Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Επανερχόμαστε σύντομα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
***ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ***

Δυστυχώς έχουμε κάποια άσχημα νέα. Νωρίτερα έγινε κάποιο post από τον Τάσο το οποίο θεωρήθηκε αντικανονικό. Το post αυτό πλέον δεν είναι διαθέσιμο στο θέμα και παρακαλώ πολύ να μην το ψάξετε περαιτέρω. Όσοι το είδατε καλώς, οι υπόλοιποι μην προσπαθήσετε να το μάθετε, θα το δείτε μετά τη λήξη του παιχνιδιού. Ο Τάσος θα αποχωρήσει οριστικά από το παιχνίδι, χωρίς να γίνει αποκάλυψη του ρόλου του. Θα ισχύσει γι αυτόν ο,τι και για όσους αποχωρούν με κάρφωμα, δηλαδή καμία άλλη ενέργεια πάνω του.
Επίσης, θα θέλαμε να υπενθυμίσουμε ότι το παιχνίδι βασίζεται στην επιχειρηματολογία κι όχι στα σκέτα υπονοούμενα. Οποιαδήποτε υπόνοια θα γράφεται για το ρόλο σας ή για χρήση οποιαδήποτε κάρτας και η οποία δε θα στηρίζεται σε επιχειρήματα, θα τιμωρείται κατά την κρίση της ΣΕ κι ανάλογα με τη βαρύτητά της (οι ποινές ξεκινούν από απλή προειδοποίηση και επεκτείνονται μέχρι και οριστική αποχώρηση από το παιχνίδι).

Εκ της ΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf
  9. PieMaker
  10. Sommerfeld
  11. thomas l.
  12. tsarachaf
  13. ultraviolence
  14. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - ???

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Δεν το πρόσεξα το post, γιατι έχω ξεκινήσει και επισήμως τις διακοπές μου, αλλα αν δε δήλωσε ευθρασως "ειμαι το μέντιουμ και μπορώ να βοηθήσω λ.χ", δε μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο ποινικοποιουμε τους υπαινιγμούς, άλλωστε πέρα από παιχνίδι επιχειρηματολογίας το Παλέρμο ειναι και παιχνίδι μπλοφας. Ο καθένας μπορεί να ισχυριστεί ο,τι θέλει. Το αν θα τον εμπιστευτούν ή όχι οι άλλοι ειναι στην κρίση τους...


Στα της σημερινής ψηφοφορίας. Κοίταξε να δεις κάτι συμπτώσεις ρε παιδί μου:P... Μεγάλη μέρα η σημερινή για όλους μας, γεμάτη ανατροπές. Εγώ σας χαιρετώ για την ώρα, γιατι όπως προανέφερα βρίσκομαι σε διακοπές και θα επιστρέψω με περισσότερα σχόλια, μόλις βρω χρόνο και σύνδεση της προκοπής. Για την ώρα σας στέλνω μια φωτογραφία για να ζηλεψετε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • WP_20150728_001.jpg
    WP_20150728_001.jpg
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 78

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Επίσης θεωρώ ότι θα ήταν πρέπον να μας ανακοινώσετε το ρόλο του, γιατι αυτή τη στιγμή είμαστε στα χαμένα και ξεκινάμε από μηδενική βάση, πράγμα εξαιρετικά άδικο, που δυσκολεύει το παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Επίσης θεωρώ ότι θα ήταν πρέπον να μας ανακοινώσετε το ρόλο του, γιατι αυτή τη στιγμή είμαστε στα χαμένα και ξεκινάμε από μηδενική βάση, πράγμα εξαιρετικά άδικο, που δυσκολεύει το παιχνίδι!

Πήγαινε παιδί μου καμία βόλτα, που είσαι και διακοπές και άσε τις διαμαρτυρίες, τα είπαμε και άλλοι αυτά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ενα απογευμα ελειψα και βλεπω οτι αποχωρησα.:(Και το θεμα ειναι οχι οτι εφυγα με λογικη,αλλα επειδη καποιος καλυψε τον τασο.Τι να σας πω ελπιζω να επιστρεψω μελλοντικα για να δειτε οτι δεν ημουν οπως πιστευατε μερικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Έτσι κάπως λοιπόν εξηγείται η αναμπομπούλα που ένιωθε ο Πιε όλη μέρα.

Το ότι προστάτεψε τον Τάσο μετά τα γεγονότα της χθεσινής ημέρας μου φαίνεται λογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τι έγινε σήμερα; :confused:
3 παίκτες αποχώρησαν μέσα σε μία μέρα και δεν έχουμε κανένα στοιχείο για τον ρόλο τους, πολύ μπέρδεμα! :hmm:
Ίσως μας βοηθούσε λίγο αν μας λέγατε τον ρόλο του Τάσου, όπως έγραψε και ο Pie.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έτσι κάπως λοιπόν εξηγείται η αναμπομπούλα που ένιωθε ο Πιε όλη μέρα.

Το ότι προστάτεψε τον Τάσο μετά τα γεγονότα της χθεσινής ημέρας μου φαίνεται λογικό.

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο την αναμπουμπούλα γιατί δεν το έπιασα; :look:

**Αυτό που έχω εγώ να σχολιάσω είναι (και το ανέφερα κιόλας) πως με όλες αυτές τις αποχωρήσεις το πράγμα ζορίζει πολύ. Δε ξέρω για όλους τους υπόλοιπους αλλά για εμένα τίποτα δεν είναι πιο ξεκάθαρο από ό,τι πριν...
Το μόνο που άλλαξε είναι πως είμαι λίγο πιο σίγουρη για το ότι ο PieMaker δεν έχει κακό ρόλο, χωρίς όμως αυτόματα να απενοχοποιείται και ο Τάσος... Θέλει όμως ακόμη σκέψη..

Σας αφήνω για τώρα! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Φαινόταν ο Πιε απο την δολοφονία και μετά πως δεν ήταν σίγουρος για τις κινήσεις του που έκανε χθες.

Μην μου πείτε οτι λέω βλακίες, και ο ίδιος είπε πως είναι ταραγμένος και δεν σκέφτεται καθαρά σε ένα ποστ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πραγματικά είμαστε πάλι σχεδόν στο μηδέν.
Βρισκόμασταν στη φάση που 'μασταν το μεσημέρι, μόνο που αυτή τη φορά νομίζω είναι φανερό ότι ο Pie είναι αθώος.
Πάλι πρέπει να αναλωθούμε με σενάρια για το κάρφωμα και τη Μελ.Πολύ μπέρδεμα.
Πλέον αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το σενάριο ότι η Μελανία ήταν μαφιόζα μιας και τα άτομα που κατηγορούσε φαίνονται αθώα.Τουλάχιστον ο Πάη και ο Τάσος που είχαν δεχθεί πιο φανερά κατηγορίες.Δεν θα υπονοούσε κάτι ο Τάσος αν ήταν κακός ρόλος.:hmm: Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά τι έγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν θα υπονοούσε κάτι ο Τάσος αν ήταν κακός ρόλος.:hmm: Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά τι έγινε.

Μπλόφα λέγεται.

Εγώ δεν έχω πισθεί για την αθωοτητά του, συνεχίζω να πιστεύω αυτό που πίστευα και πριν και για το οποίο τον ψήφισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μπλόφα λέγεται.

Εγώ δεν έχω πισθεί για την αθωοτητά του, συνεχίζω να πιστεύω αυτό που πίστευα και πριν και για το οποίο τον ψήφισα.

Δεν ξερω , μου φαίνεται ακραιο να έκανε μπλόφα και να αποχώρησε οριστικά.Ίσως φανέρωσε το ρόλο του με υπαινιγμό.Εγώ έτσι το κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Έκανα και στον PieMaker(όπως μου ζητησε) παραθεση των σχολιων της Melania στο οποιο φαινεται η κοντρα της οχι μονον με αυτον αλλα και με τον Τασο...Το ποιος ειναι τωρα αδαμαντινος χαρακτηρας απο τους δυο σας το αφηνω στην αντιληψη του καθενος...Εγω μερικα πρωτα συμπερασματα αρχιζω να τα βγαζω

Κατ'αρχάς ξεκινάω από την ψήφο μου και την υπεράσπιση μου για τον Ηλία. Κατ'αρχάς προσέξατε όλοι ότι μόνο εγώ προσπάθησα να τον βοηθήσω και τον υποστηρίζω ανοιχτά; Είδατε ότι κανένας δεν ήρθε να τον σώσει, αλλά όταν έφερα την πλέον ισοψηφία έπεσαν όλοι να σώσουν τον Τάσο; Ποιος βγήκε να τον στηρίξει;; Κανένας!! Μα τι μαφία είναι αυτή, άφησε ήδη έναν μαφιόζο να φύγει χωρίς μάχη. Επικαλούμαι την κοινή λογική. Μην αφήνεστε στην τύχη παιδιά, ξυπνήστε λίγο. Όλοι όσοι σώσατε τον Τάσο, είστε πλέον στο στόχαστρο για μενα.


ultraviolence: https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198702&postcount=114
Nefeli Graf: https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198708&postcount=120
tsarachaf : https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198714&postcount=124

Και PieMaker και johnietraf αλλάζουν ψήφο, κατά του Ηλία. Πουθενά ούτε ένα ίχνος υποστήριξης :hehe:

Δεν ξέρω πόσοι μαφιόζοι έχουν μπλεχτεί σε αυτό, ούτε αν όντως ο Τάσος ξέφυγε κατά τύχη ή επίτηδες. Αλλά ένα επίσης όνομα ξέφυγε που ανέβαινε -κι ας μην το ξεχνάμε- PieMaker.
Αυτά προς το παρόν.



Ακόμα όμως δεν μας έχεις απαντήσει γιατί δεν ήθελες να φύγει ο Τάσος... Η λογική σου είναι: είναι παλιός άρα και πιο χρήσιμος;



Δεν μπορώ να πω ότι ανέτρεψες καμία ισορροπία, το αντίθετο, πήρες στα χέρια σου την ψηφοφορία.

Δεν θέλω να ψηφίσω ακόμα, θα το ρισκάρω και θα ψηφίσω αργότερα.


Επειδη με ρωτησαν πριν για το ποια δήλωση έκανε ο thomas και τον θεωρησα υποπτο το πρωι(και ακομα) το έκανα παραθεση....Ο thomas μεταθετει ευθυνες στον PieMaker, όχι απλά υπονοει αλλα τονιζει ξεκαθαρα οτι ειναι πιο υποπτος απο αυτον(θέλει να δημιουργησει καποιο κυμα ενδεχομενως??), μας πεταει και το μπαλακι ότι ο ένας κατηγορει τον άλλον και άρα είναι 50-50....
με ψήφισες επειδή έριξα μια τυχαία ψήφο
όπως το ίδιο έκαναν κ άλλα άτομα

αυτό δε με κάνει δολοφόνο


ο piemaker είναι πιο ύποπτος μιας κ άλλαξε την ψήφο του για να βγει ο i_lie_us
κ δεν γίνεται να μας θεωρείς ύποπτους κ τους 2 (αφού με είχε κάνει επίθεση επειδή ψήφισα την νεφέλη)



Σχολίασα παραπάνω σε ένα ποστ μου, ότι μπορεί να μην προστάτευαν τον Τάσο, αλλά τον φρικ με το κύμα, απλά εμένα μου φάνηκε ότι η ζυγαριά έγερνε από την μεριά του Τάσου.



[/QUOTE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ Sommer σε κατηγόρησα εμμέσως για ύποπτο αλλά απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα. Μη νομίζεις ότι το ξεχνάω μετά από τον χαμούλη που έγινε. Και θέλω να σου κάνω και μια άλλη ερώτηση χαζεύοντας το cnf παρατήρησα μήνυμά σου χθες στις 11 παρά πώς και θυμήθηκες να γράψεις στο θέμα στις 2 και για πρώτο μήνυμα λέγοντας ότι τότε έβρισκες χρόνο; Και η απορία μου είναι, μήπως περίμενες κάποιον να έρθει να μιλήσετε πριν το πρώτο σου μηνυματάκι; Μιας και πρωτάρης όπως μας είπες το πρωί.

Μιας και πρέπει να φύγω ξανά η ψήφος μου πάει στον Sommerheld για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω και γιατί δε θέλω να μπω στο κύμα Τάσου ή Φρικ μιας και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το κάρφωμα. Περιμένω το σχολιασμό σου Sommer. :)


Δεν απαντησα γιατι έκρινα ότι δεν είχε νόημα η κατηγορια σου...Απο οσο θυμαμαι ειχες πει <<μπορώ και εγώ κάλλιστα να σε υποπτευθω επειδη εισαι νεο μελος με συγκροτημενο λογο>>, εγω δηλαδη πως ακριβως θα μπορουσα να αποκρουσω αυτο το συγκεκριμενο επιχειρημα διχως να δωσω και την ευκαιρια να ισχυριστει καποιος τρίτος ότι απλά καλυπτομαι??....Άλλωστε εγώ έχω ανεκαθεν μανια με τα posts σεντονια, το αποδυκνειει γενικα η παραμονη μου στο esteki, άρα η "υποψιες" σου(αν ειναι μοναχα αυτες) ειναι απλά μια τρύπα στο νερό...ή απλά ένας αντιπερισπασμός....
Υπάρχουν βρε και παιδια και τεχνικοι λογοι για να μην μπορει καποιος στο thread...Ο PieMaker ισχυριζεται ότι ειναι σε διακοπες και δεν θα μπαινει σε μεγαλη συχνοτητα και βεβαιως και δεν θα το αμφισβητησω...Εγώ λεω τωρα ότι το μεσημερι και το απογευμα δεν μπορω να μπω και για να μην ειμαι διακοσμητικος στο palermo αναπληρωνω το πρωι και το βραδυ...Όσοι ισχυριζονται ότι ειναι σε διακοπές ή μπαινουν απο κινητο και δεν μπορουν να απαντανε ή δουλευουν ειναι αληθεις και βρηκες το δικο μου post για να ριξεις υποψιες? Θα ήθελα να ακούσω κατι πιο χειροπιαστό σαν "ενδειξη" εναντιον μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
1 ώρα έλειψα μόλις έληξε η κανονική διάρκεια ψηφοφορίας κ ήρθαν τα πάνω κάτω :P
είμαι λίγο μπερδεμένος :hmm::hmm:
ο piemaker πάλι γλύτωσε τελευταία στιγμή :P

θα περιμένω την δολοφονία πριν ρίξω ψήφο

μόνο για παναθηναικούς
τριφυλλάρα σ'αγαπωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Συγνώμη αν αναλώσω λόγια άλλων αλλά ισχύει ότι έχουν φύγει 3 άτομα και είμαστε στο σκοτάδι,επίσης όταν λέμε υπαινιγμό μπορεί όντως ο Τάσος να μπλόφαρε..Λόγω των σημερινών γεγονότων δε θα ψηφίσω ακόμα,περιμένω τη δολοφονία αλλά δεν έχω πειστεί για την αθωότητα του Piemaker και όπως είπα μένοντας στο σενάριό μου για τη Μελανία και όχι τόσο επηρεασμένος από την αποχώρηση του Τάσου(ίσως μπλόφα) κατά εκεί κατευθύνομαι διότι δε μπορώ να βγάλω άλλο συμπέρασμα που να στέκει για μένα!!
Καληνύχτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Το λοιπόν, λέω να ψηφίσω τώρα, γιατι δεν ξέρω τι ώρα θα μπορέσω να μπω αύριο.


Καταρχάς θα ξεκινήσω λέγοντας ότι, μετά και τα σημερινά γεγονότα, η Μελανια για μένα ήταν μαφιοζα. Για τους υπόλοιπους που συμπληρώνουν το team δε μπορώ να είμαι 100% σίγουρος, αλλα η αλήθεια είναι πως έχω κάποιες υποψίες, τις οποίες δηλώνω ευθρασως ότι δεν ειμαι σε θέση να υποστηριξω και να αιτιολογησω στο 100%.
Τα άτομα που υποπτεύομαι περισσότερο τώρα ειναι η Drama με τις guest εμφανίσεις και τις μη επαρκώς αιτιολογημένες κατηγορίες, ο Sommerfeld που φάνηκε να πείθετε εύκολα από την αυθεντία της Μελανιας και την υποτιθέμενη "κόντρα" που δημιουργήθηκε μεταξύ μας και ο Libertus ή ο Καραντακοβ, περισσότερο από ένστικτο. Κλίνω όμως προς τον πρώτο.


Για την ώρα θα ψηφίσω τον SOMMERFELD αν και υπάρχει το ενδεχόμενο να αλλάξω την ψήφο μου αύριο.


Ζητω συγνώμη από την ΣΕ, αλλα δε μπορώ να επεξεργαστώ περαιτέρω το post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καληνύχτα κι από εμένα!

Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf
  9. PieMaker --> Sommerfeld
  10. Sommerfeld
  11. thomas l.
  12. tsarachaf
  13. ultraviolence
  14. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
1 Sommerfeld

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - ???

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top