Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 12/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Cupid --> tsarachaf
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> tsarachaf
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. i_lie_us --> tsarachaf
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> tsarachaf
  9. mintin97 --> cupid
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211 --> mintin97
  12. tsarachaf
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Tzoum
  15. vassilis498 --> tsarachaf
  16. Τάσος97

Ψήφοι
9 tsarachaf
2
Tzoum
1 cupid

1 mintin97


Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πλανάσαι πλάνην οικτρά. ;)


Σε τι δεν σε κάλυψα;

γνωμη για dumenuke που με ψηφισε. ειναι η δεν ειανι η πορνη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Άντε πάμε πάλι. Λοιπόν αυτό το ποστ απευθύνεται στα πρόβατα και όχι στην συμμαχία του τρόμου. Κοινώς στην Έλενα και τον Τζουμ. Αν θέλετε διαβάστε το, αλλά εγώ θα σας αγνοήσω πλήρως ό,τι και να πείτε. Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σας. Απλά θα εκμεταλλευτώ κάποια συμπεράσματα που βγαίνουν από τον ρόλο της Έλενας.

ΠΟΤΈ ΒΡΕ ΈΒΓΑΛΑ ΕΓΏ ΚΑΛΌ ΡΌΛΟ? που ήμουν ο πρώτος που σας έλεγε οτι λεει οτι να ναι ο ικαριωνας μην τον ακούτε αλλά ούτε να τον ψηφίζετε? Ποτέ ψήφισα και σκότωσα αθώο ? Που έβγαλες δήμαρχο και ντεντεκτιβ? Να το δεχτώ ο ικαριωνας εκανε λάθη αλλά εμένα δεν έχεις να μρ πεις τίποτα. ΕΊΠΑ ΑΚΡΙΒΏΣ ΤΑ ΊΔΙΑ ΜΕ ΣΈΝΑ για ellen μη ΠΑ να με αντιγράψεις και ταυτόχρονα να με κατηγορήσεις. Ο μόνο λόγος που θα βγάλω πρώτα Τάσο και μετα εσένα είναι γιατί αυτός πεταξρ την κάρτα για να σρ προστατέψει μια γυρα ακόμα. Πολίτης δεν θα το έκανε αυτό ποτέ. Για libertus δεν λες τίποτα, για pie μόνο αντίπαλο τον έχετε θελετε και Ν τον γυρίσετε.. Μας δουλεύετε μεστα μάτια μας ρε? Ερχομαστε και ειμαστε πολλλοι. Πρώτα Τάσος μετά τσαφ μετά ellen libertus νεφέλη να ξεκαθαρίσουμε.

Έφυγε ο ικαριωνας και δεν έχετε πει τίποτα! Εδώ θα φανεί το τι είστε. Πριν κρυβοσασταν πίσω από Τ κατεβατά του τώρα όμως?

Γιατί απλά προσπαθείς να καταστρέφεις το παιχνίδι; Ποιος σε ανακύρηξε εσένα Βασιλιά του Παλέρμο;;

Εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι ο Pie δεν ήταν μαφιόζος;
Κάποιους απ' αυτούς που σχολίασες είναι η αλήθεια πχ mintin nefeli, τους έχουμε αφήσει πολύ στο περιθώριο.Ίσως να βολεύονται.

Για τον Πάι κι εμένα παίζουν τρία σενάρια.
1. Είμαι μαφιόζος και ο Πάι είναι ΑΜ(Γιατί μου την έμπαινε τρελά από νωρίς)
2. Ο Πάι είναι μαφιόζος κι εγώ πολίτης(Δεν μπορώ να είμαι ΑΜ γιατί δεν τον κατηγορούσα εγώ)
3. Είμαστε και οι δύο πολίτες και απλώς έχει παιχτεί τεράστια χαζομάρα.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να είμαστε και οι δύο μαφιόζοι, διότι πολύ απλά δεν είμαστε τόσο ηλίθιοι να πάμε να καρφωθούμε τόσο έντονα από τον δεύτερο γύρο. Έλεος.
Αν με ρωτάς πιο είναι το πιο πιθανό, μάλλον το δεύτερο δεδομένου ότι το μέντιουμ(aka Βασίλισσα του Παλέρμο) έχει λυσσάξει να μην τον φέρει κάνεις πίσω.

Ίσως ισχύει αυτό που λες για τον Τάσο. Ότι ήταν πολύ φανερή η ΑΠ για να στοχοποιηθεί αν είστε μαζί μαφιόζοι.
Εσύ ποιος πιστεύεις από τα άτομα που έδωσες ότι θα έπρεπε να είναι mvp στην θέση σου;

Εγώ θα έβγαζα Cupid και mintin για αρχή. Ίσως και Ζωή.


Έτσι είναι, δε τα ξέρεις εσύ αυτά, είναι καινούρια συστήματα! Τα σινιάλα είναι new age επιχειρήματα! Τι τη χρειαζόμαστε την συλλογιστική διαδικασία και τις προκείμενες; Βαβούρα για το τίποτα! Ενώ με το "θα είσαι η επόμενη" ή το "σίγουρα μαφ" ξεμπερδέψαμε. Νοικοκυρεμένα! :angel:



Ναι, αλλά και εσύ και όλοι με αυτούς συντάσσεστε....

Στα σοβαρά τώρα:

Πλάκα μου κάνεις ρε Ακριβέ; Με ποιον ακριβώς να είμαι πιο χειμαρρώδης; Με τον τρελό τον Tzoum ή aegloswen που κάνει το sidekick? :confused:
Εδώ πρέπει να μπεις σε διαδικασία να ψηφίσεις κάποιον για να πάρεις μία στοιχειώδη δημοσίευση (σου απαντώ και για το της ψήφου). Ο Cupid τόσες μέρες μετά ακόμη, δεν έχει πει κάτι ουσιαστικό ούτε για τον εαυτό του, ούτε για τους υπόλοιπους. Μόνο άμυνα παίζουν σε αυτό το παιχνίδι και θα με βγάλετε εμένα στη σέντρα; Δεν είμαστε καλά...:(


Εγώ ξέρω καλή μου, ότι άτομα σαν την Νεφέλη ή τον μιντιν θα τα είχες ξεσκίσει αν είχες καλό ρόλο και ψαχνόσουν.

Από τον Τάσο περιμένουμε και για τον mintin97 που είπε ότι θέλει να κάνει ποστ, όχι μόνο για την ΑΠ!


Ναι αυτό πρέπει να το κάνει.

Τώρα, ναι, είναι ξεκάθαρα προβληματικό το ότι δεν υπάρχει καλύτερο στοιχείο από την κόντρα σου με τον Φρικ για εσένα, πέρα από τις ...εντολές του Tzoum. Για αυτό και η υποφαινόμενη ζήτησε την νεκροφάνεια, για να δούμε τι υπάρχει όντως μεταξύ σας. Γιατί εσύ τώρα, όπως και να το κάνουμε έχεις ένα ξεκάθαρο πλεονέκτημα απέναντί του: Δεν είσαι φάντασμα!


Ναι, δεν είμαι φάντασμα ακόμη. Αλλά ναι, το μόνο επιχείρημα που έχετε εναντίον μου είναι οι κατηγορίες του φρικ. Αλλά κανείς δεν βασίζεται σε αυτό για να με κατηγορήσει. Γιατί αυτό με τις ψήφους σε Claire και σπυράκο είναι το λιγότερο γελοίο(Θα το αναλύσω και παρακάτω)

Η ψήφος μου tsarachaf
Για ένα πολύ απλό λόγο, η ψήφος του στην Claire. Ναι, ξέρω, δεν θες να κατηγορηθείς για αυτήν, γιατί και ένα σωρό αθώοι την ψήφισαν, αλλά εσύ μπήκες τελείως ξαφνικά και μπορούσες να ψηφίσεις οποιονδήποτε άλλο. Συν τοις άλλοις, η Claire δεν φαινόταν ένοχη, αν κάποιος διάβαζε προσεκτικά. Μου δίνεις λοιπόν την εντύπωση ότι την είχες καταλάβει και ήθελες να βγει. :/:
Επίσης, η επιμονή του Pie για εμένα έχει κάποια βαρύτητα.

Όπως έχω πει ξανά, I stand by that decision. Ναι, κατά την διάρκεια της Πέμπτης δεν φαινόταν τόσο ένοχη η Claire, παρόλα αυτά με τον χαμό που είχε γίνει, θεώρησα ότι ήταν καλύτερο να φύγει για να δούμε που βρισκόμαστε. Ανορθόδοξο το ξέρω, αλλά δουλεύει. Και είδαμε ότι είχαμε πέσει τραγικά έξω. Το πρόβλημα είναι ότι ακόμη συνεχίζουμε να πέφτουμε τραγικά έξω.
Άντε πες ότι το δέχομαι αυτό για την επιμονή του Πάι, δεν σου κάνει εντύπωση που όλο κι όλο κατηγόρησε δύο άτομα;; Μοιάζει αυτό με τον Πάι που ξέρουμε και αγαπάμε( :P );;

Και'γω εξήγησα γιατί έριξα τυμβωρυχία,αλλά δε πειράζει πάμε πάλι.Ορισμένοι ήσασταν πεπεισμένοι ότι η Claire ήταν μαφιόζος.Προσωπικά δε πίστεψα ποτέ στην ενοχή της,είχα καταλάβει ότι ήταν αθώα και ήθελα να δείξω σε όλους σας ότι τα σενάρια του Ikariona μας καταστρέφουν.Αν ηξερα ότι ήταν η ντετεκτιβ δεν υπήρχε περίπτωση να της ρίξω τη τυμβωρυχία,νόμιζα ότι είχε ρόλου απλού πολίτη.Τώρα όσον αφορά την ώρα που έριξα τη κάρτα,εκεί ήταν που την πάτησα και έγινα στόχος για σένα,το παραδέχομαι.Δεν την άφησα να πει τα τελευταία της λόγια,φάουλ εκ μέρους μου,απλά είχα τόσα νεύρα με τον ikariona που ήθελα να σας δείξω αμέσως ότι συλλογικά διώχνουμε αθώους με τις ψηφοφορίες.Αν θες να το βρίσκεις ύποπτο έχεις κάθε δικαίωμα,απλά σου εξήγησα τι παίχτηκε.

To καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά δεν μπορείς να μου βγάλεις από το μυαλό αυτό που ανέλυσα χθες το βράδυ.

Μακάρι να μπορούσε να παιχτεί νεκροφάνεια στην ντεντέκτιβ μας, αλλά κάποιοι φρόντισαν καλά να της παίξουν Τυμβωρυχία για να μην μπορεί να επιστρέψει ποτέ. :whistle:

Ναι, τώρα σε έπιασε ο πόνος για την ντετέκτιβ, όταν την έτρωγε το κόμμα σας ήταν μια χαρά....

Ο χαμός με την πάρτη μου έγινε μετά από καλό στήσιμο και μετά από μια χαζή και αδικαιολόγητη ψήφο της Claire
Δεν έχω να πω κάτι γι αυτό. Ασχολείστε με την Claire που δεν είπε ποτέ γιατί με ψήφισε και αγνοείτε την στήριξη που πήρα από τον δικηγόρο. Αυτό γιατί δεν λέει τίποτα σε μερικούς;

Γιατί δεν λέει απολύτως τίποτα... Γιατί πολύ απλά κι ο δικηγόρος παίζει στα τυφλά όπως όλοι μας. Πχ. αν του ήρθε καμιά έμπνευση και μου έδωσε ασυλία σήμερα, σημαίνει ότι είμαι απαραίτητα αθώος;;

Ναι, αλλά ποια άλλη γραμμή υπεράσπισης θα μπορούσε να έχει πέρα απο το να δείξει ότι αυτές οι κινήσεις είναι εξωπραγματικές. Προσωπικά και εγώ τα ίδια θα έκανα.

Ή είναι σχεδιασμένες να είναι εξωπραγματικές. Ή απλά έκανε παπαριά και μετά τον βόλεψε για να τα μπαλώσει.

Παρανόηση, νόμιζα πως είχες πει δουλειές.
Η αλήθεια είναι πως όχι. Δεν είπες τπτ ουσιαστικό βασικά. Τα έχωσες σε Τζουμ και Ικαρίωνα και το μόνο που είχες να πεις για Σπυράκο και Κλαιρ ήταν ότι όλοι ψηφίζουμε και αθώους. Εσύ ήσουν ένας απο τους 3 που τους ψήφισε κάθε φορά, δεν νομίζεις πως κατι λέει αυτό ή ότι κάτι πρέπει να πεις για αυτό;

Την τετάρτη, μετά είχε άραγμα... :P
Βασικά είπα πολλά ουσιαστικά, αλλά δεν θέλετε να τα δείτε. Τα έχωσα σε τζουμ και ικαρίωνα γιατί την έχουν δει Galactic Overlords και σας κάνουν ότι θέλουν και γι'αυτό έχει ξεφτιλιστεί το παιχνίδι. Μην αναρωτιέστε γιατί θα χάσουν οι πολίτες.
Πάμε και για τις ψήφους. Την τελευταία στην Claire την ανέλυσα πιο πάνω.
Την πρώτη ψήφο στην Claire την έδωσα για να έρθει ισοψηφία και να κόψω αντιδράσεις, μπορείς να πεις ότι είδαμε κάποιες, οπότε δεν μπορώ να πω ότι μετανιώνω ούτε γι'αυτήν. Από το τι έγινε μετά από εκείνη την ισοψηφία, δημιούργησα ένα σενάριο το οποίο καθαρά λογικά έδειχνε τον Σπυράκο ένοχο, ναι έπεσα έξω, αλλά μπορείς να πεις ότι βοήθησε κι ο ίδιος για να ψηφιστεί. Δεν έχω κάνει συμφωνία με κανέναν για να πέφτω πάντα μέσα, οπότε δεν θα απολογηθώ και γι'αυτό.

σοβαρα δεν εχεις δει ποτε σου μαφιοζους να αλληλοσφαζονται? για αυτο σας λεω δεν ξερετε να παιζετε καλα εδω. εμεις το χουμε καθημερινο φαινομενο πλεον. ειναι για να ριχνουν σταχτη στα ματια φιλε μου, μη τους αθωωνεις ετσι απλα

Ναι μια φορά γιατί μισούσαν ο ένας τον άλλο... Και χάσανε το παιχνίδι σε δυο μέρες....


Λοιπόν, αν και δεν έχει κανένα νόημα θα ψηφίσω κι εγώ... i_lie us από μένα. Ανέλυσα γιατί χθες το βράδυ και βοήθησε λίγο παραπάνω με το να με ψηφίσει ξεκάθαρα χωρίς καν να ψηθει να διαβάσει το προηγούμενο μου ποστ, που προσπάθησα να αναλύσω μερικές σκέψεις και να εξηγήσω τι έχω κάνει στο παιχνίδι. Σαν να μην είχε καμία σημασία ένα πράγμα, απλώς να μην αντισταθεί στην Ηγεσία του παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
γνωμη για dumenuke που με ψηφισε. ειναι η δεν ειανι η πορνη σας?
Ως μαφία δεν γνωρίζω την πόρνη.

Sona. <3 αλλά εγώ mainάρω αυτή την κυρία:

Αν ξέρεις να την παίζεις είναι πολύ δυνατή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ως μαφία δεν γνωρίζω την πόρνη.

Τι κάθεσαι και απαντάς ρε Χάρη;;; Αφού όλοι μαφία είμαστε... Εκτός από τζουμ, έλενα, i_lie_us και Ιορδάνη... Βέβαια αν ίσχυε αυτό θα είχε λήξει το παιχνίδι, αλλά κλάιν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Άντε πάμε πάλι. Λοιπόν αυτό το ποστ απευθύνεται στα πρόβατα και όχι στην συμμαχία του τρόμου. Κοινώς στην Έλενα και τον Τζουμ. Αν θέλετε διαβάστε το, αλλά εγώ θα σας αγνοήσω πλήρως ό,τι και να πείτε. Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σας. Απλά θα εκμεταλλευτώ κάποια συμπεράσματα που βγαίνουν από τον ρόλο της Έλενας.



Γιατί απλά προσπαθείς να καταστρέφεις το παιχνίδι; Ποιος σε ανακύρηξε εσένα Βασιλιά του Παλέρμο;;



Για τον Πάι κι εμένα παίζουν τρία σενάρια.
1. Είμαι μαφιόζος και ο Πάι είναι ΑΜ(Γιατί μου την έμπαινε τρελά από νωρίς)
2. Ο Πάι είναι μαφιόζος κι εγώ πολίτης(Δεν μπορώ να είμαι ΑΜ γιατί δεν τον κατηγορούσα εγώ)
3. Είμαστε και οι δύο πολίτες και απλώς έχει παιχτεί τεράστια χαζομάρα.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να είμαστε και οι δύο μαφιόζοι, διότι πολύ απλά δεν είμαστε τόσο ηλίθιοι να πάμε να καρφωθούμε τόσο έντονα από τον δεύτερο γύρο. Έλεος.
Αν με ρωτάς πιο είναι το πιο πιθανό, μάλλον το δεύτερο δεδομένου ότι το μέντιουμ(aka Βασίλισσα του Παλέρμο) έχει λυσσάξει να μην τον φέρει κάνεις πίσω.



Εγώ θα έβγαζα Cupid και mintin για αρχή. Ίσως και Ζωή.



Ναι, αλλά και εσύ και όλοι με αυτούς συντάσσεστε....

[/FONT]

Εγώ ξέρω καλή μου, ότι άτομα σαν την Νεφέλη ή τον μιντιν θα τα είχες ξεσκίσει αν είχες καλό ρόλο και ψαχνόσουν.



Ναι αυτό πρέπει να το κάνει.



Ναι, δεν είμαι φάντασμα ακόμη. Αλλά ναι, το μόνο επιχείρημα που έχετε εναντίον μου είναι οι κατηγορίες του φρικ. Αλλά κανείς δεν βασίζεται σε αυτό για να με κατηγορήσει. Γιατί αυτό με τις ψήφους σε Claire και σπυράκο είναι το λιγότερο γελοίο(Θα το αναλύσω και παρακάτω)



Όπως έχω πει ξανά, I stand by that decision. Ναι, κατά την διάρκεια της Πέμπτης δεν φαινόταν τόσο ένοχη η Claire, παρόλα αυτά με τον χαμό που είχε γίνει, θεώρησα ότι ήταν καλύτερο να φύγει για να δούμε που βρισκόμαστε. Ανορθόδοξο το ξέρω, αλλά δουλεύει. Και είδαμε ότι είχαμε πέσει τραγικά έξω. Το πρόβλημα είναι ότι ακόμη συνεχίζουμε να πέφτουμε τραγικά έξω.
Άντε πες ότι το δέχομαι αυτό για την επιμονή του Πάι, δεν σου κάνει εντύπωση που όλο κι όλο κατηγόρησε δύο άτομα;; Μοιάζει αυτό με τον Πάι που ξέρουμε και αγαπάμε( :P );;



To καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά δεν μπορείς να μου βγάλεις από το μυαλό αυτό που ανέλυσα χθες το βράδυ.



Ναι, τώρα σε έπιασε ο πόνος για την ντετέκτιβ, όταν την έτρωγε το κόμμα σας ήταν μια χαρά....



Γιατί δεν λέει απολύτως τίποτα... Γιατί πολύ απλά κι ο δικηγόρος παίζει στα τυφλά όπως όλοι μας. Πχ. αν του ήρθε καμιά έμπνευση και μου έδωσε ασυλία σήμερα, σημαίνει ότι είμαι απαραίτητα αθώος;;



Ή είναι σχεδιασμένες να είναι εξωπραγματικές. Ή απλά έκανε παπαριά και μετά τον βόλεψε για να τα μπαλώσει.



Την τετάρτη, μετά είχε άραγμα... :P
Βασικά είπα πολλά ουσιαστικά, αλλά δεν θέλετε να τα δείτε. Τα έχωσα σε τζουμ και ικαρίωνα γιατί την έχουν δει Galactic Overlords και σας κάνουν ότι θέλουν και γι'αυτό έχει ξεφτιλιστεί το παιχνίδι. Μην αναρωτιέστε γιατί θα χάσουν οι πολίτες.
Πάμε και για τις ψήφους. Την τελευταία στην Claire την ανέλυσα πιο πάνω.
Την πρώτη ψήφο στην Claire την έδωσα για να έρθει ισοψηφία και να κόψω αντιδράσεις, μπορείς να πεις ότι είδαμε κάποιες, οπότε δεν μπορώ να πω ότι μετανιώνω ούτε γι'αυτήν. Από το τι έγινε μετά από εκείνη την ισοψηφία, δημιούργησα ένα σενάριο το οποίο καθαρά λογικά έδειχνε τον Σπυράκο ένοχο, ναι έπεσα έξω, αλλά μπορείς να πεις ότι βοήθησε κι ο ίδιος για να ψηφιστεί. Δεν έχω κάνει συμφωνία με κανέναν για να πέφτω πάντα μέσα, οπότε δεν θα απολογηθώ και γι'αυτό.



Ναι μια φορά γιατί μισούσαν ο ένας τον άλλο... Και χάσανε το παιχνίδι σε δυο μέρες....


Λοιπόν, αν και δεν έχει κανένα νόημα θα ψηφίσω κι εγώ... i_lie us από μένα. Ανέλυσα γιατί χθες το βράδυ και βοήθησε λίγο παραπάνω με το να με ψηφίσει ξεκάθαρα χωρίς καν να ψηθει να διαβάσει το προηγούμενο μου ποστ, που προσπάθησα να αναλύσω μερικές σκέψεις και να εξηγήσω τι έχω κάνει στο παιχνίδι. Σαν να μην είχε καμία σημασία ένα πράγμα, απλώς να μην αντισταθεί στην Ηγεσία του παιχνιδιού.


τουλαχιστον μετα απο ολα αυτα νομιζω κατεληξα στο οτι ΔΑ ειναι ο τασος97 και πιστευε οπως ολοι μας οτι εισαι μαφιοζος και πηγε να σου δωσει μια εξτρα γυρα. εισαι δεν εισαι μαφιοζος εσυ ( που εγω πιστευω οτι εισαι) εκλιπαρω την μαγισσα να φαει τασο γιατι δεν μας μενουν πολλα περιθωρια ακομα.. αν δεν το εχει παρατηρησει και η ιδια γινεται χαμουλης εδω κατω στο ισωμα ισα ισα μας βγαινουν οι μερες να τους σκοτωσουμε ολους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 12/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Cupid --> tsarachaf
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> tsarachaf
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. i_lie_us --> tsarachaf
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> tsarachaf
  9. mintin97 --> cupid
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211 --> mintin97
  12. tsarachaf --> i_lie_us
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Tzoum
  15. vassilis498 --> tsarachaf
  16. Τάσος97

Ψήφοι
9 tsarachaf
2
Tzoum
1 cupid
1
i_lie_us
1 mintin97


Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Έφυγε ο ικαριωνας και δεν έχετε πει τίποτα! Εδώ θα φανεί το τι είστε. Πριν κρυβοσασταν πίσω από Τ κατεβατά του τώρα όμως?
επισης αλλος ενας λογος που εριξα την ΑΠ, αλλα εσυ κολλησες στο τι ωρα ηταν και σε ποιο ατομο ηταν. Κοιταξτε και λιγο πιο μπροστα δε βλαπτει μερικες φορες.

οφφ
[...]
Μη μου το χτυπάτε :mad:
θα σου κανω εγω παρεα που εριξα την ΑΠ :hehe: ουζακι πινουμε;
ο JKaradakov δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο παρά πολίτης
η αληθεια ειναι οτι στην αρχη πηγα να πω καλα μαλακες ειστε παιζει να ειναι τελειως για ξεκαρφωμα αλλα δεν ηξερα οτι μοιράζεται σε ατομα που ειναι συνασπισμενοι με τους πολιτες. θενξ για το clarification
[...]
Ψηφίζω Τzoum
Xθες μου είπε να ανέβω στις πλατούλες εκείνου και της aegloswen.Just because I can doesn't mean I should ;)
Είναι αθώος,αλλά αν θέλω να συνεχίσω να παίζω σ'αυτό το παιχνίδι,τον θέλω στην φαντασματοχώρα.
ελα μου; καλα μ@λ@κας εισαι; να το σχολιασω δεν εχω λεξεις αυτη τη στιγμη αλλα εισαι τελειως ο,τι να ναι; Δινεις ψηφο ΣΤΟ ΑΚΥΡΟ σε αυτη τη φαση του παιχνιδιου;
ΟΟ ΤΑΣΟΣ εδωσε ΑΠ σε ικαριωνα τρελε μου! οχι η σπαι!
ΟΟ ΤΑΣΟΣ εδωσε εξτρα χρονο σε ΤΣΑΦ οχι η σπαι! Πλιζ χελπ μι χιερ aeglo... δεν αντεχω :(
γιατι ειμαι γνωστος πως εχω και iq -145
Παιδιά, εγώ βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και κοιτάω για σπίτι. Σήμερα και αύριο η παρουσία μου θα είναι μειωμένη κατά τη διάρκεια της ημέρας.
Για σήμερα θα ψηφίσω Tzoum.
Φίλε Νίκο, η χθεσινή ψήφος κάθε άλλο παρά τυχαία ήτανε. Θα προσπαθήσω να παραθέσω τη λογική μου αργότερα σήμερα το βράδυ, αφού γυρίσω από τα τελευταία ραντεβού που έχω κλείσει με τα μεσιτικά.
αλλος απο κει.. ρε ο τζουμ εφυγε στην πρωτη δολοφονια γαμω το κεφαλι σας γαμω εσυ κι ο ουλτρα. δεν μπορει να ειναι τιποτε αλλο παρα αθωος.

MID viktor top riven bot vayne jinx supp thresh jungel noc jarvan :)
αλλα και εδω προσπαθω οπως βλεπεις ομως ορισμενους δεν μπορεις να τους πεισεις για την αθωωτητα σου ακομα και αν πεθανεις[...]
γνωστο παλερμο στο στεκι :P

το ξερω σας εχω υποσχεθει ποστ για μιντιν αλλα δεν εχω προλαβει γαμω ουτε σημερα -.- πιστευω πως σημερα το βραδυ ή αυριο το πρωι θα μπορω να το εχω ετοιμο.

Εγω αν και θεωρω τον μιντιν αρκετα υποπτο αλλα επειδη δεν εχω χρονο να φτιαξω το επιχειρημα μου δε θα μπορεσω να δικαιολογησω την ψηφο μου σωστα. Αλλα βλεπω επισης πως θεωρειται και τον τσαρα αρκετα υποπτο. Δε θα διαφωνησω σε αυτα που εχουν υποθει και συμφωνω. Επισης η κοντρα που υπηρχε στην αρχη μεταξυ τσαρα κ παι ισως να ειναι ο πιε ο ΑΜ και να γνωριζει τον τσαρα ως μαφιοζο (ισως ομως και να ισχυει το αντιθετο, αλλα και στις δυο περιπτωσεις κερδισμενοι βγαινουμε). Χρόνο δε θα εχω να μπω αργοτερα (πριν τις 10) γιατι πρεπει να ξεκινησω την εργασια μου για το CBD και μολις γυρισα σπιτι απο θαλασσα. θα ερθω αργοτερα να εξηγηθω κιολας (οχι να δικαιολογηθω ή να υπερασπιστω εμενα)
Αφήνω την ψήφο μου σε τσαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 12/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Cupid --> tsarachaf
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> tsarachaf
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. i_lie_us --> tsarachaf
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> tsarachaf
  9. mintin97 --> cupid
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211 --> mintin97
  12. tsarachaf --> i_lie_us
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Tzoum
  15. vassilis498 --> tsarachaf
  16. Τάσος97 --> tsarachaf

Ψήφοι
10 tsarachaf
2
Tzoum
1 cupid
1
i_lie_us
1 mintin97


Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
αν σωσει κανας δικαστης τον τσαφ και πεθανω θα ειναι οτι καλυτερο απλα xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
ελα μου; καλα μ@λ@κας εισαι; να το σχολιασω δεν εχω λεξεις αυτη τη στιγμη αλλα εισαι τελειως ο,τι να ναι; Δινεις ψηφο ΣΤΟ ΑΚΥΡΟ σε αυτη τη φαση του παιχνιδιου;

αλλος απο κει.. ρε ο τζουμ εφυγε στην πρωτη δολοφονια γαμω το κεφαλι σας γαμω εσυ κι ο ουλτρα. δεν μπορει να ειναι τιποτε αλλο παρα αθωος.
Μπορεί να είναι η πόρνη,δε τη ξέρει η Μαφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Για τον Πάι κι εμένα παίζουν τρία σενάρια.
1. Είμαι μαφιόζος και ο Πάι είναι ΑΜ(Γιατί μου την έμπαινε τρελά από νωρίς)
2. Ο Πάι είναι μαφιόζος κι εγώ πολίτης(Δεν μπορώ να είμαι ΑΜ γιατί δεν τον κατηγορούσα εγώ)
3. Είμαστε και οι δύο πολίτες και απλώς έχει παιχτεί τεράστια χαζομάρα.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να είμαστε και οι δύο μαφιόζοι, διότι πολύ απλά δεν είμαστε τόσο ηλίθιοι να πάμε να καρφωθούμε τόσο έντονα από τον δεύτερο γύρο. Έλεος.
Αν με ρωτάς πιο είναι το πιο πιθανό, μάλλον το δεύτερο δεδομένου ότι το μέντιουμ(aka Βασίλισσα του Παλέρμο) έχει λυσσάξει να μην τον φέρει κάνεις πίσω.
Πιο πιθανό και γτ αυτό το σενάριο σε βγάζει πολίτη. Και η Έλενα όπως βλέπουμε και οι δύο έτσι όπως παίζει δεν θα μπορούσε να ξεχωρίσει ΑΜ από Μαφιόζο.

Την τετάρτη, μετά είχε άραγμα... :P
Βασικά είπα πολλά ουσιαστικά, αλλά δεν θέλετε να τα δείτε. Τα έχωσα σε τζουμ και ικαρίωνα γιατί την έχουν δει Galactic Overlords και σας κάνουν ότι θέλουν και γι'αυτό έχει ξεφτιλιστεί το παιχνίδι. Μην αναρωτιέστε γιατί θα χάσουν οι πολίτες.
Πάμε και για τις ψήφους. Την τελευταία στην Claire την ανέλυσα πιο πάνω.
Την πρώτη ψήφο στην Claire την έδωσα για να έρθει ισοψηφία και να κόψω αντιδράσεις, μπορείς να πεις ότι είδαμε κάποιες, οπότε δεν μπορώ να πω ότι μετανιώνω ούτε γι'αυτήν. Από το τι έγινε μετά από εκείνη την ισοψηφία, δημιούργησα ένα σενάριο το οποίο καθαρά λογικά έδειχνε τον Σπυράκο ένοχο, ναι έπεσα έξω, αλλά μπορείς να πεις ότι βοήθησε κι ο ίδιος για να ψηφιστεί. Δεν έχω κάνει συμφωνία με κανέναν για να πέφτω πάντα μέσα, οπότε δεν θα απολογηθώ και γι'αυτό.
Δεν σου ζήτησα να απολογηθείς, ζήτησα αυτό ακριβώς που έκανες σε αυτό το ποστ.

Όπως και να έχει θα παραμείνω στην θεωρία μου Pie AM και εσύ Φανερός.
Και αφού κανείς δεν ρίχνει τυμβωρυχία στον Pie ας ρίξουν σε εσένα αν φύγεις το βράδυ για να δούμε επιτέλους τι γίνεται.

Τέλος ελπίζω να μην με θεωρείς ένα απο τα πρόβατα τους Τζουμ, γτ πραγματικά δεν θα ξαναδηλώσω συμμετοχή στα επόμενα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ultra απλα γελαω. δεν εχω κατι αλλο να πω. που μας τσαμπουνας οτι φταιμε που σε θεωρουμε ΔΑ με αυτα που λες, και μετα πας ψηφιζεις τον πιο αθωο xD φιλεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
ultra απλα γελαω. δεν εχω κατι αλλο να πω. που μας τσαμπουνας οτι φταιμε που σε θεωρουμε ΔΑ με αυτα που λες, και μετα πας ψηφιζεις τον πιο αθωο xD φιλεεεε
Γέλα,το καλύτερο φάρμακο το γέλιο. Ο πιο αθώος είναι ο Ιορδάνης.Αυτός είναι αποδεδειγμένα αθώος λόγω της κάρτας που έπαιξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Βασίλισσα του Παλέρμο.


Το να λές πρόβατα τους πολίτες επειδή συσπειρώθηκαν και κατάλαβαν ότι πρέπει να αλληλουποστηριχθούν, χαλώντας τα σχεδιά σας, δικαιωμά σου.

Και μην βγάζετε τον Φρικ λάδι. Το ότι κατηγορούσε εσένα δεν αποκλείει ότι μπορεί να είσαι μαφιόζος.
Ας τελειώνουμε με αυτή την καραμέλα πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αχνε ας συνεχίσω να τα έχω Καλά με όλους κυρία Eileen :) παρε επιτελουε θέση δώσε δώσε σενάριο
Ξεκάθαρα. Αν την είχε πολίτης Θ την έπαιζε ήδη. Δε μας παίρνει Ν κρατάμε τέτοιες κάρτες. Όποιος έχει νεκροφανεια Ν την ρίξει σε γιαμου σας ικετεύω είναι από τους πιο αθώους εδώ μέσα.. πραγματικά πιστεύω ότι και τις 2 νεκροφανειες τις έχουν οι μαφιόζοι οπότε αριθμητικά μας έχουν αν κάνουμε έστω και ένα λάθος..
Αν την έχει πολίτης την νεκροφανεια ας την ρίξει σε γιαμου τότε :Ρ να τελειώνουμε Γιατί μπορεί να πεθάνει βράδυ όποιος την έχει και να μην προλάβει να την ρίξει...
απάντηση:
Γιατί όχι στην kleop ή στην γερμανίδα; Εδώ πιστεύω ότι μια απ'τις δύο έχει ρόλο με δυνατή ιδιότητα.
Γιατί ήταν ο μόνος που μιλούσε λογικά από τις 3 και με βοηθούσε.. τεσπα και αυτές αθώες είναι άλλα δεν ξέρω πόσο η μιλανε..Ο γιαμου τουλάχιστον απέδειξε ότι είναι ενεργός. Έστω ας γυρίσουν αυτές αλλά ας το κάνουν Γιατί δεν εχουμε μερες
Επαναλαμβάνεις όσα λες από τη στιγμή που επανήλθες, κάνεις σχόλια και ζητάς συνεχόμενα να παιχτεί νεκροφάνεια στον Giamou, επειδή απ' ότι βλέπω θα σε βοηθήσει. Όχι επειδή θα βοηθούσε στο παιχνίδι. Δεν σε κατηγορώ για κακό ρόλο, όσο για το ότι το μόνο που προσπαθείς να κάνεις είναι κάτι παρόμοιο μ' αυτό που ο Ikarionas προσπαθούσε. Βάζεις σε μια σειρά ονόματα και παρακινείς να τους ψηφίσουν, είτε επειδή όντως υπάρχουν υποψίες για κακό ρόλο, είτε επειδή σου την λένε.

Δεκτον Θ μας επιτελους Τ κριτηρια σου? Αυτό προσπαθώ να σε κάνω να μας πεις τόση ώρα :Ρ να δω που βαδιζεις
Ειλικρινά τα διαβάζεις αυτά που γράφεις πριν τα παραθέσεις στο θέμα; Εδώ λείπει λέξη.

Εσύ αγαπητή που σε θεωρώ από τους τοπ εδώ μέσα, που ξεςαπ εξω και ανάκατα τους κανόνες έχουν περάσει πόσες μέρες και δεν έχεις δώσει ούτε ένα στοιχείο :) μιλάς και δεν βοηθά κανέναν στην ουσία. Και απλός πολίτης να ήσουν καααατι θα χες ψαρέψει δεν γίνεται. Άρχισε να βοηθάς η είσαι επόμενη μετά από τσαφ Τάσο libertus να ξες. .
Μου φαίνεται σαν απειλή από κάποιον που έχει βοηθήσει με τα πολλαπλά post και τα πολλά στοιχεία που έχει δώσει. Όσο θυμάμαι η πλειονότητα των όσων γράφεις γυρίζουν γύρω στο «Πρέπει να ψηφίσουμε τον/τους τάδε» και στο «"γυρίστε" τον Giamou».

Προφανώς και την έπαιξε εκείνη την ώρα ( την κάρτα ντε :redface: ) διότι δεν ήθελε να αχρηστευτεί η κάρτα!
:hehe:

Πραγματικά αυτό το παιχνίδι νομίζω παίζω μόνο με 4 αθώους. Οι υπόλοιποι μιλήστε η έστω ακολουθήστε μας αφού δεν συμμετέχετε και δεν έχετε διαμορφώσει άποψη. Εμπιστευτείτε με
Έχει μπει κάποιος πολιτικός στο μυαλό σου; :whistle:

Καλά κι εσύ όμως δεν έχεις ξεσκιστεί και να βοηθάς. Κάτσε και γράψε ένα ποστ της προκοπής, με μερικές σκέψεις μέσα, αντί απλά να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου όταν σου λέει κάποιος κάτι. Δεν είναι κακό, είναι προαπαιτούμενο του παιχνιδιού ξέρεις.
Δεν είπα ποτέ ότι έγραψα ένα ποστ της προκοπής, ειδικά την προηγούμενη εβδομάδα. Αλλά όταν έγραφα κάτι τουλάχιστον δεν επαναλάμβανα συνέχεια κάτι που απλά να μην βοηθάει καθόλου το παιχνίδι.

Αλλά μετά του Cupid του την μπουμπούνησες στεγνά την ψήφο, το λες και ακολουθώ το κύμα. Δε λέω κι εγώ για ύποπτο τον έχω, αλλά δεν είναι λίγο παράξενο; Να λες από την μία αυτό και μετά να ρίχνεις αυτή την ψήφο;
Και εσύ και η Eileen διαβάζετε βιαστικά τα όσα έγραψα.

Κανείς δεν ασχολείται με αυτό το παιδί πάντως. :P
:confused:

Ο χαμός με την πάρτη μου έγινε μετά από καλό στήσιμο και μετά από μια χαζή και αδικαιολόγητη ψήφο της Claire
Δεν έχω να πω κάτι γι αυτό. Ασχολείστε με την Claire που δεν είπε ποτέ γιατί με ψήφισε και αγνοείτε την στήριξη που πήρα από τον δικηγόρο. Αυτό γιατί δεν λέει τίποτα σε μερικούς;
Μόνο αν είχε χρησμό ο δικηγόρος και ήξερε ότι είσαι πολίτης δικαιολογείται η κίνησή του. Οπότε μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

Θα ψηφίσω τον tsarachaf.
Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνω τις υποψίες που έχουν ειπωθεί και από τους υπόλοιπους και τα όσα έχουν γίνει από την προηγούμενη εβδομάδα. Ακόμα, ωστόσο, δεν πιστεύω ότι ο Cupid είναι σίγουρα αθώος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 12/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Cupid --> tsarachaf
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> tsarachaf
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. i_lie_us --> tsarachaf
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> tsarachaf
  9. mintin97 --> cupid
  10. Nefeli Graf --> tsarachaf
  11. Guest 278211 --> mintin97
  12. tsarachaf --> i_lie_us
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Tzoum
  15. vassilis498 --> tsarachaf
  16. Τάσος97 --> tsarachaf

Ψήφοι
11 tsarachaf
2
Tzoum
1 cupid
1
i_lie_us
1 mintin97


Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν φαίνεται σε κανέναν παράξενο που έχω μαζέψει σχεδόν όλες τις ψήφους και κανείς δεν έχει προσπαθήσει καν να το εμποδίζει να ξεφύγω τόσο πολύ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Λοιπόν, αν και δεν έχει κανένα νόημα θα ψηφίσω κι εγώ... i_lie us από μένα. Ανέλυσα γιατί χθες το βράδυ και βοήθησε λίγο παραπάνω με το να με ψηφίσει ξεκάθαρα χωρίς καν να ψηθει να διαβάσει το προηγούμενο μου ποστ, που προσπάθησα να αναλύσω μερικές σκέψεις και να εξηγήσω τι έχω κάνει στο παιχνίδι. Σαν να μην είχε καμία σημασία ένα πράγμα, απλώς να μην αντισταθεί στην Ηγεσία του παιχνιδιού.

Άλλο το αν διάβασα το post σου βρε tsarachaf και άλλο το αν μ' έκανε να αλλάξω το σκεπτικό μου. Τις σκέψεις σου τις ανέλυσες και καλά έκανες, είτε αυτές είναι λογικά συμπεράσματα στα οποία προσπαθείς να φτάσεις όντας πολίτης είτε είναι μια απέλπιδα προσπάθεια ενώ είσαι μαφιόζος να φύγουν κάποιες υποψίες από εσένα ξέρω 'γω προσπαθώντας να πάνε αλλού ίσως.

Θα γίνω κουραστικός αν ξαναπώ ότι δεν έχω σίγουρη γνώση πάνω σε ρόλους πέραν του Ιορδάνη που βάσει κανόνων ξέρουμε πως είναι στη μεριά των πολιτών πλέον και κινούνται κομματάκι ενστικτωδώς οι ψήφοι μου. Αν πέφτω πάλι έξω και είσαι και εσύ πολίτης, και το ρίχνω σε 4ο πολίτη στη σειρά - ευθύνομαι για θάνατο του 3ου αν εν τέλει βγεις - ας είναι, τι να κάνω πια;
Από τη στιγμή που είμαι στη μεριά των πολιτών, έχω κάποιες υποψίες για σένα και άτομα που έχουν δολοφονηθεί και τους δίνω συντριπτικές πιθανότητες να είναι στο συνασπισμό των πολιτών έχουν επίσης υποψίες για σένα, εκεί θα καταλήξει η ψήφος μου καθώς έχω πει πολλάκις πως θα πρέπει να συσπειρωθούμε οι πολίτες σε αυτό το τσίμα-τσίμα σημείο.

Ειλικρινά δεν φαίνεται σε κανέναν παράξενο που έχω μαζέψει σχεδόν όλες τις ψήφους και κανείς δεν έχει προσπαθήσει καν να το εμποδίζει να ξεφύγω τόσο πολύ;;

Φαίνεται λίγο η αλήθεια είναι, αλλά από ένα σημείο και μετά θα μπορούσε να είναι απλά για κάλυψη.. Ίδωμεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Tsarachaf αποχωρείς για τη χώρα των φαντασμάτων με δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Η τελική λίστα:
Ψηφοφορία για Τρίτη 12/7

  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Cupid --> tsarachaf
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> tsarachaf
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. i_lie_us --> tsarachaf
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> tsarachaf
  9. mintin97 --> cupid
  10. Nefeli Graf --> tsarachaf
  11. Guest 278211 --> mintin97
  12. tsarachaf --> i_lie_us
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Tzoum
  15. vassilis498 --> tsarachaf
  16. Τάσος97 --> tsarachaf

Ψήφοι
11 tsarachaf
2
Tzoum
1 cupid
1
i_lie_us
1 mintin97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top