυο μέρες με το τρίπτυχο και το τι γίνεται ανάμεσα σε μένα, τον Tzoum και τον Giamou. Aκόμη και ο Pie Maker στο επεσήμανε γιατί το βρήκε περίεργο που ασχολιόσουν τόσο πολύ μαζί μας. Και οι τρεις σας είχατε καρτάρες, όταν εγώ είχα μόνο ακύρωση ψήφου και ηχώ και παρ' όλ' αυτά ποιους κατηγόρησα; Για δείτε λίγο ποια άτομα κατηγόρησα για κακούς ρόλους ήδη από την τέταρτη μέρα και εξής (στις πρώτες μέρες ναι κατηγόρησα αθώους γιατί δεν είχα πληροφορίες και ήταν λογικό να βαδίζω στα τυφλά, εκτός κι αν περιμένατε να βρω όλους τους μαφιόζους απ' την αρχή -άσε που η μόνη αθώα που ψήφισα ήταν η kleop στην πρώτη μέρα, κατηγόρησα Claire και Σπυράκο αλλά δεν ψήφισα για να βγουν). Ποιους κατηγόρησα λοιπόν την τέταρτη μέρα και εξής: Tsarachaf, Τάσο, Libertus, Nefeli, Guest 278211, έλεγα ότι υπάρχει κακός ρόλος ανάμεσα σε Cupid και mintin αλλά δεν ήξερα ποιος και έλεγα ότι πόρνη είναι ο DumeNuke. Ήδη από τη δεύτερη μέρα αθώωσα Karadakov και από την τρίτη μέρα αθώωνα i lie us και vassili. Ειπώθηκε ότι η συμβολή του Pie Maker ήταν σημαντικότερη στο παιχνίδι απ' τη δική μου. Ποια ήταν η συμβολή του Pie Maker; Τις τρεις πρώτες μέρες δεν έλεγε τίποτα, ένα post έγραφε και έβγαινε. Την τέταρτη μέρα έφτιαξε το ηλίθιο σενάριο που ήθελε εμένα ως ΔΑ και κατηγορούσε τον i lie us. Ποια ήταν λοιπόν η σημαντική συμβολή του; Το ότι βρήκε τον tsarachaf όντας αντίπαλος μαφιόζος; Εγώ τον κατηγορούσα απ' τη δεύτερη μέρα του παιχνιδιού. Μήπως ήταν σημαντικότερη η συμβολή της Eileen στο παιχνίδι; Tις δυο πρώτες μέρες είχε κολλήσει στο τρίπτυχο, ασχολιόταν συνέχεια με τα post μας. Ψήφιζε τις περισσότερες φορές ανώδυνα, οπότε σαφώς και δεν μπορεί να την κατηγορήσει κάποιος για τις ψήφους της και τελικά έρχεται η στιγμή να παίξει μια σημαντική κάρτα στο παιχνίδι, έχοντας τόσους σίγουρους αθώους και φέρνει πίσω τον αντίπαλο μαφιόζο. Μπράβο. Φοβερή κίνηση. Το χάρηκε κι ο Karadakov. Για πείτε μου σαΐνια, με τόσους μαφιόζους μέσα στο παιχνίδι, τι ακριβώς προσφέρει το να φέρετε πίσω κάποιον που θα πρέπει να του αφιερώσουμε μια ψηφοφορία για να τον βγάλουμε; Και εφόσον οι κάρτες είναι κρυφές, πώς ακριβώς θα ξέρατε πότε θα έβγαιναν όλοι οι μαφιόζοι, ώστε να τον φάτε μετά; Πότε θα ξέρατε πότε είναι η κατάλληλη στιγμή; Γιατί να χαραμίσουμε μια ψηφοφορία για αυτόν, ενώ έχουμε τόσους κακούς ρόλους στο παιχνίδι; Μπορεί να μου πει κανείς; Έστω ότι φτάνουν τέσσερα άτομα στο τέλος, ένας μαφιόζος, ένας αντίπαλος και δυο αθώοι. Τι θα κάνετε; Όποιον και να σκοτώσετε, θα μείνει ο άλλος. Αντί να φέρει κάποιον σίγουρο αθώο (γιατί, ξέρεις Eileen, υπάρχουν αρκετοί σημαντικοί ρόλοι που έχουν βγει απ' το παιχνίδι, δεν είναι ο αντίπαλος μαφιόζος ο σημαντικότερος), πήγε και πέταξε το παιχνίδι. Και ο Karadakov την υποστήριζε ως φοβερή παίκτρια. Έτσι είναι οι καλοί παίκτες νομίζετε; Σε κάποια φάση κατηγορήσατε εμάς στο τρίπτυχο ότι αναφερόμαστε και εμπιστευόμαστε πολύ ο ένας τον άλλο αλλά για δείτε λίγο τι κάνατε εσείς. Ακριβώς το ίδιο κάνατε. Επειδή γνωριζόσασταν από πριν, κάνατε ακριβώς το ίδιο. Προτίμησε η άλλη να φέρει πίσω έναν αντίπαλο μαφιόζο, ο οποίος ήταν απ' τα άτομα που γνώριζε πως παίζουν, απ' το να φέρει σίγουρα αθώα άτομα που ''μπέρδεψαν το παιχνίδι και βάδιζαν με βάση λάθος σενάρια''. Ποια ήταν τα λάθος σενάρια Eileen; Να σου πω εγώ; Τα σενάρια που έκανα τις τρεις πρώτες μέρες ήταν λάθος (με εξαίρεση αυτό που κατηγορούσα tsarachaf και Τάσο), το σενάριο για τον ΔΑ ήταν λάθος, και το σενάριο για αντίπαλο μαφιόζο και μαφιόζο ήταν λάθος, αλλά τουλάχιστον έπεσα μέσα στο ότι ο Pie Maker είχε κακό ρόλο, έστω και ως δυνάμει κακό. Αυτά ήταν τα λάθος σενάρια. Για δες εσύ τι σενάρια έκανες; Στην αρχή ασχολήθηκες με το τρίπτυχο, κατόπιν είπες διάφορα για μένα και την Claire και τελικά αθωώνατε Τάσο και κατηγορούσατε vassili. Ο Karadakov ναι. Είχε σημαντική συμβολή στο παιχνίδι αλλά τις πρώτες μέρες έγραφε αραιά και που και χωρίς να λέει κάτι ουσιαστικό. Μην μας λες όμως αγαπητέ JK, αναφερόμενος στο τελευταίο post του Τάσου, ότι '''Έλα τώρα μην μας περνάς για χαζούς. Έπαιξες μια προφυλάκιση στις 4 τα ξημερώματα και τώρα μια ακόμα πιο σημαντική προφυλάκιση με ακύρωση που μοιράστηκε πριν από λίγο και την παίζεις σε ώρα αιχμής.'' Σου έλεγα διαρκώς σταμάτα να αθωώνεις Τάσο και δεν με άκουγες. Σου έλεγα να σκεφτείς την προφυλάκιση που μου είχε ρίξει και έλεγες ότι είναι χαζό σενάριο. Μην μας λες τώρα ότι τα είχες καταλάβει όλα; Αν είχες νεκροφάνεια είπες ότι ήσουν ανάμεσα στο να επαναφέρεις Pie Maker και Τάσο, δηλαδή απ' όσους αθώους πέθαναν, εσύ ήθελες να φέρεις πίσω είτε έναν αντίπαλο μαφιόζο είτε έναν μαφιόζο. Φοβερό παιχνίδι. Τι ωραία που παίζετε κι εσύ κι η Eileen. Βέβαια και οι τρεις σας ξυπνήσατε και αρχίσατε να συμμετέχετε περισσότερο, όταν ξεκληρίστηκε το κακό τρίπτυχο που σας μπέρδευε. Ποιος μπέρδεψε το παιχνίδι όμως τελικά και ποιος όχι; Μήπως εσείς το μπερδέψατε και το πετάξατε; Για δείτε τι κατηγορούσα εγώ και τι λέγατε εσείς. Ο Giamou απ' τον δεύτερο γύρο κατηγορούσε Guest 278211. Να σας πω ποια ήταν η συμβολή σας στο παιχνίδι; Η Emilouko. Μόνο αυτήν βρήκατε και εδώ ομολογώ πως εγώ δεν την είχα υποπτευθεί καθόλου. Δεν ξέρω αν είχατε πυθία και την καταλάβατε, εγώ δεν είχα τίποτα απ' αυτά και κατάφερα να κατηγορήσω μαζί 6 κακούς ρόλους. Αυτή ήταν η συμβολή σας στο παιχνίδι, η Εmilouko. Και ευχαριστώ πολύ τον Cupid που μου έδωσε την ευκαιρία να τα βγάλω όλα αυτά από μέσα μου, γιατί με είχε εξοργίσει να διαβάζω συνέχεια ανακρίβειες για το τι έκανα και για το τι προσέφερα εγώ στο παιχνίδι. Αν η συμβολή η δικιά σας ήταν σημαντικότερη από μένα δεν θα έριχναν σε μένα την προφυλάκιση τα χαράματα. Θα το έκαναν σε σας. Αλλά κι εσείς βρήκατε την ευκαιρία να κρυφτείτε πίσω απ' το τρίπτυχο ενώ την ίδια στιγμή λέγατε πως κρύβονταν οι μαφιόζοι, τους οποίους εγώ προσωπικά τους βρήκα απ' την τέταρτη μέρα και εξής. Την Eileen την κατηγόρησα ακριβώς γι' αυτό που έκανε με τον Pie. Όταν βλέπεις να υπάρχουν ένα σωρό αθώοι στο παιχνίδι και πας να φέρεις κάποιον ενώ το μέντιουμ είπε πως ήταν μαφιόζος, τότε είναι λογικό να σε υποπτευθούν κάποιοι. Και έχουμε τον Karadakov να λέει συνέχεια ότι η Εileen έπαιξε καταπληκτικά και να μας εξοργίζει ακόμη περισσότερο. Αυτά είχα να πω.

Επί της ουσίας τώρα. Αν ζούσε η Eileen εγώ το είχα αποφασίσει αν με επανέφεραν στο παιχνίδι, να βοηθήσω τους μαφιόζους μέχρι να τη βγάλουν. Είχα βαρεθεί να ακούω τις μπούρδες που έλεγε. Ωστόσο τώρα που βγήκε, και ευχαριστώ πολύ τον Τάσο γι' αυτό, εγώ το ευχαριστήθηκα που την έβγαλαν και θα συνταχθώ με τους πολίτες. Οι κακοί ρόλοι που έμειναν στο παιχνίδι είναι οι εξής: Nefeli, Guest 278211, Τάσος, Dumenuke και μάλλον καί ο ultraviolence. Θα φανεί αύριο για τον τελευταίο αλλά απ' την αρχή έλεγα πως δεν μου άρεσαν πολλά που έκανε, πάρε δώσε με Libertus, με Τάσο, με DumeNuke κλπ. Δεν ξεχνάμε βεβαίως τον Pie Maker που φρόντισε η εξαιρετική παίκτρια Eileen να τον φέρει πίσω για να μας δυσκολέψει κι άλλο το παιχνίδι, διότι τα εύκολα δεν τα μπορεί, είναι εξαιρετική παίκτρια ντε. Πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο αν βγάζαμε Guest 278211 ή Nefeli πρώτα γιατί έχουν περισσότερες κάρτες και είναι πιο επικίνδυνες. Αν και ο καλός μας Τάσος ψήφισε για ξεκάρφωμα την Nefeli, κάτι μου λέει πως αν κινδυνεύει να βγει, θα αλλάξει την ψήφο του, οπότε ρίχνω κι εγώ ψήφο στην Guest 278211 για να είμαστε σίγουροι πως θα βγει. Δεν έχει άλλη ακύρωση ψηφοφορίας η συγκεκριμένη, οπότε είναι το πιο safe kill κακού ρόλου εδώ πέρα.

Ευτυχώς παίζει ακόμη γιατρός στο παιχνίδι και μπορεί να καταφέρετε κάτι. Ελπίζω ο γιατρός να προστατεύσει Karadakov.
Αν η νεκροφάνεια είναι σε καλό ρόλο να την ρίξει μετά τις 4-5 το πρωί και να επαναφέρει κάποιον ανάμεσα σε Τzoum, Giamou, kleop με τη σειρά προτεραιότητας που σας τους έβαλα. Και οι 4 έχουν κάρτες που δεν χρησιμοποιήθηκαν και μπορεί να υπάρχει κάτι καλό σ' αυτές. Μην φέρετε εμένα γιατί δεν έχω κάρτες να σας βοηθήσω. Ο ρόλος μου είναι μεν χρήσιμος αλλά σε τέτοια φάση του παιχνιδιού δεν ξέρω αν θα μπορέσει να βοηθήσει και ιδιαίτερα χωρίς κάρτες.

Cupid η πρόταση για καφέ ισχύει κι ας μην ισχύει η ψηφοφορία. Βιάστηκες να παίξεις μια κάρτα που θα σας ήταν πολύ χρήσιμη μετά. Αλλά λογικά το παιχνίδι έχει χαθεί για τους πολίτες. Το πέταξε η Eileen.

O i lie us δεν ήταν αντίπαλος μαφιόζος. Ήταν απλός πολίτης. Τον σκότωσαν οι μαφιόζοι και η Eileen ως μάγισσα σκότωσε την Emilouko. O Libertus σαφώς είχε κακό ρόλο. Λογικά ήταν ο ΔΑ αλλά για να ξέρει τόσο σίγουρα το ότι η Emilouko ήταν μαφιόζος, ίσως να τον κάνει και συνμαφιόζο. Είχε κακό ρόλο όπως και να 'ναι.
Ο Τάσος σαφώς και έχει κακό ρόλο. Απ' την δεύτερη μέρα του παιχνιδιού τον κατηγορώ.
Η τυμβωρυχία του Karadakov ήταν καλή κίνηση αν και εγώ μάλλον θα την έριχνα στον Libertus για να δω αν βγήκε κι άλλος δολοφόνος ή αν βγήκε ΔΑ.
Τι να πεις κι εσύ που εξαιτίας μου έμεινες έξω απ' το παιχνίδι απ' τον πρώτο γύρο. Sorry δεν είχα καθόλου πληροφορίες και ήταν random. Δεν μου άρεσε η αντίδρασή σου στην ψήφο που είχα ρίξει στον ultraviolence και χάσαμε νωρίς τον αυτοκράτορά μας.
Nα σου θυμήσω ότι είχες πει τα ίδια για kleop,claire,σπυρακο,drama? Να σου θυμήσω που βρίσκονται τώρα αυτοί;
"Μάλλον και ο ultraviolence" είσαι απίστευτος! Εκει που με κατηγορούσες λέγοντας "Σαφώς και είσαι ο ΔΑ" τώρα αμφιταλαντεύεσαι.

Προς Tzoum και Ikariona,

Το πως παίξατε και το πόσο βοηθήσατε την μαφία θα σας τα πουν και οι ίδιοι στο τέλος.
Ποτέ δεν αθώωσα τον Τάσο, έλεγα ότι δεν είναι ξεκάθαρα ένοχος μονο και μόνο λόγο της ΑΠ, και ξέρεις γτ; Γιατί θα σου την έριχνα και εγώ, αν δεν ήθελα να την αξιοποιήσω καλύτερα, με αυτά που έλεγες.

Αν θέλετε να συνεχίσετε να βγάζετε τόση χολή, σας παρακαλώ πολύ, μην έρθετε στο post-game.
Δείχνετε απίστευτη μικρότητα, όχι για το τι λέτε, αλλά για τον τρόπο που τα λέτε.

Αυτά, καλό σας βράδυ και μην μου απαντήσετε δεν πρόκειται να σας απαντήσω πάλι.
finally someone said it!

Εμάς ανέχθηκαν οι παίκτες; Ορίστε τα post υπάρχουν. Κάντε με μπαν αν θέλετε. Δεν με ενδιαφέρει. Τα post όμως υπάρχουν για να δει κανείς το τι έλεγε ο καθένας στο παιχνίδι και ποιοι βρίσκονταν πιο κοντά στη λύση. Ποιοι εκτέθηκαν; Ποιοι κρύφτηκαν; Ποιοι δεν συμμετείχαν καθόλου στην αρχή; Δεν πρόκειται για χολή. Αγανάκτηση είναι με όσα έβλεπα να γράφονται τόσες μέρες.
Δε μιλάμε για το παιχνίδι,έχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις λάθος σε ρόλους κτλ.Λέμε για το πως έπαιζες.Θα το αναλύσουμε όταν τελειώσει το γκείμ.

Ψήφος από τώρα στην Νεφελη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Παιδιά σοβαρά, ξεχνάτε ότι είναι παιχνίδι. Εγώ όσες φορές-φαινομενικά- ξέφυγα από τα όρια μου για τις ανάγκες του παιχνιδιού. Δεν γίνεται να είσαι όλη την ημέρα πάνω από το φορουμ και να γράφεις κατεβατά. Αν παίζατε real life, με τον ίδιο τρόπο θα το κάνατε; δεν θέλω απάντηση, είναι ρητορικό
Απλά είναι παιχνίδι, που σημαίνει ψυχαγωγία. Μην το ξεχνάτε. Ικαρίωνα είναι δυνατός καφές ο δικός μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Το δικό μου όνομα παρακαλώ κρατήστε το μακριά από αυτή τη συζήτηση σε αυτή τη χρονική στιγμή. Στο τέλος ίσως πω όσα πιστεύω, τώρα δε θέλω να χαλάσω το παιχνίδι για το οποίο όλοι κοπιάσαμε πολύ. Ευχαριστώ.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Himela, γιατί δεν είναι ωραίο αυτό που γίνεται αυτή τη στιγμή ενώ παίζουμε και από τις 2 πλευρές, ανεξάρτητα του ποιος έχει δίκιο. Το Παλερμο είναι και παιχνίδι νεύρων και νομίζω πως αρκετοί έχουμε φτάσει στα όριά μας σε αυτό το παιχνίδι, αλλά καλύτερα να τα πούμε στο τέλος αυτά. Απλά τώρα δεν είναι η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Τα φαντάσματα μπορείτε να μιλήσετε μέχρι 23:49, δεδομένου όμως ότι η ψηφοφορία έχει ακυρωθεί, δεν έχει νόημα να ψηφίσετε.
Η ψηφοφορία γι αύριο ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Guest 278211
  3. DumeNuke --> Nefeli Graf
  4. JKaradakov --> Guest 278211
  5. Nefeli Graf
  6. PieMaker --> Nefeli Graf
  7. Guest 278211
  8. ultraviolence --> Nefeli Graf
  9. vassilis498
  10. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από εδώ ξεκινάει η αμφισβήτησή μου για εσένα, Spy. Δεν έχεις ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με τον Libertus και ξαφνικά, ενώ παρουσιάζεται ως ένοχος, σπεύδεις να συντάξεις τον εαυτό σου μαζί με "αυτούς που πίστευαν ότι έχει κακό ρόλο". Πρώτον, μέχρι τότε, ο Χάρης δεν είχε ακουστεί τόσο πολύ και δεύτερον, δε θυμάμαι να εκφράζεις κάποια τέτοια σκέψη σου με τους υπόλοιπους. Οπότε όλο αυτό είναι πολύ αμφισβητήσιμο, αν όχι ψευδές.

Για την ακρίβεια, γράφω ότι τον θεωρούσα καλό ρόλο, όχι κακό.

Να το προβληματικό σημείο, για εμένα:

Δέχτηκε εύκολα τις κατηγορίες απέναντι στο Χάρη και τις ασπάστηκε κιόλας, αγνοώντας τα ξεκάθαρα συμπεράσματα που έβγαιναν από αυτές. Προκειμένου δηλαδή να αθωώσει την Emilouko, χρησιμοποιεί την γνώση του Ιορδάνη ως πολίτη για να δικαιολογήσει την ενέργεια του Χάρη. Πιο τραβηγμένο επιχείρημα δεν υπήρχε προκειμένου να διατηρηθεί η ενοχή του Χάρη και να αθωωθεί η Emilouko. Γιατί συνέβη αυτό; Γιατί ήταν μία ξεκάθαρη ανταλλαγή. Πριν λίγες μέρες, η μαφία είχε "θυσιάσει" τον Ακριβό για να μην τους καταλάβουμε, και πήγαν να κάνουν το ίδιο με τον Χάρη. Αλλά δεν είχαν την ίδια πολυτέλεια με την Emilouko, για αυτό και η έμμεση, αλλά ξεκάθαρη προσπάθεια αθώωσης.

Οπότε, όπως και με το δίλημμα Cupid-mintin στο οποίο για ακόμη μία φορά αρνήθηκε να πάρει θέση, έτσι και εδώ, θυσιάζει τον Χάρη προσπαθώντας να κρατήσει μέσα την Emilouko. Όπως φαίνεται και παρακάτω....

Και πώς ακριβώς μάχεσαι; Ερχόμενη ψηφίζοντας τις εύκολες επιλογές; :P
Το υπογραμμισμένο δεν το σχολιάζω καν. Θα μπορούσες κάλλιστα να συμμετέχεις ουσιαστικά, αντί να φοβάσαι να εκτεθείς και να υποστηρίξεις όποιον παίκτη θεωρείς ότι κατηγορήθηκε άδικα, αντί να αποφεύγεις τις δύσκολες επιλογές και να κρύβεσαι πίσω από γεγονότα - και αυτό ισχύει ανεξαρτήτως ρόλου! :)

Εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις αιτιολογική σχέση, εγώ βλέπω αιτιολογική σχέση. Το ίδιο ίσχυε και για τον Ακριβό και την Emilouko και τον Χάρη. Οπότε μάλλον ισχύει. Είναι επίσης, πολύ εύκολο να έρχεσαι εκ των υστέρων να παρουσιάζεσαι με αμφιβολίες και να θέλεις εξηγήσεις. Θα μπορούσες να ήσουν εδώ να υπερασπιστείς τον mintin αφού αμφισβητείς την ενοχή του. Και εγώ και ο Ιορδάνης, αφού σε εμάς αναφέρθηκες, διαβάζουμε με προσοχή το θέμα και δεν έχουμε εμμονές.
Θα μπορούσες να τον έχεις υπερασπιστεί και μέρες πρωτύτερα, που τον κατηγορούσε η aegloswen. Δεν το έκανες. Γιατί; ;)
Στο πρώτο, εξήγησα ότι θεώρησα πιο πιθανό και πιο σίγουρο το να έχει κακό ρόλο ο Libertus σε σχέση με την Emilouko. Όπως αποδείχθηκε, η Emilouko είχε και αυτή κακό ρόλο, αλλά αυτό δεν μπορούσα να το γνωρίζω.

Σχετικά με το ότι δεν υπερασπίστηκα mintin και ζητούσα μετά εξηγήσεις έγινε για λόγους άσχετους με το παιχνίδι. Κυρίως, δεν μπορούσα εύκολα να κάνω διάλογο σε εκείνη τη φάση. Ψήφησα εσένα, επειδή cupid και mintin φαίνονταν λιγότερο ύποπτοι στα μάτια μου.

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο γέλασα. :P

Λόγω των παραπάνω, ψηφίζω την Guest 278211, για αύριο...
παρ'όλες τις καλές της αναφορές! :P

:-*:flowers: :bigarmhug

Σχετικά με ΑΠ + τυμβωρυχία: Ο Τάσος έχει ήδη βγάλει από το παιχνίδι 2 παίκτες που ο ένας μάλλον είναι αθώος και ο άλλος σίγουρα και αποδεδειγμένα είναι αθώος. Η ψήφος μου πάει στον Τασος97.

Οφφ: Αυτό που κάνουμε εδώ είναι ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Π-Α-Ι-Χ-Ν-Ι-Δ-Ι. Άλλοι παίζουν καλά, άλλοι παίζουν άσχημα, άλλοι κερδίζουν, άλλοι χάνουν. Οι προσωπικές επιθέσεις και οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί, ΔΕΝ έχουν κανένα ρόλο. Πολύ το κουράσαμε. Παίζουμε για να περάσουμε καλά και όχι για να χαλιόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

Οι πολίτες που μπορούσα να επαναφέρω είναι:
Ikarionas, Tzoum, Giamou, kleop, Deutsch Lover, i_lie_us. Αυτές ήταν οι επιλογές μου. Τον Ικαρίωνα και τον Giamou δε θα τους επανέφερα γιατί οι δυο πρώτοι από τα σχόλια που διάβασα έχουν αρκετά λανθασμένη εκτίμηση του παιχνιδιού. Συν τοις άλλοις, ο Giamou έχει υπονοήσει ρόλο και δεν θα ρίσκαρα να φέρω με νεκροφάνεια κάποιον που με το που θα ζοριζόταν λιγάκι θα υπονοούσε πάλι ρόλο.


Eileen, μπορει οι αλλοι να πιστευουν πως εισαι καλος παικτης, αλλα κατα τη γνωμη μου, δεν εχει αποδειχθει κατι τετοιο απο το παιχνιδι. Πρωτα απο ολα, απο το παιχνιδι δεν εφυγα επειδη υποννοησα ρολο, αλλα επειδη ειπα μια φραση που απαγορευεται να την πεις, ειτε ισχυει, ειτε οχι. Δευτερον, λες αμα ζοριστω θα αποκαλυψω ρολο.χα χα χα. Αφενος, λιγα ατομα πηραν χαμπαρι εξ αρχης τι ρολο ειχα(ακομα και τωρα μερικοι δεν εχουν παρει χαμπαρι), αφετερου η κινηση μου ειχε κατα τη γνωμη μου θετικα αποτελεσματα. Σου ειπαν ολοι μπραβο που εκανες αυτο το σκεπτικο με τον Libertus(νομιζω), αλλα σιγα τα συμπεραματα που εβγαλες απο αυτο. Παλι σε μια εικασια εμεινες. Σε αυτο που θελω να εστιασω ειναι πως δε σκεφτηκες (ενω για τον εαυτο σου εχεις την ιδεα οτι εισαι τοσο εξυπνη) οτι και αλλοι μπορει να καναν καποια "τεχνασματα", αλλα δε βγηκαν να το βροντοφωναξουν. Με τον να αθωωσω ενα συγκεκριμενο ατομο επιβεβαιωθηκα πως ο tsarachaf ηταν δολοφονος, ενω ταυτοχρονα δολοφονηθηκε αλλο ενα ατομο, που δε συμμετιχε καθολου στο παιχνιδι, πραγμα που αφενος αθωωνε εμενα(οποτε ειχες ενα σιγουρο αθωο) και αφετερου απεκλειε την περιπτωση να ψηφιστει ενας αθωος( η iris που κινησε τις υποψιες). Επισης, αστειο ειναι σε αυτο που λες, οτι φανερωσα ρολο, ενω ζοριστηκα( που δεν ισχυει, γιατι δε με ζορισε κανεις), την ιδια ωρα που ο piemaker φαινεται να εχει φανερωσει και αυτος τον ρολο του, τοσο που να το λες συνεχεια απροκαλυπτα. Και προτιμησες να επαναφερεις ενα ατομο που ειναι πιθανον αντιπαλος μαφιοζος, παρα εναν αλλο πολιτη, επειδη μαλλον σου την εδιναν ή δεν πηγαιναν με τα νερα σου(πολλα μπορει να υποθεσει κανεις). Επιπλεον, αυτο που με κανει να γελαω ειναι οτι μας εχετε πρηξει οτι ο piemaker κατηγορει τον Tsarachaf,ενω στον ιδιο γυρο και εγω τον κατηγορησα αρκετα, στους επομενους γυρους επεμενα σε αυτον, ενω και ο ikarionas τον κατηγορουσε συστηματικα. Μαλλον καποια πραγματα γινονται επιλεκτικα. Το μονο καλο για τους πολιτες, που εχω δει να κανεις σε ολο το παιχνιδι ,ειναι που εβγαλες το emilouko, που ηταν μαφιοζος, αλλα και αυτο ηταν ευκολη αποφαση γιατι ηταν σχεδον φανερο πως μια απο τις δυο ειναι, οποτε αν δεν ησουν εσυ, ηταν αυτη. Τα εχω πει απο το 2ο γυρο κιολας, αλλα οπως σε ολο το παιχνιδι, κρατατε οτι σας συμφερει.
Το γεγονος πως ειπες οτι ο Dumenuke εχει ωραια σκεπτικα με εκανα και γελασα παρα πολυ, ειλικρινα.
Επαιξες σαν καλη πορνη, μπραβο σου. Βοηθησες τους δολοφονους να παρουν το παιχνιδι.


Giamou - Μπερδεύει τον κόσμο
Ikarionas - Αυτός και αν μπερδεύει κόσμο

Tzoum - Μπερδεύει τον κόσμο

Καλα karadake εισαι σε αλλο παιχνιδι. Δεν εχεις συνεισφερει σχεδον σε τιποτα στο παιχνιδι(μονο οι καρτες σου συνεσεφεραν) και μιλας οτι μπερδευουμε το κοσμο. Εισαι 10η γυρα και δεν εχεις παρει χαμπαρι τι γινεται. Θα συγκρινουμε τα ευρηματα μας μετα το τελος του παιχνιδιου, να δουμε τι βρηκα εγω, τι ο τζουμ τι ο ικαριονας και τι εσυ, στο τελος του παιχνιδιου, να δουμε ποιος μπερδευει και ποιος μπερδευεται.

Ο μονος αξιολογος παικτης που απεμεινε ειναι ο vassilis, οποτε ψηφιστε τον και αυτον.
Το παιχνιδι θα το κερδισουν οι δολοφονοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Τα φαντάσματα να γυρίσουν στη χώρα τους. Δεν ξαναμιλάτε.
Η ψηφοφορία για αύριο ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Guest 278211
  3. DumeNuke --> Nefeli Graf
  4. JKaradakov --> Guest 278211
  5. Nefeli Graf
  6. PieMaker --> Nefeli Graf
  7. Guest 278211 --> Τάσος97
  8. ultraviolence --> Nefeli Graf
  9. vassilis498
  10. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τρίπτυχο, μια τελευταία προσπάθεια να σας δώσω να καταλάβετε:

Κανείς δεν αμφιβάλλει ότι έχετε ικανότητες στο παλέρμο. Το πώς παίζετε δεν αφορά μόνο το αν μπορείτε να βρείτε τους μαφιόζους στο παιχνίδι. Έχει να κάνει και με το εάν μπορείτε αυτό να το επικοινωνήσετε σε εμάς τους υπόλοιπους πολίτες και να συνεργαστείτε μαζί μας. Εκεί είναι που αποτυγχάνετε.

Μια μικρή παρατήρηση που έχω να κάνω:
Παραπάνω ο Ικαρίωνας λέει ότι τον εκνεύρισε αφάνταστα που είπαμε ότι δεν έπαιξε καλά και ότι έκανε λάθη. Έχετε σκεφτεί ότι όσο σας εκνευρίζει εσάς που σας λέμε ότι δεν παίζετε καλά, άλλο τόσο εκνευρίζετε εσείς τους υπόλοιπους παίκτες, λέγοντας τους το ίδιο? Και αυτό είναι κάτι που εσείς το ξεκινήσατε.
Με τη συμπεριφορά σας, πρωτίστως φαίνεται να σας νοιάζει να μην έχετε κάνει εσείς κάποιο λάθος στο παίξιμο σας και δευτερευόντως αν θα κερδίσει η ομάδα σας. Παίζετε δηλαδή εγωιστικά. Και όχι μόνο παίζετε εγωιστικά, απαιτείται να σας συγχαρούμε και να σας επικροτήσουμε κιόλας που παίζετε φουλ ατομιστικά...

Οπότε, τελικά, αυτό το οποίο έστρεψε τους παίκτες εναντίον σας δεν ήταν το γεγονός ότι δεν είχατε ικανότητες να βρείτε ποιοι είναι μαφιόζοι και ποιοι πολίτες. Αυτό που μας έκανε όλους να σταματήσουμε να ασχολούμαστε μαζί σας και να θέλουμε να αποχωρήσετε ήταν το γεγονός ότι αυτοπροβαλλόσασταν ως οι αρχηγοί του παιχνιδιού και συμπεριφερόσασταν σαν να ήμασταν υποτελείς σας.
~Την αλαζονεία πολλοί την αγάπησαν, τον αλάζονα όμως κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Θα παρακαλέσω όλα αυτά τα θέματα να συζητηθούν στο τέλος μιας που δεν μπορούν τώρα να απαντήσουν όλοι οι παίκτες και το παιχνίδι δεν έχει ακομα τελειώσει. Σεβαστείτε τον κόπο όλων όσων έχουν συμμετάσχει σε αυτό. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Η σημερινή ημέρα ήταν τουλάχιστον ανατρεπτική. Είναι πλέον οφθαλμοφανές ότι η μαφία έχει ξεκάθαρο αριθμητικό αποτέλεσμα, το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο να ανατραπεί. Οι μόνοι που μπορούν να κερδίσουν λίγο χρόνο για τους πολίτες είναι ο γιατρός και ο δικηγόρος, αν φυσικά βρίσκονται ακόμη εντός παιχνιδιού. Θα προσπαθήσω λοιπόν να ισορροπήσω το παιχνίδι, επαναφέροντας έναν παίκτη από τη "φαντασματοχώρα". Θα μπορούσα να περιμένω την αυριανή δολοφονία, αλλά επειδή κανείς δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι δεν θα 'μαι εγώ το επόμενο θύμα, δε θα 'θελα να πάρω την κάρτα μαζί μου. Η επιλογή του ατόμου που θα επαναφέρω δεν είναι εύκολη υπόθεση και σας πληροφορώ ότι παιδεύτηκα πολύ μέχρι να πάρω την τελική μου απόφαση. Τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή αυτό που μπορεί να κάνει τη διαφορά είναι οι κάρτες που δεν έχουν ακόμα παιχτεί. Για το λόγο αυτό, ας προσπαθήσουμε να δούμε τι έχει ο καθένας στο χέρι του:

kleop - Ψηφοφορία 4/7 --> Αποχώρησε την πρώτη ημέρα, οπότε έχει δύο κάρτες στο χέρι της. Είναι σίγουρο ότι παρακολουθεί το παιχνίδι.
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7 --> Αποχώρησε τη δεύτερη ημέρα, χωρίς να χρησιμοποιήσει κάποια κάρτα. Είναι αμφίβολο το αν παρακολουθεί το παιχνίδι, ενώ όπως έχει δηλώσει η ίδια δεν έχει σχεδόν καθόλου χρόνο.
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7 --> Έφαγε την ποινή την τρίτη ημέρα και δεν πρόλαβε να παίξει κάποια κάρτα. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν παρακολουθεί το παιχνίδι.
iris17 - Δολοφονία 7/7 --> Έφυγε κι εκείνη νωρίς, χωρίς να παίξει κάποια κάρτα. Η συμμετοχή της στο παιχνίδι ήταν σχεδόν μηδαμινή. Δε νομίζω ότι το παρακολουθεί συστηματικά.
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7 --> Έφυγε την τελευταία ημέρα της πρώτης εβδομάδας, παίζοντας τη νεκροφάνεια για την Aegloswen. Δεν πρόλαβε να πάρει επιπλέον κάρτα, οπότε έχει μείνει με μια κάρτα στο χέρι της. Είμαι σίγουρος ότι παρακολουθεί το παιχνίδι.
Giamou - Ποινή 8/7 --> Έφαγε την ποινή την τελευταία ημέρα της πρώτης εβδομάδας. Θεωρητικά έχει δύο κάρτες στο χέρι του, πρέπει όμως να έχει χρησιμοποιήσει τη μία, αν λάβει κανείς υπόψη του τις "πληροφορίες που δεν μπορεί να αποκαλύψει". Παρακολουθεί συστηματικά το παιχνίδι.
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7 --> Έφαγε την ΑΜ ξημερώματα Κυριακής (αν κάνω λάθος διορθώστε με), έχοντας παίξει και τις δύο του κάρτες. Συνεπώς δεν πρόλαβε να πάρει τρίτη κάρτα. Παρακολουθεί συστηματικά το παιχνίδι.
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7 --> Team Mafia
Tzoum - Δολοφονία 13/7 --> Και να θελα, δεν μπορώ να τον επαναφέρω
Libertus - Ψηφοφορία 13/7 --> Αν και στα τελευταία του λόγια φαίνεται να "δίνει" τη μαφία, πρέπει να είναι συνασπισμένος μαζί τους ;-)
i_lie_us - Δολοφονία 14/7 --> Έπαιξε μία κάρτα την πρώτη εβδομάδα, οπότε πρέπει να έχει άλλες δύο στο χέρι του. Παρακολουθεί το παιχνίδι, αλλά από τη στιγμή που βρίσκεται στη Σκιάθο, δεν ξέρω πόσο χρόνο έχει.
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7 --> Έχει παίξει και τις 3 του κάρτες. Συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες να είναι μέλος της μαφίας, με προβληματίζει όμως το γεγονός ότι η Guest 278211 δε συμμετείχε στη δημοσκόπηση :hmm:...

Με βάση τα παραπάνω επιλέγω να επαναφέρω ένα άτομο που κρατάει δύο κάρτες, παρακολουθεί συστηματικά το παιχνίδι και φαίνεται να έχει χρόνο να παίξει. Και αυτός δεν είναι άλλος από την Kleop.

@Ultraviolence: Δεν είμαι απόλυτα βέβαιος και από τη στιγμή που ένας στους τρεις είναι στο πλευρό της μαφίας δεν θέλω να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα. Αυτό που προέχει τώρα είναι να συγκεντρώσουμε τις δυνάμεις μας και να ξεκινήσουμε να ψηφίζουμε όλοι το ίδιο άτομο, ξεκινώντας από τα στανταράκια μας. Αν είσαι στο πλευρό των πολιτών, δεν έχεις παρά να ακολουθήσεις το "κύμα".

off:
Είναι η πρώτη φορά στα χρονικά του Palermo Extreme που παίρνω καλή κάρτα στα χέρια μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Νεκροφάνεια.jpg
    Νεκροφάνεια.jpg
    8.4 KB · Εμφανίσεις: 117
Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
kleop, welcome back! :D

Η ψηφοφορία για αύριο ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7
  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Guest 278211
  3. DumeNuke --> Nefeli Graf
  4. JKaradakov --> Guest 278211
  5. kleop
  6. Nefeli Graf
  7. PieMaker --> Nefeli Graf
  8. Guest 278211 --> Τάσος97
  9. ultraviolence --> Nefeli Graf
  10. vassilis498
  11. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Δε θα τελειώσουμε ποτε,αυτο το 10-11 συμμετέχοντες δίνει και παίρνει αυτές τι μέρες :P
Ρε συ Pie,όλοι έχουμε καταλάβει τι ρόλο έχει η kleop,πιστεύεις οτι θα μας βοηθήσει σ'αυτή τη φάση του παιχνιδιού;; Οκ,ειναι μια παραπάνω ψήφος αλλα θα μπορούσες να φέρεις άλλο ρολο,κάποιον που θεωρείς πληροφοριοδοτη(για να σιγουρευτουμε) ή γιατρό που κατα τη γνώμη μου ο δευτερος μας άφησε σχετικά πρόσφατα.
Όπως και να'χει Κλεοπ welcome back και καλή διαχείριση των καρτών σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Δε θα τελειώσουμε ποτε,αυτο το 10-11 συμμετέχοντες δίνει και παίρνει αυτές τι μέρες :P
Ρε συ Pie,όλοι έχουμε καταλάβει τι ρόλο έχει η kleop,πιστεύεις οτι θα μας βοηθήσει σ'αυτή τη φάση του παιχνιδιού;; Οκ,ειναι μια παραπάνω ψήφος αλλα θα μπορούσες να φέρεις άλλο ρολο,κάποιον που θεωρείς πληροφοριοδοτη(για να σιγουρευτουμε) ή γιατρό που κατα τη γνώμη μου ο δευτερος μας άφησε σχετικά πρόσφατα.
Όπως και να'χει Κλεοπ welcome back και καλή διαχείριση των καρτών σου

Εχω εξηγήσει αναλυτικά τους λόγους οι οποίοι με οδήγησαν στην παραπάνω αποφαση. Ναι, εχουμε καταλάβει ολοι μας τον ρόλο της Kleop, αλλα δεν ξέρουμε τι κρατάει στο χέρι της. Ακομα και η επιπλέον ψήφος ή η καρτα ακύρωσης μπορούν να κάνουν τη διαφορα στο σημείο που βρισκόμαστε. Οσο για τον γιατρό, συγνώμη αλλα δεν εχω μαντικές ικανότητες, ασε που αν ειναι όντως το άτομο που υπαινίσσεσαι δεν πρεπει να εχει πολυ ελεύθερο χρονο;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top