Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Όπως βλέπεις σέβομαι συμπαίκτες και αντιπάλους όταν χρησιμοποιούν λογική :) με τους άλλους δεν ασχολούμαι καν, αυτό δεν είναι σχετικό με τον σεβασμό είναι προσωπικό πλευ για να έχω την ψυχική μου ηρεμία.

Ε και νομίζω έχει πεθάνει ένας μαφιοζος αλλά η μάγισσα πρέπει οπωσδήποτε να φάει Τάσο σήμερα το βράδυ. Ο τσαφ είναι ο σίγουρος δε χρειάζεται να σπαταλήσει το κιλ εκεί, κατάφερα με τον ικαριωνα να πείσουμε τους πολίτες επιτέλους να τον βγάλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μήπως είσαι μαφιοζος libertus που επικροτεί τον ΔΑ του για το καλό που σας έκανε? :) μήπως λέει ότι ψηφίζει μιντιν Γιατί δεν ρχει σημασία, ότι δηλαδή έχει καταλάβει τον μιντιν σαν μαφιοζο αλλά τον ψηφίζει για να ρίξει στάχτη στα δικά μας ματιά και ταυτόχρονα λέγοντας σας ότι : Μην αγχώνεστε τον εεχω καταλάβει αύριο δεν τον ψηφίζω


Μπα είναι too obvius κάτι τέτοιο Ε? :)
:)
:)

Ωιμέ,

Δεν έχει σημασία γτ δεν έχει ψηφοφορία για την Δευτέρα. Οι ψήφοι δίνονται τυπικά για να μην παρεις απουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Μήπως είσαι μαφιοζος libertus που επικροτεί τον ΔΑ του για το καλό που σας έκανε? :)
Εσύ δεν υπερασπιζόσουν τον Ikariona σε κάθε ευκαιρία; Τώρα ξαφνικά πιστεύεις ότι o Ikarionas είναι ΔΑ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ποιον ικαριωνα.. και μετά με λέτε για σεβασμο.. δεν καταλαβαίνετε καν τι λέω η είστε μαφιοζοι δεν παίζει. τον τασουλη σου λέω φίλε ;) που κόβεις και ραβεις συνεχεια τα ποστ των άλλων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω, γιατί ούτε όνομα αναφέρεις ούτε σωστή παράθεση κάνεις. Και ναι, ο Τάσος είναι ο ΔΑ μου! Μα πώς μας ξεσκεπάζεις έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Μια χαρά παραθεσεις είχα κάνει εσύ έχεις την τάση να αλλάζεις λόγια μας . Και σε άλλα ποστ έχω δει να προσπαθείς να το κάνεις. Και Ναι έτσι πιστεύω ότι έγινε ότι ο Τάσος είναι ο ΔΑ σου δεν θα καταφέρεις να αλλάξεις το θέμα φίλε φίλε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,240 μηνύματα.
Η ψηφοφορία της Δευτέρας 11/7 ακυρώνεται λόγω της άμεσης προφυλάκισης. Ψηφίζετε όμως όλοι σας τυπικά μέχρι τη Δευτέρα στις 20:00 για να ελέγξουμε τις απουσίες. Όποιος δεν ψηφίσει, θα χρεωθεί απουσία.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 11/7
  1. aegloswen
  2. Cupid --> Tzoum
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. i_lie_us --> aegloswen
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> Eileen
  9. mintin97 --> Cupid
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211 --> Tzoum
  12. tsarachaf
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Nefeli Graf
  15. vassilis498
  16. Τάσος97 --> mintin97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,261 μηνύματα.
Μια χαρά παραθεσεις είχα κάνει εσύ έχεις την τάση να αλλάζεις λόγια μας . Και σε άλλα ποστ έχω δει να προσπαθείς να το κάνεις. Και Ναι έτσι πιστεύω ότι έγινε ότι ο Τάσος είναι ο ΔΑ σου δεν θα καταφέρεις να αλλάξεις το θέμα φίλε φίλε ;)
Είχε 4 ονόματα το ποστ της παράθεσης. Okay. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Είχε 4 ονόματα το ποστ της παράθεσης. Okay. :giveup:

Συνεχίζεις φιλαράκι να αποφεύγεις το θέμα :) :) :) ελπίζω να κοιτάει η μάγισσα να σε βολέψει το βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ο Τάσος δεν μπορεί να είναι ο ΔΑ. Ταξίδευε το βράδυ της αλλαγής των ψήφων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Jk έστω, μαφιοζος or something μαζί είναι με libertus και tsaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ρε τζουμ, ρε φίλε να πούμε, το παιχνίδι έχει 6 μαφίοζους, 1 πόρνη και 1 αστυνόμο-οΘεόςΝαΤονΚάνει.
Μέχρι στιγμής και χάρης στο δαιμόνιο ένστικτο σου, έχεις βρει 12 μαφιόζους, 3 Διεφθαρμένους αστυνομικούς, 2 πόρνες, τον νταβατζή τους, τον ντελιβερά που τους πηγαίνει πίτσες όταν δεν έχουν πελάτες, 1 νεκρό ποντίκι, 2 σακούλες με χρησιμοποιημένα προφυλακτικά, 1 αφίσα του Καρατζαφέρη από τις εκλογές του 2009 και 1 σακούλα με φούντα που κάποιος έριξε στο σακίδιο σου καταλάθος στο Ποσείδι.
Στη Δίωξη Εγκλήματος έπρεπε να σε έχουν πάρει εσένα και όχι να σε αφήνουν να αλωνίζεις στην πρασινάδα του ΑΠΘ και να σπαταλάς τον χρόνο σου με παιχνίδια.

Άμα είχε νόημα η ψηφοφορία θα καθόμουν να σκεφτώ λίγο περισσότερο σοβαρά, αλλά τώρα δεν βρίσκω το λόγο. Οπότε, +1 από εμένα στον Tzoum, και γνωστοποιώ κι εγώ την παρουσία στη ΣΕ για την 6η ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,240 μηνύματα.
Η ψηφοφορία της Δευτέρας 11/7 ακυρώνεται λόγω της άμεσης προφυλάκισης. Ψηφίζετε όμως όλοι σας τυπικά μέχρι τη Δευτέρα στις 20:00 για να ελέγξουμε τις απουσίες. Όποιος δεν ψηφίσει, θα χρεωθεί απουσία.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 11/7
  1. aegloswen
  2. Cupid --> Tzoum
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. i_lie_us --> aegloswen
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> Eileen
  9. mintin97 --> Cupid
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211 --> Tzoum
  12. tsarachaf
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Nefeli Graf
  15. vassilis498
  16. Τάσος97 --> mintin97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ή η Nefeli Graf την οποία κατηγόρησα ότι δεν ψηφίζει ποτέ με το κύμα, ξαφνικά, ψηφίζει με το κύμα.
Ενώ η ίδια έχει υποστηρίξει ότι δεν το κάνει αυτό, φέρνοντας παράδειγμα προηγούμενα παιχνίδια!
Μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο; :confused:
Νομίζω πως πρέπει να διαβάσεις ξανά την απάντησή μου.

Είναι έκδηλο ότι, για να πηγαίνουμε τόσο καλά ως πολίτες (:P), πρέπει κάποιοι μαφιόζοι να κρύβονται πίσω από εξαιρετικά διακριτικές παρουσίες, όπως αυτή της Nefeli Graf, η οποία επρόκειτο να λείπει σε έναν γύρο και κατέληξε να εξαφανιστεί από προσώπου γης.
Έχω πει αρκετές φορές ότι ο χρόνος ήταν αρκετά περιορισμένος πριν φύγω για το ταξίδι και καθημερινά τα posts ήταν αρκετά.
Και τώρα είναι σ/κ. Δεν είναι διήμερο ξεκούρασης;

Ψηφίζω Cupid.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ψήφος σε Τασούλη.
Ο οποίος κέρδισε την ψήφο μου και για την επόμενη ψηφοφορία (αν ζώ φυσικά) λόγω της παραπολύύποπτης προφυλάκισης.
Τους λόγους τους έχω εξηγήσει πριν. :)

Tzoum μην εκνευρίζεσαι πάντως, κι εγώ είχα εκνευριστεί σε προηγούμενο πόστ μου σήμερα, αλλά είναι μαλακία. :/:
Όποιος θέλει να σε καταλάβει, θα το κάνει και θα φανεί. :)


Περίμενα αυτό :/:
Hλία, και από εδώ Sugar. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλημέραα

Τέλος το διάλειμμα.
Tzoum ξέρω ότι σου φαίνεται πολύ "εύκολο" και νομίζεις ότι τα βρήκες όλα αλλά παίξε λίγο χωρίς ειρωνεία :P Αλλιώς μόνο στο "mute" θα σ' έχουν.

Μετά τα χθεσινά για μένα οι σίγουροι αθώοι είναι : Tzoum, aegloswen. Έχουν χιλιοειπωθεί οι λόγοι.
Ύποπτοι είναι ο tsarachaf , ο οποίος έχει γλιτώσει 2 συνεχόμενες ψηφοφορίες. Αυτό από μόνο του είναι πολύ ύποπτο.Περιμένω να μπει.
Αν ο tsarachaf είναι μαφία τότε μαζί του ίσως είναι κ ο τασούλης που έκανε άμεση προφυλάκιση.
Για μένα ύποπτος συνεχίζει να είναι ο Cupid.
Cupid, δεν αθωώθηκες επειδή σε έσωσε ο δικηγόρος. Μπορεί να σε θεωρεί αθώο ένα άτομο ή μπορεί απλώς να προτιμούσε να βγει ο 2ος mvp στη συγκεκριμένη ψηφοφορία. Δεν ξέρω γιατί κολλάς σε μένα και γιατί νομίζεις ότι δημιούργησα κάτι εναντίον σου. Εσύ το δημιούργησες με τον τρόπο που έπαιξες και ψήφιζες. Αν αφού σε ψήφιζα έκανες κάτι και φαινόσουν αθώος στα μάτια μου , προφανώς και δε θα σε ξαναψήφιζα. Το να κολλάς μόνο σε μένα αγνοώντας τους υπόλοιπους μόνο ένοχο σε κάνει.

Τυπικά θα ψηφίσω tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Καλημέραα

Τέλος το διάλειμμα.
Tzoum ξέρω ότι σου φαίνεται πολύ "εύκολο" και νομίζεις ότι τα βρήκες όλα αλλά παίξε λίγο χωρίς ειρωνεία :P Αλλιώς μόνο στο "mute" θα σ' έχουν.

Μετά τα χθεσινά για μένα οι σίγουροι αθώοι είναι : Tzoum, aegloswen. Έχουν χιλιοειπωθεί οι λόγοι.
Ύποπτοι είναι ο tsarachaf , ο οποίος έχει γλιτώσει 2 συνεχόμενες ψηφοφορίες. Αυτό από μόνο του είναι πολύ ύποπτο.Περιμένω να μπει.
Αν ο tsarachaf είναι μαφία τότε μαζί του ίσως είναι κ ο τασούλης που έκανε άμεση προφυλάκιση.
Για μένα ύποπτος συνεχίζει να είναι ο Cupid.
Cupid, δεν αθωώθηκες επειδή σε έσωσε ο δικηγόρος. Μπορεί να σε θεωρεί αθώο ένα άτομο ή μπορεί απλώς να προτιμούσε να βγει ο 2ος mvp στη συγκεκριμένη ψηφοφορία. Δεν ξέρω γιατί κολλάς σε μένα και γιατί νομίζεις ότι δημιούργησα κάτι εναντίον σου. Εσύ το δημιούργησες με τον τρόπο που έπαιξες και ψήφιζες. Αν αφού σε ψήφιζα έκανες κάτι και φαινόσουν αθώος στα μάτια μου , προφανώς και δε θα σε ξαναψήφιζα. Το να κολλάς μόνο σε μένα αγνοώντας τους υπόλοιπους μόνο ένοχο σε κάνει.

Τυπικά θα ψηφίσω tsarachaf
Γιατί ρε εμιλυ διαφωνείς ότι είναι εύκολο? Έτσι κ αλλιώς μόνο εσύ και η aego Μ ακούτε. Αν αρχίσει να ψηφίζει μαζί μας και ο jk ο τελευταίος απόλυτα αθώος (λόγω ντεντεκτιβ που τον ρώτησε) κάτι γίνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,240 μηνύματα.
Καλημέρες! Καλή βδομάδα! :)
Η ψηφοφορία της Δευτέρας 11/7 ακυρώνεται λόγω της άμεσης προφυλάκισης. Ψηφίζετε όμως όλοι σας τυπικά μέχρι τη Δευτέρα στις 20:00 για να ελέγξουμε τις απουσίες. Όποιος δεν ψηφίσει, θα χρεωθεί απουσία.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 11/7
  1. aegloswen --> Τάσος97
  2. Cupid --> Tzoum
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. i_lie_us --> aegloswen
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Libertus --> Eileen
  9. mintin97 --> Cupid
  10. Nefeli Graf --> Cupid
  11. Guest 278211 --> Tzoum
  12. tsarachaf
  13. Tzoum --> tsarachaf
  14. ultraviolence --> Nefeli Graf
  15. vassilis498
  16. Τάσος97 --> mintin97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πολύ καλημέρα σας! :happy:

Αν και ήθελα να πρωτοτυπήσω, αφού η ψήφος είναι για τυπική και να ψηφίσω τον εαυτό μου ( :hehe: ), με πρόλαβε ο Χάρης και τώρα δεν έχει νόημα! :ermm:
Μετά από ώριμη σκέψη όμως ( :look: ) συνειδητοποίησα ότι μπορεί η ψήφος να είναι τυπική αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα πρέπει να είναι ουσιαστική.
Για αυτό το λόγο θα ψηφίσω τον vassilis498
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μια ακόμη βδομάδα ξημέρωσε στην πόλη του Palermo. dimijim και Himela, πέρασαν το weekend τους στο παλατάκι, ξεκουράζοντας τα θεσπέσια κορμιά τους ενόψει του νέου γύρου. Ο dimijim ξύπνησε, κατούρησε, έφαγε, έχεσε και μετά πήγε στη Himela και της είπε "Ξύπνα μωρή γριά να πας στο πτώμα". Αυτή, ξαπλωμένη στο κρεβάτι, με ένα παλαιομοδίτικο νυχτικό πάνω της, ξύπνησε κι άρχισε "Και γιατί να πάω εγώ; Και τι με έχεις βρει εδώ; Δούλα σου με θεωρείς; Μια βδομάδα μόνο εγώ ανακοινώνω πτώματα. Σε έχω βαρεθεί. Δε σε αντέχω άλλο. Άντε τράβα κάνε ο,τι θες. Εγώ δε σηκώνομαι." και πήρε ένα σεντόνι, χαρακτηριστικό δικό της και το έριξε πάνω της. Αφού ο dimijim σκέφτηκε "Γυναίκες..." και προκειμένου να γλυτώσει τη μουρμούρα, ξεκίνησε να βρει το πτώμα μόνος του. Λίγο αργότερα γύρισε στο σπίτι.
"Αγαπούλα γύρισα!" είπε.
"Πού είναι το πτώμα ρε;" αποκρίθηκε η Himela.
"Στον πάγκο της κουζίνας βρίσκεται" απάντησε ο dimijim.
"Καλά ρε είσαι ανώμαλο; Στον πάγκο της κουζίνας το πτώμα;" φώναξε η Himela κι αμέσως πετάχτηκε από το κρεβάτι στην κουζίνα.
Στον πάγκο της κουζίνας δεν υπήρχε παρά μόνο ένα μεγάλο κουτί.
Σε σχήμα καρδιάς.
Το ανοίγει η Himela και βλέπει...
σοκολατάκια σε σχήμα καρδούλας...
και μια καρτούλα.
Αυτή έγραφε: "Σ αγαπάω μωρούλι μου"...
κι απ την πίσω πλευρά...
γραμμένο με λιωμένη σοκολάτα...
Κανένα πτώμα.
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top