Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ηλία πέρα από το γεγονός ότι με γύρισες δεν έχει φανεί κάτι ύποπτο η αθωωτικο για σένα για αυτό δεν παίρνω θέση :Ρ αν συμφωνείς ότι πρέπει να βγάλουμε πρώτα ΤΣΑΦ, γιατί όπως λέτε είναι ο πιο δυνατός και μπορεί να πείσει κανέναν σας, εισαι λογικα αθωος και συ. πάμε πρώτα εκεί και μετα Τάσο. Αλλά όπως και να χει αυτοί οι 2 είναι οι τοπ. Μετά libertus και μετά βλέπουμε μπορεί να είναι η νεφέλη τελικά ο κακος ρόλος ανάμεσα σε σπαι και νεφέλη που έλεγα και να τα ψιλοτουμπαρω εκεί. Αλλά θα δούμε αν ζούμε μέχρι τότες...



Πολύ σωστά, η κάρτα παίζεται δημόσια! ;)
Τι ωραίο που είναι για ένα κορίτσι να καταλαβαίνει ότι την διαβάζουν!:redface:

Και αφού προτείνεις να συντονιστούμε και οι ψήφοι να μην διασπαστούν, κάνε το λίγο πιο συγκεκριμένο. Ποιοι είναι οι ύποπτοι σου;

To go :music:

Εσύ αγαπητή που σε θεωρώ από τους τοπ εδώ μέσα, που ξεςαπ εξω και ανάκατα τους κανόνες έχουν περάσει πόσες μέρες και δεν έχεις δώσει ούτε ένα στοιχείο :) μιλάς και δεν βοηθά κανέναν στην ουσία. Και απλός πολίτης να ήσουν καααατι θα χες ψαρέψει δεν γίνεται. Άρχισε να βοηθάς η είσαι επόμενη μετά από τσαφ Τάσο libertus να ξες. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εσύ αγαπητή που σε θεωρώ από τους τοπ εδώ μέσα, που ξεςαπ εξω και ανάκατα τους κανόνες έχουν περάσει πόσες μέρες και δεν έχεις δώσει ούτε ένα στοιχείο :) μιλάς και δεν βοηθά κανέναν στην ουσία. Και απλός πολίτης να ήσουν καααατι θα χες ψαρέψει δεν γίνεται. Άρχισε να βοηθάς η είσαι επόμενη μετά από τσαφ Τάσο libertus να ξες. .

Πέρα από το προφανές, ότι δηλαδή ήταν Σαββατοκύριακο και η συμμετοχή ήταν εξαιρετικά μειωμένη, αν δεν γράψουν κάποια πράγματα οι Tsarachaf, Τάσος, Cupid & Nefeli που εγώ θέλω να διαβάσω πρώτα από όλους, δεν μπορώ να κάνω πολλά... Το να μιλάω μόνο εγώ με εσένα και την Έλενα δεν έχει πολύ μεγάλο νόημα. Νομίζω καταλαβαινόμαστε.
Να μην αρχίσω να γκρινιάζω που κάποιοι έχουν λιγότερες δημοσιεύσεις ακόμη και από φαντάσματα...:redface: Κρίμα να χαλάσω την ατμόσφαιρα...
... και δεν καταλαβαίνω, κύριε Tzoum, μόνο εσείς θα πηγαίνετε για ψάρεμα; :mastigio

Έλενα, σε ευχαριστώ πολύ για το τραγούδι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Όσο για την νυχτερινή ΑΠ που λέτε όλοι, και εγώ πέρυσι που την είχα για βράδυ ήθελα να την ρίξω και ήμουν ντετέκτιβ. Μειώνεις τις πιθανότητες να σου την ακυρώσουν εφόσος είσαι σίγουρος για αυτόν στην οποία την παίζεις. Δεν είναι παράλογο.
[...]
ε εδω μεσα οτι και να κανεις εναντιον σου εινια (και λογικο βεβαια)

[...]
Απλώς η συγκεκριμένη ΑΠ ήταν ύποπτη επειδή και για το άτομο στο οποίο ρίχθηκε. Εφόσον είχε αθωωθεί από μαφία πρέπει να ήταν απόλυτα σίγουρος ότι ειναι ΔΑ για να το κάνει.
Θα μπορούσε να είναι. Απλώς δεν παύει να είναι ύποπτο. Αυτό.
τι εννοεις ειχε αθωωθει απο μαφια;

Πέρα από το προφανές, ότι δηλαδή ήταν Σαββατοκύριακο και η συμμετοχή ήταν εξαιρετικά μειωμένη, αν δεν γράψουν κάποια πράγματα οι Tsarachaf, Τάσος, Cupid & Nefeli που εγώ θέλω να διαβάσω πρώτα από όλους, δεν μπορώ να κάνω πολλά... Το να μιλάω μόνο εγώ με εσένα και την Έλενα δεν έχει πολύ μεγάλο νόημα. [...]
ναι εχω σκοπό να γράψω και θέλω να γράψω.. αλλά αν έχεις μ@λ@κες φίλους και θέλουν καφέ κάθε 3 και λίγο δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Θέλω να επιστρέψω και να γράψω περί μίντιν αλλά δεν έχω προλάβει καν.

Επίσης, δε χρειάζεται κανείς να ρθει και να δικαιολογήσει την ΑΠ. Δεν καταλαβα δηλαδή, Ακυρωση της ΑΠ υπάρχει ας την έριχνε κάποιος. Και στην τελική νεκροφάνειες υπάρχουν στον παιχνίδι, όποιος θέλει να τον επαναφέρει. Αλλά μάλλον ψάχνουμε εξιλαστήρια θύματα. Τρόποι υπάρχουν, αλλά μερικοί μάλλον δε θέλουν να τους δουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά, εντάξει. Tzoum, κάθεσαι και γράφεις τρολοποστ κι εγώ σα χαζή προσπαθώ να βγάλω άκρη, μήπως και υπάρχει λογική από πίσω. :P

Αυτό που κάνατε στον προηγούμενο γύρο πάντως μαζί με το Giamou δεν ήταν καθόλου σωστό. Ο Pie βγήκε με 3 (3!) ψήφους. Εάν πετύχαινε αυτό που κάνατε, που θέλατε να μαζέψετε ψήφους σε εμένα, έστω και 1-2 να έπαιρνα παραπάνω σε εκείνη τη φάση, ή να έπεφτε κάποια κάρτα, θα μπορούσα να βγω για πλάκα και χωρίς να γνωρίζω το λόγο. Ποιος θα το έβλεπε αυτό με καλό μάτι; Ούτε να το σκέφτεσαι να πεις δικαιολογίες του τύπου ότι απλά ήθελες να με βγάλεις από την αφάνεια. Έτσι δε βγάζεις από την αφάνεια, έτσι βγάζεις από το παιχνίδι! Τι θέλεις, να σου πω και ευχαριστώ;

Εκείνο που με μπερδεύει είναι ότι ενώ υποστήριζες Pie, ο οποίος θεωρούσε τον Ikariona ΔΑ, τώρα έπεσες να φας τον Τάσο, που υποστηρίζει ακριβώς το ίδιο (και απλά έτυχε να έχει πιο μεγάλα μέσα). Μπορείς λίγο να εξηγήσεις τη διαφορά;

Νομίζω ότι ο Ikarionas δεν είχε κακό ρόλο και αυτό το λέω από την αρχή του παιχνιδιού. Μάλιστα, υπέθεσα κατά το 2ο γύρο ότι ακόμα και ο ΔΑ τον θεώρησε κακό ρόλο (όποιος κι αν είναι ο ΔΑ), μαζί με την Claire. Και σε αυτό λάθος να κάνω;

Η κίνηση του Τάσου, προσωπικά, μου φαίνεται αρκετά ύποπτη. Όμως με όλες τις ανατροπές που έχουν γίνει μέχρι τώρα στο παιχνίδι, το θεωρώ υπερβολικό να μιλήσω με σιγουριά για την αθωότητα ή την ενοχή οποιουδήποτε χαρακτήρα.

Την ψήφο την αφήνω, μιας και δε μετράει ούτως ή άλλως.

Ζήλεψα, πάρτε τραγουδάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Απουσία καμία για τη Δευτέρα. Ψηφίζουμε για Τρίτη πλέον.

Ψηφοφορία για Τρίτη 12/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. i_lie_us
  7. JKaradakov
  8. Libertus
  9. mintin97
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. tsarachaf
  13. Tzoum
  14. ultraviolence
  15. vassilis498
  16. Τάσος97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αυτό που κάνατε στον προηγούμενο γύρο πάντως μαζί με το Giamou δεν ήταν καθόλου σωστό. Ο Pie βγήκε με 3 (3!) ψήφους. Εάν πετύχαινε αυτό που κάνατε, που θέλατε να μαζέψετε ψήφους σε εμένα, έστω και 1-2 να έπαιρνα παραπάνω σε εκείνη τη φάση, ή να έπεφτε κάποια κάρτα, θα μπορούσα να βγω για πλάκα και χωρίς να γνωρίζω το λόγο. Ποιος θα το έβλεπε αυτό με καλό μάτι; Ούτε να το σκέφτεσαι να πεις δικαιολογίες του τύπου ότι απλά ήθελες να με βγάλεις από την αφάνεια. Έτσι δε βγάζεις από την αφάνεια, έτσι βγάζεις από το παιχνίδι! Τι θέλεις, να σου πω και ευχαριστώ;

Εξαιρετικό σημείο! Πάνω σε αυτό θα ήθελα να σταθώ λίγο.
Ο Pie βγήκε με 4 ψήφους γιατί η Έλενα του έδωσε διπλή. Εσείς που τον ψηφίσατε (Emilouko & aegloswen), πώς ξεκαθάρισε για εσάς το παιχνίδι; Btw έχω ξαναρωτήσει και έχω απλά υποθέσει ότι δεν το είδατε... :redface:
Η αγαπητή Εμιλούκο είπε ένα απλό "αποφάσισα να μην πάω με το εύκολο σενάριο ότι μαφιόζος δεν ψηφίζει μαφιόζο". Αυτό!
Και μάλιστα μετά από ένα roller-coaster:
  • 17:43 O Pie έχει μιλήσει λογικά, της φαίνεται αθώος
  • 18:53 Δυσκολεύεται να αποφασίσει
  • 19:28 Συμφωνεί στο ότι θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε σε αντιπαράθεση τους PieMaker & tsarachaf
  • 20:01 Αποφασίζει - μετά από ένα post του Ικαρίωνα που της τα χώνει - να ψηφίσει τον Pie
Συγγνώμη, αλλά εμένα αυτό μου φαίνεται λίγο. Πήγες και ψήφισες τελευταία τον Pie μετά από δύο άτομα τα οποία δεν θεωρούνται μαφιόζοι...:whistle:
Έφυγε όντως μαφιόζος; Γιατί εγώ νομίζω πάλι πολίτη διώξαμε! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Εξαιρετικό σημείο! Πάνω σε αυτό θα ήθελα να σταθώ λίγο.
Ο Pie βγήκε με 4 ψήφους γιατί η Έλενα του έδωσε διπλή. Εσείς που τον ψηφίσατε (Emilouko & aegloswen), πώς ξεκαθάρισε για εσάς το παιχνίδι; Btw έχω ξαναρωτήσει και έχω απλά υποθέσει ότι δεν το είδατε... :redface:

Από την αρχή πίστευα ότι ο Pie ήταν μιλημένος. :)
Χωρίς ιδιαίτερη συμμετοχή και έχοντας χάσει μια ψηφοφορία, θεωρώ πρακτικά αδύνατον το να μπεί μέσα και να κάνει τέτοιο πόστ - "φωτιά" που έκανε. :P
Είχε βρεί τους δολοφόνους, είχε βγάλει τα συμπερασματά του για τα πάντα και λοιπά.

Η επιπλέον ψήφος του στον Ικαρίωνα μαζί και με άλλες κινήσεις που ανέφερα σε προηγούμενα πόστ μου έδωσαν το πάτημα να του δώσω την διπλή και καταλυτική - πάλι καλά :P - ψήφο για να φύγει.

Ωστόσο, το παιχνίδι ξεκαθάρισε πιο πολύ για εμένα μετά την Άμεση Προφυλάκιση στον Ικαρίωνα και όχι τόσο μετά την αποχώρηση του φρίκ.
Πίστευα και συνεχίζω να πιστεύω πως αυτή η κίνηση του Τάσου ήταν σχεδιασμένη να γίνει εκείνη την ώρα, τα ξημερώματα της Κυριακής για να μην παιχτεί Ακύρωση Προφυλάκισης από κανέναν. Ο Τάσος και η μαφία με αυτή την κίνηση "δικαίωσαν" κάπως τα λόγια του Ικαρίωνα. :P

Εileen ελπίζω να μην προετοιμάζεις το έδαφος για καμιά νεκροφάνεια σε φρικ πάντως με αυτό το πόστ σου. :redface:
Κατά τα άλλα. Έχω βγάλει τα συμπερασματά μου μετά από τόσες εξελίξεις και εκεί θα μείνω μέχρι το τέλος.
Από εδώ και πέρα ξέρω πως ο πόλεμος επιχειρημάτων θα είναι misleading, παρά κατατοπιστικός.
Οι πολίτες ας ανοίξουν τα μάτια τους και ας δούν. Αυτά από εμένα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Από την αρχή πίστευα ότι ο Pie ήταν μιλημένος. :)
Χωρίς ιδιαίτερη συμμετοχή και έχοντας χάσει μια ψηφοφορία, θεωρώ πρακτικά αδύνατον το να μπεί μέσα και να κάνει τέτοιο πόστ - φωτιά που έκανε.
Είχε βρεί τους δολοφόνους, είχε βγάλει τα συμπερασματά του για τα πάντα και λοιπά.

Η επιπλέον ψήφος του στον Ικαρίωνα μαζί και με άλλες κινήσεις που ανέφερα σε προηγούμενα πόστ μου έδωσαν το πάτημα να του δώσω την διπλή και καταλυτική - πάλι καλά :P - ψήφο για να φύγει.
Το παιχνίδι ξεκαθάρισε πιο πολύ για εμένα μετά την Άμεση Προφυλάκιση στον Ικαρίωνα και όχι τόσο μετά την αποχώρηση του φρίκ.
Πίστευα και συνεχίζω να πιστεύω πως αυτή η κίνηση του Τάσου ήταν σχεδιασμένη να γίνει εκείνη την ώρα, τα ξημερώματα της Κυριακής για να μην παιχτεί Ακύρωση Προφυλάκισης από κανέναν. Ο Τάσος και η μαφία με αυτή την κίνηση "δικαίωσαν" κάπως τα λόγια του Ικαρίωνα. :P

Εileen ελπίζω να μην προετοιμάζεις το έδαφος για καμιά νεκροφάνεια σε φρικ πάντως με αυτό το πόστ σου. :redface:
Κατά τα άλλα. Έχω βγάλει τα συμπερασματά μου μετά από τόσες εξελίξεις και εκεί θα μείνω μέχρι το τέλος.
Από εδώ και πέρα ξέρω πως ο πόλεμος επιχειρημάτων θα είναι misleading, παρά κατατοπιστικός.
Οι πολίτες ας ανοίξουν τα μάτια τους και ας δούν. Αυτά από εμένα. :redface:

Ο Piemaker είχε επικεντρωθεί σε δύο άτομα τον Ακριβό και τον Ικαρίωνα. Για τον πρώτο είχε μια πολύ αυστηρή στάση, ενώ για τον δεύτερο άλλαξε γνώμη και είχα πει στον Ικαρίωνα ότι υπάρχουν δύο ρόλοι που θα μπορούσαν να το εξηγήσουν αυτό.

Εφόσον θεωρείς και τον Ακριβό μαφία, πως γίνεται να είναι και ο Πιε μαφιόζος ο οποίος απο την πρώτη στιγμή του την έμπαινε.

Για την ΑΠ το έχω πει, όποιος έχει παίξει Παλέρμο και είχε αυτή την καρτα ας βγει να πει ότι και ο ίδιος δεν θα έκανε το ίδιο. ΑΠ μεταμεσονύχτια = μαφία, για εμένα δεν ισχύει. Βρείτε κατι άλλο ενάντια στον Τάσο. Όχι ότι τον αθωώνω αλλά δεν έχω κατι να του προσάψω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Από την αρχή πίστευα ότι ο Pie ήταν μιλημένος. :)
Χωρίς ιδιαίτερη συμμετοχή και έχοντας χάσει μια ψηφοφορία, θεωρώ πρακτικά αδύνατον το να μπεί μέσα και να κάνει τέτοιο πόστ - "φωτιά" που έκανε. :P
Είχε βρεί τους δολοφόνους, είχε βγάλει τα συμπερασματά του για τα πάντα και λοιπά.

Η επιπλέον ψήφος του στον Ικαρίωνα μαζί και με άλλες κινήσεις που ανέφερα σε προηγούμενα πόστ μου έδωσαν το πάτημα να του δώσω την διπλή και καταλυτική - πάλι καλά :P - ψήφο για να φύγει.

Ωστόσο, το παιχνίδι ξεκαθάρισε πιο πολύ για εμένα μετά την Άμεση Προφυλάκιση στον Ικαρίωνα και όχι τόσο μετά την αποχώρηση του φρίκ.
Πίστευα και συνεχίζω να πιστεύω πως αυτή η κίνηση του Τάσου ήταν σχεδιασμένη να γίνει εκείνη την ώρα, τα ξημερώματα της Κυριακής για να μην παιχτεί Ακύρωση Προφυλάκισης από κανέναν. Ο Τάσος και η μαφία με αυτή την κίνηση "δικαίωσαν" κάπως τα λόγια του Ικαρίωνα. :P

Εileen ελπίζω να μην προετοιμάζεις το έδαφος για καμιά νεκροφάνεια σε φρικ πάντως με αυτό το πόστ σου. :redface:
Κατά τα άλλα. Έχω βγάλει τα συμπερασματά μου μετά από τόσες εξελίξεις και εκεί θα μείνω μέχρι το τέλος.
Από εδώ και πέρα ξέρω πως ο πόλεμος επιχειρημάτων θα είναι misleading, παρά κατατοπιστικός.
Οι πολίτες ας ανοίξουν τα μάτια τους και ας δούν. Αυτά από εμένα. :redface:

Αυτό με την συμμετοχή, ξέρεις ότι δεν είναι σοβαρό επιχείρημα.
Το ότι δεν είχε χρόνο να απαντήσει, δε σημαίνει ότι δε μπορούσε να παρακολουθεί τις συζητήσεις, έστω και με την άκρη του ματιού του. Και εγώ το κάνω. Αλλά ακόμη και μαφιόζος να είναι, πραγματικά πιστεύεις ότι ο Φρικ θα δημοσίευε κάτι που δεν ήταν προϊόν δικής του σκέψης; Θα καθόταν δηλαδή, να πάρει "έτοιμη τροφή" από τους συμμαφιόζους του; Πολύ αμφίβολο! :hmm: . Και άλλα άτομα μπαίνουν, διαβάζουν και δεν γράφουν, επειδή λογικά δεν έχουν χρόνο, αλλά αυτό δεν συνεπάγεται ότι είναι μαφιόζοι.
Και ναι, ζητάω να πέσει μία νεκροφάνεια στον PieMaker.

Όσο για την κίνηση του Τάσου, ο JKaradakov (ο οποίος από ό,τι φαίνεται ή έχει εκπληκτική μνήμη ή ας το αφήσουμε καλύτερα) έχει απαντήσει σε αυτό και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη:
Προφανώς και την έπαιξε εκείνη την ώρα ( την κάρτα ντε :redface: ) διότι δεν ήθελε να αχρηστευτεί η κάρτα! Όταν φέρεις αυτή την κάρτα, θες να την χρησιμοποιήσεις και να έχεις κάποιο αποτέλεσμα - όχι να σου την ακυρώσουν.
Άρα, η επιλογή της ώρας ήταν μία λογική ενέργεια. Η επιλογή του προσώπου είναι ενοχοποιητική πράξη, αν θες! ;)


Ο Piemaker είχε επικεντρωθεί σε δύο άτομα τον Ακριβό και τον Ικαρίωνα. Για τον πρώτο είχε μια πολύ αυστηρή στάση, ενώ για τον δεύτερο άλλαξε γνώμη και είχα πει στον Ικαρίωνα ότι υπάρχουν δύο ρόλοι που θα μπορούσαν να το εξηγήσουν αυτό.

Εφόσον θεωρείς και τον Ακριβό μαφία, πως γίνεται να είναι και ο Πιε μαφιόζος ο οποίος απο την πρώτη στιγμή του την έμπαινε.

Για την ΑΠ το έχω πει, όποιος έχει παίξει Παλέρμο και είχε αυτή την καρτα ας βγει να πει ότι και ο ίδιος δεν θα έκανε το ίδιο. ΑΠ μεταμεσονύχτια = μαφία, για εμένα δεν ισχύει. Βρείτε κατι άλλο ενάντια στον Τάσο. Όχι ότι τον αθωώνω αλλά δεν έχω κατι να του προσάψω κιόλας.

Εδώ μου τα χαλάς λιγάκι. Ξεμείναμε δηλαδή από μαφιόζους και είχαμε την πολυτέλεια να προφυλακίσουμε έναν αμφίβολο ΔΑ; Αν μπέρδευε τόσο κόσμο και δεν τον είχατε συνηθίσει πια, ας μην τον διαβάζατε :redface: Να μην του προσάψεις το της ώρας το κατανοώ. Αλλά δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει και τίποτα μεμπτό. :ermm:

Αλλά ναι, αυτό για τον Ακριβό και τον Φρικ με βρίσκει και εμένα σύμφωνη. Πώς ακριβώς γίνεται; Μου θυμίζει το "και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος" που είπα και στον Giamou σε κάποια φάση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
off
την έπαιξε εκείνη την ώρα ( την κάρτα ντε :redface: )
Τι άλλο θα μπορούσε να παίξει δηλαδή; :confused: Και γιατί εκείνη τη συγκεκριμένη ώρα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,242 μηνύματα.
off

Τι άλλο θα μπορούσε να παίξει δηλαδή; :confused: Και γιατί εκείνη τη συγκεκριμένη ώρα; :confused:

Μαζέψου εσύ! Σπίτι γρήγορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Όσο για την κίνηση του Τάσου, ο JKaradakov (ο οποίος από ό,τι φαίνεται ή έχει εκπληκτική μνήμη ή ας το αφήσουμε καλύτερα) έχει απαντήσει σε αυτό και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη:
Προφανώς και την έπαιξε εκείνη την ώρα ( την κάρτα ντε :redface: ) διότι δεν ήθελε να αχρηστευτεί η κάρτα! Όταν φέρεις αυτή την κάρτα, θες να την χρησιμοποιήσεις και να έχεις κάποιο αποτέλεσμα - όχι να σου την ακυρώσουν.
Άρα, η επιλογή της ώρας ήταν μία λογική ενέργεια. Η επιλογή του προσώπου είναι ενοχοποιητική πράξη, αν θες! ;)
Δεν έχεις μόνο εσύ excelάκια, σε αυτό το Παλέρμο κρατάω και εγώ σημειώσεις. :P

Εδώ μου τα χαλάς λιγάκι. Ξεμείναμε δηλαδή από μαφιόζους και είχαμε την πολυτέλεια να προφυλακίσουμε έναν αμφίβολο ΔΑ; Αν μπέρδευε τόσο κόσμο και δεν τον είχατε συνηθίσει πια, ας μην τον διαβάζατε :redface: Να μην του προσάψεις το της ώρας το κατανοώ. Αλλά δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει και τίποτα μεμπτό. :ermm:
Για εμένα και για εσένα ισχύει αυτό, για τον Τάσο όμως. Ο Τάσος όπως το βλέπω εγώ πίστευε ότι ακόμα και αθώος να είναι ο Ικαρίωνας δεν βοηθούσε τους πολίτες αλλά τους μαφιόζους. Εγώ και εσύ μπορεί να τον βάζαμε στο mute ή να προσπαθούσαμε να τον κάνουμε να δει και λίγο διαφορετικά το παιχνίδι, ο Τάσος εφόσον είναι με τους πολίτες ήθελε να τον βάλει οριστικά στο mute. Τώρα αν είναι με την μαφία, τουλάχιστον εγώ δεν έχω κάτι που να μου το δείχνει.

Αλλά ναι, αυτό για τον Ακριβό και τον Φρικ με βρίσκει και εμένα σύμφωνη. Πώς ακριβώς γίνεται; Μου θυμίζει το "και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος" που είπα και στον Giamou σε κάποια φάση! :P
Μα πραγματικά, δεν γίνεται να θεωρούν ότι 2 τόσο δυνατοί παίχτες είπαν ας βγούμε να αλλιλοκατηγορούμαστε που στην τελική αυτή η κίνηση αναπόφευκτα θα οδηγούσε στην έξοδο του ενός. Το σενάριο αν αποδειχθεί ο ένας μαφιόζος να βγει ο άλλος αθώος μου φαίνεται χειρότερη θεωρία συνωμοσίας απο αυτές που άκουσα προχθές απο παππούδες σε δημόσια υπηρεσία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Oι υπόλοιποι : ελπίζω καταλαβαίνετε ότι θέλουν να επιστρέψουν τον Pie και θέλουν να τους πούμε και ευχαριστώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πραγματικά τώρα ζητάς νεκροφανεια Α παι από την στιγμή που το μέντιουμ λογικά έχει μάθει ότι ήταν κακός ρόλος? Έχουμε τόσους φανερους αθώους και ζητάς σε παι την νεκροφανεια? Ε κομπλέ και συ μαζί τους είσαι. Δε γίνεται αυτό που λες είσαι τέρμα φάουλ. Jk aeglo ilias Εγώ και κάνας dumenuke είμαστε οι αθώοι? Τι σκατα? Όσοι ειστε πολίτες βγείτε βοηθηστε μας και μη τυχόν ρίξει κανείς νεκροφανεια σε παι για όνομα του Θεού. Εδώ έχουν πεθάνει μάλλον αλεξίσφαιρα ντεντεκτιβ Ιστορίες και σεις μετ να γυρίσουμε πίσω τον παι? Tsaf Τάσος libertus ellen ίδιο στρατόπεδο άνετα τελικά.

Πραγματικά αυτό το παιχνίδι νομίζω παίζω μόνο με 4 αθώους. Οι υπόλοιποι μιλήστε η έστω ακολουθήστε μας αφού δεν συμμετέχετε και δεν έχετε διαμορφώσει άποψη. Εμπιστευτείτε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Oι υπόλοιποι : ελπίζω καταλαβαίνετε ότι θέλουν να επιστρέψουν τον Pie και θέλουν να τους πούμε και ευχαριστώ. :P
Πραγματικά τώρα ζητάς νεκροφανεια Α παι από την στιγμή που το μέντιουμ λογικά έχει μάθει ότι ήταν κακός ρόλος? Έχουμε τόσους φανερους αθώους και ζητάς σε παι την νεκροφανεια? Ε κομπλέ και συ μαζί τους είσαι. Δε γίνεται αυτό που λες είσαι τέρμα φάουλ. Jk aeglo ilias Εγώ και κάνας dumenuke είμαστε οι αθώοι? Τι σκατα? Όσοι ειστε πολίτες βγείτε βοηθηστε μας και μη τυχόν ρίξει κανείς νεκροφανεια σε παι για όνομα του Θεού. Εδώ έχουν πεθάνει μάλλον αλεξίσφαιρα ντεντεκτιβ Ιστορίες και σεις μετ να γυρίσουμε πίσω τον παι? Tsaf Τάσος libertus ellen ίδιο στρατόπεδο άνετα τελικά.
Ας το δούμε λίγο απλά. Αν η Έλενα ρώτησε αν ο Pie είναι μέλος της μαφίας και πήρε την απάντηση ναι δεν σημαίνει ότι είναι στην ενεργή μαφία. Σημαίνει ότι είναι ο Αντίπαλος Μαφιόζος κάτι που ταιριάζει με τις κινήσεις του. Μα να πρέπει να τα λέμε όλα σε αυτό το παιχνίδι.

Πραγματικά αυτό το παιχνίδι νομίζω παίζω μόνο με 4 αθώους. Οι υπόλοιποι μιλήστε η έστω ακολουθήστε μας αφού δεν συμμετέχετε και δεν έχετε διαμορφώσει άποψη. Εμπιστευτείτε με
Αυτό δεν είναι επιχείρημα είμαστε 16 άτομα, στην χειρότερη είαμστε 10/6 και εσείς βλέπετε παντού ενόχους μονο και μόνο επειδή κάποιος διαφωνεί μαζί σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πραγματικά τώρα ζητάς νεκροφανεια Α παι από την στιγμή που το μέντιουμ λογικά έχει μάθει ότι ήταν κακός ρόλος? Έχουμε τόσους φανερους αθώους και ζητάς σε παι την νεκροφανεια? Ε κομπλέ και συ μαζί τους είσαι. Δε γίνεται αυτό που λες είσαι τέρμα φάουλ. Jk aeglo ilias Εγώ και κάνας dumenuke είμαστε οι αθώοι? Τι σκατα? Όσοι ειστε πολίτες βγείτε βοηθηστε μας και μη τυχόν ρίξει κανείς νεκροφανεια σε παι για όνομα του Θεού. Εδώ έχουν πεθάνει μάλλον αλεξίσφαιρα ντεντεκτιβ Ιστορίες και σεις μετ να γυρίσουμε πίσω τον παι? Tsaf Τάσος libertus ellen ίδιο στρατόπεδο άνετα τελικά.
Αυτό. :P
Μας έχουν φάει λάχανο με όλες τις βλακείες που έχουν συμβεί σε αυτό το γκέιμ τελικά.
Οι βλακείες των πολιτών και οι ποινές που φάγαν ξεκάθαρα fucked up the team πάντως. Κρίμα. :/:
Η νίκη είναι προφανής. Για την τιμή των όπλων άς κάνουμε ότι μπορούμε όσοι μείναμε. :P


Karadakov, σε βρίσκω πολύ αισιόδοξο για γιατρό πάντως. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Απλά καλμ χρησιμοποιείστε σψστα κάρτες κλπ και επιβιωστε. Η μάγισσα Ν φάει κάποιον από τσαφ λιμπερτους και Τάσο και ειμαστε καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Εξαιρετικό σημείο! Πάνω σε αυτό θα ήθελα να σταθώ λίγο.
Ο Pie βγήκε με 4 ψήφους γιατί η Έλενα του έδωσε διπλή. Εσείς που τον ψηφίσατε (Emilouko & aegloswen), πώς ξεκαθάρισε για εσάς το παιχνίδι; Btw έχω ξαναρωτήσει και έχω απλά υποθέσει ότι δεν το είδατε... :redface:
Η αγαπητή Εμιλούκο είπε ένα απλό "αποφάσισα να μην πάω με το εύκολο σενάριο ότι μαφιόζος δεν ψηφίζει μαφιόζο". Αυτό!
Και μάλιστα μετά από ένα roller-coaster:
  • 17:43 O Pie έχει μιλήσει λογικά, της φαίνεται αθώος
  • 18:53 Δυσκολεύεται να αποφασίσει
  • 19:28 Συμφωνεί στο ότι θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε σε αντιπαράθεση τους PieMaker & tsarachaf
  • 20:01 Αποφασίζει - μετά από ένα post του Ικαρίωνα που της τα χώνει - να ψηφίσει τον Pie
Συγγνώμη, αλλά εμένα αυτό μου φαίνεται λίγο. Πήγες και ψήφισες τελευταία τον Pie μετά από δύο άτομα τα οποία δεν θεωρούνται μαφιόζοι...:whistle:
Έφυγε όντως μαφιόζος; Γιατί εγώ νομίζω πάλι πολίτη διώξαμε! :/:
Συγγνώμη τώρα το είδα πρώτη φορά ότι ρώτησες :redface:
Μίλησε όντως λογικά και για μια στιγμή σκέφτηκα να επιμείνω cupid και ότι όντως θα ταν καλό να τον δούμε σε αντιπαράθεση με tsara.
Αλλά μετά είδα ότι τόσα άτομα που έχω στο μυαλό μου ως αθώα είναι πεπεισμένοι για την ενοχή του. Σκέφτηκα ότι για να επιμένουν τόσο ίσως έχουν κάποια στοιχεία. Δεν ήθελα να ψηφίσω ό ,τι να 'ναι και να τη γλιτώσει μαφιόζος για ένα γύρο. Για τον Cupid δεν ήταν κανείς τόσο σίγουρος. Και για τους 2 είχα υποψίες , δεν ξέρω αν έκανα τη σωστή επιλογή αλλά πιστεύω ότι για να ακούγεται τόσο ότι ήταν μαφιόζος υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ήταν.


Άντε και ένα τραγουδάκι από εμένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ξεκινάω πρώτος τον πόλεμο που θα κάνουμε οι πολίτες αν και πολύ πιθανόν να πεθάνω απόψε.
ΤΣΑΦ Πάρε την πρώτη σου για σήμερα. Θα την αλλάξω μόνο αν είναι για Τάσο libertus η ellen αν συνεχίΖει να θέλει νεκροφανεια στον μαφιοζο παι. Οπουδηποτε αλλού ψηφίσετε οι αθώοι εκτός των παραπανω, σημαίνει αυτόματα ότι χάσαμε :) οπου δειτε περισσότερες ψήφους σε αυτους δωστε να φεύγουν σιγά.
Σε περίπτωση που πεθάνω αθώοι ειναι εγω aeglo jk ίσως Ηλίας και σχεδόν σίγουρα εμιλυ νομίζω ξέρω το φύλλο της.. Η ψήφος στον παι τελευταία στιγμή ήταν καθοριστική και ξεκαθάρισε πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 12/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. i_lie_us
  7. JKaradakov
  8. Libertus
  9. mintin97
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. tsarachaf
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence
  15. vassilis498
  16. Τάσος97

Ψήφοι
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top