Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
2) Ενδιαφέρους αντιδράσεις εννοείς την κατηγορία για την ψήφο ή αυτά που σχολίασες πριν για όποιους είπαν κάτι αρνητικό για το Θωμά; Ρωτάω γιατί μπερδεύτηκα. :P
Sommerfeld παίζεις πρώτη φορά;

Και τα δύο...Μερικες οπως του thomas τις έχω ήδη σχολιασει και περιμενω τυχον διευκρινισεις απο μερος τους για να μπουν τα πραγματα σε μια ταξη...Άλλοι πάλι όπως η Melania και ο PieMaker φαίνεται να πιανονται απο το γεγονός της αποχωρησης του i_lie_us οι μεν για να τον υπερασπιστουν, οι δε για να τον κατηγορησουν ως μαφιοζο που προδοθηκε και απλα επαιζε μονος...Τέτοιοι επιμονοι τσακωμοι όπως και η πρωτη αντιδραση της Melania (<<ρε παιδια ο ηλιας ειναι αθωος, επιστρεφω με σεντνι post>> με μια ακατανικητη σιγουρια) σιγουρα δεν περνανε απαρατηρητα απο κανεναν μας...Καθενας μας απο εκει και περα βγαζει τα συμπερασματα του....

ναι είναι η πρώτη φορα που παίζω αλλά διαβασα το palermo 40 που ειπε καποιος στην 1η σελιδα και καπως εξοικιωθηκα με τις ιντρικες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Χαχαχα, έλεγα ότι δεν είχε δημιουργηθεί εκείνη την ώρα κύμα ενάντια στον Ηλία μονάχα αλλά και στον Φρικ με δύο απανωτές ψήφους. :P

Πιο εμφανές ήταν το κύμα εναντίον του Ηλία, και πρόσεξα αυτό, ότι όταν υπήρξαν υποψίες για να φύγει αυτός ή ο Τάσος (δεν το έχω διευκρινίσει ακόμα, αναμένω την επίθεση του Τάσου :P) έγινε ο κακός χαμός.
Εγώ προσέχω Τάσο και φρικ.


Και τα δύο...Μερικες οπως του thomas τις έχω ήδη σχολιασει και περιμενω τυχον διευκρινισεις απο μερος τους για να μπουν τα πραγματα σε μια ταξη...Άλλοι πάλι όπως η Melania και ο PieMaker φαίνεται να πιανονται απο το γεγονός της αποχωρησης του i_lie_us οι μεν για να τον υπερασπιστουν, οι δε για να τον κατηγορησουν ως μαφιοζο που προδοθηκε και απλα επαιζε μονος...Τέτοιοι επιμονοι τσακωμοι όπως και η πρωτη αντιδραση της Melania (<<ρε παιδια ο ηλιας ειναι αθωος, επιστρεφω με σεντνι post>> με μια ακατανικητη σιγουρια) σιγουρα δεν περνανε απαρατηρητα απο κανεναν μας...Καθενας μας απο εκει και περα βγαζει τα συμπερασματα του....

ναι είναι η πρώτη φορα που παίζω αλλά διαβασα το palermo 40 που ειπε καποιος στην 1η σελιδα και καπως εξοικιωθηκα με τις ιντρικες:P

Μα αυτό ακριβώς θέλω,να τραβήξω την προσοχή σας.. Γιατί μπορώ πραγματικά να βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Και τα δύο...Μερικες οπως του thomas τις έχω ήδη σχολιασει και περιμενω τυχον διευκρινισεις απο μερος τους για να μπουν τα πραγματα σε μια ταξη...Άλλοι πάλι όπως η Melania και ο PieMaker φαίνεται να πιανονται απο το γεγονός της αποχωρησης του i_lie_us οι μεν για να τον υπερασπιστουν, οι δε για να τον κατηγορησουν ως μαφιοζο που προδοθηκε και απλα επαιζε μονος...Τέτοιοι επιμονοι τσακωμοι όπως και η πρωτη αντιδραση της Melania (<<ρε παιδια ο ηλιας ειναι αθωος, επιστρεφω με σεντνι post>> με μια ακατανικητη σιγουρια) σιγουρα δεν περνανε απαρατηρητα απο κανεναν μας...Καθενας μας απο εκει και περα βγαζει τα συμπερασματα του....

ναι είναι η πρώτη φορα που παίζω αλλά διαβασα το palermo 40 που ειπε καποιος στην 1η σελιδα και καπως εξοικιωθηκα με τις ιντρικες:P

Από κάπου πρέπει να πιαστούμε όμως όλοι μας Sommer για να αρχίσει να κυλάει το πράγμα, είτε από τσακωμούς είτε από εκφράσεις των άλλων κτλ. Εγώ παραδείγματος χάρη μπορεί να θεωρήσω ύποπτο ας πούμε που αν και πρώτη σου φορά όπως λες έχεις έναν τόσο συγκρότημένο λόγο και μπήκες κατευθείαν στο ψητό με σχολιασμούς κτλ, πράγμα σπάνιο για πρωτάρη.

Σας αφήνω προς το παρόν εγώ παιδιά, θα επιστρέψω το απόγευμα, δουλεύω μεσημέρι σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Καλημέρα! Δεν προλαβαίνω να δημοσιεύσω πολλά πράγματα, αλλά έχω ανέπτυξα χθες το βράδυ τις σκέψεις μου για παν ενδεχόμενο λόγω δολοφονίας... θα επανέλθω σε λιγάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.

Και τι έχεις συμπεράνει ως τώρα;

Από την αλλαγή της ψήφου μου και μετά... τίποτα:P!!
Με βάση το πως εξελίχθηκε η όλη ψηφοφορία, παρέθεσα τα 3 άτομα που θεωρώ περισσότερα.

Και τα δύο...Μερικες οπως του thomas τις έχω ήδη σχολιασει και περιμενω τυχον διευκρινισεις απο μερος τους για να μπουν τα πραγματα σε μια ταξη...Άλλοι πάλι όπως η Melania και ο PieMaker φαίνεται να πιανονται απο το γεγονός της αποχωρησης του i_lie_us οι μεν για να τον υπερασπιστουν, οι δε για να τον κατηγορησουν ως μαφιοζο που προδοθηκε και απλα επαιζε μονος...Τέτοιοι επιμονοι τσακωμοι όπως και η πρωτη αντιδραση της Melania (<<ρε παιδια ο ηλιας ειναι αθωος, επιστρεφω με σεντνι post>> με μια ακατανικητη σιγουρια) σιγουρα δεν περνανε απαρατηρητα απο κανεναν μας...Καθενας μας απο εκει και περα βγαζει τα συμπερασματα του....

ναι είναι η πρώτη φορα που παίζω αλλά διαβασα το palermo 40 που ειπε καποιος στην 1η σελιδα και καπως εξοικιωθηκα με τις ιντρικες:P
Όπα, όπα, μισό λεπτό, γιατί μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε μου φαίνεται. Δε δήλωσα ΠΟΤΕ σίγουρος για την ενοχή του Eyeliner, απλά είπα ότι δε θα μου έκανε εντύπωση αν τελικά ήταν μαφιόζος, παρά το γεγονός ότι έπαιζε "μόνος". Εδώ που τα λέμε όμως ρε παιδιά, αυτό το "έπαιζε μόνος" είναι λίγο σχετικό. Από τη στιγμή που πήρες τόσες ψήφους μαζεμένες τόσο ο Τάσος, όσο κι εγώ, ΙΣΩΣ και να μην έπαιζε μόνος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ήλιος ανέτειλε στην πόλη του παλέρμο. Ο dimijim βγήκε πρώτος απ όλους στου δρόμους, αυτόν δε μπορούσε να τον πειράξει κανείς. Μύρισε αίμα και θάνατο. Δύο χρόνια μετά, ο τρόμος κάνει την εμφάνισή του ξανά σ αυτήν την πόλη. Ακολούθησε τη μύτη του και κάτι μύγες που είχαν μαζευτεί και πήγε σε μια αλάνα. Εκεί βρήκε ένα πτώμα, γυρισμένο ανάποδα. Το πλησίασε, το ακούμπησε προσεχτικά και το γύρισε απ την κανονική. Είδε το πρόσωπο του. Σοκαρίστηκε. Μετά από λίγα λεπτά σκέψης έκανε την πρώτη του κίνηση. Έβγαλε το κινητό απ την τσέπη και πάτησε redial. "Έλα Σύλβια αγάπη μου, τι κάνεις; ... Ναι, ναι, ναι κι εγώ σ αγαπάω! ... Όχι, όχι, δε σε απατάω με τον dume, μη ζηλεύεις. ... Ναι, καλά κατάλαβες, είμαι λίγο περίεργα. Ήθελα να σου πω κάτι. Εκείνη την ωραία τουαλέτα που φορούσες και στο 40 την έχεις ακόμη; ... Χαίρομαι, σίδερωσέ την! Το βράδυ θα σε πάω σε ένα μεγάλο after-the-funeral party. ... Ναι, καλά κατάλαβες. ... Σ αφήνω γιατί πρέπει να το πω στην υπόλοιπη πόλη, με περιμένει. ... Κι εγώ σ αγαπώ. ... Φιλάκια. ... Όχι εσύ κλείσε. ... Εσύ θα κλείσεις. ... Μα σειρά σου είναι. ... Οκ, μη φωνάζεις! Κλείνω, γεια.".
Επέστρεψε στην πόλη.
Ναι, κάποιοι το έχετε καταλάβει ήδη.
Ήταν κορίτσι.
Ήταν η Μελανία!
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μελανία, αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι, χωρίς φυσικά να έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια. Η αποκάλυψη του ρόλου σου θα γίνει μετά τη λήξη του παιχνιδιού.

Ψηφοφορία για Τρίτη 28/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. johnietraf
  7. kleop
  8. Libertus
  9. Nefeli Graf
  10. PieMaker --> thomas l.
  11. Sommerfeld
  12. thomas l.
  13. tsarachaf
  14. ultraviolence
  15. Σπυρακος (^^)
  16. Τάσος97

Ψήφοι
1 thomas l.

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Πάει η Μελανίτσα... Κρίμα γιατί έφυγε ένας πολύ δυνατός παίχτης:(. Από την άλλη, βέβαια, μπορεί να επιστρέψει ξανά κάποια στιγμή, οπότε ας μη βιαστούμε να τα βάψουμε μαύρα.

ΩΣΤΟΣΟ πιστεύω ότι αυτή τη φορά δεν έπεσε μέσα στα άτομα που κατηγορούσε, τουλάχιστον όχι στο 100%, κι έτσι οι μαφιόζοι κατάφεραν να τη φάνε με συνοπτικές διαδικασίες και να ρίξουνε το βάρος των υποψιών στα άτομα που είχε κατηγορήσει...

Edit: Ρε συ Δημήτρη, με την Ηχώ από το υπερπέραν, δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής η Μελανία; Με μπέρδεψε αυτό "αποχωρείς οριστικά", γι' αυτό το λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Edit: Ρε συ Δημήτρη, με την Ηχώ από το υπερπέραν, δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής η Μελανία; Με μπέρδεψε αυτό "αποχωρείς οριστικά", γι' αυτό το λέω...
Εγώ μια χαρά έκανα τη δουλειά μου... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Βρε παιδιά με την οριστική αποχώρηση δεν σημαίνει ότι έχουμε κάρφωμα; Ότι δηλαδή είτε η Μελανία ήταν μαφιόζος που απέτυχε στο κάρφωμα, είτε ήταν πολίτης που καρφώθηκε; Αυτό κατάλαβα εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Εγώ μια χαρά έκανα τη δουλειά μου... :whistle:

Βρε παιδιά με την οριστική αποχώρηση δεν σημαίνει ότι έχουμε κάρφωμα; Ότι δηλαδή είτε η Μελανία ήταν μαφιόζος που απέτυχε στο κάρφωμα, είτε ήταν πολίτης που καρφώθηκε; Αυτό κατάλαβα εγώ...

Μπερδεύτηκα, οπότε ξαναρωτάω. 'Έστω ότι παιχτεί η κάρτα "ηχώ από το υπερπέραν", η Μελανία έχει το δικαίωμα συμμετοχής ή όχι;;

Libertus, πάω να κάνω ένα refresh τους κανόνες και επιστρέφω για σχολιασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα, οπότε ξαναρωτάω. 'Έστω ότι παιχτεί η κάρτα "ηχώ από το υπερπέραν", η Μελανία έχει το δικαίωμα συμμετοχής ή όχι;;
Όχι. Η Μελανία δεν ξαναμιλάει εδώ, δε μπορεί να επιστρέψει και κανείς δε μπορεί να μάθει την ιδιότητά της με κάρτα ή ρόλο. Έχει αποχωρήσει οριστικά από το παιχνίδι, δεν έχει γίνει φάντασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα, οπότε ξαναρωτάω. 'Έστω ότι παιχτεί η κάρτα "ηχώ από το υπερπέραν", η Μελανία έχει το δικαίωμα συμμετοχής ή όχι;;

Libertus, πάω να κάνω ένα refresh τους κανόνες και επιστρέφω για σχολιασμό.
Όχι, δεν έχει, γιατί η ηχώ επαναφέρει τα φαντάσματα και όχι τους παίκτες που αποχωρούν οριστικά.
Έχω κάνει ΣΕ παιδιά, κάτι ξέρω. :P

Όχι. Η Μελανία δεν ξαναμιλάει εδώ, δε μπορεί να επιστρέψει και κανείς δε μπορεί να μάθει την ιδιότητά της με κάρτα ή ρόλο. Έχει αποχωρήσει οριστικά από το παιχνίδι, δεν έχει γίνει φάντασμα.
Άσε με να απαντήσωω! :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ανετα!

Λοιπον,ψηφίζω i_lie_us γιατι το post του περι αγωνιας και οτι ειναι το πρωτο του παιχνιδι μου φανηκε καπως αλλα οκ νωρις ειναι ακομα ισως να κανω και λαθος
Πολύ άκυρο. Είναι λες και κάπου θες να πας να χωθείς και να κρυφτείς. Λόγια με το σταγονόμετρο.
Λοιπον, αργησα λιγο αλλα ευτυχως προλαβα...

Αν πρέπει να ριξω αναγκαστικα ψηφο με αιτιολογηση θα ψηφισω τον PieMaker γιατί ήταν ο πρώτος πρώτος που έριξε ψήφο σε άλλο μέλος με όχι και τόσο πετυχημενη δικαιολογια και μπορω να πω οτι καπως με παραξενεψε...Είναι και η αρχή βέβαια, ακομη υποθεσεις κανουμε...Παντως εγω ψηφισα!
Χθες φορέθηκε πολύ το ρανδομιες και άκυρη ψήφος οπότε από δω και στο εξής μάλλον θα φορεθεί το πάντως εγώ ψήφισα. Τι δικαιολογία είναι αυτή;
χωρις να εχω καταλαβει εντελως ποιοι ειναι οι κακοι κατι που φυσικα δεν γινεται σημερα ημουν αναμεσα στον piemaker και στον i lie us οπως εξηγησα και ποιο πανω τα οποια οποιος θελει τα θεωρει και ανουσια
τεσπα
σημερα θα ψηφισω τον piemaker καθως δεν υπηρχε διακιολογια σε αυτο που εκανε στην αρχη του παιχνιδιου
Γιατί ποιος από εμάς κατάλαβε; Και ψηφίζεις φρικ επειδή έκανε κάτι χωρίς διακιολογία ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ μάλιστα του παιχνιδιού; wtf
Αλλάζω την ψήφο μου από τσαφτσουφ σε i_lie_us
H αιτιολογία αργότερα, γιατί τώρα δε μπορώ.
πολύ ξαφνική ψήφος αλλαγής. Θα μπορούσες να παραμείνεις ουδέτερος και να αφήσεις τους υπόλοιπους να αποφασίσουν. Και για να δούμε την αιτιολόγηση...
αλλαγη ψηφου σε i lie us θα εξηγησω σε λιγο
αιντε κι εσύ ξαφνική αλλαγή ψήφου. Να σωθεί ο φρικ; Αντε να δούμε τις εξηγήσεις κι από σένα...
Έπεσα για ύπνο και έγινε της κολάσεως. Ευτυχώς σηκώθηκα την κατάλληλη στιγμή. Ακολουθεί σεντονάκι με τα σημαντικότερα σημεία της ημέρας.

ο λογος που ψηφισα τον φιλο ειναι το οτι νευριασε με τον φιλο piemaker και δεν τον ψηφισε για κανεναν αλλο λογο
αν μπορουσα και εγω θα ψηφιζα τον ιορδανη αλλα δεν το κανα
επισης οπως ειπα ημουν αναμεσα σε αυτους τους δυο και ο i lie us απο τ πρωτα λογια του με τον ορισμο << ομαδα >> μπορει να εννουσε την μαφια και ακομα δεν με επεισαν καθολου οι λογοι που ψηφισε τον τασο
είσαι πολύ άκυρος
Αν ειναι η οχι ο φιλος κακος δεν θα το μαθουμε τωρα αλλα το θεωρω πολυ επιπολαιο το παιξιμο του και για αυτο αλλαξα ψηφο
Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι θεωρω και τον piemaker εντελως αθωο
Αν εκανα λαθος ˊ σωστο θα το δουμε στην πορεια
δηλαδη το δικό σου το παίξιμο είναι τελείως σωστό και χωρίς καμμία δόση επιπολαιότητας; Τα βλέπεις αυτά που γράφεις;
O Ηλίας ήταν αθώος ρε παιδιάαααα.
Να αναμένετε δικό μου σεντόνι αργότερα με σχολιασμό, είμαι έξω τώρα.
Συγκάτοικοι;
[...]

Δεν υπήρξε ποτέ ρεύμα κατά του Τάσου... Και μην με κατηγορήσετε ότι το έκανα εγώ, γιατί εγώ ψήφισα λίγο πριν τις οχτώ.

Eπισημαίνω για άλλη μια φορά ότι δεν έγινε καμία προσπάθεια να σωθεί ο Ηλίας...

[...]
Μη χτυπιέσαι για άδικο λόγο. Ούτε προσπάθεια να σωθεί ο Ηλίας έγινε, εγώ και ο φρικ τη σκαπουλάραμε εν τέλει.
Όχι, φάση έμεινα όσο μπορούσα και έγραψα ό,τι μπορούσα καλύτερα μέχρι να φύγω.
πλάκα κάνουμε :P
Καλημερα και απο μενα!:P

Μηπως εισαι μαφιοζα κυρια μελανια;Γιατι βροντοφωναζεις οτι υπερασπιστηκες τον ηλια;Ασε τον κοσμο να επιλεξει.
Δεν ξερουμε τι ηταν ο ηλιας αλλα φαινεται οτι θα ειναι καλυτερος απο τον διολου υποπτο τασο,που δεν πολυμιλαει κιολας.Κριμα που εφυγε και το παιδι και καθονται εδω μεσα αλλοι.

Μεγαλος χαμουλης εγινε παλι.Αλλοι ηταν κατα του Τασου μετα στραφηκαν κατα του i_lie_us με αποτελεσμα να φυγει...
Ομολογω πως εχω μπερδευτει αρκετα εδω μεσα και με τα σεντονια παραπλανατε αρκετοι με αποτελεσμα να αλλαζετε αυτα που θελετε να πειτε.Οι μαφιοζοι κυκλοφορουν αναμεσα μας δυστυχως και πρεπει να τους βρουμε.Μπορει να ειναι μελη που δεν κινουν την υποψια αλλα και ατομα που εχουν μια αλαφα εμπειρια και ξερουν να επιχειρηματολογουν.Δεν πρεπει ομως να μας πιασουν κοροιδα...
Ψηφο δεν δινω ακομα γιατι περιμενουμε και τις εξελιξεις του μεσημεριου.Μπορει να συμβουν ανατροπες σημερα.
Το όλο ποστ με προβλημάτισε... Ή θες να πάρεις νωρίς μπρος μόνη σου ή απλά κάποιος σου λέει και τι να γράψεις. Είσαι πολυ ουδέτερη και με ανησυχεί.
*Μόλις είδα το θύμα της σημερινής δολοφονίας*
[...]

Τι να σου πω εμένα η απάντηση σου δεν με καλύπτει.. στην χειρότερη σου είπα, να ήταν ή ΑΜ (ας ελπίσουμε όχι, γιατί δεν μάθαμε κάτι) ή πόρνη. Μαφιόζο δεν τον κόβω... παραήταν μόνος του φρικ μου.
[...]
Εσύ πριν δεν έλεγες πως ο Ηλίας είναι αθώος (πιθανοί συγκάτοικοι; ) και τώρα λες για ΑΜ ή πόρνη;
Καλημέρα! Δεν προλαβαίνω να δημοσιεύσω πολλά πράγματα, αλλά έχω ανέπτυξα χθες το βράδυ τις σκέψεις μου για παν ενδεχόμενο λόγω δολοφονίας... θα επανέλθω σε λιγάκι.
αναμένουμε.


Και βλέπουμε σήμερα λοιπόν οριστική αποχώρηση αντί για μια τυπική δολοφονία. Εγώ δύο σενάρια σκέφτομαι:
1) Απλό κάρφωμα: Η Μελανία ήταν μαφιόζος και επιχείρησε κάρφωμα αλλά δεν πέτυχε οπότε φεύγει οριστικά και δολοφονία δεν είχαμε γιατί έδρασε ο γιατρός.
2) Απλό κάρφωμα: Η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης ή ντέντεκτιβ και έφυγε οριστικά και δολοφονία δεν έγινε γιατί έδρασε ο γιατρός.

Από τα δύο πιο πιθανό μου φαίνεται το πρώτο γιατί η μελανία δήλωσε πως ο ilieus είναι αθώος και πιθανοί συγκάτοικοι και μετά αρχισε να λεει άλλα περί του ρόλου τους. Πιστεύω πως οι δολοφόνοι σε αυτό το παλέρμο μάλλον αποτελούνται από το team: τζονυτραφ, ουλτρα, μελανια και σολε(την αλλη με το δρακο στο αβαταρ).

Σταματώ εδώ γιατί πρέπει να ετοιμάσω τα πράγματά μου να φύγω. Θα επιστρέψω γύρω στις 2-3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm:

Οριστική αποχώρηση - Μελανία.
Δεν έχουμε φάντασμα , άρα δεν πέτυχε η δολοφονία;:worry:
Αν κατάλαβα καλά από τους κανόνες πρόκειται για κάρφωμα και κατά τη γνώμη μου πετυχημένο. Η Αναστασία σ' όλα τα post της έδειχνε να ξέρει κάτι
Eμφανέστατα :hehe: τόσο πολύ βγήκα να καρφωθώ χαχαχα! Δεν έφαγα κανέναν εγώ, απλά προσπαθώ να μιλήσω λογικά σε αυτούς που δεν ακούνε :P Έχω επιχειρηματολογήσει πολλές φορές, υποψιαστείτε λιγάκι... Διόλου ύποπτος ο Τάσος;:hmm: Εγώ σε θεωρώ αυτόματα ύποπτη, γιατί σαν πολλοί εμφανίστηκαν να υποστηρίξουν τον Τάσο..

Ας εξηγηθώ και εγώ σιγά σιγά.

Κατ'αρχάς ξεκινάω από την ψήφο μου και την υπεράσπιση μου για τον Ηλία. Κατ'αρχάς προσέξατε όλοι ότι μόνο εγώ προσπάθησα να τον βοηθήσω και τον υποστηρίζω ανοιχτά; Είδατε ότι κανένας δεν ήρθε να τον σώσει, αλλά όταν έφερα την πλέον ισοψηφία έπεσαν όλοι να σώσουν τον Τάσο; Ποιος βγήκε να τον στηρίξει;; Κανένας!! Μα τι μαφία είναι αυτή, άφησε ήδη έναν μαφιόζο να φύγει χωρίς μάχη. Επικαλούμαι την κοινή λογική. Μην αφήνεστε στην τύχη παιδιά, ξυπνήστε λίγο. Όλοι όσοι σώσατε τον Τάσο, είστε πλέον στο στόχαστρο για μενα.



Πες τα.



Ας σκεφτούμε με ποια λογική θα μπορούσα να μιλάω με σιγουριά...

Πιθανές περιπτώσεις:
3. Ξέρω κάτι και είδα από ποιους ψηφίστηκε ίσως;
4. ΚΥΡΙΩΣ στηρίζομαι στο γεγονός όμως ότι όλες οι αλλαγές ψήφου και το ρεύμα έγιναν εναντίον του. Πολύ βολικό δεν νομίζετε;

Αγαπητά μου, it's show time!! Βγαίνω και παίζω πολύ πολύ ανοιχτά και σας λέω ότι αποτύχαμε σήμερα!! Δεν χτυπήσαμε μαφιόζο!!

Αχ ναι δεν το είδες το κύμα που δημιούργησα; :/: Έπαιξα πολύ απλά, έφερα απλά μια ισοψηφία, πετάχτηκαν όλοι εναντίον του Ηλία, ο Ηλίας έφυγε πανεύκολα και εγώ έκανα κύμα εναντίον του Τάσου! Μπράβο JKaradakov το βρήκες ;)
Τι συμβαίνει JK, χτύπησα φλέβα; :whistle:

Με λίγα λόγια:

Ο τάσος μέχρι τις 19.33 προηγείται, όπου ξαφνικά:
ultraviolence: https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198702&postcount=114
Nefeli Graf: https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198708&postcount=120
tsarachaf : https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198714&postcount=124

Και PieMaker και johnietraf αλλάζουν ψήφο, κατά του Ηλία. Πουθενά ούτε ένα ίχνος υποστήριξης :hehe:

Δεν ξέρω πόσοι μαφιόζοι έχουν μπλεχτεί σε αυτό, ούτε αν όντως ο Τάσος ξέφυγε κατά τύχη ή επίτηδες. Αλλά ένα επίσης όνομα ξέφυγε που ανέβαινε -κι ας μην το ξεχνάμε- PieMaker.
Αυτά προς το παρόν.


Σχολίασα παραπάνω σε ένα ποστ μου, ότι μπορεί να μην προστάτευαν τον Τάσο, αλλά τον φρικ με το κύμα, απλά εμένα μου φάνηκε ότι η ζυγαριά έγερνε από την μεριά του Τάσου.



Ακόμα όμως δεν μας έχεις απαντήσει γιατί δεν ήθελες να φύγει ο Τάσος... Η λογική σου είναι: είναι παλιός άρα και πιο χρήσιμος;

Πιο εμφανές ήταν το κύμα εναντίον του Ηλία, και πρόσεξα αυτό, ότι όταν υπήρξαν υποψίες για να φύγει αυτός ή ο Τάσος (δεν το έχω διευκρινίσει ακόμα, αναμένω την επίθεση του Τάσου :P) έγινε ο κακός χαμός.
Εγώ προσέχω Τάσο και φρικ.

Μα αυτό ακριβώς θέλω,να τραβήξω την προσοχή σας.. Γιατί μπορώ πραγματικά να βοηθήσω.

Κοιτώντας τα ποστ της νομίζω ότι προσπαθούσε να δώσει παντού στοιχεία. Δεν νομίζω ότι είναι μαφιόζα που απέτυχε στο κάρφωμα.
Είχε στοχοποιήσει φανερά τον pie και κατά κάποιον τρόπου τον Τάσο, γιατί κατά τα λεγόμενα της ήξερε κάτι.
Ήταν σίγουρη πως ήταν αθώος ο Ηλίας λόγω αυτών που στάθηκαν εναντίον του προφανώς . Με τις εξελίξεις αυτές και εγώ πιστεύω ότι ήταν αθώος ο Ηλίας.Δεν θα απολογηθώ όμως για την ράνδομ ψήφο μου στον πρώτο γύρο.
Η Αναστασία είναι πολύ καλή παίκτρια και καλό θα ταν να στηριχθούμε σ ' όσα έχει πει μέχρι τώρα.Ελπίζω να πρόλαβε να μας δώσει μια κατευθυντήρια γραμμή.



Το μόνο καλό είναι ότι δεν έγινε δολοφονία.Αν σώθηκε κάποιος από μάγισσα ή γιατρό , τότε κάποιος από μας ξέρει ποιον προσπάθησαν να σκοτώσουν.Καλό θα 'ταν να το εκμεταλλευτούμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μαλλον οι μαφιοζοι εχασαν μια συμμαχο τους σημερα,γιατι δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.
Λογω υποχρεωσεων θα επανελθω αργοτερα με ψηφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τις καλημέρες μου!! Πάμε στα σοβαρά λοιπόν.

Λοιπόν, σε γενικές γραμμές δεν πιστεύω ότι διώξαμε δολοφόνο σήμερα. Ο i_lie_us δεν φάνηκε να έχει υποστήριξη και συγκέντρωσε ψήφους αρκετά εύκολα. Θαρρώ ότι, εάν ήταν μαφιόζος, δεν θα τον άφηναν οι μαφιόζοι να αποχωρήσει τόσο εύκολα από τον πρώτο γύρο. Προσωπικά, δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε αρκετοί ότι ήταν προτιμότερο που έφυγε ο i_lie_us και όχι ο Τάσος. Γιατί δηλαδή, πώς αθωώθηκε κάπως ακριβώς ο Τάσος; Και ποιο είναι το σοβαρό επιχείρημα με το οποίο έφυγε ο i_lie_us, το οποίο τον καθιστά πιο ύποπτο; Φρικ, εσύ όχι μόνο τα υποστήριξες αυτά, αλλά άλλαξες και την ψήφο σου, ούτως ώστε να φύγει ο i_lie_us. Γιατί ήταν προτιμότερο να φύγει αυτός τελικά;


Αυτό είναι άδικο που λες για τους καινούριους :P Δεν θα μπορούν ασφαλώς να μιλήσουν με τρομερή επιχειρηματολογία από τώρα, αυτό δεν θα έκανε μπαμ;; Επίσης Τσαρα, η πλειοψηφία κατά του Ηλία ήταν εμφανής.

Πάμε λίγο να τα πούμε πάλι, γιατί έχουμε αρχίσει να χανόμαστε πάλι.

1. Δεν αθωώθηκε ο Τάσος και ούτε θα αθωωθεί και εύκολα, για να μην μπερδευόμαστε. Αν και η αλήθεια είναι ότι ακόμη δεν είμαι πολύ σίγουρος, για το πόσο ύποπτος είναι, αλλά ίσως και να με επηρεάζει το πως παίζει ο Τάσος συνήθως, οπότε προσωπικά θα τον έχω στο νου μου.

2) Αν κάποιος θέλει μπορεί να μιλήσει με μια χαρά επιχειρηματολογία, χωρίς να είναι μαφιόζοι. Θυμάμαι τα πρώτα παιχνίδια και των δυό σας, Χάρη και Μελανία, εσείς δηλαδή γιατί προσφέρατε μερικές σκέψεις τις προκοπής;; Ο Sommerfeld καινούριος δεν είναι; Γιατί προσπαθεί να γράψει 2-3 πράγματα(χωρίς να σημαίνει ότι τα λέει τέλεια, αλλά τουλάχιστον προσπαθεί);; Οπότε μην μου λες ότι είμαι άδικος με τους καινούριους, απλώς δεν πρόκειται να δώσω σε κανέναν περίοδο χάριτος, όταν έχουμε να κερδίσουμε ένα παιχνίδι..


Μα δεν σοκάρομαι, άμα ήταν τόσο σημαντικό να παιχτεί κάρτα θα είχε παιχτεί, αυτό σου λέω...

Εγώ από την άλλη δεν είμαι τόσο σίγουρος. Δεν βλέπω, γιατί κάποιος να ρισκάρει σε αυτή την φάση να παίξει κάρτα;;

Δεν υπήρξε ποτέ ρεύμα κατά του Τάσου... Και μην με κατηγορήσετε ότι το έκανα εγώ, γιατί εγώ ψήφισα λίγο πριν τις οχτώ.

Δεν είπα ποτέ ότι άρχισες το ρεύμα κατά του Τάσου. Απλά λέω ότι 4 άτομα τον ψήφισαν και άρχισε να μαζεύει ψήφους από το πουθενά την τελευταία ώρα της ψηφοφορίας. Αυτό το λες ρεύμα. Και γιατί μάζεψε τις ψήφους, επειδή ήταν ενθουσιασμένος!! Τρελό επιχείρημα. Ναι, όταν εγώ βλέπω κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το δεχτώ εύκολα.

Eπισημαίνω για άλλη μια φορά ότι δεν έγινε καμία προσπάθεια να σωθεί ο Ηλίας...

Ο Ηλίας(βαριέμαι να γράφω το nick συνέχεια), μόνος του μπήκε στο στόχαστρο, από κακό χειρισμό. Και πάλι έσπευσες να τον κρατήσεις στο παιχνίδι από ένστικτο;; Είσαι σίγουρη ότι είναι μαφιόζος ο Τάσος;; Ο οποίος Τάσος δεν μπήκε καν στον κόπο να αλλάξει ψήφο. Θα καρφωνόταν οι μαφιόζοι να σώσουν τον Τάσο, χωρίς να αλλάξει ο ίδιος την ψήφο του που είχε και άλλοθι;;

πες μου τα συμπεράσματα σου.

Δεν έχω ακόμη καλοσχηματισμένα συμπεράσματα. Προβληματίζομαι και από την στάση σου και από του φρικ και του Τάσου. Και δεν ξέρω ποιοι από τους αφανείς κρύβουν κάτι..

Αααα, συγγνώμη, ήμουν από κινητό και έξω και όταν κάθισα να γράψω το σεντόνι είχα αυτό στο μυαλό μου. Ωραία, έφερες εσύ την ισοψηφία. Δεν είδες ότι υπήρξε ένα ρεύμα;

Το ξανάπα, είδα ότι υπήρξε ψιλοάκυρη επίθεση, σε Τάσο, και λίγο λιγότερο σε φρικ και αντίδραση προς το άτομο που πήγε να το μπαχαλέψει παραπάνω. Χωρίς να σημαίνει ότι δεν τον πήρε άδικα η μπάλα.

Προφανώς. Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.

Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε...

Μόνο που εκείνη τη στιγμή δεν κινδύνευα αγαπητή Μελανία. Θα μπορούσα να κάτσω ήσυχος-ήσυχος στα αυγά μου και να μην μπω στο στόχαστρο. Προτίμησα όμως να ρισκάρω, για τους λόγους που παρέθεσα παραπάνω (δες την απάντησή μου στη Ντράμα)

Φρικ, είχες τρεις ψήφους. Άνετα μπορούσες να κινδυνέψεις, μην δουλευόμαστε τώρα και έγινε και μία αλλαγή ψήφου εναντίον σου. Ξέρεις ότι μπορεί να κινδύνευες στο τέλος. Όλα τ'άλλα που λες τα δέχομαι, αλλά μην λες ότι ήσουν και άνετα..

Αν δε σε κάλυψαν τα όσα έγραψα στη Μελανία, έχω να πω το εξής... Παίζω χωρίς φόβο, γιατί δεν έχω να χάσω τίποτα. Αντίθετα προσπαθώ να σπείρω τον πανικό και να ανατρέψω τις ισορροπίες του παιχνιδιού, για να κάνω κάποιον να λυγίσει... Όταν κατηγορείς κάποιον, είναι υποχρεωμένος να απαντήσει. Αν κάνει το λάθος και απαντήσει υπό το καθεστώς τρόμου, όλο και κάποιο λάθος θα κάνει;).

Μα γιατί να παίζει κάποιος με φόβο;; Ή μάλλον γιατί να το δείξει;; Τι σας έχει πιάσει όλους με το "παίζω ανοιχτά" και "παίζω χωρίς φόβο";; Λες κι αν συμβαίνει αυτό και θέλει κάποιος να το καλύψει δεν μπορεί. Ειδικά εσύ ας πούμε.

Υ.Γ: Από αύριο ξεκινάνε οι διακοπές μου, οπότε δε μπορώ να συμμετέχω με την ίδια συχνότητα, ούτε να παραθέτω συνεχώς σεντόνια, καθώς θα γράφω συνεχώς από το κινητό μου. Για το λόγο αυτό ζητώ την κατανόηση της ΣΕ και απ' όποιον μπορεί να συγχωνεύει τυχόν συνεχόμενα posts μου.

Μάλιστα, δεν σε αμφισβητώ, αλλά μπορείς να το πεις και λίγο βολικό ότι θα ψιλοπέσεις στην αφάνεια...

Καλημέρα και σε εσένα!!:D

1) Λογικο το ότι κίνησε υποψίες αυτη του η κινηση, το εξυπνότερο θα ηταν να πεταγε καπου αλλου την ψήφο του και να έφευγε καπως πιο διακριτικά...Και ένα ακόμη(μάλλον παρόμοιο) λάθος, το γεγονός ότι στις αλλαγες των ψήδων απο εκει που ψήφισε Τασο το άλλαξε και ψήφισε PieMaker που είχε επίσης αρχισει να ανεβαινει στις ψήφους και σχεδόν να ισοψηφιζει...Αν και δεν μου κάθεται καλά αυτό και το βρίσκω μεγάλη βλακεία κάποιος να ομολογεί σχεδόν στο post του ότι η μαφια θα του τα ψαλει αν κανει καποιο λαθος(γιατι αν καταλαβα αυτος ηταν και ενας λογος που εφυγε ο ηλιας), θεωρω ότι ήταν απλά κινήσεις απελπισιας και ενδεχομενως θυμού(??), τα επιχειρηματα με τα οποια ψηφιζε τον Τασο(τα οποια μετα έκανε γαργαρα ψηφιζοντας τον Piemaker)είναι σιγουρα αστεια...Μου φαινεται χαζο και εντελώς άσκοπο ενας μαφιοζος να σκορπαει υποψιες απο το πρωτο κιολας post, να ψηφιζει χωρις επιχειρηματολογια κινδυνευοντας να στιγματιστει απο τους άλλους και στο τέλος να μας γράφει και ένα ολοκληρο σεντόνι στο οποιο μας μιλαει για την στεναχωρια του που τον ψηφισαν κλπ...Γιατι να κατσει να γραψει ολοκληρο σεντόνι τωρα που βγηκε ούτως ή άλλως?? Εγώ στην θεση του θα πέταγα ένα <<καλή συνέχεια παιδια, καλο παχνιδι>> και τέλος...Δεν μου κολλάει αυτό...

Δύο πραγματάκια:
1. Είναι πάρα πολύ εύκολο, ένας νέος μαφιόζος να κάνει τέτοια λάθη, λόγω απειρίας. Και μετά να τρέχει η ομάδα να τα μαζέψει και να καρφώνεται. Οπότε όταν η ομάδα δεν είναι βέβαιη είναι πολύ πιο έυκολο η ομάδα να μην το παιδέψει πολύ και να τον αφήσει στην τύχη του με την ελπίδα να αθωωθεί.
2. Το σεντόνι στο τέλος, λέγεται τελευταία λόγια, είναι η ευκαιρία ενός φαντάσματος να αναλύσει τις σκέψεις του και να πείσει τους υπόλοιπους για το τι πιστεύει. Έτσι πρέπει να γίνεται για να προχωράει το παιχνίδι.

Δευτερη φορα που προσπαθεις να φανεις αθώα. :hmm:

Όλοι αυτό προσπαθούν, εδώ που τα λέμε, αλλά ναι μας τα λέει πολύ παράξενα. Πρακτικά γιατί δεν λέει τίποτα και το παίζει αθώα.

Μα αυτό ακριβώς θέλω,να τραβήξω την προσοχή σας.. Γιατί μπορώ πραγματικά να βοηθήσω.

Έλα ρε Μελανία, έλα ρε Μελανία. Όχι κι έτσι ρε συ. Αυτό το ξέρεις ότι δεν είναι επιχείρημα. Απλά προσπαθείς να το παίξεις καλή και άγια. Δεν πάει όμως έτσι.


Μάλιστα. Η Μελανία δολοφονήθηκε;; Επιστρέφω σε λίγο με σχόλιο για την δολοφονία. Που δεν είναι δολοφονία αλλά τέσπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Η μελανια που ειπε οτι η ηλιας ηταν αθωος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Η μελανια που ειπε οτι η ηλιας ηταν αθωος
Ζημια μου μαλλον

Εξηγήσου λίγο καλύτερα :P Δεν κατάλαβα τι εννοείς μ' αυτό to post.

Α edit το σβησες το 2ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Όχι. Η Μελανία δεν ξαναμιλάει εδώ, δε μπορεί να επιστρέψει και κανείς δε μπορεί να μάθει την ιδιότητά της με κάρτα ή ρόλο. Έχει αποχωρήσει οριστικά από το παιχνίδι, δεν έχει γίνει φάντασμα.

Ούτε τυμβωρυχία μπορούμε να πετάξουμε δηλαδή, σωστά;;

Σε κάθε περίπτωση δε μπορώ να καταλάβω γιατί αποχώρησε μόνο ένα άτομο σήμερα. Παραθέτω δύο πολύ σημαντικά κομμάτια από τους κανόνες:

1)Απλό κάρφωμα
Μια φορά σε όλο το παιχνίδι οι μαφιόζοι έχουν το δικαίωμα να κάνουν το απλό κάρφωμα. Για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να υπάρχουν δύο ή περισσότεροι μαφιόζοι εντός παιχνιδιού. Ο μαφιόζος που καρφώνει στέλνει με προσωπικό μήνυμα στη ΣΕ τον παίκτη που θεωρεί πως έχει έναν από τους δυο ρόλους του ντετέκτιβ ή του πληροφοριοδότη. Εάν αυτό είναι έγκυρο, ο παίκτης που καρφώθηκε αποχωρεί ΟΡΙΣΤΙΚΑ και πραγματοποιείται η τρέχουσα δολοφονία από τον έτερο δολοφόνο. Δεν είναι ανάγκη να δηλωθεί ποιος εκ των δύο (ντετέκτιβ ή πληροφοριοδότης) είναι ο ρόλος αυτού που υποδεικνύεται. Εάν το κάρφωμα δεν είναι έγκυρο, ο δολοφόνος που έκανε το κάρφωμα πεθαίνει ΟΡΙΣΤΙΚΑ και γίνεται δολοφονία εκείνη την ημέρα (την οποία πραγματοποιεί ο έτερος δολοφόνος).

2)Εφόσον είναι οι κρυφοί μαφιόζοι εντός παιχνιδιού πραγματοποιούν εκείνοι το κάρφωμα, διαφορετικά οι υπόλοιποι μαφιόζοι.
Το κάρφωμα μπορεί να το κάνει ΚΑΙ ο αρχιμαφιόζος αν επιθυμεί.

Είναι δυνατόν να ρισκάρουν να χάσουν ένα από τα δυνατά χαρτιά τους τόσο νωρίς;; Δηλαδή πόσο απροκάλυπτα έπαιξε πια η Μελανία (αν ήταν πληροφοριοδότης, γιατί και ντετέκτιβ να ήταν δεν είχε προλάβει να ρωτήσει η κακομοίρα);; Από την άλλη, αν όντως ρίσκαραν κι έχασαν τότε η Μελανία ήταν ή ο Κρυφός Μαφιόζος ή ο Αρχιμαφιόζος.
Ένα δεύτερο σημείο που επίσης έχει πολύ ενδιαφέρον, είναι το γιατί δε βρήκαμε δύο πτώματα σήμερα. Τα ενδεχόμενα που μπορώ να σκεφτώ είναι τα εξής: α) Η Πόρνη κοιμήθηκε με το δολοφόνο που εκτέλεση την αποτυχημένη δολοφονία, β) Πετύχανε τον αλεξίσφαιρο, γ) Ο γιατρός πέτυχε διάνα ή δ) Η μάγισσα χρησιμοποίησε νωρίς νωρίς την ιδιότητά της, δίνοντας παράταση ζωής σε έναν παίκτη. Μου διαφεύγει κάτι;;;

Το σίγουρο είναι ότι δε βγάλαμε κανένα συμπέρασμα από τη σημερινή δολοφονία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top