Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ μια νεκροφάνεια επιτέλους αγαπητή ΣΕ, γιατί έχει γίνει πολύ hype! :whistle:

Το γεγονός ότι ο Βασίλης ήταν αυτός που έπαιξε προφυλάκιση στον Τάσο τις προάλλες μας λέει κάτι και για τον δικό του ρόλο ίσως.

@Ζωή: Προφανώς και δεν ήταν τυχαία η ΑΠ στον Ικαρίωνα. Το είχα πεί εξ'αρχής για τον Τάσο και ας τον αθώωνε ο Καραντακόβ.

Κινήσεις τις τελευταίας στιγμής μπας και έχουν το αριθμητικό πλεονέκτημα και βγούμε νόκ άουτ.
Ευελπιστώ σε καλές κάρτες αύριο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
@Ζωή: Προφανώς και δεν ήταν τυχαία η ΑΠ στον Ικαρίωνα. Το είχα πεί εξ'αρχής για τον Τάσο και ας τον αθώωνε ο Καραντακόβ.

Ναι, αλλά αν δεν τον αθώωνε ο Ιορδάνης δε θα ήμασταν τελείως σίγουροι ότι ο Dume ήταν η πόρνη, όπως αποδεικνύεται.
Ο Βασίλης, επομένως λογικά είναι αθώος, οπότε οι λίστες μας αλλάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.


Ο Τάσος είναι μαφία. Η προφυλάκιση τελικά δεν ήταν τυχαία. Ήταν ο μόνος τρόπος να ξεφορτωθούν τον Ικαρίωνα από τη στιγμή που ήθελαν να μας τον πλασάρουν για ΔΑ για να προστατεύσουν και τον Χάρη. +1 μαφιόζος μέσα.

Δεν θα πω κάτι άλλο εγώ. Από την αρχή του παιχνιδιού αντιτάχθηκα σε όσους προσπάθησαν εσκεμμένα να στρέψουν προς το συμφέρον τους την κοινή γνώμη. Παίζοντας την τρίτη νεκροφάνεια η Ζωή υποστήριξε ότι η επόμενη θα είναι μαφιόζου. Μπορεί και να είναι. Αν όμως ο μαφιόζος έριξε κάποια από τις άλλες 3 νεκροφάνειες.... τότε όχι μόνο σας κορόιδεψε για την ταυτότητα του... Αλλά γύρισε και μαφιόζο ακριβώς κάτω από τη μύτη σας.

Ναι, αλλά αν δεν τον αθώωνε ο Ιορδάνης δε θα ήμασταν τελείως σίγουροι ότι ο Dume ήταν η πόρνη, όπως αποδεικνύεται.
Ο Βασίλης, επομένως λογικά είναι αθώος, οπότε οι λίστες μας αλλάζουν.

You sound awfully a lot like this guy. Μήπως σκέφτεσαι να αναθεωρήσεις τη θέση σου και για τον mintin? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
off
Όλοι λέτε ότι ευελπιστείτε σε καλές καρτούλες αύριο αλλά δε στέλνετε τίποτε στη ΣΕ. Κανένα γλυκό, κανένα κιλό φέτα και λίγο λάδι, μερικές χιλιάδες ευρώ, καμιά γυμνή σας φωτογραφία... Άντε παιδάκια, έχετε λίγο ακόμη χρόνο για να πάρετε τις καλύτερες καρτούλες! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
You sound awfully a lot like this guy. Μήπως σκέφτεσαι να αναθεωρήσεις τη θέση σου και για τον mintin? :hmm:

edit: Το ότι μπορώ δε σημαίνει ότι θέλω να παίζω έτσι. Κρίμα :/:

Και το σωστό είναι an awful lot ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ο Τάσος είναι μαφία. Η προφυλάκιση τελικά δεν ήταν τυχαία. Ήταν ο μόνος τρόπος να ξεφορτωθούν τον Ικαρίωνα από τη στιγμή που ήθελαν να μας τον πλασάρουν για ΔΑ για να προστατεύσουν και τον Χάρη. +1 μαφιόζος μέσα.
Και o Dume; Πόρνη που είχε όνειρο ή μαφία;
Ναι, αλλά αν δεν τον αθώωνε ο Ιορδάνης δε θα ήμασταν τελείως σίγουροι ότι ο Dume ήταν η πόρνη, όπως αποδεικνύεται.
Ο Βασίλης, επομένως λογικά είναι αθώος, οπότε οι λίστες μας αλλάζουν.
Ask and be answered.

Δεν θα πω κάτι άλλο εγώ. Από την αρχή του παιχνιδιού αντιτάχθηκα σε όσους προσπάθησαν εσκεμμένα να στρέψουν προς το συμφέρον τους την κοινή γνώμη. Παίζοντας την τρίτη νεκροφάνεια η Ζωή υποστήριξε ότι η επόμενη θα είναι μαφιόζου. Μπορεί και να είναι. Αν όμως ο μαφιόζος έριξε κάποια από τις άλλες 3 νεκροφάνειες.... τότε όχι μόνο σας κορόιδεψε για την ταυτότητα του... Αλλά γύρισε και μαφιόζο ακριβώς κάτω από τη μύτη σας.
Αν το έκανε αυτό η Ζωή μπράβο της. Της δίνω το παιχνίδι και δεν με νοιάζει καθόλου που με κορόιδεψε. Ωστόσο θα παραμείνω της άποψης ότι εσύ είσαι σε αυτό το στρατόπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και για να δείτε τι θυμάται κανείς τέτοιες ώρες, ο mintin έχει χάσει το δικαίωμά του για τελευταία λόγια καθώς έχουν περάσει 24 ώρες από την αποχώρησή του. :yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Οφφ:
Χαίρομαι που κάποιος παρατήρησε την αναφορά στους Monty Pythons :redface:

edit: Ζωή, χρόνια πολλά!! :D


ΥΓ: Ένα πουλάκι μου είπε ότι έχεις γεννέθλια. Χρονιά Πολλά!!! :D

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, να 'στε καλά! :redface: :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Γεια σου, Παλέρμο! :flowers:
Επειδή δεν είμαι σίγουρη για πόσο ακόμη θα είμαι μαζί σας, ήθελα τουλάχιστον αυτά, να τα δημοσιεύσω πριν μοιραστούν οι καινούριες κάρτες. Είναι μερικοί από τους λόγους για τους οποίους εγώ υποψιάζομαι την Guest 278211, αλλά προσπάθησα να κάνω ένα σύντομο και περιεκτικό ποστ.
Here we go...
Eileen... Αυτό ήταν πραγματικά φοβερό. Σου βγάζω το καπέλο.

Φαίνεται από το παραπάνω "τεστ" της Ζωής ότι ο Libertus δεν έχει καλό ρόλο. Ο Libertus θεωρούταν από πολλούς, και συμπεριλαμβάνομαι κι εγώ σε αυτούς, ότι έχει καλό ρόλο.
Σε ευχαριστώ πρώτα από όλα για τα καλά σου λόγια!:redface:
Από εδώ ξεκινάει η αμφισβήτησή μου για εσένα, Spy. Δεν έχεις ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με τον Libertus και ξαφνικά, ενώ παρουσιάζεται ως ένοχος, σπεύδεις να συντάξεις τον εαυτό σου μαζί με "αυτούς που πίστευαν ότι έχει κακό ρόλο". Πρώτον, μέχρι τότε, ο Χάρης δεν είχε ακουστεί τόσο πολύ και δεύτερον, δε θυμάμαι να εκφράζεις κάποια τέτοια σκέψη σου με τους υπόλοιπους. Οπότε όλο αυτό είναι πολύ αμφισβητήσιμο, αν όχι ψευδές.
Να το προβληματικό σημείο, για εμένα:
Και ερχόμαστε σε αυτό που θέλω να καταλήξω. Θεωρώ ότι είναι πολύ πιθανό ο Libertus να ρίχνει την ακύρωση προφυλάκισης ΕΠΕΙΔΗ η προφυλάκιση παίχτηκε από τον Ιορδάνη (JK), ο οποίος έχει ήδη αθωωθεί!
Δέχτηκε εύκολα τις κατηγορίες απέναντι στο Χάρη και τις ασπάστηκε κιόλας, αγνοώντας τα ξεκάθαρα συμπεράσματα που έβγαιναν από αυτές. Προκειμένου δηλαδή να αθωώσει την Emilouko, χρησιμοποιεί την γνώση του Ιορδάνη ως πολίτη για να δικαιολογήσει την ενέργεια του Χάρη. Πιο τραβηγμένο επιχείρημα δεν υπήρχε προκειμένου να διατηρηθεί η ενοχή του Χάρη και να αθωωθεί η Emilouko. Γιατί συνέβη αυτό; Γιατί ήταν μία ξεκάθαρη ανταλλαγή. Πριν λίγες μέρες, η μαφία είχε "θυσιάσει" τον Ακριβό για να μην τους καταλάβουμε, και πήγαν να κάνουν το ίδιο με τον Χάρη. Αλλά δεν είχαν την ίδια πολυτέλεια με την Emilouko, για αυτό και η έμμεση, αλλά ξεκάθαρη προσπάθεια αθώωσης.
Όλα αυτά τα στοιχεία, οδηγούν με σχετική βεβαιότητα στο ότι ο Libertus δεν έχει καλό ρόλο. Επειδή υπάρχουν αμφιβολίες για την Emilouko, θα πρότεινα να κινηθούμε σε σίγουρα νερά.

Ψηφίζω Libertus.
Οπότε, όπως και με το δίλημμα Cupid-mintin στο οποίο για ακόμη μία φορά αρνήθηκε να πάρει θέση, έτσι και εδώ, θυσιάζει τον Χάρη προσπαθώντας να κρατήσει μέσα την Emilouko. Όπως φαίνεται και παρακάτω....
Τώρα, όσον αφορά το δίπολο Emilouko-Cupid, επειδή η πρώτη θεωρούταν αθώα για αρκετούς γύρους και επειδή ο δεύτερος ξεκίνησε να κατηγορείται για τους ίδιους περίπου λόγους με εμένα (με εξαίρεση την ψήφο της Claire προς αυτόν), δυσκολεύομαι να πάρω θέση υπέρ του ενός ή του άλλου.

Για κάποιο λόγο, ήχησε στα αφτιά μου αυτή η μουσική, και νόμισα ότι μια φωνή ψιθυρίζει: ερχόμαστε. Κάπως έπρεπε να πάρω τα μέτρα μου. Διαβάζοντας αυτές τις γραμμές, κατάλαβα ότι εγώ θα ήμουν η επόμενη που θα έπαιρνα ψήφο από την Eileen. Όπως έχει φανεί, άπαξ και συμφωνήσουν για κάποιον Eileen και JKaradakov, αθώος ή ένοχος, έχει φύγει από το παιχνίδι σε χρόνο dt, με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. Προφανώς, δε θα ήθελα να φύγω από το παιχνίδι. Ακόμα κι αν ήταν να φύγω, αυτό δε θα γινόταν αμαχητί.
Και πώς ακριβώς μάχεσαι; Ερχόμενη ψηφίζοντας τις εύκολες επιλογές; :P
Το υπογραμμισμένο δεν το σχολιάζω καν. Θα μπορούσες κάλλιστα να συμμετέχεις ουσιαστικά, αντί να φοβάσαι να εκτεθείς και να υποστηρίξεις όποιον παίκτη θεωρείς ότι κατηγορήθηκε άδικα, αντί να αποφεύγεις τις δύσκολες επιλογές και να κρύβεσαι πίσω από γεγονότα - και αυτό ισχύει ανεξαρτήτως ρόλου! :)
Δεν μπορώ να καταλάβω καμιά αιτιολογική σχέση. Όπως και δεν κατάλαβα το λόγο για τον οποίο ο mintin έφυγε με ψηφοφορία. Όσοι τον ψηφίσατε, αλήθεια, γιατί τον ψηφίσατε; Θέλω απάντηση από κάθε έναν από εσάς.
Για τον Libertus, εκεί που υπήρχε το δίπολο Emilouko-Cupid θεώρησα ότι ακριβώς επειδή δεν μπορούσα να αποφασίσω μεταξύ των δύο, ήθελα να ψηφίσω εκείνον που φαινόταν περισσότερο ύποπτος από όλους σε εκείνη τη φάση.
Εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις αιτιολογική σχέση, εγώ βλέπω αιτιολογική σχέση. Το ίδιο ίσχυε και για τον Ακριβό και την Emilouko και τον Χάρη. Οπότε μάλλον ισχύει. Είναι επίσης, πολύ εύκολο να έρχεσαι εκ των υστέρων να παρουσιάζεσαι με αμφιβολίες και να θέλεις εξηγήσεις. Θα μπορούσες να ήσουν εδώ να υπερασπιστείς τον mintin αφού αμφισβητείς την ενοχή του. Και εγώ και ο Ιορδάνης, αφού σε εμάς αναφέρθηκες, διαβάζουμε με προσοχή το θέμα και δεν έχουμε εμμονές.
Θα μπορούσες να τον έχεις υπερασπιστεί και μέρες πρωτύτερα, που τον κατηγορούσε η aegloswen. Δεν το έκανες. Γιατί; ;)

Οφφ:
Χαίρομαι που κάποιος παρατήρησε την αναφορά στους Monty Pythons :redface:
Δε μπορείς να φανταστείς πόσο γέλασα. :P

Λόγω των παραπάνω, ψηφίζω την Guest 278211, για αύριο...
παρ'όλες τις καλές της αναφορές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Το θέμα κλειδώθηκε για να μοιραστούν οι νέες κάρτες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Έχουν μοιραστεί κι οι εξής κάρτες: 1x Νεκροφάνεια, 1x Τυμβωρυχία, 1x Άμεση Προφυλάκιση, 1x Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης, 1x Ηχώ από το Υπερπέραν, 1x Χρησμός της Πυθίας, 1x Αποτυχία Δολοφονίας, 1x Εξαίρεση Ψηφοφορίας, 1x Επιπλέον Ψήφος και 2x Ακύρωση Ψήφου.
Εάν κάποιος δεν έλαβε την κάρτα του ή έχει οποιοδήποτε πρόβλημα, να επικοινωνήσει με προσωπικό μήνυμα με τη ΣΕ και να μην το γράψει στο δημόσιο.
Το θέμα ξεκλειδώνεται.
Καλή μας βδομάδα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αγαπητή ΣΕ, τι είναι η Emilouko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Έμιλυ αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι. Ο ρόλος σου αποκαλύπτεται στη λίστα κάτω.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 18/7

  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen --> Guest 278211
  5. JKaradakov
  6. Nefeli Graf
  7. PieMaker
  8. Guest 278211
  9. ultraviolence
  10. vassilis498
  11. Τάσος97
Ψήφοι
1 Guest 278211

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ελπίζω όσοι πολίτες έχουν μπλεχτεί με το θέμα Cupid να καταλαβαίνουν πλέον ότι είναι αθώος και ότι έχουμε bigger fish to fry.

Όσοι έχουν κάρτες χρησιμοποιήστε τις. (Νεφέλη εσένα κοιτάω, 4 κάρτες και ακόμα τίποτα, άντε ένα όνειρο να είχες που παίζετε κρυφά)

Ψήφος στην Guest 278211 και απο μένα, για τα γνωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Κρυφός Μαφιόζος η Emilouko που προσπάθησε η Guest 278211 να υποστηρίξει, εμμέσως πλην σαφώς όπως είπα πρωτύτερα... :whistle:

Τραγουδάκι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Guest 278211 και από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Γεια σας και παλι παιδακια! Τραγουδάκι https://www.youtube.com/watch?v=I9ynLzsTxWI
Τι κάνει τον Pie περισσότερο αθώο, την στιγμή που και ο Τάσος στήριξη mintin, tsarachaf και Libertus?
ποτε ακριβως στηριξα μιντιν, τσαρα και χαρη; :confused: γιατι το μιντιν ειδικα τον ειχα κατηγορησει ανοιχτα σε προηγουμενο ποστ οπως και το βασιλη και μετα μου δωσαν την ΑΠ στη μαπα
Οκ εδώ έμεινα μαλάκας. Η μόνη Τυμβωρυχία που έχει μείνει είναι στο στρατόπεδο της Μαφίας. [...]
από που βγαίνει το συμπέρασμα αυτό; (ίσως να μην ειναι αρκετά σημαντικό αλλά αν θες να σκοτώσεις λίγο χρόνο εξηγησέ μου)
[...]
@Ζωή: Προφανώς και δεν ήταν τυχαία η ΑΠ στον Ικαρίωνα. Το είχα πεί εξ'αρχής για τον Τάσο και ας τον αθώωνε ο Καραντακόβ.
[...]
αγαπητη ελενα εχω πει 1500 φορες οτι για να επιστρεψει ο ικαριονας υπαρχουν τροποι. εχεις κολλησει εκει. τοσες νεκροφανειες παιχτηκαν. Γιατι δεν επανεφερε η ζωη τον ικαριονα αλλα επανεφερε τον pie οεο;

Το θεμα το παρακολουθω κανονικα και παρατηρω πως η Ζωη σας εχει κοροιδεψει τελειως. Φερνει πισω τον pie με προφαση οτι ειναι ο ΑΜ (ε να μη βρει και την ελενα συμμαχο σε ολο αυτο; :whistle:). Σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου διατηρει ενα αρκετα ηπιο προφιλ και φαινεται σα να κατευθυνει ιορδανη κ ελενα χωρις ομως να διαφαινεται αυτο ξεκαθαρα. Για το λογο αυτο παιζω Αμεση προφυλακιση στην Eileen


και αντε σιγα-σιγα ενας ενας ποδι. Ο βασιλης που χαθηκε;

@ελενα κ ιορδανη: σας ειχα καλεσει ανοιχτα σε προηγουμενα ποστ πριν με βγαλει ο βασιλης να απαντησετε σε καποια πραγματα αλλα δεν απαντησε κανεις σας, ειστε διατεθιμενοι να μου απαντησετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
στην Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
(τυμβωρυχια) στην Eileen.
Καλα με δουλευεις; Ειλικρινα τωρα; Υπάρχουν αλλα τοσα φαντασματα και εριξες τοσο γρηγορα την τυμβωρυχια;;;;;; Και τωρα θα περαστω εγω για μαφια.. υπερτελεια. αφου επαγιδευθην ετσι...

επειδη δεν ξερω εαν θα ξαναμπω μετα ή αν θα γινει αυριο ψηφοφορια τελικα ή θα ζω πλεον αφηνω απο τωρα την ψηφο στη ΝΕΦΕΛΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ο χριστός και η μάνα του. :P

Mαλάκα αυτό που έγινε πρέπει να θεωρηθεί ενάντια στους ΚΑΝΟΝΕΣ.

Άμεση προφυλάκιση και στο καπάκι τυμβωρυχία? ΉΜΑΡΤΟΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top