Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,876 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ λέω να αφήσουμε τα περί θρησκείας, γιατί είμαστε κάποιοι που πιστεύουμε εδώ μέσα και κάποιοι που όχι, οπότε δεν θα οδηγηθούμε πουθενά :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά.

Για αυτόν τον γύρο θα ήθελα να στηριχτώ στα λεγόμενα του φρίκ για να πώ την αλήθεια..
Αφήνω το ενδεχώμενο να έκανε αρκετά λάθη,
αλλά και πάλι το γεγονός ότι βγήκε ντετέκτιβ δεν μπορώ να το παραβλέψω προσωπικά.

Καθώς δεν είμαι σίγουρη ακόμα για την ενοχή της Μελανίας και αφήνω ένα μεγαάλο ερωτηματικό για την φέρυ,
την οποία δεν ψηφίζω ακόμα λόγω του τρόπου που μπήκε και έπαιξε από την αρχή του παιχνιδιού,
θα στραφώ στους άλλους 2 που θεώρησε υπόπτους στο πόστ που μας παρέθεσε.

Ο ένας ήταν ο Akhs_Megara και ο άλλος ο JKaradakov.
Στο τέλος ανέφερε και την Ριρίκα και την Misskit,
αλλά για μένα η πρώτη είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό πολίτης.

Σχετικά με τον Άκη Μέγαρα αν και σκεφτόμουν από χθες να τον ψηφίσω λόγω της επιμονής του στον φρίκ,
μιας και είχε πάθει μια ψύχωση μαζί του -ενεργοποίησε και τις 2 του κάρτες για να τον πετάξει έξω -,
μετά είδα ότι μόλις αποκαλύφθηκε το τι ήταν το γύρισε και ψήφισε αμέσως Μελανία.
Δηλώνει βέβαια ότι δεν την θεωρεί ολότελα ένοχη..
Με αυτές τις κινήσεις του για μένα έχει εκτεθεί κάπως παραπάνω από το κανονικό για να είναι μαφιόζος.
Ωστόσο δεν αποκλείω με τίποτα το να τον ψηφίσω σχετικά άμεσα.

Αλλά για τώρα η ψήφος μου θα πάει στον JKaradakov.
Ο τύπος παίζει ωραία. Διακριτικός,δεν έχει μπλέξει τρελά σε καμία διαμάχη ή κύμα.
Πραγματικά το ονομά του -πλην τους πρώτου γύρου- ακούγεται απειροελάχιστα,
παρά το γεγονός ότι δεν θεωρείται ούτε αυτός από τους παίκτες που μιλάνε υπερβολικά πολύ..
Ήταν από αυτούς που ψήφισε τον φρίκ 2 φορές,
μάλιστα κοιτώντας το θέμα χθές [που το ξαναέψαχνα από την αρχή λίγο],
ήταν από τους πρώτους που έπαθαν πλάκα με την παρατηρητικότητα του jj για τους τόνους. :P
Επίσης -ενώ σπάνια κάποιος μπαίνει στη διαδικασία να σχολιάσει προκύρηξη δολοφόνων-,
άμα προσέξετε ήταν ο πρώτος και μοναδικός που σχολίασε για το σκυλί της Γερμανίδας..
Οκ αυτό μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα..
Αλλά ήταν κάτι που κανείς δεν είχε κάτσει να σχολιάσει μέχρι πριν, ούτε να το αναφέρει στο ελάχιστο.
Κουλό,το ξέρω. Κουλό που είχε και τέτοιο πράγμα η προκύρηξη.
Κι αυτός είπε ότι δεν θα κάτσει να βγάλει συμπεράσμα από αυτό,αλλά το ανέφερε όπως και να έχει. :P

Δεν ξέρω αν όλα αυτά σας φαίνονται σημαντικά -ίσως να μην σας φαίνονται και καθόλου-,
αλλά από τον πρώτο γύρο παρά το γεγονός ότι είχαν πέσει πολλά βλέμματα πάνω του λόγω της άκυρης διπλής ψήφου του mintin,μετά απλώς χάθηκε από το προσκήνιο.
Κάτι που θέλω να πιστεύω πως δεν θα γινόταν για κάποιον αθώο.
Για παράδειγμα ο φρίκ επί 3 γύρους σερνόταν για το αν θα μείνει ή όχι μέσα,δεν πιστεύω ότι είναι και τόσο τυχαίο.
Επιπλέον φτάνω στο πιο σημαντικό κομμάτι της ψήφου μου και αυτό είναι το σενάριο που είχε ακουστεί εξ'αρχής..
Για μένα το γεγονός ότι δεν έχουν σκοτώσει ακόμα τον mintin,ίσως στηρίζεται στο ότι ξέρουν ότι είναι ΑΜ,
μιας και προδόθηκε εξ'αρχής -λόγω απειρίας πιστεύω- ψηφίζοντας με 2 ψήφους τον Καραντακόβ..
Αυτό το σενάριο γίνεται όλο και πιο πιθανό στο μυαλό μου σύμφωνα με τον τρόπο που εξελίχθηκε το παιχνίδι.

Επίσης ο μιντίν ξαφνικά μάλλον κατάλαβε και αυτός πως πρέπει να παίξει για να μην καρφώνεται στο παιχνίδι ίσως,
για αυτό και δεν του ξαναέριξε ψήφο ποτέ.

Δεν ξέρω,υποθέσεις κάνω,
ίσως βγούν άλλα πράγματα στη φόρα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά αυτό το σενάριο παίζει στο μυαλό μου εξ'αρχής.

Σχετικά με την ασυλία του αυτοκράτορα στον Ακριβό με κάνει να εμπιστευτώ ότι προς στιγμήν είναι αθώος,
καθώς μάλλον ο αυτοκράτος έχει μια επιπλέον αντίληψη για το τι παίζει στο γκέιμ,σε σχέση με όλους εμάς τους ταπεινούς. :P

Η κίνηση της Άλμα με την τυμβωρυχία ενδεχωμένως να είναι κάτι παραπάνω τελικά και όχι τόσο αθώα.
Θα δω τι θα γίνει στη διάρκεια του σημερινού γύρου και αν αλλάξω την ψήφο μου κάποια στιγμή,
η ψήφος μου μάλλον θα πάει σε αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι γιορτάζουμε σήμερα...:confused:

Σόρρυ για το οφφ, συνεχίστε.
Δεν θα το σχολιάσω γιατί θα φανώ κακιά :angel: (την γιορτή εννοώ:P)

Μαλακίες δηλαδή - με το συμπάθειο...

Ναι ναι ναι έτσι όπως τα λες :P

Συγγνώμη για την αργοπορία μου :P.
Ας ψηφίσω γιατί δεν ξέρω πόσο θα καθίσω.Αύριο ενημερώνω λόγω νοσοκομείου δεν θα μπω για πολύ :P.Θα γυρίσω μάλλον στο τέλος της ψηφοφορίας της αυριανής οπότε συγχωρέστε την απουσία μου :redface:.

Λοιπόν είναι για εμένα που προσπαθώ συνεχώς να είμαι στο παιχνίδι και να μιλάω και να διαβάζω να έρχονται κάποιοι να λένε διάφορα λίγα όμως και χωρίς ουσία :P(καλά όχι ότι και εγώ λέω πράγματα με ουσία αλλά τουλάχιστον έχω αυτογνωσία :hehe: ) ας μην τα σχολιάσω και να ξανασωπαίνουν:P.
Οπότε εκτός του ότι από την αρχή η συμπεριφορά του δεν ήταν στα δικά μου μάτια η καλύτερη αλλά και επειδή γράφει διάφορα ενοχοποιώντας όλους μας σχεδόν στα μάτια του :lol: η ψήφος μου πάει στον Mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara --> ~Melania~
  3. Alma Libre --> Nefeli Graf
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. elenamusic99
  7. Gate4
  8. JKaradakov
  9. Joaquin
  10. johnietraf
  11. mintin97
  12. MissKit --> _fairygirl_
  13. Nefeli Graf --> mintin97
  14. Noisette --> Akis_Megara
  15. Psycho(Βασίλης)
  16. soter --> _fairygirl_
  17. tsarachaf
  18. _fairygirl_
  19. ~Melania~ --> Alma Libre
  20. Πατρεύς --> Alma Libre
Ψήφοι
2 Alma Libre
2 _fairygirl_
1 Akis_Megara
1 JKaradakov
1 mintin97
1 Nefeli Graf
1 ~Melania~

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]
Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αλλά για τώρα η ψήφος μου θα πάει στον JKaradakov.
Ο τύπος παίζει ωραία. Διακριτικός,δεν έχει μπλέξει τρελά σε καμία διαμάχη ή κύμα.
Πραγματικά το ονομά του -πλην τους πρώτου γύρου- ακούγεται απειροελάχιστα,
παρά το γεγονός ότι δεν θεωρείται ούτε αυτός από τους παίκτες που μιλάνε υπερβολικά πολύ..
Ήταν από αυτούς που ψήφισε τον φρίκ 2 φορές,
μάλιστα κοιτώντας το θέμα χθές [που το ξαναέψαχνα από την αρχή λίγο],
ήταν από τους πρώτους που έπαθαν πλάκα με την παρατηρητικότητα του jj για τους τόνους. :P
Επίσης -ενώ σπάνια κάποιος μπαίνει στη διαδικασία να σχολιάσει προκύρηξη δολοφόνων-,
άμα προσέξετε ήταν ο πρώτος και μοναδικός που σχολίασε για το σκυλί της Γερμανίδας..
Οκ αυτό μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα..
Αλλά ήταν κάτι που κανείς δεν είχε κάτσει να σχολιάσει μέχρι πριν, ούτε να το αναφέρει στο ελάχιστο.
Κουλό,το ξέρω. Κουλό που είχε και τέτοιο πράγμα η προκύρηξη.
Κι αυτός είπε ότι δεν θα κάτσει να βγάλει συμπεράσμα από αυτό,αλλά το ανέφερε όπως και να έχει. :P

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι παραείναι ο ουδέτερος ο Καραντάφκος,τον έχω στην λίστα μου, αλλά γενικά είναι μετριοπαθής σε όλη του τη στάση, δεν ξέρω αν αυτό είναι για καλό ή για κακό.

Δεν ξέρω αν όλα αυτά σας φαίνονται σημαντικά -ίσως να μην σας φαίνονται και καθόλου-,
αλλά από τον πρώτο γύρο παρά το γεγονός ότι είχαν πέσει πολλά βλέμματα πάνω του λόγω της άκυρης διπλής ψήφου του mintin,μετά απλώς χάθηκε από το προσκήνιο.
Κάτι που θέλω να πιστεύω πως δεν θα γινόταν για κάποιον αθώο.
Για παράδειγμα ο φρίκ επί 3 γύρους σερνόταν για το αν θα μείνει ή όχι μέσα,δεν πιστεύω ότι είναι και τόσο τυχαίο.
Επιπλέον φτάνω στο πιο σημαντικό κομμάτι της ψήφου μου και αυτό είναι το σενάριο που είχε ακουστεί εξ'αρχής..
Για μένα το γεγονός ότι δεν έχουν σκοτώσει ακόμα τον mintin,ίσως στηρίζεται στο ότι ξέρουν ότι είναι ΑΜ,
μιας και προδόθηκε εξ'αρχής -λόγω απειρίας πιστεύω- ψηφίζοντας με 2 ψήφους τον Καραντακόβ..
Αυτό το σενάριο γίνεται όλο και πιο πιθανό στο μυαλό μου σύμφωνα με τον τρόπο που εξελίχθηκε το παιχνίδι.

Επίσης ο μιντίν ξαφνικά μάλλον κατάλαβε και αυτός πως πρέπει να παίξει για να μην καρφώνεται στο παιχνίδι ίσως,
για αυτό και δεν του ξαναέριξε ψήφο ποτέ.

Δεν ξέρω,υποθέσεις κάνω,
ίσως βγούν άλλα πράγματα στη φόρα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά αυτό το σενάριο παίζει στο μυαλό μου εξ'αρχής.

Προχωράω με την σειρά μου σε ένα άλλο τραβηγμένο σενάριο.
Βασισμένη σε αυτό το ποστ μου και στο δικό σου Έλενα, μια θεωρία που περιλαμβάνει Καραντάκοβ και μιντιν!!!

Ο μιντιν είναι ο ΑΜ, για'αυτό και αποκαλεί εμένα πληροφοριοδότη! Αλλιώς θα έλεγε και τις 2 περιπτώσεις στο δικό του ποστ. Πιθανότατα λοιπόν να έχουμε τον ΑΜ εδώ που ξέρει τον Μαφιόζο, και γι'αυτό δεν τον δολοφονούν, γιατί θα πεθάνει μαζί και ο μαφιόζος.

Έχω καεί, ή στέκει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όντως ο Καραντάκοβ παίζει να είναι μαφιόζος σύμφωνα με τα παραπάνω σενάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,876 μηνύματα.
Να βγω άλλη μία οφ τόπικ για να αφιερώσω ένα τραγούδι στο μεγάλο μου έρωτα, το Δημήτρη; :redface:



Ξέρει αυτός. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλησπέρα σαααας! :)

Έχουν γίνει Σόδομα και Γόμορρα από ότι βλέπω...Βγήκε και ο Pie, πανάθεμα σας! Ολόκληρος Ντετεκτιβ ρε παιδιά! Από την μία η τυμβωρυχία που παίχτηκε καλά έκανε και παίχτηκε , για να μάθουμε τι ήταν ο Pie αλλά από την άλλη...τον ξαποστειλε.

Μετά από διάβασμα 30 σελίδων, οι top suspects μου παραμένουν να είναι η _fairygirl_, η Μελάνια, η Nefeli Graf αλλά με τρεις ακόμα προσθήκες...την blue butterfly, την Alma Libre και τον Aki_megara.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω την blue butterfly και την Joaquin για ποιους λόγους με ψήφισαν την Παρασκευή... :) Θα περιμένω σοβαρά επιχειρήματα.

Προς το παρόν η ψήφος μου, πάει στον Akis_megara
Νουαζετ, μας καλησπερίζεις, κατηγορείς όσους έδιωξαν τον παι και αναθεματίζεις.Έπειτα γράφεις μια λίστα από 6 ονόματα χωρίς κάποιο λόγο για οποιονδήποτε από τους 6 και τέλος ζητάς τον λόγο(που σου έχει παρατεθεί όταν ψηφίστηκες, από μένα) για τις ψήφους που πήρες.Δεν βλέπω καμία συνεισφορά, σόρυ.Άμα περιμένεις να σου ξαναγράψω για ποιο λόγο σε ψήφισα, να συνοδεύεις τις κατηγορίες σου προς τον οποιονδήποτε με δικαιολόγηση.

1)Ποια θα ήταν η καλύτερη κάλυψη για έναν μαφιόζο. Να ταχθεί με το μέρος ενός πολίτη ο οποίος κατηγορείτε από τους υπόλοιπους πολίτες έτσι ώστε μετά την αθώωση του πολίτη να αθωωθούν άμεσα και αυτός/αυτοί. Επομένως για εμένα αυτήν την στιγμή είναι ακόμα πιο ύποπτη αυτοί που ήταν με το μέρος του Piemaker.


2)Θα ψήφιζα αλλά μετά την κίνηση του Αυτοκράτορα δεν ξέρω ποιον να ψηφίζω μιας και έσωσε τον υποψήφιό μου.
Καλό σενάριο αλλά σύγκρινε τις προτάσεις 1 και 2 και δες την αντίφαση.Όποιος θέλει να αναλύσει το θέμα Φρικ, για μένα πρέπει να δει τις ψήφους αλλά όχι μόνο τις τελικές κατατάξεις...πρέπει να δει πότε έπεσε η τάδε ψήφος, ποια ήταν η κατάσταση εκείνη τη στιγμή και τα λοιπά.

Ναι! :D Δολοφονία γιοκ!

Και ΝΑΙ, δεν έχουμε δολοφονία!!!:clapup:
Αν έχω στο μυαλό μου ένα υποπτόμετρο υψηλής ποιότητας, κάτι τέτοια από δω και πέρα θα το ρυθμίσω να τα προσμετρά.:P

Από κει και πέρα: περιμένω όπως έκανε η φέρι και οι υπόλοιποι οι οποίοι κατηγορούνται και πέρνουν ψήφους να σχολιάζουν.
Επίσης, για την κίνηση του αυτοκράτορα: δεν καταλαβαίνω γιατί παίχτηκε έτσι ξαφνικά, δηλαδή πάλι τόσο σίγουρος είναι;Εγώ θα ήθελα να δω τσαρα να παίζει με λίγη πίεση παραπάνω, τέλος πάντων.
Θα ψήφιζα πάλι τη Νουαζέτα, αλλά η κοπέλα δεν βγάζει άχνα και δεν φαίνεται και κανένας διατεθιμένος να την ζορίσει λίγο, οπότε θα ρίξω ψήφο στον φίλο μου τον ΑΚΗ_ΜΕΓΑΡΑ γιατί δεν μου κάθεται καλά αυτό που κάνει, γενικά στο παιχνίδι.Κάνει αυτό που έκανε και κάνει και η φέρι σε αυτό το παιχνίδι και πραγματικά δεν ξέρω αν είναι λογικό ή είναι πονηριά.Και τι κάνουν;Κατηγορούν πολύ κόσμο, και οκ για την φέρι θυμάμαι ότι τα ίδια έκανε και στο προηγούμενο, ο δε Άκης σε αυτό το γύρο έχει κάνει στροφή 180 μοιρών και πλέον κατηγορεί αυτούς με τους οποίου συστρατευόταν(με τη Μελανία δεν υπήρχε ταύτιση ιδεών για 4 γύρους; ).Πλέον, η Μελανία is put to the test μαζί με άλλα άτομα και ο Άκης τραβάει χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νουαζετ, μας καλησπερίζεις, κατηγορείς όσους έδιωξαν τον παι και αναθεματίζεις.Έπειτα γράφεις μια λίστα από 6 ονόματα χωρίς κάποιο λόγο για οποιονδήποτε από τους 6 και τέλος ζητάς τον λόγο(που σου έχει παρατεθεί όταν ψηφίστηκες, από μένα) για τις ψήφους που πήρες.Δεν βλέπω καμία συνεισφορά, σόρυ.Άμα περιμένεις να σου ξαναγράψω για ποιο λόγο σε ψήφισα, να συνοδεύεις τις κατηγορίες σου προς τον οποιονδήποτε με δικαιολόγηση.


Καλό σενάριο αλλά σύγκρινε τις προτάσεις 1 και 2 και δες την αντίφαση.Όποιος θέλει να αναλύσει το θέμα Φρικ, για μένα πρέπει να δει τις ψήφους αλλά όχι μόνο τις τελικές κατατάξεις...πρέπει να δει πότε έπεσε η τάδε ψήφος, ποια ήταν η κατάσταση εκείνη τη στιγμή και τα λοιπά.




Αν έχω στο μυαλό μου ένα υποπτόμετρο υψηλής ποιότητας, κάτι τέτοια από δω και πέρα θα το ρυθμίσω να τα προσμετρά.:P

Από κει και πέρα: περιμένω όπως έκανε η φέρι και οι υπόλοιποι οι οποίοι κατηγορούνται και πέρνουν ψήφους να σχολιάζουν.
Επίσης, για την κίνηση του αυτοκράτορα: δεν καταλαβαίνω γιατί παίχτηκε έτσι ξαφνικά, δηλαδή πάλι τόσο σίγουρος είναι;Εγώ θα ήθελα να δω τσαρα να παίζει με λίγη πίεση παραπάνω, τέλος πάντων.
Θα ψήφιζα πάλι τη Νουαζέτα, αλλά η κοπέλα δεν βγάζει άχνα και δεν φαίνεται και κανένας διατεθιμένος να την ζορίσει λίγο, οπότε θα ρίξω ψήφο στον φίλο μου τον ΑΚΗ_ΜΕΓΑΡΑ γιατί δεν μου κάθεται καλά αυτό που κάνει, γενικά στο παιχνίδι.Κάνει αυτό που έκανε και κάνει και η φέρι σε αυτό το παιχνίδι και πραγματικά δεν ξέρω αν είναι λογικό ή είναι πονηριά.Και τι κάνουν;Κατηγορούν πολύ κόσμο, και οκ για την φέρι θυμάμαι ότι τα ίδια έκανε και στο προηγούμενο, ο δε Άκης σε αυτό το γύρο έχει κάνει στροφή 180 μοιρών και πλέον κατηγορεί αυτούς με τους οποίου συστρατευόταν(με τη Μελανία δεν υπήρχε ταύτιση ιδεών για 4 γύρους; ).Πλέον, η Μελανία is put to the test μαζί με άλλα άτομα και ο Άκης τραβάει χέρι.

Δε λέω ρε Μάκη τα περισσότερα σωστά τα λες αλλά με εμένα δεν έπεσες μέσα. Εγώ όσο ήταν μέσα ο Φρικ τον κατηγορούσα συνεχώς γιατί πίστευα πως ήταν ένοχος, αλλά με τη λογική οτι όσοι τον υποστήριζαν είναι αθώοι με κάνει να στραφώ σε άλλα άτομα υπεράνω πάσης υποψίας. Το πιθανότερο είναι να αλλάξω την ψήφο μου στον Καραντάκοβ. Επίσης ποτε κατηγόρησα πολλά άτομα; Εγώ εδώ και τόσους γύρους ήμουν αμετακίνητος ως προς την ενοχή του Παι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Δεν θα το σχολιάσω γιατί θα φανώ κακιά :angel: (την γιορτή εννοώ:P)



Ναι ναι ναι έτσι όπως τα λες :P

Συγγνώμη για την αργοπορία μου :P.
Ας ψηφίσω γιατί δεν ξέρω πόσο θα καθίσω.Αύριο ενημερώνω λόγω νοσοκομείου δεν θα μπω για πολύ :P.Θα γυρίσω μάλλον στο τέλος της ψηφοφορίας της αυριανής οπότε συγχωρέστε την απουσία μου :redface:.

Λοιπόν είναι για εμένα που προσπαθώ συνεχώς να είμαι στο παιχνίδι και να μιλάω και να διαβάζω να έρχονται κάποιοι να λένε διάφορα λίγα όμως και χωρίς ουσία :P(καλά όχι ότι και εγώ λέω πράγματα με ουσία αλλά τουλάχιστον έχω αυτογνωσία :hehe: ) ας μην τα σχολιάσω και να ξανασωπαίνουν:P.
Οπότε εκτός του ότι από την αρχή η συμπεριφορά του δεν ήταν στα δικά μου μάτια η καλύτερη αλλά και επειδή γράφει διάφορα ενοχοποιώντας όλους μας σχεδόν στα μάτια του :lol: η ψήφος μου πάει στον Mintin97

Πότε σας ενοχοποιησα όλους; Με αυτό το σκεπτικό, η Μελανία είναι εξίσου ένοχη μ' εμένα γιατί κατηγόρησε πολλά άτομα στο ποστ #1539 (βρείτε το). Αυτήν όμως δεν την ανέφερες στο ποστ σου. Γιατί; Μήπως επειδή είστε στην ίδια ομάδα;
Πιστεύω ότι η Μελανία έχει καλό ρόλο, αλλά τώρα ενισχύεις τις υποψίες που είχα από τις προηγούμενες μέρες.
Γι' αυτό ψηφίζω nefeli graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,876 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara --> ~Melania~
  3. Alma Libre --> Nefeli Graf
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. elenamusic99
  7. Gate4
  8. JKaradakov
  9. Joaquin --> Akis_Megara
  10. johnietraf
  11. mintin97 --> Nefeli Graf
  12. MissKit --> _fairygirl_
  13. Nefeli Graf --> mintin97
  14. Noisette --> Akis_Megara
  15. Psycho(Βασίλης)
  16. soter --> _fairygirl_
  17. tsarachaf
  18. _fairygirl_
  19. ~Melania~ --> Alma Libre
  20. Πατρεύς --> Alma Libre
Ψήφοι
2 Akis_Megara
2 Alma Libre

2 Nefeli Graf
2 _fairygirl_
1 JKaradakov

1 mintin97
1 ~Melania~

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]
Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Πότε σας ενοχοποιησα όλους; Με αυτό το σκεπτικό, η Μελανία είναι εξίσου ένοχη μ' εμένα γιατί κατηγόρησε πολλά άτομα στο ποστ #1539 (βρείτε το). Αυτήν όμως δεν την ανέφερες στο ποστ σου. Γιατί; Μήπως επειδή είστε στην ίδια ομάδα;
Πιστεύω ότι η Μελανία έχει καλό ρόλο, αλλά τώρα ενισχύεις τις υποψίες που είχα από τις προηγούμενες μέρες.
Γι' αυτό ψηφίζω nefeli graf

Αυτό ακριβώς εννοούσα με τον τρόπο σου ενοχοποιείς τους περισσότερους που μιλάνε αυτό εννοώ.Συγγνώμη αν σε έκανα να καταλάβεις λάθος.
Η Μελανία μιλάει καλό μου πολύ περισσότερο από εσένα δεν την αθώωσα,στα μάτια μου κανείς δεν είναι ακόμα αθώος όσο είναι ακόμα μέσα στο παιχνίδι.Εντάξει;
Όλο σενάρια κάνεις δεν είναι καλό αυτό καλό μου θα μπερδευτείς :lol:
Ψήφος εκδίκησης θα έλεγα είναι αυτή:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Προχωράω με την σειρά μου σε ένα άλλο τραβηγμένο σενάριο.
Βασισμένη σε αυτό το ποστ μου και στο δικό σου Έλενα, μια θεωρία που περιλαμβάνει Καραντάκοβ και μιντιν!!!

Ο μιντιν είναι ο ΑΜ, για'αυτό και αποκαλεί εμένα πληροφοριοδότη! Αλλιώς θα έλεγε και τις 2 περιπτώσεις στο δικό του ποστ. Πιθανότατα λοιπόν να έχουμε τον ΑΜ εδώ που ξέρει τον Μαφιόζο, και γι'αυτό δεν τον δολοφονούν, γιατί θα πεθάνει μαζί και ο μαφιόζος.

Έχω καεί, ή στέκει; :hmm:

Επανέρχομαι στο ίδιο μου το ποστ, να πω ότι ναι έχω δίκιο :P.
Το ξανασκέφτηκα και είναι ολοφάνερο. Ο Ιορδάνης είναι μαφιόζος.

Τώρα επειδή είμαι πεπεισμένη για την ενοχή της Άλμα, δεν ξέρω ποιον από τους 2 να πρωτοψηφίσω. :P Ιορδάνη έπεσες στην ίδια σου την παγίδα!!

Edit: Κι άμα σκεφτείτε ότι ισχύει το αντίθετο, σκεφτείτε ότι ο Μιντιν τον κατηγόρησε πρώτο γύρο κιόλας, πριν προλάβει δηλαδή ο φανερός μαφιόζος να μάθει ποιος είναι ο ΑΜ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αλλά για τώρα η ψήφος μου θα πάει στον JKaradakov.
Ο τύπος παίζει ωραία. Διακριτικός,δεν έχει μπλέξει τρελά σε καμία διαμάχη ή κύμα.
Πραγματικά το ονομά του -πλην τους πρώτου γύρου- ακούγεται απειροελάχιστα,
παρά το γεγονός ότι δεν θεωρείται ούτε αυτός από τους παίκτες που μιλάνε υπερβολικά πολύ..
Ήταν από αυτούς που ψήφισε τον φρίκ 2 φορές,
μάλιστα κοιτώντας το θέμα χθές [που το ξαναέψαχνα από την αρχή λίγο],
ήταν από τους πρώτους που έπαθαν πλάκα με την παρατηρητικότητα του jj για τους τόνους. :P
Επίσης -ενώ σπάνια κάποιος μπαίνει στη διαδικασία να σχολιάσει προκύρηξη δολοφόνων-,
άμα προσέξετε ήταν ο πρώτος και μοναδικός που σχολίασε για το σκυλί της Γερμανίδας..
Οκ αυτό μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα..
Αλλά ήταν κάτι που κανείς δεν είχε κάτσει να σχολιάσει μέχρι πριν, ούτε να το αναφέρει στο ελάχιστο.
Κουλό,το ξέρω. Κουλό που είχε και τέτοιο πράγμα η προκύρηξη.
Κι αυτός είπε ότι δεν θα κάτσει να βγάλει συμπεράσμα από αυτό,αλλά το ανέφερε όπως και να έχει. :P
1. Για να λέμε τα σύκα σύκα τον Piemaker πρέπει να τον ψήφισα 4 φορές.
2. Η Έλενα με την μουσική το παρατήρησε πρώτη αυτό με το σκύλο της Γερμανίδας.
3. Ήμουν από τους πρώτους γιατί ήμουν από τους πρώτους που το διάβασε. Απλή σύμπτωση.
4. Σχετικά με τον mintin97 που λες μετά, θα ήθελα στο τέλος να μας πει τι έπαιξε και με ψήφισε την πρώτη μέρα, γιατί πραγματικά δεν έχω ιδέα.

Εγώ θα κρατήσω την θεωρία μου είπα στο προηγούμενο ποστ. Η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα τι εννοούσε ο Χοακίν με την αντίφαση αλλά οκ. Επειδή πιστεύω πως θα ήταν κάπως υπερβολικό να κρυφτούν, σύμφωνα με την θεωρία μου, πίσω απο τον Πιε περισσότεροι από έναν μαφιόζο. Δεν θα ψηφίσω κάποιον άλλον απο τους υποστηρικτές του.

Η ψήφος μου γι'αυτόν τον γύρο θα πάει στην elenamusic99 λόγο του περίεργου τρόπου παιξίματος της αλλά και αυτού του ποστ της:
είναι φανερό πως είναι στην μαφία!!!
Το οποίο πιθανότατα αναφέρετε στον Γιάννη και ποτέ δεν έδωσε μία δικαιολογία για ποιον λόγο τον θεωρούσε στην μαφία.

Και να ξαναπώ κάτι. Θα ψήφιζε ένας μαφιόζος 4 φορές το ίδιο αθώο άτομο με αποτέλεσμα να στοχοποιηθεί; Food for thought!

Το ξανασκέφτηκα και είναι ολοφάνερο. Ο Ιορδάνης είναι μαφιόζος.
Πια ήταν η ίδια μου η παγίδα; Και εξήγα λίγο το ολοφάνερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,876 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara --> ~Melania~
  3. Alma Libre --> Nefeli Graf
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. elenamusic99
  7. Gate4
  8. JKaradakov --> elenamusic99
  9. Joaquin --> Akis_Megara
  10. johnietraf
  11. mintin97 --> Nefeli Graf
  12. MissKit --> _fairygirl_
  13. Nefeli Graf --> mintin97
  14. Noisette --> Akis_Megara
  15. Psycho(Βασίλης)
  16. soter --> _fairygirl_
  17. tsarachaf
  18. _fairygirl_
  19. ~Melania~ --> Alma Libre
  20. Πατρεύς --> Alma Libre
Ψήφοι
2 Akis_Megara
2 Alma Libre

2 Nefeli Graf
2 _fairygirl_
1 elenamusic
1 JKaradakov

1 mintin97
1 ~Melania~

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]
Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Πια ήταν η ίδια μου η παγίδα; Και εξήγα λίγο το ολοφάνερο.

Θα σου απαντήσω στα γρήγορα, γιατί πρέπει να βγω.
Εσύ ήθελες να μας πείσεις ότι κάτι δεν πάει καλά με τον Μιντιν, και φυσικά δεν πάει κάτι καλά για σενα, αφού σε ξέρει. :) Μόλις ξεχάστηκε το θέμα σε βόλεψε άπειρα, και ο Μιντιν ''λούφαξε'' γιατί φοβόταν ότι τον καταλάβατε. Προφανώς και δεν τον σκοτώνετε γιατί θα πάρει μαζί του τον Μαφιόζο που τον σκοτώνει- πρέπει να βγει από την ψηφοφορία για να μην υπάρξει πλήγμα.
Έχω ξαναπεί ότι είμαι σίγουρη για την ενοχή κάποιου- και δεν είχα αποδεικτικά στοιχεία. Αυτή τη φορά δεν το λένε όμως μόνο τα γεγονότα...

Ελπίζω να καταλάβετε τι εννοώ :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω στα γρήγορα, γιατί πρέπει να βγω.
Εσύ ήθελες να μας πείσεις ότι κάτι δεν πάει καλά με τον Μιντιν, και φυσικά δεν πάει κάτι καλά για σενα, αφού σε ξέρει. :) Μόλις ξεχάστηκε το θέμα σε βόλεψε άπειρα, και ο Μιντιν ''λούφαξε'' γιατί φοβόταν ότι τον καταλάβατε. Προφανώς και δεν τον σκοτώνετε γιατί θα πάρει μαζί του τον Μαφιόζο που τον σκοτώνει- πρέπει να βγει από την ψηφοφορία για να μην υπάρξει πλήγμα.
Έχω ξαναπεί ότι είμαι σίγουρη για την ενοχή κάποιου- και δεν είχα αποδεικτικά στοιχεία. Αυτή τη φορά δεν το λένε όμως μόνο τα γεγονότα...

Ελπίζω να καταλάβετε τι εννοώ :).

Έστω ότι είμαι μαφιόζος.
Εσύ είσαι πεπεισμένη ότι ο μιντιν είναι ο ΑΜ. Γιατί; Επειδή σε λέει εσένα ή κάποιον άλλον, δεν θυμάμαι, Πληροφοριοδότη. Και αν είναι έτσι τα πράγματα γιατί να τον αφήσουμε και να μην προσπαθήσουμε να τον βγάλουμε τόσες μέρες. Κάτι δεν μου κολλάει στο σενάριό σου.
Επίσης ο τύπος απο τότε δεν με έχει αναφέρει. Αν ήταν ο ΑΜ δεν έχει κάτι να φοβηθεί. Γιατί δεν με κατηγορεί ανοιχτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Kαι πού το ξέρω εγώ πως δε θα΄κανε σε περίπτωση ισοψηφίας αργότερα τα δικά του ο δήμαρχος.:whistle:

Ναι, αλλά γι'αυτό έχουμε τον Δήμαρχο, για να κάνει τα δικά του :P.

Όσο και να έψαξα την πόλη, πτώμα δε βρήκα.
Συνεχίζετε όπως είστε...

Χμμμ, δεύτερη αστοχία των δολοφόνων. Ενδιαφέρον.

Πες μου ποιους θέλεις να αιτιολογήσω. :)

Αν εξαιρέσεις τον Χάρη και τις δύο που δεν μιλάνε, όπως και τον Καραντάκοβ που ανέφερες πριν λίγο και ήταν αρκετά ξεκάθαρο, για τους υπόλοιπους.

Θα μπορούσα να είμαι ο Αντίπαλος Μαφιόζος, γιατί ανέφερες μόνο την μια περίπτωση; :P Επειδή μόνο στην μια γίνεται κάρφωμα;

Ρε Μελανία, ρε Μελανία. Και πληροφοριοδότης να ήσουν, γιατί να σε καρφώσουν;; Ήδη κινδυνεύεις.

Έκανε τυμβωρυχία και έδιωξε τον ντετέκτιβ. Θέλεις και άλλο;

Εγώ θέλω. Γιατί αυτή η τυμβωρυχία βοήθησε πραγματικά. Ο φρικ ήταν καμένο χαρτί, κανείς δεν θα του έπαιζε νεκροφάνεια κι ακόμη κι αν το ρίσκαρε κάποιος δεν θα τον έπαιρναν στα σοβαρά. Οπότε αυτή η τυμβωρυχία ήταν πολύ χρήσιμη για να μας κάνει να καταλάβουμε πόσο λάθος κάναμε ως τώρα.
Αν θέλετε να κατηγορήσετε την Άλμα, να το κάνετε. Αλλά όχι γι'αυτό ρε παιδιά. Αυτό ήταν καλό και σωστό.

Αλλά για τώρα η ψήφος μου θα πάει στον JKaradakov.
Ο τύπος παίζει ωραία. Διακριτικός,δεν έχει μπλέξει τρελά σε καμία διαμάχη ή κύμα.
Πραγματικά το ονομά του -πλην τους πρώτου γύρου- ακούγεται απειροελάχιστα,
παρά το γεγονός ότι δεν θεωρείται ούτε αυτός από τους παίκτες που μιλάνε υπερβολικά πολύ..
Ήταν από αυτούς που ψήφισε τον φρίκ 2 φορές,
μάλιστα κοιτώντας το θέμα χθές [που το ξαναέψαχνα από την αρχή λίγο],
ήταν από τους πρώτους που έπαθαν πλάκα με την παρατηρητικότητα του jj για τους τόνους. :P
Επίσης -ενώ σπάνια κάποιος μπαίνει στη διαδικασία να σχολιάσει προκύρηξη δολοφόνων-,
άμα προσέξετε ήταν ο πρώτος και μοναδικός που σχολίασε για το σκυλί της Γερμανίδας..
Οκ αυτό μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα..
Αλλά ήταν κάτι που κανείς δεν είχε κάτσει να σχολιάσει μέχρι πριν, ούτε να το αναφέρει στο ελάχιστο.
Κουλό,το ξέρω. Κουλό που είχε και τέτοιο πράγμα η προκύρηξη.
Κι αυτός είπε ότι δεν θα κάτσει να βγάλει συμπεράσμα από αυτό,αλλά το ανέφερε όπως και να έχει. :P

Δεν ξέρω αν όλα αυτά σας φαίνονται σημαντικά -ίσως να μην σας φαίνονται και καθόλου-,
αλλά από τον πρώτο γύρο παρά το γεγονός ότι είχαν πέσει πολλά βλέμματα πάνω του λόγω της άκυρης διπλής ψήφου του mintin,μετά απλώς χάθηκε από το προσκήνιο.
Κάτι που θέλω να πιστεύω πως δεν θα γινόταν για κάποιον αθώο.
Για παράδειγμα ο φρίκ επί 3 γύρους σερνόταν για το αν θα μείνει ή όχι μέσα,δεν πιστεύω ότι είναι και τόσο τυχαίο.
Επιπλέον φτάνω στο πιο σημαντικό κομμάτι της ψήφου μου και αυτό είναι το σενάριο που είχε ακουστεί εξ'αρχής..
Για μένα το γεγονός ότι δεν έχουν σκοτώσει ακόμα τον mintin,ίσως στηρίζεται στο ότι ξέρουν ότι είναι ΑΜ,
μιας και προδόθηκε εξ'αρχής -λόγω απειρίας πιστεύω- ψηφίζοντας με 2 ψήφους τον Καραντακόβ..
Αυτό το σενάριο γίνεται όλο και πιο πιθανό στο μυαλό μου σύμφωνα με τον τρόπο που εξελίχθηκε το παιχνίδι.

Επανέρχομαι στο ίδιο μου το ποστ, να πω ότι ναι έχω δίκιο :P.
Το ξανασκέφτηκα και είναι ολοφάνερο. Ο Ιορδάνης είναι μαφιόζος.

Τώρα επειδή είμαι πεπεισμένη για την ενοχή της Άλμα, δεν ξέρω ποιον από τους 2 να πρωτοψηφίσω. :P Ιορδάνη έπεσες στην ίδια σου την παγίδα!!

Edit: Κι άμα σκεφτείτε ότι ισχύει το αντίθετο, σκεφτείτε ότι ο Μιντιν τον κατηγόρησε πρώτο γύρο κιόλας, πριν προλάβει δηλαδή ο φανερός μαφιόζος να μάθει ποιος είναι ο ΑΜ!!


Λοιπόν, εδώ μπορώ να πω ότι συμφωνώ και με τις δύο σας για τον Καραντάκοβ, ήταν πάντα από τα άτομα που δεν μου καθόταν καλά η στάση τους στο παιχνίδι, αλλά δεν είχα και κάποια σοβαρή υποψία. Είχα αναπτύξει και άλλο ένα σενάριο για αυτόν και τον μιντιν, αλλά αρχίζω να το θεωρώ όλο και λιγότερο πιθανό.

Πλέον, μαζί με φέρι ανήκει κι αυτός στους τοπ suspects. Αν και ακόμη δεν μπορώ να αποφασίσω τι παίζει με την Μελανία και αυτό είναι που με προβληματίζει πολύ.

Έστω ότι είμαι μαφιόζος.
Εσύ είσαι πεπεισμένη ότι ο μιντιν είναι ο ΑΜ. Γιατί; Επειδή σε λέει εσένα ή κάποιον άλλον, δεν θυμάμαι, Πληροφοριοδότη. Και αν είναι έτσι τα πράγματα γιατί να τον αφήσουμε και να μην προσπαθήσουμε να τον βγάλουμε τόσες μέρες. Κάτι δεν μου κολλάει στο σενάριό σου.
Επίσης ο τύπος απο τότε δεν με έχει αναφέρει. Αν ήταν ο ΑΜ δεν έχει κάτι να φοβηθεί. Γιατί δεν με κατηγορεί ανοιχτά;

Δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις έναν ΑΜ όταν δεν σε πειράζει. Δεν μπορούσατε να τον πάτε σε ψηφοφορία χωρίς να αποκαλυφθείτε πολύ και δεν λέει να τον σκοτώσετε και να χάσετε κι έναν μαφιόζο, που αν δεν είσαι εσύ, θα τον κάνετε να μάθει και δεύτερο μέλος της μαφίας.
ε, για το τελευταίο είναι σχετικά απλό. Όπως έχουμε δει ως τώρα, δεν είναι και πολύ αστέρι στην επιχειρηματολογία, όποτε του ζητήθηκε δεν είπε και πολλά, οπότε προσπάθησε να δώσει το μήνυμα από την αρχή και περιμένει να το λάβουμε.

Λοιπόν, ώρα για ψήφο, γιατί έχουμε και μια επιστροφή στην Θεσσαλονίκη σε λίγο...:P

Ήμουν μεταξύ Καραντάκοβ και φέρι, όπως ανέφερα και πιο πάνω. Θα επιλέξω την _fairygirl_, γιατί μου φάνηκε πολύ πιο ύποπτη, από την αρχή και ας μην ξεχάσουμε και την μεγάλη πιθανότητα να έχει ρωτήσει ο Πάι για την ταυτότητά της.

Edit: Ρε σεις, τον αυτοκράτορα ξέχασα(πάει δεν μου ξαναδίνει ασυλία τώρα :P ). Λοιπόν, να σας πω την αλήθεια ούτε κι εγώ μπορώ να καταλάβω την κίνησή του. Σίγουρα δεν με ενόχλησε και πιστεύω ότι την αξίζω, αλλά και πάλι δεν την κατανοώ. Όχι μόνο γιατί δύσκολα να μπορεί να είναι απόλυτα σίγουρος και για δεύτερο παίκτη(δεν είναι και πολλές οι πιθανότητες να έχει 2 Χρησμούς ένας παίκτης), αλλά και γιατί δεν πιστεύω ότι μου χρειαζόταν και τόσο πολύ αυτή η ασυλία. Anyway, thanks Emperor.
@Joaquin: Τι πίεση θέλεις να δεις πάνω μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top