Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ζωή μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων για 1 λεπτό κι ύστερα αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι, με αποκάλυψη ρόλου.
Η ακύρωση της ΑΠ δε μπορεί να παιχτεί.
Η ψηφοφορία γι αύριο ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.

Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov --> Guest 278211
  5. Nefeli Graf
  6. PieMaker
  7. Guest 278211
  8. ultraviolence
  9. vassilis498
  10. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Mαλάκα αυτό που έγινε πρέπει να θεωρηθεί ενάντια στους ΚΑΝΟΝΕΣ.
Είναι εντός των κανόνων, μπορεί να γίνει κι έχει συμβεί και στο παρελθόν ακριβώς το ίδιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ DUDE :eek:
Επανέρχομαι αργότερα με ποστ, θελω να διαβάσω καλά τα μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γεια σας και παλι παιδακια! Τραγουδάκι https://www.youtube.com/watch?v=I9ynLzsTxWI

ποτε ακριβως στηριξα μιντιν, τσαρα και χαρη; :confused: γιατι το μιντιν ειδικα τον ειχα κατηγορησει ανοιχτα σε προηγουμενο ποστ οπως και το βασιλη και μετα μου δωσαν την ΑΠ στη μαπα

από που βγαίνει το συμπέρασμα αυτό; (ίσως να μην ειναι αρκετά σημαντικό αλλά αν θες να σκοτώσεις λίγο χρόνο εξηγησέ μου)

αγαπητη ελενα εχω πει 1500 φορες οτι για να επιστρεψει ο ικαριονας υπαρχουν τροποι. εχεις κολλησει εκει. τοσες νεκροφανειες παιχτηκαν. Γιατι δεν επανεφερε η ζωη τον ικαριονα αλλα επανεφερε τον pie οεο;

Το θεμα το παρακολουθω κανονικα και παρατηρω πως η Ζωη σας εχει κοροιδεψει τελειως. Φερνει πισω τον pie με προφαση οτι ειναι ο ΑΜ (ε να μη βρει και την ελενα συμμαχο σε ολο αυτο; :whistle:). Σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου διατηρει ενα αρκετα ηπιο προφιλ και φαινεται σα να κατευθυνει ιορδανη κ ελενα χωρις ομως να διαφαινεται αυτο ξεκαθαρα. Για το λογο αυτο παιζω Αμεση προφυλακιση στην Eileen


και αντε σιγα-σιγα ενας ενας ποδι. Ο βασιλης που χαθηκε;

Bravo στην μαφία. Bravo.

@ελενα κ ιορδανη: σας ειχα καλεσει ανοιχτα σε προηγουμενα ποστ πριν με βγαλει ο βασιλης να απαντησετε σε καποια πραγματα αλλα δεν απαντησε κανεις σας, ειστε διατεθιμενοι να μου απαντησετε;
Θέλεις να βάλεις ένα λινκ για το συγκεκριμένο ποστ που αναφέρεσαι, γιατί στο τελευταίο τελευταίο δεν βλέπω κάτι εκτός και αν κοιτάω λάθος μήνυμα.

Καλα με δουλευεις; Ειλικρινα τωρα; Υπάρχουν αλλα τοσα φαντασματα και εριξες τοσο γρηγορα την τυμβωρυχια;;;;;; Και τωρα θα περαστω εγω για μαφια.. υπερτελεια. αφου επαγιδευθην ετσι...

επειδη δεν ξερω εαν θα ξαναμπω μετα ή αν θα γινει αυριο ψηφοφορια τελικα ή θα ζω πλεον αφηνω απο τωρα την ψηφο στη ΝΕΦΕΛΗ
Έλα τώρα μην μας περνάς για χαζούς. Έπαιξες μια προφυλάκιση στις 4 τα ξημερώματα και τώρα μια ακόμα πιο σημαντική προφυλάκιση με ακύρωση που μοιράστηκε πριν απο λίγο και την παίζεις σε ώρα αιχμής. Έλα τώρα...



Ζωή!!!!!! :bye:
Ότι και να γίνει απο εδώ και πέρα έκανες ένα άλλο καταπληκτικό παιχνίδι! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Δικαιώθηκα για την Emilouko! Όσα έλεγα από την αρχή, ισχύουν. Πάταγε στο γεγονός ότι δεν έχω ξανασυμμετάσχει στο Παλερμο και επομένως ήταν πολύ εύκολο να με ενοχοποιήσει, από τη στιγμή που δεν μιλάω πολύ. Εϊναι πολύ προφανές να θεωρηθεί ένοχος κάποιος παίκτης που μιλάει λίγο επειδή έτσι παίζει να κινήσει τις υποψίες. Προβληματίστηκα λίγο με την άμεση προφυλάκιση και την τυμβωρυχία στην Eileen, ωστόσο ο λόγος είναι ότι δεν ήμουν σίγουρος για την ενοχή της.
Στην επόμενη μέρα τώρα: ψηφίζω την Guest 278211
Ήμουν πολύ κοντά στο να ψηφίσω ultraviolence ή DumeNuke. Αλλά μετά πήρα την παρακάτω απόφαση και θέλω, πρώτον, να είμαι σίγουρος ότι θα αποχωρήσει κάποιος από τους τρεις, και, δεύτερον, να διαβάσω προσεκτικά τις ψήφους των φαντασμάτων

Αναστηθείτε λοιπόν για αυτό τον γύρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντάσματα μπορείτε να μιλήσετε μέχρι 23:49, δεδομένου όμως ότι η ψηφοφορία έχει ακυρωθεί, δεν έχει νόημα να ψηφίσετε.
Η ψηφοφορία γι αύριο ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Guest 278211
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov --> Guest 278211
  5. Nefeli Graf
  6. PieMaker
  7. Guest 278211
  8. ultraviolence
  9. vassilis498
  10. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Δικαιώθηκα για την Emilouko! Όσα έλεγα από την αρχή, ισχύουν. Πάταγε στο γεγονός ότι δεν έχω ξανασυμμετάσχει στο Παλερμο και επομένως ήταν πολύ εύκολο να με ενοχοποιήσει, από τη στιγμή που δεν μιλάω πολύ. Εϊναι πολύ προφανές να θεωρηθεί ένοχος κάποιος παίκτης που μιλάει λίγο επειδή έτσι παίζει να κινήσει τις υποψίες. Προβληματίστηκα λίγο με την άμεση προφυλάκιση και την τυμβωρυχία στην Eileen, ωστόσο ο λόγος είναι ότι δεν ήμουν σίγουρος για την ενοχή της.
Στην επόμενη μέρα τώρα: ψηφίζω την Guest 278211
Ήμουν πολύ κοντά στο να ψηφίσω ultraviolence ή DumeNuke. Αλλά μετά πήρα την παρακάτω απόφαση και θέλω, πρώτον, να είμαι σίγουρος ότι θα αποχωρήσει κάποιος από τους τρεις, και, δεύτερον, να διαβάσω προσεκτικά τις ψήφους των φαντασμάτων

Αναστηθείτε λοιπόν για αυτό τον γύρο

Ρε σεις, δεν διαβάσατε που δεν διαβάσατε τους κανόνες πριν αρχίσει το παιχνίδι, όταν σας δίνεται μια καρτα δεν θέλετε να δείτε πως παίζετε σωστά; Ισχύει για δύο ώρες αγαπητέ η κάρτα. Πόσοι λες να είναι μέσα τέτοια ώρα. Εκτός και αν νομίζεις ότι αυτή ήταν η πιο κατάλληλη ώρα για να την παίξεις.

Edit: Α τέλεια δεν είχα δει ότι είχε ακυρωθεί η ψηφοφορία για Δευτέρα. Πεταμένη καλή καρτα λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ρε σεις, δεν διαβάσατε που δεν διαβάσατε τους κανόνες πριν αρχίσει το παιχνίδι, όταν σας δίνεται μια καρτα δεν θέλετε να δείτε πως παίζετε σωστά; Ισχύει για δύο ώρες αγαπητέ η κάρτα. Πόσοι λες να είναι μέσα τέτοια ώρα. Εκτός και αν νομίζεις ότι αυτή ήταν η πιο κατάλληλη ώρα για να την παίξεις.

Τα παρακάτω 17 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τα παρακάτω 17 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.
Δεν ισχύει η ψηφοφορία όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Δεν το γράφει πάνω η κάρτα γι αυτό και το μπέρδεμα. Ισχύει για τρεις ώρες πάντως, κρίμα που δεν έχουμε ψηφοφορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν το γράφει πάνω η κάρτα γι αυτό και το μπέρδεμα. Ισχύει για τρεις ώρες πάντως, κρίμα που δεν έχουμε ψηφοφορία
παίχτηκε ΑΠ γι αυτό δεν ισχύει η ψηφοροία, δεν έχει να κάνει με την κάρτα.
Πάνω στον ενθουσιασμό μου το ξέχασα κι εγώ. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Να σε δω ειλλιν πως θα σε βολέψει ο ένας ακόμα κακος ρόλος τώρα που σας γαμησρ πρεκια η μαφία :) αφήσατε ζωντανούς dumenuke nefeli SPY mintin CUPID dumenuke βασιλη που δεν παίζουν καθόλου και βγάλατε ολους τους ρολους που μιλανε επειδη και μονο μιλανε και εκαναν λαθη. :) go on καλοι παικτες εμεις σας μπερδευουμε με τον ικαριωνα καλό defeat. Άλλη φορά να ξέρετε να βγάζετε τους αθορυβους για να μη φτάνετε στο τέλος να αναρωτιέστε ποιος βολεύτηκε στην αφάνεια και ποιος είναι όντως αθώος. Αυτά από μένα τα υπόλοιπα να σας τα βρει ο παι που τον εμπιστεύτηκε τόσο η ειλλιν σας που ξύπνησε 4 γύρους πριν το τέλος και μέχρι τότε δεν έδινε κανένα στοιχείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Τι χαμούλης έγινε πάλι Κυριακάτικα;; Τι να πρωτοσχολιάσει κανείς...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι μετά το παιχνίδι που έγινε μεταξύ του Τάσου και της Νεφέλης θα πρέπει να αναθεωρήσουμε τις λίστες μας. Προσπαθώντας να σκεφτώ λογικά καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μεταξύ των ultra, Βασίλη και mintin97 υπάρχουν τελικά δύο αθώοι. Επίσης θα πρέπει να ξανασκεφτούμε τον ρόλο του Dume. Δύσκολα η πόρνη θα επανέφερε τον Τάσο, τη στιγμή που υπήρχαν άλλα άτομα που είναι "σχεδόν αποδεδειγμένα" με τους μαφιόζους. Ότι έχει κακό ρολάκι είναι σίγουρο, αλλά μάλλον πρόκειται για εκείνο του μαφιόζου...

@cupid: Ούτε κουνούπι στη γη του Σνούπυ, έτσι;; Το κατάλαβες ότι έκαψες μια πολύ χρήσιμη κάρτα;; Η αυριανή ψηφοφορία έχει ακυρωθεί. Αν είναι δυνατόν δηλαδή!!!

Θα επιστρέψω με εκτενέστερο σχολιασμό, απλά δώστε μου λίγο χρόνο (είχα γάμο χθες και δεν έχω προλάβει να συνέλθω ακόμη)

Και για το τυπικό της υπόθεσης η ψήφος μου πάει στη Νεφέλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Γεια σας παλι και απο μενα!Τι να πρωτοσχολιασω χαμος γινεται εδω περα...(Και να μια φορα που με πετυχενετε σπιτι και δεν εχω να παω καπου):P
Αγαπητή ΣΕ, τι είναι η Emilouko
Ωραια κινηση εκανες Ιορδανη και επιτελους ξεσκεπασαμε καποια μελη της μαφιας...:hmm:
Γεια σας και παλι παιδακια! Τραγουδάκι https://www.youtube.com/watch?v=I9ynLzsTxWI

ποτε ακριβως στηριξα μιντιν, τσαρα και χαρη; :confused: γιατι το μιντιν ειδικα τον ειχα κατηγορησει ανοιχτα σε προηγουμενο ποστ οπως και το βασιλη και μετα μου δωσαν την ΑΠ στη μαπα

από που βγαίνει το συμπέρασμα αυτό; (ίσως να μην ειναι αρκετά σημαντικό αλλά αν θες να σκοτώσεις λίγο χρόνο εξηγησέ μου)

αγαπητη ελενα εχω πει 1500 φορες οτι για να επιστρεψει ο ικαριονας υπαρχουν τροποι. εχεις κολλησει εκει. τοσες νεκροφανειες παιχτηκαν. Γιατι δεν επανεφερε η ζωη τον ικαριονα αλλα επανεφερε τον pie οεο;

Το θεμα το παρακολουθω κανονικα και παρατηρω πως η Ζωη σας εχει κοροιδεψει τελειως. Φερνει πισω τον pie με προφαση οτι ειναι ο ΑΜ (ε να μη βρει και την ελενα συμμαχο σε ολο αυτο; :whistle:). Σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου διατηρει ενα αρκετα ηπιο προφιλ και φαινεται σα να κατευθυνει ιορδανη κ ελενα χωρις ομως να διαφαινεται αυτο ξεκαθαρα.
Για το λογο αυτο παιζω Αμεση προφυλακιση στην Eileen


και αντε σιγα-σιγα ενας ενας ποδι. Ο βασιλης που χαθηκε;

@ελενα κ ιορδανη: σας ειχα καλεσει ανοιχτα σε προηγουμενα ποστ πριν με βγαλει ο βασιλης να απαντησετε σε καποια πραγματα αλλα δεν απαντησε κανεις σας, ειστε διατεθιμενοι να μου απαντησετε;
Και εσυ βρε Τασο πας και φυλακιζεις την Ζωη...Ειχε φανει οτι δεν ανηκει στους μαφιοζους γιατι βοηθουσε ξεκαθαρα τους πολιτες.Τελος παντων καποιον θα ηθελες να καλυψεις και εσυ.

5 λεπτα δεν προλαβαν να περασουν απο τοτε που εκανε ποστ ο Τασος και πας και ριχνεις τυμβωρυχια στην Ζωη.Ευχαριστηθηκες λοιπον για το τι ηταν;Αλλη μια σημαντικη καρτα παει χαμενη.

Ρε σεις, δεν διαβάσατε που δεν διαβάσατε τους κανόνες πριν αρχίσει το παιχνίδι, όταν σας δίνεται μια καρτα δεν θέλετε να δείτε πως παίζετε σωστά; Ισχύει για δύο ώρες αγαπητέ η κάρτα. Πόσοι λες να είναι μέσα τέτοια ώρα. Εκτός και αν νομίζεις ότι αυτή ήταν η πιο κατάλληλη ώρα για να την παίξεις.

Edit: Α τέλεια δεν είχα δει ότι είχε ακυρωθεί η ψηφοφορία για Δευτέρα. Πεταμένη καλή καρτα λοιπόν.
Ενταξει οντως η ωρα και η μερα δεν ηταν καταλληλη,αλλα πιστευω οτι οσα ατομα το μαθουν εγκαιρως θα γραψουν.Οσο για την ακυρωση της ψηφοφοριας ειναι λιγο αδικο για εμας τα φαντασματα αλλα τι να κανουμε τωρα.:P
Απο αυτα που εχω καταλαβει ειναι οτι την μερα που εγινε διπλη δολοφονια ή η Εμιλυ σκοτωσε τον Ηλια που ηταν ΑΜ και προφανως εφυγε και εκεινη ή εβαλε το χερακι της η Μαγισσα.(Υποθεσεις κανω μην πεσετε να με φατε).
Επισης οτι ο Χαρης προστατευσε την Εμιλυ εκεινη την μερα δεν ηταν τυχαιο.Μαφιοζικη αλληλεγγυη αραγε;
Περιμενω και τις αποψεις αλλων φαντασματων και ειδικα του αγαπητου Ικαριωνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αγαπητέ Cupid μετά απ' αυτό σε προσκαλώ για καφέ. Κερνάω εγώ. Είναι πολλά αυτά που ήθελα να πω γιατί έχω φρίξει με όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα.

Έχω βαρεθεί να ακούω ένα σωρό άτομα, ανάμεσα σ' αυτά η Eileen, o Κaradakov και ο Pie Maker να με κατηγορούν ότι ''ξεκλήρισα τους μισούς αθώους ρόλους'', ''κατέστρεψα το παιχνίδι'', ''μπέρδεψα όλο το παιχνίδι'', ''έφερα σε οριακό σημείο όλο το παιχνίδι'' και άλλα τέτοια. Κοίτα να δεις ποιοι μιλάνε. Η Εileen που όταν εγώ από τους δυο πρώτους γύρους κατηγόρησα tsarachaf, πριν καν μιλήσει ο αντίπαλος μαφιόζος και μη έχοντας καμία βοήθεια είτε από κάρτες είτε από τον ρόλο μου, εσύ ασχολιόσουν επί δυο μέρες με το τρίπτυχο και το τι γίνεται ανάμεσα σε μένα, τον Tzoum και τον Giamou. Aκόμη και ο Pie Maker στο επεσήμανε γιατί το βρήκε περίεργο που ασχολιόσουν τόσο πολύ μαζί μας. Και οι τρεις σας είχατε καρτάρες, όταν εγώ είχα μόνο ακύρωση ψήφου και ηχώ και παρ' όλ' αυτά ποιους κατηγόρησα; Για δείτε λίγο ποια άτομα κατηγόρησα για κακούς ρόλους ήδη από την τέταρτη μέρα και εξής (στις πρώτες μέρες ναι κατηγόρησα αθώους γιατί δεν είχα πληροφορίες και ήταν λογικό να βαδίζω στα τυφλά, εκτός κι αν περιμένατε να βρω όλους τους μαφιόζους απ' την αρχή -άσε που η μόνη αθώα που ψήφισα ήταν η kleop στην πρώτη μέρα, κατηγόρησα Claire και Σπυράκο αλλά δεν ψήφισα για να βγουν). Ποιους κατηγόρησα λοιπόν την τέταρτη μέρα και εξής: Tsarachaf, Τάσο, Libertus, Nefeli, Guest 278211, έλεγα ότι υπάρχει κακός ρόλος ανάμεσα σε Cupid και mintin αλλά δεν ήξερα ποιος και έλεγα ότι πόρνη είναι ο DumeNuke. Ήδη από τη δεύτερη μέρα αθώωσα Karadakov και από την τρίτη μέρα αθώωνα i lie us και vassili. Ειπώθηκε ότι η συμβολή του Pie Maker ήταν σημαντικότερη στο παιχνίδι απ' τη δική μου. Ποια ήταν η συμβολή του Pie Maker; Τις τρεις πρώτες μέρες δεν έλεγε τίποτα, ένα post έγραφε και έβγαινε. Την τέταρτη μέρα έφτιαξε το ηλίθιο σενάριο που ήθελε εμένα ως ΔΑ και κατηγορούσε τον i lie us. Ποια ήταν λοιπόν η σημαντική συμβολή του; Το ότι βρήκε τον tsarachaf όντας αντίπαλος μαφιόζος; Εγώ τον κατηγορούσα απ' τη δεύτερη μέρα του παιχνιδιού. Μήπως ήταν σημαντικότερη η συμβολή της Eileen στο παιχνίδι; Tις δυο πρώτες μέρες είχε κολλήσει στο τρίπτυχο, ασχολιόταν συνέχεια με τα post μας. Ψήφιζε τις περισσότερες φορές ανώδυνα, οπότε σαφώς και δεν μπορεί να την κατηγορήσει κάποιος για τις ψήφους της και τελικά έρχεται η στιγμή να παίξει μια σημαντική κάρτα στο παιχνίδι, έχοντας τόσους σίγουρους αθώους και φέρνει πίσω τον αντίπαλο μαφιόζο. Μπράβο. Φοβερή κίνηση. Το χάρηκε κι ο Karadakov. Για πείτε μου σαΐνια, με τόσους μαφιόζους μέσα στο παιχνίδι, τι ακριβώς προσφέρει το να φέρετε πίσω κάποιον που θα πρέπει να του αφιερώσουμε μια ψηφοφορία για να τον βγάλουμε; Και εφόσον οι κάρτες είναι κρυφές, πώς ακριβώς θα ξέρατε πότε θα έβγαιναν όλοι οι μαφιόζοι, ώστε να τον φάτε μετά; Πότε θα ξέρατε πότε είναι η κατάλληλη στιγμή; Γιατί να χαραμίσουμε μια ψηφοφορία για αυτόν, ενώ έχουμε τόσους κακούς ρόλους στο παιχνίδι; Μπορεί να μου πει κανείς; Έστω ότι φτάνουν τέσσερα άτομα στο τέλος, ένας μαφιόζος, ένας αντίπαλος και δυο αθώοι. Τι θα κάνετε; Όποιον και να σκοτώσετε, θα μείνει ο άλλος. Αντί να φέρει κάποιον σίγουρο αθώο (γιατί, ξέρεις Eileen, υπάρχουν αρκετοί σημαντικοί ρόλοι που έχουν βγει απ' το παιχνίδι, δεν είναι ο αντίπαλος μαφιόζος ο σημαντικότερος), πήγε και πέταξε το παιχνίδι. Και ο Karadakov την υποστήριζε ως φοβερή παίκτρια. Έτσι είναι οι καλοί παίκτες νομίζετε; Σε κάποια φάση κατηγορήσατε εμάς στο τρίπτυχο ότι αναφερόμαστε και εμπιστευόμαστε πολύ ο ένας τον άλλο αλλά για δείτε λίγο τι κάνατε εσείς. Ακριβώς το ίδιο κάνατε. Επειδή γνωριζόσασταν από πριν, κάνατε ακριβώς το ίδιο. Προτίμησε η άλλη να φέρει πίσω έναν αντίπαλο μαφιόζο, ο οποίος ήταν απ' τα άτομα που γνώριζε πως παίζουν, απ' το να φέρει σίγουρα αθώα άτομα που ''μπέρδεψαν το παιχνίδι και βάδιζαν με βάση λάθος σενάρια''. Ποια ήταν τα λάθος σενάρια Eileen; Να σου πω εγώ; Τα σενάρια που έκανα τις τρεις πρώτες μέρες ήταν λάθος (με εξαίρεση αυτό που κατηγορούσα tsarachaf και Τάσο), το σενάριο για τον ΔΑ ήταν λάθος, και το σενάριο για αντίπαλο μαφιόζο και μαφιόζο ήταν λάθος, αλλά τουλάχιστον έπεσα μέσα στο ότι ο Pie Maker είχε κακό ρόλο, έστω και ως δυνάμει κακό. Αυτά ήταν τα λάθος σενάρια. Για δες εσύ τι σενάρια έκανες; Στην αρχή ασχολήθηκες με το τρίπτυχο, κατόπιν είπες διάφορα για μένα και την Claire και τελικά αθωώνατε Τάσο και κατηγορούσατε vassili. Ο Karadakov ναι. Είχε σημαντική συμβολή στο παιχνίδι αλλά τις πρώτες μέρες έγραφε αραιά και που και χωρίς να λέει κάτι ουσιαστικό. Μην μας λες όμως αγαπητέ JK, αναφερόμενος στο τελευταίο post του Τάσου, ότι '''Έλα τώρα μην μας περνάς για χαζούς. Έπαιξες μια προφυλάκιση στις 4 τα ξημερώματα και τώρα μια ακόμα πιο σημαντική προφυλάκιση με ακύρωση που μοιράστηκε πριν από λίγο και την παίζεις σε ώρα αιχμής.'' Σου έλεγα διαρκώς σταμάτα να αθωώνεις Τάσο και δεν με άκουγες. Σου έλεγα να σκεφτείς την προφυλάκιση που μου είχε ρίξει και έλεγες ότι είναι χαζό σενάριο. Μην μας λες τώρα ότι τα είχες καταλάβει όλα; Αν είχες νεκροφάνεια είπες ότι ήσουν ανάμεσα στο να επαναφέρεις Pie Maker και Τάσο, δηλαδή απ' όσους αθώους πέθαναν, εσύ ήθελες να φέρεις πίσω είτε έναν αντίπαλο μαφιόζο είτε έναν μαφιόζο. Φοβερό παιχνίδι. Τι ωραία που παίζετε κι εσύ κι η Eileen. Βέβαια και οι τρεις σας ξυπνήσατε και αρχίσατε να συμμετέχετε περισσότερο, όταν ξεκληρίστηκε το κακό τρίπτυχο που σας μπέρδευε. Ποιος μπέρδεψε το παιχνίδι όμως τελικά και ποιος όχι; Μήπως εσείς το μπερδέψατε και το πετάξατε; Για δείτε τι κατηγορούσα εγώ και τι λέγατε εσείς. Ο Giamou απ' τον δεύτερο γύρο κατηγορούσε Guest 278211. Να σας πω ποια ήταν η συμβολή σας στο παιχνίδι; Η Emilouko. Μόνο αυτήν βρήκατε και εδώ ομολογώ πως εγώ δεν την είχα υποπτευθεί καθόλου. Δεν ξέρω αν είχατε πυθία και την καταλάβατε, εγώ δεν είχα τίποτα απ' αυτά και κατάφερα να κατηγορήσω μαζί 6 κακούς ρόλους. Αυτή ήταν η συμβολή σας στο παιχνίδι, η Εmilouko. Και ευχαριστώ πολύ τον Cupid που μου έδωσε την ευκαιρία να τα βγάλω όλα αυτά από μέσα μου, γιατί με είχε εξοργίσει να διαβάζω συνέχεια ανακρίβειες για το τι έκανα και για το τι προσέφερα εγώ στο παιχνίδι. Αν η συμβολή η δικιά σας ήταν σημαντικότερη από μένα δεν θα έριχναν σε μένα την προφυλάκιση τα χαράματα. Θα το έκαναν σε σας. Αλλά κι εσείς βρήκατε την ευκαιρία να κρυφτείτε πίσω απ' το τρίπτυχο ενώ την ίδια στιγμή λέγατε πως κρύβονταν οι μαφιόζοι, τους οποίους εγώ προσωπικά τους βρήκα απ' την τέταρτη μέρα και εξής. Την Eileen την κατηγόρησα ακριβώς γι' αυτό που έκανε με τον Pie. Όταν βλέπεις να υπάρχουν ένα σωρό αθώοι στο παιχνίδι και πας να φέρεις κάποιον ενώ το μέντιουμ είπε πως ήταν μαφιόζος, τότε είναι λογικό να σε υποπτευθούν κάποιοι. Και έχουμε τον Karadakov να λέει συνέχεια ότι η Εileen έπαιξε καταπληκτικά και να μας εξοργίζει ακόμη περισσότερο. Αυτά είχα να πω.


Επί της ουσίας τώρα. Αν ζούσε η Eileen εγώ το είχα αποφασίσει αν με επανέφεραν στο παιχνίδι, να βοηθήσω τους μαφιόζους μέχρι να τη βγάλουν. Είχα βαρεθεί να ακούω τις μπούρδες που έλεγε. Ωστόσο τώρα που βγήκε, και ευχαριστώ πολύ τον Τάσο γι' αυτό, εγώ το ευχαριστήθηκα που την έβγαλαν και θα συνταχθώ με τους πολίτες. Οι κακοί ρόλοι που έμειναν στο παιχνίδι είναι οι εξής: Nefeli, Guest 278211, Τάσος, Dumenuke και μάλλον καί ο ultraviolence. Θα φανεί αύριο για τον τελευταίο αλλά απ' την αρχή έλεγα πως δεν μου άρεσαν πολλά που έκανε, πάρε δώσε με Libertus, με Τάσο, με DumeNuke κλπ. Δεν ξεχνάμε βεβαίως τον Pie Maker που φρόντισε η εξαιρετική παίκτρια Eileen να τον φέρει πίσω για να μας δυσκολέψει κι άλλο το παιχνίδι, διότι τα εύκολα δεν τα μπορεί, είναι εξαιρετική παίκτρια ντε. Πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο αν βγάζαμε Guest 278211 ή Nefeli πρώτα γιατί έχουν περισσότερες κάρτες και είναι πιο επικίνδυνες. Αν και ο καλός μας Τάσος ψήφισε για ξεκάρφωμα την Nefeli, κάτι μου λέει πως αν κινδυνεύει να βγει, θα αλλάξει την ψήφο του, οπότε ρίχνω κι εγώ ψήφο στην Guest 278211 για να είμαστε σίγουροι πως θα βγει. Δεν έχει άλλη ακύρωση ψηφοφορίας η συγκεκριμένη, οπότε είναι το πιο safe kill κακού ρόλου εδώ πέρα.


Ευτυχώς παίζει ακόμη γιατρός στο παιχνίδι και μπορεί να καταφέρετε κάτι. Ελπίζω ο γιατρός να προστατεύσει Karadakov.
Αν η νεκροφάνεια είναι σε καλό ρόλο να την ρίξει μετά τις 4-5 το πρωί και να επαναφέρει κάποιον ανάμεσα σε Τzoum, Giamou, kleop με τη σειρά προτεραιότητας που σας τους έβαλα. Και οι 4 έχουν κάρτες που δεν χρησιμοποιήθηκαν και μπορεί να υπάρχει κάτι καλό σ' αυτές. Μην φέρετε εμένα γιατί δεν έχω κάρτες να σας βοηθήσω. Ο ρόλος μου είναι μεν χρήσιμος αλλά σε τέτοια φάση του παιχνιδιού δεν ξέρω αν θα μπορέσει να βοηθήσει και ιδιαίτερα χωρίς κάρτες.

Cupid η πρόταση για καφέ ισχύει κι ας μην ισχύει η ψηφοφορία. Βιάστηκες να παίξεις μια κάρτα που θα σας ήταν πολύ χρήσιμη μετά. Αλλά λογικά το παιχνίδι έχει χαθεί για τους πολίτες. Το πέταξε η Eileen.

Γεια σας παλι και απο μενα!Τι να πρωτοσχολιασω χαμος γινεται εδω περα...(Και να μια φορα που με πετυχενετε σπιτι και δεν εχω να παω καπου):P

Ωραια κινηση εκανες Ιορδανη και επιτελους ξεσκεπασαμε καποια μελη της μαφιας...:hmm:

Και εσυ βρε Τασο πας και φυλακιζεις την Ζωη...Ειχε φανει οτι δεν ανηκει στους μαφιοζους γιατι βοηθουσε ξεκαθαρα τους πολιτες.Τελος παντων καποιον θα ηθελες να καλυψεις και εσυ.


5 λεπτα δεν προλαβαν να περασουν απο τοτε που εκανε ποστ ο Τασος και πας και ριχνεις τυμβωρυχια στην Ζωη.Ευχαριστηθηκες λοιπον για το τι ηταν;Αλλη μια σημαντικη καρτα παει χαμενη.


Ενταξει οντως η ωρα και η μερα δεν ηταν καταλληλη,αλλα πιστευω οτι οσα ατομα το μαθουν εγκαιρως θα γραψουν.Οσο για την ακυρωση της ψηφοφοριας ειναι λιγο αδικο για εμας τα φαντασματα αλλα τι να κανουμε τωρα.:P
Απο αυτα που εχω καταλαβει ειναι οτι την μερα που εγινε διπλη δολοφονια ή η Εμιλυ σκοτωσε τον Ηλια που ηταν ΑΜ και προφανως εφυγε και εκεινη ή εβαλε το χερακι της η Μαγισσα.(Υποθεσεις κανω μην πεσετε να με φατε).
Επισης οτι ο Χαρης προστατευσε την Εμιλυ εκεινη την μερα δεν ηταν τυχαιο.Μαφιοζικη αλληλεγγυη αραγε;
Περιμενω και τις αποψεις αλλων φαντασματων και ειδικα του αγαπητου Ικαριωνα.:P


O i lie us δεν ήταν αντίπαλος μαφιόζος. Ήταν απλός πολίτης. Τον σκότωσαν οι μαφιόζοι και η Eileen ως μάγισσα σκότωσε την Emilouko. O Libertus σαφώς είχε κακό ρόλο. Λογικά ήταν ο ΔΑ αλλά για να ξέρει τόσο σίγουρα το ότι η Emilouko ήταν μαφιόζος, ίσως να τον κάνει και συνμαφιόζο. Είχε κακό ρόλο όπως και να 'ναι.
Ο Τάσος σαφώς και έχει κακό ρόλο. Απ' την δεύτερη μέρα του παιχνιδιού τον κατηγορώ.
Η τυμβωρυχία του Karadakov ήταν καλή κίνηση αν και εγώ μάλλον θα την έριχνα στον Libertus για να δω αν βγήκε κι άλλος δολοφόνος ή αν βγήκε ΔΑ.
Τι να πεις κι εσύ που εξαιτίας μου έμεινες έξω απ' το παιχνίδι απ' τον πρώτο γύρο. Sorry δεν είχα καθόλου πληροφορίες και ήταν random. Δεν μου άρεσε η αντίδρασή σου στην ψήφο που είχα ρίξει στον ultraviolence και χάσαμε νωρίς τον αυτοκράτορά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Γεια σας από Σκιάθο. Θα είμαι συνοπτικός συμπολίτες μου.
Τσακίστε τους :P
Guest 278211
Nefeli Graf
Τάσος97
DumeNuke μάλλον πόρνη.
Δεν μπορώ να εντοπίσω 5ο, ή ΑΜ.

Όπως πάντα στο τέλος, γίνεται βρώμικο παιχνίδι για να τα καταφέρει η μαφία.
Αφου δεν έχει τελειώσει το παιχνίδι είστε 5-5 ή 4-6. Συσπείρωθείτε τις επόμενες μέρες στις ψήφους και με λίγη τύχη από τον γιατρό που όπως φαίνεται ζει, χωρίς κάποια εξαίρεση ψηφοφορίας (αν μοιράστηκε, συγγνώμη δεν παρατήρησα) παιγμένη από μαφιόζο, ίσως γίνει κάτι!

Δεν ζητάω προς θεού νεκροφάνεια, αφήστε με στην ησυχία μου, αλλά για το διπλό φονικό στο οποίο συμμετείχα μην σκέφτεστε σενάρια για εμένα ως ΑΜ.
Η Emilouko όπως είδαμε ήταν μαφιόζα και ορθώς φαγώθηκε από την μάγισσα Eileen, ενώ εγώ φαγώθηκα με κανονική δολοφονία!

// Από σπόντα μπήκα να διαβάσω τι έχει γίνει και την είδα την Ηχώ. Τα φιλιά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ανεξέλεγκτη η κατάσταση βλέπω.

1) Τυμβωρυχία Ιορδάνη στην Έμιλυ: Η Έμιλυ μαφιόζα. Ποιος να το φανταζόνταν? Μα φυσικά όχι ο πολυαγαπητός σε όλους μας Tzoum, που δευτερόλεπτα αφού παίχτηκε η Ηχώ βιάστηκε να έρθει στο θέμα να ποστάρει. Φίλε Νίκο εσύ δεν ήσουν που έσχιζες τα ιμάτια σου για την αθωότητα της Έμιλυ? Έχεις να προσθέσεις κάτι επ' αυτού ή η μόνη αξιοποίηση της Ηχού που σκέφτεσαι να κάνεις είναι για να πεις πόσο άσχημα παίξαμε ως πολίτες? :/:

2) Άμεση Προφυλάκι Τάσου: Εξακολουθώ να απορρίπτω το σενάριο ότι ο Τάσος είναι μέλος της μαφίας. Στα μάτια μου περισσότερο ένοχος είναι ο Pie και ας του στόλιζε το εγκώμιο η Ζωή, η οποία δεν είχε κάποιον αντικειμενικό τρόπο να ξέρει αν και πώς ήταν ΑΜ ο Pie. Προσωπικά πιστεύω ότι ο Τάσος ήθελε να βρει κάποιον ακόμα σύμμαχο στις τάξεις των πολιτών, αυτόν που θα έπαιζε την Ακύρωση Προφυλάκισης, αλλά τον εξέπληξε η Νεφέλη με την Τυμβωρυχία της.

3) Τυμβωρυχία Νεφέλης: Ξεκάθαρα κίνηση της μαφίας, ώστε να βγάλουν ένα δυνατό πολίτη από το παιχνίδι. Αξιοποίησε στο έπακρο την ΑΠ του Τάσου και δεν δίστασε λεπτό να μας δείξει το στυγνό πρόσωπο του δολοφόνου που τόσο καιρό έκρυβε κάτω από την μάσκα της.

4) Πέραν της οριστικής αποχώρησης της Ζωής, η Νεφέλη κέρδισε ασυλία από την αυριανή ψηφοφορία, αφού πλέον η ΑΠ δεν μπορεί να ακυρωθεί και η αυριανή ψηφοφορία αναβάλεται οριστικά. Well played Nefeli. ;)

5) Ηχώ από τον Cupid: Καλή σκέψη.... Κακή εκτέλεση. Τόσο κακή που σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να είσαι μαφιόζος που κρατούσε Ηχώ... Και να την έπαιξες γνωρίζοντας ότι δεν θα έχει πρακτική ισχύ, για να αθωωθείς στα μάτια όλων μας. Για μένα είσαι η επόμενη αποχώρηση, μετά τη Νεφέλη.

6) Ικαρίωνα: Οι αποκαλυμμένοι οι πολίτες (Σπυράκος, Claire, Eileen) έχουν πει επανηλλειμμένος ότι ο τρόπος που παίζεις μπερδεύεις και δεν θες να το καταλάβεις. Λες ότι κατηγόρησες τον tsarachaf από την αρχή, πριν πει καν κάτι ο ΑΜ. Μπράβο. Κατηγόρησες τον tsarachaf και 15 άλλους πολίτες. Θες να σου θυμίσω ότι εξαιτίας σου βγήκε η Ντετέκτιβ την 4η μέρα? Ή ότι εξαιτίας σου βγήκε ο Δήμαρχος την 3η? Ή πόσους άλλους πολίτες έχεις κατηγορήσει στα σεντονία που έχεις ποστάρει? Μην μας το παίζεις προφήτης τώρα που βρήκες ένοχο τον tsarachaf, γιατί σου πετάω τα post που έκανες γαργάρα τις κατηγορίες που εξαπέλυες προς την Claire, να έρθεις να σιάξεις λιγάκι.

Αν και δεν μετράει, η σημερίνη μου ψήφος πάει στη Νεφέλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Προς Tzoum και Ikariona,

Το πως παίξατε και το πόσο βοηθήσατε την μαφία θα σας τα πουν και οι ίδιοι στο τέλος.
Ποτέ δεν αθώωσα τον Τάσο, έλεγα ότι δεν είναι ξεκάθαρα ένοχος μονο και μόνο λόγο της ΑΠ, και ξέρεις γτ; Γιατί θα σου την έριχνα και εγώ, αν δεν ήθελα να την αξιοποιήσω καλύτερα, με αυτά που έλεγες.

Αν θέλετε να συνεχίσετε να βγάζετε τόση χολή, σας παρακαλώ πολύ, μην έρθετε στο post-game.
Δείχνετε απίστευτη μικρότητα, όχι για το τι λέτε, αλλά για τον τρόπο που τα λέτε.

Αυτά, καλό σας βράδυ και μην μου απαντήσετε δεν πρόκειται να σας απαντήσω πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Τα φαντάσματα μπορείτε να μιλήσετε μέχρι 23:49, δεδομένου όμως ότι η ψηφοφορία έχει ακυρωθεί, δεν έχει νόημα να ψηφίσετε.
Η ψηφοφορία γι αύριο ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Guest 278211
  3. DumeNuke --> Nefeli Graf
  4. JKaradakov --> Guest 278211
  5. Nefeli Graf
  6. PieMaker --> Nefeli Graf
  7. Guest 278211
  8. ultraviolence
  9. vassilis498
  10. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top