Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Btw, το έχετε παρατηρήσει ότι κάνεις δεν ψηφίζει;; Εξηγούμαι, εγώ προσωπικά δεν το κάνω, γιατί έχω μπερδευτεί τελείως και δεν ξέρω ποια είναι η σωστή κίνηση από δω και πέρα...
Προφανώς, οι περισσότεροι έχουμε μπερδευτεί εξίσου μ' όσα γίνονται και γι' αυτό οι περισσότεροι ψήφοι δίνονται την τελευταία στιγμή.

1) Ναι, στον i_lie_us αναφέρομαι, απλά βαριόμουν να βάλω κάτω παύλες και είπα να του βγάλω ένα παρατσούκλι.
Ωραία.

2) Εξήγησέ μου λίγο το χαμογελάκι, γιατί δε σε πιάνω
« Ίσως να μην ήθελε να πάρει κάποιον αθώο στο λαιμό του.», είπες.
Και γι' αυτό ψήφισε εμένα, γιατί δεν είδε άλλη ψήφο προς τα εδώ μεριά και λέει δεν ψηφίζω τον εμφανέστατο ένοχο;
Αμφιβάλλω και εγώ αν έχω πράξει σωστά με τη χθεσινή ψήφο, αλλά προσπάθησα να μην την ρίξω τελείως στην τύχη και όποιον έβλεπα τυχαία από τον κατάλογο των παικτών. Προσπάθησα να επιχειρηματολογήσω (όχι πως το έκανα επιτυχώς), παρ' όλο που δεν είχα κανένα στοιχείο.

Θα ψηφίσω σε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
είμαι σίγουρη, παρά να μπλεχτώ παραπάνω και να διώξω έναν αθώο...
Είπα πως εμένα με ενοχλούν δημοσιεύσεις του ultraviolence και της kleop, για τα σημεία που έχουν παραθέχει και άλλοι παίκτες κατά τη διάρκεια της μέρας...

Θα το δεχτω καθως χθες ηταν και η πρωτη ψηφοφορια, αλλα σημερα δε νομιζω πως δεν ηταν επεξηματικη η ψηφος μου!


Επιπλέον σήμερα δεν είχαμε δολοφονία άρα όπως προαναφέρθηκε είχαμε ή αλεξίσφαιρο ή γιατρό ή μάγισσα ή η πόρνη κοιμήθηκε με το δολοφόνο, νομίζω δεν υπάρχει άλλη περίπτωση ή επίσης μπορεί και να μην έκαναν δολοφονία πράγμα λίγο απίστευτο αλλά το αναφέρω.
Απο τη μια ναι μεν ισως οι μαφιοζοι ηθελαν πρώτα μέσω των post να αντλησουν πληροφοριες για το τι μπορει να ειναι ο καθενας και απο τη 2η/3η μερα να ξεκινησουν τις δολοφονιες αλλα απο την αλλη εφοσον γνωριζονται μεταξυ τους δε βρισκω κολλημα για να μην κανουν δολοφονια! Με εβαλε σε σκεψεις αυτο που ειπες! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Δεν θα την ανάγκαζε, per se, αλλά αφού αυτός έχει την επικοινωνία με την ΣΕ, θα δήλωνε πως ο παίκτης που καρφώνει είναι ο "τάδε". Αν κάνω λάθος στο υπογραμμισμένο κομμάτι, διορθώστε με.
Δέχομαι ότι το σενάριο του πληροφοριοδότη είναι για πολλούς πιο πιθανό. Εμένα όμως δε μου λέει κάτι... Ίσα-ίσα με μπερδεύει περισσότερο, αφού εμπλέκει περισσότερο τον Τάσο και τον PieMaker. Εσύ, που θεωρείς πιο πιθανό το σενάριο, σε ποιον κλίνεις; :hmm:
Και για να είμαι απολύτως ειλικρινής, προτιμώ να μην ψηφίσω κάποιον από τους δυο για να μην τον πάρω στο λαιμό μου, αφού δεν είμαι σίγουρη, παρά να μπλεχτώ παραπάνω και να διώξω έναν αθώο...
Είπα πως εμένα με ενοχλούν δημοσιεύσεις του ultraviolence και της kleop, για τα σημεία που έχουν παρατεθεί και άλλοι παίκτες κατά τη διάρκεια της μέρας...
Ο μαφιόζος που καρφώνει, αν δεν κάνω λάθος, στέλνει και το μήνυμα στη ΣΕ. Άρα δεν τίθεται θέμα εξαναγκασμού. Πιστεύω ότι η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης, κάτι που άμεσα καθιστά υπόπτους τον Τάσο και τον Πάι, όμως η Μελανία θα μπορούσε να έχει κατά νου και κάποιο άλλο άτομο που ψήφισε Ηλία. Ισως πάντως είναι καλό να φύγει ένας από τους 2 (όπως φαίνεται ότι θα γίνει), για να βγάλουμε καλύτερα συμπεράσματα...
Και εγώ δεν βλέπω ιδιαίτερη ουσία ανάμεσα στα ποστς των kleop και ultra και πιστεύω ότι ανάμεσά τους θα μπορούσε να κρύβεται κάποιος κακός. Θα φανεί αυτό και από τη μετέπειτα στάση τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Απο τη μια ναι μεν ισως οι μαφιοζοι ηθελαν πρώτα μέσω των post να αντλησουν πληροφοριες για το τι μπορει να ειναι ο καθενας και απο τη 2η/3η μερα να ξεκινησουν τις δολοφονιες αλλα απο την αλλη εφοσον γνωριζονται μεταξυ τους δε βρισκω κολλημα για να μην κανουν δολοφονια! Με εβαλε σε σκεψεις αυτο που ειπες! :hmm:

Αυτό πραγματικά νομίζω ότι είναι παραπλανητικό... Μα είμαστε καλά; Μπορούν να "ξεφορτωθούν" ένα παίκτη και δε θα το κάνουν; Το ζήτημά τους είναι να μείνουν λιγότεροι παίκτες, οπότε δε βλέπω καθόλου πώς βοηθάει! Και στην τελική αν δεν ήθελαν να προδοθούν πολύ, θα έκαναν μία δολοφονία "ήσυχη", σκοτώνοντας ένα παίκτη που δε μιλάει πολύ!
Αυτά παιδιά είναι τα βασικά, τι συζητάμε τώρα! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Λόγω συγκυριών δεν μπορώ να σχολιάσω ΌΛΑ όσα συνέβησαν οπότε έφτασα μέχρι τη δεύτερη σελίδα (εχω διάταξη για 80ποστ ή παραπανω δε θυμαμαι ανά σελίδα) οπότε σχολιάζω αυτά:
Εγώ πρέπει να βγω από το pc.Επειδή θα μαι από τηλ θα δυσκολεύομαι να γράφω post και μετα δεν ξέρω σίγουρα αν θα μπω από δω.
Οπότε ας ψηφίσω κ γω.
Ψηφίζω τον i_lie_us γιατί απ' τους λίγους που μίλησαν δεν μου κάθισε καλά το post του περί "αγωνίας " και το πόσο αρχάριος είναι. Και πάλι φυσικά δεν μπορώ να σχηματίσω άποψη από τον 1ο γύρο. Οπότε κατά κάποιον τρόπο ρανδομ σοτ εκεί.
Θα σας παρακολουθώ από το κινητό όποτε μπορώ :D.
Μάλιστα. Πάντως γρήγορα πέσατε να φάτε έναν αθώο για τελείως άκυρους λόγους....
Παιδια σεβαστειτε το οτι εχω να παιξω χρονια παλερμο και με τους παλιους κανονες.Αν ημουν στον ρολο των κακων λετε να εκανα τετοιο πραγμα;Επισης η πρωτη ψηφοφορια ειναι καπως γενικη,δεν υπαρχει αιτιολογια να ψηφισεις καποιον ακριβως,απλως κυριαρχει το ενστικτο και στην συγκεκριμενη περιπτωση παει εκει.Μαλλον ολοι βιαζονται να ριξουν τα βλεμματα προς μια κατευθυνση...:whistle:
Δεν αποτελεί σοβαρή δικαιολογία. Πολύ απαρατήρητη έχεις περάσει και γενικώς στέκεσαι πολύ ουδέτερη. Όχι αντικειμενική, αλλά ουδέτερη. πώς τα βλέπεις τα πράγματα, πες μας κάτι πάρε θέση.

Επέστρεψα να δω τα νέα σχόλια, αλλά ρε παιδιά δεν έχω βήμα να σχολιάσω πολλά. Μιλήστε και οι υπόλοιποι λίγο παραπάνω...

[...]

Ψηφίζεις καθαρά στην τύχη και μέχρι στιγμής κάνεις κουβεντούλα στο θέμα. Αυτό με προβληματίζει, γιατί ανάλογος ήταν και ο τρόπος παιχνιδιού σου στο προηγούμενο Παλέρμο...

έτσι παιζουν και τραφ και ουλτρα πάντως.
Ανετα!
Λοιπον,ψηφίζω i_lie_us γιατι το post του περι αγωνιας και οτι ειναι το πρωτο του παιχνιδι μου φανηκε καπως αλλα οκ νωρις ειναι ακομα ισως να κανω και λαθος
ενώ θα μπορούσες να ψηφίσεις εμένα ή τον piemaker που άντε έχουμε πει και 5 μ@λ@κιες παραπάνω, επιλέγεις εκείνον και ωθείτε έναν αθώο στην αποχώρηση...
θα μου πεις δηλαδη οτι οι σκεψεις μου για τον piemaker ειναι μπαρουφες και οτι ειναι ανουσια αυτα που λεω?
νταξ δικαιωμα βεβαια η ψηφος σου αλλα αυτο που ειπες δεν μου φαινεται και σωστο
εδω οι μισοι δεν γραφουν και αλλοι λενε ιδια πραγματα με μενα
τεσπα και εσυ εμενα δεν με πειθεις καθως για μενα αυτα που λεω νταξ δεν περνουν και οσκαρ αλλα δεν ειναι και ανοησιες αλλα μια διαφορετικη προσσεγγιση στην κινηση του piemaker
εσενα δεν θα σε ψηφιζα τωρα καθως δεν σε εχω ψηχολογησει
καλη διασκεδαση!
[...]
κι εσύ έχεις περάσει πολύ στη λούφα και δεν έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι...
χωρις να εχω καταλαβει εντελως ποιοι ειναι οι κακοι κατι που φυσικα δεν γινεται σημερα ημουν αναμεσα στον piemaker και στον i lie us οπως εξηγησα και ποιο πανω τα οποια οποιος θελει τα θεωρει και ανουσια
τεσπα
σημερα θα ψηφισω τον piemaker καθως δεν υπηρχε διακιολογια σε αυτο που εκανε στην αρχη του παιχνιδιου
δεν υπήρχε δικαιολογία προφανώς. αφού βλέπεις οτι δεν έχεις να ψηφίσεις κάποιον με ικανές δικαιολογίες ψήφισε κάποιον άκυρο όπως έκανα εγώ και την έριξα στον καραντάκοβ και δεν την άλλαξα γιατί δεν ήθελα να πάρω κάποιον στο λαιμό μου. Αλλά δεν το έκανες και εν τέλει να τα αποτελέσματα χάσαμε έναν αθώο...

thomas l. από εμένα για τους λόγους που προανέφερα. Γράφει με τη μορφή chat, ψηφίζει ακίνδυνα και φεύγει. Μου έχει κολλήσει το πώς επαιζε και στο προηγούμενο και μου φαίνεται ο ίδιος τρόπος παιξίματος βρε παιδιά... Και δεν απαντάει σε κατηγορίες, απλώς τις αποποιείται όπως τότε. Αυτό μου λέει το ένστικτό μου. Για τα κύματα που δημιουργήθηκαν θα σχολιάσω σε λίγο, γιατί έχω να αναπτύξω διάφορα σενάρια...
γιατι οι ουλτρα & τραφ τι ακριβώς κάνουν ρε χάρη; έρχονται και κατηγορούν τον κανένα δίνουν μια ψήφο και γεια σας...
Αλλάζω την ψήφο μου από τσαφτσουφ σε i_lie_us
H αιτιολογία αργότερα, γιατί τώρα δε μπορώ.
αργότερα η αιτιολογία ας φάμε όμως στο τσακ μπαμ τον Ηλία να τελειώνουμε.
αλλαγη ψηφου σε i lie us θα εξηγησω σε λιγο
κι εσύ αλλαγή ψήφου και θα εξηγήσω αργότερα.. Ιδια τακτική με τον τραφ: ψηφιζω να βγει στα γρηγορα και επανερχομαι με άσχετη δικαιολογία.

Παρακάτω υπάρχουν οι εξής άκυροι ψήφοι:
[...]
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us --> PieMaker
  6. JKaradakov --> johnietraf
  7. johnietraf --> i_lie_us
  8. kleop --> Τάσος97
  9. Libertus --> thomas l.
  10. Nefeli Graf --> i_lie_us
  11. PieMaker --> i_lie_us
  12. Sommerfeld ->> PieMaker
  13. thomas l. --> Nefeli Graf
  14. tsarachaf --> i_lie_us
  15. ultraviolence ->> i_lie_us
  16. ~Melania~ --> Τάσος97
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov
Αυτοί λοιπόν δε συμμετείχαμε στην αποχώρηση του Ηλία αλλά ούτε ψηφίσαμε τον PieMaker. Αυτό ούτε μας αθωώνει αλλά και ούτε μας ενοχοποιεί. Βασικά ο καθένας ας το δει όπως θέλει δε με απασχολεί. Αλλά σίγουρα ένας μαφιόζος κρύβεται σε άκυρη ψήφο που δόθηκε ωστε μετά να λέει οτι εγώ είχα ψηφίσει τον τάδε και δεν έδιωξα αθώο.
Μάλιστα... Μετά και από αυτό δεν ξέρω αν είμαι απόλυτα σίγουρος για την επιλογή μου...

Θα περιμένω όμως να ακούσω και τις απόψεις των παιδιών που άλλαξαν ψήφο στο πεντάλεπτο, μπας και ξεδιαλύνει λίγο το πράγμα στο μυαλό μου...
μας δουλεύεις; τι δεν είσαι σίγουρος; γτφ. κι εσύ τον ψήφισες. αν δεν ήσουν σίγουρος ας μην ψήφιζες αυτόν ας ψήφιζες εμένα, δεν το καταλαβαίνω αυτό. Δε σε αθώωνει το γεγονός ομως το οτι δε νιωθεις σιγουρος ισα ισα που σε εμενα φαίνεται πως κάτι κρύβεις ή προσπαθείς με λάθος τρόπο να το κρύψεις.
Αν ειναι η οχι ο φιλος κακος δεν θα το μαθουμε τωρα αλλα το θεωρω πολυ επιπολαιο το παιξιμο του και για αυτο αλλαξα ψηφο
Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι θεωρω και τον piemaker εντελως αθωο
Αν εκανα λαθος ˊ σωστο θα το δουμε στην πορεια
ενω των υπολοιπων ήταν το γαματο παίξιμο.. γ@μ576 μας ρε γιαννη. Ή ψήφισες επίτηδες ηλία ή απλά κάνεις μ@λ@κι€ς. εγώ θα πάρω το πρώτο. αλλά δεν τρώμε και κουτόχορτο εδώ μέσα να περνάτε και απαρατήρητοι, να μη μας δουλεύετε κιολας
Γιατί τόσο υποστηρικτής του Τάσου; Πως γίνεται να είσαι σίγουρος; :hmm:
Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό, πραγματικά. Κάτι τέτοιο δικαιολογείται στην περίπτωση που ξέρετε ο ένας τον ρόλο του άλλου και αλληλουποστηρίζεστε.
ούτε εγώ καταλα΄βαίνω γτ έρχεται στο άκυρο και με υποστηρίζει νιώθοντας πως είμαι αθώος. Από πού κι ως πού;
[...]
Κατ'αρχάς ξεκινάω από την ψήφο μου και την υπεράσπιση μου για τον Ηλία. Κατ'αρχάς προσέξατε όλοι ότι μόνο εγώ προσπάθησα να τον βοηθήσω και τον υποστηρίζω ανοιχτά; Είδατε ότι κανένας δεν ήρθε να τον σώσει, αλλά όταν έφερα την πλέον ισοψηφία έπεσαν όλοι να σώσουν τον Τάσο; Ποιος βγήκε να τον στηρίξει;; Κανένας!! Μα τι μαφία είναι αυτή, άφησε ήδη έναν μαφιόζο να φύγει χωρίς μάχη. Επικαλούμαι την κοινή λογική. Μην αφήνεστε στην τύχη παιδιά, ξυπνήστε λίγο. Όλοι όσοι σώσατε τον Τάσο, είστε πλέον στο στόχαστρο για μενα.

Αχ ναι δεν το είδες το κύμα που δημιούργησα; :/: Έπαιξα πολύ απλά, έφερα απλά μια ισοψηφία, πετάχτηκαν όλοι εναντίον του Ηλία, ο Ηλίας έφυγε πανεύκολα και εγώ έκανα κύμα εναντίον του Τάσου! Μπράβο JKaradakov το βρήκες ;)
Τι συμβαίνει JK, χτύπησα φλέβα; :whistle:
[...]
Ναι όλοι τα είδαμε, οκ εντάξει δεν καταλαβαίνω γτ χτυπιέσαι. Τώρα βέβαια και πού χτυπιόσουν... Πάντως αυτό το υπονοούμενο για τον Karadakov θα το κρατήσω στο μυαλό μου γτ πολύ κάπως έπεσε. Αλλά προσπαθούσες να πείσεις για συγκάτοικος, μετά κάπως πειστήκαν οι άλλοι για πληροφοριοδότης. Εγώ πάντως επιμένω και θεωρώ πως ήταν μαφιόζα με κάθε επιφύλαξη βέβαια αλλά με αυτό το σκεπτικό κινούμαι προς το παρον.

Ψηφίζω johnietraf διότι φέρεται αδέξια και προσπαθεί να περάσει κάπως απαρατήρητος.... (το ίδιο και ο ούλτρα, καρα και κλεοπ θα δειξει τι παιζει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 28/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen
  4. Emilouko --> Τάσος97
  5. JKaradakov --> Τάσος97
  6. johnietraf
  7. kleop --> JKaradakov
  8. Libertus
  9. Nefeli Graf
  10. PieMaker --> thomas l.
  11. Sommerfeld --> PieMaker
  12. thomas l. --> PieMaker
  13. tsarachaf
  14. ultraviolence --> kleop
  15. Σπυρακος (^^) --> PieMaker
  16. Τάσος97 --> johnietraf

Ψήφοι
3 PieMaker
3 Τάσος97
1 JKaradakov
1 kleop
1 Sommerfeld
1 thomas l.
1
johnietraf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αυτο κανεις δεν το σχολιασε εκτος απο τον Ιορδανη αν δεν κανω λαθος.Οι μαφιοζοι παιζουν μαζι μας και εμεις αντε να τους παρουμε χαμπαρι.
Προφανώς, γιατί είναι ένα post από τα πολλά και διότι, απλά ήταν ένα γέλιο. Δεν είναι κάτι που βοηθάει στην εξέλιξη. Είναι ανώφελο να σχολιάζονται, ανούσια μηνύματα.

Λοιπον ηρθε η ωρα να μιλησω ξεκαθαρα.Το σκεπτικο μου λεει πως αν η Μελανια ανηκει στους μαφιοζους τοτε ο Pie λογικα ανηκει στην αλλη πλευρα.Επισης αυτοι που κινουνται καπως περιεργα ειναι ο JKaradakov και ο ultraviolence.
Προφανώς για τον καθένα, όλοι στα μάτιά του απαντούν και πράττουν με περίεργο τρόπο. Κυρίως λόγω του ότι είμαστε στους πρώτους γύρους και δεν υπάρχει καμία (εμφανής) ένδειξη.

Φιλε Ιορδανη κανεις λαθος.Πες μου υπερασπιστηκα κανεναν μαφιοζο;Μαλλον το αντιθετο συμβαινει και οι συνομωσιες λυνουν και δενουν εδω μεσα.
Σοβαρά τώρα; Και πως θα το γνωρίζαμε, αν το έκανες, εφόσον δεν έχει αποκαλυφθεί ρόλος. Τέλος πάντων, μάλλον ρωτάω και εγώ ανούσια πράγματα.

Παιδια σεβαστειτε το οτι εχω να παιξω χρονια παλερμο και με τους παλιους κανονες.Αν ημουν στον ρολο των κακων λετε να εκανα τετοιο πραγμα;Επισης η πρωτη ψηφοφορια ειναι καπως γενικη,δεν υπαρχει αιτιολογια να ψηφισεις καποιον ακριβως,απλως κυριαρχει το ενστικτο και στην συγκεκριμενη περιπτωση παει εκει.Μαλλον ολοι βιαζονται να ριξουν τα βλεμματα προς μια κατευθυνση...:whistle:
Έχουν δει κάμποσα τα μάτια μου στα λιγοστά παιχνίδια που έχω παίξει με τον τρόπο που κινούνται τα μέλη της μαφίας.

Ψηφίζω την kleop. Δεν ξέρω ίσως η σιγουριά της για την ομάδα των πολιτών, στην οποία αναφέρεται συχνά, ότι εντάσσεται σ' αυτήν, ίσως και οι λόγοι της να μην είναι αληθινοί. Βέβαια, πιστεύω, ότι δεν ψηφίζω και σήμερα με σωστά κριτήρια και μάλλον δεν είναι ένοχη, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να ξεδιαλύνω τις υποψίες τις δικές μου, αλλά και κάποιες, που διάβασα, για τους 2 πρώτους στην ψηφοφορία. Δεν ξέρω αν είναι ανάμεσα στους πολίτες και οι 2 τους, αλλά δεν θα ριψοκινδυνεύσω με την ψήφο να βγάλω έναν πιθανό πολίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Τάσος97 από μένα, γιατί πιστεύω ότι μεταξύ αυτού και του Πάι είναι πιθανότερο να έχει κακό ρόλο, καθώς, αφού καρφώθηκε η Μελανία, μπορούσε να σωθεί. Και η ψήφος του τώρα αψυχολόγητη...μα τον johnietraf; Πάντως αν πέσει τυμβωρυχία σήμερα θα καταλάβουμε πολλά παιδιά πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 28/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen
  4. Emilouko --> Τάσος97
  5. JKaradakov --> Τάσος97
  6. johnietraf
  7. kleop --> JKaradakov
  8. Libertus --> Τάσος97
  9. Nefeli Graf --> kleop
  10. PieMaker --> thomas l.
  11. Sommerfeld --> PieMaker
  12. thomas l. --> PieMaker
  13. tsarachaf
  14. ultraviolence --> kleop
  15. Σπυρακος (^^) --> PieMaker
  16. Τάσος97 --> johnietraf

Ψήφοι
4 Τάσος97
3 PieMaker
2 kleop
1 JKaradakov
1 Sommerfeld
1 thomas l.
1
johnietraf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και εγώ λέω ότι είναι πετυχημένο, πως ακριβώς πάω με τον άνεμο;

Μα οι περισσότεροι αυτό λένε.

Ψήφισα και όπως έγραψα στο μήνυμα της ψήφου έφυγα απο το σπίτι, άρα δεν ήμουν εδώ για να ασχοληθώ. Αλλά αν θες με πιστεύεις για αυτό, εξάλλου δεν μπορώ να το αποδείξω. Όταν ψήφισα είχε μόλις ψηφίσει ο Ηλίας τον Τάσο, τίποτα παραπάνω δεν είχε γίνει.

Δηλαδή η ψήφος του Ηλία σε κείνη την φάση και έτσι όπως έγινε, δεν ήταν αρκετή για να σε κάνει να πάρεις έστω μία θέση έτσι;;

Δεν σου τα λέω καλά γτ δεν έχω την ίδια γνώμη με εσένα;

Σου έδωσα τα επιχειρηματά μου στο γτ άλλαξα γνώμη. Που κολλάς; Στο ότι δεν τα δέχεσαι και δεν συμφωνείς μαζί μου; Γι'αυτό δεν σου τα λέω καλά;

Δεν μου τα λες καλά, γιατί δεν με καλύπτουν τα επιχειρήματά σου. Δε με νοιάζει το αν συμφωνείς ή διαφωνείς μαζί μου, τουλάχιστον για όσο αυτό δεν κρίνει το αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Παίζεται κρυφά, αλλά αν ξεκινήσει να κατηγορεί κάποιος κάποιον άλλο με σχετική σιγουριά, τότε, αν δεν μάσησε φύλλα Δάφνης, προφανώς γνωρίζει κάτι που δεν έχει πέσει στην αντίληψη όλων των υπολοίπων. Ή μήπως έχει παιχτεί ήδη η κάρτα. Ένα review των τελευταίων posts μετά τη "δολοφονία" θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο.

Κι αν έχει παιχτεί ήδη πώς θα το καταλάβουμε;; Κι αν είναι από παίκτη που ήδη υποστηρίζει αυτή την άποψη; Κι αν παιχτεί στον λάθος παίκτη; Κι αν προσπαθήσει κάποιος να δώσει αυτή την εντύπωση για να παραπλανήσει;; Μπορώ να συνεχίσω για πολύ ακόμη, αλλά νομίζω έκανα σαφες, ότι πάσχει αρκετά η άποψη σου...

Προσωπικά για την ώρα θα επιμείνω στο σενάριο που θέλει την Μελανία πληροφοριοδότη και θα πρότεινα να το σκεφτείς κι εσύ... Δεν νομίζω ότι ο αρχιμαφιόζος την ανάγκασε π.χ. να καρφώσει. Η Μελανία δεν νομίζω ότι θα έκανε κάτι τέτοιο. Λογικά την κατάλαβαν από τις σπασμωδικές κινήσεις που έκανε για να υπερασπιστεί τον Ηλία και ως εκ τούτου θα ήθελε να προειδοποίησει για κάποιο-α άτομα που ψήφισαν τον Ηλία.

Ποιες σπασμωδικές κινήσεις;; Ποιος ήξερε για τον ρόλο του;; Ενώ το σθένος με το οποίο υποστήριζε τον Ηλία η Μελανία, έδειχνε ότι είναι συγκάτοικος;; Θα ρίσκαρες εσύ κάρφωμα ενώ υπάρχει αυτή η πιθανότητα;;


Αυτό είναι κάτι που με προβληματίζει και εμένα... σκέψου όμως ότι ο Τάσος δεν κατηγορήθηκε από τη Μελανία, απλώς ψηφίστηκε για να σωθεί ο Ηλίας. Ίσως ο Τάσος είναι πιο ύποπτος λόγω του ότι θα είχε περισσότερες ελπίδες να μην στραφεί σε αυτό τον γύρο κάποιος εναντίον του.

Μα μετά κατηγορήθηκε από την Μελανία ότι είναι δολοφόνος, επειδή όπως είπε, έγινε ρεύμα για να σωθεί αυτός ή ο φρικ...


Όταν η Μελανία ψήφισε τον Τάσο, ο Τάσος και ο Ηλίας είχαν από 3 ψήφους ο καθένας. Τραβηγμένο μου φαίνεται...

Δεν είπα ότι έγινε τώρα, λέω ότι δεν είναι κάτι που μπορείς να θεωρήσεις βέβαιο..

Όχι, δεν λέω ότι το έκανε μόνος του, αλλά δεν μπορείς να αρνηθείς ότι είναι ένα ενδεχόμενο :/: Είναι θέμα του τι θεωρεί ένας παίκτης ρίσκο και τι όχι, το αν θα γινόταν κάρφωμα!
Και για να είμαι ειλικρινής, αυτό και το προηγούμενο είναι τα σημεία για τα οποία δεν λέω σίγουρα πως η Μελανία είναι μαφιόζος και ο λόγος που δεν μπορώ να ψηφίσω με σιγουριά μεταξύ του PieMaker και του Τάσου...

Μάλιστα. Να σου πω την αλήθεια, εγώ πιστεύω ότι η Μελανία θα ρίσκαρε σε τέτοια φάση σαν μαφιόζος...

Μπάστα, γιατί θα σφαχτούμε κολλητέ!
"υπάρχουν επιχειρήματα που λένε ότι δεν ήταν με βεβαιότητα πληροφοριοδότης; "
Τι λέω εδώ;
Ότι δε μπορούμε να είμαστε 100 % σίγουροι πως ήταν πληροφοριοδότης!
Τι ΔΕΝ λέω:
Σίγουρα ΔΕΝ ΛΕΩ πως τα επιχειρήματα στηρίζουν με βεβαιότητα το κάρφωμα...

Αν δε μπορούμε να συνεννοηθούμε και μεταξύ μας, πάει καήκαμε!:beating:
Θεωρώ πως απλά δεν με κατάλαβες και όχι ότι πήγες να μου βάλεις λόγια!

:giveup: Σόρρυ διάβασα λάθος...


Άρα συμφωνούμε στο ότι δεν μπορούμε να το πάρουμε τοις μετρητοίς;

Το έχω ήδη πει 4-5 φορές...

Επιπλέον κάποιοι αναφέρουν ότι καρφώματα γίνονται μονάχα από τους κρυφούς και τον αρχιμαφιόζο, αυτό γραμμένο στους κανόνες που έχει γράψει η Myrtle δεν το βρίσκω.

Είναι στις βουλίτσες μετά και το κάρφωμα μακελειό

Και για να είμαι απολύτως ειλικρινής, προτιμώ να μην ψηφίσω κάποιον από τους δυο για να μην τον πάρω στο λαιμό μου, αφού δεν είμαι σίγουρη, παρά να μπλεχτώ παραπάνω και να διώξω έναν αθώο...
Είπα πως εμένα με ενοχλούν δημοσιεύσεις του ultraviolence και της kleop, για τα σημεία που έχουν παρατεθεί και άλλοι παίκτες κατά τη διάρκεια της μέρας...

Εγώ πάλι φοβάμαι πως άλλη λύση δεν έχουμε.
Για τους άλλους δύο συμφωνώ... Κυρίως γιατί πρακτικά μιλάνε χωρίς να λένε τίποτα..

Εδώ να προσθέσω κάτι που ξέχασα να αναφέρω.
Θεωρώ πως πως στην ομάδα των μαφιόζων υπάρχει τουλάχιστον ένας πάρα πολύ έμπειρος παίχτης, ίσως ο αρχιμαφιοζος, και κάποιος που είναι πιο χαμηλών τόνων που μπορεί ίσως να ενοχοποιηθεί πιο εύκολα απο τα λεγομενά του και είναι ο κρυφός. Έτσι η μαφία έβαλε τον πιο άπειρο παίχτη (κρυφό) να κάνει το κάρφωμα και με αν αποτύγχανε ναι μεν θα έχαναν έναν παίχτη αλλά και πάλι με την αποχωρησή του θα είχαμε αυτό που έχουμε τώρα με την Μελανία. Το ότι στην θέση ενός τέτοιου παίχτη βρίσκεται μια παίχτρια με πολύ δυνατό ιστορικό στο παιχνίδι μου φαίνεται ότι η μαφία δεν θα ρίσκαρε να κάνει κάτι τέτοιο. Είναι ένας ακόμη λόγος που πιστεύω ότι το κάρφωμα ήταν πετυχημένο.

Στέκει; Για μένα ναι. Ακούω γνώμες.

Παίζει και η κλήρωση έτσι;; Επίσης δεν είναι απαραίτητο ότι υπάρχει έμπειρος παίκτης.
Και δηλαδή, εσύ θεωρείς πιθανό ότι η μαφία, ρίσκαρε τον αφανή της παίκτη για να καρφώσει κάποιον που έμοιαζε πιο πολύ με συγκάτοικο παρά με πληροφοριοδότη;; Αλήθεια τώρα;;

Ο μαφιόζος που καρφώνει, αν δεν κάνω λάθος, στέλνει και το μήνυμα στη ΣΕ. Άρα δεν τίθεται θέμα εξαναγκασμού. Πιστεύω ότι η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης, κάτι που άμεσα καθιστά υπόπτους τον Τάσο και τον Πάι, όμως η Μελανία θα μπορούσε να έχει κατά νου και κάποιο άλλο άτομο που ψήφισε Τάσο. Ισως πάντως είναι καλό να φύγει ένας από τους 2 (όπως φαίνεται ότι θα γίνει), για να βγάλουμε καλύτερα συμπεράσματα...
Και εγώ δεν βλέπω ιδιαίτερη ουσία ανάμεσα στα ποστς των kleop και ultra και πιστεύω ότι ανάμεσά τους θα μπορούσε να κρύβεται κάποιος κακός. Θα φανεί αυτό και από τη μετέπειτα στάση τους...

Κι εγώ αυτό λέω... Τάσος η φρικ για να ξεκαθαρίσει κάπως το πράγμα...
Επίσης έχεις δίκιο για το ότι ο μαφιόζος που καρφώνει στέλνει πιμι



Υγ. Διαβάζω το ποστ του Τάσου και επανέρχομαι με ψήφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σήμερα, σαν Ζωή δίνω παράταση...
Δεν μπορώ με σιγουριά να πω αν ο PieMaker και ο Τάσος είναι μαφιόζοι... Για να είμαι ειλικρινής, πιο αθώος μου φαίνεται ο PieMaker, γιατί πολύ απλά, μπήκε στο κόπο να έχει κάποια συνεισφορά και δεν "κρύφτηκε" για να εμφανιστεί για την ψήφο.
Και πάλι όμως, Φρικ είναι αυτός οπότε δεν είμαι σίγουρη!

kleop και από εμένα...


Σήμερα, σαν Ζωή δίνω παράταση...
σαν στίχος από σκυλάδικο δε φαίνεται; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αυτό πραγματικά νομίζω ότι είναι παραπλανητικό... Μα είμαστε καλά; Μπορούν να "ξεφορτωθούν" ένα παίκτη και δε θα το κάνουν; Το ζήτημά τους είναι να μείνουν λιγότεροι παίκτες, οπότε δε βλέπω καθόλου πώς βοηθάει! Και στην τελική αν δεν ήθελαν να προδοθούν πολύ, θα έκαναν μία δολοφονία "ήσυχη", σκοτώνοντας ένα παίκτη που δε μιλάει πολύ!
Αυτά παιδιά είναι τα βασικά, τι συζητάμε τώρα! :hmm:

Παραπλανηση για τι; Εγω τα γεγονοτα σχολιασα. Σημερα έπρεπε να ειχαμε μια δολοφονια, σωστα; Μέσα στα πιθανα σεναρια πορνη,μαγισσα,γιατρος,αλεξισφαιρο γιλεκο συγκαταλεγεται και αυτο κατα τη γνωμη μου.

ενώ θα μπορούσες να ψηφίσεις εμένα ή τον piemaker που άντε έχουμε πει και 5 μ@λ@κιες παραπάνω, επιλέγεις εκείνον και ωθείτε έναν αθώο στην αποχώρηση...

Θα μπορουσα ναι, απλα μου φανηκε απότομο το πως "έπεσαν" να σε φάνε (οπως κανουν και τωρα) και νταξ πρωτη ψηφοφορια ηταν..Αυτο βεβαια που ολοι λετε οτι ο Ηλιας ηταν αθωος με τι επιχειρηματα το στηριζετε; Το λετε παρα πολλοι. Επισης ειπες παραπανω οτι (και οχι μονο εσυ,και αλλοι το ειπαν) οτι παιζω συγκρατημενα και απλα οτι πιανω κουβεντουλα και ψηφιζω στην τυχη. Αρχη του παιχνιδιου ειναι ακομα, δεν ειναι αφυσικο να ειμαστε λιγο συγκρατημενοι.
Αυτά από μένα, φευγω για δουλεια γιατι ψιλοαργησα, τα λεμε αργοτερα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μα οι περισσότεροι αυτό λένε.
Ο Χάρης μόνο το έχει πει ανοιχτά. Όλοι οι άλλοι που σχολιάζουν ενεργά λέτε ότι δεν πέτυχε.

Δηλαδή η ψήφος του Ηλία σε κείνη την φάση και έτσι όπως έγινε, δεν ήταν αρκετή για να σε κάνει να πάρεις έστω μία θέση έτσι;;
Έπρεπε να σχολιάσω τι σε μια ψήφο που έπεσε, με βάση τα λεγόμενα του Ηλία, για να προστατέψει τον εαυτό του;

Παίζει και η κλήρωση έτσι;; Επίσης δεν είναι απαραίτητο ότι υπάρχει έμπειρος παίκτης.
Και δηλαδή, εσύ θεωρείς πιθανό ότι η μαφία, ρίσκαρε τον αφανή της παίκτη για να καρφώσει κάποιον που έμοιαζε πιο πολύ με συγκάτοικο παρά με πληροφοριοδότη;; Αλήθεια τώρα;;
Δλδ θεωρείς ότι είναι όλοι αρχάριοι ή με λίγα παιχνίδια πάιχτες δεν υπάρχει σε έναν εκ των αρχιμαφιοζος και δύο φανερούς ένας έμπειρος που να τους οργανώσει. Εγώ λέω ότι με βάσει την θεωρία μου στην θέση του κρυφού είναι άπειρος παίχτης ή παίχτης που εύκολα θα φανεί τι είναι.

Επίσης γτ αποκλείεις να χρησιμοποίησαν κάρτα. Πιθανότητα μικρή αλλα υπαρκτή, μην την αρνήσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μάλιστα...
Ώρα για ψήφο λοιπόν..

Περίμενα πραγματικά πάρα πολύ τον Τάσο, για να δω τι θα πει. Και τι έκανε;; Έκραξε κι αυτός όσους είχαμε κράξει για την κενή ουσίας συμμετοχή, τώρα θεωρεί τον i_lie_us ξεκάθαρα αθώο και έκραξε όσους τον ψηφίσαμε, δεν είπε σχεδόν τίποτα για το κάρφωμα(είπε ότι θεωρεί μαφιόζο την Μελανία, λες και αν δεν είναι θα μας έλεγε ότι δεν το πιστεύει, αφού τον καίει) και ρίχνει ψήφο στον τραφ, δηλαδή πάλι δεν στηρίζει τον εαυτό του. Εμένα αυτό μου δείχνει μια τρικυμία εν κρανίω.

Υπάρχουν δύο πιθανότητες:
1. Η Μελανία είχε δίκιο και ο Τάσος είναι μαφιόζος. Αλλά τότε γιατί δεν προσπαθεί να σώσει το τομάρι του;; Γιατί δεν ψηφίζει Πάι;; Γιατί δεν παίζει μια κάρτα;;
2. Ο Τάσος δεν είναι μαφιόζος και ξέρει κάτι. Αλλά και πάλι γιατί δεν προσπαθεί να μας το δείξει λίγο καλύτερα;; Και πάλι, γιατί δεν προσπαθεί να σώσει τον εαυτό του.

Και για να τελειώνω. Χθες υπερασπίστηκα τον Τάσο και ψήσισα i_lie_us, γιατί πίστευα ότι ο Τάσος είχε να προσφέρει κάτι στο παιχνίδι. Μετά από μία μέρα και 2-3 απογοητευτικά ποστ δεν το βλέπω αυτό να συμβαίνει. Ελπίζω η αποχώρησή του να βοηθήσει κάπως.

Τάσος97 από μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω παιδια σημερα δεν θα ψηφισω γτ ειμαι απο κινητο και δεν ειμαι σπιτι μου και αν ψηφισω ακυρα θα με κραξετε οποτε το αφηνω
Και βεβαια η επιθεση προς το παιξιμο μου συνεχιζεται
Σιγα μην ηθελα να σωσω τον pie αφου ο ιδιος στην αρχη τον ψηφισα
Η αλλαγη ψηφου μου μπορει να θεωρηθει και αδικαιολογητη αλλα με εχει εκνευρισει ο i lie us
Νταξ το ξερω παιδικο ειναι αυτο που εκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 28/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> kleop
  4. Emilouko --> Τάσος97
  5. JKaradakov --> Τάσος97
  6. johnietraf
  7. kleop --> JKaradakov
  8. Libertus --> Τάσος97
  9. Nefeli Graf --> kleop
  10. PieMaker --> thomas l.
  11. Sommerfeld --> PieMaker
  12. thomas l. --> PieMaker
  13. tsarachaf --> Τάσος97
  14. ultraviolence --> kleop
  15. Σπυρακος (^^) --> PieMaker
  16. Τάσος97 --> johnietraf

Ψήφοι
5 Τάσος97
3 kleop
3 PieMaker
1 JKaradakov
1 Sommerfeld
1 thomas l.
1
johnietraf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Χρησιμοποιω κάρτα και ακυρώνω την ψήφο του Thomas l. σε μένα. Ειμαι από κινητό και δε μπορώ να το επεξεργαστω περαιτέρω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τέλος ψηφοφορίας για σήμερα. MVP ο Τάσος με 5 ψήφους. Ωστόσο, κάθεστε...; Το βράδυ η ΣΕ έλαβε pm από το δικηγόρο, ο οποίος επιθυμεί το μηδενισμό των ψήφων του Τάσου στη σημερινή ψηφοφορία. Συνεπώς οι ψήφοι του είναι 0 κι όχι 5. MVP της σημερινής ημέρας είναι η kleop κι η οποία μεταφέρεται στη χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Τρίτη 28/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> kleop
  4. Emilouko --> Τάσος97
  5. JKaradakov --> Τάσος97
  6. johnietraf
  7. kleop --> JKaradakov
  8. Libertus --> Τάσος97
  9. Nefeli Graf --> kleop
  10. PieMaker --> thomas l.
  11. Sommerfeld --> PieMaker
  12. thomas l. --> PieMaker (ακυρώθηκε)
  13. tsarachaf --> Τάσος97
  14. ultraviolence --> kleop
  15. Σπυρακος (^^) --> PieMaker
  16. Τάσος97 --> johnietraf

Ψήφοι
3 kleop
2 PieMaker
1 JKaradakov
1 Sommerfeld
1 thomas l.
1 johnietraf
0 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf
  9. PieMaker
  10. Sommerfeld
  11. thomas l.
  12. tsarachaf
  13. ultraviolence
  14. Σπυρακος (^^)
  15. Τάσος97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τωρα λες και το ξερε ο piemaker τι θα παιχτει και αφαιρεσε τη μια του ψηφο..τι να πω..δε ξερω..ολα εγιναν τοσο γρηγορα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top