Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Η Σ.Ε αξίζει το μεγαλύτερο ΜΠΡΑΒΟ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ από όλους εδώ μέσα:)!!!

Αγαπάμε Χιμελα και ας μας απαρνηθηκε για το άλλο μισό της Σ.Ε:P...

Σας θελουμε και στο επόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
ψηφιζω nefeli grafαφου την εχουν ψηφισει και misskit tsarachaf και mintin97 που πιστευω πως ειναι πολιτες
:hehe: 3/7 ρε παιδια και να προσπαθουσα αυτο το πραγμα δεν θα το πετυχαινα. σε επομενα παιχνιδια να το ξερετε, οποιον αθωωνω εγω να κοιτατε να τον βγαζετε νωρις νωρις αν θελετε νικη. οι μαφιοζοι δεν γελαγατε? και ενταξει αφου με βλεπατε πως ΔΕΝ, δεν μπορουσατε να με δολοφονησετε εκει να μην γινομαι και ρεζιλι? εμενα που τοσο σας βοηθησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Θα το πω εγώ!

Συγχαρητήρια στην ΣΕ, που οργάνωσε αυτό το καταπληκτικό παιχνίδι που ένωσε αυτό το καλοκαίρι τόσα άτομα στο φόρουμ! Οι συνθήκες ήταν δύσκολες, κι εσείς ανταπεξήλθατε, και σας ευχαριστούμε για αυτό!

Ήταν ένα καταπληκτικό παιχνίδι, μακάρι να υπάρξει κι άλλο τόσο καλό! :flowers:

-From the DOc.

Χάθηκε ο κόσμος να μου βάζατε τον Χάουζ :P? Θα γελάγαμε πιο πολύ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Χάθηκε ο κόσμος να μου βάζατε τον Χάουζ :P? Θα γελάγαμε πιο πολύ :P

O House δεν είναι καλός άνθρωπος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
O House δεν είναι καλός άνθρωπος... ;)

Θα ήμουν διεφθαρμένη γιατρός.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
:hehe: 3/7 ρε παιδια και να προσπαθουσα αυτο το πραγμα δεν θα το πετυχαινα. σε επομενα παιχνιδια να το ξερετε, οποιον αθωωνω εγω να κοιτατε να τον βγαζετε νωρις νωρις αν θελετε νικη. οι μαφιοζοι δεν γελαγατε? και ενταξει αφου με βλεπατε πως ΔΕΝ, δεν μπορουσατε να με δολοφονησετε εκει να μην γινομαι και ρεζιλι? εμενα που τοσο σας βοηθησα :P

Πλάκα κάνεις;; Είχαμε πεθάνει στο γέλιο μ'αυτό το ποστ :P.
Και προφανώς δεν θα σε σκοτώναμε, αφού μας βόλευες τόσο με αυτά που έκανες :P.
Όταν πέθανα χθες, παρακαλούσα να είχες καμια νεκροφάνεια, γιατί σε είχα ικανό να με φέρεις πίσω :P.


Επίσης, όντως πρέπει να δώσουμε ένα μπράβο στην ΣΕ που την πάλεψε με τόσα άτομα και για τόσες μέρες. Αν και ο Δημήτρης δεν ξέρω κατά πόσο θα το πιστέψει τόσες φορές που απείλησα να τον σκοτώσω :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ζητώ άδεια από την ΣΕ να δημοσιεύσω κανένα μήνυμα από αυτά που έσωζα... :redface:

Ειδικά ένα :hehe:.
Θα τα δείτε ΟΛΑ στο τέλος. Υπομονή! :P

Αν και ο Δημήτρης δεν ξέρω κατά πόσο θα το πιστέψει τόσες φορές που απείλησα να τον σκοτώσω :P.
Ναι, ναι, "Σκοτώνουμε και ΣΕ άμα λάχει"...
Στον Μάκη το είπες αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ναι, το θέμα ειναι γιατί τους έβαλες στη λίστα σου: "Επειδή αποδοκιμασαν τη θεωρία σου".... Βέβαια ως top suspect εξακολουθουσες να έχεις εμένα.

2. Τζέι, μας έβαλες στην λίστα σου, επειδή δεν συμφωνήσαμε μαζί σου. So, όχι δεν έπαιξες τέλεια :P.
Whatever, βρήκα 2 από νωρίς. Έχω ταλέντο8)

Και τη Ριρίκα τη βρήκα later on. Έμπαινε, ψήφιζε, έβγαινε. Δεν μπορούσε να "μείνει" από απουσίες, γιατί θα φαινόταν ο κακός της ρόλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι, ναι, "Σκοτώνουμε και ΣΕ άμα λάχει"...
Στον Μάκη το είπες αυτό;

Ρε μόνο να πετύχει η δολοφονία :P. Αν είναι δυνατόν, 6/9??

Βασικά όχι, με τον χαμό που γινόταν χθες με την ΑΠ που θα παίζαμε, το ξέχασα :P.

Whatever, βρήκα 2 από νωρίς. Έχω ταλέντο8)

Και τη Ριρίκα τη βρήκα later on. Έμπαινε, ψήφιζε, έβγαινε. Δεν μπορούσε να "μείνει" από απουσίες, γιατί θα φαινόταν ο κακός της ρόλος.

Όχι, αγόρι. Έχει σημασία πως μας υποπτεύθηκες, γιατί εύκολα θα μπορούσες να αλλάξεις γνώμη αργότερα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Όχι, αγόρι. Έχει σημασία πως μας υποπτεύθηκες, γιατί εύκολα θα μπορούσες να αλλάξεις γνώμη αργότερα :P.
Nop, δεν άλλαξα, καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, τη γνώμη μου για εσάς τους δύο:P (Libertus+Εσύ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και καπου εδω θα το πω:
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣΣΣ!!!
Συγχαρητηρια ΣΕ. Κανετε αχτυπητο διδυμο εσεις!!! Ευχομαι να ειστε στο επομενο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παραθέτω αυτά και σας κάνω μια μίνι περίληψη για την εμπειρία μου, θέλωντας να ευχαριστήσω όλους τους παίκτες και ειδικά την ΣΕ για το υπέροχο παιχνίδι. Α, και όποιον μου έδωσε ρόλο μαφίας και δη τον Σέβεν:P

MAFIA RULES...
Game over πολιτάκια της Σύλβιας! Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 5 εν ζωή μαφιόζοι και μόλις 4 πολίτες. Συνεπώς το παιχνίδι λήγει εδώ υπέρ των μαφιόζων. Πολλά συγχαρητήρια στη Μαφία που έκανε ένα απίστευτο παιχνίδι για να φτάσει στο σημείο αυτό. Πολλά συγχαρητήρια όμως αξίζει και η ομάδα των πολιτών καθώς κατάφερε να παίξει τόσο τραγικά και διεκδικεί πλέον μια θέση στο Hall of Hame των πιο αποτυχημένων ομάδων του Παλέρμο.
Μείνετε συντονισμένοι καθώς θα ακολουθήσουν ρόλοι, ημερολόγια, πιμις, βραβεία και άλλες εκπλήξεις!

Εγώ τα βραβεία περιμένω..:P


Ξεχνάς τη γατούλα και την πεταλούδα...
Και την Άλμα που έπαιξε μια χαρά!

Τι έκανα εγώ λέει; :ropalo:
Ντγοπή. Σκατά να φάω έπαιξα, αν έπαιζα καλά δε θα είχα βγει:P

Επίσης έχω να πω, ότι προσπάθησα να λυπηθώ την ΣΕ για τον πονοκέφαλο που τους προκάλεσα με την κάρτα στην αποχώρηση της Άλμα, αλλά επειδής δεν με ευνοήσανε, δεν τους λυπάμαι καθόλου :P.

Εγώ επιμένω οτι έπρεπε να ανοίξω το ρημάδι το στόμα μου και να ξεράσω τους διαμελισμούς και τα αίματα απο τις δολοφιονίες. :redface:
Και Ακριβέ, παραδέξου το, ήθελες να βγω:P
Οι μαφιόζοι παίξατε πολύ καλά. Είχα πέσει μέσα σε Alma Libre, carpe_nochtem, Misskit και tsarachaf. Τη Ριρίκα και τον mintin δεν τους κατάλαβα (την πρώτη πώς την καταλάβαινες ειδικά μέχρι τον προηγούμενο γύρο; :P) και θα έβαζα στη θέση τους μάλλον τους Akis_Megara και CiNeFiL.:P

α) Εγώ τι άλλο ρόλο να έπαιρνα.. Ο δολοφονομαφιόζος μου ταιριάζει, αυτόν θα έπαιρνα:P
β) Εγώ αν δεν ήξερα οτι ο Μίντιν είναι μαφία θα τον έλεγα αθώο.


O House δεν είναι καλός άνθρωπος... ;)

Ο Χάουζ αν μπει στο Παλέρμο δεν θα έχουμε δολοφονίες, βιασμούς θα έχουμε:P


ΛΟΙΠΟΝ.​
Εγώ που λέτε το αστεράκι, περίμενα να με βάλουν πάλι κανένα πολιτάκι/αλεξίσφαιρο. Περιμένω να έρθει πμ με τον ρόλο, μπαίνω και βλέπω 3-4 πμ. Τι γίνεται εδώ πέρα;:P
Ένα Μαφία, ένα Άλμα Λίμπρε και άλλα δύο με τα στοιχεία επικοινωνίας των συνδολοφόνων.
Ε. Ανοίγω, βλέπω: Κρυφός Μαφιόζος.
Πρώτη αντίδραση: Τι στον πούτσο, γιατί εμένα ρε πούστη μου;
Δεύτερη αντίδραση: *σηκώνομαι απ'τον καναπέ και βγαίνω στο μπαλκόνι* ΜΑΝΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΜΑΦΙΑΑΑΑ ΜΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΜΑΦΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩΩ:P
Πάρτην κάτω τη μάνα.
Τέλος πάντων, εγώ να απαντάω στα στοιχεία επικοινωνίας και σε κάποια φάση να έχω πάρει χαμπάρι όταν μου στέλνει πμ η κάρπε να τους δώσω τα στοιχεία, οτι έχω κάνει ριπλάι στο πμ της Ριρί χωρίς να προσθέσω τα υπόλοιπα μέλη. Εντάξει. :P Ο Μακράν ηλιθιότερος μαφιόζος σε όλα τα Παλέρμο, φορ σουρ.
Μπαίνω τέσπα σκάιπι, σκαρώνουμε πρώτη δολοφονία τον Τασούλη την αδυναμία μου-μη χέσω.:P
"ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΜΕΛΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΜΕΛΙΣΟΥΜΕ" σιγά μην έλεγα τίποτα άλλο.
Λέω και εγώ ευκαιρία τώρα, θα εφαρμόσουμε όλα τα ντεξτεριάρικα που έχουμε δει όλη τη χρονιά. Παράλληλα να μιλάω με τη Φέρι για τους ρόλους και να της λέω "Καλός μωρέ ο ρόλος μου, εσένα;'' και μου λέει "Άχρηστος."
"Αλεξίσφαιρο;" "Χειρότερο" "Πολίτης;" "Ναι. Εσύ μαφιόζος;" :P
Ο άνθρωπος που παίζει να καταλάβει τη σκέψη μου απο μία λέξη μόνο, ε. Να την έχω πρήξει δε σου λέω δε σου λέω και να μου κάνει "Κατάλαβα μαφιόζος είσαι":P

Περνάνε οι μέρες τέλος πάντων, όλα καλά με τα μαφιόζια, κάνω εγώ αυτό το ποστ και μπαίνω σκάιπ. Πάρε κατσάδιασμα απο τον Ακριβό. "Μας έκαψες, θα σε καταλάβουν, κτλ κτλ" εγώ εν τω μεταξύ να μη βρίσκω λάθη στο ποστ και μπαίνω σε κάποια φάση πιο μετά, και κάνω "Πάει, η Μελανία με έχει καταλάβει. Θα κάνει κύμα και θα με βγάλουν. Μη σου πω με έχουν καταλάβει κ άλλοι." Η μαφιόζα που τρέμει σαν το ψάρι λοιπόν.:P
Εν τω μεταξύ να έχω αγανακτήσει με τον Χάρη που δεν έχει καταλάβει ποιοι είμαστε οι μαφιόζοι και αποσύρει κατηγορίες απο λάθος άτομα, και να ρωτάω που να παίξω τη τυμβωρυχία. Τέλος πάντων αποφασίζεται να την παίξω πριν φύγω τριήμερο και στον Πάι. Έρχομαι απο το τριήμερο σπίτι, ανοίγω την Τρίτη τον υπολογιστή "Χώρα των φαντασμάτων, Άλμα Λίμπρε, Ψηφοφορία." Νταφάαακ;:confused:
Και σκέφτομαι οτι θα μπορούσα να έχω μπει μια στιγμή απο κινητό και να έχω παίξει την εξαίρεση ψηφοφορίας. Να έχω και το βλήτο τη Φέρι που ξέρει απ΄την αρχή το ρόλο μου,αντί να τσακιστεί να με σώσει κάνει κύμα. Ε άη στα διάλα. Ούτως ή άλλως αν την γλίτωνα θα έφευγα την επόμενη μέρα. Πάω για τελευταία λόγια έχοντας ξεχάσει τον κανόνα, και μου τα σβήνουν. :P
Αμάν. Και μπαίνω σκάιπ, και αρχίζω να λέω να παίξουν τη τυμβωρυχία να βγω οριστικά να ησυχάσει το κεφάλι μου:P
Δεν έχω κάτι άλλο να πω, εκτός απο το αν έχει κάποιο μαφιόζι το κείμενο δολοφονίας της Φέρι, να μου το στείλει να το ποστάρω καθώς της είχα πει πως αν φύγει θα την περιποιηθώ ιδιαίτερα.:P

+Οτι για πρώτη δολοφονία ή δεύτερη δε θυμάμαι ήθελα να φάμε τον Βασίλη και τη Μελανιά επειδή μου τη μπαίνανε ._.

πσ. Ακριβέ περιμένω τη συγγνώμη σου για όσο κατσάδιασμα μου έχεις ρίξει σε αυτό το Παλέρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλά, τελικώς,πώς την γλίτωσα έτσι; :P

Edit: Και μην με λέτε Μελανιά το στανιό μου -.-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Συγνωμη για την ενοχληση, αλλα πηρα πτυχιο και ειπα να το γραψω οπου βρω:P:D...
Συνεχιστε οτι κανετε εσεις, μην ενοχληστε:P!
Υ.Γ: Καπου ειχε παρει το ματι μου ενα θεμα στο στεκι, αλλα δεν το βρισκω ρε γαμωτο.
Δηλώνω ότι αν ξαναπαίξεις Παλέρμο και δή ως Ντετέκτιβ θα πάρω Lower,Prof,C2,B2,C1 ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΣΚΙΣΩ.
Στο σημείο αυτό θεωρώ χρέος μου να ικανοποιήσω το αίτημα τόσων παικτών, αλλά και της ίδιας να γίνει γνωστή η ταυτότητά της. Πρόκειται για ένα άτομο που τόσο μας μπέρδεψε από τον πρώτο γύρο και κατηγορήθηκε πολλάκις από διαφόρους συμπεριλαμβανομένου και του ντετέκτιβ.
Αγαπητή ΣΕ, ποια ήταν τελικά η _fairygirl_; :hmm:
Να φανταστώ πήρατε το μάθημα σας για τον ελεεινό μου τρόπο;:P
Πολίτης κι αυτή...
Αυτό για να μαθαίνεις.
Πού είναι ο ντετέκτιβ να μας πει για την πολίτη που έβγαλε; :P
Πού είναι οι άλλοι που έλεγαν ότι είχα άδικο; :P
Έλαααα ρίχτε κι άλλα, έρχεται η δικαίωση :P.
Λοιπόν εγώ ήμουν τρελή και πολύ ύποπτη που έριξα νεκροφάνεια για τη χαρά..
:whistle:
Τι άλλα;
Αχ.Σας αγαπάω.
Κατσαρίδες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.:look:

Η fairygirl πολίτης???? :mad: Γιατί αποφάσισες να παίξεις τυμβωρυχία τώρα Μισκιτ? Για να μπερδευτούμε και να βγάλουμε και την Gate4 έξω? :mad:
[/QUOTE]
Οι μαλακίες σε αυτό το παιχνίδι ανακαλύπτονται.
ΠΑΝΤΑ.

Ένα έχω να πω:
Ο freak έπαιξε ΧΑΛΙΑ.
Sorry freak, αλλά έβγαλες όλους τους πολίτες να πούμε. Τι σκατά, άλλους ρωτούσες, άλλους έβγαζες; :hehe:
Προς ΣΕ: Ένα πμ που μου έστειλε ο Φρικ αφότου ήμουν υποψήφια για 2η συνεχόμενη μέρα για να φύγω μπορώ να το δημοσιεύσω;
Τρίτη 18 Ιουνίου 2013
Και ξεκινούν: η πόρνη κοιμάται με τη fairygirl, ο δικηγόρος την προστατεύει, ο γιατρός σώζει τον Psycho, ο ντετέκτιβ ρωτάει για τον johnnaousa αν είναι με τους κακούς και παίρνει αρνητική απάντηση. Η μαφιόζα MissKit υποψιάζεται τον johnnaousa για πληροφοριοδότη και χρησιμοποιεί την κάρτα της χρησμός της πυθείας για να το μάθει, αλλά η απάντηση είναι αρνητική. Κι εκεί που ετοιμάζομαι για ύπνο, η Noisette παίζει τυμβωρυχία για τον jj! που αποκαλύπτεται οτι ήταν πολίτης κι έτσι όλα τα βλέμματα λογικά θα στραφούν στον φρικ. Οι μαφιόζοι επιλέγουν να δολοφονήσουν την fairygirl. Ο Δημήτρης ακόμα λείπει και μου σπάει τα νεύρα. Πήγε 11 το βράδυ, θα κοιμηθούμε σήμερα; Ας πέσει η νύχτα επιτέλους....
Και γιατί η Φέρυ δεν κοιτούσε τα ραδίκια ανάποδα;:whistle:
Τετάρτη 19 Ιουνίου 2013
Μόνο η Μελανία και με πολλή έκπληξή μου η fairygirl βλέπω οτι το ψάχνουν λίγο παραπάνω. Ίσως το παλέρμο αυτό μείνει στην ιστορία και για κάτι άλλο: οτι οι δολοφόνοι ΔΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΝ ΚΑΝ. Οι πολίτες έβγαλαν τα μάτια τους μεταξύ τους.
Είναι απόγευμα και περιμένουμε με το Δημήτρη μια αγωνιώδη ψηφοφορία. Τελικά με διάφορες κάρτες επιπλέον και ακύρωσης ψήφου (ο Πέτρος σώζει τον φρικ θεωρώντας προφανώς οτι είναι δολοφόνος), βρίσκονται η ντόιτς, ο φρικ και η νεφέλη (τρεις πολίτες....) με ισοψηφία. Οι δολοφόνοι είναι δολοφόνοι δι' αλληλογραφίας αφού δεν έχουν κουνήσει καν το δαχτυλάκι τους σε όλο αυτό τον αχταρμά. Ευτυχώς (για μένα) ο δήμαρχος Βασίλης έχει ψηφίσει την ντόιτς κι έτσι αυτή αποχωρεί. Έκπληξη μας προκαλεί που η ντόιτς δεν έπαιξε κάρτα ούτε και άλλαξε την ψήφο της αλλά εντάξει. Επίσης κι ο φρικ πείσμωσε και δεν άλλαξε την ψήφο του να σωθεί.
Note to self: ο παίκτης με την πλέον επιφανειακή λογική: Psycho... Αν το Α είναι έτσι, το Β είναι έτσι άρα και το Γ είναι έτσι. Δεν υπάρχει στρατηγική, δεν υπάρχει καχυποψία, τίποτα...
Οι νυχτερινοί τύποι μας λένε τα εξής: η γιατρίνα σώζει τη fairygirl αλλά αφού έχει κοιμηθεί πρώτα με την πόρνη, ο ντετέκτιβ ρωτάει αν η Noisette είναι με τους μαφιόζους και παίρνει αρνητική απάντηση, ο δικηγόρος προστατεύει τη Nefeli Graf, η MissKit αποφασίζει να σκοτώσει το johnnaousa και η νύχτα πέφτει στο Παλέρμο. Αξίζει για καληνύχτα να πω οτι ο καλός μου ο φρικ κοιμάται ύπνον βαθύ......
Επίσης,με'χετε υποτιμήσει πολύ:pfff:Mισό.Η Μελ κοιμήθηκε με την πόρνη ή εγώ με αυτήν;:P
Δευτέρα 24 Ιουνίου 2013
Εντωμεταξύ, κι ενώ οι μαφιόζοι την πέφτουν στο μοναδικό πολίτη που σκέφτεται ακόμα σωστά, τη fairygirl, θέλω να πω για την τελευταία οτι πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει το πόσο σωστά μιλάει. Μπράβο κουκλίτσα μου, τους έβαλες τα γυαλιά. Αυτή τη στιγμή υπάρχει ισοψηφία μεταξύ φερυ και άλμα. Περιμένω να παιχτεί μια νεκροφάνεια... Μα πόσο άχρηστοι ήταν όλοι σχεδόν οι πολίτες μου;;;;
Όσο πλησιάζουμε προς την ψηφοφορία οι πολίτες μου πέφτουν από το ένα λάθος λογικής στο άλλο: η Μελανία στην οποία είχα στηρίξει όλες μου τις ελπίδες έχει πάρει λάθος δρόμο. Θεωρεί με σιγουριά τον μιντιν ΑΜ και τον Ντάννυ μαφιόζο. Δεν της περνάει στιγμή από το μυαλό οτι ο αντίπαλος μαφιόζος αναγνωρίζεται σαν μαφιόζος στην κάρτα του χρησμού και όλη η συλλογιστική της έχει πάει στραβά. Οι μαφιόζοι φυσικά γελάνε με την καρδιά τους (υποθέτω) που με τόση ευκολία χάνεται ένας ακόμα πολίτης και αθωώνεται ένας άλλος.
Επεισοδιακή ήταν η σημερινή αποχώρηση. Βρισκόμαστε στο παρά πέντε και η Άλμα προηγείται με 4 ψήφους έναντι της φερυ με 3. Κι ενώ αναρωτιόμαστε τι θα κάνουν οι μαφιόζοι για να σώσουν τη συνδολοφόνο τους, στις 8 ακριβώς ο τσαφ παίζει μια κάρτα επιπλέον ψήφου για να φέρει ισοψηφία μεταξύ των δύο κορασίδων. Κι εκεί ξεκινάει η πιο γρήγορη πληκτρολόγηση που έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου, αφού επί 20 λεπτά (με το ρολόι) τσακωνόμαστε με το Δημήτρη στο σκαιπ για τον αν η κάρτα ισχύει ή όχι αφού παίχτηκε ακριβώς στις 8 που τυπικά έχει λήξει η ψηφοφορία. Επειδή όμως δύο λέοντες που τσακώνονται δε βρίσκουν άκρη κι επειδή ο χρόνος κυλούσε, το ρίξαμε στον κλήρο (ναι καλά ακούσατε, στον κλήρο) κι ευτυχώς για τους πολίτες κέρδισα και η κάρτα δε μέτρησε (βέβαια εγώ θα επέμενα οτι δε μετράει ακόμα κι αν ήταν εναντίον των πολιτών γιατί θέλω να είμαι δίκαιη). Η Άλμα λοιπόν αποχωρεί και είναι ο πρώτος μαφιόζος που χάνεται κι αυτός κυριολεκτικά από τύχη! Παράλληλα φεύγουν από απουσίες ακόμα 2 πολίτες, μαζί κι ο δήμαρχος, κάτι που φυσικά θυμώνει τους πολίτες...
Ο Ντάννυ αποφασίζει πια να τα παίξει όλα για όλα και να κοντράρει ανοιχτά το μοναδικό μαφιόζο που ξέρει, τον τσαφ και τον κατηγορεί οτι πήγε να σώσει την Άλμα. Για να δούμε κατά πόσο ο αντίπαλος μαφιόζος θα καταφέρει να πείσει για την αθωότητά του και για την ενοχή του τσαφ. Η Μελανία σώζει τον Άκη, ο Πέτρος κοιμάται με τον Χοακίν, η carpe αποφασίζει να σκοτώσει τη Nefeli Graf που είναι το αλεξίσφαιρο γιλέκο και αρχίζω να βλέπω μια πολύ μικρή ελπίδα για τους πολίτες. Αλλά ας μην αρχίσω να είμαι πολύ αισιόδοξη.
Με τελικό απολογισμό έναν πολίτη που σώθηκε από δολοφονία , ένα δολοφόνο που έφυγε σε ψηφοφορία και έναν ακόμη πολίτη που θα σωθεί αύριο, πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...
Okey,το ότι ως πολίτης την μπήκα σε σωστά άτομα μου προκαλεί γέλιο.:hehe:.
Aν και εδώ οφείλω ευχαριστώ στην aegloswen επειδή με έσωσε.:flowers::flowers:

Τρίτη 25 Ιουνίου 2013
Ξυπνάω και βλέπω οτι ο αυτοκράτορας πάλι έπεσε έξω στην κρίση του και για δεύτερη συνεχόμενη μέρα προστατεύει μαφιόζο, αυτή τη φορά την blue butterfly. Στεναχωριέμαι πολύ που ενώ η Μελανία ήταν η τελευταία μου ελπίδα για να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά, εκείνη έχει κολλήσει με το χρησμό που της είπε οτι ο Ντάννυ είναι μαφιόζος και δε σκέφτεται καν το ενδεχόμενο του αντίπαλου μαφιόζου, παρ' όλη την επιμονή του Ντάννυ να την πείσει οτι κάνει λάθος. Δηλαδή πόση ατυχία να υπάρχει πια; Από την άλλη βλέπω συνεχώς να λέγεται οτι οι μαφιόζοι είναι 8 - έλεος. Είμαστε στην 7η μέρα παιχνιδιού και ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που λένε οτι οι μαφιόζοι είναι 8! Είμαι φοβερά εκνευρισμένη τόσο με αυτούς που έφυγαν με απουσίες όσο και με αυτούς που ρίχνουν απλά μια ψήφο για να μείνουν στο παιχνίδι αλλά και με αυτούς που δεν ξέρουν βασικούς κανόνες ακόμα... Το μόνο που με χαροποιεί είναι οτι δε θα υπάρξει δολοφονία πάλι. Ο δικηγόρος δεν υποστήριξε κανέναν σήμερα (ίσως καλύτερα αφού δεν έχει πέσει και ποτέ μέσα) και πλησιάζουμε στην ανακοίνωση της μη δολοφονίας.
Πριν από τη δολοφονία ο αντίπαλος μαφιόζος Ντάννυ σώζει τον εαυτό του από την ψηφοφορία με την κάρτα του. Κι ενώ η Μελανία έχει δώσει ήδη πολλά στοιχεία για το οτι έχει χρησιμοποιήσει το χρησμό, ο Ντάννυ της λέει οτι και κάποιος από τους πολίτες αναγνωρίζεται σαν μαφιόζος. Ε πόσο πιο λιανά να το κάνει πια; Αν δεν καταλάβει η Μελανία και τώρα είναι άξια της τύχης της. Παρ' όλα αυτά ο Δημήτρης αντιδρά με αυτό το ποστ που είναι σχεδόν άμεση αποκάλυψη ρόλου και ζητάμε από τον Ντάννυ να το σουλουπώσει κάπως. Η Μελανία πάντως δεν τον πιστεύει...
Η μέρα κυλάει ήσυχα και έχουν πέσει όλοι πάνω στην κακομοίρα τη fairygirl της οποίας η μόνη αμαρτία ήταν που...δεν πρόλαβε να ρωτήσει γι' αυτήν ο ντετέκτιβ. Η ίδια, προφανώς θυμωμένη που όλοι της λένε οτι τα επιχειρήματά της είναι μηδενικά (κάτι για το οποίο διαφωνώ, θεωρώ οτι η φέρυ έβαλε τα γυαλιά σε αρκετούς και έμπειρους παίκτες), φεύγει χωρίς καν να χρησιμοποιήσει κάρτα για να σωθεί. Θέλω να ελπίζω οτι η gate4 θα χρησιμοποιήσει επιτέλους την έρμη τη νεκροφάνεια αφού μέχρι την ψηφοφορία δεν αλλάζει κάτι και η φέρυ αποχωρεί. Μαζί της έχουμε και την αποχώρηση από απουσίες μιας μαφιόζας που δεν μας έκανε την τιμή να ασχοληθεί με το παιχνίδι, της carpe nochtem, καθώς και ενός πολίτη ακόμα, της elenamusic99. Είμαι πολύ θυμωμένη με όσους έφυγαν από απουσίες γιατί πραγματικά πίστευα οτι τώρα που είναι καλοκαίρι ο κόσμος θα είχε μια γ..... ώρα να ασχοληθεί με το παιχνίδι. Το προσπερνώ τώρα αυτό γιατί είμαι πολύ θυμωμένη. Αυτή τη στιγμή λοιπόν είναι 14 άτομα στο παιχνίδι, 5 μαφιόζοι και η πόρνη και 8 πολίτες. Ας ελπίσουμε η Noisette να ξυπνήσει και να δει τι γίνεται επιτέλους, η μάγισσα να κάνει μια σωστή δολοφονία, ο δικηγόρος που παρά τρίχα κι αυτός τη γλίτωσε να υπερασπιστεί κάποιον σωστά και η τελευταία στην οποία βασίζομαι, η Μελανία, να καταλάβει το σφάλμα στο οποίο έχει υποπέσει.
Και η έκπληξη της βραδιάς, η Gate4 παίζει επιτέλους τη νεκροφάνεια που τόσο την περίμενα και η φερυ επιστρέφει. Πού να το ξέρει η φερυ οτι την έχει γλιτώσει ήδη 2 φορές, μία από τη μάγισσα και μία από πολίτη. Ελπίζω τώρα η μάγισσα νακαταλάβει οτι η φερυ είναι αθώα (αφού ήταν θύμα δολοφονίας) και να δει ποιοι την κατηγορούν. Έχει και μια άμεση προφυλάκιση, ελπίζω να χρησιμοποιηθεί σωστά. Κατά τα άλλα ο δικηγόρος υπερασπίζεται τον τσαφ (τρεις λαλούν και δυο χορεύουν ρε Άκη!), η Μελανία σώζει τη μάγισσα και περιμένω να δω το θύμα των μαφιόζων για αύριο. Εντωμεταξύ η Αλμα θυμάται κάπως αργά να πει τα τελευταία της λόγια στα οποία σχολιάζει και γεγονότα που έγιναν σήμερα. Φυσικά και είναι ενάντια στους κανονισμούς (τα τελευταία λόγια μπορούν να ειπωθούν το πολύ μέχρι τις 20:00 της επόμενης μέρας από την αποχώρηση) κι έτσι ζητάμε να σβηστούν και δίνουμε προειδοποίηση.
Το θύμα είναι...η πόρνη. Γελάσαμε πάλι. Ησυχία έχει πέσει. Ας πέσει κι η νύχτα κι έχει ο Θεός αύριο..
Ναι. Αλλά ο βρωμοντετέκτιβ φρόντισε να΄ναι η αιτία που έφυγα.
Η αλήθεια είναι ότι πίστευα και στο κακό μου παίξιμο και στο ότι την έμπαινα πολύ αλλά λέω όποιος θέλει ας με ψάξει ΑΜ ή ΔΑ δεν είμαι παρατήστε με.
ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΤΟ ΜΟΥ ΟΥΦΟ ΒΡΗΚΕ ΠΑΤΗΜΑ ΣΕ΄ΜΕΝΑ.
Λέω ε ρε Φρικ και να μάθαινες ποιαν κατηγορείς. Η αλήθεια είναι όταν είδα το ποστ του που κατηγορούσε εμένα λέω είσαι πάρα πολύ τυχερός που δεν έχω προφυλάκιση. Ντετέκτιβ ξε ντετέκτιβ.
Πραγματικά αν σε είχα μπροστά μου θα σου πετούσα βάζα κλπ κλπ.:P

Τετάρτη 26 Ιουνίου 2013
Σήμερα έχω πονοκέφαλο και το μωρό μου λείπει και με έχει αφήσει μόνη μου. Ο αυτοκράτορας δίνει ξανά ασυλία σε πολίτη, τον soter, και οι υποψήφιοι για αποχώρηση το απόγευμα είναι η φερυ και ο Ντάννυ. Ο αντίπαλος μαφιόζος φωνάζει και οδύρεται για τον τσαρατσάφ, αλλά νομίζω οτι τώρα πια που αποφάσισε να τον αποκαλύψει είναι πολύ αργά. Ακόμα θυμάμαι την ευκαιρία που είχε να τον βγάλει σε εκείνη την ψηφοφορία και δεν το έκανε. Έτσι οι εναπομείναντες δολοφόνοι δε χρειάζεται καν να μιλάνε αφού οι πολίτες για άλλη μια φορά τρώγονται μεταξύ τους. Ο Πέτρος που δεν έχει ασχοληθεί με το παιχνίδι εδώ και μέρες θα είναι το σημερινό θύμα και έτσι οι μαφιόζοι άθελά τους χάνουν ένα βοηθό τους. Νιώθω οτι οι παίκτες έχουν κουραστεί και οτι το παιχνίδι θα έπρεπε σιγά σιγά να φτάσει στο τέλος του...
Πλησιάζουμε στην ανακοίνωση της δολοφονίας. Ο Πέτρος σιωπηλά και ήσυχα (ή λιτά κι απέριττα όπως είπε ο τσαφ στο πμ του της δολοφονίας) αποχωρεί. Μάλλον το παιχνίδι δεν του άρεσε πολύ του Πέτρου. Εντωμεταξύ η μάγισσα, ξέροντας οτι η φέρυ είναι πολίτης εφόσον την είχε σώσει από δολοφονία (α ρε φρικ τι μας κάνεις, ακόμα οι μαλακίες σου μας κυνηγάνε...), προσπαθεί να τη σώσει τώρα από την ψηφοφορία. Το κακό είναι οτι αυτό γίνεται ενάντια στον αντίπαλο μαφιόζο.... Και μετά γίνεται ΤΟ θαύμα: η Μελανία ξυπνάει λες από χειμερία νάρκη, καταλαβαίνει επιτέλους οτι ο Ντάννυ είναι ο αντίπαλος μαφιόζος και τον εμπιστεύεται ψηφίζοντας τον τσαρατσάφ! Μου έρχεται να σηκωθώ και να αρχίσω να χορεύω! Το θέμα τώρα είναι να πειστούν και κάποιοι ακόμα πολίτες ώστε το παιχνίδι να κάνει την απόλυτη ανατροπή. Φοβάμαι βέβαια τους μαφιόζους μην απαντήσουν με καμιά άμεση προφυλάκιση, αλλά αυτό μόνο κακό μπορεί να τους κάνει. Θα δείξει...
Λίγο πριν το τέλος της ψηφοφορίας και η φερυ ετοιμάζεται να φύγει για ακόμα μία και μάλλον και τελειωτική φορά. Έχω μια φανταστική ιδέα που θα βοηθούσε πάρα πολύ τη μαφία και θα τη γράψω εδώ ώστε να τη δούνε και να με συγχαρούν στο τέλος: πρώτα από όλα αν ήμουν ο χοακίν σε αυτή τη φάση θα συμφωνούσα με τη Μελανία, έτσι για ξεκάρφωμα, και θα ψήφιζα κι εγώ τον τσαρατσάφ - έτσι κι αλλιώς δεν κινδυνεύει. Δεύτερον, σήμερα στη δολοφονία θα έβαζα τον μιντιν να σκοτώσει τον Ντάννυ κι αύριο στην ανακοίνωση άστους όλους να ψάχνονται. Και μετά θα έκανα και μια νεκροφάνεια στον μιντιν (ο οποίος θα είχε αθωωθεί ήδη) κι έτσι θα έβγαζα από τη μέση τον ΑΜ και θα έμενε μέσα κι ο μαφιόζος μου. Ε; Είδατε βρε τι έξυπνη που είμαι; (Βασικά δε με συμφέρει να το λέω αυτό γιατί ήδη τώρα με βγάζετε από το παιχνίδι στον πρώτο γύρο, μετά από αυτό δηλαδή τι θα κάνετε; ). Κι επιστρέφουμε στην ψηφοφορία στην οποία φυσικά η φέρυ φεύγει.
Ησυχία επικρατεί μετά την ψηφοφορία. Η γιατρίνα μας σώζει τη Νεφέλη, η MissKit αποφασίζει να δολοφονήσει τη μάγισσα, κάτι που θα την κάνει κι εκείνη να πρέπει πια να επιλέξει θύμα για αύριο. Ελπίζω πραγματικά να βγάλει ένα μαφιόζο.... Ο Δημήτρης στέλνει στη μάγισσα ένα ανατριχιαστικό τελευταίο προσωπικό μήνυμα ενημερώνοντάς την οτι εδώ τελειώνουν όλα και την προτρέπει να χρησιμοποιήσει τη μοναδική της σφαίρα για να σκοτώσει κάποιον... Είναι 12 η ώρα και η μάγισσα επιλέγει να κάνει την κίνηση ματ: να σκοτώσει τον τσαρατσάφ και να παίξει άμεση προφυλάκιση στην Μισκιτ. Αυτό θα είναι η τελειότερη κίνηση που έχει κάνει πολίτης σε αυτό το παιχνίδι. Με αναπτερωμένες τις ελπίδες πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο - κι ο Θεός μαζί μας....
Περιττόν να πω ότι επιχειρηματολογία όσων με ψήφιζαν ήταν η χειρίστη.
Πραγματικά. Ειδικά από Τσαρατσάφ περίμενα να πει έστω μία μαλακία.Σε κατηγόρησε ο ντετέκτιβ ρε χρυσέ μου άνθρωπε και΄συ πώς ξες ότι ο ντετέκτιβ δεν έλεγε μαλακίες. Συν τοις άλλοις ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΣ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ΄ΜΕΝΑ.
Τεσπα. Υπομονή έλεγα. Εξάλλου πρέπει να βγεις σε λίγες μέρες θα φύγεις. Ήθελα τυμβωρυχία ή ήθελα να φύγω από δολοφονία τη 2η εβδομάδα. Θα τους πετούσα την τοπ κάρτα και θα τραβούσαν τα μαλλιά τους. Ειδικά ο Μάκης. Ήμουν σίγουρη ότι ήταν μαφιόζος. Ένστικτο.:eek:

Πράξη 13η
Βαριέμαι.Ο πιεμακερ πάει κατά διαόλου.Δεν με έχει ψηφίσει κανείς..
Εν το μεταξύ, συζητάμε για τη δολοφονία και ακούω ένα όνομα στο κεφάλι μου...
Φέεεεεεριιιιιιιι, ΦΕΕΕΕΕΕΕΡΡΙΙΙΙΙΙΙΙ.
Είμαι φάντασμα.Πάω στο σπίτι της.Και "Φέεεεεερριιιιιιι".Ξυπνάει κατάιδρωμένη.Φοράει παντόφλες.Παίρνει ένα
ρόπαλο και βγαίνει σιγά σιγά από το δωμάτιο.Συναντιόμαστε στην κουζίνα.Την κοιτάω.Με κοιτάει.Τρώω
ένα μπισκότο.Τρώει μια καραμέλα.Σηκώνω την χατζάρα, έτοιμοςνα την αποκεφαλίσω.Σηκώνει το ρόπαλο έτοιμη να αντεπιτεθεί.
Αγριεύω.
Βάζει τα κλάματα...
Τεσπα, μπορεί να μη την φάμε τώρα, θα δείξει.Ίσως το κλάμα αξίζει...έλεος.
Καλά μωρέ. Τέτοια μπουλούκα που΄μαι δε βρήκες να πεις για καρπούζι.
Τσ,τσ,τσ, Από εκεί να δεις προχειροδουλειά.:pfff:

?ράξη 16η
Είμαι ΕΓΩ αυτός που σκοτώνει τη ΦΕΡΙΓΙΑΤΑΠΙΑΤΑ.
Revenge.
Πράξη 17η
Η ώρα είναι 1 και κάτι ψιλά.Ένα ντριν ντριν ντριν ακούγεται από το σκαιπ.Ξενερώνω.Ξέρω ότι δεν είναι για καλό.
Είναι ο Δημήτρης.Μου γράφει "ΑΧΡΗΣΤΕ.ΑΝΙΚΑΝΕ" κι αλλα τέτοια.Τα παίζω.Ρωτάω "ΑΜ ήταν η σιχαμένη;"
αργεί να απαντήσει....
ΟΧΙ λέει, άμα ηταν ΑΜ θα σε έβριζα παραπάνω.
Μετά από αυτό, λέω ότι η φέριγιαταπιάτα είναι αλεξίσφαιρη.Σιγά μην την έσωσε κανείς αυτή.
Θα την διώξω με ψηφοφορία που θα μου πάει...
H ιστορία με΄μας πάει ως εξής: Κερδίζω,κερδίζεις. Στο επόμενο θα σε πετάξω εγώ.
ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΚΙΣΗ.
katsarida.jpg
Πράξη 19η
Βασανίζομαι...Η ζέστη με τρελαίνει, αυτά που γράφετε στο Παλέρμο με τρελαίνουν ακόμα περισσότερο.
Όσο σκέφτομαι ότι η φέριγιαταπιάτα είναι ακόμα στο παιχνίδι, αρρωσταίνω.Μου'γραψε τώρα κάτι μαλακίες, ότι είμαι ύποπτος
ξέρω γω.Χρησιμοποίησα τη λογική και πρέπει να την τάπωσα.Εξαίσιος ρήτορ.
Ναι, Ξέρω εσένα και του Κωνσταντίνου σας ανέβαζα την πίεση.:angelnot:
ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ:
Πάντως ο Μάκης όντως φαίνεται συνασπισμένος με τους πολίτες.
Από φέρι.
Πείστηκε και ο Φρικ.Η μις λέει ότι είναι πόρνη.
Ναι είπα να πάω με τα νερά σου. :hehe:
Συνεχίζω. Η κάρτα που μου δώσατε στο 2ο γύρο ήταν ό,τι πρέπει για να ανεβάσω την πίεση στο Μάκη. Αλλά φρόντισε η Σαράποβα.
Εγώ θα πω ευχαριστώ στην Έλενα. Όταν είδα την ακύρωση ήμουν σαν το μανάρι στο gif.:P.
Στη γιατρό (καλά ρε ψωφάω να δω το πιμί και τι έγραψες όταν με προστάτεψες) που έκανε τα αδύνατα δυνατά για να μείνω.Πέτρο θα σε αφήσω ασχολίαστο.Πάλι καλά είχε ωραίο φαγητό.:pfff:
And last but not least.
Σόφη,σε αγαπάω όπως η Τέζα την κατσαρίδα.
Τη soulmate την ψιλιάστηκα από την τυμβωρυχία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Τώρα συνειδητοποίησα ότι ο Πέτρος κοιμήθηκε μαζί μου :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χαρά η κάρτα που σου δώσαμε στον 2ο γύρο ήταν ο,τι καλύτερο για τη Μαφία καθώς δεν υπήρχε περίπτωση να σε δολοφονήσουν, φοβούμενοι μήπως και είσαι αλεξίσφαιρη, εξαιτίας της αστοχίας τους την πρώτη μέρα.

Btw, και μιας και είπα για κάρτες, να δείτε τι χαρές έκανε ο Φρικ όταν έμαθε: Ντετέκτιβ-Αποτυχία Δολοφονίας-Άμεση Προφυλάκιση. Και πόσο χάλια έπαιξε αν και φαινομενικά ήταν πανίσχυρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Χαρά η κάρτα που σου δώσαμε στον 2ο γύρο ήταν ο,τι καλύτερο για τη Μαφία καθώς δεν υπήρχε περίπτωση να σε δολοφονήσουν, φοβούμενοι μήπως και είσαι αλεξίσφαιρη, εξαιτίας της αστοχίας τους την πρώτη μέρα.
Btw, και μιας και είπα για κάρτες, να δείτε τι χαρές έκανε ο Φρικ όταν έμαθε: Ντετέκτιβ-Αποτυχία Δολοφονίας-Άμεση Προφυλάκιση. Και πόσο χάλια έπαιξε αν και φαινομενικά ήταν πανίσχυρος...
Lol.:hehe: Για αλεξίσφαιρο με έκαναν;:P
Γελάω ακόμη.
Μπορώ να δημοσιεύσω ένα πμ του Πιτακίου;:redface:
Είναι αφότου έφυγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ααααα να πω κι ένα ευχαριστώ στην καλή μας τη spy για τα κλειδώματα που την είχαμε πρήξει! :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ααααα να πω κι ένα ευχαριστώ στην καλή μας τη spy για τα κλειδώματα που την είχαμε πρήξει! :kissing:
Ειδικά εσύ πολύ την έπρηξες.
Εγώ έβγαζα το φίδι απ την τρύπα κάθε μέρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top