Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έτσι που το παρέθεσες είναι σα να ψήφισα τον εαυτό μου :lol:

Λοιπόν δεν το δικαιολόγησα στο ποστ με την ψήφο, το δικαιολόγησα σε προηγούμενο λέγοντας ότι ήσουν η επιμονή του Παι και μάλλον ήξερε το ρολο σου. Δηλαδή με ψήφισες επειδή σε ψήφισα; What a logic :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας έχει δώσει ασυλία στην blue_butterfly οπότε δεν μπορείτε να την ψηφίσετε. Όσοι την έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε ούτε τον JKaradakov λόγω κάρτας που έχει χρησιμοποιήσει. Όσοι τον έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
blue_butterfly, carpe_nochtem, elenamusic99 αν δεν ψηφίσετε μέχρι τις 20:00 θα αποχωρήσετε από το παιχνίδι...

Ψηφοφορία για Τρίτη 25/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. elenamusic99
  6. Gate4
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Joaquin --> Akis_Megara
  9. mintin97 --> Nefeli Graf
  10. MissKit --> _fairygirl_
  11. Nefeli Graf --> blue_butterfly
  12. Noisette --> _fairygirl_
  13. soter --> _fairygirl_
  14. tsarachaf
  15. _fairygirl_ --> Akis_Megara
  16. ~Melania~ --> Joaquin
  17. Πατρεύς
Ψήφοι
4 _fairygirl_
2 Akis_Megara
1 Joaquin
1 Nefeli Graf
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2
elenamusic99 #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έτσι που το παρέθεσες είναι σα να ψήφισα τον εαυτό μου :lol:
Λοιπόν δεν το δικαιολόγησα στο ποστ με την ψήφο, το δικαιολόγησα σε προηγούμενο λέγοντας ότι ήσουν η επιμονή του Παι και μάλλον ήξερε το ρολο σου. Δηλαδή με ψήφισες επειδή σε ψήφισα; What a logic :P
Το διόρθωσα ντουντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία με ψήφισες επειδή σε ψήφισα 8) Τι ώριμο! :crazy: Λοιπόν δεν το αιτιολόγησα στο ποστ της ψήφου, το δικαιολόγησα σε προηγούμενο λεγοντας οτι ο Παι είχε εμμονή μαζί σου και ίσως είχε ρωτήσει για εσενα. Φοβερά τα επιχειρήματα σου :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ωραία με ψήφισες επειδή σε ψήφισα 8) Τι ώριμο! :crazy: Λοιπόν δεν το αιτιολόγησα στο ποστ της ψήφου, το δικαιολόγησα σε προηγούμενο λεγοντας οτι ο Παι είχε εμμονή μαζί σου και ίσως είχε ρωτήσει για εσενα. Φοβερά τα επιχειρήματα σου :slourp:
Αν προσπαθείς να με τσεκάρεις για να δεις αν μιλάω με άλλο και μου λέει τι να πω είναι φέιλ αυτό που κάνεις για τον απλούστατο λόγο ότι δεν καθοδηγούμαι (αν θες το πιστεύεις,αν θες όχι).
Όσο λογική είναι η ψήφος μου είναι και η δική σου σε΄μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σωστά. Διότι κάθε μαφιόζος κοιτάει να σώσει τον εαυτούλη. Δολοφονία γιόκ οπότε σου λέει ας φύγει πολίτης.Δεν είχα σκοπό να σου δώσω ψήφο έτσι κι'αλλιώς αλλά η επιμονή της Μελανίας με΄σενα με βγάζει στο εξής συμπέρασμα. Ή ξέρει κάτι λόγω ρόλου ή λόγω κάρτας.
Αυτός που κατάλαβε,κατάλαβε.

Μάλιστα, αυτό που βλέπω είναι ότι παρατάμε τον Καραντάκοβ και προσπαθούμε να κάνουμε την Μελανία να μας σώσει. Great idea :D. Είστε όλοι τόσο evil geniuses στην ομάδα των δολοφόνων ή μόνο εσύ;

Μπορεί να μου εξηγήσει ΕΝΑΣ το λόγο που με ψήφισε;
Βαράτε όλοι μία ψήφο σε΄μενα με βλακώδεις δικαιολογίες ή πολλές φορές πχ εσύ Άκη,χωρίς καθόλου δικαιολόγηση. Δεν προτίθεμαι να πείσω κανέναν για το αντίθετο. Το βράδυ όμως ρίξτε μία τυμβωρυχία για να δείτε ποιος δουλεύει ποιον.
Αλλά τι λέω.. Μέχρι να λήξει το παιχνίδι και να αποκαλυφθούν οι ρόλοι μαφιόζα θα θεωρούμαι από όλους σας.
Keep on trolling yourselves.

Λοιπόν, είναι απλώς γελοίο, το άτομο που σε 147(!!!) ποστ δεν έχει πει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ(!!!!!!) και δεν έχει αιτιολογήσει σοβαρά ούτε μία ψήφο να κατηγορεί άλλους γι'αυτό το πράγμα.
Αλλά, επειδή εγώ είμαι καλός θα αιτιολογήσω για πολλοστή φορά την ψήφο που θα σου δώσω. Έχουμε και λέμε, σε θεωρούσα από την αρχή ύποπτη, γιατί αυτό το χαοτικό στυλ παιχνιδιού που την μπαίνεις στους πάντες, αλλά δεν λες τίποτα είναι πολύ χαρακτηριστικό για μαφιόζο. Επιπλέον, ο ντετέκτιβ σε κατηγορούσε για 5 γύρους συνεχόμενα και είχε στην διάθεσή του 4 μέρες να ρωτήσει για τον ρόλο σου, δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει ρωτήσει για σένα, ειδικά ο συγκεκριμένος.

So my vote goes to.... _fairygirl_

Mην αποκλείετε να ξέρει και τίποτε.

Για τρεις γύρους; Αρχίζουν να μην φτάνουν με τίποτα οι κάρτες :P. Πόσο μάλλον όταν η τελευταία ασυλία είναι για μια παίκτρια που δεν έχει κάνει τίποτα στο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μάλιστα, αυτό που βλέπω είναι ότι παρατάμε τον Καραντάκοβ και προσπαθούμε να κάνουμε την Μελανία να μας σώσει. Great idea :D. Είστε όλοι τόσο evil geniuses στην ομάδα των δολοφόνων ή μόνο εσύ;
Αα μπα.
Οι άλλοι είναι πιο έξυπνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δίνω ψήφο γιατί πρέπει να φύγω.. Και μπάς και γίνει κανά ντέρμπι,αν και δεν το πολύ -βλέπω.

Άκης_Μέγαρα γιατί στο χθεσινό πόστ ήταν δεύτερος στους υπόπτους μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας έχει δώσει ασυλία στην blue_butterfly οπότε δεν μπορείτε να την ψηφίσετε. Όσοι την έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε ούτε τον JKaradakov λόγω κάρτας που έχει χρησιμοποιήσει. Όσοι τον έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
blue_butterfly, carpe_nochtem, elenamusic99 αν δεν ψηφίσετε μέχρι τις 20:00 θα αποχωρήσετε από το παιχνίδι...

Ψηφοφορία για Τρίτη 25/6
  1. aegloswen --> Akis_Megara
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. elenamusic99
  6. Gate4
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Joaquin --> Akis_Megara
  9. mintin97 --> Nefeli Graf
  10. MissKit --> _fairygirl_
  11. Nefeli Graf --> blue_butterfly
  12. Noisette --> _fairygirl_
  13. soter --> _fairygirl_
  14. tsarachaf --> _fairygirl_
  15. _fairygirl_ --> Akis_Megara
  16. ~Melania~ --> Joaquin
  17. Πατρεύς
Ψήφοι
5 _fairygirl_
3 Akis_Megara
1 Joaquin
1 Nefeli Graf
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2
elenamusic99 #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
1)

Είδα λίγο γρήγορα τα μηνύματα των τελευταίων σελίδων και το σημαντικότερο που έχω να συνεισφέρω είναι η εξής σκέψη για τον καραντάκο: Είναι κατά πάσα πιθανότητα αθώος.
Παίζει την κάρτα τόσο νωρίς στην ψηφοφορία και ενώ δεν φαινόταν ότι θα ήταν ο...αγαπημένος των ψηφοφόρων.Με αυτό το τρόπο, τι γίνεται;Ξεκινάνε οι διατυμπανιστές-αθώοι(ξέρετε ποιοι) να τον κατηγορούν ότι "ΝΑΙ, ΜΑ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑΙ, ΟΜΩΣ, ΝΑΙ, ΟΧΙ, ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΡΙΟ" χωρίς να προσπαθούν να σκεφτούν κάτι πιο "στερεό".Γιατί ένας μαφιόζος να ρισκάρει τόσο πολύ τόσο νωρίς μέσα στο γύρο ενώ μάλιστα δεν φαίνεται να υπάρχει ξεκάθαρο κύμα εναντίον και έχει λιγότερες ψήφους από την προπορευόμενη;Περίεργη κίνηση, δεν λέω.Αλλά εμένα δεν με πείθει για κίνηση ενοχής, δηλαδή come on, είναι τόσο προφανές που μοιάζει βλακώδες.
ποια καρτα χρησιμοποιησε ο karadakov? τι λες? ο mintin εριξε καρτα, αρα ολα αυτα που λες πανε για τον mintin? και οχι δεν ξερουμε ποιους λες αν θες πες και σε μας.

edit ασε καταλαβα τι λες. μολις γυρισα παιδια δεν λειτουργω :p
Αν προσπαθείς να με τσεκάρεις για να δεις αν μιλάω με άλλο και μου λέει τι να πω είναι φέιλ αυτό που κάνεις για τον απλούστατο λόγο ότι δεν καθοδηγούμαι (αν θες το πιστεύεις,αν θες όχι).
Όσο λογική είναι η ψήφος μου είναι και η δική σου σε΄μενα.
χαχαχα ο αλλος εντωμεταξυ δεν εχει πει τιποτα εσυ τα λες ολα και καρφωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ποια καρτα χρησιμοποιησε ο karadakov? τι λες? ο mintin εριξε καρτα, αρα ολα αυτα που λες πανε για τον mintin? και οχι δεν ξερουμε ποιους λες αν θες πες και σε μας.

Ο Καραντάκοβ έπαιξε εξαίρεση ψηφοφορίας σε αυτόν τον γύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μία μικρή διόρθωση. Την έπαιξε σχεδόν τελευταία στιγμή. Η εξαίρεση παίζεται μέχρι την ώρα της δολοφονίας.
Την κάρτα της έπαιξα, γιατί ήξερα πως αν όχι πρώτος θα ήμουν τουλάχιστον δεύτερος σε ψήφους. Δεν ξέρω τι θα παιζόταν με κάρτες την τελευταία ώρα όπως και τι θα γινόταν το 5λεπτο της αλλαγής ψήφου. Απο το να βγω και να μου μείνει στο χέρι επέλεξα να την χρεισιμοποιήσω σήμερα. Τώρα το ότι την έπαιξα τελευταία στιγμή τι σημασία έχει. Ας πούμε ότι ήθελα να δω ποιοι θα με ψηφίσουν πρώτοι.

Ίσως δεν ήταν και τόσο αθώα η κίνησή του ;)
Για πες μας ρε Άκη, τι κρύβεται πίσω από την κίνησή μου.

Σωστά. Διότι κάθε μαφιόζος κοιτάει να σώσει τον εαυτούλη. Δολοφονία γιόκ οπότε σου λέει ας φύγει πολίτης.Δεν είχα σκοπό να σου δώσω ψήφο έτσι κι'αλλιώς αλλά η επιμονή της Μελανίας με΄σενα με βγάζει στο εξής συμπέρασμα. Ή ξέρει κάτι λόγω ρόλου ή λόγω κάρτας.
Αυτός που κατάλαβε,κατάλαβε.
Θες και τα λες. Ακόμη και να είμαι μαφιόζος που θες να ξέρω ότι δεν θα γίνει δολοφονία. Ξύπνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ τη Χαρά δεν πρόκειται να την ψηφίσω. Η δική μου ψήφος θα πάει σε Akis_Megara. Ήταν 3ος στη λίστα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική με την οποία ψηφίζει εδώ και 2 γύρους. Τέλος,δε θέλω να ρισκάρω να δώσω την ψήφο μου σε πολίτη λόγω του κακού τρόπου παιξίματος του ντετέκτιβ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Την κάρτα της έπαιξα, γιατί ήξερα πως αν όχι πρώτος θα ήμουν τουλάχιστον δεύτερος σε ψήφους. Δεν ξέρω τι θα παιζόταν με κάρτες την τελευταία ώρα όπως και τι θα γινόταν το 5λεπτο της αλλαγής ψήφου. Απο το να βγω και να μου μείνει στο χέρι επέλεξα να την χρεισιμοποιήσω σήμερα. Τώρα το ότι την έπαιξα τελευταία στιγμή τι σημασία έχει. Ας πούμε ότι ήθελα να δω ποιοι θα με ψηφίσουν πρώτοι.

Για μένα δεν είχε διαφορά είτε την έπαιζες χθες μετά την αποχώρηση της Άλμα ή οποιαδήποτε άλλη στιγμή. Το σχόλιο αυτό πήγαινε για τον Χοακίν που θεώρησε ότι παίχτηκε νωρίς η κάρτα, ενώ στην πραγματικότητα δεν είχες πολλά περιθώρια.

Εγώ τη Χαρά δεν πρόκειται να την ψηφίσω. Η δική μου ψήφος θα πάει σε Akis_Megara. Ήταν 3ος στη λίστα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική με την οποία ψηφίζει εδώ και 2 γύρους. Τέλος,δε θέλω να ρισκάρω να δώσω την ψήφο μου σε πολίτη λόγω του κακού τρόπου παιξίματος του ντετέκτιβ.

Δηλαδή σου φαίνεται πολύ λογικό ο ντετέκτιβ να κατηγορεί ένα άτομο καθ'όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και να μην μπει στον κόπο να ρωτήσει γι'αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ενημερώνω ότι θα πάω θάλασσα και θα είμαι εκτός σπιτιού.
Λογικά θα επιστρέψω με τα τελευταία μου λόγια.
Καλή σας Συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εγώ τη Χαρά δεν πρόκειται να την ψηφίσω. Η δική μου ψήφος θα πάει σε Akis_Megara. Ήταν 3ος στη λίστα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική με την οποία ψηφίζει εδώ και 2 γύρους. Τέλος,δε θέλω να ρισκάρω να δώσω την ψήφο μου σε πολίτη λόγω του κακού τρόπου παιξίματος του ντετέκτιβ.

Γιατί δεν την ψηφίζεις την Χαρά; Είστε στην ίδια ομάδα; (Αμαν με τα ονόματα...χρησιμοποιήστε λίγο τα ψευδώνυμα που έχετε βάλει!Ουφφ)

Η λογική σου δεν υπάρχει...ψηφίζεις ένα άτομο που είναι 3ο στην λίστα σου???? Τα ρίχνεις στον ντετεκτιβ χωρίς σοβαρό επιχείρημα? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι και όσες με ψηφίζετε προφανώς σας ενοχλούν τα λεγόμενά μου. Η Φαίρυ με ψήφισε γιατί δεν ξέρει τι της γίνεται και νευρίασε που την ψήφισα, η aegloswen με ψήφισε επειδή μάλλον συμφώνησα μαζί της ως προς τον Καραντάκοβ, (νομίζω αυτός είναι ο σκοπός, να πείσεις του άλλους πολίτες για κάτι) :confused: Η Gate4 δεν κατάλαβα γιατί με ψήφισε και ούτε θα ασχοληθώ. Μερικοί κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν και μερικοί όντως δεν καταλαβαίνουν γιατί είναι πρόβατα και άγονται από τους άλλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας έχει δώσει ασυλία στην blue_butterfly οπότε δεν μπορείτε να την ψηφίσετε. Όσοι την έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε ούτε τον JKaradakov λόγω κάρτας που έχει χρησιμοποιήσει. Όσοι τον έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
blue_butterfly, carpe_nochtem, elenamusic99 αν δεν ψηφίσετε μέχρι τις 20:00 θα αποχωρήσετε από το παιχνίδι...

Ψηφοφορία για Τρίτη 25/6
  1. aegloswen --> Akis_Megara
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. elenamusic99
  6. Gate4 --> Akis_Megara
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Joaquin --> Akis_Megara
  9. mintin97 --> Nefeli Graf
  10. MissKit --> _fairygirl_
  11. Nefeli Graf --> blue_butterfly
  12. Noisette --> _fairygirl_
  13. soter --> _fairygirl_
  14. tsarachaf --> _fairygirl_
  15. _fairygirl_ --> Akis_Megara
  16. ~Melania~ --> Joaquin
  17. Πατρεύς
Ψήφοι
5 _fairygirl_
4 Akis_Megara
1 Joaquin
1 Nefeli Graf
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2
elenamusic99 #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γεια σας και πάλι από μενα.
Να σας πω ότι η Νεφέλη λόγω προβλημάτων υγείας απέχει σήμερα από το παιχνίδι, καθώς έχει πάει στο νοσοκομείο για εξετάσεις.Μου είπε να ζητήσω εκ μέρους της συγνώμη για την απουσία της.

Περαστικά για αρχή.
Ήθελα να μου πεις έναν σκοπό που θα εξυπηρετούσε να προσπαθήσω να παίξω την κάρτα, αλλά να αποτύχω επίτηδες, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου.

Ευχαριστώ Ακριβέ.
Απλά δεν μπόρεσα να καταλάβω τα κίνητρα σου, και προσπάθησα να δω κάτω από την επιφάνεια. Μου φάνηκε περίεργο για κάποιον σαν εσένα να παίζει τέτοια κάρτα, τέτοια ώρα.

Μάλιστα, μυρίζομαι πανικό και απεγνωσμένες κινήσεις. Αρχίζουμε να πλησιάζουμε πολύ λοιπόν.
Κι εγώ αυτό πιστεύω.

Μία μικρή διόρθωση. Την έπαιξε σχεδόν τελευταία στιγμή. Η εξαίρεση παίζεται μέχρι την ώρα της δολοφονίας.

Κι εγώ δεν το ήξερα αυτό... :redface:
Είδατε λοιπόν που είχα δίκιο ότι προσπαθεί να μας ''ξεφύγει'';

Και μέσα σ'όλα ο αυτοκράτορας μοιράζει παντού ασυλίες. Οκ, πλέον δεν μπορώ να τον καταλάβω με τίποτα. Γιατί αν εξαιρέσουμε τον Πάι το κάνει και με άτομα που δεν κινδυνεύουν. Έχω μπερδευτεί.:confused:

Εγώ δεν μπορώ να ακολουθήσω την λογική του. Ίσως να θέλει να μας πει με τον τρόπο του ότι η Ριρίκα είναι αθώα.

Μελανία συμφωνώ στα περισσότερα από όσα λές.

Τα δυο πράγματα μόνο που με κρατάνε είναι ότι από χθές συμφωνήσατε πάρα πολύ άμεσα και εσύ και ο Άκης με την θεωρία μου..
Περίμενα να πάρει λίγο παραπάνω χρόνο για να πώ την αλήθεια..

Βέβαια από την άλλη τον θεωρούσατε και από την αρχή και εσείς ένοχο,οποτέ ίσως να ήταν μια καλή εξήγηση σε όλα αυτά,ναι...

Το άλλο που με κρατάει είναι η απόλυτη σιγουριά σου για τον Karadakov.
Ενδεχομένως να έχεις παίξει κάρτα,αλλά από την άλλη δεν μπορώ να είμαι και σίγουρη..

Τον έχω από πολύ καιρό τον Ιορδάνη στους υπόπτους μου Έλενα, άρα δεν χρειάζεται να ανησυχείς για αυτό. Όσον αφορά την τελευταία σου πρόταση, μπορείς απλά να στηριχτείς στα επιχειρήματα μου...

Τι να σου πω ρε Άκη, θα στο γράψω με απλά λόγια οπως βγαίνει απ'το μυαλό μου.
Είμαι ο Ιορδάνης και είμαι με τη μαφία στο skype, ενώ κερδίζουμε(δες πόσοι πολλοί πολίτες έχουν φύγει, χάνουμε καθαρά).Και έχω δυο ψήφους.Η φέρι έχει τρεις.

Η Μελανία λέει το εξής: Για να μην κινδυνεύσει ο Ιορδάνης, βάζουν τον Ιορδάνη να παίξει την κάρτα και μετά κάποιος άλλος μαφιόζος(εγώ) θα τον σώσει με το μπλα μπλα.Δηλαδή μας λέει η Μελ, ότι προτιμούν να σώσουν ΣΗΜΕΡΑ ένα παίκτη που κινδυνεύει(τόσο πολύ κινδυνεύει πια;2 ψήφους είχε) και να πάρουν όλα τα φώτα πάνω τους Ιορδάνης και Μάκης αύριο.Για να σώσουν έναν μαφιόζο που κινδυνεύει (Μελανία, εγώ ρεύμα ΔΕΝ είδα, σόρυ κιόλας), ρισκάρουν δυο.
Από την άλλη...η Μελανία χρησιμοποιεί τα εξής λόγια: Πιστεύω ακράδαντα ότι ο Ιορδάνης είναι μαφιόζος.Και γω λέω ότι ξέρει με καρτούλα ότι ο Ιορδάνης έχει κακό ρόλο.Και γω που να το ξέρω ρε Μελανία;Προστασία δεν προσέφερα σε κανέναν.Όποιος πιστεύει ότι εγώ και ο Ιορδάνης, οι φωστήρες της μαφίας αποφασίσαμε να εκτεθούμε και οι δυο τόσο πολλοί για να σώσουμε κάποιον(ιορδάνη) που μπορεί και να μη χρειαζόταν σώσιμο, ε ας το πιστεύει.Εγώ το θεωρώ βλακώδες.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό που λέει η Μελανία: Πιστεύω ακράδαντα.Η Μελανία έπαιξε κάρτα στάνταρ αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς έμαθε για τον Καραντάκο(ναι μαφιόζος, όχι πολίτης->έχουν διαφορά).

Δεν έχω να απαντήσω τίποτα γιατί δεν βρίσκω τίποτα αντάξιο αυτών των επιχειρημάτων. Όταν επανέλθεις πιο λογικός με χαρά να απαντήσω.
Και ναι, πιστεύω ότι καρφώνεσαι επίτηδες, και χρησιμοποιείς και αυτό το επιχείρημα για να δείξεις και καλά πόσο επιπόλαια σκεφτόμαστε. Τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top