Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ακυρώνω την ψήφο του tsarachaf προς την _fairygirl_ .

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γλυκιά μου Μελανία, αυτό δεν το λένε στροφή 180 μοιρών, κωλοτούμπα το λένε. Ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω με τίποτα πλέον. Ουσιαστικά σου είπε ότι μπορεί να είναι ο ΑΜ και με την μία δέχτηκες ότι είναι. Οκ, κάνει μπαμ πλέον ότι έπαιξες κάρτα στον συγκεκριμένο, αλλά τι να πω πια; Τόσο εύκολα μπορείς να αλλάξεις γνώμη; Δεν σ'έχω συνηθίσει έτσι στο Παλέρμο, οπότε με μπερδεύεις πάρα μα πάρα πολύ τώρα.

Εεεε, δεν ήταν κι εύκολα Ακριβέ. Αλλά ήθελε πολύ σκέψη από μέρους μου, δεν το πέταξα στην τύχη όπως είδες.

Απ'ότι φαίνεται η κωλοτούμπες είναι καλές κινήσεις στο Παλέρμο πλέον.

Τώρα ή δεν είδες την απάντηση μου στην Έλενα ή την αγνόησες.

Ένοχος με διαφορετικό τρόπο. Μάλιστα. Στο χωριό μου το λένε ΑΜ, εκτός κι αν θες να πεις κάτι άλλο, οπότε είμαι όλος αυτιά.
Γιατί στοχοποιείς τον εαυτό σου με αυτόν τον τρόπο;


Και ήρθε η ώρα να ψηφίσω. Οκ, ξέρω δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μπορεί να ψηφίσω. Για τους γνωστούς λόγους που φωνάζω τρεις μέρες και κάποιοι με λένε τρελό πλέον, _fairygirl_
Λύσσα κακιά με την Χαρά. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η κοπέλα από την αρχή επέμενε σε παίκτριες που εν τέλει αποδείχτηκαν αθώες.
Την Έλεναμουσικ και τη Νεφέλη.
Με την Νεφέλη κατάφερε ως ένα σημείο να την φορτώσει με αρκετές ψήφους με την επιμονή της.

Μετά αφού αποδείχτηκαν ότι ήταν αθώες,τώρα έχει πέσει πάνω στην φέρυ αγνοώντας σχεδόν τα άλλα άτομα που υπέδειξε ο ντετέκτιβ.

Θέλω να πιστεύω ότι αν η Άννα ήταν πολίτης και γνωρίζοντας ότι έχει κάποια καλή λογική και επιχειρήματα,
δεν θα ψήφιζε με τέτοια επιμονή και επί αρκετούς γύρους άτομα αθώα.
Εγώ βλέπω προσπάθεια να αποπροσονατολίσει εξ'αρχής.
Δεν νομίζω ότι μια παίκτρια σαν την Μisskit θα έπαιζε έτσι υπό νορμάλ συνθήκες,δεν ξέρω τι λές;

Το γεγονός ότι αθώωνε τον φρίκ της το παραδέχομαι,αλλά κατά τα άλλα η στάση της,δεν ξέρω,με μπερδεύει.
Ξέρω ότι δεν με ρώτησες, αλλά θέλω να επισημάνω κάτι που δεν έχεις αντιληφθεί. Δεν αγνόησα κανέναν, όλους εδώ κι εδώ τους έχω αναφέρει σχολιάζοντας posts του Pie. Μάλιστα είμαι η μόνη που ασχολήθηκε σοβαρά με τα posts του, η μόνη που προσπάθησε να βρει το δεύτερο συγκάτοικο ψάχνοντας τα posts της Deutsch, γενικά από τους λίγους που ψάχνουν πραγματικά και δεν το λέω για να μου δώσετε παράσημο, αλλά για να δείτε ότι ο ρόλος μου είναι να ψάχνω λογική σε ό,τι συμβαίνει εδώ πέρα.

Το ότι έπεσα έξω σε δύο άτομα τα οποία κινούσαν υποψίες και σε πόσους άλλους, δε μου λέει κάτι συγκεκριμένο, συμβαίνει στον καθένα. Από τη μια μια παίκτρια που μόνο ψήφιζε παρόλο που ίδια έλεγε ότι διάβαζε τα posts μας, από την άλλη η Νεφέλη που δεν μπορούσε να αιτιολογήσει μια μεταστροφή της χωρίς λογική κατ' εμέ.

Το κόλλημά μου στη φέρι δικαιολογείται στο πρώτο από τα δύο posts που σου παρέθεσα παραπάνω, δε θα επεκταθώ. Κάθε άνθρωπος που σκέφτεται λίγο λογικά μπορεί να καταλάβει γιατί επιμένω. Όσοι βέβαια δε θέλουν να ακολουθήσουν τη λογική για τους χ,ψ λόγους θα λένε τα δικά τους.
Καλημέρα. Είπα χθες πως θα επέστρεφα με σκέψεις και αιτιολόγηση της απουσίας μου όμως δεν τα κατάφερα γιατί μου έτυχε ένα σοβαρό θέμα υγείας εξαιτίας του οποίου είμαι και ξάγρυπνη οπότε συγνώμη για όποια τυχόν λάθη
Geez, τι έγινε σε αυτό το Παλέρμο με τους ασθενείς; :/: Περαστικά και σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ακυρώνω την ψήφο του tsarachaf προς την _fairygirl_ .


Έεεεεελα να πέφτουν οι καρτούλες για να σώσουμε την φέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έεεεεελα να πέφτουν οι καρτούλες για να σώσουμε την φέρι.
Για να σωθεί ένας πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Απορώ με την σιγουριά σου! :confused:
Και εγώ απορώ πως είστε κάποιοι τόσο σίγουροι ότι η χαρά είναι μαφιόζα αλλά ας μη το κάνουμε θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και εγώ απορώ πως είστε κάποιοι τόσο σίγουροι ότι η χαρά είναι μαφιόζα αλλά ας μη το κάνουμε θέμα.

Πως γινεται να πιστευεις το αντιθετο, την στιγμή που ο ντετεκτιβ ειχε πολλάκις κάνει νύξη για την ενοχή της? Θα πρέπει να μου δώσεις τρανταχτά επιχειρήματα να μην τον πιστέψω... αλλά το μόνο που δίνεις είναι η υποστήριξη σου στην fairygirl, χωρίς βάσιμα λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. Gate4 --> JKaradakov
  5. JKaradakov --> tsarachaf
  6. Joaquin
  7. mintin97 --> _fairygirl_
  8. MissKit --> _fairygirl_
  9. Nefeli Graf --> Πατρεύς
  10. Noisette --> _fairygirl_
  11. soter --> _fairygirl_ (άκυρη)
  12. tsarachaf --> _fairygirl_ (άκυρη)
  13. _fairygirl_ --> JKaradakov
  14. ~Melania~ --> tsarachaf
Ψήφοι
4 _fairygirl_
3 JKaradakov
2 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ενημερώνω ότι επέστρεψα και πάω να διαβάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Επειδή δεν το είδα πριν, ας το σχολιάσω τώρα.

Εεεε, δεν ήταν κι εύκολα Ακριβέ. Αλλά ήθελε πολύ σκέψη από μέρους μου, δεν το πέταξα στην τύχη όπως είδες.

Βασικά, η δικαιολόγησή σου μου δείχνει ένα σφάλμα στην αρχική σου υπόθεση. Δεν μπορείς να βασίζεις τόσο έντονες κατηγορίες σε κάτι τόσο απλό. Εκτός κι αν αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος που τον θεωρούσες ύποπτο.

Τώρα ή δεν είδες την απάντηση μου στην Έλενα ή την αγνόησες.

Την είδα και όπως είδες την σχολίασα κιόλας. Τι περιμένεις να συμφωνήσω;

Γιατί στοχοποιείς τον εαυτό σου με αυτόν τον τρόπο;

Όταν πιστεύεις κάτι να το λες. Τι μπορεί να γίνει; Να τον καρφώσουν αν έχεις δίκιο(που δεν έχεις); Όχι. Να τον σκοτώσουν; Ούτε. Οπότε πες το ξεκάθαρα.

Επίσης, γιατί στοχοποιώ τον εαυτό μου. Γιατί ειλικρινά έχω βαρεθεί να μην βλέπει κανείς τα προφανή και να ασχολούνται όλοι με τα πιο τραβηγμένα σενάρια και πλέον δεν με νοιάζει αν θα με βγάλετε.

Λύσσα κακιά με την Χαρά. :confused:

Το είπαμε, λύσσα, τρέλα, τα πάντα. Βρείτε κι άλλα, έχουμε πλούσιο λεξιλόγιο. Αλλά δεν θα αλλάξει τα γεγονότα. Η ψήφος μου ήταν(γιατί φρόντισαν κάποιοι να ακυρωθεί, από τις καλύτερα αιτιολογημένες στο παιχνίδι. Αν αυτό το θεωρείτε λύσσα και τρέλα, τι να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και ήρθε η ώρα να ψηφίσω. Οκ, ξέρω δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μπορεί να ψηφίσω. Για τους γνωστούς λόγους που φωνάζω τρεις μέρες και κάποιοι με λένε τρελό πλέον, _fairygirl_
Δεν είναι καθόλου τρελό...

Ακυρώνω την ψήφο του tsarachaf προς την _fairygirl_ .

Τι λες ρε παιδί μου δεν το περίμενα :eek: , σπαταλάς ακόμα μία κάρτα για τη Φαίρυ σε λιγότερο από 24 ώρες και μας λες πως είσαι αθώα.

Για να σωθεί ένας πολίτης.
Ναι βεβαίως.

Απορώ με την σιγουριά σου! :confused:
Εγώ να δεις...

Η ψήφος μου ήταν(γιατί φρόντισαν κάποιοι να ακυρωθεί, από τις καλύτερα αιτιολογημένες στο παιχνίδι. Αν αυτό το θεωρείτε λύσσα και τρέλα, τι να πω;

Αυτό ακριβώς, ενώ Gate4 προσπαθεί απελπισμένα να σώσει τη Φαιρυ με μόνο επιχείρημα για την αθωότητά της τη διαίσθησή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι είπαμε είμαι στη μαφία και κάνω ότι μπορώ για να καρφωθώ. Ωραία το πάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Μπήκα σήμερα το πρωί και μπορώ να πω ότι εξεπλάγην με την κίνηση της gate4 .
2 εξηγήσεις μπορώ να δώσω: α) η γκειτ και η φερι να είναι συγκάτοικοι και η γκειτ να είναι
LOL dude. Οι συγκάτοικοι είναι 2. Ο ένας εκ των δύο έχει γίνει Κάσπερ.
Βασικά συγκάτοικος ήταν η Γερμανίδα οπότε αποκλείεται να ξέρει η μια το ρόλο της άλλης και να αλληλοϋποστηρίζονται πέρα απο τη μαφία.
Προς ΣΕ: Άν για βρισιά λέω κατσαρίδα υπάρχει ποινή;:redface:
Όχι τίποτε άλλο ΓΙΑΤΙ ΜΕ'ΧΕΤΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΜΗΝ ορισμένοι με την εμμονή τους σε΄μενα.

Η σιγουριά θα σε φάει εσένα..
*Η Τέζα θα τον φάει.:redface:
Θα με ΦΑΕΙ; Ειμαι το επόμενο θύμα σας; Για πες μου υπάρχει κι‘ άλλος ρόλος που γνωρίζει ο ένας τον άλλο εκτός της μαφίας; Είπαμε οι συγκάτοικοι είναι πιασμένοι.
Εδώ μου θυμίζεις εμένα όταν πήγαινα να σε στριμώξω.
Απλά τραγικό αυτό που είπες.:P

Σωστά! Μάλλον κάποιος δε διάβασε τους κανόνες(μη με βρίζετε). Άρα δια της εις άτοπον απαγωγής μένει το ενδεχόμενο να είναι μαφιοζες. Θα ψήφιζα από τώρα αλλά πρώτα θέλω να δω την υπεράσπιση των «κατηγορούμενων» .
Άκου λίγο.Μπαίνεις κάθε του Αγίου Διημέρου και πας με τα κύμματα.
What the hell is going right here man?:confused:

Τόσο σίγουρη ώστε να θυσιάσεις μια νεκροφάνεια σε κάποια που μόλις βγήκε απο την ψηφοφορία με τόσες ψήφους, αντί να την χρησιμοποιήσεις για να φέρεις κάποιον σίγουρα πολίτη;
Ωραία θα το ξαναπώ. Σκέψου εσένα στη θέση των μαφιόζων,θα σκότωνες έναν πολίτη τη στιγμή που κινδυνεύει επί 3 γύρους να αποχωρήσει με ψηφοφορία ; Όχι. Γιατί; Γιατί θέλουν να πειστούν οι πάντες στην ενοχή του.
Φαντάσου πόσο καμμένοι είμαστε :hehe:
Καμμένοι club.:hehe:
καλημερα! αρχικα ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΕΦΕΛΗ!
για την ωρα η ψηφος μου παει στη fairygirl αν και εχω μπει σε σκεψεις γι αυτη. πρεπει να ψαξω τα ποστ της carpe μπας και λενε κατι. αυτα
Επίτρεψέ μου να σε κάνω να πέσεις από τα σύννεφα.
Να με αθωώνει η Ιωάννα δεν ήθελες;
Με αθωώνει.
Βουαλά:
Για μένα οι ένοχοι είναι η Φέρι, Νεφέλη και λίγο η Γκειτ,που μου έκατσε στραβά από τους προηγούμενους γύρους.
Η πρώτη ναι μεν στα κύματα,αλλά πολύ αγάπη προς τον Φρικ.
Θα το πω για μία ακόμα φορά. Όταν πας να προσάψεις κατηγορίες σε κάποιον πρέπει να'χεις και το κατάλληλο χαρτί.

Aκυρώνω την ψήφο του Σότερ στην φέρυ.
Να και ένας λογικός άνθρωπος που έχει πειστεί.
Πιστεύω ότι η γκειτ και η φερι είναι μαφιόζες (έχω εξηγήσει γιατί) αλλά επειδή ψηφίζουμε μόνο ένα άτομο, αποφασίζω να ψηφίσω fairygirl.
Ήμουν σίγουρη.:P
Είμαι σίγουρη πως η χαρά είναι πολίτης και για αυτό το έκανα. Κάνε μία προσπάθεια να το εμπεδώσεις, δεν θα το ξαναπώ.
Πάμε στοίχημα για το πόσες φορές θα το πεις;:P
Τρέλα; Λολ. Ναι ο Ντετέκτιβ ανέφερε πόσα άτομα, Αλλά ρώτησε μόνο για 4. Ένα από τα τέσσερα ήταν η Νεφέλη, που την κατηγόρησε την μία μέρα και την άλλη δήλωσε ότι είναι αθώα χωρίς καμιά ιδιαίτερη αλλαγή στην στάση της. Σ'αυτό βασίστηκα και σταμάτησα να την ψηφίζω.
Μένουν άλλοι τρεις, επειδή απ'ότι φαίνεται ο φρικ δεν ήταν και στα καλύτερά του σ'αυτό το παιχνίδι, δεν πιστεύω ότι θα κατάφερε να βρει 3 κακούς. Στην φέρι αναφερόταν όμως πολύ επίμονα και με μεγάλη σιγουριά για πολλούς γύρους. Αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν ρώτησε γι'αυτήν.
Οπότε θα επιμένω και θα φωνάζω, κι ας με λέτε τρελό κι ας φάω το κεφάλι μου στην τελική. Έχω βαρεθεί να μην ακούει κανείς ούτε μισό λογικό επιχείρημα εδώ μέσα
ΣΟΒΑΡΑ?
Και πού ξες εσύ για ποιους ρώτησε ο Πάι ή μάλλον για ποιο λόγο είσαι τόσο μα τόσο πεπεισμένος ότι είμαι μαφιόζα και ότι αποκλείεις απόλυτα το ενδεχόμενο να αναγνωρίζομαι ως μαφιόζα.

Απορώ με την σιγουριά σου! :confused:
Άλλη απο'κει.:eek:
Και εγώ απορώ πως είστε κάποιοι τόσο σίγουροι ότι η χαρά είναι μαφιόζα αλλά ας μη το κάνουμε θέμα.
Ό,ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ.
Πως γινεται να πιστευεις το αντιθετο, την στιγμή που ο ντετεκτιβ ειχε πολλάκις κάνει νύξη για την ενοχή της? Θα πρέπει να μου δώσεις τρανταχτά επιχειρήματα να μην τον πιστέψω... αλλά το μόνο που δίνεις είναι η υποστήριξη σου στην fairygirl, χωρίς βάσιμα λόγια.
Η απάντησή μου βρίσκεται παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Προς ΣΕ: Άν για βρισιά λέω κατσαρίδα υπάρχει ποινή;:redface:
Όχι τίποτε άλλο ΓΙΑΤΙ ΜΕ'ΧΕΤΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΜΗΝ ορισμένοι με την εμμονή τους σε΄μενα.
Το παιχνίδι στηρίζεται στα επιχειρήματα και στο διάλογο.
Θα προτιμούσαμε να μην αρχίσετε προσβολές και βρισιές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Gate4 περιμένω ακόμη την εξήγηση για την ψήφο σου. Έτσι βρε αδερφέ να μου βρίσκεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Επίτρεψέ μου να σε κάνω να πέσεις από τα σύννεφα.
Να με αθωώνει η Ιωάννα δεν ήθελες;
Με αθωώνει.
Βουαλά:
Θα το πω για μία ακόμα φορά. Όταν πας να προσάψεις κατηγορίες σε κάποιον πρέπει να'χεις και το κατάλληλο χαρτί.

Δεν έχει να λέει κάτι αυτό. Θέλεις να δούμε ολόκληρη συλλογή από δολοφόνους που αλληλοκατηγορούνται και μάλιστα έντονα; Κλασσικότατος τρόπος κάλυψης.

Να και ένας λογικός άνθρωπος που έχει πειστεί.

Άλλο ένα άτομο που πιάστηκε στην παγίδα σας, θα έλεγα εγώ.

Πάμε στοίχημα για το πόσες φορές θα το πεις;:P

Όσες και να το πει, αν δεν φέρει ένα πραγματικό επιχείρημα, δεν θα είναι αρκετές. Αν και πλέον είναι αργά ακόμη και γι'αυτό.

ΣΟΒΑΡΑ?
Και πού ξες εσύ για ποιους ρώτησε ο Πάι ή μάλλον για ποιο λόγο είσαι τόσο μα τόσο πεπεισμένος ότι είμαι μαφιόζα και ότι αποκλείεις απόλυτα το ενδεχόμενο να αναγνωρίζομαι ως μαφιόζα.

Λοιπόν. Προφανώς και δεν ξέρω ακριβώς για ποιους ρώτησε ο Πάι. Σίγουρα δεν μπορώ να βρω και τους τέσσερις για τους οποίους ρώτησε, αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο να βρεις κάποιους για τους οποίους ρώτησε σίγουρα. Και σε αυτούς ανήκεις κι εσύ.

Όσο γιατί αποκλείω το ενδεχόμενο να αναγνωρίζεσαι ως μαφιόζος. Αυτό συμβαίνει μόνο με έναν τρόπο και είναι να είσαι ΑΜ. Θες να σου πω τώρα γιατί δεν είσαι ΑΜ, αλλά μαφιόζα; Εξαιρετικά απλό, είναι μάλιστα αυτό που με έκανε να σε υποπτεύομαι από την αρχή. Ο τρόπος που παίζεις, ο ΑΜ ξέρει έναν μαφιόζο και κάνει ό,τι μπορεί για να τον ξεσκεπάσει. Κοινώς ένας ΑΜ θα παρατηρήσεις πως ό,τι και να γίνει θα έχει μονίμως ένα άτομο που κατηγορεί και προσπαθεί να φορτώσει με ψήφους. Αυτό δεν σε είδα να το κάνεις καθόλου στο παιχνίδι. Οπότε, όχι ΑΜ.

Ό,ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ.

Ναι, αυτό λέμε. Όχι πως αναλύουμε τι έκανε και ψάχνουμε να βρούμε τι έμαθε. Ακολουθούμε τυφλά τις επιταγές του. Πολύ καλά τα λες.

Το παιχνίδι στηρίζεται στα επιχειρήματα και στο διάλογο.
Θα προτιμούσαμε να μην αρχίσετε προσβολές και βρισιές. :)

Δεν είναι όλοι ικανοί για κάτι τέτοιο Δημήτρη, δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Όπως ανέφερα και προηγουμένως με προβληματίζει που ορισμένοι είναι σίγουροι για την αθωότητα κάποιων παικτών. Έτσι έχουμε την Gate4 - fairygirl, χθες η Gate την επανέφερε και σήμερα ακύρωσε ψήφο προς αυτήν, συγκάτοικοι δεν μπορούν να είναι, ο ένας είναι ήδη εκτός και το να παίζουν τόσο ομαδικά με την έννοια ότι συμβαδίζει η μία με την άλλη δεν ξέρω, δε μου κάθεται καλά. Είμαι ανάμεσα στο ποια από τις δύο θα ψηφίσω αλλά μιας και η fairy έχει ήδη αρκετές ψήφους θα ψηφίσω την Gate4 πράγμα το οποίο μπορεί να αλλάξει αν δω πως κατά κάποιον μαγικό τρόπο η Χαρά πάει να σωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όπως ανέφερα και προηγουμένως με προβληματίζει που ορισμένοι είναι σίγουροι για την αθωότητα κάποιων παικτών. Έτσι έχουμε την Gate4 - fairygirl, χθες η Gate την επανέφερε και σήμερα ακύρωσε ψήφο προς αυτήν, συγκάτοικοι δεν μπορούν να είναι, ο ένας είναι ήδη εκτός και το να παίζουν τόσο ομαδικά με την έννοια ότι συμβαδίζει η μία με την άλλη δεν ξέρω, δε μου κάθεται καλά. Είμαι ανάμεσα στο ποια από τις δύο θα ψηφίσω αλλά μιας και η fairy έχει ήδη αρκετές ψήφους θα ψηφίσω την Gate4 πράγμα το οποίο μπορεί να αλλάξει αν δω πως κατά κάποιον μαγικό τρόπο η Χαρά πάει να σωθεί.
Έλα ρε Ριρίκο. Εδώ και πόσους γύρους μπαίνεις,ρίχνεις ψήφο και την κάνεις.
Τι ακριβώς συμπεράσματα μπορείς να βγάλεις από 1 κίνηση αν δεν έχεις δεί εξ αρχής όλο το παιχνίδι και τι έπαιξε; Δηλαδή οκ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly --> Gate4
  4. Gate4 --> JKaradakov
  5. JKaradakov --> tsarachaf
  6. Joaquin
  7. mintin97 --> _fairygirl_
  8. MissKit --> _fairygirl_
  9. Nefeli Graf --> Πατρεύς
  10. Noisette --> _fairygirl_
  11. soter --> _fairygirl_ (άκυρη)
  12. tsarachaf --> _fairygirl_ (άκυρη)
  13. _fairygirl_ --> JKaradakov
  14. ~Melania~ --> tsarachaf
Ψήφοι
4 _fairygirl_
3 JKaradakov
2 tsarachaf
1 Gate4

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top