Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ο Libertus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Δε τον θεωρησα ενοχο!! Απλα μου φανηκε λιγο που και ηθελες να φυγει ο johnie κ ηθελες να σωθει..Λογω της αποτομης αλλαγης..απλα το ενδιαφερον μου προκαλεσε,δεν κατεληξα καπου ως προς αυτο.Το ενα προφανως θα εφερνε το αλλο απλα εκανα μια υποθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μα συγνώμη, με κατηγορείς ότι πήγα να σώσω έναν που δεν θεωρείς ότι είναι ένοχος και είναι φουλ ενεργός απο έναν άλλον αθώο που πρακτικά δεν παίζει; Ναι, αυτό έκανα. Και το έκανα με τον μόνο τρόπο που μπορούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αρχικά να πω ότι δεν καταλαβαίνω γιατί τόσες απουσίες.Νομίζω χαλάστηκε σήμερα η ψηφοφορία.Γράφετε που δεν γράφετε ψηφίστε τουλάχιστον :/:

Libertus , το δεν ψήφισα είμαι αθώος δεν με πείθει.Ήταν ύποπτη εξάλλου και η αλλαγή του Ιορδάνη τελευταία στιγμή.


Και ξαφνικά πάλι,τουλάχιστον με αιτιολόγηση
Νομίζω αιτιολόγησα όπως λες.Οπότε μη με σακουλιάζεις. :P "Ξαφνική" ήταν και η δική σου ψήφο στον Pie_Maker , του οποίου νομίζω η αθωότητα ήταν προφανής στους περισσότερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ήταν ύποπτη εξάλλου και η αλλαγή του Ιορδάνη τελευταία στιγμή.
Αιτιολόγησα γιατί το έκανα. Τουλάχιστον αν είναι να με κατηγορήσετε για κάτι αντιτεθείτε σε αυτά που λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αρχικά να πω ότι δεν καταλαβαίνω γιατί τόσες απουσίες.Νομίζω χαλάστηκε σήμερα η ψηφοφορία.Γράφετε που δεν γράφετε ψηφίστε τουλάχιστον :/:

Libertus , το δεν ψήφισα είμαι αθώος δεν με πείθει.Ήταν ύποπτη εξάλλου και η αλλαγή του Ιορδάνη τελευταία στιγμή.



Νομίζω αιτιολόγησα όπως λες.Οπότε μη με σακουλιάζεις. :P "Ξαφνική" ήταν και η δική σου ψήφο στον Pie_Maker , του οποίου νομίζω η αθωότητα ήταν προφανής στους περισσότερους.

Σε σακουλιασα για αλλο λογο ,τον ανεφερα!! Επισης δικο τους θεμα,δικο μου θεμα!! δε παω με τους πολλους παω με το σκεπτικο μου κι ας ειναι λαθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αιτιολόγησα γιατί το έκανα. Τουλάχιστον αν είναι να με κατηγορήσετε για κάτι αντιτεθείτε σε αυτά που λέω.
Είδα την αιτιολόγηση σου.Νομίζω η αμφισβήτηση είναι μέρος του παιχνιδιού. Υπάρχει κ η εκδοχή σου , υπάρχει κ η εκδοχή ότι συνεννοήθηκες με τον Libertus για να μην αποχωρήσει.
Καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο ισχυρίζεσαι ότι τον ψήφισες , νομίζω και η αιτιολόγηση στην ψήφο μου συνέκλινε με τη δική σου( στο δευτερο μέρος σχετικά με τα ενεργά μέλη) αλλά φυσικά και είναι αμφισβητήσιμη όπως κάθε τι που διατυπώνουμε εντός του παιχνιδιού.
Σε σακουλιασα για αλλο λογο ,τον ανεφερα!! Επισης δικο τους θεμα,δικο μου θεμα!! δε παω με τους πολλους παω με το σκεπτικο μου κι ας ειναι λαθος!

Δεν είναι θέμα πάω με τους πολλούς ή οχι. Όλη μέρα σκεφτόμουν τι θα ψηφίσω κ είχα καταλήξει σε κάποια άτομα.Το ότι έτυχε να το ψηφίσει και η Νεφέλη πριν από μένα δεν ήταν λόγος να πω "Α όχι! Τον ψήφισε η Νεφέλη.Ας ψηφίσω άλλον για να μην πάω με τους άλλους"

οφφ
Είδα teen wolf.omg φοβερά επεισόδια. Άλλαξε η κοσμοθεωρία μου.Θα αρχίζω να σιπάρω Μαλία κ Θιο στο τέλος χαχαα. Ανυπομονώ να δω και Χέηντεν με Λίαμ :D (Ξύπνησε μέσα μου το Stydia <3)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Είδα την αιτιολόγηση σου.Νομίζω η αμφισβήτηση είναι μέρος του παιχνιδιού. Υπάρχει κ η εκδοχή σου , υπάρχει κ η εκδοχή ότι συνεννοήθηκες με τον Libertus για να μην αποχωρήσει.
Καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο ισχυρίζεσαι ότι τον ψήφισες , νομίζω και η αιτιολόγηση στην ψήφο μου συνέκλινε με τη δική σου( στο δευτερο μέρος σχετικά με τα ενεργά μέλη) αλλά φυσικά και είναι αμφισβητήσιμη όπως κάθε τι που διατυπώνουμε εντός του παιχνιδιού.


Δεν είναι θέμα πάω με τους πολλούς ή οχι. Όλη μέρα σκεφτόμουν τι θα ψηφίσω κ είχα καταλήξει σε κάποια άτομα.Το ότι έτυχε να το ψηφίσει και η Νεφέλη πριν από μένα δεν ήταν λόγος να πω "Α όχι! Τον ψήφισε η Νεφέλη.Ας ψηφίσω άλλον για να μην πάω με τους άλλους"

οφφ
Είδα teen wolf.omg φοβερά επεισόδια. Άλλαξε η κοσμοθεωρία μου.Θα αρχίζω να σιπάρω Μαλία κ Θιο στο τέλος χαχαα. Ανυπομονώ να δω και Χέηντεν με Λίαμ :D (Ξύπνησε μέσα μου το Stydia <3)
Συμφωνώ με όλα αυτά βέβαια εξαρτάται πως θα το θέσουν για να μην ξεφτιλήσουν Stiles ούτε Μαλία! Επίσης όπως είδες ο Θίο είναι λίγο,ΚΑΘΙΚΙ:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είδα την αιτιολόγηση σου.Νομίζω η αμφισβήτηση είναι μέρος του παιχνιδιού. Υπάρχει κ η εκδοχή σου , υπάρχει κ η εκδοχή ότι συνεννοήθηκες με τον Libertus για να μην αποχωρήσει.
Καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο ισχυρίζεσαι ότι τον ψήφισες , νομίζω και η αιτιολόγηση στην ψήφο μου συνέκλινε με τη δική σου( στο δευτερο μέρος σχετικά με τα ενεργά μέλη) αλλά φυσικά και είναι αμφισβητήσιμη όπως κάθε τι που διατυπώνουμε εντός του παιχνιδιού.
Αυτό ήθελα να μου πεις απο την αρχή, όχι να "πετάξεις" ένα: "Ήταν περίεργη η αλλαγή του Ιορδάνη" και να το αφήσεις εκεί.

Ο μόνος τρόπος να συννενοηθώ είναι αν είμαστε στην μαφία ή είμαστε συγκάτοικοι, τι απο τα δύο πιστεύεις ότι είμαστε; Αλλιώς παραβιάζουμε τους όρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
σορρυ παιδες αλλα ουτε και χθες αλλα ουτε και σημερα ειχα τον χρονο για να παιξω
ελεγα μηπως μπορω να προλαβω να γραψω πριν τις 7 αλλα τελικα κατι δεν εγινε
ανευθυνοτητα ειναι φυσικα μιας και ειχα δηλωσει συμμετοχη και τωρα το μονο που εκανα ηταν να χαλασω το παιχνιδι
και επιπλεον να νευριασουν αρκετοι με μενα
συγνωμη παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αυτό ήθελα να μου πεις απο την αρχή, όχι να "πετάξεις" ένα: "Ήταν περίεργη η αλλαγή του Ιορδάνη" και να το αφήσεις εκεί.

Ο μόνος τρόπος να συννενοηθώ είναι αν είμαστε στην μαφία ή είμαστε συγκάτοικοι, τι απο τα δύο πιστεύεις ότι είμαστε; Αλλιώς παραβιάζουμε τους όρους.

Για να είμαι ειλικρινής είχα ξεχάσει το σενάριο του συγκατοίκου.
Νομίζω και τα δυο είναι εξίσου πιθανά σε αυτή τη φάση. Βάσιμες υποψίες για τον Libertus δεν είχα , ούτε για εσένα. Αλλά το γεγονός ότι δεν ψήφισε και εν τέλει σώθηκε νομίζω ήταν κάτι που έπρεπε να σχολιαστεί. Είναι κάτι που προφανώς με κάνει να είμαι περισσότερο καχύποπτη απέναντί σας, χωρίς να σημαίνει ότι έχω σχηματίσει άποψη σχετικά με το ρόλο σας.

Έχεις δίκιο στο ότι δεν πρέπει να κάνουμε απλώς υπαινιγμούς.Τις επόμενες φορές θα είμαι πιο ξεκάθαρη στις διατυπώσεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 30/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. Libertus
  7. Nefeli Graf
  8. PieMaker
  9. Sommerfeld
  10. thomas l.
  11. tsarachaf
  12. ultraviolence
  13. Σπυρακος (^^) --> JKaradakov

Ψήφοι
1 JKaradakov

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Είδα την αιτιολόγηση σου.Νομίζω η αμφισβήτηση είναι μέρος του παιχνιδιού. Υπάρχει κ η εκδοχή σου , υπάρχει κ η εκδοχή ότι συνεννοήθηκες με τον Libertus για να μην αποχωρήσει.
Καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο ισχυρίζεσαι ότι τον ψήφισες , νομίζω και η αιτιολόγηση στην ψήφο μου συνέκλινε με τη δική σου( στο δευτερο μέρος σχετικά με τα ενεργά μέλη) αλλά φυσικά και είναι αμφισβητήσιμη όπως κάθε τι που διατυπώνουμε εντός του παιχνιδιού.


Δεν είναι θέμα πάω με τους πολλούς ή οχι. Όλη μέρα σκεφτόμουν τι θα ψηφίσω κ είχα καταλήξει σε κάποια άτομα.Το ότι έτυχε να το ψηφίσει και η Νεφέλη πριν από μένα δεν ήταν λόγος να πω "Α όχι! Τον ψήφισε η Νεφέλη.Ας ψηφίσω άλλον για να μην πάω με τους άλλους"

οφφ
Είδα teen wolf.omg φοβερά επεισόδια. Άλλαξε η κοσμοθεωρία μου.Θα αρχίζω να σιπάρω Μαλία κ Θιο στο τέλος χαχαα. Ανυπομονώ να δω και Χέηντεν με Λίαμ :D (Ξύπνησε μέσα μου το Stydia <3)

Για να απαντησω κιολας,ειδες οτι δε ψηφισα εσενα,ασχετα με το κυμα που δημιουργηθηκε,η επομενη θα ηταν η Νεφελη,που μπορει και να αλλαξω ψηφο αυριο αν κρινω κατι απο τη δολοφονια...Ησουν η μοναδικη που ψηφισες οι στο τσακ με αιτιολογια,απλα τα τσουβαλιασα και λογω του ρολου του john μηπως καταληξω καπου.Υποθεσεις κανω αλλα πιστευω πως κατι παιχτηκε σημερα στη ψηφοφορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Γιατί να μην ρωτούσαν με κάρτα; Η κάρτα "όνειρο" στα χέρια της μαφίας χρησιμεύει μόνο για να ρωτήσουν για πληροφοριοδότη, ντετέκτιβ και πόρνη! Αφού η Μελανία έδειχνε τόσο σίγουρη, γιατί να μη ρωτήσουν δηλαδή;

Επίσης εάν η Μελανία και εγώ είμαστε μαφιόζοι, από τη στιγμή που ο ρόλος της δεν μπορεί να αποκαλυφθεί, γιατί να βγω να την υποστηρίξω τόσο απροκάλυπτα και να κινήσω υποψίες; Δουλευόμαστε τώρα;

Δες τα 2 παραπάνω ποστς μου στον Πάι για να καταλάβεις.
Αποχωρώ γιατί θα τρελαθώ. :P

Λογικά έτσι όπως τα λες αλλά δεν με πολυπείθεις...Συμφωνω πάντως(με καποια μικρη επιφυλαξη λόγω και των όσων συνεβησαν εχθες και σημερα) ότι η Melania ήταν αθωα και την φαγανε γιατι εδειχνε πολυ σιγουρη...Τώρα το αν ένας μαφιόζος την υπερασπιζεται ή την κατηγορει θεωρω ότι έχει ελάχιστη σημασια για τον ίδιο αφού ούτως ή άλλως η ίδια έφυγε οριστικά και άρα οι μαφιοζοι μπορουν να πουν "μεγαλα λογια" χωρις τον φοβο μηπως η ιδια επιστρεψει...Ενδιαφερον έχει και η εκβαση της σημερινης ψηφοφοριας....:hmm:

Πρώτα από όλα, σε παρακαλώ όχι "ρε", δεν είναι αυτός τρόπος να μιλάμε. Δες ο Χάρης τι καλά που τα λέει! :flowers:

Και να είσαι σίγουρος ότι διαβάζω πάρα πολύ προσεκτικά τα σχόλια ολονών, κάτι που είναι παραπάνω από το διαγώνιο διάβασμα που χαρακτηρίζεται από τις λεπτομέρειες που συγκρατείς! :beating:
Πάμε όμως να δούμε τι είπαμε και οι δυο μας. Ναι, ο Pie έχει δηλωσει κάτι αντίστοιχο. Εσύ προσπαθείς να τον πείσεις με τις περιπτώσεις που παραθέτεις ότι είναι αθώα. Εσύ άρα λες ότι η Μελανία είναι αθώα. Ο μόνος τρόπος για να είναι αθώα βάσει των γεγονότων είναι να είναι πληροφοριοδότης. Δε μπορείς λοιπόν, εσύ που υποστηρίζεις πως είναι αθώα να συμπεριλαμβάνεις σαν ενδεχόμενο ότι ΚΑΙ εσύ είσαι πληροφοριοδότης, για τον ίδιο λόγο που δεν μπορείς να είσαι ούτε και μέντιουμ, αφού είναι ο Τάσος!
Ειλικρινά, δε μπορώ να το κάνω πιο απλό... :redface:

Όταν έκανα το post μου δεν είχε ακομη ανακοινωθει ο ρόλος του Τασου, οποτε θεωρουσα οτι ακομη υπαρχει μεντιουμ...Όπως και να έχει, η αλήθεια είναι ότι όντως κατα την δικη μου άποψη πληροφοριοδοτης πια δεν υπαρχει άρα απορριπτεται ΚΑΙ αυτο το ενδεχομενο....Η χρήση καρτας φανταζει καπως απιθανη στον πρώτο κιολας γυρο και μαλιστα για πρωταρη, οποτε τι μας μενει?/...Ο μαφιοζος ή ο πολιτης είναι οι μεην ρολοι που θα μπορουσε να εχω....Ή ίσως να ήξερα κατι παραπανω λόγω του ρολου μου...Ο καθε ένας μπορει να κρινει αναλογα...Πάντως εγω μεχρις στιγμης σε καποιο κυμα δεν εχω μπλεχτει, σε αντιθεση με μερικους άλλους...

Συγνωμη για πριν:)

Θα μπορούσες να μου είχες πει έστω αυτό καλό μου ότι συνηθίζεις να αναπτύσεις έτσι τις σκέψεις σου. Απλά ψάχνομαι και απλά ως καινουριος παίκτης που γράφει τόσο πολύ μου φάνηκε περίεργο και το σχολίασα, δε θεωρώ πως έκανα κάτι κακό.
Δε νομίζω να κατάλαβες αυτό που σε ρώτησα, το πρώτο ποστ σου στο παιχνίδι εδώ του Παλέρμο έγινε τη Δευτέρα στις 2 περίπου ενώ την ίδια μέρα σχεδόν 3 ώρες νωρίτερα είχες γράψει εδώ στο cnf σε ένα άλλο παιχνίδι. Η ερώτηση μου είναι πώς έτυχε και αφού είχες μπει στο site δεν έγραψες και εδώ στο παιχνίδι; Περίμενες να μιλήσεις με τα συνεταιράκια σου; :whistle:
Όσον αφορα το 4 θέλεις να μας πεις ότι είσαι ο ντετέκτιβ και είχες να ρωτήσεις για άτομα όπως ο Τάσος και ο Φρικ που είχαν παιχτεί διάφορα στην ψηφοφορία και δεν το έκανες;
Για το 5, μέντιουμ δεν είσαι γιατί μάθαμε ότι είναι ο Τάσος.
Και 6 πάλι εκτός γιατί θεωρείς ότι είναι η Μελανία.
Εμένα πιο πολύ το 1 και το 3 μου κάνουν και περισσότερο το 3 μιας και περιμένω να μου απαντήσεις σε αυτά που είπα παραπάνω και τελειωμένη υπόθεση δεν είναι γιατί όσο συζητάμε τόσο θα βγαινουν στοιχεία.

Η ψήφος μου σήμερα πάει πάλι στον Sommerheld μέχρι να καταφέρει να με πείσει και να μου εξηγήσει. Και να μου απαντήσεις συγκεκριμένα σε παρακαλώ διαφορετικά θα συνεχίσω να είμαι κολλημένη με εσένα.

Απαντησα πιο πανω για τα ενδεχομενα...Όσον αφορά το post είναι αλήθεια ότι είχα μπει πρωτυτερα στο site και παρακολουθουσα τις εξελιξεις στο τοπικ, δεν είναι και απλό πράγμα να κανει ένας πρωταρης την αρχη στο παιχνιδι διχως να κινησει υποψιες εναντιον του(ειδαμε και τι επαθε ο i_lie_us), όταν πια είχαν γραφτει αρκετά σχολια στο thread και έπεσαν και 2 ψηφοι θεωρησα πως ειναι καιρος να απαντησω και εγω...Το άλλο με τα "συνεταιρακια"(:whistle:) το αφηνω εντελως ασχολιαστο, μου φαίνεται πας να θολωσεις τα νερά και να επηρεάσεις με εντελως αυθαιρετο τρόπο και εικασιες την κριση των άλλων παικτων....Ενταξει να με ρωτας κατι αλλά εσύ βλεπω το προχωρας απο μονη σου στο ιδιο ποστ ακομη περισσοτερο λόγω μιας ασχετης παρατηρησης...Αναρωτιεμαι ξέρεις μήπως κατι παραπανω απο εμας τους περισσοτερους και ψαχνεις δικαιολογιες?? Και αν ξερεις κατι παραπανω, με ποιανου το μερος εισαι??:hmm:

Εντάξει παιδιά θα προσπαθήσω να ασχοληθώ λίγο παραπάνω και να αποκτήσω μία πιο σφαιρική άποψη,πραγματικά δε προσπαθώ ούτε να θολώσω τα νερά ούτε να κανω κάποια μπλόφα,είχα σχηματίσει μία άποψη και ζητώ συγνώμη εαν δεν είμαι χρήσιμος γιατί δε τα διαβάζω όλα! Αν μπορούσα να μη ψηφίσω σήμερα θα το έκανα απλά το κρατάω για άλλη μέρα γιατί όπως προείπα έχω και εγώ τη θεωρία μου,ίσως επιμένω σε λάθος απόψεις..Οψόμεθα:hmm:

Αν δεν τα διαβαζεις όλα και δεν προσεξες πχ την απροσμενη καταληξη της χθεσινης ψηφοφοριας τότε πως μπορεις να είσαι σίγουρος για την γνώμη σου και την ψήφο σου?? Και η αποχη απο την ψήφο πραγματικα δεν έχει κανενα νοημα, εγω το βλεπω ως υπεκφυγη, αφου όπως μας λες έχεις την δικη σου θεωρια θα περιμενε κανεις να εχεις και έναν τουλαχιστον ύποπτο μεχρις στιγμης(με τοσες αλλαγες που εγιναν) και μας πετας και το κλασσικο και το χιλιοποιημενο μπαλακι του <<ισως ομως να κανω και λαθος, συγχωρηστε με>>....:hmm:

Παρακολουθώ τα post, ωστόσο δεν έχω να παραθέσω κάποια επιπλέον σκέψη από αυτές που ήδη διαβάζω.
Ψηφίζω τον johnietraf. Μπείτε και λίγο κάποιοι. Δεν είναι, γιατί τον θεωρώ απαραίτητα λόγω συμπεριφοράς μέλος της μαφίας, όσο για το ότι είχα σκοπό να ψηφίσω τον Libertus, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για τον ρόλο του, όπως χθες και με τον Τάσο και τον PieMaker.

Πρώτος ψήφος στον johni αλλά χωρις να υπαρχουν-οπως βλεπω-σοβαρες υποψιες...Συμφωνω βεβαια οτι η συμπεριφορα του εν λογω παικτη ηταν απαραδεκτη....Δεν έκανε σοβαρα posts για να μας βοηθισει, ενα δυο δεν εβγαζαν νοημα και δεν ψηφιζε κιολας....

Σε παρόμοια φάση με τη Νεφέλη είμαι.
Ήμουν ανάμεσα σε : Σπυράκο, ΤζόνιΤραφ, Λιμπέρτους και Sommerfeld.
Οι πρώτοι 2 έχουν ελάχιστη παρουσία στο παιχνίδι , μπαινουν πετάνε κάτι που δε βοηθάει πουθενά και βγαίνουν. Ο Σπυράκος προφασίστηκε ότι είναι λόγω άγνοιας αλλά κρατώ τις προφυλάξεις μου.
Για τον Λιμπέρτους με προβληματίζει και μένα πάρα πολύ το ότι υποστηρίζει τόσο τη Μελ. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο πάθος.
Για τον Sommerfeld για μένα 2 σενάρια ισχύουν είτε λόγω της απειρίας του θέλει να μιλάει αρκετά για να δείχνει ότι κάπως συνεισφέρει και να μην μπει στ γκρουπ των 4-5 που δεν λένε τίποτα ουσιαστικο είτε είναι μαφιόζος και προσπαθεί με κάθε τρόπο να θολώσει τα νερά χωρίς να το καταφέρνει. :hmm:
Εν τέλει ψηφίζω και γω johnietraf γιατί θεωρώ πολύ ύποπτο το ότι δεν έχει πάρει καθόλου θέση μέσα στο παιχνίδι. Στέκεται ουδέτερος και δεν ψηφίζει κιόλας πράγμα που μου δημιουργεί την αίσθηση ότι θέλει να μείνει μακριά απο κατηγορίες και συζητήσεις.Νομίζω ένας κακός ρόλος κάτι τέτοιο θα προσπαθούσε κ αν όχι δεν προσφέρει και κάτι στο παιχνίδι.Οπότε προτίθεμαι να ψηφίσω αυτόν παρά να δώσω την ψήφο μου σε κάποιον ο οποίος προσπαθεί πραγματικά να βοηθήσει και να δώσει μια κατευθυντήρια γραμμή.

Να σου και η δευτερη ψηφος στον johny, ακριβως στο σημειο που ο Libertus ήταν στην κορυφη με 3 ψηφους, τυχαιο αραγες?? Επίσης Emiloukou σκέφτηκα πως είναι καλο να δω τα σχολια των πρωτων σελιδων γιατι ενδεχομενως καποια απερισκεψια θα πεταχτηκε απο καποιον την ωρα του χαιρετισμου λόγω του ενθουσιασμου του...Και απο ενα δυο posts που ειδα και ανελυσα, καταλαβαινω πως εκανα αρκετα καλη κινηση...

Αλλάζω ψήφο σε johnietraf

Να σου και η χαριστική βολή! Ισοψηφια johny και Libertus...Πολύ περιεργη συμπτωση εε??

Στη σημερινή ψηφοφορία υπήρξε ισοψηφία μεταξύ των johnietraf και Libertus. Όμως, η johnietraf σημείωσε 2η συνεχή απουσία σήμερα από τη διαδικασία. Για το λόγο αυτό ΔΕΝ γίνεται δημοσκόπηση μεταξύ των 2, ο johnietraf αποχωρεί οριστικά από το παιχνίδι με αποκαλύψη του ρόλου του και δικαίωμα για τελευταία λόγια.



Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen --> Libertus
  4. Emilouko --> johnietraf
  5. JKaradakov --> johnietraf
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf --> johnietraf
  9. PieMaker --> Sommerfeld
  10. Sommerfeld --> Drama Prinzessin
  11. thomas l.
  12. tsarachaf --> Libertus
  13. ultraviolence --> Libertus
  14. Σπυρακος (^^) --> PieMaker

Ψήφοι
3 johnietraf
3 Libertus
2 Sommerfeld
1 Drama Prinzessin
1 PieMaker

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων

Πάει και αυτός...Πάει και το αλεξισφαιρο γιλεκο και θα μπορουσε να συμβαλει πολύ(αν δεν εκανε τόσες χοντρες βλακειες)...Να πεις ότι τον εφαγαν, χλωμο...Εφυγε απο μονος του σαν καλοθελητης...Χάθηκε να ήταν απλός πολίτης?/....;)

Δεν ψήφισα. Εάν ήθελα να μείνω μέσα, θα το έκανα και μόνος μου. :P

Αλήθεια, μια που το εφερε η κουβεντα, εσυ αγαπητε Libertus γιατι δεν ψηφισες?? Σε μια τοσο κρισημη(για εσενα) ψηφοφορια...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λογικά έτσι όπως τα λες αλλά δεν με πολυπείθεις...Συμφωνω πάντως(με καποια μικρη επιφυλαξη λόγω και των όσων συνεβησαν εχθες και σημερα) ότι η Melania ήταν αθωα και την φαγανε γιατι εδειχνε πολυ σιγουρη...Τώρα το αν ένας μαφιόζος την υπερασπιζεται ή την κατηγορει θεωρω ότι έχει ελάχιστη σημασια για τον ίδιο αφού ούτως ή άλλως η ίδια έφυγε οριστικά και άρα οι μαφιοζοι μπορουν να πουν "μεγαλα λογια" χωρις τον φοβο μηπως η ιδια επιστρεψει...Ενδιαφερον έχει και η εκβαση της σημερινης ψηφοφοριας....:hmm:



Όταν έκανα το post μου δεν είχε ακομη ανακοινωθει ο ρόλος του Τασου, οποτε θεωρουσα οτι ακομη υπαρχει μεντιουμ...Όπως και να έχει, η αλήθεια είναι ότι όντως κατα την δικη μου άποψη πληροφοριοδοτης πια δεν υπαρχει άρα απορριπτεται ΚΑΙ αυτο το ενδεχομενο....Η χρήση καρτας φανταζει καπως απιθανη στον πρώτο κιολας γυρο και μαλιστα για πρωταρη, οποτε τι μας μενει?/...Ο μαφιοζος ή ο πολιτης είναι οι μεην ρολοι που θα μπορουσε να εχω....Ή ίσως να ήξερα κατι παραπανω λόγω του ρολου μου...Ο καθε ένας μπορει να κρινει αναλογα...Πάντως εγω μεχρις στιγμης σε καποιο κυμα δεν εχω μπλεχτει, σε αντιθεση με μερικους άλλους...

Συγνωμη για πριν:)



Απαντησα πιο πανω για τα ενδεχομενα...Όσον αφορά το post είναι αλήθεια ότι είχα μπει πρωτυτερα στο site και παρακολουθουσα τις εξελιξεις στο τοπικ, δεν είναι και απλό πράγμα να κανει ένας πρωταρης την αρχη στο παιχνιδι διχως να κινησει υποψιες εναντιον του(ειδαμε και τι επαθε ο i_lie_us), όταν πια είχαν γραφτει αρκετά σχολια στο thread και έπεσαν και 2 ψηφοι θεωρησα πως ειναι καιρος να απαντησω και εγω...Το άλλο με τα "συνεταιρακια"(:whistle:) το αφηνω εντελως ασχολιαστο, μου φαίνεται πας να θολωσεις τα νερά και να επηρεάσεις με εντελως αυθαιρετο τρόπο και εικασιες την κριση των άλλων παικτων....Ενταξει να με ρωτας κατι αλλά εσύ βλεπω το προχωρας απο μονη σου στο ιδιο ποστ ακομη περισσοτερο λόγω μιας ασχετης παρατηρησης...Αναρωτιεμαι ξέρεις μήπως κατι παραπανω απο εμας τους περισσοτερους και ψαχνεις δικαιολογιες?? Και αν ξερεις κατι παραπανω, με ποιανου το μερος εισαι??:hmm:



Αν δεν τα διαβαζεις όλα και δεν προσεξες πχ την απροσμενη καταληξη της χθεσινης ψηφοφοριας τότε πως μπορεις να είσαι σίγουρος για την γνώμη σου και την ψήφο σου?? Και η αποχη απο την ψήφο πραγματικα δεν έχει κανενα νοημα, εγω το βλεπω ως υπεκφυγη, αφου όπως μας λες έχεις την δικη σου θεωρια θα περιμενε κανεις να εχεις και έναν τουλαχιστον ύποπτο μεχρις στιγμης(με τοσες αλλαγες που εγιναν) και μας πετας και το κλασσικο και το χιλιοποιημενο μπαλακι του <<ισως ομως να κανω και λαθος, συγχωρηστε με>>....:hmm:



Πρώτος ψήφος στον johni αλλά χωρις να υπαρχουν-οπως βλεπω-σοβαρες υποψιες...Συμφωνω βεβαια οτι η συμπεριφορα του εν λογω παικτη ηταν απαραδεκτη....Δεν έκανε σοβαρα posts για να μας βοηθισει, ενα δυο δεν εβγαζαν νοημα και δεν ψηφιζε κιολας....



Να σου και η δευτερη ψηφος στον johny, ακριβως στο σημειο που ο Libertus ήταν στην κορυφη με 3 ψηφους, τυχαιο αραγες?? Επίσης Emiloukou σκέφτηκα πως είναι καλο να δω τα σχολια των πρωτων σελιδων γιατι ενδεχομενως καποια απερισκεψια θα πεταχτηκε απο καποιον την ωρα του χαιρετισμου λόγω του ενθουσιασμου του...Και απο ενα δυο posts που ειδα και ανελυσα, καταλαβαινω πως εκανα αρκετα καλη κινηση...



Να σου και η χαριστική βολή! Ισοψηφια johny και Libertus...Πολύ περιεργη συμπτωση εε??



Πάει και αυτός...Πάει και το αλεξισφαιρο γιλεκο και θα μπορουσε να συμβαλει πολύ(αν δεν εκανε τόσες χοντρες βλακειες)...Να πεις ότι τον εφαγαν, χλωμο...Εφυγε απο μονος του σαν καλοθελητης...Χάθηκε να ήταν απλός πολίτης?/....;)



Αλήθεια, μια που το εφερε η κουβεντα, εσυ αγαπητε Libertus γιατι δεν ψηφισες?? Σε μια τοσο κρισημη(για εσενα) ψηφοφορια...:whistle:

Πρωτα απ ολα ναι ειδα τι εγινε χθες,απλα εγραψα αυτο το μηνυμα γιατι ισως επειδη δεν εχω διαβασει ολα τα σεντονια δεν εχω ακομα μεγαλη εικονα και φταιω εγω..τις αποψεις μου τις εχω..οπως και αυτη που διατυπωσα πριν!Και παρατηρησα και εγω τι εγινε στη σημερινη ψηφοφορια,γι αυτο και εριξα τη ψηφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Και ξαφνικά:
[...]
ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ

Συν οτι ηταν ΑΛΕΞΙΣΦΑΙΡΟ ΓΙΛΕΚΟ.Το καλό το παλικάρι λοιπόν,ξέρει κι άλλο μονοπάτι.Έχω και τη θεωρία ότι πήγατε και να σώσετε Libertus αλλά επειδή δε κάνει τόσο μπαμ όσο του ότι μέσα σε λίγη ώρα 2 ψήφισαν τον johnie και μετά τελευταία στιγμή έφαγε τη ψήφο του προφανώς και για να μη γκρινιάζετε ότι δεν εκφέρω άποψη,έχω άγνοια,ή δε προσφέρω,είμαι κακούλης και καλά κάποιος από σας θα φάει ψήφο!! Και επειδή κάποια πράγματα τα κρατάω, ορίστε,ψηφίζω JKaradakov για προφανείς λόγους.Ωραία συνεννόηση παιδιά!! ;) Και του χρόνου!
Δεν θέλω να σώσω κανέναν, αν αυτό φαίνεται. Αν και ευσταθούν μερικώς οι σχολιασμοί του tsarachaf για τον Χάρη, εφόσον δεν ήταν ξεκάθαρο ή εφόσον δεν διαθέτω στοιχεία, για να εναντιωθώ και να τον ψηφίσω δεν θα το έκανα. Βρέθηκα σε δίλημμα. Ή να ψηφίσω κάποιον άσχετο, που δεν διέθετε πολλές ψήφους ή να ψηφίσω το Χάρη, χωρίς εμφανείς ενδείξεις. Έτυχε να είμαι η πρώτη και ακολούθησε η Emilouko και η αλλαγή από τον Ιορδάνη.

Καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο ισχυρίζεσαι ότι τον ψήφισες , νομίζω και η αιτιολόγηση στην ψήφο μου συνέκλινε με τη δική σου( στο δευτερο μέρος σχετικά με τα ενεργά μέλη) αλλά φυσικά και είναι αμφισβητήσιμη όπως κάθε τι που διατυπώνουμε εντός του παιχνιδιού.

Δεν είναι θέμα πάω με τους πολλούς ή οχι. Όλη μέρα σκεφτόμουν τι θα ψηφίσω κ είχα καταλήξει σε κάποια άτομα.Το ότι έτυχε να το ψηφίσει και η Νεφέλη πριν από μένα δεν ήταν λόγος να πω "Α όχι! Τον ψήφισε η Νεφέλη.Ας ψηφίσω άλλον για να μην πάω με τους άλλους"
Πέραν της τελευταίας ψηφοφορίας, που έτυχε και βγήκε ο johnietraf από απουσίες, αν θυμάμαι καλά είσαι από τα άτομα που ψήφισαν στους προηγούμενους γύρους, όσους επρόκειτο να βγουν. Άλλο αν ο Τάσος "γλίτωσε" λόγω της "ασυλίας" του δικηγόρου.
Δεν σε ενοχοποιώ, γιατί και εγώ άδικα όπως φαίνεται από τα λεγόμενα του Τάσου ψήφισα τον i_lie_us, απλά κάνω μία παρατήρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πρώτος ψήφος στον johni αλλά χωρις να υπαρχουν-οπως βλεπω-σοβαρες υποψιες...Συμφωνω βεβαια οτι η συμπεριφορα του εν λογω παικτη ηταν απαραδεκτη....Δεν έκανε σοβαρα posts για να μας βοηθισει, ενα δυο δεν εβγαζαν νοημα και δεν ψηφιζε κιολας....



Να σου και η δευτερη ψηφος στον johny, ακριβως στο σημειο που ο Libertus ήταν στην κορυφη με 3 ψηφους, τυχαιο αραγες?? Επίσης Emiloukou σκέφτηκα πως είναι καλο να δω τα σχολια των πρωτων σελιδων γιατι ενδεχομενως καποια απερισκεψια θα πεταχτηκε απο καποιον την ωρα του χαιρετισμου λόγω του ενθουσιασμου του...Και απο ενα δυο posts που ειδα και ανελυσα, καταλαβαινω πως εκανα αρκετα καλη κινηση...



Να σου και η χαριστική βολή! Ισοψηφια johny και Libertus...Πολύ περιεργη συμπτωση εε??
Ωραία πάμε για μια υπόθεση, ότι ο Libertus είναι στην μαφία.
Γιατί να ψηφίσουν οι υπόλοιποι μαφιοζοι έναν ανενεργό παίχτη και όχι εσένα;

Το να μείνει ένας ανενεργός παίχτης, άσχετο με ότι έφυγε λόγο απουσίας, συμφέρει την μαφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν θέλω να σώσω κανέναν, αν αυτό φαίνεται. Αν και ευσταθούν μερικώς οι σχολιασμοί του tsarachaf για τον Χάρη, εφόσον δεν ήταν ξεκάθαρο ή εφόσον δεν διαθέτω στοιχεία, για να εναντιωθώ και να τον ψηφίσω δεν θα το έκανα. Βρέθηκα σε δίλημμα. Ή να ψηφίσω κάποιον άσχετο, που δεν διέθετε πολλές ψήφους ή να ψηφίσω το Χάρη, χωρίς εμφανείς ενδείξεις. Έτυχε να είμαι η πρώτη και ακολούθησε η Emilouko και η αλλαγή από τον Ιορδάνη.


Πέραν της τελευταίας ψηφοφορίας, που έτυχε και βγήκε ο johnietraf από απουσίες, αν θυμάμαι καλά είσαι από τα άτομα που ψήφισαν στους προηγούμενους γύρους, όσους επρόκειτο να βγουν. Άλλο αν ο Τάσος "γλίτωσε" λόγω της "ασυλίας" του δικηγόρου.
Δεν σε ενοχοποιώ, γιατί και εγώ άδικα όπως φαίνεται από τα λεγόμενα του Τάσου ψήφισα τον i_lie_us, απλά κάνω μία παρατήρηση.

Έτυχε...τα "κύμματα" ποτε δεν ειναι τυχαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Ωραία πάμε για μια υπόθεση, ότι ο Libertus είναι στην μαφία.
Γιατί να ψηφίσουν οι υπόλοιποι μαφιοζοι έναν ανενεργό παίχτη και όχι εσένα;

Το να μείνει ένας ανενεργός παίχτης, άσχετο με ότι έφυγε λόγο απουσίας, συμφέρει την μαφία.

Θα έπρεπε να είμαι και εγω μαφιόζος για να είμαι σε θεση να ξερω πλήρως τις προθεσεις και τους σκοπους των αδύτων της μαφίας...Οπότε δεν μπορώ να σου εξηγήσω το γιατι οι ψηφοι επεσαν στον τζονι και οχι σε καποιον άλλον! Πάντως ο τζονι ουτως ή άλλως θα έφευγε, οπότε θα έλεγες ότι αυτοι που τον ψήφισαν (και χρησιμοποιησαν την ιδια κατηγορια) φαίνονται τωρα λιγο πολυ "αθωοι" στα ματια μας...Αλλά σκεψου το, ο τζονι ηταν αλεξισφαιρο και ήδη υπηρξαν δυο αποτυχημενες δολοφονιες...Και αν η μαφια καταλαβε τον ρολο του?? Αν αυτός ήταν που καθε φορα ξεφευγε και ετσι αποκαλυφθηκε?? Τωρα οι πιθανοτητες να εχουμε επιτυχημενο φονο αυξανονται αρκετα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Έτυχε...τα "κύμματα" ποτε δεν ειναι τυχαια..

Σπυράκο(^^), αν παρατηρήσεις όλες τις μέρες των ψηφοφοριών, ψηφίζω πάντα την τελευταία ώρα, επειδή όπως όλοι έχω μπερδευτεί και δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Όταν μπήκα μετά τη ψηφοφορία έμεινα, όταν είδα τους άλλους 2 παίκτες να τον έχουν ψηφίσει. Αυτός που ψηφίζει πρώτος δεν είναι πάντα αυτός που φταίει για την δημιουργία των "κυμμάτων", όπως λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top