Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ο Άγγελος είναι Αριανός. :pfff:
Το έπιασα το υπονοούμενο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα βραβεία είναι έτοιμα. Αναμένω την έγκριση της Σύλβιας και σας τα δίνω! :D

ps. Πάνω από 4 ώρες χρειάστηκα για να τα ετοιμάσω... :hypno:
Προειδοποιώ, είναι μεγαλύτερο κείμενο απ ότι το ημερολόγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τα βραβεία είναι έτοιμα. Αναμένω την έγκριση της Σύλβιας και σας τα δίνω! :D

ps. Πάνω από 4 ώρες χρειάστηκα για να τα ετοιμάσω... :hypno:
Προειδοποιώ, είναι μεγαλύτερο κείμενο απ ότι το ημερολόγιο...

Πως και πως τα περιμένουμε:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αυτή η αναμονή με τρώει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αυτή η αναμονή με τρώει....

Σιγά ρε Άγγελε, τα βραβεία περιμένουμε, όχι τις βάσεις(για μερικούς) ή τα αποτελέσματα της εξεταστικής( για άλλους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Να σας πω εδώ οτι ο Δημήτρης αξίζει απεριόριστα συγχαρητήρια για τα υπέροχα βραβεία που ετοίμασε για σας. Να είδατε; Αυτά μου κάνει και τον λατρεύω. :clapup:

Μπράβο αγάπη μου. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ PALERMO #40


Καλησπέρα κυρίες και κύριοι, μαφιόζοι και πολίτες, κάτοικοι ή τουρίστες του Palermo,
σας προσκαλέσαμε απόψε εδώ, στην αίθουσα εκδηλώσεων της πόλης για να παρακολουθήσουμε όλοι μαζί την τελετή λήξης του Palermo #40 και τη βράβευση όσων ξεχώρισαν. Θα ήθελα να ευχαριστήσω από τώρα όλους τους ιδιαίτερους καλεσμένους που δέχθηκαν να έρθουν εδώ σήμερα και να μας βοηθήσουν στη διαδικασία. Ήταν ένα πραγματικά διασκεδαστικό παιχνίδι και είμαι πολύ χαρούμενος που η ομάδα μου, η ομάδα της Μαφίας, κατάφερε να εξοντώσει την ομάδα των πολιτών. Για να μη σας κρατάω όμως σε αγωνία, φωνάζω στη σκηνή τη γραμματέα μου τη Himela, η οποία θα σας εξηγήσει τα διαδικαστικά της βραδιάς!
Himela: Καλησπέρα κι από εμένα. Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη που βρίσκομαι εδώ στη σκηνή δίπλα σου Δημήτρη. Ήταν 2 υπέροχες βδομάδες αυτές στο πλευρό σου. Σλουρπ σλουρπ. Παντρέψου με! Για σήμερα, να σας εξηγήσω πώς θα βραβεύσουμε τους παίχτες και θα δούμε μαζί κάποια μηνύματα τα οποία ξεχώρισαν. Η σειρά παρουσίασης των βραβείων αλλά και των μηνυμάτων θα είναι σχεδόν τυχαία. Εύχομαι να το ευχαριστηθείτε όλοι! Ο λόγος πάλι σε εσένα.
Ας αρχίσουμε λοιπόν. Απέναντι στη γιγαντοοθόνη θα εμφανιστεί το πρώτο μήνυμα της βραδιάς. Γνωρίζετε ποια είναι το Γ.ΙΔ.Ε - Η Μαύρη Γαζέλα; Μάλλον όχι... Ας την αφήσουμε λοιπόν να μας συστηθεί...
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Απο ιδιωτικο γραφειο ερευνων: "Η Μαυρη Γαζελα"

Δύσκολο να σαι γυναίκα σ' αυτόν τον φαλλοκρατικο κόσμο, πόσο μάλλον να σαι και μαύρη, ζώντας σε ενα τόσο σοβινιστικο κρατίδιο όπως αυτό του Παλερμο (γιατί πιστέψτε με, εδώ ολα λειτουργούν ανεξάρτητα. Οι άγραφο νόμοι της πόλης ειναι αυστηροί και κανείς δε μπορεί να τους παραβεί).

Ωστόσο, η γυναικεία γοητεία καμία φορά ειναι δυνατό όπλο. Αυτά τα ανόητα πλάσματα που θέλουν να λέγονται και "ισχυρό φύλο" καμία φορά σου αποκαλύπτουν περισσότερα απ' όσα θα έπρεπε, με ενα μονο σου κουνημα, με μια ματιά όλο νόημα. Έτσι λοιπόν έφτασα σε εσάς, κάποιος μου σφύριξε πως έχετε όλες τις πληροφορίες που με ενδιαφέρουν. Πείτε μου λοιπόν, ο Libertus ειναι με την ομάδα των μαφιοζων;;

Αυστηρά συστημενο.
Αυτά λοιπόν ήταν τα πρώτα λόγια του φίλτατου φρικ προς εμάς. Ρωτούσε για τον ΔΑ. Η Σύλβια ήθελε να του πει "Ναι", αλλά ευτυχώς ήμουν μέσα και την πρόλαβα εγκαίρως.
Κι ας περάσουμε τώρα στο πρώτο βραβείο της ημέρας. Και καλώ λοιπόν τον Tim Roth στη σκηνή!
dimijim: Καλησπέρα Tim!
Tim Roth: Καλησπέρα Palermo!
dimijim: Ήρθες σήμερα εδώ για να δώσεις το βραβείο "Θάνατος στη Μελανία". Άνοιξε σε παρακαλώ τον φάκελο και πες μου το όνομα του νικητή.
Tim Roth: To βραβείο "Θάνατος στη Μελανία" πηγαίνει στον στον στον Libertus!!!
dimijim: Συγχαρητήρια Χάρη για το βραβείο! Ήταν η αγαπημένη σου φράση στο skype! Ευχαριστώ Tim για την παρουσία σου εδώ!
Tim Roth: Ήταν τιμή μου!​

Ας συνεχίσουμε εμείς την εκδήλωση με το επόμενο μήνυμα. Αφού αναφερθήκαμε ήδη στη Μελανία, ας δείξουμε το πρώτο μήνυμά της προς τη ΣΕ. Ήταν η πρώτη επιχείρηση για να σωθεί το θύμα.
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Ο γιατρός μπαίνει κουρασμένος στο σπίτι του έπειτα από μια δύσκολη ημέρα. Δεν έχει φάει κιόλας. Πεινάει.

Σκοτάδι πυκνό είναι απέξω, και παρ'όλο που έχει τρομερή ζέστη, φυσάει. Δεν φοβάται. Αλλά κλείνει τα παντζούρια για καλό και για κακό. Μια επικίνδυνη συμμορία γυρνάει εκεί έξω και το ξέρει. Δεν πρέπει να δίνει αφορμές. Η ατμόσφαιρα είναι τεταμένη.

Κάθεται στο τραπέζι, κι αφού μιλάει στο τηλέφωνο με τον House, ανοίγει την τσάντα του, ανοίγει το μπλοκάκι του και κάνει τον απολογισμό της ημέρας.

<<Ναι>>, συλλογίζεται, <<πέρασαν πολλοί από το ιατρείο σήμερα>>.28 πολίτες του Παλέρμο. Είχε δουλειά...!

Μα ποιος είναι αυτός που θα τον απειλήσει αργά ή γρήγορα...; Εκείνος ο ψηλός, με τα μαύρα μαλλιά,( Χάρη δεν τον έλεγαν; ), ή εκείνη η όμορφη κοπέλα; -Άλμα Λίμπρε του συστήθηκε.

<<Ας έχουμε κάποιους στο στόχαστρο>>, σκέφτηκε. Και έγραφε κάποια ονόματα...

Χάρης
Άλμα
Πατρεύς
Κλεοπάτρα


Αυτά τα υπογράμμισε κιόλας.Έτσι. Για να μην τα ξεχάσει. Έχει και κάποια άλλα: Ριρίκα, Νουαζέττα, Psycho? Ο Μάκης που ακόμα δεν έχει πατήσει το πόδι του στην πόλη αλλά είναι πάντα μα πάντα κακός; (Είναι στην εξορία το παιδί, άρα μάλλον δεν παίζει :P!). Θα δείξει. Δεν αγχώνεται. Οι μέρες είναι πολλές μπροστά...!

Ξαφνικά, ακούει ένα αμυδρό χτύπημα στην πόρτα. Το αγνοεί, σκέφτεται ότι είναι ο άνεμος. Όχι, το χτύπημα γίνεται επίμονο, πιεστικό. Σαν μια επίκληση για βοήθεια.

<<Όχι πάλι>>, σκέφτεται. <<Άμα ήρθε πάλι αυτή η ιερόδουλη, θα την διώξω αμέσως!>>. Κατευθύνεται ανόρεχτα προς την πόρτα. Την ανοίγει...

Μια γυναικεία φιγούρα διαγράφεται στο σκοτάδι.
-Καλησπέρα. Ποιά είστε;
- Γιατρέ Γουίλσον;
- Ο ίδιος.
-Χρειάζομαι βοήθεια...
-Έχετε ανάγκη από ιατρική βοήθεια;
-Ναι ναι...! Αχ, κάντε γρήγορα, με κυνηγάνε!
-Περάστε.

Παραμέρισε και η γυναίκα μπήκε μέσα σε έξαλλη κατάσταση. Στο φως, κατάφερε επιτέλους να διακρίνει ποια ήταν...

Ήταν η Gate 4.

<<Θα την προστατέψω! Κλείνει τα 18 σήμερα, για όνομα του Θεού, δεν θα την αφήσω μόνη της! Όποιο και αν είναι το τίμημα....!!!>>

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΕΙΣΌΔΙΟ.... :whistle:
Όπως βλέπετε η Μελανίτσα την πρώτη μέρα αποφάσισε, περίπου στην τύχη, να προστατέψει τη φίλη της! Συγκινητικό! :'( Μπράβο Μελανία μου!
Για το επόμενο βραβείο προσκαλώ στην σκηνή την Fran Drescher.
dimijim: Γεια σου Fran!
Fran Drescher: Γεια σου Δημήτρη!
dimijim: Σε φέραμε απόψε εδώ για να απονείμεις το βραβείο Ανδρισμού! Σε παρακαλώ πες μας τι γράφει ο φάκελος!
Fran Drescher: Τιμή μου να δώσω αυτό το μεγάλο βραβείο! Ο φάκελος γράφει ότι το βραβείο Ανδρισμού πηγαίνει στον soter! Συγχαρητήρια Σωτήρη!
dimijim: Και πώς να μην πάει δηλαδή; Ο Σωτήρης είναι ένας μεγάλος άνδρας αλλά κάποιοι κακοπροαίρετοι τον θεωρούσαν γυναίκα. Έπρεπε να το αλλάξουμε αυτό! Σ' ευχαριστούμε Fran!​

Συνεχίζουμε τώρα με τα προσωπικά μηνύματα. Το επόμενο μήνυμα είναι πολύ ανατριχιαστικό. Αποστολέας του η MissKit!
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Ήταν ενα ήρεμο βραδυ σε μια ήσυχη γειτονια του παλέρμο.. Μια νεαρή κοπελα βγήκε εξω να μαζέψει τα ρουχα που είχε απλωσει στο σύρμα το πρωι.. Τραγουδούσε ενα χαρούμενο τραγουδι.. Και ξαφνικά σταματησε να ακούγεται η φωνη της. Ακούστηκε μονο μια κραυγή και χαθηκε από την αυλη. Ίχνη απο σούρσιμο υπηρχαν στο έδαφος αλλα αίμα πουθενα.
Ξύπνησε δεμενη στο κρεβάτι της. Φιμωμενη. Δεν μπορούσε να πει τα τελευταία της λογια αλλά τον ειδε. Είδε το στυγερο του πρόσωπο και ακουσε τον ήχο του ηλεκτρικου πριονιού... Η νυχτα αυτή ηταν η τελευταία της. Δεν το περιμενε. Ούτε και η αδερφη της που αντίκρυσε το τοπιο της φρίκης το αλλο πρωινό. Αιμα παντού. Προερχοταν από εκεινο το πτώμα. Πανω στο χαλάκι ενας φάκελος. "Ειμαστε ακόμα στη αρχη" διάβασε με τρεμαμενη φωνή η αδερφη της................
_fairygirl_
Σκοτώνει ο Χοακίν.
Καλό βράδυ! :D
Κι όπως καταλάβατε αυτό ήταν το μήνυμα δολοφονίας της 2ης μέρας. Το θύμα τότε ήταν η Φαίρυ αλλά η Μάγισσα, θεωρώντας πως δεν έπρεπε εκείνη τη στιγμή να χαθεί κι άλλος πολίτης, αποφάσισε να σταματήσει τη δολοφονία. Μια κίνηση που επηρέασε αρκετά τη συνέχεια του παιχνιδιού και το κεφάλι της ΣΕ.
Και τώρα στη σκηνή έρχεται ο Ed O'Neill.
dimijim: Καλησπέρα Ed!!!
Ed O'Neill: Καλησπέρα πολυαγαπημένο μου Παλέρμο!!! Τι κάνετε όλοι σας; Είστε καλά;
dimijim: Ναι Ed. Είμαστε όλοι πολύ καλά!!! Ποιο βραβείο θα μας παρουσιάσεις εσύ;
Ed O'Neill: Το βραβείο "Τους Έβαλα τα Γυαλιά"!
dimijim: Πες μας λοιπόν, σε ποιον πάει το βραβείο;
Ed O'Neill: Νικήτρια είναι η η η η η _fairygirl_!!!
dimijim: Μπράβο Χαρά! Μπράβο! Έπαιξες καλύτερα από πολλούς άλλους πολίτες, πολύ πιο έμπειρους από εσένα. Και γι αυτό αυτό το βραβείο σου αξίζει!
Ed O'Neill: Πράγματι η Χαρά ήταν η έκπληξη της βδομάδας!
dimijim: Έκανε όμως πολλή φασαρία, αλλά δεν πειράζει! Σ' ευχαριστούμε Ed!
Ed O'Neill: Κι εγώ σας ευχαριστώ!​

Και ήρθε η ώρα, να δούμε κάποιες ασυλίες!
Αρχική Δημοσίευση από Noisette:
Αρχική Δημοσίευση από Noisette:
Ψηφίζω την μούρη μου για απόψε, γιατί δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν εκεί μέσα! :P
Αρχική Δημοσίευση από Noisette:
Το πιστεύετε ότι δεν ξέρω ποιον να αποκλείσω; Όλοι ύποπτοι μου φαίνονται...
ουφ...ας πω soter για απόψε! :whistle:
Αρχική Δημοσίευση από Noisette:
blue_butterfly και ο Θεος βοηθός! :P
Αρχική Δημοσίευση από Noisette:
tsarachaf για απόψε! :)
Καληνύχτα σας!!! :D
Αρχική Δημοσίευση από Noisette:
Δίνω ασυλία στον Piemaker :)
3 ασυλίες σε Μαφιόζους έδωσε η Αυτοκράτωρ Νουαζέττα η πρώτη, αλλά η κίνησή της να προστατέψει τον Φρικ και ειδικά χωρίς να γνωρίζει τίποτε σίγουρο για το ρόλο του ήταν πολύ καλή. Ωστόσο, όταν έδωσε ασυλία στον εαυτό της κι ειδικά αυτό που έγραψε στο μήνυμα, με έκαναν να λιώσω στο γέλιο!
Ώρα για βραβείο τώρα! Sean Bean!
dimijim: Καλησπέρα Sean!
Sean Bean: Καλησπέρα!
dimijim: Είσαι έτοιμος για να δώσουμε το βραβείο "Troll";
Sean Bean: Φυσικά και είμαι! Το βραβείο "Troll" πηγαίνει στη Noisette!!!
dimijim: Όλοι θεωρούσαν πως ο αυτοκράτορας τους τρολάρει. Και πώς να μην το θεωρήσουν άλλωστε με τόσες άκυρες ασυλίες που έδωσε; Ευχαριστούμε Sean!​

And now, I've got a dream!!!
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Δε μου λέτε αστεράκια μου...

Ο Ζαν από την Νάουσα είναι πληροφοριοδότης;
Οχι
Να γίνει αν δεν είναι! Μου χαλάτε τα σχέδια! :P

Ευχαριστώ. :redface:
Η MissKit είδε όνειρο ότι ο Γιάννης ο Ναουσαίος είναι ο πληροφοριοδότης. Αλλά ήταν δυστυχώς όνειρο...
Και τώρα να καλέσω στη σκηνή έναν πολύ πολύ μεγάλο ηθοποιό! Kevin Spacey.
Kevin Spacey: Καλησπέρα Δημήτρη, Καλησπέρα Παλέρμο!!! Ευχαριστώ για την τιμή που με κάνετε!!!
dimijim: Καλησπέρα Kevin! Είναι δική μας η τιμή να βρίσκεσαι εσύ απόψε εδώ. Ποιο βραβείο θα απονείμεις;
Kevin Spacey: Το βραβείο "Άλλος είχε το όνομα κι άλλος τη χάρη"
dimijim: Ωραίος τίτλος Kevin! Ποιος είναι όμως ο Νικητής;
Kevin Spacey: Το βραβείο αυτό είναι της blue_butterfly! Αυτή ήταν η Αρχιμαφιόζα αλλά σας έστειλε μόνο τα 2 τελευταία πιμι δολοφονίας! Και δεν έπιασε ποτέ όπλο στα χέρια της! Τα λέω σωστά dim;
dimijim: Φυσικά και τα λες! Σε παρακαλώ κάτσε τώρα και θα σε φωνάξω ξανά σε λίγο!​

Κι αφού είδαμε ήδη ένα όνειρο, ας δούμε κι άλλο! Η Άννα ήταν η πολύ τυχερή που κληρώθηκε με 2 Χρησμούς της Πυθίας απ την πρώτη μέρα. Ορίστε το δεύτερο όνειρό της:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Αααχ, δύσκολο απόγευμα. Έγειρα λίγο να κλείσω τα βλέφαρά μου σκεπτόμενη το Χάρη και την κακή τύχη του σήμερα και είδα ένα παράξενο όνειρο...

Ήταν λέει ο PieMaker σε μια πιάτσα. Όχι ταξί, από τις άλλες, τις λίγο ροζ με τα κόκκινα φωτάκια να λάμπουν πάνω από τα ξανθά του μαλλιά. Και ερωτώ: Είναι ο Κωνσταντίνος πόρνη; :redface:

Ο Κωνσταντίνος είναι σοβαρό αγόρι. Ποτέ δε θα έβγαινε στην πιάτσα. Η απάντηση είναι: ΟΧΙ.
And it's time, για να δώσουμε το βραβείο Πόρνης. Για την απονομή αυτήν καλώ την Archie Panjabi στη σκηνή!
dimijim: Καλησπέρα Archie!
Archie Panjabi: Καλησπέρα Παλέρμο!
dimijim: Τι ωραίο φόρεμα είναι αυτό που φοράς; Αιώνες μπροστά από τη Γραμματέα μου!
Archie Panjabi: Μα φυσικά, ποια δεν είναι ομορφότερη από αυτήν;
Himela: Σκάστε!
dimijim: Ήσυχα μωρή! Άσε με να κάνω την απονομή! Πες μας Archie, σε ποια πάει το βραβείο Πόρνης;
Archie Panjabi: Εεεεε, νομίζω δεν είναι "ποια" αλλά "ποιος". Το βραβείο Πόρνης το κερδίζει ο PieMaker!!! Συγχαρητήρια!
dimijim: Συγχαρητήρια Κωνσταντίνε! Ο τρόπος με τον οποίον έπαιξες ταιριάζει απόλυτα στο ρόλο της Πόρνης. Και ήταν φυσικό τα Μαφιοζάκια να ρωτάνε αν είσαι η πόρνη. Archie, ήταν τιμή μου να σε γνωρίσω από κοντά. Ευχαριστούμε που ήρθες!
Archie Panjabi: Κι εγώ σας ευχαριστώ για την πρόσκληση!​

Και ήρθε η ώρα για την αληθινή τροτέζα του Παλέρμου. Μια ιερόδουλη που μας απογοήτευσε όλους, όχι μόνο για τις λανθασμένες επιλογές της αλλά και για τη μη αποκάλυψη των όσων έκανε με τους παίχτες του Παλέρμο. Το καλύτερο μήνυμά της ήταν αυτό:
Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Καλωσήρθες ξανά στην πόλη του Palermo Πέτρο!

Eddie Adams (Boogie Nights)
Είσαι ο Eddie Adams, γνωστός κι ως Dirk Diggler. Το εξαιρετικά μεγάλο σου πέος, σε οδήγησε σε μια λαμπρή καριέρα στη βιομηχανία του πορνό. Έζησες μια ζωή γεμάτη σεξ και για πολλά χρόνια ήσουν ο Νο1 πορνοστάρ στην Αμερική. Τώρα, ήρθες στο Palermo, για μια τελευταία παράσταση. Πληρωμένος απ τη Μαφία, θα αποπλανείς ανυποψίαστους παίχτες και θα τους προσφέρεις νύχτες ηδονής. Αυτοί μαγεμένοι από το μέγεθός σου, θα ξεχνούν όλες τις άλλες υποχρεώσεις τους εκείνη τη νύχτα. Είσαι η πόρνη και κερδίζεις μαζί με τους Μαφιόζους!

Στην προσπάθεια σου να βοηθήσεις τη Μαφία, θα σε βοηθήσουν σε αυτόν το γύρο οι εξής δύο κάρτες:
Σου ευχόμαστε να τους γαμήσεις όλους! :D

Εἶστε ἀπαράδεκτοι. Προβλέπω νὰ φάω ἄγριο δούλεμα γιὰ ἄλλη μιὰ φορά... Ἐπίτηδες τὸ κάνατε;:P
Πέτρο μας απογοήτευσες και γι αυτό φωνάζουμε on stage τον Mark Wahlberg!!!
dimijim: Γεια σου Mark!
Mark Wahlberg: Γεια σου Palermo!
dimijim: Ποια η γνώμη σου για τον Πέτρο;
Mark Wahlberg: Είναι ωραίο μωρό, αλλά μας απογοήτευσε όλους αυτές τις βδομάδες.
dimijim: Συμφωνώ... Λοιπόν, ποιο βραβείο θα μας δώσεις εσύ;
Mark Wahlberg: Εγώ δε θα σας δώσω βραβείο. Εγώ θα σας δώσω βραβεία!
dimijim: Ουάου! Πόσα πολλά;
Mark Wahlberg: Δύο. Και τα δύο όμως σε έναν και μοναδικό παίχτη!
dimijim: Ενδιαφέρον... Ποια βραβεία είναι αυτά;
Mark Wahlberg: Είναι τα βραβεία "Αρχίζει να μου αρέσει" και "Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα".
dimijim: Νομίζω κατάλαβα σε ποιον πάνε... Αλλά για πες το μας κι επίσημα.
Mark Wahlberg: Πατρεύς! Γιατί για 2 παιχνίδια ήταν η πόρνη του Παλέρμο! Πλέον αρχίζει να συνηθίζει, και τον ρόλο και το δούλεμα!
dimijim: Όντως Mark. Σε ευχαριστούμε που ήρθες!
Mark Wahlberg: Κι εγώ ευχαριστώ!​


[συνεχίζεται...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κι αφού πιάσαμε τις πόρνες και τους ανώμαλους, ας σας πω κι εγώ τι έπαθα μια μέρα. Έρχεται η χιμελίτα, μου λέει πόσο ωραία μάτια έχει ο Άκης, πόσο κουκλί είναι ο Κωνσταντίνος κι ότι με απατά με την Κιτ. Ορίστε και οι αποδείξεις:
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Η Σύλβια μου είπε ότι με απατάει μαζί σου! :eek:
Πες μου σε παρακαλώ τι συμβαίνει, μου τα φοράει ή όχι;
Ξέρω ότι είσαι πολύ γλυκιά κι όμορφη, αλλά δε θα δεχθώ να μου κλέψεις τη Σύλβια. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να εξαφανίσω το εξαιρετικό σου σύνολο απ αυτόν τον πλανήτη... :knife:

Κι όμως... Δεν μπόρεσα να μην ενδώσω στο ερωτικό της κάλεσμα. :redface:
Ποιο ήταν το κάλεσμά της;
Τι έκανε και δε μπορούσες να μην ενδώσεις; :redface:
Δεν έχω άλλες δηλώσεις να κάνω.
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Τσακαλακια της Σ.Ε, θελω μια τεραστια χαρη.

Μιας και εχω αποχωρησει οριστικα απο το παιχνιδι, θα ηθελα να μπορω να το παρακολουθησω οπως εσεις. Με λιγα λογια θα ηθελα να μου αποκαλυψετε τη λιστα με τους ρολους:). Θα μου κανετε αυτη τη χαρη, ε, φανταστικη Σ.Ε;;
Ξερετε πως δεν προκειτα να ανοιξω το στομα μου πουθενα, μιας και σεβομαι τη δουλεια σας και πανω απ´ ολα το παιχνιδι.

Συζητηστε το και πειτε μου τι αποφασισατε αν ειναι.

Πολλα φιλια:) (στη Συλβια, οχι σε σενα ανωμαλε:P)
Κοίτα Κωνσταντίνε, μόλις ανακάλυψα ότι η Σύλβια με απατά με τον Άκη και την Άννα.
Οπότε δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για χάρες.
Και ακόμη περισσότερο δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για πολλά φιλιά... :knife:
Μήπως ανήκεις κι εσύ στο τριο; (δλδ ποιο τριο, ολόκληρο όργιο είστε!!!)

Αν και δυσχεραινω τη θεση μου, πρεπει να σου αποκαλυψω κατι... Η Συλβια ανηκει σε ολους;):P!!
Βρες αλλο γκομενακι.
Δηλαδή είναι η πουτάνα του Παλέρμο;
Σας έχει πάρει όλους;
Και μου λέει ότι είμαι η μοναδική της αγάπη;
Καλύτερα δλδ να πάω με τον πόρνο, πιο καλός θα μου βγει απ την κοινή...
Αντρας η πουτανα, ε;;
κατι περασε απο το μυαλο μου... Αν ειναι ο Πατρεας θα αυτοκτονησω:P.

Οχι παιδι μου, απλα ειναι η Θεα του Παλερμο. Ανηκει ποτε ενας Θεος μονο σε εναν;;
Μπορείς να αυτοκτονήσεις.
Επιπλέον, επειδή η τελευταία σου πρόταση μ άρεσε, θα σου πω ότι κυνηγούσες τους δύο all-time μαφιόζους του παλέρμο.
Μην πεις τίποτε στη Θεά, σε σκότωσα... :knife:
Επίσης, έπαιξες πιο άθλια απ όσο πιστεύεις. Ο χειρότερος φρικ έβερ.
Τα μηνύματα του Άκη αφαιρέθηκαν γιατί το περιεχόμενό τους ήταν ακατάλληλο για τους ανηλίκους. Η Σύλβια είναι ολονών λοιπόν κι εγώ έχω απογοητευτεί καθώς μου έλεγε πάντα πως είμαι η μοναδική της αγάπη...
Himela: Μα είσαι!
dimijim: Σκάσε προδότρα!​

Καλώ τώρα τον Michael Emerson στην σκηνή για το επόμενο βραβείο!
dimijim: Καλησπέρα Michael, μεγάλη πίκρα να σε απατά η γραμματέας σου...
Michael Emerson: Καλησπέρα Δημήτρη. Όντως...
dimijim: Αλλά απ όσο έμαθα κι εσύ την ιστορία ενός καημένου αγοριού θα μας πεις.
Michael Emerson: Ναι. Και θα τον βραβεύσω γι αυτό.
dimijim: Ποιος είναι ο άτυχος;
Michael Emerson: Ο Τάσος97!
dimijim: Ο Τασούλης; Τι έπαθε;
Michael Emerson: Τι έπαθε; Με το που έφτασε η μεγάλη του αγάπη στο σπίτι του, αποφάσισε να τον σκοτώσει. Έτσι για να είναι μόνη της και να έχει ελεύθερο έδαφος για να δράσει.
dimijim: Και το βραβεύουμε αυτό;
Michael Emerson: Μα φυσικά. Θα πάρει το βραβείο "Αγάπη ήρθα, πέθανες!"
dimijim: Poor Τάσος...
Michael Emerson: Κι εγώ τον λυπάμαι πολύ Δημήτρη...
dimijim: Τι να πει κανείς με αυτές τις σκύλες που μπλέξαμε!
Himela: Με είπες σκύλα;
dimijim: Ναι μωρή!
blue_butterfly: Με είπες σκύλα;
dimijim: Όχι Ριρίκα μου...
Michael Emerson: Να σας αφήσω να σκοτωθείτε μόνοι σας. Καληνύχτα Palermo!​

Δε θα σκοτωθούμε όμως! Θα πάμε να δούμε κάποιον που ήταν για σκότωμα...
Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara:
Λοιπόν, υπερασπίζομαι τον tsarachaf για την αυριανή ψηφοφορία.
Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara:
Υπερασπίζομαι και πάλι τον tsarachaf για την αυριανή ψηφοφορία.
Βαθιά νυχτωμένος ο Άκης, υπερασπιζόταν τον Ακριβό 2 νύχτες.
Και να καλέσω τώρα δίπλα μου την Julianna Margulie!
dimijim: Καλησπέρα Julianna!
Julianna Margulie: Καλησπέρα Palermo!
dimijim: Απ όσο ξέρω, είσαι εδώ για το βραβείο του "Επαγγελματία Δικηγόρου".
Julianna Margulie: Μα φυσικά! Για ποιον θα ήμουν. Το βραβείο αυτό πάει στον Akis_megara!!!
dimijim: Μα γιατί; Αφού ο Άκης ήταν απ τους χειρότερους παίχτες; Γιατί παίρνει βραβείο επαγγελματισμού;
Julianna Margulie: Γιατί αγαπητέ μου Δημήτρη
Himela: Γκουχου γκουχου
Julianna Margulie: Σκάσε Σύλβια! Όπως έλεγα αγαπητέ μου Δημήτρη, μόνο ένας επαγγελματίας δικηγόρος συνεργάζεται και υπερασπίζεται τους αδίστακτους δολοφόνους. Κι ο Άκης έκανε κυρίως αυτό. Γι αυτό το βραβείο είναι σωστό και δίκαιο!
dimijim: Δίκαιο έχεις! Σ' ευχαριστούμε!​


[συνεχίζεται...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ας γυρίσουμε τώρα στην αρχή κι ας δούμε ακόμη μία περιπέτεια της γιατρού Μελανίας:
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Εντάξει, χειρότερα δεν μπορούσε να πάει... Μπαίνει στο σπίτι, ακουμπάει το σακάκι στην καρέκλα, κάθεται και ξεφυσάει...

Και ξεφυσάει...
Και ξεφυσάει...Και άκρη δεν βγάζει.
Δύσκολη μέρα, η άτιμη...

<<Πέθανε ο πελάτης μου>>, σκέφτεται << και δεν τον έσωσα. Καθόμουν εδώ με την Σοφία, και τον άφησα ακάλυπτο! Πρέπει να προσπαθήσω να αποτρέψω κάτι τέτοιο στο μέλλον...>>.

Κάθεται και κοιτάει την λίστα. Δεν πρόκειται να σώσει Libertus και Alma, είναι σχεδόν σίγουρα κακοί. Αφήνει και τον Χοακίν προς το παρόν -μόλις επέστρεψε το παιδί-, αφήνει Πάι, αφήνει Τσαφ, τους αφήνει όλους.

Στρέφεται σε έναν... ένας του έχει κολλήσει από το πρωί...
Αλλά.
Δεν είναι κορίτσι, άρα δεν έχει και ωραία βραδιά (:P) μαζί του.

Τρέχει, τρέχει σαν τρελός στους δρόμους! Αυτή τη φορά δεν περιμένει να πάει αυτός σε εκείνον, θα πάει να τον βρει. Πρέπει να τον προειδοποιήσει.Περνάει αλαφιασμένος την πλατεία, περνάει τα σπίτια, ακούει και τις φωνές της ιερόδουλης (<<ΜΗ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ!!!>> της λέει) και τρέχει στο τελευταίο, στο πιο σκοτεινό, το πιο απόμερο μέρος στο παλέρμο. Ένα σπίτι που σου φωνάζει ''μείνε μακριά, δαγκώνω''! Δεν διστάζει. Χτυπάει την πόρτα.

<<Άνοιξε την πόρτα... Γρήγορα... Εγώ θα σε σώσω απόψε...>>.

Ανοίγει η πόρτα...Μια φιγούρα μες στα σκοτάδια, του κολλάει το όπλο στο μέτωπο.

-Ποιος είσαι και τι θες στο σπίτι μου. Ξεκουμπίσου. ΤΩΡΑ.
-Ήρθα να σε βοηθήσω. Είμαι φίλος. Είμαι μαζί σου.Βγες στο φως να σε δω.

Ήταν ο Psycho(Βασίλης).

-Καλώς. Πέρνα μέσα.
και παραμέρισε για να περάσει ο γιατρός μέσα...
Έσωζε τον Σάικο εκείνη την ημέρα. Πολύ ωραίες οι ιστορίες της. Ευχαριστούμε Μελανία!!!
Στη σκηνή τώρα οοοοο Alexander Gould!!!
dimijim: Καλησπέρα Alex!!! Τα κοριτσάκια από κάτω φωνάζουν το όνομά σου!
Alexander Gould: Καλησπέρα Palermo! Ευχαριστώ κορίτσια, ευχαριστώ!!!
dimijim: Χαμός πράγματι στην αίθουσα. Πες μας Alex, για ποιο βραβείο ήρθες;
Alexander Gould: Για το βραβείο "Do not disturb, θα κερδίσω μόνος μου!"
dimijim: And the winner is?
Alexander Gould: JKaradakov!!!
dimijim: Όντως ο χαζός πίστευε ότι μπορεί να κερδίσει μόνος του!
Alexander Gould: Ναι. Ήταν πολύ fail... Ήθελα να επέμβω και να τον αρχίσω στις μπουνιές!
Himela: Και δεν ήσουν κι ο μόνος...
dimijim: Σε ευχαριστούμε Alex! Μπορείς να περάσεις τώρα κάτω στα κορίτσια σου!​

Palermo, θυμάσαι που μια βδομάδα πριν αποκαλύφθηκε ότι ο PieMaker ήταν ο Detective; Ας δούμε αντιδράσεις εκείνης της στιγμής:
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Σοβαρά; Σοβαρά τώρα; Ντετέκτιβ; Πιο επικ πεθαίνεις!!!! :clapup: Δεν το πιστεύω.
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Θα τον σκοτώσω τον Κώστα -.-.
Σόρρυ αλλά μόνο σε εσένα μπορούσα να το πω :P.
Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa:
μας πήδηξαν οριστικά
Ήταν μια στιγμή που περίμενα πολύ καιρό για να την ανακοινώσω. Τρομερή ανακοίνωση! Μελανία, να σου φέρω ένα κουζινομάχαιρο;
Και μετά απ αυτό, να φωνάξω ξανά τον Kevin Spacey!
dimijim: Kevin, μεγάλη αλλαγή, δεν το πιστεύω!
Kevin Spacey: Ναι, γέρασα...
dimijim: Δεν πειράζει Kevin, εξακολουθείς να είσαι νεότερος απ τη γραμματέα μου. Ποιο θα είναι το δεύτερο βραβείο που θα μας παραδόσεις;
Kevin Spacey: Το βραβείο της "Καταπιεσμένης Μαφιόζας" το οποίο πηγαίνει στην Alma Libre!
dimijim: Ναι. Το καημένο το κοριτσάκι ήθελε να εκφραστεί ελεύθερα, να γράψει όπως ήθελε, να βάζει emoticons, να δείξει τις δολοφονικές της τάσεις αλλά η υπόλοιπη Μαφία δεν την άφηνε. "Σκάσε Άλμα!"; Σε ένα τόσο αξιαγάπητο κορίτσι;
Kevin Spacey: Πολύ σκληρό Δημήτρη. Ελπίζω να της αρέσει το βραβείο της!
dimijim: Κι εγώ το ελπίζω! Ευχαριστώ θερμά Kevin για την παρουσία σου!
Kevin Spacey: Ήταν τιμή μου να σας δώσω 2 βραβεία!​

Κι αφού λέμε τόσα για τον PieMaker, ας διαβάσουμε ακόμη ένα μήνυμά του:
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Οταν μια γυναικα θελει ολα τα μπορει λεει ο σοφος λαος.

Το ξερω καλα αυτο, προκειται για την πραγματικη μας δυναμη απεναντι στους αντρες. Το πλεονεκτημα χαρη στο οποιο βρισκομαστε παντα 1 βημα μπροστα. Για το λογο αυτο σημερα, θα επιλεξω να μαθω την ταυτοτητα μιας γυναικας. Το ξερω πως υπαρχουν και πιο υποπτες φιγουρες στο παιχνιδι, αλλα αν μαθαινα περισσοτερα για το ρολο της Νουαζετ, θα μπορουσα να αναπτυξω μια καινουργια θεωρια που θα κατατροπωνε τη μαφια. Μπορει οι κινησεις μου να φαινονται αναποτελεσματικες μεχρι τώρα, αλλα ακομα δεν εχω πει την τελευταια μου κουβεντα.

Ειναι λοιπον η Νουαζετ με τη μαφια ναι η οχι;;
Ρωτούσε για την Αυτοκράτωρ. Πόσο έξω έπεσε...
Michael Steger on stage!!!
dimijim: Καλησπέρα Michael!
Michael Steger: Καλησπέρα Δημήτρη!
dimijim: Ήρθες για ένα πολύ σημαντικό και ιδιαίτερο βραβείο. Σωστά;
Michael Steger: Ναι, είμαι εδώ για το βραβείο "Μέγα-τόνων".
dimijim: Εξαιρετικός τίτλος, εμπνευσμένος από τη γραμματέα μου.
Michael Steger: Ναι. Και το βραβείο πηγαίνει στον jj!.
dimijim: Και πώς να μην πήγαινε άλλωστε, μετά τα όσα έκανε τη 2η μέρα. Ευχαριστούμε Michael!
Και συνεχίζουμε με Μελανία!!!
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Σήμερα τα πράγματα εξελίχτηκαν πιο ομαλά. Δεν υπήρξε και κάποια δολοφονία το πρωί!
Δεν ξέρει αν πρέπει να συγχαρεί τον εαυτό του, τόσα σενάρια μοιράστηκαν το πρωί όλοι οι πολίτες μαζί. Αλλά αυτό σίγουρα ήταν μια μικρή νίκη των πολιτών!

Βάζει την κουκούλα του και κατευθύνεται στο μπαρ της γειτονιάς.. Πρέπει να είναι αγνώριστος. Δεν πρέπει να τον καταλάβουν. Αρκετά απαρατήρητος περνάει ως τώρα...

Κάθεται και παραγγέλνει μια κρύα γρανίτα (κάνει ζέστη, δεν μπορεί :P), και περιμένει να δει ποιοι θα μαζευτούν.
Μια μεγάλη παρέα κάθεται δίπλα του. Και δεν διστάζει να ανοίξει τα χαρτιά της...

Διάφορα ονόματα ακούγονται στο τραπέζι... Fairygirl, Psycho, Τάσος, Μελανία, Gate4, MissKit, SparklingGrey, Εχέμυθη...

Ναι! Στην σωστή παρέα έπεσε! Μα πώς θα καταλάβει; Πώς θα καταλάβει ποιον θέλουνε; Αρπάζει ένα όνομα στην τύχη και σηκώνεται να φύγει... Άλλωστε, δεν θέλει να ακούσει παραπάνω... Αυτή μιλάει πολύ, αυτή φαίνεται να θίγει όλα τα ονόματα. Τότε όμως τον προσέχουν...

-Που πας φίλε;(να βρω αυτόν που θα σκοτώσετε)
-Ποιος είσαι;(ο χειρότερος σου εφιάλτης, μαφιόζε!)
-Τι κάνεις εδώ; (ήπια την γρανίτα μου και σ'άλλη παραλία)
-Σε ενδιαφέρει να μάθεις τι λέμε; (όσο τίποτα άλλο!)

Δεν τους απαντάει. Γυρνάει να φύγει. Γρήγορα! γρήγορα μακριά τους... ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ!!

Τρέχει, τρέχει... ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ; Έχει απελπιστεί. Κι αν είναι αυτός το επόμενο θύμα; Κι αν θα μαζέψουν αυτόν αύριο; Δεν πρέπει να φύγει ακόμα...

Φτάνει σε ένα μεγάλο, προκλητικό σπίτι, με πολλά φώτα, με πολλά μπαλκόνια, με πολλές πόρτες. Το καλύτερο σπίτι για την επόμενη δολοφονία... Χτυπάει το κουδούνι. Ωχ... Τώρα θυμάται ποια είναι αυτή που μένει εδώ... Θυμήθηκε να αλλάξει πουκάμισο; Να βγάλει τις σαγιονάρες; :cold:

Η εκκωφαντική μουσική δεν την άφησε προφανώς να ακούσει το πρώτο χτύπημα. Και το κουδούνι είχε... soundtrack? Ακουγόταν το:
Bring the action...
When you hear this in the club
You gotta turn turn it up
When we up in the club
All eyes on us
See the boys in the club
They watching us
Everybody in the club
All eyes on us
I wanna scream and shout and let it all out
And scream and shout and let it out
We saying oh wee oh wee oh wee oh
We saying oh wee oh wee oh wee oh
I wanna scream and shout and let it all out
And scream and shout and let it out
We saying oh wee oh wee oh wee oh

You are now now rocking with Will I Am and Britney Bitch!!!


Δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει τις σκέψεις του, κι η πόρτα άνοιξε. Μια προκλητική φιγούρα, πανέμορφη, του έριξε ένα ξελιγωμένο βλέμμα.


-Λυπάμαι, είμαι κλεισμένη απόψε μανάρι μου. Έλα άλλη φορά.

Πώς του μίλαγε έτσι; Δεν ήταν αυτή η ιερόδουλη, δεν μπορεί...

-Δεν ήρθα να περάσω την ''νύχτα'' μαζί σου. Ήρθα να σε βοηθήσω. Για να ζήσεις.
-ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Εσύ να σώσεις εμένα; Έλα να με σώσεις από αυτόν εδώ.

Και έδειξε στο βάθος τον Demlogic, τύφλα στο μεθύσι.

Γιατρέ, λέει η Μελανία, συγκεντρώσου. Αυτός δεν παίζει στο παιχνίδι.

....Δεν με νοιάζει!!!!


-Θα με αφήσεις να σου πω αυτά που ξέρω;
-Μόνο αν πρόκειται να πληρωθώ στο τέλος.
-Φεύγω.
-Κάτσε. Αλήθεια θες να μου πεις κάτι που ξέρεις...; Δεν είσαι ένα από αυτούς...;;;
-Δεν είμαι. Ήρθα εδώ για να σε βοηθήσω.
-Πέρνα μέσα...

Και του έκανε χώρο να περάσει, λίγο φοβισμένη τώρα.

Ακόμα δεν καταλάβατε ποια είναι;;;;

Ήταν η _fairygirl_.
Ένα γιγάντιο μήνυμα. Η αναφορά στον Demlogic μας έστειλε!
Και για να επανέλθουμε, θα καλέσουμε δίπλα μας, μια κυρία με μεγάλη εμπειρία δίπλα σε έναν τεράστιο γιατρό. Την Lisa Edelstein!!!
dimijim: Καλό απόγευμα Lisa!
Lisa Edelstein: Καλησπέρα Palermo! Είμαι πολύ χαρούμενη που βρίσκομαι εδώ, σε αυτήν την υπέροχη εκδήλωση για την βράβευση των νικητών.
dimijim: Κι εμείς είμαστε χαρούμενοι που ήρθες. Πες μας τώρα, ποιος κερδίζει το βραβείο "Η Χαρά είναι αθώα";
Lisa Edelstein: Το βραβείο αυτό δε μπορούσε να πάει σε άλλο άτομο πέραν απ την Gate4! Η επιμονή της στην αθωότητα της Χαράς ήταν πολύ συγκινητική!
dimijim: Εγώ αλλιώς θα τη χαρακτήριζα αλλά άστο να φύγει. Ευχαριστούμε Lisa!
Lisa Edelstein: Ευχαριστώ κι εγώ!​


[συνεχίζεται...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κι ας περάσουμε ξανά στο στρατόπεδο της Μαφίας. Από MissKit το επόμενο μήνυμα!
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Δυσκολες μερες περνουσαν οι κατοικοι του παλερμο τον τελευταιο καιρο....Εχαναν φιλους και συγγενεις τον ενα μετα τον αλλο.Αλλοι εφευγαν μονοι αλλους τους εδιωχναν και αυτοι που ηταν λιγοτερο τυχεροι αφηναν κατι παραπανω απο τη μικρη τους πολη.Χανονταν απο τον κοσμο.Αυτη τη φορα ο ταχυδρομος χτυπησε οχι τρεις αλλα τεσσερις φορες......................
Θυμα ηταν η Gate4
Όπως καταλάβατε, ήταν η προκήρυξη δολοφονίας της Γκειτ. Το θύμα τότε είχε σωθεί από τον Γιατρό. Πραγματικά πολύ καλή επιλογή απ τη Μελανία, αν αναλογιστεί κανείς πόσο δύσκολο είναι να βρεις στόχο ανάμεσα σε τόσα πολλά άτομα!
Για το επόμενο βραβείο θα καλέσουμε στο studio, τον Ezra Miller!!!
dimijim: Καλησπέρα Ezra! Πώς σου φάνηκε το παιχνίδι;
Ezra Miller: Καλησπέρα! Καλό ήταν το παιχνίδι, χωρίς πολλές εντάσεις αλλά με νίκη της αγαπημένης μας Μαφίας!
dimijim: Κι εσύ είσαι εδώ για να βραβεύσεις έναν Μαφιόζο, έτσι δεν είναι;
Ezra Miller: Ναι, είμαι εδώ για το βραβείο "Ποιος είμαι; Τι κάνω; Πού βρίσκομαι;"
dimijim: Ενδιαφέρον... Να φανταστώ πάει στον
Ezra Miller: mintin97!!!
dimijim: Συγχαρητήρια mintin!!! Το κέρδισες με το σπαθί σου! Ευχαριστούμε Ezra!​

Και πάμε τώρα σε ένα από εξαιρετικά μηνύματα της Έλενας!
Αρχική Δημοσίευση από aegloswen:
Μindfuck το παιχνίδι δεν αντέχω από το πρωί ρε παιδιά θα σας πώ τον πόνο μου! :(

Όταν ο ντετέκτιβ δίνει άτομα που η μια πήγαινε για δολοφονία (!!!!!) και η άλλη η που θα είναι ΔΑ ή πολίτης σύμφωνα με το όνειρο..
Μετά μένουν άκης,καραντακόβ που κ εγώ από την αρχή τους είχα στο μυαλό μου.
Αλλά από την άλλη σκέφτομαι αν του ξέφυγε τίποτα και μήπως ΔΕΝ είναι αυτοί.
Αφού ήδη μου χουν μπεί ψύλλοι στα αυτιά για τις άλλες δυο που κατηγορεί.

Μετά λέω να περιμένω κι άλλο αλλά αν προκύψει και φύγουν και άλλοι πολίτες από απουσίες..;
Έχουμε ήδη χάσει πόσα άτομα και φοβάμαι μην φτάσει σε σημείο το παιχνίδι που θα υπερισχύουν οι δολοφόνοι και θα τελειώσει χωρίς να προλάβω να κάνω δολοφονία! :worry:
Μετά θέλω να ξεδιπλώσω κάποιες σκέψεις μου και στο γενικό αλλά είναι τόσοι πολλοί οι δολοφόνοι και δεν ξέρω σε πόσους σοβαρούς πολίτες απευθύνομαι.. Φοβάμαι μην κατηγορηθώ και με σουτάρουν είτε με ψηφοφορία είτε με δολοφονία και επίσης πλέον δεν μπορώ να σώσω κανέναν. -Ανάθεμα την ώρα που έσωσα την φέρυ. :worry: -

Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε πόσοι δολοφόνοι είναι ακόμα μέσα στο γκέιμ στο γενικό; :/:

Σόρρυ για το παραλήρημα ξέρω ότι μιλάω στη ΣΕ αλλά δεν έχω που αλλού να τα πώ και αν δεν τα βγάλω από μέσα μου θα σκάσω. :redface:
Αγαπάμε Έλενα! Έστελνε κατά καιρούς πολύ πολύ ωραία μηνύματα, μας εξηγούσε τις σκέψεις της και διάφορα τέτοια που αρέσουν πολύ στη ΣΕ. Έλενα Μπράβο σου!
Και να φωνάξω τώρα στη σκηνή, δύο πολύ όμορφες κυρίες! Blake Lively και Leighton Meester!
dimijim: Καλησπέρα κυρίες μου! Ήρθατε εδώ για ένα πολύ special διπλό βραβείο!
Blake Lively: Καλησπέρα! Ναι, ήρθαμε για να δώσουμε ένα βραβείο σε δύο άτομα. Δύο άτομα που θα το μοιραστούν, γιατί δε γινόταν να τους χωρίσουμε!
Leighton Meester: Ασφαλώς και μιλάμε για το "Ζευγάρι της χρονιάς"! Ένα πολύ ιδιαίτερο και τιμητικό βραβείο!
dimijim: Και ποιοι θα μοιραστούν το βραβείο αυτό;
Leighton Meester: Johnnaousa και Deutsch... Lover!
Blake Lively: Ήταν οι συγκάτοικοι του παιχνιδιού και υποστήριζαν ο ένας τον άλλον.
Leighton Meester: Ήταν συγκινητικό που ο Γιάννης φώναζε για την αθωότητα της Γερμανίδας. Την αγαπούσε πολύ τη συγκάτοικό του.
Blake Lively: Ήταν όμως και κρίμα που στην ώρα ανάγκης δεν ήταν εδώ για να τη βοηθήσει να σωθεί...
dimijim: Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια!​

Και συνεχίζουμε με μια απορία του κοινού!
Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Απορία του κοινού... :hmm:

Αυτός ο Ντετέκτιβ, ήταν τόσο μαλακάς(μην θιχτείς φρικ, δεν το εννοώ), που την κατηγορούσε τόσους γύρους και δεν μπήκε στον κόπο να κάνει μια ερωτησούλα στην ΣΕ; Και να πεις ότι δεν είχε ευκαιρία; Όχι μία, 4 είχε!


Χαχαχαχαχα, μολις το ειδα:P...
Ναι ρε γαμωτο, δεν επαιξα καθολου καλα:/:.
Παραδοχή της ανικανότητας του από τον Κωνσταντίνο. Τουλάχιστον είχε το θάρρος να μας πει ότι έπαιξε απογοητευτικά!
Για το επόμενο βραβείο μαζί μας ο Terry O'Quinn!!!
dimijim: Καλησπέρα Terry!
Terry O'Quinn: Καλησπέρα σε όλους!
dimijim: Ήρθες εδώ για το βραβείο του "Αλεξίσφαιρου ασθενή", σωστά;
Terry O'Quinn: Ναι. Πηγαίνει στη Nefeli Graf, της οποίας το αλεξίσφαιρο γιλέκο δε μπόρεσε να την προστατέψει από μια ασθένεια και τώρα βρίσκεται στο νοσοκομείο. Σου εύχομαι περαστικά Νεφέλη!
dimijim: Κι εμείς ολόκαρδα σου ευχόμαστε να γίνεις γρήγορα καλά!
Κοινό: Περαστικά Νεφέλη!!!
dimijim: Terry σε ευχαριστούμε κι εσένα! Μπορείς να κατέβεις!​

Αλλά επειδή η κακία βασιλεύει μέσα μου:
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Λοιπόν, επειδή όσο έστελνε η Άννα μηνύματα δεν τα πήγαμε πολύ καλά, δοκιμάζω ξανά την τύχη μου εγώ.

Εκτός απο το χρυσό κουρελι...
...της πήραν και την ζωη...
...μ'ένα μαχαιρι...

...στην καρδιά...

Nefeli Graf
Σκοτώνει η carpe_nochtem
Έτσι θα πέθαινε η Νεφέλη. Το αλεξίσφαιρο γιλέκο της όμως εδώ λειτούργησε. Ο Ακριβός ήταν πολύ πολύ άτυχος!
Και για το λόγο αυτό στη σκηνή βρίσκεται ο Daniel Stern!
dimijim: Καλησπέρα Daniel!
Daniel Stern: Καλησπέρα Palermo! Φανταστική η ατμόσφαιρα σήμερα!
dimijim: Ναι, έχουμε ένα υπέροχο κοινό! Daniel, ποιο βραβείο θα μας δώσεις εσύ;
Daniel Stern: Το βραβείο "Καλύτερος εκπρόσωπος τύπου" που πηγαίνει στον tsarachaf!
dimijim: Ο Ακριβός ήταν απολαυστικός σε όλες μας τις συζητήσεις! Όλα του τα πιμι κι όλες οι συνομιλίες στο skype ήταν πολύ εμπνευσμένες! Μου μετέφερε με ακρίβεια και ζωντάνια όλα όσα γινόταν στο σπίτι της Άννας που συγκεντρωνόταν η Μαφία. Ακριβέ σ' ευχαριστώ για όλες αυτές τις ωραίες στιγμές!
Daniel Stern: Μονόλογος... Νομίζω πως είμαι περιττός. Σας χαιρετώ!​

Τώρα όμως ας δούμε κάποια μικρότερα μηνύματα της Μελανίας.
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Ο γιατρός αποφάσισε ότι τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

Απλά σας ενημερώνει ότι σήμερα σώζει τον Άκη Μέγαρα.
Είμαι τρομερά κουρασμένη, θα ποστάρω λίγο στο θρεντ και μετά θα βγω.Καλό σας βράδυ :).
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Έχω σπάσει το κεφάλι μου, δεν μπορώ να σκεφτώ ποιος μπορεί να πεθάνει σήμερα.

Ελπίζω να μην σώσω πάλι κανέναν μαφιόζο.
Επιλέγω για απόψε να σώσω την aegloswen και τι να πω, άμα είναι μαφιόζα τιμή της κάνω. :pfff:

Από αύριο αν είμαι καλύτερα θα επανέλθω με έξαλλες ιστοριούλες :P.
Καλό σας βράδυ.
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Απόψε επιλέγω να σώσω την Nefeli Graf.
Καλό βράδυ.
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει, με τα χίλια ζόρια μπήκα από κινητό. Δεν μπορώ να στείλω και στον Δημήτρη συγνώμη.Θα μπω ξανά μάλλον αύριο. Απόψε σώζω την blue butterfly. Καληνύχτα :).
Είναι αλήθεια πως η Μελανίτσα από ένα σημείο και μετά έχασε την όρεξή της, εκνευρίστηκε και τελείωσε τις ωραίες της ιστοριούλες. Αλλά δεν πειράζει Μελανίτσα μου...
Για το επόμενο βραβείο θα έρθει δίπλα μου ο Alan Cumming!
dimijim: Καλησπέρα Alan!
Alan Cumming: Καλησπέρα Palermo!
dimijim: Ποιος είναι ο δικός σου Νικητής;
Alan Cumming: Είναι η Drama Prinzessin!
dimijim: Και ποιο βραβείο θα πάρει;
Alan Cumming: Το βραβείο "Αφήστε με να παίξω"! Ήθελε να παίξει τόσο πολύ, είχε έναν τόσο καλό ρόλο, αλλά τη διώξανε αδίκως από την πρώτη μέρα!
dimijim: Τη λυπήθηκα πολύ την Κλεοπάτρα. Ευχαριστούμε Alan!
Alan Cumming: Κι εγώ σας ευχαριστώ!​


[συνεχίζεται...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και πλέον, έχει έρθει η ώρα να μοιράσουμε τα πιο special βραβεία του φετινού Παλέρμο. Παρακαλώ τους τεχνικούς μας να χαμηλώσουν τα φώτα και να φτιάξουν το κατάλληλο κλίμα. Γι αρχή όμως θα δούμε τα δύο πιο σημαντικά μηνύματα της Μελανίας στη γιγαντοοθόνη:
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Είχα μια τρομερά δύσκολη μέρα...
Άρα δεν θα έχουμε φοβερά σενάρια σήμερα :P.

Ο γιατρός σήμερα έχει μια τάση ''κατάθλιψης''. Νιώθει λίγο μόνος. Προχωράει στον δρόμο, προσπερνάει όλες τις παρέες, κάνει τον γύρο της πόλης. Που να πάει; Ποιός είναι φίλος και ποιος είναι εχθρός;:/:

Τι να σκεφτεί και τι να πιστέψει; Ποιον να σώσει;

Προχωράει στην καφετέρια. Κάθεται σε ένα σκαμνί. Μόνος.
Οι ώρες περνάνε... Κόσμος πάει έρχεται... Κανένας δεν του δίνει σημασία. Κάποια στιγμή, ένας πιτσιρικάς στάθηκε στο πλάι του.

-Να καθίσω μαζί σας;
-Και το ρωτάς;

Νεκρική σιγή έπεσε ανάμεσα τους. Μα τι στο καλό ήθελε ο πιτσιρικάς...;

-Σε έστησε;
-...;;;
-Η κοπελιά σου; Γιατί στέκεσαι εδώ μονάχος σου;

Ο μικρός κοκκίνισε.

-Δεν μένει εδώ στο Παλέρμο, άρα δεν έχει νόημα να την περιμένω.
-Τότε τι κάνεις εδώ πέρα;
-Για την ακρίβεια, έψαχνα εσάς.
-Εμένα;
-Ναι. Θέλω να ζητήσω την βοήθεια σας.... Ξέρω ότι την δίνετε όπου εσείς κρίνετε ότι είναι αναγκαία, αλλά αυτή τη φορά θα πάρω το θάρρος.
-...Ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
-Είστε ο γιατρός.
-Και ... γιατί πιστεύεις ότι με χρειάζεσαι;
-Νομίζω ότι κινδυνεύω.

Ο γιατρός πνίγηκε. Του χτύπησε ο πιτσιρικάς αμήχανα την πλάτη.

-Και τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό;
-Εεεε... μιλάω όσο πρέπει, κρατώ καλές αποστάσεις, είμαι ακριβής. Πιστεύω ότι εγώ είμαι ο επόμενος.
-Μονάχα το όνομα σου πες μου...

Ήταν ο JKaradakov.

Σημείωση: Για την αθωότητα αυτού δεν είμαι καθόλου σίγουρη σήμερα, αλλά τι να πεις, έπρεπε κάποιον να διαλέξω :P.
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Λοιπόν λοιπόν, οι εξελίξεις είναι τραγικές. Οφείλω να ομολογήσω τόσα παιχνίδια και τέτοια τροπή δεν έχω ξαναπετύχει ποτέ :P. Είναι απίστευτη η συμπεριφορά του ντετέκτιβ, σε ποιον να το πεις και ποιος να το πιστέψει!

Αλλά ας πάμε στον κατακαημένο γιατρό, που έχει γίνει το στόχαστρο όλων :(.

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Ξαφνικά, ακούει ένα αμυδρό χτύπημα στην πόρτα. Το αγνοεί, σκέφτεται ότι είναι ο άνεμος. Όχι, το χτύπημα γίνεται επίμονο, πιεστικό. Σαν μια επίκληση για βοήθεια.

<<Όχι πάλι>>, σκέφτεται. <<Άμα ήρθε πάλι αυτή η ιερόδουλη, θα την διώξω αμέσως!>>. Κατευθύνεται ανόρεχτα προς την πόρτα. Την ανοίγει...

Μια γυναικεία φιγούρα διαγράφεται στο σκοτάδι.
-Καλησπέρα. Ποιά είστε;
- Γιατρέ Γουίλσον;
- Ο ίδιος.
-Χρειάζομαι βοήθεια...
-Έχετε ανάγκη από ιατρική βοήθεια;
-Ναι ναι...! Αχ, κάντε γρήγορα, με κυνηγάνε!
-Περάστε.

Παραμέρισε και η γυναίκα μπήκε μέσα σε έξαλλη κατάσταση. Στο φως, κατάφερε επιτέλους να διακρίνει ποια ήταν...

Ήταν η Gate 4.

<<Θα την προστατέψω! Κλείνει τα 18 σήμερα, για όνομα του Θεού, δεν θα την αφήσω μόνη της! Όποιο και αν είναι το τίμημα....!!!>>
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΕΙΣΌΔΙΟ.... :whistle:

...Σας θυμίζει κάτι αυτό; Ίσως γιατί ήρθε η ώρα να τελειώσω με εκείνη την ιστορία :).

Πέρασαν πολλές νύχτες από τότε...

Κι ο γιατρός είχε κάνει πολύ δρόμο... Πέρασε από πολλά εμπόδια κι από πολλούς κινδύνους για να σκεφτεί ένα πράγμα:

''Μήπως πρέπει να γυρίσω πίσω...;''
Γι'αυτό κι έτρεξε να την βρει. Ήξερε ότι έπρεπε να της πει ότι έρχεται το τέλος του...
Είχε και ένα απρόσωπο, άχαρο μήνυμα από την μαφία που έλεγε το εξής και μόνο:

Αρχική Δημοσίευση από Μαφία:

(:P)

Γι'αυτό και έτρεξε να σώσει αυτό το άτομο που εμπιστευόταν.
Την Gate4 για άλλη μια φορά.
Με το πρώτο μήνυμα προστάτευε τον σύζηγό της αλλά κι Αντίπαλο Μαφιόζο, τον Ιορδάνη! Το δεύτερο ήταν αυτό το σοκαριστικό μήνυμα, αυτό με το οποίο έσωζε την Γκειτ από σίγουρο θάνατο.
Και τώρα, μαζί μας στη σκηνή, ο Robert Sean Leonard!
dimijim: Καλησπέρα Robert!
Robert Sean Leonard: Καλησπέρα Παλέρμο!
dimijim: Robert, είσαι εδώ για το πρώτο μεγάλο βραβείο της βραδιάς!
Robert Sean Leonard: Είναι το βραβείο του "Καλύτερου Πολίτη".
dimijim: Πραγματικά ένα πολύ δύσκολο βραβείο, μιας και ήταν ελάχιστοι οι πολίτες που έπαιξαν καλά! Αλλά νομίζω όλοι μας γνωρίζουμε ποια θα είναι η Νικήτρια!
Robert Sean Leonard: Ασφαλώς και το γνωρίζουμε. Ήταν αυτή που έπαιξε πολύ καλά, βρήκε τους περισσότερους Μαφιόζους και της καταλογίζεται μόνο ένα λάθος όταν ενοχοποίησε τον Ιορδάνη. Είναι η ~Melania~!
dimijim: Συγχαρητήρια Μελανία!
Robert Sean Leonard: Συγχαρητήρια!
dimijim: Ευχαριστούμε Robert!​

Αγαπητό κοινό, τη 2η βδομάδα βρέθηκα αντιμέτωπος με ένα πολύ δύσκολο θέμα. Πώς λες σε κάποιον ότι πρόκειται να πεθάνει; Και ειδικά όταν δε μπορεί να κάνει τίποτε για να σωθεί. Ας δούμε πως ανακοινώθηκε στη Μάγισσα η δολοφονία της:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Once upon a time, ζούσε μια καλή Μάγισσα στο Παλέρμο. Ήταν τόσο καλή, που από τη 2η κι όλας μέρα αποφάσισε να σώσει ένα 13χρονο κοριτσάκι από σίγουρο θάνατο. Ο καιρός όμως περνούσε και η Μάγισσα αυτή όλο και μπερδευόταν περισσότερο. Ήθελε να απαλλαγεί η πόλη από την αδίστακτη μαφία αλλά ένιωθε ότι δεν είχε καταλάβει ποια ήταν αυτή. Ώσπου μια μέρα είδε ένα όνειρο. Όχι, δεν ήταν σαν το όνειρο που είδε παλιότερα για τη Μελανία. Ήταν ένα σκούρο κι άσχημο όνειρο. Ένας εφιάλτης. Και στο τέλος του εφιάλτη αυτού, η Μάγισσα του Παλέρμο κατέληγε νεκρή. Κοιτούσε τους Μαφιόζους να τη σκοτώνουν, χωρίς να μπορεί να αντιδράσει. Δυστυχώς ο μαγικός ζωμός που έσωζε ζωές της είχε τελειώσει. Ωστόσο, η Μάγισσα αυτή δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα. Είχε τη δυνατότητα, λίγο πριν πεθάνει, να ρίξει μια θανατική κατάρα σε κάποιον. Στόχευε τον δολοφόνο της αλλά δεν μπορούσε να αναγνωρίσει την ταυτότητά του. Ήταν τόσο μπερδεμένη. Αλλά κι αυτή ήταν η τελευταία της ευκαιρία...

Είσαι η επόμενη.
Μπορείς μέχρι τις 03:00 να μας στείλεις το θύμα σου.
Παράλληλα της ζήτησα και μια εξομολόγηση:
Αρχική Δημοσίευση από aegloswen:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από aegloswen:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Για κάνε και μια εξομολόγηση να πας καθαρή στον άλλον κόσμο! :P
Σε σένα,τώρα; :P
Ναι ρε, γιατί, δημόσια θα τα γράψεις;
Με έχεις σκάσει σήμερα, κρέμομαι απ τις αποφάσεις σου... :P
Aχαχαχα. :hehe:
Bασικά ήταν πολύ δύσκολο παλέρμο,είχαμε μεγάλη απώλεια πολιτών λόγω απουσιών..ήταν και πολλά τα άτομα.
Θεωρώ ότι ο μόνος λόγος που δεν έχει λήξει ακόμα το γκέιμ είναι ότι βγήκαν ο λίμπερτους,η άλμα και η κάρπε.
Άργησα λίγο να σιγουρευτώ για τη Μελανία και την φέρυ παρά το γεγονός ότι πήγαιναν να την σκοτώσουν.
Η γκέιτ επανέφερε τη χαρά,την γκέιτ πήγαιναν να την σκοτώσουν και αυτή και από εκεί κάπως κατάλαβα τι παιζόταν.

Οι δολοφόνοι έχουν γερό πάτημα και τους πιστεύουν και πολίτες νομίζω.
Επίσης ο ρόλος μου ήταν πολύ δύσκολος,ακόμα και τώρα πιστεύω ότι λόγω δικιάς μου λάθος επιλογής ίσως να λήξει αύριο το γκέιμ υπέρ των δολοφόνων. :/: Γιατί είμαστε ίσα - ίσα. Αλλά από την άλλη είχε ενδιαφέρον..

Τώρα τι άλλο να πώ δεν ξέρω.. Σου πάνε οι ρόλοι "εξουσίας" πάντως. :P
Σε επόμενο μήνυμα είπε πως ετοιμαζόταν να παίξει προφυλάκιση στη MissKit. Μια προφυλάκιση που δε παίχθηκε γιατί η Έλενα δεν πρόλαβε να φθάσει στο σπίτι της πριν τις 13:00.
Αλλά ας καλέσουμε στο studio τη Marcia Cross!
dimijim: Καλησπέρα Marcia!
Marcia Cross: Καλησπέρα Δημήτρη! Καλησπέρα Παλέρμο!
dimijim: Ήρθες εδώ για να βραβεύσεις τη Μάγισσα;
Marcia Cross: Ναι. Ήρθε η ώρα για το βραβείο της aegloswen.
dimijim: Για πες μας λοιπόν, ποιο βραβείο κερδίζει η Έλενα;
Marcia Cross: Κερδίζει το βραβείο του "Wannabe MVP"! Καθώς ήταν αυτή που θα έβγαινε MVP, η καλύτερη παίχτρια του φετινού παιχνιδιού, αν έπαιζε την κάρτα της στη MissKit. Έκανε ένα πολύ μεστό παιχνίδι αλλά λόγω τύχης έφτασε στην πηγή και δεν ήπιε νερό. Παρ' όλα αυτά της αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!
dimijim: Συγχαρητήρια Έλενα!!!​

Ας συνεχίσουμε όμως τώρα. Και για αλλαγή ας παρακολουθήσουμε όλοι μαζί αυτό:
Σύλβια, σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για το video αυτό! Ήταν πραγματικά υπέροχο! Σε παρακαλώ, έλα στη σκηνή για την επόμενη απονομή!
Himela: Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου που μου δίνεις αξία και την ευκαιρία να παρουσιάσω ένα από τα πιο σημαντικά βραβεία της βραδιάς! Το βραβείο αυτό το απονείμω από τα βάθη της καρδιάς και είναι το βραβείο "Παντελούς ανικανότητας κι ασχετοσύνης" που πηγαίνει φυσικά σε όλο το Team Πολιτών! Υπήρξαν απ τους χειρότερους πολίτες σε Palermo, με εκνεύρισαν σε πολλά σημεία κι αν ήταν δυνατό θα μπορούσα να τους χαστουκίζω όλους επί ώρες. Έπαιξαν πραγματικά πολύ άθλια και το βραβείο αυτό τους αξίζει! Αγάπη μου, ο λόγος πάλι σε εσένα!​

Ευχαριστούμε πολύ Σύλβια. Κι ας περάσουμε στο τελευταίο μήνυμα της βραδιάς:
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Επόμενη ερώτηση, κρίσεως αυτή τη φορά.
Καλύτερος μαφιόζος: Κιτ ή χοακίνος;
Αναγκαστικά απ αυτούς τους δύο θέλω απάντηση...

Θες να σπείρεις την διχόνοια στις τάξεις μας; :P
Λοιπόν δες, είναι και οι δύο πάρα πολλοί καλοί και δέσαμε όμορφα σαν ομάδα. Έχουν και οι δύο πολύ καλά στοιχεία και μπορώ να πω ότι είναι σατανικές ιδιοφυΐες :P(νταξει όχι όπως εγώ, αλλά οκ). Ειλικρινά δεν μπορώ να επιλέξω εύκολα γιατί είναι πολύ πολύ κοντά. Θα επιλέξω την Άννα, γιατί η επιμονή της στην λεπτομέρεια μας βοήθησε πολύ ως τώρα. Αλλά ξαναλέω, η διαφορά μεταξύ τους είναι ελάχιστη.

Υγ. Έκανες αντίστοιχη ερώτηση και στους άλλους;:P
Πραγματικά μια πολύ σημαντική ερώτηση και η απάντηση εξαιρετικά δύσκολη. Το επόμενο βραβείο θα το παρουσιάσω μόνος μου:
dimijim: Ήρθε η ώρα να δώσουμε το πιο μεγάλο βραβείο αυτής της ημέρας. Είναι το βραβείο του "Καλύτερου παίχτη" για το Palermo #40. Το βραβείο αυτό δε θα μπορούσε να μην πήγαινε στη Μαφία. Αλλά η επιλογή του Μαφιόζου που θα το κέρδιζε ήταν πολύ δύσκολη. MissKit, Joaquin και tsarachaf έπαιξαν εξαιρετικά. Ήταν μια απ τις καλύτερες Μαφίες που πέρασαν από το Palermo. Αλλά ένας εξ αυτών ξεχώρισε. Ήταν ο πραγματικός ηγέτης της ομάδας! Η μεγαλύτερη σατανική ιδιοφυία που έχω γνωρίσει! Ένα άτομο ικανό μόνο για το καλύτερο! Που χάρη στις δικές του ιδέες κυρίως, η Μαφία εξαφάνισε τους πολίτες. Ένα άτομο γεννημένο Μαφιόζος, αλλά κι ένας πολύ εξαιρετικός χαρακτήρας. Το βραβείο πηγαίνει στον Joaquin!!! Μάκη, τα θερμά μου συγχαρητήρια! Ήταν χαρά μου να σε γνωρίσω και να μιλάω κάθε μέρα μαζί σου σχετικά με τη Μαφία. Θέλω να πω σε όλους ότι ο Μάκης αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε διακοπές και θα παραλάβει το βραβείο του μόλις γυρίσει. Το βραβείο όμως αυτό του αξίζει!
Και για να κλείσουμε την αποψινή βραδιά, να καλωσορίσουμε στο studio τον Joe Pesci!
dimijim: Καλησπέρα Joe!
Joe Pesci: Καλησπέρα Palermo!!!
dimijim: Joe, είσαι εδώ για την απονομή του τελευταίου βραβείου της ημέρας. Πες μας περισσότερα γι αυτό.
Joe Pesci: Είναι το βραβείο "Στη σκιά του Joaquin" και πηγαίνει δικαίως στην MissKit! Η Άννα έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι, είναι κι αυτή μια σατανική ιδιοφυία κι αμφιβάλλω αν η Μαφία θα μπορούσε να κερδίσει χωρίς αυτήν. Ήταν χαρά όλων που την είδαμε να επιστρέφει στο Παλέρμο και να κάνει ένα τόσο μεγάλο παιχνίδι από τον αγαπημένο της ρόλο. Ήταν η 2η καλύτερη παίχτρια του παιχνιδιού κι αξίζουν και σε αυτήν πολλά συγχαρητήρια!
dimijim: Συγχαρητήρια Άννα! Ευχαριστούμε Joe, μπορείς να καθήσεις.​

Και κάπως έτσι, η αποψινή μας τελετή έφτασε στο τέλος της. Ένα ακόμη Palermo ολοκληρώθηκε. Εκ μέρους της ΣΕ θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς που παίξατε και μας χαρίσατε πολλές στιγμές διασκέδασης. Σας εύχομαι καλό καλοκαίρι κι ελπίζω να τα πούμε ξανά σύντομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Για το επόμενο βραβείο μαζί μας ο Terry O'Quinn!!!
dimijim: Καλησπέρα Terry!
Terry O'Quinn: Καλησπέρα σε όλους!
dimijim: Ήρθες εδώ για το βραβείο του "Αλεξίσφαιρου ασθενή", σωστά;
Terry O'Quinn: Ναι. Πηγαίνει στη Nefeli Graf, της οποίας το αλεξίσφαιρο γιλέκο δε μπόρεσε να την προστατέψει από μια ασθένεια και τώρα βρίσκεται στο νοσοκομείο. Σου εύχομαι περαστικά Νεφέλη!
dimijim: Κι εμείς ολόκαρδα σου ευχόμαστε να γίνεις γρήγορα καλά!
Κοινό: Περαστικά Νεφέλη!!!
dimijim: Terry σε ευχαριστούμε κι εσένα! Μπορείς να κατέβεις!​
Πω πω ρε έκλαψα μόλις το είδα :'( έλα πλάκα κάνω τρομερός συνδυασμός μου άρεσε Δημήτρη είσαι ΚΑ ΤΑ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΟΣ!!!
χαχαχα

Και το βιντεάκι τέλειο παιδιά :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ποιος είμαι, τι κάνω, που βρίσκομαι;
Ευχαριστώ για την τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ααααχ συγκινήθηκα :'(.

Θα επανέλθω αύριο με το μεγάλο μου ποστ και σχόλια για τα βραβεία!! :D
Ευχαριστώ πολύ για το βραβείο ΣΕ. :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αγαπη μου Γιαννη μου σε αγαπω :kissing:
Δημητρη και Χιμελα ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Tέλεια όλα σας ευχαριστούμε πολύ!!
Μερικά βραβεία είχαν πολυυύ γέλιο! Μας ταξιδέψατε σε απονομές Όσκαρ με όλους αυτούς τους ηθοποιούς! ^^

Ουφ,τέλειωσε και αυτό το Παλέρμο.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αγαπη μου Γιαννη μου σε αγαπω :kissing:
Δημητρη και Χιμελα ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕΕΕΕ
Μαράκι να σου πω καρδιά μου σε όλα τα παλέρμο θα είσαι και πολίτης θα μοιράζεσαι και το βραβείο σου;;;:P
χαχαχα :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μαράκι να σου πω καρδιά μου σε όλα τα παλέρμο θα είσαι και πολίτης θα μοιράζεσαι και το βραβείο σου;;;:P
χαχαχα :-*
Με αγαπανε οι πολιτες χρυσο μου:P ε οφ κορς με μια διαφορα αυτη τη φορα πηρα καλο βραβειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Με αγαπανε οι πολιτες χρυσο μου:P ε οφ κορς με μια διαφορα αυτη τη φορα πηρα καλο βραβειο!!

Μμμμμμμμ:P
ναι και με διαφορετικό αγοράκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top