Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Επειδή μου φαίνεται θα τα χάσω με αυτά που διαβάζω, έχω μια απορία προς όλους εσάς που πιστεύετε ότι η Μελανία ήταν μαφιόζος, γιατί άκρη δεν βγάζω: εάν η Μελανία ήταν μαφιόζος, ποιον πήγε να καρφώσει; Ο μόνος που την κατηγόρησε αρκετά φανερά χθες νομίζω ότι ήταν ο Jkaradakov. Και είχε κάποια μικρή διαμάχη με τον tsarachaf. Πώς πήρε μια τέτοια απόφαση να καρφώσει; Η Μελανία τον Piemaker κατηγορήσε πρώτα σε μεγάλο βαθμό, ως εκ τούτου δεν παίζει να κάρφωσε τον Πάι...

Ωραία λοιπόν. Αν η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης, ποιον πιστεύεις ότι έδωσε και καρφώθηκε;; Εμένα ή τον Τάσο;; Κι αν όντως είναι έτσι τα πράγματα, γιατί να τη βγάλουν οι μαφιόζοι και να εκτεθούν τόσο απροκάλυπτα;; Προς το παρόν βέβαια δεν αποκλείω τίποτα, μέχρι να μπορέσει κάποιος να μας δώσει μια ουσιαστική πληροφορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Υπάρχει τουλάχιστον ένας παίκτης που μπορεί να το μάθει ακόμα και τώρα. Το θέμα είναι να σκεφτεί σωστά και το πράξει εγκαίρως!!

Αυτό ισχύει και δεν ισχύει κιόλας... Τουλάχιστον για το τώρα. Δύο είναι και μπορεί να έχουν ήδη χαθεί...

Όχι απλά με συμφέρει, παρακαλώ η Μελανία να είναι μαφιόζος για δύο λόγους: α) Όπως πολύ σωστά είπες, αν δεν είναι κατατάσσομαι κατευθείαν στους 2 top suspects, β) Αν όντως δεν είναι μαφιόζος, τα έκανα μαντάρα χθες...

Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να σκεφτώ καθαρά. Θέλω τόσο πολύ η Μελανία να είναι δολοφόνος, που δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το κάρφωμα ήταν επιτυχημένο, οπότε ΔΕ μπορώ να δω αντικειμενικά την κατάσταση:/:...

Οπότε ναι, ακριβώς γι'αυτό τον λόγο, δεν μπορώ να βασιστώ, εγώ προσωπικά στην δική σου άποψη...

Επειδή μου φαίνεται θα τα χάσω με αυτά που διαβάζω, έχω μια απορία προς όλους εσάς που πιστεύετε ότι η Μελανία ήταν μαφιόζος, γιατί άκρη δεν βγάζω: εάν η Μελανία ήταν μαφιόζος, ποιον πήγε να καρφώσει; Ο μόνος που την κατηγόρησε αρκετά φανερά χθες νομίζω ότι ήταν ο Jkaradakov. Και είχε κάποια μικρή διαμάχη με τον tsarachaf. Πώς πήρε μια τέτοια απόφαση να καρφώσει; Η Μελανία τον Piemaker κατηγορήσε πρώτα σε μεγάλο βαθμό, ως εκ τούτου δεν παίζει να κάρφωσε τον Πάι...

Η Μελανία, αν ήταν μαφιόζος δεν ήταν φανερός, αλλά κρυφός μαφιόζος ή αρχιμαφιόζος. Οπότε το να κοιτάμε ποιος κατηγόρησε την Μελανία δεν είναι ακριβώς σωστό. Αλλά ποιους μπορεί να κάλυπτε χθες, πέρα από τον i_lie_us

Είχα ξεχάσει ότι υπάρχει και το ενδεχόμενο της κάρτας. Άρα με κάρτα παίζει να ήταν σίγουροι και να το έκαναν; Αν υποθέσουμε ότι η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης και όχι μαφιόζα.

Αν τόλμησαν οι μαφιόζοι στον πρώτο γύρο να παίξουν όνειρο και να κάνουν τόσο συγκεκριμένη ερώτηση, ναι θεωρητικά θα μπορούσαν. Αλλά δεν νομίζω ότι θα έκαιγε κάποιος Όνειρο στον πρώτο γύρο για τέτοια ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αυτό ισχύει και δεν ισχύει κιόλας... Τουλάχιστον για το τώρα. Δύο είναι και μπορεί να έχουν ήδη χαθεί...
Ή μπορεί να έχουν πέσει και οι δύο κάρτες στο team των μαφιόζων, καθώς δίνονται χωρίς περιορισμούς (worst case scenario)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ή μπορεί να έχουν πέσει και οι δύο κάρτες στο team των μαφιόζων, καθώς δίνονται χωρίς περιορισμούς (worst case scenario)...

Ναι, μπορούν, όπως και μπορούν να πέσουν και στο ίδιο άτομο. Had happened before...



Btw, το έχετε παρατηρήσει ότι κάνεις δεν ψηφίζει;; Εξηγούμαι, εγώ προσωπικά δεν το κάνω, γιατί έχω μπερδευτεί τελείως και δεν ξέρω ποια είναι η σωστή κίνηση από δω και πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Κρίμα που έφυγε έτσι στα γρηγορα η Melania, έδειχνε όντως δυνατή παίκτρια, προσωπικά βέβαια με προβληματιζε η όλη εμμονή που είχε(και το προανεφερα σε άλλο μου ποστ) με τον i_lie_us και την λεγομενη "αθωοτητα¨" του (<<ρε παιδιά, ο ηλιας ειναι αθωος>>...<<ακομη πιστευεις οτι διωξαμε εναν μαφιοζο>> κλπ), κάτι προσπαθούσε να μας περάσει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και μάλλον την φαγανε με συντοπτικες διαδικασιες...Δεν πιστεύω να ήταν μαφιόζος, σιγά μην έχαναν έτσι εύκολα ένα τόσο εμπειρο μέλος, κάτι θα γνωριζε(πχ με καποια κάρτα), το έκανε φανερό στα posts της με το υφος της και οι άλλοι απλά την καταλαβαν....Δύσκολα τα πράγματα, αλλά ευτυχως προλαβε να ριξει σποντες σε μερικους μερικους και να γραψει μερικά χρησιμα σεντονια, ισως σε καποια γραμμη(αν προσεξουμε)να μας κλεινει διακριτικα το ματι....Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήξερε πάρα πολλά....

Η ήλιος ανέτειλε στην πόλη του παλέρμο. Ο dimijim βγήκε πρώτος απ όλους στου δρόμους, αυτόν δε μπορούσε να τον πειράξει κανείς. Μύρισε αίμα και θάνατο. Δύο χρόνια μετά, ο τρόμος κάνει την εμφάνισή του ξανά σ αυτήν την πόλη. Ακολούθησε τη μύτη του και κάτι μύγες που είχαν μαζευτεί και πήγε σε μια αλάνα. Εκεί βρήκε ένα πτώμα, γυρισμένο ανάποδα. Το πλησίασε, το ακούμπησε προσεχτικά και το γύρισε απ την κανονική. Είδε το πρόσωπο του. Σοκαρίστηκε. Μετά από λίγα λεπτά σκέψης έκανε την πρώτη του κίνηση. Έβγαλε το κινητό απ την τσέπη και πάτησε redial. "Έλα Σύλβια αγάπη μου, τι κάνεις; ... Ναι, ναι, ναι κι εγώ σ αγαπάω! ... Όχι, όχι, δε σε απατάω με τον dume, μη ζηλεύεις. ... Ναι, καλά κατάλαβες, είμαι λίγο περίεργα. Ήθελα να σου πω κάτι. Εκείνη την ωραία τουαλέτα που φορούσες και στο 40 την έχεις ακόμη; ... Χαίρομαι, σίδερωσέ την! Το βράδυ θα σε πάω σε ένα μεγάλο after-the-funeral party. ... Ναι, καλά κατάλαβες. ... Σ αφήνω γιατί πρέπει να το πω στην υπόλοιπη πόλη, με περιμένει. ... Κι εγώ σ αγαπώ. ... Φιλάκια. ... Όχι εσύ κλείσε. ... Εσύ θα κλείσεις. ... Μα σειρά σου είναι. ... Οκ, μη φωνάζεις! Κλείνω, γεια.".
Επέστρεψε στην πόλη.
Ναι, κάποιοι το έχετε καταλάβει ήδη.
Ήταν κορίτσι.
Ήταν η Μελανία!
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.​

Μία οριστική αποχωρηση και μια άκυρη δολοφονια...Η άκυρη δολοφονια θα μπορουσε να σημαινει παρα πολλά πχ ο γιατρός ή η πορνη έσωσαν το θυμα ή η μαγισσα ενεργοποιησε την ιδιοτητα της ή επεσαν πανω στο αλεξισφαιρο γιλεκο...Δεν μπορουμε να ξερουμε εκτός αν ο εν λόγω παικτης που πηγαν να δολοφονησουν ειναι σε θεση να μας κανει καποιο σινιαλο και να βγαλουμε ακρη...Έφυγε λοιπόν η Melania πάνω που επεστρεψε δυναμικοτερη στο thread και άρχισε να βάζει σε μια αρμονια τις σκέψεις της, πανω που αρχισε να κοντραριζεται με μερικά μέλη(διχως να ξερουμε ποιος ηταν μαφιοζος και ποιος οχι)...Πιθανον εκμεταλευτηκε την φημη που λετε ολοι οτι ειχε απο προηγουμενα palermo και προσπαθησε να μας πεισει με ποστ του τυπου <<θελω να σας βοηθισω κλπ>> αλλά καποιοι φοβηθηκαν...Κάποιοι φοβηθηκαν και είπαν να την βγαλουν απο την μεση...


Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι. Δεν υποστήριξα ακριβώς τον Τάσο, η αλλαγή της ψήφους μου είχε πολύ συγκεκριμένο σκοπό. Προτιμούσα να φύγει ο Eyeliner, παρά ο Τάσος. Και για να απαντήσω και στο φίλο Χάρη, προτιμώ να κρατήσω στο παιχνίδι έναν παίκτη που από τις πρώτες κιόλας ώρες ρίχνει λάδι στη φωτιά δίνοντας έστω μια τυχαία ψήφο, παρά έναν παίκτη που από την πρώτη στιγμή προσπαθεί να απολογηθεί ΧΩΡΙΣ να υπάρχει ουσιαστικός λόγος.



Μόνο που εκείνη τη στιγμή δεν κινδύνευα αγαπητή Μελανία. Θα μπορούσα να κάτσω ήσυχος-ήσυχος στα αυγά μου και να μην μπω στο στόχαστρο. Προτίμησα όμως να ρισκάρω, για τους λόγους που παρέθεσα παραπάνω (δες την απάντησή μου στη Ντράμα)

Αν δε σε κάλυψαν τα όσα έγραψα στη Μελανία, έχω να πω το εξής... Παίζω χωρίς φόβο, γιατί δεν έχω να χάσω τίποτα. Αντίθετα προσπαθώ να σπείρω τον πανικό και να ανατρέψω τις ισορροπίες του παιχνιδιού, για να κάνω κάποιον να λυγίσει... Όταν κατηγορείς κάποιον, είναι υποχρεωμένος να απαντήσει. Αν κάνει το λάθος και απαντήσει υπό το καθεστώς τρόμου, όλο και κάποιο λάθος θα κάνει;).


Αυτά για την ώρα. Θα ρίξω από τώρα την ψήφο μου, για να είμαι σίγουρος, και αυτή θα πάει στον αγαπητό thomas l.

Άλλο ενα post του PieMaker στο οποιο κατηγορει τον i_lie_us για τα αρχικα του σχολια και υποστηριζει τον Τασο ως παικτη...Όπως ανεφερα ήδη PieMaker(και στο έθιξε και η Melania όπως και ο ουλτρα)βρισκοσουν και εσυ υψηλα στις ψηφους(τρεις ψηφοι)και τελικα οι αλλαγες ηταν αυτες που εξισορροπησαν καπως τα πραγματα...Και το γεγονός ότι παίζεις άνετα δεν λέει τίποτα σπουδαιο, είσαι σίγουρα πολύ εμπειρος παικτης και ξερεις να καλυπτεσαι...Αν ισχυει αραγε η υποθεση μου ο thomas τι θα μπορουσε να ειναι??...Το εξιλαστηριο θυμα ή μηπως και αυτος μαφιοζος και απλα κατηγορει για την πλακα ο ενας τον αλλον??....Εύχομαι να είσαι απο την μερια των καλων και να μην μας δουλευεις τοσην ωρα που μιλας για την μαφια/...



Ακόμα όμως δεν μας έχεις απαντήσει γιατί δεν ήθελες να φύγει ο Τάσος... Η λογική σου είναι: είναι παλιός άρα και πιο χρήσιμος;

Δεν μπορώ να πω ότι ανέτρεψες καμία ισορροπία, το αντίθετο, πήρες στα χέρια σου την ψηφοφορία.

Δεν θέλω να ψηφίσω ακόμα, θα το ρισκάρω και θα ψηφίσω αργότερα.


Δεν πρόλαβε φυσικά ποτέ να ψηφίσει, θα ήθελα να δω την ψήφο της μπας και βγαλουμε άκρη....Σε αυτό ακριβως το σημειο η Melina δειχνει να υποπτευεται τον PieMaker για την ψήφο του(όπως και εγω άλλωστε) όπως κατηγρησε ακομη περισσοτερο τον Τασο που στην αρχη ηταν πρωτος....Γιατι ήταν οι πρώτοι που εριξαν ψηφο στον πρωτο γυρο?? Γιατι στοχευσαν αραγε τον i_lie_us που σε καθε περιπτωση ηταν σιγουρα ο πιο αδυναμος κρικος?? Έφταιγε η δηλωση του περι του οτι ηταν αρχαριος ή ήταν κατι πιο συγκεκριμενο??...

Ακόμα και μαφιόζος να ήτανε, δε θα μου έκανε εντύπωση αν έπαιζε μόνος του στον πρώτο γύρο. Γιατί το υπόλοιπο team να ρισκάρει να αποκαλύψει την ταυτότητα του τόσο νωρίς, για έναν παίχτη που ουσιαστικά τώρα μαθαίνει το παιχνίδι;;

Έχω απαντήσει ίσα με 55 φορές Μελανίτσα μου, μη με τρελαίνεις τώρα. Εσύ η ίδια παρέθεσες τα λόγια μου: " Προτιμούσα να φύγει ο Eyeliner, παρά ο Τάσος. Και για να απαντήσω και στο φίλο Χάρη, προτιμώ να κρατήσω στο παιχνίδι έναν παίκτη που από τις πρώτες κιόλας ώρες ρίχνει λάδι στη φωτιά δίνοντας έστω μια τυχαία ψήφο, παρά έναν παίκτη που από την πρώτη στιγμή προσπαθεί να απολογηθεί ΧΩΡΙΣ να υπάρχει ουσιαστικός λόγος."

Όταν είναι δεδομένο ότι θα πάμε σε παράταση και ξαφνικά ο ένας από τους δύο παίκτες με τις περισσότερες ψήφους βρίσκεται μπροστά, όπως και να το κάνουμε ανατροπή το λες. Ενδιαφέρον έχουν μάλιστα οι κινήσεις των υπολοίπων παικτών μετά από αυτή την ανατροπή.

Πάει η Μελανίτσα... Κρίμα γιατί έφυγε ένας πολύ δυνατός παίχτης:(. Από την άλλη, βέβαια, μπορεί να επιστρέψει ξανά κάποια στιγμή, οπότε ας μη βιαστούμε να τα βάψουμε μαύρα.

ΩΣΤΟΣΟ πιστεύω ότι αυτή τη φορά δεν έπεσε μέσα στα άτομα που κατηγορούσε, τουλάχιστον όχι στο 100%, κι έτσι οι μαφιόζοι κατάφεραν να τη φάνε με συνοπτικές διαδικασίες και να ρίξουνε το βάρος των υποψιών στα άτομα που είχε κατηγορήσει...

Edit: Ρε συ Δημήτρη, με την Ηχώ από το υπερπέραν, δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής η Μελανία; Με μπέρδεψε αυτό "αποχωρείς οριστικά", γι' αυτό το λέω...

Εγώ είμαι βεβαιος ότι μερικοι έχουν εκμεταλευτει τον i_lie_us ως εξιλαστηριο θυμα άλλοι για να τον βγαλουν ως μαφιοζο και να καλυψουν τους εαυτους του και άλλοι για να τον υποστηριξουν και να φανουν ως "πολιτες"(η Melina??)...
Λοιπόν, σκεφτομουν να ριξω ψηφο στον thomas λόγω μιας δηλωσης του αλλα προς το παρον το αφηνω κατα μερος...Ρίχνω ψήφο στον PieMaker γιατι θεωρω ότι ο τρόπος με τον οποιο αντιδρα στο μελος i_lie_us, η αλλαγη της ψηφου του στο παρα πεντε για να σιγουρεψει την αποχωρη του ηλια, η κοντρα του με την Melina, η μανια του με τον Τασο και ο τρόπος με τον οποιον τον υποστηριζει εμμεσα, η πολύ γρηγορη και αποτομη ψηφος του στον thomas προτου δει άλλες αντιδρασεις μελων-τωρα ειδικα- μου φαινονται κατι παραπανω απο υποπτα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι η Μελανία ήταν αθώα και θέλω να την εμπιστευτώ τόσο εκεινη όσο και το ένστικτό μου απο χτες. ΨΗΦΙΖΩ πάλι ΤΑΣΟΣ97. Συγγνώμη που δεν αναλύω τα όσα λέτε με παραθέσεις, θα το κάνω αργότερα από υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ωραία λοιπόν. Αν η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης, ποιον πιστεύεις ότι έδωσε και καρφώθηκε;; Εμένα ή τον Τάσο;; Κι αν όντως είναι έτσι τα πράγματα, γιατί να τη βγάλουν οι μαφιόζοι και να εκτεθούν τόσο απροκάλυπτα;; Προς το παρόν βέβαια δεν αποκλείω τίποτα, μέχρι να μπορέσει κάποιος να μας δώσει μια ουσιαστική πληροφορία...
Δες κάποια ποστς της Μελανίας...

O Ηλίας ήταν αθώος ρε παιδιάαααα.

Να αναμένετε δικό μου σεντόνι αργότερα με σχολιασμό, είμαι έξω τώρα.
Εδώ η Μελανία δηλώνει με μεγάλη βεβαιότητα ότι ο Ηλίας είναι αθώος. Φαίνεται να ξέρει κάτι, γιατί προηγουμένως αντιτάχθηκε σε όσους τον ψήφισαν και ψήφισε αναγκαστικά τον Τάσο. Ηλίας και Μελανία να είναι συνεργοί αποκλείεται, γιατί η Μελανία δεν θα έλεγε τόσο απροκάλυπτα ότι είναι αθώος.

Τι συμβαίνει JK, χτύπησα φλέβα; :whistle:

Με λίγα λόγια:

Ο τάσος μέχρι τις 19.33 προηγείται, όπου ξαφνικά:
ultraviolence: https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198702&postcount=114
Nefeli Graf: https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198708&postcount=120
tsarachaf : https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4198714&postcount=124


Δεν ξέρω πόσοι μαφιόζοι έχουν μπλεχτεί σε αυτό, ούτε αν όντως ο Τάσος ξέφυγε κατά τύχη ή επίτηδες. Αλλά ένα επίσης όνομα ξέφυγε που ανέβαινε -κι ας μην το ξεχνάμε- PieMaker.
Αυτά προς το παρόν.
Εδώ η Μελανία αντιτάσσεται για μια ακόμα φορά σε όσους ψήφισαν τον Ηλία. Μήπως ο μαφιόζος τον οποίο γνώριζε ψήφισε τον Ηλία και γι' αυτό κινήθηκε στην αντίθετη κατεύθυνση; Γιατί τέτοια μανία διαφορετικά σε όσους τον ψήφισαν; Από όσους τον ψήφισαν, ξεχωρίζει αρκετά εσένα. Επίσης πετάει σπόντα στον Καραντάκοβ... Προφανώς όσοι ψήφισαν Ηλία δεν είναι ένοχοι, αλλά πιστέυω ότι όντως κρύβονται κάποιοι δολοφόνοι.
Ο Τάσος επίσης θα μπορούσε να είναι ο δολοφόνος που ήξερε, μιας και τον ψήφισε, αλλά σε αυτή την περίπτωση έπαιξε πραγματικά τελείως απροκάλυπτα.

Εσύ τι πιστεύεις ότι έγινε δηλαδή; Θα ήθελα να ακούσω τους δικούς σου υπόπτους, γιατί εγώ με το σενάριο του ότι η Μελανία είναι μαφιόζος δεν έχω καταλάβει πού το πας...



Η Μελανία, αν ήταν μαφιόζος δεν ήταν φανερός, αλλά κρυφός μαφιόζος ή αρχιμαφιόζος. Οπότε το να κοιτάμε ποιος κατηγόρησε την Μελανία δεν είναι ακριβώς σωστό. Αλλά ποιους μπορεί να κάλυπτε χθες, πέρα από τον i_lie_us
Δηλαδή πιστεύεις ότι ο i_lie_us ήταν δολοφόνος και βγήκε η Μελανία να τον υποστηρίξει τόσο φανερά; Έλα ρε τσάρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κρίμα που έφυγε έτσι στα γρηγορα η Melania, έδειχνε όντως δυνατή παίκτρια, προσωπικά βέβαια με προβληματιζε η όλη εμμονή που είχε(και το προανεφερα σε άλλο μου ποστ) με τον i_lie_us και την λεγομενη "αθωοτητα¨" του (<<ρε παιδιά, ο ηλιας ειναι αθωος>>...<<ακομη πιστευεις οτι διωξαμε εναν μαφιοζο>> κλπ), κάτι προσπαθούσε να μας περάσει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και μάλλον την φαγανε με συντοπτικες διαδικασιες...Δεν πιστεύω να ήταν μαφιόζος, σιγά μην έχαναν έτσι εύκολα ένα τόσο εμπειρο μέλος, κάτι θα γνωριζε(πχ με καποια κάρτα), το έκανε φανερό στα posts της με το υφος της και οι άλλοι απλά την καταλαβαν....Δύσκολα τα πράγματα, αλλά ευτυχως προλαβε να ριξει σποντες σε μερικους μερικους και να γραψει μερικά χρησιμα σεντονια, ισως σε καποια γραμμη(αν προσεξουμε)να μας κλεινει διακριτικα το ματι....Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήξερε πάρα πολλά....

Πώς μπορείς να λες ότι σίγουρα ήξερε πολλά;; Άντε στην καλύτερη περίπτωση με κάρτα και ιδιότητα, να ήξερε δύο άτομα.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η Μελανία ήταν αθώα και θέλω να την εμπιστευτώ τόσο εκεινη όσο και το ένστικτό μου απο χτες. ΨΗΦΙΖΩ πάλι ΤΑΣΟΣ97. Συγγνώμη που δεν αναλύω τα όσα λέτε με παραθέσεις, θα το κάνω αργότερα από υπολογιστή.

Περιμένω με αγωνία το πως το υποστηρίζεις αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ρε με δουλεύετε;; Έχω δηλώσει ότι ψηφίζω πριν τη μία, γιατί δε θέλω να πάει η ψήφος μου χαμένη, τι δεν καταλαβαίνετε; Ας μην αρχίσουμε πάλι την ίδια καραμέλα σας παρακαλώ πολύ (ψηφίζει νωρίς, άρα είναι ύποπτος).

Επίσης παράθεσέ μου τα σημεία της κόντρας μου με τη Μελανία, γιατί αδυνατώ να καταλάβω που ακριβώς αναφέρεσαι. Επίσης θα παρακαλούσα τον Χάρη να παραθέσει τα σημεία στα οποία η Μελανία με κατηγορεί "πρώτο και σε μεγάλο βαθμό", γιατί ειλικρινά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι με δουλεύετε...

Edit: Επίσης θα ήθελα ο Libertus να μου απαντήσει στο εξής απλό. Πως σκατά ήξερε η Μελανία ότι ο Ηλίας ήταν αθώος;; Συγκάτοικος δεν παίζει να ήταν, καθώς αυτή τη στιγμή ξέρουμε ότι είναι μαφιόζος ή πληροφοριοδότης. Έπαιξε κάρτα από τον πρώτο γύρο;; Για ποιο λόγο να την κάψει;; Όπως δήλωσα είμαι θολωμένος και ΔΕ μπορώ να σκεφτώ καθαρά και αντικειμενικά. Δεν το πάω πουθενά και δεν πρόκειται να διακινδυνεύσω να δώσω από τώρα 4αδα, παίρνοντας στο λαιμό μου αθώα άτομα. Αυτό που θα ΄θελα να μάθω για να βγάλω καθαρά συμπεράσματα είναι ο ρόλος του Τάσου ή της Μελανίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι, μπορούν, όπως και μπορούν να πέσουν και στο ίδιο άτομο. Had happened before...



Btw, το έχετε παρατηρήσει ότι κάνεις δεν ψηφίζει;; Εξηγούμαι, εγώ προσωπικά δεν το κάνω, γιατί έχω μπερδευτεί τελείως και δεν ξέρω ποια είναι η σωστή κίνηση από δω και πέρα...
Και εγώ για αυτο δεν ψηφίζω.Προσπαθώ να βγάλω κάποια συμπεράσματα .Ελπίζω να προλάβω τους άλλους ενώ είμαι pc αλλιώς θα ψηφισω αργότερα από κινητό.

Κρίμα που έφυγε έτσι στα γρηγορα η Melania, έδειχνε όντως δυνατή παίκτρια, προσωπικά βέβαια με προβληματιζε η όλη εμμονή που είχε(και το προανεφερα σε άλλο μου ποστ) με τον i_lie_us και την λεγομενη "αθωοτητα¨" του (<<ρε παιδιά, ο ηλιας ειναι αθωος>>...<<ακομη πιστευεις οτι διωξαμε εναν μαφιοζο>> κλπ), κάτι προσπαθούσε να μας περάσει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και μάλλον την φαγανε με συντοπτικες διαδικασιες...Δεν πιστεύω να ήταν μαφιόζος, σιγά μην έχαναν έτσι εύκολα ένα τόσο εμπειρο μέλος, κάτι θα γνωριζε(πχ με καποια κάρτα), το έκανε φανερό στα posts της με το υφος της και οι άλλοι απλά την καταλαβαν....Δύσκολα τα πράγματα, αλλά ευτυχως προλαβε να ριξει σποντες σε μερικους μερικους και να γραψει μερικά χρησιμα σεντονια, ισως σε καποια γραμμη(αν προσεξουμε)να μας κλεινει διακριτικα το ματι....Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήξερε πάρα πολλά....


Εγώ είμαι βεβαιος ότι μερικοι έχουν εκμεταλευτει τον i_lie_us ως εξιλαστηριο θυμα άλλοι για να τον βγαλουν ως μαφιοζο και να καλυψουν τους εαυτους του και άλλοι για να τον υποστηριξουν και να φανουν ως "πολιτες"(η Melina??)...
Λοιπόν, σκεφτομουν να ριξω ψηφο στον thomas λόγω μιας δηλωσης του αλλα προς το παρον το αφηνω κατα μερος...Ρίχνω ψήφο στον PieMaker γιατι θεωρω ότι ο τρόπος με τον οποιο αντιδρα στο μελος i_lie_us, η αλλαγη της ψηφου του στο παρα πεντε για να σιγουρεψει την αποχωρη του ηλια, η κοντρα του με την Melina, η μανια του με τον Τασο και ο τρόπος με τον οποιον τον υποστηριζει εμμεσα, η πολύ γρηγορη και αποτομη ψηφος του στον thomas προτου δει άλλες αντιδρασεις μελων-τωρα ειδικα- μου φαινονται κατι παραπανω απο υποπτα...:hmm:
Αν γνώριζε κάτι και στοχοποιήθηκε δεν θα ταν μέσω κάρτας αλλά επειδή έχει το ρόλο του πληροφοριοδότη.Εξ ου και το κάρφωμα.

Δλδ θεωρείς ότι ήταν αθώα και την κάρφωσαν αυτοί που τους κατηγόρησε;


Θα συμφωνήσω μόνο για το ότι ο Ηλίας ήταν εξιλαστήριο θύμα.Νομίζω οι περισσότεροι είμαστε πεπεισμένοι ότι ήταν αθώος.Το θέμα είναι ποιοι το εκμεταλλεύονται και με ποιον τρόπο.



Όσο το επεξεργάζομαι περισσότερο νομίζω ότι κάλλιστα θα μπορούσε και το σενάριο περί μαφιόζου του τσατσαραφ και του pie.Οπότε θα περιμένω και απαντήσεις άλλον.΄Δε θα βιαστώ να ψηφίσω.
Ας μιλήσουν και άλλοι γιατί 3-4 άτομα δεν βγάζουμε άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δηλαδή πιστεύεις ότι ο i_lie_us ήταν δολοφόνος και βγήκε η Μελανία να τον υποστηρίξει τόσο φανερά; Έλα ρε τσάρα...

Πιστεύω ότι δεν ήταν μαφιόζος ο i_lie_us και ότι η Μελανία πήγε να κρυφτεί πίσω από αυτό και να το παίξει αθώα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σύμφωνα με το πως μίλησε η Μελανία,πιστεύω πως το κάρφωμα ήταν επιτυχημένο και χάσαμε μία αρκετά δυνατή παίχτρια!
Σίγουρα αυτές οι ξαφνικές ψήφοι προς τον i_lie_us μου τράβηξαν τη προσοχή ωστόσο δε μπορώ να ξέρω τι ήταν αν και θεωρώ πως λόγω απειρίας έφυγε!!Διότι η Μελανία τον υποστήριξε πολύ,επίσης ψήφισε Τάσο,είχε κόντρα με τον piemaker,που αυτός τη ξεκίνησε και γενικά λόγω του τρόπου που αποχώρησε δε θεωρώ πως ήταν μαφιόζος αλλιώς δε θα το παιζε έτσι.Επιφυλλάσομαι για τον Τάσο και θα δώσω τη ψήφο μου στον PIEMAKER διότι υποστηρίζει εμμέσως πλην σαφώς Τάσο,που ψήφισε η Μελανία και ίσως κάτι παίζει με αυτούς,για τις αλλαγές στις ψήφους,που μόνο να μπερδέψουν μπορούν και φυσικά επειδή συγκρούστηκε με τη Μελανία,που κατ΄εμε έφυγε από κάρφωμα..Κρίμα Μελανία..

Emilouko:
Stydia ρε και ξερω ψωμι,δες λιγο 5ο κυκλο και ειδικα επεισοδιο 5!! Με αγαπη :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Emilouko:
Stydia ρε και ξερω ψωμι,δες λιγο 5ο κυκλο και ειδικα επεισοδιο 5!! Με αγαπη :*
Έχω δει μόνο τα πρώτα 2.Αχ μη με προϊδεάζεις.Θα τα δω όταν μπορέσω όλα μαζί.Αγαπώ stiles :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έχω δει μόνο τα πρώτα 2.Αχ μη με προϊδεάζεις.Θα τα δω όταν μπορέσω όλα μαζί.Αγαπώ stiles :redface:

Ο Στάιλς είναι καθαρή αγάπη!! Δε σου λέω τίποτα άλλο απλά 5,6 επεισοδιάρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Σύμφωνα με το πως μίλησε η Μελανία,πιστεύω πως το κάρφωμα ήταν επιτυχημένο και χάσαμε μία αρκετά δυνατή παίχτρια!
Σίγουρα αυτές οι ξαφνικές ψήφοι προς τον i_lie_us μου τράβηξαν τη προσοχή ωστόσο δε μπορώ να ξέρω τι ήταν αν και θεωρώ πως λόγω απειρίας έφυγε!!Διότι η Μελανία τον υποστήριξε πολύ,επίσης ψήφισε Τάσο,είχε κόντρα με τον piemaker,που αυτός τη ξεκίνησε και γενικά λόγω του τρόπου που αποχώρησε δε θεωρώ πως ήταν μαφιόζος αλλιώς δε θα το παιζε έτσι.Επιφυλλάσομαι για τον Τάσο και θα δώσω τη ψήφο μου στον PIEMAKER διότι υποστηρίζει εμμέσως πλην σαφώς Τάσο,που ψήφισε η Μελανία και ίσως κάτι παίζει με αυτούς,για τις αλλαγές στις ψήφους,που μόνο να μπερδέψουν μπορούν και φυσικά επειδή συγκρούστηκε με τη Μελανία,που κατ΄εμε έφυγε από κάρφωμα..Κρίμα Μελανία..

Emilouko:
Stydia ρε και ξερω ψωμι,δες λιγο 5ο κυκλο και ειδικα επεισοδιο 5!! Με αγαπη :*
Και ξαναρωτάω... ΠΟΥ στον κόρακα είναι η κόντρα μου με τη Μελανία. Παραθέστε συγκεκριμένα κομμάτια που να σας πάρει και μην πετάτε απλά λόγια του αέρα. Επίσης τον Τάσο ΔΕΝ το υποστηρίζω ανοιχτά. Χθες προτίμησα να κρατήσω αυτόν αντί για τον Ηλία και, αν με ρωτάς, σήμερα ίσως το μετανιώνω, γιατί αδυνατώ να σκεφτώ καθαρά.

Το είπα και πριν, το ξαναλέω και τώρα. Για μένα ο Τάσος και η Μελανία έχουν ίσες πιθανότητες να είναι μαφιόζοι, ελπίζω όμως ότι η Μελανία είχε το ρόλο του μαφιόζου. Κάντε ότι θέλετε, ψηφίστε όπως θέλετε, εγώ χρειάζομαι απαραιτήτως ένα μικρό διαλειμματάκι. Θα επιστρέψω αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
:popcorn::popcorn::popcorn:

Ψηφοφορία για Τρίτη 28/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. johnietraf
  7. kleop
  8. Libertus
  9. Nefeli Graf
  10. PieMaker --> thomas l.
  11. Sommerfeld --> PieMaker
  12. thomas l.
  13. tsarachaf
  14. ultraviolence
  15. Σπυρακος (^^) --> PieMaker
  16. Τάσος97

Ψήφοι
2 PieMaker
1 thomas l.
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ρε με δουλεύετε;; Έχω δηλώσει ότι ψηφίζω πριν τη μία, γιατί δε θέλω να πάει η ψήφος μου χαμένη, τι δεν καταλαβαίνετε; Ας μην αρχίσουμε πάλι την ίδια καραμέλα σας παρακαλώ πολύ (ψηφίζει νωρίς, άρα είναι ύποπτος).

Επίσης παράθεσέ μου τα σημεία της κόντρας μου με τη Μελανία, γιατί αδυνατώ να καταλάβω που ακριβώς αναφέρεσαι. Επίσης θα παρακαλούσα τον Χάρη να παραθέσει τα σημεία στα οποία η Μελανία με κατηγορεί "πρώτο και σε μεγάλο βαθμό", γιατί ειλικρινά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι με δουλεύετε...

Αρχικά η Μελανία έριξε τις υποψίες σε άτομα που ψήφισαν τον Ηλία και μέσα σε αυτά τα άτομα είσαι και εσύ. Νομίζω πως αυτό ισχύει πέραν πάσης αμφιβολίας. Σε αυτό ποστ σε αναφέρει εις διπλούν μάλιστα και στο τέλος ιδιαίτερα έχει σποντίτσα:

Και PieMaker και johnietraf αλλάζουν ψήφο, κατά του Ηλία. Πουθενά ούτε ένα ίχνος υποστήριξης :hehe:

Δεν ξέρω πόσοι μαφιόζοι έχουν μπλεχτεί σε αυτό, ούτε αν όντως ο Τάσος ξέφυγε κατά τύχη ή επίτηδες. Αλλά ένα επίσης όνομα ξέφυγε που ανέβαινε -κι ας μην το ξεχνάμε- PieMaker.
Αυτά προς το παρόν.
Επίσης, σε αναφέρει ακόμα και στην αρχή του παιχνιδιού, γι' αυτό σκέφτομαι ότι το παραέκανε και καρφώθηκε:


Όπως είπε και ο Ακριβός, ο Πάι τυχαία δεν παίζει, αλλά πάρε βγάλε συμπέρασμα με τόσες ''τυχαίες'' ψήφους που έχουν ήδη πέσει.
Και πες ότι εγώ έχω το άδικο... η δική σου θεωρία πού είναι βρε Πάι; Ωραία, είναι μαφιόζος η Μελανία, και; Ποιον κάρφωσε, ποιοι είναι οι ύποπτοί σου; Εγώ πιστεύω ότι, εάν δεν είσαι μαφιόζος, έχει θολώσει η κρίση σου γιατί εμμένεις σε αυτό που πιστεύεις...


Edit: Επίσης θα ήθελα ο Libertus να μου απαντήσει στο εξής απλό. Πως σκατά ήξερε η Μελανία ότι ο Ηλίας ήταν αθώος;; Συγκάτοικος δεν παίζει να ήταν, καθώς αυτή τη στιγμή ξέρουμε ότι είναι μαφιόζος ή πληροφοριοδότης. Έπαιξε κάρτα από τον πρώτο γύρο;; Για ποιο λόγο να την κάψει;; Όπως δήλωσα είμαι θολωμένος και ΔΕ μπορώ να σκεφτώ καθαρά και αντικειμενικά. Δεν το πάω πουθενά και δεν πρόκειται να διακινδυνεύσω να δώσω από τώρα 4αδα, παίρνοντας στο λαιμό μου αθώα άτομα. Αυτό που θα ΄θελα να μάθω για να βγάλω καθαρά συμπεράσματα είναι ο ρόλος του Τάσου ή της Μελανίας.
Συγγνώμη, γι' αυτό τον εαυτό σου πρέπει να ρωτήσεις. :P
Ήξερε πιθανόν κάποιον δολοφόνο που ψήφισε τον Ηλία και γι' αυτό κατάλαβε ότι είναι αθώος. Απλό...


Πιστεύω ότι δεν ήταν μαφιόζος ο i_lie_us και ότι η Μελανία πήγε να κρυφτεί πίσω από αυτό και να το παίξει αθώα...
Οκέι, αυτό παίζει. Εσύ ποιος πιστεύεις ότι είναι ύποπτος τότε, αφού η Μελανία είναι μαφιόζος; Καμιά ιδέα για το κάρφωμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
ψηφίζω piemaker επειδή:

1) θα εμπιστευτώ την άποψη της μελανίας να κατηγορήσει τον τάσο κ τον piemaker (πράγμα που την έκανε να φάει κάρφωμα)
2) με έριξε κ μένα ψήφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 28/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. johnietraf
  7. kleop
  8. Libertus
  9. Nefeli Graf
  10. PieMaker --> thomas l.
  11. Sommerfeld --> PieMaker
  12. thomas l. --> PieMaker
  13. tsarachaf
  14. ultraviolence
  15. Σπυρακος (^^) --> PieMaker
  16. Τάσος97

Ψήφοι
3 PieMaker
1 thomas l.
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.

Αρχικά η Μελανία έριξε τις υποψίες σε άτομα που ψήφισαν τον Ηλία και μέσα σε αυτά τα άτομα είσαι και εσύ. Νομίζω πως αυτό ισχύει πέραν πάσης αμφιβολίας. Σε αυτό ποστ σε αναφέρει εις διπλούν μάλιστα και στο τέλος ιδιαίτερα έχει σποντίτσα:
[/FONT]
Επίσης, σε αναφέρει ακόμα και στην αρχή του παιχνιδιού, γι' αυτό σκέφτομαι ότι το παραέκανε και καρφώθηκε:


Και πες ότι εγώ έχω το άδικο... η δική σου θεωρία πού είναι βρε Πάι; Ωραία, είναι μαφιόζος η Μελανία, και; Ποιον κάρφωσε, ποιοι είναι οι ύποπτοί σου; Εγώ πιστεύω ότι, εάν δεν είσαι μαφιόζος, έχει θολώσει η κρίση σου γιατί εμμένεις σε αυτό που πιστεύεις...



Συγγνώμη, γι' αυτό τον εαυτό σου πρέπει να ρωτήσεις. :P
Ήξερε πιθανόν κάποιον δολοφόνο που ψήφισε τον Ηλία και γι' αυτό κατάλαβε ότι είναι αθώος. Απλό...



Οκέι, αυτό παίζει. Εσύ ποιος πιστεύεις ότι είναι ύποπτος τότε, αφού η Μελανία είναι μαφιόζος; Καμιά ιδέα για το κάρφωμα;

Το είπες και μόνος σου... Σποντίτσες και μόνο σποντίτσες. Σποντίστες που πιθανότατα να ήταν τυχαίες, εικασίες του πρώτου γύρου. Και να ήξερε κάτι, αποκλείω το ενδεχόμενο να ήξερε κάτι για μένα. Όπως παραθέτεις και πάνω βασίστηκε στην "ΤΥΧΑΙΑ" ψήφο που έδωσα στον Ακριβό... Αν είναι δυνατόν δηλαδή!!

Όχι φίλε Χάρη, αρνούμαι να παρασυρθώ και να δώσω μια λίστα υπόπτων, επειδή εσύ μου το ζητάς. Δε θέλω να πάρω στον λαιμό μου κάποιον αθώο, ειδικά από τη στιγμή που ούτε οι μισοί δεν έχουν αναφέρει κάτι ουσιαστικό. Αν χρειαστεί, θα το κάνω στα τελευταία λόγια μου, παραθέτοντας δύο διαφορετικές λίστες. Μία σε περίπτωση που δολοφόνος είναι η Μελανία και μία σε περίπτωση που δολοφόνος είναι ο Τάσος.

Επίσης θα ήθελα να σου θέσω τον εξής προβληματισμό, μπας και δεις την κατάσταση λίγο πιο σφαιρικά και λιγότερο μονοδιάστατα. Πιστεύεις πως αν ήμουν μαφιόζος, θα προτιμούσα να καρφώσω τη Μελανία και με την ανακοίνωση της οριστικής αποχώρησης να μπω στο στόχαστρο (που και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί, καθώς όλοι μιλάτε για σπόντες. Την ψήφος της αλλού την έδωσε);; Γιατί να παίξω τόσο ανόητα και να μην τη δολοφονήσω, από τη στιγμή που μου δημιουργεί πρόβλημα; Αν πιστεύεις ότι μπορεί να έδρασα με αυτόν τον τρόπο, τότε τι να πω... Be my guest, δώσε μου κι εσύ την ψήφο σου!!

Και έρχεται ο άκυρος ο Θωμάς και ψηφίζει Pie, λέγοντας ότι εμπιστεύεται τα λεγόμενα της Μελανίας (τις σποντίτσες που ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που τις έριξε). Μα πόσο βολικό να βρεθώ μπροστά στην ψηφοφορία, από τις 4 το μεσημέρι;; Δε μπορώ να πω, καταλυτικής σημασίας η συμμετοχή του στο παιχνίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top