Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> tsarachaf
  3. blue_butterfly --> tsarachaf
  4. CiNeFiL
  5. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  6. espeonfan
  7. Himela --> Πατρεύς
  8. JKaradakov
  9. Johnnaousa
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Totaled
  13. tsarachaf
  14. Wild_Boy --> Πατρεύς
  15. ~Melania~
  16. Πατρεύς
  17. Τάσος97

Ψήφοι
3 Πατρεύς
2 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχμ ό,τι νά 'ναι λέμε μου φαίνεται. Ποιος τον έσωσε ρε Άκη; Είπαν οι δολοφόνοι, δε σκοτώνουμε τώρα το μαφιόζο Θωμά για να σώσουμε το μαφιόζο (όπως λες εσύ) Ακριβό; Μα τα θες και τα λες; Πάνω που πάω να σε αθωώσω...:/:

Άντε ας ψηφίσω κι εγώ τώρα τον Πατρέα και αν αύριο γίνει κάτι συνταρακτικό αλλάζω.

Εξκιουζ μι αλλά δεν σου ζήτησα να με αθωώσεις ούτε και κρύβομαι πίσω από τις απόψεις άλλων, έχω τη δική μου γνώμη και την υποστηρίζω μέχρι να συμβεί κάτι και αναθεωρήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χιμελα χρονια πολλα και απο μενα
οτι επιθυμεις





επιστρεφω στον ταφο μου :P

Λυπάμαι που στο λέω μαφιοζίνο αλλά δεν έχεις τάφο διότι τον σύλησαν :P (βλ. τυμβωρυχία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Λυπάμαι που στο λέω μαφιοζίνο αλλά δεν έχεις τάφο διότι τον σύλησαν :P (βλ. τυμβωρυχία)
με φτιαξαν αλλο :P:P:P


παω παλι πισω εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ψήφος στον tsarachaf ξανά. :mad:
Και ο Θωμάς και ο Τσαφ είναι δολοφόνοι και απλά σήμερα έφυγε ο αρχάριος. Σας παρακαλώ ας διώξουμε αύριο τον έμπειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ριρίκα είχες πει για ένα μεγάλο ποστ ή λάθος κάνω;:cold:
Αν ναι το περιμένουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δεν κάνεις λάθος καλό μου, εδώ είμαι και διαβάζω τα μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ σαν μικρό παιδί που είμαι σας καληνυχτίζω και πάω βόλτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δεν κάνεις λάθος καλό μου, εδώ είμαι και διαβάζω τα μηνύματα.

Καλώς :).
Λοιπόν ζεν αντέχω άλλο σας χαιλετώ:flowers:.Καλό βλάδυ και όνειλα γλυκά :flowers::yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θέλετε να μου πείτε γιατί θεωρείτε ύποπτο τον Πατρέα και γιατί ξαφνικά εφυγαν οι υποψίες από τον τσαρατσαφ?
Επίσης το σενάριο με τον ΔΑ που ειπώθηκε μου φαίνεται αρκετά καλό..
οι δολοφόνοι θα αναγκαστούν να στραφούν προς τον ΔΑ γιατί βρίσκονται σε δύσκολη θέση
ο γουαιλντ μποι μου θυμίζει κάτι αντίστοιχο που προσπαθούσα να κάνω εγώ στο αείμνηστο Παλέρμο με τον Δημήτρη, αλλα χωρίς την κατάλληλη συμπαράσταση
δηλαδή προσπαθεί να τραβήξει με το μέρος του τον τσαρατσαφ λέγοντας συνέχεια πως είναι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι είναι αθώος..εγώ πχ τότε έλεγα πως είμαι σίγουρος ότι είναι ο ΔΑ..αλλά ναι επέμενα στο ίδιο πρόσωπο
νομίζω πως πρέπει να φύγει ένας από τους 2 με την ψηφοφορία για να δούμε τι συμβαίνει λίγο καλυτερα
επίσης πιστέυω πως θα έχει ενδιαφέρον η σημερινή νύχτα και τα αποτελέσματα της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Λοιπόν θα καταπιαστώ με όλα αυτά που έγιναν στις τελευταίες σελίδες του παιχνιδιού μιας και αυτό θεωρώ ότι απαιτούν και οι περιστάσεις.

Εκεί που φεύγω και λέω ωραία θα βγει ο Τσαφ σήμερα, ένας έμπειρος μαφιόζος έξω γυρίζω και βλέπω αυτό το ποστ:
Φοβάμαι πως ο γυαλός στράβωσε για τα καλά και αρμενίζουμε και εμείς με τη σειρά μας πολύ στραβά.

Βλέπω πολύ ασυνάρτητες σκέψεις, ωστόσο εμένα ένας άνθρωπος με έχει πείσει για την ενοχή του thomas I μέσω μιας παρατήρησης σχετικά με την υποστήριξη που δέχθηκε από μια σίγουρη μαφιόζο. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν έχει σπεύσει να δικαιολογηθεί καθόλου, ούτε και να συμμετέχει φαίνεται πως έχει λουφάξει στο λαγούμι - γιάφκα για να μην πάρει κι άλλους μαζί του.

Έτσι, παίρνω την απόφαση να ενεργοποιήσω την κάρτα μου και να προφυλακίσω τον thomas I. Για να δούμε. :) Θα σε σώσει κανείς;

Μένω κάγκελο. Ναι δε λέω ύποπτος ο Θωμάς για ποιο λόγο άλλωστε να κονταροχτυπιόταν στις ψήφος με τον Τσαφ αν δεν ήταν ύποπτος αλλά η Totaled από εκεί που δεν έπαιζε δυναμικά και που έλεγε ότι είναι καταμπερδεμένη να πάει να κάνει τέτοια κίνηση; Ποιος ο λόγος; Κάτι θα ήθελε να επιτύχει. Ίσως σε κάποιους φανεί το σκεπτικό μου ηλίθιο και χαζό αλλά παιχνίδι παίζουμε και έτσι σκέφτομαι... Τι να κάνουμε... Τι ήθελε να κάνει λοιπόν σύμφωνα με τις σκέψεις μου η Totaled; Μα φυσικά να σώσει τον Τσαφ θυσιάζοντας έναν αρχάριο μαφιόζο και όχι όχι δε θα καρφωνόταν και αυτή, μην ανησυχείτε, η συνέχεια φανερώνει το γιατί:

Είμαι Η για αρχή και δεύτερον όλοι εσείς που κόπτεστε, γιατί δεν παίζετε μια τυμβωρυχία; :) Μήπως δε σας συμφέρει;
Ζητάει τυμβωρυχία, μα βέβαια. Για ποιον λόγο να το κάνει άραγε; Μα βέβαια για να φανεί ότι ο Θωμάς είναι μαφιόζος και να αθωωθεί η ίδια. Έτσι πίστευαν ότι οι υποψίες θα έφευγαν πάνω από τον Τσαφ και από εκείνη που είχε φέρει και τα πάνω κάτω.

Μελανία εξήγησέ μας πώς ακριβώς θα στοχοποιηθεί αυτός που θα παίξει τυμβωρυχία στον thomas l.? Μήπως έκανες λαθάκι; Το σωστό είναι να παιχτεί τώρα η τυμβωρυχία να δούμε ποιος έχει δίκιο και ποιος έχει άδικο..
Και κάπου εδώ ξεκινάει ο Στράτος. Περισσότερο για ΔΑ μου κάνει εμένα και θα καταλάβετε σε λίγο το γιατί.

Εντάξει, δε χρειάζεται να γίνεσαι επιθετική. Πρώτη φορά παίζω. :)

Είναι η λογική που έλεγα παραπάνω ότι είναι παράλογη. :P Αθώος: όσοι τον ψήφισαν είναι ένοχοι, ένοχος: όσοι τον ψήφισαν είναι αθώοι.
Και εδώ αρχίζει να το παίζει άμυνα γιατί δεν περίμενε ότι θα φέρονταν έτσι. Μέσα της εκλιπαρεί για μία τυμβωρυχία που θα τη βοηθήσει να ξελασπώσει...

Και να τη η τυμβωρυχία, ταρα τα τα:
Αχχχχ μόνο να μην κάνω το ίδιο λάθος όπως και με την Ντοιτς στο προηγούμενο παιχνίδι που λόγω τρομερού σπαμμαρίσματος και εξαιτίας του ότι συμφωνούσε με τους πάντες έμοιαζε με ένοχη για εμένα.Τέλος πάντων ξέρω πόσο πολύ θα στοχοποιηθώ με την κάρτα που θα ρίξω,αλλά το κάνω μόνο και μόνο για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα και να δούμε αν οι περισσότεροι που τον ψήφισαν ήταν πολίτες ή μαφιοζάκια. Συγγνώμη Θωμάκο που σε βγάζω τώρα αλλά δεν το κάνω επίτηδες μόνο και μόνο για να δούμε τι συμβαίνει με εσένα και όσους ΚΥΡΊΩΣ σε ψήφισαν.
Ορίστε...:'(Η καταδίκη μου:vava::cold:

Τυμβωρυχία στον Θωμά:|
Το σκεφτόταν από πριν να τη ρίξει αλλά η παρότρυνση της Totaled την οδήγησε στο να παίξει την κάρτα. Ευχαριστούμε, μάθαμε πολλά. ;)

Το ότι σπεύσατε να τα βάλετε μαζί μου με το που είδατε προφυλάκιση πάντως αν και αναμενόμενο, δείχνει μια κάποια ενοχή κι από την πλευρά σας. Μήπως εσείς ψάχνετε εξιλαστήρια θύματα και γι' αυτό παρουσιάζατε τον thomas I. ως τέτοιο;

Καμία διάθεση δεν είχα να σώσω κανέναν, απλώς ήμουν πολύ σίγουρη για την ενοχή του thomas I γι' αυτό και προχώρησα σε αυτήν την κίνηση. Θα βόλευε φυσικά να με πάρει μια τέτοια μπάλα και να βγω μαζί με έναν άλλο χρήστη για τον οποίο δεν έχω πει τίποτα, θετικό ή αρνητικό. Χρωστώ σίγουρα στη Nefeli Graf που έκανε αυτήν την κίνηση, αλλιώς ήμουν χαμένη μαζί σας.

Αν δεν είστε κακοί, ας είστε πιο προσεκτικοί καλύτερα στο ποιον κατηγορείτε και με πόσο μένος το κάνετε αυτό.

Καλό απόγευμα για την ώρα. :)
Και είναι κάπου εδώ που η Totaled αρχίζει να απαντά οργανωμένα γιατί κατάλαβε πως αυτό χρειαζόταν και μας αποχαιρετά κιόλας αφήνοντας τον Wild να δώσει το ρεσιτάλ του.

Το' πα ή δεν το' πα; Μου πέσατε στον τσαφ. ΚΟΡΑΚΙΑ.
Να τος πάλι, εμφανίστηκε. Στράτο, αγάπη μου, περιττό να σου πω ότι μόλις διάβασα το μήνυμα ήμουν έτοιμη να αρχίσω τα μπινελίκια ε; -.-


Και κάπου εδώ ο Στράτος αρχίζει τις παπαροφιλολογίες, βάζει 500 άτομα ως ύποπτα, αλλάζει γνώμες συνεχώς για να μπερδέψει τους πολίτες αφού αυτή είναι και η δουλειά του και πετάει και ένα δε γίνεται να τους βρήκαμε και τους δύο δολοφόνους έτσι για να ισχυροποιήσει τη γνώμη του πως τέτοια πράγματα δε γίνονται, έλα όμως που γίνονται αγοράκι μου.
Παρ' όλα αυτά πιστεύω ότι οι εναπομείναντες δολοφόνοι κρύβονται μέσα σε αυτούς που ψήφισαν τσαφ. Με αρχηγό την Μελανία και την Guest 278211..

Όταν τα'λεγα δε μ'ακούγατε όμως.

EDIT: Και να μην ξεχάσουμε βέβαια τους Johnnaousa και aegloswen που πήγαν να με βγάλουν τρελό :)

Κορίτσι μου, δεν είναι δυνατόν να πέσαμε σε 2 δολοφόνους. Σταμάτα να καρφώνεσαι επιτέλους.
Σταμάτα.-

Μμμμ. aegloswen τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ο τσαφ δεν μπορεί απλά να μπερδεύτηκε στον πρώτο γύρο; Κανείς μας δεν ήξερε τίποτα. Στην τύχη ήταν κυρίως.
Δεν είμαι σίγουρος ποιοι είναι οι δύο που μένουν.
Νομίζω ότι είναι aegloswen-Melania αλλά δεν μπορεί να είναι τόσο εύκολο. Επιφυλάσσομαι προφανώς και για τον Πατρέα..

Ο Τσαφ είναι αθώος. Πλέον άμα αποδειχτεί ένοχος βγαίνω οικειοθελώς από το παιχνίδι.
Αλλά τώρα για τους άλλους δεν ξέρω. Εσύ, η Έλενα, ο Πατρέας και η Σπυριδούλα είστε στη λίστα μου.

Λοιπόν. Προφανώς και συμφωνώ σε όλα με την Himela. Παρ 'όλα αυτά νομίζω ότι στους Cinefil, Akis_Megara και Πατρεύς κρύβεται μόνο 1/2 δολοφόνους και αυτός είναι ο Πατρέας. Εγώ θα πάω για Πατρέα.

JKar καθάρισε λίγο το μυαλό σου. Μην κολλάς. :)

edit: Ξέρω παιδιά, με υποψιάζεστε, αλλά αυτό είναι καθαρά λόγω των κινήσεών μου, οι οποίες σας διαβεβαιώνω ήταν καθαρά για να μπορέσω να βγάλω άκρη. Ας μάθει κάποιος για τον τσαφ και θα δείτε ότι είναι αθώος..

Ψηφίζω Πατρέα. Δείτε τα τελευταία ποστ της Himela. Εκεί είναι οι λόγοι

Αντίο Παλέρμο για απόψε, δεν αντέχω άλλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Καλός πόλεμος Ριρίκα.
Λοιπόν, μετά τα χθεσινά γεγονότα η Ριρίκα έχει μια μανία να βγάλουμε και τον τσαφ.
Όμως να τα πάρουμε λίγο από την αρχή:
Πώς είχε αρχίσει το "κίνημα" κατά του τσαρατσαφ;
Είχε ο τσαφ κατηγορήσει το Σπυράκο αν θυμάμαι καλά, και άλλαξε τελευταία στιγμή για να σωθεί ο Θωμάς, ο οποίος τελικά αποδείχτηκε δολοφόνος.
Παρ' όλα αυτά, αυτά έγιναν στον πρώτο γύρο οπότε είναι πολύ πιθανόν απλά να μπερδεύτηκε (γι' αυτό και περιμένω ποστ του, για να ξεκαθαρίσω εντελώς τι πιστεύω για τον τσαφ).
Όμως το να βγαίνουν σε ΜΕΓΑΛΗ ψηφοφορία δύο άτομα και να λέτε ότι και οι δύο είναι στους κακούς, ε αυτό παραπάει.
Από την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια εμμονή με τον τσαφ. Γιατί ντε και καλά θέλετε να βγει. Με πιο επιχείρημα; Αν μου παρουσιάσετε ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ την ενοχή του, με χαρά να τον ψηφίσω. Αλλά όχι να μου λέτε βλακείες για τον πρώτο γύρο. Γιατί εκεί όλα στα τυφλά γίνονται.
Επίσης Ριρίκα, μη βάζεις λόγια στο στόμα μου. Μόνο 4 άτομα έβαλα στους υπόπτους. Τη Μελανία, την Έλενα, τον Πατρέα και τη Σπυριδούλα, αν και τώρα πιο ένοχη μου φαίνεσαι εσύ παρά η Σπυριδούλα


Όσο για το ότι είμαι ο ΔΑ, απλά γελείο. Προσπάθησα να βάλω την ταφόπλακα στο Θωμά που ήταν δολοφόνος, και κατά τ' άλλα δεν έχω αρχίσει να λέω για πολλούς ότι αυτοί είναι αθώοι. Μόνο για τον τσαφ. Αυτό μόνο το ενδεχόμενο να είμαστε συγκάτοικοι αφήνει, που ούτε κι αυτό ισχύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Εγώ βλέπω οτι αντί να είμαστε χαρούμενοι που παίχτηκαν κάρτες εναντίον του Θωμά (που για δεύτερη μέρα πήγαινε να τη γλιτώσει) και αντί να επικεντρωθούμε στο γεγονός οτι κάποιοι την πρώτη και τη δεύτερη μέρα κόπτονταν να τον σώσουν και αντί στην τελική να χαρούμε που βγάλαμε ένα μαφιόζο, αρχίζουμε να κατηγορούμε την Totaled που έβγαλε δολοφόνο! Ε δεν είμαστε καλά. Σχετικά με τον τσαφ, κι εγώ τον έχω στα υπόψη, αλλά σκέφτομαι πως αν ο τσαφ ήταν δολοφόνος δε θα έπαιζε τόσο χάλια. Ο τσαφ έχει γράψει 3-4 αόριστα ποστ (θυμάστε τι μεγάλες αναλύσεις έκανε στο προηγούμενο που ήταν δολοφόνος), μπήκε και ψήφισε τον Σπυράκο να βγει χωρίς καν αιτιολογία (καθόλου επαγγελματικό εκ μέρους του) και από χτες που κόντεψε να φύγει δεν έχει ασχοληθεί ούτε αντιδράσει καν. Σας φαίνεται εσάς αυτή λογική συμπεριφορά του δολοφόνου τσαφ;

Η μπλου είπε οτι ο Θωμάς, ο τσαφ κι η Totaled είναι δολοφόνοι (γιατί τόσοι έμειναν, 3 και τώρα 2). Πιστεύετε πραγματικά οτι η Totaled θα καρφωνόταν τόσο ώστε να παίξει άμεση προφυλάκιση στον ένα αρχάριο δολοφόνο για να σώσει τον άλλον; Οι μαφιόζοι θέλουν να περνάνε απαρατήρητοι κι όχι να στοχοποιούνται. Αυτή τη στιγμή κάποιος με ρόλο ή κάρτα μπορεί να ρωτήσει για την Totaled και αυτό κανείς δολοφόνος δεν το θέλει. Θεωρώ οτι αυτή η θεωρία είναι τραβηγμένη από τα μαλλιά και οτι τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά από όσο φαίνονται. Οι δολοφόνοι εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός οτι ο τσαφ είναι σχετικά ανενεργός και οτι ψήφισε τον Σπυράκο να φύγει (υποστηρίζοντας το δολοφόνο Θωμά) - (βασικά έχω την εντύπωση οτι ο τσαφ από την αρχή του παιχνιδιού είχε τσαντιστεί με το Σπυράκο γιατί σπάμαρε και ίσως γι' αυτό τον ψήφισε) και θέλησαν να βγάλουν ένα δυνατό παίκτη για να σώσουν ένα δολοφόνο. Ευτυχώς τα σχέδιά τους δεν πέτυχαν κι αντί να είμαστε χαρούμενοι γι' αυτό κατηγορούμε τον Wild Boy που φαίνεται μεν μπερδεμένος, αλλά αν είχε ρόλο ΔΑ δε θα έπεφτε ποτέ σε τόσες αντιφάσεις πιστεύω.

Εν κατακλείδι: θεωρώ οτι ο τσαφ είναι αθώος και θύμα των περιστάσεων. Τους υπόπτους μου τους έχω ξαναπεί (Πατρεύς, Σινεφίλ) και προστίθεται κι άλλος ένας που σας αποκαλύπτω τώρα, η Μελανία και θα εξηγήσω το γιατί: η Μελανία φημίζεται για την τετράγωνη λογική της. Προχτές είχα πει τόσα λογικά επιχειρήματα εναντίον του Θωμά κι αυτή δεν είδα να τα σχολιάζει καθόλου ούτε να τα συνερίζεται. Βλέπω να διαστρεβλώνει πράγματα κι αυτό δεν είναι λογικό για κείνη. Είπε οτι με θεωρεί αθώα ίσως για να με πάρει με το μέρος της. Δεν έχω καμία σιγουριά με τη Μελανία σε αυτό το παιχνίδι αλλά αν μου απαντήσει σε αυτά, θα το ξανασκεφτώ.

Αυτά για τώρα. Ξαναλέω, οι 2 δολοφόνοι που έχουν μείνει και ο ΔΑ θα προσπαθήσουν να μας μπουρδουκλώσουν. Μην πέσετε στην παγίδα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Πολύ σωστά όλα αυτά που λες Χιμέλα.
Κατά τη γνώμη σου, μπορεί να έχει συμβεί με τον Πατρέα κάτι παρόμοιο με ότι συνέβη με τον τσαφ;
Επίσης, για την blue τι πιστεύεις;

Λοιπόν, για την ώρα θα μείνω στον Πατρέα, αλλά η Μελανία το είχα πει από χθες είναι πιθανό να είναι κι αυτή στην αντίπαλη ομάδα (να είναι δολοφόνος δηλαδή). Άρα μπορεί να αλλάξω σε Μελανία.

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει με Johnnaousa και aegloswen, αλλά αυτοί δεν είναι για τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη σου, μπορεί να έχει συμβεί με τον Πατρέα κάτι παρόμοιο με ότι συνέβη με τον τσαφ;

Ναι μπορεί. Αλλά για τον τσαφ είμαι πιο σίγουρη γιατί δε θα έπαιζε έτσι αν ήταν δολοφόνος, ενώ ο Πέτρος θα έπαιζε έτσι (οτι και καλά δεν έχω παρακολουθήσει κλπ).

Επίσης, για την blue τι πιστεύεις;

Οτι έχει μπερδευτεί. Ωραία η περίπλοκη σκέψη αλλά νομίζω οτι τα πράγματα είναι πιο απλά από ό,τι φαίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μήπως τελικά ο ΔΑ είναι ο Akis_Megara...? :hmm:
Αλλά άμα ήταν θα έπαιζε Νεκροφάνεια στον Τάσο; Μπα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Από την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια εμμονή με τον τσαφ. Γιατί ντε και καλά θέλετε να βγει. Με πιο επιχείρημα; Αν μου παρουσιάσετε ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ την ενοχή του, με χαρά να τον ψηφίσω. Αλλά όχι να μου λέτε βλακείες για τον πρώτο γύρο. Γιατί εκεί όλα στα τυφλά γίνονται.

Γιατί εσύ από που είχες βγάλει συμπέρασμα για τον Θωμά; Από τον πρώτο γύρω δεν ήταν;

Θέλω να σκεφτώ λίγο τα λόγια της Χιμέλας και θα επιστρέψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα!
Αύριο να πείτε τη φίλτατη έταιρη ΣΕ να ξυπνήσει απ τα άγρια χαράματα για baby-sitting γιατί νυστάζω... :yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γιατί εσύ από που είχες βγάλει συμπέρασμα για τον Θωμά; Από τον πρώτο γύρω δεν ήταν;

Θέλω να σκεφτώ λίγο τα λόγια της Χιμέλας και θα επιστρέψω.

Μα δεν έβγαλα συμπέρασμα για το Θωμά από τον πρώτο γύρο.
Συμπέρασμα έβγαλα επειδή πήγαινε να σωθεί για 2η φορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα :).

Σχετικά με τις χθεσινές εξελίξεις, ένα έχω να πω: είναι επόμενο να έχετε πέσει πάνω μου, γιατί δεν είχα πειστεί για την ενοχή του Θωμά και ήμουν η μόνη που δήλωσα ξεκάθαρα μπερδεμένη. Και θα συμφωνήσω με την Σπυριδούλα ότι ο Θωμάς δεν έπαιζε καλά, και είναι επόμενο να μας μπερδεύει. Αν κάποιοι είστε πιο μπροστά από εμάς λόγω ρόλου ή κάρτας, δεν μπορείτε να κατηγορείτε τους άλλους που κινούνται με άλλα μέσα.
Εγώ προσωπικά δεν θέλω να την γλιτώσει ο Τσαφ, για αυτό και θα τον ψηφίσω και σήμερα. Πιστεύω ότι θα βγάλουμε πολλά με την αποχώρηση του.

Εν κατακλείδι: θεωρώ οτι ο τσαφ είναι αθώος και θύμα των περιστάσεων. Τους υπόπτους μου τους έχω ξαναπεί (Πατρεύς, Σινεφίλ) και προστίθεται κι άλλος ένας που σας αποκαλύπτω τώρα, η Μελανία και θα εξηγήσω το γιατί: η Μελανία φημίζεται για την τετράγωνη λογική της. Προχτές είχα πει τόσα λογικά επιχειρήματα εναντίον του Θωμά κι αυτή δεν είδα να τα σχολιάζει καθόλου ούτε να τα συνερίζεται. Βλέπω να διαστρεβλώνει πράγματα κι αυτό δεν είναι λογικό για κείνη. Είπε οτι με θεωρεί αθώα ίσως για να με πάρει με το μέρος της. Δεν έχω καμία σιγουριά με τη Μελανία σε αυτό το παιχνίδι αλλά αν μου απαντήσει σε αυτά, θα το ξανασκεφτώ.

Αυτά για τώρα. Ξαναλέω, οι 2 δολοφόνοι που έχουν μείνει και ο ΔΑ θα προσπαθήσουν να μας μπουρδουκλώσουν. Μην πέσετε στην παγίδα τους.

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3883076&postcount=343
Κι αν δεν απάντησα ξεκάθαρα σε σένα, έχω εξηγήσει σε άλλα ποστ και πάρε παράδειγμα από το από πάνω. Απλά ο Θωμάς μου φάνηκε τρομερά άπειρος και τα φώτα ήταν πάνω του από την αρχή, αναρωτήθηκα πώς ήταν δυνατόν να καρφώνεται τόσο ένας μαφιόζος. Μου θύμιζε την δικιά μου απειρία στο πρώτο μου παιχνίδι, αυτό ήταν όλο.
Μόνο σε εμένα φαντάζουν ανοργάνωτοι οι μαφιόζοι; Ειλικρινά πιστεύετε ότι κάποιος καθοδηγούσε τον Θωμά να παίξει έτσι; Εμένα μου φαίνεται ότι ο Αρχιμαφιόζος έχει...δουλίτσες,για αυτό και τον αναζητώ στα σχετικά αδρανή μέλη.
Δεν θέλω να σε ''πάρω με το μέρος μου'', απλά σε διάφορα σημεία συμπίπτουν οι απόψεις μας.Ήμασταν πόσα άτομα που αμφιβάλλαμε για τον Θωμά, και πόσα άτομα που ψηφίσαμε τον Ακριβό. Δεν αμφιβάλλω ότι κάπου ανάμεσα μας κρύφτηκαν και οι εναπομείναντες μαφιόζοι, αλλά σκεφτείτε λίγο καθαρά: αν Θωμάς+Ακριβός είναι στην ίδια ομάδα, τους συνέφερε να διώξουν τον Θωμά κι όχι τον Ακριβό.
Με έβαλαν σε σκέψεις τα ποστ που υποθέτουμε ότι ο Ακριβός είναι ο ΔΑ. Αν αποδειχτεί ότι είναι ο ΔΑ, δεν ξέρω κι εγώ τι θα κάνω :P.

Πολύ σωστά όλα αυτά που λες Χιμέλα.
Κατά τη γνώμη σου, μπορεί να έχει συμβεί με τον Πατρέα κάτι παρόμοιο με ότι συνέβη με τον τσαφ;
Επίσης, για την blue τι πιστεύεις;

Λοιπόν, για την ώρα θα μείνω στον Πατρέα, αλλά η Μελανία το είχα πει από χθες είναι πιθανό να είναι κι αυτή στην αντίπαλη ομάδα (να είναι δολοφόνος δηλαδή). Άρα μπορεί να αλλάξω σε Μελανία.

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει με Johnnaousa και aegloswen, αλλά αυτοί δεν είναι για τώρα.

Εσύ μου κάνεις περισσότερο σε ΔΑ πάντως. Και ο λόγος που εγώ είμαι με την αντίπαλη ομάδα είναι ο...; :confused: Ότι δεν είχα πειστεί για την ενοχή του Θωμά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top