Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
είπε η θεία Ριρίκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δεν είμαι τόσο μεγάλη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να σχολιάσω: ΘΈΛΩ ΜΕΝΤΙΟΥΜ
Μόνο αν τους δώσεις(στην ΣΕ:redface:) το κορμί σου:P
Ξέρεις Τασούλη τι έχω ζητήσει για το επόμενο video.
Μπορείς να κάνεις ένα video σχολιασμού του παιχνιδιού.
Αν αποδειχθεί καλό, τότε τα Χριστούγεννα, αν ξανακάνω ΣΕ, θα έχεις τον ρόλο που γουστάρεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρεις Τασούλη τι έχω ζητήσει για το επόμενο video.
Μπορείς να κάνεις ένα video σχολιασμού του παιχνιδιού.
Αν αποδειχθεί καλό, τότε τα Χριστούγεννα, αν ξανακάνω ΣΕ, θα έχεις τον ρόλο που γουστάρεις! :)

Τι βλέπω εδώ; Παζάρια; :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η Χιμέλα ήταν η καλύτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
η Χιμέλα ήταν η καλύτερη

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ξέρεις Τασούλη τι έχω ζητήσει για το επόμενο video.
Μπορείς να κάνεις ένα video σχολιασμού του παιχνιδιού.
Αν αποδειχθεί καλό, τότε τα Χριστούγεννα, αν ξανακάνω ΣΕ, θα έχεις τον ρόλο που γουστάρεις! :)
το υποσχομαι οτι στο επομενο που θα εχω ρολο το 1ο πιμι που θα σου ρθει θα ναι αυτό
ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Nefeli Graf
Part #1

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Πρώτη ήρεμη νύχτα στο Παλέρμο...
Τα πόκεμον ύστερα από εξαντλητική εκπαίδευση ξεκουράζονται στην σκηνή που ο Ας(άγνωστος ακόμα με μάσκα τον έχετε :|) και τα 2 πιτσουνάκια οι συγκάτοικοι αν έχετε ακουστά ( :whistle: )έστησαν.

Σαν συγκάτοικος Β(πάλι Β το ξανατονίζω :hehe: ) δεν θα λυγίσω όχι όχι δεν θα το καταφέρετε :redface:,γιατί μου δώσατε έναν θεωρητικό για παρέα λατρείες μου :clapup:.Είδατε τον ρώτησα..!:whistle:Μόνο τι φοράει δεν ρώτησα:redface:.Γμτ:whistle:
Θα τον πάρω και θα αρχίσουμε τις θεωρητικές αναλύσεις ναι ναι:D να βρούμε ποιος είναι στην ομάδα πύραυλος και ποιος όχι..Σαν δυναμική(τρόπος του λέγειν τώρα :hehe::lol: ) φίλη του Ας σας καληνυχτίζω με πολλά φιλάκια καλό βράδυ guys :P.
Υ.γ.Με τον κύριο Brock είμαι μόνο φίλοι ανεξαρτήτως τι έγραψα και τι είπατε στο μήνυμα:worry::whistle:
Υ.γ.2.Μην στεναχωριέστε προς στιγμήν για ό,τι έγινε τόσο γιατί είμαστε άλλα 20 άτομα που πρέπει να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι που τόσο περιμέναμε με αγωνία
.

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Η δεύτερη νύχτα στο Παλέρμο...​

Ήρθε και η δεύτερη νύχτα στο Παλέρμο με αρκετή πίεση,στεναχώρια και αποκλεισμούς παικτών.Ανησυχία έπεσε στην πόλη δεν ήταν φόνος δεν ήταν τσιφτετέλι δεν ήταν χαρακίρι ήταν τα κορίτσια που έφυγαν λόγω μιας βλακείας :'(.:|


Και σας ξαναλέω φροντίστε να συνεχιστεί το παιχνίδι για τους υπόλοιπους όσο καλύτερα μπορείτε,δεν δηλώσαμε άδικα συμμετοχή οι υπόλοιποι αν και λυπάμαι για τα κορίτσια.:|

Σας λατρεύω μην θυμώσετε μαζί μου:whistle:ξέρω σας είναι δύσκολο όλο αυτό που γίνεται.Γνωρίζω.;)

Ο Brock:P δεν μπήκε καθόλου σήμερα τον ενημέρωσα για τους κανόνες σχετικά με τις απουσίες αν καταφέρει και μπει αύριο να τα δει,μην χάσουμε πολίτη.:/:

Ας κάνει σήμερα η μάγισσα τα μαγικά της,το μέντιουμ τις προβλέψεις του,ο γιατρός τα ιατρικά του μαγικά:P και ο ντετέκτιβ τις εξιχνιάσεις ρόλων :pfff:.Περιμένουμε εξελίξεις και ας ελπίσουμε να μην με βρείτε νεκρή αύριο γιατί ικανούς τους έχω να με δολοφονήσουν :|,ειδικά αν είναι ο Ακριβός μέσα:worry:.:whistle:

Σας φιλώ γλυκά αγαπητή ΣΕ και θα συνεχίσω να σας ζαλίζω...:-*:-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Nefeli Graf
Part #2

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Η 3η νύχτα στο Παλέρμο.​

Λοιπόνννν ναι πρώτη νίκη-αποχώρηση μαφιόζου χωρίς να γίνει παραβίαση κανόνων.Καταφέραμε να βγάλουμε επιτέλους τον Θωμά που ήταν κάτι σαν τον Mintin97 στο προηγούμενο.Είπαμε ένστικτο ένστικτο αλλά αν είσαι άπειρος και δολοφόνος κιόλας φαίνεσαι από μέτρα μακριά:worry:.Είχα τον συγκάτοικο να μην καταλαβαίνει εγώ να σκέφτομαι τι να κάνω με την τυμβωρυχία.Εν τέλει ναιιιιιιιιιιιιιιιιι έβγαλα εκτός τον Θωμάκο τον καημένο:redface: και έστειλα τον espeonfan να ψηφίσει αφού μου είχε βγάλει το λάδι γιατί από πίστη υστερώ:redface:.

Από το μεσημέρι είχα το δίλημμα ή θα τον αποτελειώσω και θα είμαι εντάξει ή θα είναι αθώος και θα με θάψουν για τα καλά:whistle:.
Anddddd nooo τελικά η κίνηση ήταν σωστή σωστή σωστή:redface:

Παιδιά αν δεν τον πνίξω τον Brock(Συγκάτοικο Α!!) να μην με λένε συγκάτοικο Β:redface:

Τέλος πάντων με αυτά και με αυτά χθες ξέχασα να σας γράψω,η επιτυχία φταίει...χαχαχαχαχα:hehe:

Άκυρο αλλά δεν είναι ωραίο να έχεις διπλή(για τον συγκάτοικο λέω) ψήφο Χαρούλη γιατί ο άλλος ψήφισε σχεδόν μαζί μου και μας υποψιάστηκαν..Ευτυχώς το διόρθωσα και ψήφισα αυτόν που έπρεπε.Σε λίγη ώρα θα στείλω και το σημερινό στην ώρα του.:redface:.

Είστε τέλεια ΣΕ μόνο και μόνο που ακούτε εμένα και δεν με έχετε σκυλοβρίσει ακόμα:redface:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Η 4η νύχτα μας στο Παλέρμο.

Τα λουλουδάκια δεν άνθησαν,τα πουλάκια δεν κελαήδησαν,τα σκιουράκια δεν ζευγάρωσαν παρά μόνο όλοι στην Πόλη του Παλέρμο έχουμε σκάσει από τον υπέροχο καλοκαιρινό μίνι καυσωνάκο:redface:...Και σκάμε σκάμε σκάμε σκάμε και ιδρώνουμε:teasing:
Λοιπόν ας ευχηθώ!!!Ας έχουμε έναν ωραίο Αύγουστο.Ας απαλλαχτώ εγώ απ'ότι με βαραίνει και ας κάνω το πωποχειρουργείο(ευγενικά είπα έτσι αντί του κω...υ:redface:) επιτέλους και εσάς σας εύχομαι να περάσετε καλά ό,τι και να κάνετε,όπου και να πάτε αν πάτε τώρα διακοπές επιτέλους:D.


Τώρα στα του παιχνιδιού.Το έχει η οικογένεια βλέπετε να εμπλέκεται με νεκρούς,οι γυναίκες(βλ.Μελανία και εμένα:P) της υπόθεσης σκάβουν τον λάκκο για τους νεκρούς και να τους χώνουν ακόμα πιο βαθιά και ο πατήρ μου(βλ.Ιορδάνης) να επαναφέρει νεκρούς:redface:.

Επιτέλους πάει και ο αρχιμαφιόζος από την μανουλίτσα μου:redface: αν και δεν πολυπίστευα στην ενοχή του μόνο που παρατήρησα κάτι στο παίξιμο του στο τέλος:hehe:.Ας το κρατήσω κρυφό αυτό μετά το παιχνίδι ας το πω :whistle:.

Τώρα στα του κλειδώματος και τελειώνω :redface:.Μου χρωστάτε ένα μουσχαράκι γιατί τη σημερινή μερίδα δεν την κατάλαβα και πολύ το βράδυ μιας και πήγε κάτω αμάσητη για να έρθω πριν την λήξη της ψηφοφορίας.Κατά προτίμηση αρσενικό το θέλω και μικρούλι μην σας βάζω σε έξοδα:hehe:.

Καλό σας βράδυ και καλό μήνα να έχουμε παιδάκια πολλά γλυκά φιλάκια :D:-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Nefeli Graf
Part #3

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Η 5η μας νύχτα στο Παλέρμο.

Πω πω κοντεύουμε να κλείσουμε εβδομάδα και μου φαίνεται αιώνας:redface:.Επιτέλους όμως πάει ολοκληρωτικά η ομάδα των μαφιόζων.Τώρα που το ξανασκέφτομαι πίσω από δική μου κίνηση πήγε και κρύφτηκε καλά η κοπελιά.Ναι βρε για το γιαουρτάκι μιλάω:redface:.(Είναι και νόστιμη πανάθεμα της:redface:)Την καθοδηγούσε άλλος από πίσω ή ήταν έξυπνη δική της κίνηση;:confused:Θα το μάθουμε εις το τέλος του παιχνιδιού τούτου. :hehe::P

Ευτυχώς που ο Τάσος είχε επιστρέψει και την έβγαλε τελείως με την Τυμβωρυχία.:redface:

Άσχετο καλός ο συγκάτοικος αλλά αν καθόταν και λίγο παραπάνω το μπουμπούκι μου να μιλήσει και να διαβάσει το παιχνίδι δεν θα τον υποψιάζονταν καθόλου,όπως εμένα:D,που κατάφερα να τους πείσω ότι δεν έχω σχέση με την μαφία:redface:.

Συγγνώμη που το ξέχασα καμάρια μου χθες αλλά πονούσα και δεν είχα μυαλό να καθίσω να γράψω και να στείλω το καθιερωμένο μου μηνυματάκι.:worry:


Την επόμενη φορά βρε παιδάκια δώστε μου και κανένα ρολάκι εκτός από του συγκάτοικου.:whistle:2 στα 3 συγκάτοικος ανησυχώ:worry:.Η Himelίτσα είναι γουρλού μου έπεσε καλό ρολάκι όταν ήταν ΣΕ:redface:Δεν λέμε όχι σε ένα τρίο ΣΕ να ξέρετε:whistle::P

Σας φιλώ γλυκά:redface:!!!

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Η 6η νύχτα μας στο Παλέρμο.​

Εμμμ καλησπέρα και καλημέρα παιδιάκια μια νέα μέρα ξημέρωσε:redface:.Εγώ βαριέμαι πολύυυυ (όπως πάντα δηλαδή),μα να μην έχω κάτι σημαντικό να κάνω να ξεγελάσω κανέναν από τους πολίτες και τον ΑΜ;:worry:

Σήμερα ξαναήρθε η Ριρίκα στο παιχνίδι:clapup: καλό αυτό,αλλά αν δεν συνεχίσω να μην καταλαβαίνω ποιος είναι ο ΑΜ θα τα παίξω :'(.

Χμμμ ο Ναουσσαίος μας αποχαιρέτισε και εγκαταστάθηκε εν τόπω φωτεινώ, εν τόπω χλοερώ, εν τόπω αναψύξεως.Αλληλούηα - αλληλούηα, ο παπάς τρώει κουλούρια,κυριελέησον - κυριελέησον, ο παπάς πίνει καρνέισον ... :redface:. Πολιτάκι ήταν:worry:.


Άρα ο ΑΜ είναι η μαμά ή η Himela ή ο Ιορδάνης ή ο Άκης ή ή ή ή πολλοί ακόμη:P.Εκτός από εμένα και την Ριρίκα και τον Τάσο νομίζω και τον συγκάτοικο μου τον αξιολάτρευτο:redface:.(Αν ξεχνάω κάποιο πείτε τον μου στο τέλος:whistle:)


Καλό βράδυ παιδάκια λατρείες φιλάκιααααααααααα τα λέμε αύριο



Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Η 7η νύχτα στο Παλέρμο.​

Λοιπόν καλησπέρα ή καλημέρα να πω τώρα στις 1 το πρωί;Τέλος πάντων παιδάκια καλό βράδυ γενικά ας πούμε.

Μια φορά πήγα να δικαιολογήσω την ψήφο μου και να ψιλουποστηρίξω τον espeonfan και στο τέλος θα πέσουν όλοι να με φάνε.Η Μελανία ή είναι η ΑΜ ή έχει αρχίσει να δουλεύει καλύτερα και να ψάχνει καλύτερα για τον ΑΜ.

Ο Άκης=δεν θα το σχολιάσω γιατί αν είναι πολίτης εγώ προσπαθώ να τον πείσω να αλλάξει λάθος ψήφο και πάει και ψηφίζει τον ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟ!!!Έλεος.Εντάξει θα μου πεις που το ξέρει ποιος είναι αλλά δεν έχει κάνει τίποτα το ένοχο ή δεν δικαιολογεί όπως ο Θωμάς ή άλλοι που ήταν στην Μαφία,για να τον ψηφίζει.

Συγγνώμη παιδιά αν σας ζάλισα δεν είμαι καλά (σωματικά κυρίως αλλά και ψυχικά) τα λέμε αύριο δεν είχα κάτι άλλο να σχολιάσω φιλάκια.Συγγνώμη αν σας έχω ζαλίσει εδώ και μια εβδομάδα,ειλικρινά συγγνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Nefeli Graf
Part #4

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Η 8η μας νύχτα στο Παλέρμο.

Καλησπέρα παιδάκια μου,είμαι μες τα νεύρα όμως με όσα έχουν γίνει!Θέλω να πνίξω όσους δεν με πιστεύουν γρρρρρρρρρρρρ τελικά θα πάρω την θέση του ΑΜ με τόσους φόνους που θα κάνω στο τέλος!Δηλαδή θέλουν τόσο πολύ να με εκνευρίσουν σήμερα ειδικά;

Επιστρέφω από μία καταπληκτική συγκέντρωση με πολύ καλούς μου φίλους και βλέπω μηνύματα να σώσω τον espeonfan,γιατί ακούστε ρε γμτ τον προφυλάκισαν αυτόν που είναι άκακος με τον ρόλο που έχει.Τρέχω(εικονικά με το ποντίκι:redface:)και τι να δω;Τον Άκη να έχει παίξει Άμεση Προφυλάκιση.Γ@μώ την πίστη μου λέω :'(.Γιατί ρε αγόρι μου τι σου έκανε το παιδάκι μου,η λατρεία μου;Επειδή μίλησε και εξέφρασε τις απορίες του σε πείραξε;Έλεος δηλαδή!:confused:

Και έρχεται καπάκι η Ριρίκα τώρα να βάλει σε υποψίες και άλλες τους πολίτες ότι ο espeonfan είναι ο κακός:eek:,ο ΑΜ.Λες και εγώ που έβγαλα τον Θωμά το μαφιοζάκι θα άφηνα και άλλον μαφιόζο να περιτριγυρίζει και να μας σκοτώνει!Ήθελα το ζώον κιόλας εγώ να καθίσω παραπάνω έξω με τους φίλους μου για μαμ...όρσε κυρία μου πάρε μια μούντζα:redface:.(Ωωω σε ευχαριστώ κοπελιά ήρθα στα ίσια μου.Εαυτούλη μου:redface:).Ευτυχώς που δεν έφαγα δηλαδή έξω αλλιώς θα τον έχανα μέσα από τα χέρια μου χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι μετά.Γιατί πριν τις 12 σιγά μην επέστρεφα:'(.

Υ.Γ(επιτέλους:redface:).
Εκτός από το μοσχαράκι με το ρύζι που το έφαγα τσακ μπαμ για να με έχετε εδώ θέλω και ένα σακί πατάτες δεν ξέρω αν σας το είπα αλλά την Παρασκευή τις πήγα κάτω αμάσητες για να μην αργήσω:redface::worry:.Τώρα λοιπόν οι εναπομείναντες παίκτες μας εκτός της λατρείας μου μου χρωστάνε ένα ωραιότατο ταπεράκι της μαμάς με πεντανόστιμα κεφτεδάκια πρώτης ποιότητας περικαλώ ο καθένας.Να βγει και σε ανακοίνωση στο τέλος και ο καθένας σας θα πάρει από 2 να ξέρετε:redface:.Είμαι και κουβαρντού άντε άντε τυχερούλια:redface::P


Τέλος όσα γράφτηκαν ήταν πάνω στο θυμό και περικαλώ όποιος το δει να μην με παρεξηγήσει είναι στα πλαίσια του παιχνιδιού και μόνο:redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Danny

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Libertus ο επόμενος.
Μπορείς να τον σώσεις μέχρι τις 12:50 αύριο. Μπορείς να δολοφονήσεις μέχρι τις 03:00 σήμερα.

Αυνάνας;
???
Μαλακίζεστε λέω;
Όχι.
Σοβαρά έχουμε πιμι δολοφονίας για τον Χάρη...
Απο πότε δολοφονούνται και μέλη της ΣΕ;
Και να έχετε και πάλι μαλακίζεστε. :P
Απ το 40 και μετά δολοφονούμε και ΣΕ...
Και γιατί μαλακιζόμαστε; Ο Χάρης απέχει απ το άθλημα, μην τον προσβάλεις ή δελεάζεις! :P
Και να σας δολοφονήσουν δεν κερδίζουν τίποτα. Ούτε εμείς χάνουμε.
Οπότε σωτηρία δεν νομίζω και σιγά μην ρίξω από τώρα το χαρτί δολοφονία.

Αν και με αυτά μου δίνεται μια ιδέα για πιθανό δολοφόνο.
Για πες... :popcorn:
Ρένια...

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Έφτασε στην πόλη του Παλέρμο στις 19:00 και κάτι ψιλά την Κυριακή 28/07/13 στην πλάτη του Sigilyph της. Το επέστρεψε της pokeball του και τσέκαρε και τα υπόλοιπα πόκεμον που είχε φέρει μαζί της. Το ένα ήταν το Gallade της για την στιγμή που θα χρειαζόταν να το στείλει να σκοτώσει το θύμα της και το άλλο ήταν ένα Audino που το είχε πιάσει με μοναδικό σκοπό να θεραπεύσει ένα από τα θύματα των μαφιόζων.

Κάνοντας μια βόλτα από την πόλη του Παλέρμο, είδε ότι πριν ακόμη φτάσει υπήρχαν ήδη δύο θύματα, τα οποία ήταν δύο πολλοί καλές φίλες. Η μία μαφιόζα και η μία πολίτης. Τουλάχιστον δεν θα χρειαστεί να ανησυχώ για την Χαρά, σκέφτηκε. Πλησίασε τα δύο θύματα και ρώτησε τι συναίβει, τους αστυνομικούς που βρίσκονταν εκεί.
- Παραβίασαν έναν από τους ιερούς κανόνες της πόλης και τα υψηλά κεφάλια τις καθάρισαν, της απάντησε ένας από αυτούς αδιάφορος.

Συνέχισε την βόλτα της και τελικά βρήκε το κρυφό πέρασμα το οποίο οδηγούσε τις μάγισσες του Παλέρμο στα διαμερίσματα τους. Ήταν ένα σκοτεινό δωμάτιο με ένα ημίδιπλο κρεβάτι με ένα μικρό κομοδίνο και μια μικρή λάμα διαβάσματος, μια βιβλιοθήκη γεμάτη με διάφορα βιβλία και μικρά μπουκαλάκια με σκόνες και διάφορα υγρά με παράξενα ονόματα πάνω τους, μια ραφιέρα για τα ρούχα της και ένα μικρό μπάνιο. Άφησε τα πράγματα της στο πάτωμα και άρχισε να ψαχουλεύει. Στο κομοδίνο βρήκε ένα ξεχασμένο φορτιστή με ένα αυτοκόλλητο που έλεγε Τάσος πάνω του. Στην ραφιέρα υπήρχαν ένα ξεχασμένα σουτιέν και μία απλή μπλούζα και τέλος στο μπάνιο υπήρχε η ξεχασμένη οδοντόβουρτσα του τελευταίου μάγου που βρέθηκε σε αυτό το διαμέρισμα.
Αποφάσισε να βγει να για βραδινό στο μαγαζί απέναντι. Παρήγγειλε μια κρέπα και καθώς καθόταν παρατήρησε πως σε δυο τραπέζια μπροστά της βρίσκονταν δύο άνδρες και μία κοπέλα. Έλεγαν πολλά πράγματα αλλά τίποτα το ουσιώδες. Θα τους έχω στο νου μου παντως, σκέφτηκε. Το βράδυ το πέρασε ήσυχα με ένα βιβλίο αγκαλιά.

Την επόμενη ημέρα όμως άρχιζε πλέον το παιχνίδι. Αποφάσισε να βγει για μία βόλτα και στην πλατεία του Παλέρμο πρόσεξε και πάλι μια κοπέλα η οποίο φώναζε πως οι πολίτες πρέπει να οργανωθούν και να αρχίσουν να στριμώχνουν κόσμο για να δουν αν κάποιος θα υποκύψει. Και πάλι όμως δεν ήταν σίγουρη τη συμπεράσματα να βγάλει. Εξάλλου είναι ακόμη η πρώτη μέρα, σκέφτηκε. Έκατσε σε ένα καφέ και παρακολουθούσε το τι γινόταν προσπαθώντας να δει κάτι το οποίο οι άλλοι δεν θα ήθελαν να δει.

Ύστερα από αρκετή ώρα πήγε και έριξε την ψήφο της και επέστρεψε στο δωμάτιο της προσπαθώντας να καταλάβει. Η ώρα πήγε 8 και ανακοινώθηκε πως υπήρχε ισοψηφία. Έγινε δημοψήφισμα και τελικά αποχώρησε ο Σπυράκος. Στην πόλη γίνονταν ένας μικρός χαμός.

Ύστερα απο λίγο ακούστηκαν σειρήνες και ανακοινώθηκε πως η πόρνη της πόλη και μια μαφιόζα και πάλι βρέθηκαν νεκρές.

Προσπάθησε να ηρεμήσει αλλά δεν μπορούσε. Και τότε στο παράθυρο της προσγειώθηκε το Delibird με ένα χαρτί στο ράμφος του. Πείρε το χαρτί και διάβασε:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Παραλίγο να σε ξεχάσω εσένα.
Δεν έχω πολύ διάθεση, Τάσος97 το θύμα γι αύριο.
Τα τυπικά τα ξέρεις.
Cu @ skype!

And then a wild Jigglypuff appers. Πριν προλάβει να κάνει κάτι αρχίζει και τραγουδάει και τότε όλα σκοτείνιασαν.

Ξύπνησε το πρωί γύρω στις 11 με ένα τρομερό πονοκέφαλο και με ζωγραφισμένο πρόσωπο. Η ώρα για δολοφονία είχε περάσει. Μπορούσε ακόμη όμως να σώσει τον Τάσο. Το σκέφθηκε και αποφάσισε.

Το Delibird ήταν ακόμα εκεί υπομονετικά περιμένοντας μια απάντηση. Πήρε ένα χαρτί και έγραψε.
Σήμερα τα ποκεμόν μου θα μείνουν στις Pokeball τους.​
Μάγισσα.​

Βασικοί ύποπτη για τώρα:
1. Θωμάς
2. Τσαρας
3. Πέτρος
4. ---- (ΔΑ)
Το έδωσε στο Delibird και εκείνο έφυγε. Δεν μπορούσε όμως να σταματήσει να σκέφτεται αν έκανε το σωστό...

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αφού καθάρισε το πρόσωπο της με μπόλικο οινόπνευμα και καταράστηκε το άγριο Jigglypuff που την κοίμισε εχτές το βράδυ, αποφάσισε να βγει μία βόλτα μέσα στην πόλη.

Μετά από λίγη ώρα περνώντας έξω από ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά είδη, είδε πως σε μία από τις τηλεοράσεις γίνονταν μία ανακοίνωση δολοφονίας. Δεν πειράζει Γιατρέ μου πρώτη μέρα είναι. Αλλά μήπως έπρεπε να τον σώσω; Ήταν ένας αρκετά καλός παίχτης. Και τότε κατάλαβε πως η ανησυχίες της επαληθεύονται. Υπήρχαν δύο άτομα, που έλεγαν σε όλους πως δεν έπραξε σωστά. Την μία την αναγνώρισε ήταν η γυναίκα που φώναζε στην πλατεία εχθές. Ο άλλος της ήταν σχεδόν άγνωστος. Θυμόταν όμως το πρόσωπο του από το απόγευμα που πέρασε στην πλατεία παρατηρώντας.

Γύρισε στο διαμέρισμά της και αποφάσισε να ξεκουραστεί. Το απόγευμα αποφάσισε και πάλι να βγει μία βόλτα. Έτσι όπως περπατούσε ξαφνικά από το πουθενά, εμφανίστηκαν δύο περιπολικά. Έκλεισαν το δρόμο σε έναν άνδρα, του έβαλαν χειροπέδες και τον μετέφεραν στο τμήμα. Η μάγισσα τον αναγνώρισε. Ήταν ο άνδρας που είχε ψηφίσει εκείνο το απόγευμα.

Μετά από λίγη ώρα ανακοινώθηκε και πάλι στους τηλεοπτικούς σταθμούς πως ο άνδρας είχε βρεθεί νεκρός στο κελί ενώ οι αστυνομικοί βρίσκονταν στο σπίτι του και έβρισκαν όλο και περισσότερες αποδείξεις πως είναι μέλος της μαφίας. Οι λόγοι του θανάτου του ανακοινώθηκαν πως ήταν άγνωστοι, όμως όλοι οι πολίτες γνώριζαν πως ήταν το θύμα μιας μαγείας εν ονόματι Τυμβωρυχία.
Μετά από αυτό επέστρεψε στο δωμάτιο της και άρχισε να αναλογίζετε τι να κάνει.

Ήρθε η νύχτα και κανένα σημάδι από το Delibird. Ήρθε όμως μετά από λίγη ώρα και όπως πάντα έφερε ένα μήνυμα με το ράμφος του. Το άνοιξε και το διάβασε:
Αρχική Δημοσίευση από Libertus:
And the next victim is...
blue butterfly!
Μπορείς να σώσεις το θύμα στέλνοντάς μας πιμι έως και 5' πριν τη δολοφονία.

Και άρχισε να αναλογίζετε. Να την σώσω; Αξίζει; Είναι και αυτή μια δυνατή παίχτρια όπως έχει ακούσει. Αλλά για τώρα μόνο υποσχέσεις είναι, για μεγάλες συζητήσεις με εκτενής λεπτομέρειες των σκέψεών της...

Τελικά αποφάσισε.

Θα σκοτώσει όμως; Είχε ένα θύμα στο νου της αλλά αποφάσισε να μην το προχωρήσει όχι απόψε τουλάχιστον.

Πήρε ένα χαρτί και έγραψε ότι έγραψε και εχθές:
Τα Pokemon θα μείνουν μαζί μου.​
Μάγισσα.​

Λίστα υπόπτων:
1. Πέτρος
2. ???
3. Τσαρας (ΔΑ)

Πολίτες:
1. Wild Boy (Πληροφοριοδότης)

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Ξύπνησε το πρωί μέσα σε ένα λουτρό ιδρώτα, συνδυασμός των σκέψεών της αλλά και της αφόρητης ζέστης που κάνει αυτήν την εποχή στο Παλέρμο.

Ντύθηκε και βγήκε έξω στην πόλη. Σταμάτησε σε ένα μαγαζί και παρήγγειλε μια κρέπα. Την έφαγε και συνέχισε. Η σημερινή ημέρα θα είναι αρκετά ενδιαφέρουσα, σκέφτηκε. Πήγε αρχικά και ψήφισε, και ύστερα πήγε στην πλατεία της πόλης και περίμενε την ανακοίνωση της δολοφονίας.

Η ανακοίνωση ήρθε και οι πολίτες ήταν πάρα μα πάρα πολύ εκνευρισμένοι. Η πρώτη που μίλησε εναντίον της ήταν η Γυναίκα που μίλησε εχτές και που είχε δει την προηγούμενη μέρα στην πλατεία αλλά σύντομα ακολούθησαν και άλλοι.

Αυτό γέμισε την Sabrina ακόμα περισσότερες ενοχές. Δεν ξέρουν τι σκέφτομαι, είπε στον εαυτό της. Θέλω την σωτηρία μου να την κρατήσω για κάποιον πραγματικά σοβαρό παίκτη που ψειρίζει τα πράγματα. Όμως μπορούσε ακόμη να κάνει κάτι. Αυτά τα δύο περασμένα βράδια πριν κοιμηθεί διάβαζε τα βιβλία που υπήρχαν στην μικρή βιβλιοθήκη του δωματίου της. Εκεί είχε διαβάσει για ένα ξόρκι εν ονόματι Νεκροφάνεια, το οποίο είχε μόνο ένα αρνητικό, το όνομα αυτού που το κάνει χαράζεται σαν μικρό τατουάζ στο σώμα του θύματος, συνήθως στο μέτωπο και έτσι όλοι γνωρίζουν ποιος το έκανε.

Έτσι πριν ακόμα κρυώσει το πτώμα της, το έκανε και εκείνη επέστρεψε στην ζωή.

Το ξόρκι όμως την εξάντλησε και χρειάστηκε να πέσει για ύπνο. Όσο κοιμόταν επέστρεψε στην πόλη ο νούμερο ένας ύποπτός της και υποψήφιο θύμα της. Όπως επίσης η κοπέλα που έσωσε τρελάθηκε και παραβίασε τους όρους, με αποτέλεσμα τα υψηλά κεφάλια να την φυλακίσουν σε μια φυλακή ύψιστης ασφαλείας.

Το βράδυ συνεχίστηκε, και τελικά στις 20.10 ο ύποπτός της καταδικάστηκε από την ψηφοφορία και μεταφέρθηκε στην φυλακή. Παράλληλα η αστυνομία με την βοήθεια ενός πολίτη ανακάλυψε και ανακοίνωσε στο κοινό, ότι ήταν ο Αρχιμαφιόζος της πόλης.
Η μάγισσα ένιωσε μια παράξενη ανακούφιση.

Αρκετά σύντομα μετά από αυτό εμφανίστηκε το Delibird με το μήνυμα:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Η αγαπητή σου σύζυγος κηδεύεται αύριο στα δημοτικά κοιμητήρια του Παλέρμο.
Μελανία...

Ωραία, σκέφτηκε η μάγισσα, το θύμα που περίμενα για να δράσω.

Πήγε μέχρι το σάκο της και έβγαλε την Pokeball του Audino της και έφυγε από το δωμάτιο μαζί του.

Βρήκε το σπίτι του θύματος και χτύπησε το κουδούνι. Η πόρτα άνοιξε και η κοπέλα που στεκόταν μπροστά της, είπε:
- Σαμπρίνα; Τι κάνεις εδώ τέτοια ώρα;
- Δεν έχουμε χρόνο αναφώνησε, σε αυτήν εδώ την Pokeball υπάρχει ένα Audino. Πάρ'το και πήγαινε στο δωμάτιό σου. Ελευθέρωσε το και κρύψε το κάπου εκεί. Όταν έρθουν μην αντισταθείς εκείνο θα ξέρει τι να κάνει. Πρέπει να με εμπιστευτείς.

Γύρισε και έφυγε όσο πιο γρήγορα μπορούσε.

Μόλις βρέθηκε πίσω στο διαμέρισμά της, είδε πως το Delibird ακόμη στεκόταν εκεί περιμένοντας απάντηση.

Πήρε ένα χαρτί και έγραψε:
Απόψε δεν θα υπάρξουν θύματα.​
Μάγισσα.​

Πιθανοί ύποπτοι:
I have no fucking idea

ΔΑ:
I have no fucking idea, either.

Το έδωσε στο Delibird, πλύθηκε και ίσως αυτό θα ήταν το πρώτο βράδυ που θα κοιμόταν ήσυχη...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Απο εδώ και κάτω να μην δημοσιευτεί αν υπάρχει περίπτωση να δημοσιευτεί.

Σώσω την Μελανία, αν δεν το καταλάβατε επειδή τα δύο προηγούμενα βράδια θέλατε επιβεβαίωση. :P

[1:39:24 μμ] JKaradakov: για εμένα είναι καλύτερα να βγαλω πολίτη παρά να με φάει χωρίς να έχω σκοτώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Guest 278211

Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από Libertus:
Αρχική Δημοσίευση από Guest 278211:
Καλησπέρα! :D
Έπεσε η νύχτα στο όμορφο Παλέρμο. Το μέντιουμ επέστρεψε στο σπίτι του. Η μέρα, παρά την πολλή ζέστη, εξελίχθηκε επεισοδιακά. Ο ερχομός της μαφίας στην πόλη έκανε όλο και περισσότερους να θέλουν να μάθουν το μέλλον τους, με αποτέλεσμα να αυξηθεί η δουλειά για το μέντιουμ. Στην αρχή όλα ήταν καλά, μιας και όσοι ζήτησαν να μάθουν τη μοίρα τους θα επιβίωναν. Κάποια στιγμή όμως, ζήτησε να μάθει τη μοίρα του ο Σπυράκος. Το μέντιουμ τα έχασε, τα νέα δεν ήταν καθόλου καλά. "Κράτα τα χρήματά σου, θα χρειαστούν στην οικογένειά σου" ήταν το μόνο που μπόρεσε να πει κι έπειτα εξαφανίστηκε μέσα στο πλήθος. Δεν τόλμησε να προβλέψει το μέλλον για κανέναν άλλο από εκείνη τη στιγμή.

Καθώς αναπολούσε το τι συνέβη μέσα στη μέρα, έβγαλε το κόκκινο μαντήλι που φορούσε στο κεφάλι. Ήταν πραγματικά βάσανο να της ζεσταίνει το κεφάλι μέσα στη ζέστη. Αυτά είχε η δουλειά, δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά. Πέταξε το μαντήλι σε ένα τυχαίο ράφι στη βιβλιοθήκη και έφτιαξε ένα τσάι για να χαλαρώσει. Θα ήθελε πολύ να μάθει το ρόλο εκείνου που είχε φύγει τη μέρα. Αφού τελείωσε το τσάι της, σηκώθηκε για να τακτοποιήσει το μαντήλι. Πρόσεξε όμως ένα βιβλίο στο ίδιο ράφι: ήταν της γιαγιάς της. Τότε θυμήθηκε: στο βιβλίο αυτό μπορούσε να βρει με ποιον τρόπο θα μάθαινε για κάθε φάντασμα, αν είναι με τους πολίτες ή με τους μαφιόζους.

Το άνοιξε και ξεκίνησε να διαβάζει. Χρειαζόταν μόνο τη μεγάλη γυάλινη σφαίρα, εκείνη με χαλκό στη βάση, όπου υπήρχαν χαραγμένα αιγυπτιακά ιερογλυφικά. Έτσι, θα επικοινωνούσε με το πνεύμα του Μεγάλου Μάγου. Υπήρχε παρόλα αυτά μια αδυναμία. Οι απαντήσεις που έδινε η σφαίρα ήταν μονολεκτικές. Είτε ναι, είτε όχι, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Έπρεπε να εκμεταλλευτεί την ικανότητά της αυτή με τον καλύτερο τρόπο.
Είναι λοιπόν ο Σπυράκος με το μέρος των πολιτών;
Είχα σκοπό να το εμπλουτίσω κι άλλο, αλλά εκνευρίστηκα με αυτό που έγινε... Ξανά. Τέλος πάντων. :/:
Κι εμείς έχουν εκνευριστεί.
Και ειδικά εγώ που με ξεχνάει η Σπυριδούλα στο μήνυμα... :'(
Η απάντησή σου είναι: Ναι.

Αρχική Δημοσίευση από Guest 278211:
Το μέντιουμ πήρε την απάντησή του. Δεν του έμεινε πια τίποτα άλλο να κάνει, παρά να ετοιμαστεί για την επόμενη ημέρα. Να σκεφτεί όλα όσα είχαν συμβεί, να τα συνδέσει με την καινούρια πληροφορία, που ήταν, κατά κάποιον τρόπο, αναμενόμενη. Ενώ λοιπόν σκεφτόταν όλα αυτά, άρχισε να ακούει περίεργους ήχους μέσα στη νύχτα. Κάποιοι έτρεχαν στους δρόμους του Παλέρμο. Φοβήθηκε. Δεν τόλμησε να σηκωθεί και να δει ποιοι ήταν, σαφέστατα όμως θα ήταν οι μαφιόζοι. Προτίμησε να πιει ένα βότανο και να κοιμηθεί. Αν ήταν να τη σκοτώσουν, καλύτερα να κοιμόταν εκείνη τη στιγμή για να μην καταλάβει και πολλά, να μην αισθανθεί πόνο.

Αρχική Δημοσίευση από Guest 278211:
Καλησπέρα!!
Δημήτρη, ετοιμάσου για τη ήττα της μαφίας σου!! :devil:
Χάρη, η ομάδα πύραυλος και ο Δημήτρης θα έχουν την τύχη που κανονίσαμε!!! ;)

Η συνέχεια της μικρής ιστορίας του μέντιουμ:
Η μέρα στο Παλέρμο εξελίχθηκε πολύ θετικά για τους πολίτες μας. Ο αρχιμαφιόζος βγήκε εκτός παιχνιδιού. Το μέντιουμ, επειδή δε θεωρούσε τίποτα δεδομένο, αν και την προηγούμενη μέρα τον είχε ψηφίσει, έψαχνε για κάποιο ακόμα αδιάψευστο ενοχοποιητικό στοιχείο. Αυτό το βρήκε στη δήλωσή του σχετικά με το ότι ο Σπυράκος είναι ΔΑ. Ταυτόχρονα, δυστυχώς μια σημαντική παίκτρια υπέπεσε σε λάθος, οπότε και είναι το δεύτερο φαντασματάκι. Η ερώτηση του μέντιουμ στο Μεγάλο μάγο θα αφορά εκείνη:
Είναι η Μπλε Πεταλούδα ντεντέκτιβ;

Δεν είναι σίγουρο πως θα σας απαντήσω σήμερα!
Καληνύχτα! :)

Αρχική Δημοσίευση από Guest 278211:
Οι σπουδαίες ικανότητες του μέντιουμ χαραμίζονται σε αυτό το παιχνίδι. Και που λέει το ρόλο του Σπυράκου, κανείς δεν το πιστεύει. Δεν υπάρχει τίποτα για να ρωτήσει, και δεν έχει σημασία πια... Οι μαφία είναι εκτός παιχνιδιού, ο Αντίπαλος Μαφιόζος έχει τα ηνία τώρα και μπορεί να σκοτώνει κατά βούληση. 3 ερωτήσεις πρόλαβε να κάνει όλες κι όλες, και οι επόμενες δε θα έχουν και πολλή σημασία για την εξέλιξη του παιχνιδιού. Τέλος πάντων, δεν πειράζει. :) Καληνύχτα στην υπέροχη ΣΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τάσος97

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
The great Lance's Indigo Plateau:
«Daily Announcement 7/29/2013»

Heya people! Welcome to my Plateau, sub-Plateau "Fire Types". Who's Lance? Our CHAMPION! Who's great Lance? Our EMPEROR! That's the spirit! YAY! So, as I am the Emperor of our Game, I have to pick only one of all these Playas. Well, yeah, I will pick a real Player. Who's our player? HIMELA! Whose life we'll save? HIMELA'S! That's my people! Your emperor made his decision. Now, soldier Dimitracht and Prince Olivan din Death, obey to my decision. Give Himela our special ability TM99 "Voting Exception".

Your Emperor
Lance (aka Tassos)

ps: Την επόμενη φορά ίσως ηχογραφήσω το μήνυμα αντί να το γράφω :P
Ηχογράφησε! :D

Btw, ξανά χιμελίτα την πρώτη μέρα; Ρε μπας και της την πέφτεις ρε αλήτη; :P
αυτο το κορίτσι το 'χω αδυναμία σε κάθε παλέρμο μωέ :3 Είναι λίγο bitchy and I like it. Αυτά δεν κυκλοφορούν στο τελευταίο ποστ :P

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
The great Lance's Indigo Plateau:
«Daily Recorded Announcement 8/1/2013»

Gueeeeeess who's back! Yeaaaaah mee! Lance, the great Emperor! Creativity comes always first! Your Emperor is never afraid to try something new so here you are: (you may need headphones!)





το στέλνω τώρα γιατί μετά δεν ξέρω αν θα μπορώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
blue_butterfly

Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Ναι ρε γαμώτο τότε το χε αλλά δεν ξέρω τελευταία δεν προλάβαινα να το δω. Έμαθα όμως πολλά όσο το έβλεπα και ελπίζω τώρα να χρησιμεύσουν σε κάτι. Δεν ξέρω από τις έρευνες ένα αποτύπωμα βρήκα μόνο και αυτό μισό. Γαμώτο. Θα το εκμεταλλευτώ στο έπακρον όμως.
Ξέρετε τι διαπίστωσα όμως; Ότι το αποτύπωμα μοιάζει με αυτό αρκετών παικτών και έτσι θα πρέπει να αποφασίσω να ρωτήσω για έναν από αυτούς. Τι δίλημμα και αυτό; Ένα πακέτο ηρεμιστικά μαζί με το ρόλο δεν μπορούσατε να στείλετε; Πφφ, πώς θα διαλέξω τώρα; Α-μπε-μπα-μπλομ-του-κιθε-μπλομ-α-μπε-μπα-μπλομ-του-κιθε-μπλομ-μπλιμ-μπλομ. Πλάκα μου κάνεις; Φοβάμαι να πω το όνομα. Και αν δε μάθω τίποτα; Αααααααααμ, ήρεμα Jenny, ήρεμα.
Ανήκει λοιπόν στην ομάδα των μαφιόζων...
ο Τσαφ-τσουφ ;

Προσέξτε τι θα απαντήσετε γιατί δε με βλέπω καλά...

Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Λοιπόν, δεν είναι ώρα για χαρές Jenny (βέβαια και μιλάω στον εαυτό μου, υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Όλες οι εξέχουσες προσωπικότητες το κάνουν :pfff:), πρέπει να στρωθείς στη δουλειά.
Δεν ξέρω σήμερα έκατσα πολλές ώρες στο εργαστήριο, ό,τι στοιχεία και να μάζευα σε αδιέξοδο κατέληγα. Το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι από την πολλή σκέψη και απορώ πώς και δεν έχω μυρίσει ακόμα καπνό.
Τέλος πάντων μπορεί να είμαι επιστήμονας και μάλιστα μεγάλη και τρανή φίρμα όπως θα γνωρίζετε βεβαίως βεβαίως αλλά δεν παύουν να υπάρχουν και στιγμές που ακολουθώ μονάχα το ενστικτό μου. Ε δε γίνεται 500 φορές έχω κάτσει και τα έχω βάλει κάτω και πάλι δεν μπορώ, όλο κάτι μου εμφανίζεται από εδώ και από εκεί.
Αποφάσισα λοιπόν να ποντάρω στο ένστικτο και στη διαίσθηση αυτή τη φορά αν και αυτές οι δύο μου λένε ταυτοχρόνως ότι πάω να κάνω μεγάλη γκάφα. Δεν πειράζει, θα το αντέξω... Τουλάχιστον θα διαλευκανθούν κάπως τα πράγματα στο μυαλό μου. Πώς αλλιώς θα βρω αυτόν τον αναθεματισμένο δολοφόνο που πρέπει να μου έχει μείνει;
Σας ρωτάω λοιπόν... Ανήκει στην ομάδα των μαφιόζων...
η Totaled;

Αρχική Δημοσίευση από Libertus:
Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Πρώτη ευκαιρία:

Είναι...
ο espeonfan μαφιόζος;

Θες να μάθεις εάν ο espeonfan είναι μαφιόζος, ε; :popcorn:
Γουέλ...
η απάντηση είναι...
...
Ό...
Όχι.

Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly:
Την προηγούμενη απάντηση την περίμενα αλλά είχα την κάψα να ρωτήσω πρώτα για αυτόν. :P

Τελευταία ευκαιρία:

Είναι...
η aegloswen μαφιόζα;

Όχι! :P
Γαμηθείτε, χαχαχαχαχαχα. :P
Μεταξύ μας ή με άλλες;
Μεταξύ σας. :P
Πιπέρι, πιπέρι! :redface:
Ποτε, ποτέ! :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Διάφορα απ το στρατόπεδο της Μαφίας και των συνεργατών της

[1:13:25 πμ] dimijim: αντε και τα χριστουγεννα ξανα μαφια
[1:13:29 πμ] dimijim: με κιτ και μακη μαζι
[1:13:40 πμ] dimijim: (F)
[1:14:49 πμ] tsarachaf: Αυτό είναι ευχή :D
[1:15:32 πμ] dimijim: ησασταν υπεροχη μαφια!
[1:16:52 πμ] tsarachaf: Η καλύτερη :P
[1:17:29 πμ] dimijim: και τωρα ξαφνικα
[1:17:30 πμ] dimijim: πτωση
[1:17:38 πμ] dimijim: αντι για κιτ ...ντοιτς
[1:17:43 πμ] dimijim: αντι για μακη ...τομας
[1:17:49 πμ] dimijim: αντι για ριρικα ...φαιρυ
[1:17:54 πμ] dimijim: αντι για χαρη ...σπυρακο
[1:18:47 πμ] tsarachaf: αν το κερδίσουμε αυτό, θα είμαι o θεός του παλέρμο :P

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^):
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Καμιά υποψία για το ποιοι είναι οι μαφιόζοι;
Ευχομαι να ειναι καμια Himela ή Riri..Τωρα για τους αλλους 2 στανταρ ειναι πολιτες!!

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre:
Μια νύχτα ακολασίας έπεσε για ακόμη μια φορά στη πόλη του Παλέρμο. Ένας αθώος θα σκοτωνόταν και ένας ακόμη θα περνούσε μια νύχτα ακολασίας σε ένα απο τα πιο "βρώμικα" σπίτια της πόλης. Το σπίτι που κανείς πλέον δεν περνούσε απ'έξω γιατί φοβόταν μην πέσει πάνω στην πόρνη. Σε αυτή που έδινε το κορμί της σε κάθε περαστικό, για να τα βγάλει πέρα. Σε αυτή που είχε περάσει όλες τις κακουχίες και πλέον για να μην τα θυμάται είχε βγάλει στην φόρα το κορμί της. Είχε βγει έξω για μια βόλτα ψάχνοντας τον άνθρωπο που θα περνούσε μαζί της την βραδιά. Σταμάτησε σε ένα μπαρ ο δρόμος της. Είδε έναν νεαρό να μπαίνει εκεί μέσα. Της τράβηξε το ενδιαφέρον και τον ακολούθησε. Μπαίνοντας μέσα, κάθισε δίπλα του στο τραπέζι και τον ρώτησε αν θέλει να κάτσει. Ανυποψίαστος αυτός δέχτηκε και η νύχτα κύλησε ωραία. Λίγες ώρες μετά ναρκωμένοι απο χαρά και αλκοόλ, την οδήγησε σπίτι και μπήκε μέσα μαζί της. Καιρό είχε να νιώσει έτσι αυτή. Η νύχτα ακολασίας είχε πέσει στο Παλέρμο για αυτήν και τον νεαρό που βρισκόταν στο κρεβάτι μαζί της..
Αυτή η νύχτα θα ήταν αξέχαστη για τον...

Akis_Megara

:P

ψού: Αν διαλέξω γυναίκα γίνομαι αυτόματα πόρνος;

Αρχική Δημοσίευση από Totaled:

Δε σας λέω ποιος σκοτώνει προφανώς, θα το κρατήσω κρυφό. :redface: Το ποιος πεθαίνει κάνει μπαμ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
Μετά το βίντεο του Τάσου μπορώ πια να πω με σιγουριά οτι ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΟΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μετά το βίντεο του Τάσου μπορώ πια να πω με σιγουριά οτι ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΟΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ! :clapup:
δίνω ιδέες :P ήθελα να τους ανακοινώσω και μέσω google Hangouts αλλα δε θα ήταν όλη η ΣΕ μέσα.. :P

@ριρικα: ΠΕΘΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΧΟΥΣΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΕΙΣΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΓΑΜΩΤΟ ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα!!!
Ήρθε και η ώρα για τα βραβεία σας. Για την ακρίβεια, δε θα δοθούν βραβεία, αλλά εμβλήματα. Ζούμε στον κόσμο των pokemon, οπότε έτσι πρέπει.
Όπως και τις άλλες φορές τα εμβλήματα θα δοθούν σε τυχαία σειρά, με εξαίρεση τα τελευταία.
Και για να μη σας κουράζω άλλο, ας ξεκινήσουμε!
  • Έμβλημα Αθωότητας
    Μα φυσικά στη Μελανία! Τη μόνιμη πολίτη της πόλης του Palermo!
  • Έμβλημα "Δε σας αντέχω άλλο"
    Στον espeonfan! Που αγανακτισμένος απ την έλλειψη επιχειρημάτων εναντίον του, χθες το βράδυ ήθελε να παραιτηθεί...
  • Έμβλημα Λιγότερων post
    Drama Prinzessin! Ο τίτλος μιλάει απ μόνος του...
  • Έμβλημα Διχασμένης Προσωπικότητας
    Akis_Megara! Ξεκίνησες καλά, παίζοντας σωστά τις κάρτες σου και ψηφίζοντας μαφιόζους. Αλλά αργότερα επέστρεψες στον παλιό, γνωστό κι άχρηστο εαυτό σου!
  • Έμβλημα "Δεν Προλαβαίνω"
    Johnnaousa! Όλο ήθελε να γράψει και να βοηθήσει κι όλο δεν είχε χρόνο...
  • Έμβλημα Κακοποίησης Ρόλου
    Μα φυσικά στον Σπυρακος (^^)! Στο γραφείο του ΔΑ έχουν κάτσει: MissKit, Τάσος97, dimijim, Himela, Libertus και τώρα ήρθε ο Σπυράκος να κακοποιήσει αυτόν τον τόσο ωραίο ρόλο...
  • Έμβλημα Καλύτερων και πιο Πρωτότυπων πιμι
    Τάσος97! Χωρίς παραπάνω σχόλια...
  • Έμβλημα "Αφήστε κανέναν και για εμένα!"
    Εεεεμ, sky-ak! Γενικά σε αυτό το παιχνίδι υπήρχε μια έλλειψη ...φαντασμάτων. Λίγο οι νεκροφάνειες, λίγο οι τυμβωρυχίες, λίγο οι ποινές, η Σπυριδούλα δεν είχε προϊόν για να κάνει τη δουλειά της...
  • Έμβλημα Ευστοχίας
    Στη Dedective της πόλης, blue_butterfly! 2/2 στην αρχή, τσάραχαφ και τόταλεδ τους πέτυχε χωρίς λάθος. Κι αργότερα, ακόμη κι όταν δε μπόρεσε στη διπλή της ευκαιρία να βρει τον Πατρεύς, κατάφερε να δώσει σωστά την ψήφο της και να τον οδηγήσει στην παραίτηση.
  • Έμβλημα "Πέρασε και δεν ακούμπησε"
    CiNeFiL! Νεφέλη, επί 2 σερί παιχνίδια δεν ξέρουμε τι βραβείο να σου δώσουμε. Δε φταίμε μόνο εμείς...
  • Έμβλημα Αποπροσανατολισμού
    Στον Wild_boy! Θα ήσουν ένας ιδανικός ΔΑ! Άλλαζες γνώμη κάθε μισό λεπτό, ψήφο κάθε ένα λεπτό. Προσπάθησες να μπερδέψεις τους πολίτες αλλά ευτυχώς δεν τα κατάφερες. Α, και δεν πέτυχες κανένα θύμα!
  • Έμβλημα Ηλιθιότητας
    JKaradakov! Εσύ το ζήτησες! Μου λες ότι θα σκοτώσεις τον Ακριβό. Όταν η μπάλα έκαιγε, χέστηκες πάνω σου... Μου λες ότι θα σκοτώσεις τον Πατρεύς. Όταν η μπάλα έκαιγε, χέστηκες πάνω σου... Αν η Σπυριδούλα δεν έβγαινε απ ψηφοφορία, θα δολοφονούσες το μέντιουμ, ήσουν αποφασισμένος. Αν δε σε έβριζε όλη η πόλη, δε θα έσωζες παίχτη, θα κρατούσες την ιδιότητα για τον εαυτό σου. Άλλωστε το είπες πολλές φορές, προτιμούσες να σκοτώσεις πολίτη με ιδιότητα και κάρτα, παρά να πεθάνεις χωρίς να παίξεις την ιδιότητά σου. Ε, είσαι ηλίθιος!
  • Έμβλημα Ατυχίας
    Στην aegloswen! Έλενα, πραγματικά σου ζητώ συγνώμη! Για την πρώτη κλήρωση φταίει ο Χάρης, για τη δεύτερη η Άννα. Αν περνούσε απ το χέρι μου, δε θα ήσουν απλός πολίτης, με 3 Επιπλέον Ψήφους. Ελπίζω να είσαι πιο τυχερή σε επόμενα παιχνίδια! Πραγματικά το αξίζεις!
  • Έμβλημα "Παίζω τη σωστή κάρτα, τη σωστή στιγμή"
    Nefeli Graf! Τυμβωρυχία στον μαφιόζο θέλετε; Αμέσως! Ακύρωση προφυλάκισης χρειάζεται ο συγκάτοικος; Έφτασεεεε! Απίστευτο timing! Εξαιρετική χρήση των καρτών σου!
  • Έμβλημα Double Trouble
    Στον tsarachaf! Από αιώνιος πολίτης, κατέληξες στη Μαφία. Όχι μία, αλλά δύο συνεχόμενες φορές. Κι ανέλαβες τα ηνία της ομάδας πύραυλος. Δικό σου!
  • Έμβλημα Ατυχέστερης ΣουΕ
    Από εμένα, στον Libertus! Μια φορά είπες να κάνεις κι εσύ ΣΕ και σου βγήκε ξινή. Νεύρα, αναποδιές, φασαρίες, όλα στραβά πήγαν. Ελπίζω να μην τρόμαξες πολύ! Αν ξαναθελήσεις, ευχαρίστως να κάνουμε ξανά ΣΕ μαζί!
  • Έμβλημα Καλύτερου Μαφιόζου
    Στους τυφλούς, ξεχωρίζει ο μονόφθαλμος, που στην προκειμένη περίπτωση είναι ο Πατρεύς! Κατάφερες να αντέξεις σχεδόν όσο και η original μαφία κι ας ήσουν μόνος σου. Ήσουν ο πρώτος ΑΜ που χρησιμοποίησε το όπλο του για να σκοτώσει πολίτες. Πρωτοπόρος! Μπορεί να βαριόσουν του θανατά, αλλά έκανες πραγματικότητα αυτό που κάθε Μαφία ήθελε αλλά φοβόταν να κάνει: Βούλωσες το στοματάκι της Μελανίας με χώμα! Το όνομά σου θα γραφτεί με χρυσά γράμματα στο βιβλίο της Μαφίας του Palermo!
  • Έμβλημα Χειρότερου Πρωτοεμφανιζόμενου
    Χωρίς πολλά σχόλια πάει στον thomas l.!
  • Έμβλημα Καλύτερου Πρωτοεμφανιζόμενου
    Εννοείται στην Totaled! Έπαιζε για πρώτη φορά, αλλά ήταν σαν να είχε παίξει δεκάδες άλλα παιχνίδια και ήταν εμφανώς πολύ καλύτερη από πολλούς πιο "έμπειρους".
  • Έμβλημα Fair Play
    Σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε απ τις πολλές παρανομίες και ποινές, οι tsarachaf και Totaled παίξανε δίκαια και σωστά. Αποδέχθηκαν τις ποινές που κατέστρεφαν την ομάδα τους, δε δήλωσαν παραίτηση και κυρίως ήταν αυτοί που μας ενημέρωσαν για το συμβάν της Ντοιτς με την Άλμα. Παράδειγμα άριστης συμπεριφοράς, παράδειγμα για όλους! Το βραβείο αυτό είναι δικό σας κι ανήκετε κι εσείς στους νικητές, χάρη στο ήθος σας!
  • Έμβλημα Καλύτερου Παίχτη
    Ο,τι και να πεις γι αυτήν είναι λίγο. Καμία λέξη δε μπορεί από μόνη της να την περιγράψει. Φυσικά ομιλώ για τη Himela, τη μεγάλη μου αγάπη! Mon amour, έπαιξες καλύτερα απ όλους! Δεν καρφώθηκες σε κανένα σημείο, βοήθησες πολύ στην απομάκρυνση του μαφιόζου που γνώριζες, εκμεταλλεύτηκες όλες τις καταστάσεις, έδωσες εύστοχες ψήφους, βοήθησες σε τεράστιο βαθμό την ομάδα σου να κερδίσει. Ήσουν υπέροχη!

The End!

ps. Το νήμα θα μείνει ανοιχτό λίγο ακόμη για διάφορα σχόλια και για να γράψουν όσοι ακόμη δεν πρόλαβαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
δίνω ιδέες :P ήθελα να τους ανακοινώσω και μέσω google Hangouts αλλα δε θα ήταν όλη η ΣΕ μέσα.. :P

@ριρικα: ΠΕΘΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΧΟΥΣΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΕΙΣΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΓΑΜΩΤΟ ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Βρήκα ευκαιρία να ψωνιστώ και θα την άφηνα να πάει χαμένη; :redface:




Ότι είμαι εύστοχη η πουτάνα, είμαι. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top