Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πωπω spam! :mastigio :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Btw περίμενα τους παίκτες που δεν έπαιξαν καν να ζητήσουν έστω μια συγγνώμη ή να πουν μια δικαιολογία. Το οτι δεν το έκαναν με κάνει να μη νιώθω τύψεις καν που θα προτείνω να μην παίξουν στο επόμενο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Δημητρη εχεις κανει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλεια.

Τα καλυτερα βραβεια που εχουν δωθει στην ιστορια του Παλερμο;).

Βεβαια με το δικο μου δεν ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος, ηθελα τα βραβειο του "χειροτερου παικτη" για την αρχοντομουτσουνα μου και μονο.

Οσο για την ερωτηση της αγαπημενης μου Συλβιας: ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΨΗΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΛΕΡΜΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ:)!!

Y.Γ: Μελανιτσα μου δε σε εχω ξεχασει, απλα θελω να βρω χρονο να σου απαντησω με την ησυχια μου και αυτη τη στιγμη ειμαι πτωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μου την πέφτει ένα 13χρονο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μου την πέφτει ένα 13χρονο:hmm:

Παντοφλα στο σπιτι :ropalo: :P:mad:
Αλμα: τι μας λες :pfff: που θα με πεις εμενα σιχαμα βοδι του ελεους :pfff:
Αυτο με τα κομματακια του θυματος που θα στελνατε στο σπιτι μου δεν μου αρεσε :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
:inlove:
Αν δεν είναι ωραίος τύπος δε πειράζει, έχει ωραίο επίθετο:P
Μια χαρά είναι ο ρόλος μου είχε ματάρες και αυτός καλός είναι βλέπεται στην φώτο την τελευταία :hehe::redface:
Μου την πέφτει ένα 13χρονο:hmm:

Σιγά ρε όποιος μιλάει για πλάκα στην πέφτει ρε ομορφάντρα :hehe::lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
"Θέλω να παίξωωωω" :redface:

Πωπω, Δημήτρη έκανες πραγματικά καταπληκτική δουλειά!!! Πολλά μπράβο!
Ήσασταν η καλύτερη ΣΕ-ζευγαράκι. :D
Μας κάνατε να διασκεδάσουμε τόσοοοο πολύ, που ώρες ώρες ξεχνούσα ότι είχα βγει απ' το παιχνίδι. :P

P.S. Δεν νομίζω να συμμετέχω στο επόμενο παλέρμο, γιατί έχω προετοιμασία για 3η Λυκείου. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αυτά λοιπόν ήταν τα πρώτα λόγια του φίλτατου φρικ προς εμάς. Ρωτούσε για τον ΔΑ. Η Σύλβια ήθελε να του πει "Ναι", αλλά ευτυχώς ήμουν μέσα και την πρόλαβα εγκαίρως.

Πάλι καλά που πονηρεύτηκε λιγάκι ο Κώστας ^^.

Κι ας περάσουμε τώρα στο πρώτο βραβείο της ημέρας. Και καλώ λοιπόν τον Tim Roth στη σκηνή!
dimijim: Καλησπέρα Tim!
Tim Roth: Καλησπέρα Palermo!
dimijim: Ήρθες σήμερα εδώ για να δώσεις το βραβείο "Θάνατος στη Μελανία". Άνοιξε σε παρακαλώ τον φάκελο και πες μου το όνομα του νικητή.
Tim Roth: To βραβείο "Θάνατος στη Μελανία" πηγαίνει στον στον στον Libertus!!!
dimijim: Συγχαρητήρια Χάρη για το βραβείο! Ήταν η αγαπημένη σου φράση στο skype! Ευχαριστώ Tim για την παρουσία σου εδώ!
Tim Roth: Ήταν τιμή μου!​

Δεν ντρέπεστε;Χαχαχχαα, Χάρη σου άρεσε το βραβείο σου; :ropalo: (Πρόσεχε τι θα πεις xD).
Πάραυτα, δεν αγνοώ το γεγονός ότι δόθηκε βραβείο που φέρει το όνομα μου! Έστω και αν υπονοεί ψόφο για μένα...!

Ας συνεχίσουμε εμείς την εκδήλωση με το επόμενο μήνυμα. Αφού αναφερθήκαμε ήδη στη Μελανία, ας δείξουμε το πρώτο μήνυμά της προς τη ΣΕ. Ήταν η πρώτη επιχείρηση για να σωθεί το θύμα.

Όπως βλέπετε η Μελανίτσα την πρώτη μέρα αποφάσισε, περίπου στην τύχη, να προστατέψει τη φίλη της! Συγκινητικό! Μπράβο Μελανία μου!

Εεεε πρώτο βράδυ ήταν λίγο στην τύχη. :redface:

Ας γυρίσουμε τώρα στην αρχή κι ας δούμε ακόμη μία περιπέτεια της γιατρού Μελανίας:

Έσωζε τον Σάικο εκείνη την ημέρα. Πολύ ωραίες οι ιστορίες της. Ευχαριστούμε Μελανία!!!

Παρακαλώ!!

Ήταν μια στιγμή που περίμενα πολύ καιρό για να την ανακοινώσω. Τρομερή ανακοίνωση! Μελανία, να σου φέρω ένα κουζινομάχαιρο;

Χαχαχαχχαα, θυμάμαι και την αντίδραση σου Δημήτρη! Επική απάντηση! xD
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Θα τον σκοτώσω τον Κώστα -.-.

Σόρρυ αλλά μόνο σε εσένα μπορούσα να το πω . :P

Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Πες το και δημόσια αν θες... :P

Και συνεχίζουμε με Μελανία!!!

Ένα γιγάντιο μήνυμα. Η αναφορά στον Demlogic μας έστειλε!

Η Χαρά μόνο με τον Demlogic θα μπορούσε να βρίσκετε στο σπίτι της- και συγκεκριμένα στο κρεβάτι της :P.

Τώρα όμως ας δούμε κάποια μικρότερα μηνύματα της Μελανίας.
[....]

Είναι αλήθεια πως η Μελανίτσα από ένα σημείο και μετά έχασε την όρεξή της, εκνευρίστηκε και τελείωσε τις ωραίες της ιστοριούλες. Αλλά δεν πειράζει Μελανίτσα μου...

:redface: Την μια είχα εκνευριστεί άπειρα, την άλλη ήμουν άρρωστη με πυρετό, την άλλη δεν πρόλαβα και την τελευταία σας το έστειλα από κινητό με χίλια ζόρια, γιατί ήμουν στο χορό του σχολείου!


Και πλέον, έχει έρθει η ώρα να μοιράσουμε τα πιο special βραβεία του φετινού Παλέρμο. Παρακαλώ τους τεχνικούς μας να χαμηλώσουν τα φώτα και να φτιάξουν το κατάλληλο κλίμα. Γι αρχή όμως θα δούμε τα δύο πιο σημαντικά μηνύματα της Μελανίας στη γιγαντοοθόνη:

Με το πρώτο μήνυμα προστάτευε τον σύζηγό της αλλά κι Αντίπαλο Μαφιόζο, τον Ιορδάνη! Το δεύτερο ήταν αυτό το σοκαριστικό μήνυμα, αυτό με το οποίο έσωζε την Γκειτ από σίγουρο θάνατο.

Δεν κατάλαβα γιατί ήταν σημαντικό το πμ που έσωζα τον σύζυγο μου! Άλλωστε, τότε δεν ήμασταν ακόμα μαζί..

Το άλλο με την Σοφία ακόμα κάνω να το πιστέψω xD.

Και τώρα, μαζί μας στη σκηνή, ο Robert Sean Leonard!
dimijim: Καλησπέρα Robert!
Robert Sean Leonard: Καλησπέρα Παλέρμο!
dimijim: Robert, είσαι εδώ για το πρώτο μεγάλο βραβείο της βραδιάς!
Robert Sean Leonard: Είναι το βραβείο του "Καλύτερου Πολίτη".
dimijim: Πραγματικά ένα πολύ δύσκολο βραβείο, μιας και ήταν ελάχιστοι οι πολίτες που έπαιξαν καλά! Αλλά νομίζω όλοι μας γνωρίζουμε ποια θα είναι η Νικήτρια!
Robert Sean Leonard: Ασφαλώς και το γνωρίζουμε. Ήταν αυτή που έπαιξε πολύ καλά, βρήκε τους περισσότερους Μαφιόζους και της καταλογίζεται μόνο ένα λάθος όταν ενοχοποίησε τον Ιορδάνη. Είναι η ~Melania~!
dimijim: Συγχαρητήρια Μελανία!
Robert Sean Leonard: Συγχαρητήρια!
dimijim: Ευχαριστούμε Robert!​

. Σας ευχαριστώ πραγματικά για το βραβείο, χαίρομαι που έκανα ό,τι μπορούσα με αυτό το ρόλο! Πάλι καλά που έκανα κάτι, γιατί ήμουν σίγουρη ότι δεν θα έπεφτα ποτέ μέσα! 30 παίκτες ήμασταν ο.Ο. Πάντως μαφιόζο έσωσα μόνο το τελευταίο βράδυ


Και επειδή την σειρά House MD την έχω δει όλη, πολύ χάρηκα που πήρα τον ρόλο του Γιατρού Γουίλσον !


Αγαπητό κοινό, τη 2η βδομάδα βρέθηκα αντιμέτωπος με ένα πολύ δύσκολο θέμα. Πώς λες σε κάποιον ότι πρόκειται να πεθάνει; Και ειδικά όταν δε μπορεί να κάνει τίποτε για να σωθεί.

Κι εγώ κάπου εδώ θέλω να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά την Έλενα, που με εμπιστεύτηκε και με άκουγε :hug:. Ήμουν σίγουρη ότι ήταν αυτή η μάγισσα, και πραγματικά είχα απορήσει με τον θάνατο της!

Και μια μεγάλη συγνώμη στον Ιορδάνη, που κατά την διάρκεια του Παλέρμο τον εκνεύρισα άπειρα και ήμασταν συνέχεια πολύ ''αγαπημένοι''.

Του την όφειλα! :redface: Επίσης, να του θυμίσω ένα δικό του ποστ:
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
Αν είναι κάτι παραπάνω από Πολίτης εμένα να μου τρυπήσεις την μύτη.

Ετοίμασε σκουλαρίκι :P.


Πάμε τώρα για τα δικά μου σχόλια!
Εγώ το δικό μου ''ημερολόγιο'' θα το κάνω ενιαίο και σύντομο. Άλλωστε δεν έχω να αναφέρω πολλά!

Όταν δόθηκαν οι ρόλοι, εγώ ήμουν στο λεωφορείο, γύρναγα από εκδρομή στο Allou Fun Park. Είχα όμως ίντερνετ στο κινητό!!Οπότε ανοίγω το μέιλ- και τι βλέπω; Είμαι γιατρός. Αρχική αντίδραση:


Δεν τρελάθηκα, οφείλω να ομολογήσω, αλλά μετά λέω: Αρκεί να μαντεύω σωστά! :crazy: Πάλι καλά που μου έδωσαν καλές κάρτες. Αν και πολύ φοβόμουν να χρησιμοποιήσω την προφυλάκιση
.

Την Δευτέρα εκείνη, που διώξαμε την Κλεοπάτρα, νόμιζα πραγματικά ότι είχαμε βγάλει μαφιόζα!
Στο σκάιπ την επόμενη μέρα, μετά την τυμβωρυχία:
[18/6/2013 12:10:42 μμ] Drama Prinzessin: το πιστευω φουλαριστα οτι εισαι κακια!!! γαμωτο και δεν μπορω να το γραψω στο θεμα :P

Εκεί της είπα ότι είμαι καλή, και ανάμεσα σε όλα τα άλλα, μου είπε κι αυτό (και είχα τύψεις!):
[18/6/2013 12:13:22 μμ] Drama Prinzessin: ηθελα τοσο να συμμετεχω :(
Πώς να μην θέλει με τέτοιο ρόλο;

Τέλος πάντων, μετά άρχισα να παίρνω μπρος. Το επόμενο λαθάκι ήταν με την Ντόιτς, η οποία έπαιζε πραγματικά περίεργα, αλλά δεν μας είχε αφήσει κανένα μα κανένα σχόλιο για τον συγκάτοικο της!
Άρχισα σιγά σιγά να καταλαβαίνω την μαφία, και τον Πέτρο επίσης
. Κατάλαβα ότι δεν ήταν μαφιόζος, αλλά βοηθητικός, όταν έγινε η δολοφονία του.
Με τον Χάρη μιλάγαμε και στο σκάιπ, του ζήτησα και συγνώμη για την εμμονή μου μαζί του :redface::
[19/6/2013 1:42:37 μμ] ~Melania~: Χάρηηηη
[19/6/2013 1:42:48 μμ] ~Melania~: δεν πιστεύω να τα παίρνεις προσωπικά όλα αυτά;
[19/6/2013 1:42:50 μμ] ~Melania~: ;P
[19/6/2013 1:43:19 μμ] Libertus: Χαχαχα, όχι βρε βλάκα. :P
[19/6/2013 1:43:27 μμ] Libertus: Θα δεις όμως ότι έχεις άδικο.
[19/6/2013 1:43:47 μμ] ~Melania~: Δεν ξέρω, θα δείξει.
[19/6/2013 1:44:05 μμ] ~Melania~: Έχω κάποιο κόλλημα με τους ΔΑ
[19/6/2013 1:44:07 μμ] ~Melania~: γενικά :P
[19/6/2013 1:45:04 μμ] Libertus: Λογικό, αφού μας εξαπάτησε ο καταραμένος ο dim πέρυσι. :P
Βλέπεις Μήτσο; Δεν είμαι η μόνη που την έχει στιγματίσει!


Η ψήφος του μετά σε εμένα τον κάρφωνε άπειρα, αλλά ποιος μου έδινε σημασία; xD Είχαν όλοι κολλήσει στα λάθος άτομα, και αυτή η ανακατεύθυνση έγινε σε μεγάλο βαθμό από τα σχόλια του Πάι, ο οποίος είχε κατηγορήσει ανοιχτά εμένα και την Φαίρυ. Τέλος πάντων προσπαθούσα να κάνω κάτι, να μοιραστώ τις υποψίες μου, αλλά νομίζω η μόνη η οποία μου έδινε μεγάλη βάση (πέρα από την Χαρά και την Σοφία, που είχαν πειστεί η μια για την αθωότητα της άλλης κι εγώ για την αθωότητα της Χαράς <=> και της Σοφίας), ήταν η aegloswen. Γι'αυτό και είχα πειστεί ότι ήταν η μάγισσα. Τρομερή η αυτοθυσία της με την Φαίρυ! Της αξίζει έπαινος για αυτό.

Ένας από τους λόγους που πείστηκα για την αθωότητα της Φαίρυ, ήταν οι κατηγορίες του Πάι. Λόγω του ότι έβλεπα πόσο επέμενε για μένα και παράλληλα για την Χαρά, κι επειδή ήξερα ότι εγώ δεν ήμουν μαφιόζα, κατάλαβα ότι δεν είχε ρωτήσει για καμιά μας.

Όλες μου τις σκέψεις τις παρέθετα και μέσω των πμ μου στην ΣΕ, με τις ιστοριούλες που σκάρωνα (μου αρέσε πάρα πολύ αυτό! ελπίζω να μην σας κούρασα αγαπητή ΣΕ με τα μακροσκελή πμ μου :redface:) και γενικά έκανα όοοο,τι μπορούσα. Και αναρωτιόμουν γιατί δεν έφευγα από τους μαφιόζους ^_^'.

Ήταν ένα γεμάτο και υπέροχο παιχνίδι. Επίσης, τα βραβεία ήταν υπέροχα!!!!!!!!!!!!!Πρώτη φορά με έφεραν στα όρια μου σε Παλέρμο και οφείλω να ομολογήσω ότι τέτοια νεύρα δεν μου έχουν ξανατύχει, αλλά το παιχνίδι ήταν φοβερό! Δεν μετανιώνω για κανένα λόγο, πέρασα υπέροχα! Μακάρι να ξαναπαίξουμε έτσι όλοι μαζί! :happy:

Εύχομαι σε όλους σας καλό καλοκαίρι, και μακάρι να παίξουμε σύντομα το επόμενο -θέλω να εκδικηθώ κάποιους :whistle:....

Καλό κουράγιο σε όσους κατάφεραν να το διαβάσουν όλο! Εγώ έκανα ώρα πολύ να το συντάξω, και αρχικά δεν μπορούσα να το αναρτήσω γιατί είχα παραπάνω φατσούλες από τις επιτρεπόμενες xD!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:flowers:Παραθέσεις δε θα κάνω τελικά διότι είμαι από τον υπολογιστή του παππού και χρησιμοποιεί Explorer.:whistle:
Θα πω μερικά πράγματα για το Παλέρμο και για παίκτες που γνώρισα από το Παλέρμο ή είδα πώς παίζουν Παλέρμο.
Nummer eins passt zu:
Ρένια. Αν όχι άριστα ξέρω τη Ρένια καλά.:redface:
Ακριβέ η Ρένια έχει το εξής καλό 600000 ιδέες με καμία συνοχή (και ευτυχώς μερικές φορές) μεταξύ τους. Υπολοιήσιμες,εκπληκτικές και για τα γούστα μου ωραία δομημένες. Νομίζω ότι στο μέλλον θα πρέπει να μπει ΣΕ (εφόσον και η ίδια το θέλει) γιατί θα κάνει ωραία θεματολογία.:redface:
Nummer zwei passt zu:
Κωνσταντίνος. Συγχαρητήρια για το πτυχίο σου. Μόνο αυτές τις ξαφνικές εξάρσεις της πίεσής σου να τις κοιτάξεις. Όχι τίποτε άλλο αλλά λυπάμαι τα καημενούλια που θα κάνεις μάθημα.:tongue:
Όσον αφορά το Παλέρμο σε μισώ.:pfff: Να σου υπενθυμίσω ότι μια χαρά γλωσσούδικο ήμουν και στο προηγούμενο Παλέρμο και με υποστήριξες.:redface:
Σε αυτό ήρθε το ρήγμα. Στην αρχή πίστευα ακράδαντα πως ήσουν μαφιόζος και όταν γινόταν ο χαμός στις ψηφοφορίες που πραγματικά παρακαλούσες να μη σε ψηφίσουμε λέω αν είναι μαφιόζος παίζει ΤΕΛΕΙΑ. Στον τελευταίο γύρο που ψιλιαζόμουν για τυχόν αθωότητά σου λέω ΘΑ ΣΕ ΠΝΙΞΩ,ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΓΙΑΧΝΙ. Ειλικρινά όταν με κατηγόρησες λέω:" Χαρά,ετοιμάσου διότι θα φύγεις από ψηφοφορία επειδή ο ντετέκτιβ λέει μαλακίες. Ήμουν σίγουρη ότι δεν είχε ρωτήσεις γιατί αν ρωτούσες θα΄χες βγάλει τον σκασμό.
Μετά μου΄ρχεται και ο Ακριβός να λέει τα είπε ο ντετέκτιβ έχει δίκιο (συμπεριλαμβάνεται στο κλαμπ του Ακριβού και ο Σότερ) μα να λέω: "ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΡΕ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΕ" βγάλτε το σκασμό δηλαδή να δίνω ρεσιτάλ προσπαθώντας να πείσω για την αθωότητά μου και να΄ρχεται η Άννα να επιβεβαιώνει τον Άκριβο....:rant:
Σας παρακαλώ ένας χριστιανός να πετάξει προφυλάκιση θα τους σκίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιισω.
Λέω οκέι βγες αλλά να πετάξουν τυμβωρυχία,να σωθεί η Σόφη. Που σιγά που θα την πετάξουν μέχρι να δουν τους ρόλους και να δουν τι είμαι μαφιόζα θα με λένε.
Με βγάζουν έξω σε΄να γύρο. Λέω όχι αγάπες μου δε θα κατηγορήσω κανέναν και ούτε θα αθωώσω σας αξίζει αυτό που θα πάθετε πολιτάκια. Ναι,ήμουν τρομερά θυμωμένη.
Και έρχεται μία νεκροφάνεια. Η χαρά μου και ο φόβος μου δεν περιγράφονταν. Λέω νταξ ώρες-ώρες όταν το κεφάλι σου δουλεύει πραγματικά σε προφυλάσσει. Σκέψου δηλαδή τι πάρτυ θα΄καναν αν είχα κατηγορήσει. Σοφία,οι θερμές μου ευχαριστίες είναι όλες δικές σου.
Nummer drei passt zu:
Μελανία. Οκέι,θα σου πω τα εξής. Έκλαιγα καθώς διάβαζα το πμ που με προστάτευες. Λέω,προστυχάτζα σκέτη. ΤΟΝ ΝΤΕΜ ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ.:pfff:
Να το σκέφτείς για συγγραφέας πάντως.:redface:
Οι θερμές μου ευχαριστίες και σε'σενα για το τόσο ευφάνταστο πμ.:D
Nummer vier passt zu:
Έλενα(aegloswen) δεν ξέρω τι να πω. Πραγματικά. Στάθηκα τυχερή μέσα στην ατυχία μου.:P
Το "ευχαριστώ" εδώ μου φαίνεται πολύ απλό όπως και για τις Κυρίες που ανέφερα παραπάνω.:P
Nummer funf (mit Umlaut) passt zu:
Sόφηηηηη. Σ'αγαπάω,σ'αγαπάω να μπεις σε ό,τι σχολή θες και να ακούς το "ωραία τύπισσα η ζωή"
Πείτε μου λίγο εσείς που μένετε Αθήνα: γιατί τη μισείτε; Έχει ένα υπέροχο αεράκι ό,τι πρέπει για βόλτα.
Ευχηθείτε μου να συναντήσω τη Τινκερμπελ εκεί.. Τόσο ταξίδι για αυτή τη στιγμή ζω.:redface:
Και εννοείται ότι περιμένω σαν τρελή Παλέρμο το καλοκαίρι και ας με έβρισαν οι καθηγήτριές μου επειδή δεν πολυδιάβαζα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αλμα: τι μας λες :pfff: που θα με πεις εμενα σιχαμα βοδι του ελεους :pfff:
Αυτο με τα κομματακια του θυματος που θα στελνατε στο σπιτι μου δεν μου αρεσε :|

Στον Άγγελο να το πεις. :P

Μια χαρά είναι ο ρόλος μου είχε ματάρες και αυτός καλός είναι βλέπεται στην φώτο την τελευταία :hehe::redface:

Ποιος;:worry:

Ρένια. Αν όχι άριστα ξέρω τη Ρένια καλά.:redface:
Ακριβέ η Ρένια έχει το εξής καλό 600000 ιδέες με καμία συνοχή (και ευτυχώς μερικές φορές) μεταξύ τους. Υπολοιήσιμες,εκπληκτικές και για τα γούστα μου ωραία δομημένες. Νομίζω ότι στο μέλλον θα πρέπει να μπει ΣΕ (εφόσον και η ίδια το θέλει) γιατί θα κάνει ωραία θεματολογία.:redface:

πριν αρχίσω, να ξέρεις σύχαμα οτι δεν έχω κάρτα :Ρ <3
Καταρχάς, διάβασες τι υπέρτατη δολοφονία σου κάναμε; Τι υπέροχο κείμενο έκατσα και έγραψα για σένα; :redface:
Υλοποιήσιμη ιδέα: Να κόψω τον (Χ) σε κομματάκια και να τον πετάξω στις ακτές ενός νησιού. :P
Ναι, θα μπω εγώ ΣΕ. Πως το θες; Ξέρεις οτι δεν είμαι για ευθύνες;
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νομίζω οτι σε αυτό το σημείο το θρεντ αυτό καλό είναι να κλειδωθεί και το Παλέρμο #40 να μπει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Σας ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή σας και σας ευχόμαστε καλό καλοκαίρι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
πριν αρχίσω, να ξέρεις σύχαμα οτι δεν έχω κάρτα :Ρ <3
Καταρχάς, διάβασες τι υπέρτατη δολοφονία σου κάναμε; Τι υπέροχο κείμενο έκατσα και έγραψα για σένα; :redface:
Υλοποιήσιμη ιδέα: Να κόψω τον (Χ) σε κομματάκια και να τον πετάξω στις ακτές ενός νησιού. :P
Ναι, θα μπω εγώ ΣΕ. Πως το θες; Ξέρεις οτι δεν είμαι για ευθύνες;
:redface:
Το να'χεις κάρτα στο κινητό είναι τόσο απίθανο όσο το να ξεμείνω εγώ από B.T.
Ξέρεις πως η σκούπα είναι σε μία γωνία και σε περιμένει με μεγάλη ανυπομονησία μη μου χαλάς το σχέδιο πετσοκόβοντάς τον.
Δε μου φτάνει να παίξω ξύλο μόνο με΄σενα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν ντρέπεστε;Χαχαχχαα, Χάρη σου άρεσε το βραβείο σου; :ropalo: (Πρόσεχε τι θα πεις xD).
Πάραυτα, δεν αγνοώ το γεγονός ότι δόθηκε βραβείο που φέρει το όνομα μου! Έστω και αν υπονοεί ψόφο για μένα...

Με εκφράζει απόλυτα! :redface:
Είχα φτάσει σε σημείο να θέλω να αλλάξω τις ψήφους, για να σε βγάλω από το παιχνίδι, αλλά θα καρφωνόμουν και λογικά θα σε έφερναν πίσω με νεκροφάνεια. Έτσι, έβγαζα το άχτι μου στον Δημήτρη!
(ξέρεις τι αδυναμία σου έχω κατά τα άλλα :hug: )



Ευχαριστούμε για τα βραβεία, Δημήτρη. Είναι πραγματικά εξαιρετικά!
Ευχαριστούμε τη ΣΕ για το όμορφο παιχνίδι.

:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Να πω και εγώ ένα Ευχαριστώ στην ΣΕ για την καταπληκτική δουλειά τους και για την οργάνωση του.

Εγώ μπορεί να μην έπαιξα καθόλου καλά αλλά το χάρηκα, όπως νομίζω πως έκαναν και οι υπόλοιποι.

Το νήμα θα κλειδωθεί και ελπίζω να ιδωθούμε ξανά στο επόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top