Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καθομαι και σκεφτομαι:

Αν δεχτουμε το γεγονος οτι η Μελανια ειναι με τους πολιτες και απλα ειχε φαει σκαλωμα με τον Λιμπ, τοτε θα παρατηρησετε πως δεν εγινε καποια ουσιαστικη κινηση για να σωθει η Νεφελη (μεχρι και την τελευταια στιγμη ηταν σχεδον ισοπαλη με το Χαρη), πραγμα που με κανει να πιστευω σοβαρα πως 4 συνεχομενες μερες η ψηφοφορια κρινεται μεταξυ πολιτων και οι δολοφονοι απλα καθονται και γελανε μαζι μας. Και αν οντως η Νεφελη ειναι πολιτης, τοτε αυτοματα αθωωνεται και η Gate4 που επαιξε χθες την ακυρωση της ψηφου που ειχε παρει απο τον Λιμπ.
Εγώ βγάζω το συμπέρασμα ότι μετά την ασυλία σου από τον Αυτοκράτορα. το μεγαλύτερο μέρος των ψήφων σου μεταφέρθηκαν στον Libertus με αποτέλεσμα να βγει πρώτος σε ψήφους. Επομένως νομίζω πως ψηφίστικαι η Νεφέλη με πάτημα την αλλαγή της ψήφου της από την Ντράμα και του παράξενου ύφους της με σκοπό να σωθεί ο Λιμπέρτους.

Εμένα η ψήφος μου για 3 ή 4 συνεχόμενη φορά πηγαίνει στον PieMaker.

Οι λόγοι έχουν υποθεί από πολλούς αλλά και από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
βασικά η Μέλ χθες έδωσε κάρτα προφυλάκισης αν ήταν δήμαρχος όπως υπέθεσα χθες αυτό δεν θα χρειαζόταν αφού η ψήφος μετράει 2πλή στην ισοψηφία. Ψηφίσε Ντοιτς -ΤΟ άκυρο- επειδή και καλά εμπιστεύεται τη Νεφέλη όμως μετά την κατηγορεί. Βτω τον λιμπ τόσες μέρες τον ξεχάσατε, χθες κύμα-συνεννόηση πάντως. Επίσης παραμένουν ύποπτοι για μένα αυτοί που είπα χθες και η Έλενα, για σήμερα ψηφίζω Μελάνια αν προλάβω να ξαναμπω και έχει παίχτει κάτι ίσως αλλάξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Καλημέρα καμάρια! :kissing:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem --> Nefeli Graf
  6. CiNeFiL --> ~Melania~
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> PieMaker
  9. JKaradakov --> PieMaker
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. mintin97
  13. MissKit --> Nefeli Graf
  14. Nefeli Graf
  15. Noisette
  16. PieMaker --> _fairygirl_
  17. Psycho(Βασίλης)
  18. soter
  19. tsarachaf
  20. _fairygirl_
  21. ~Melania~
  22. Πατρεύς
Ψήφοι
3 PieMaker
2 Nefeli Graf

1 _fairygirl_
1 ~Melania~

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
καλημερουδια παιδες :kissing:
αφιερωμενο κυριως στην Μελ αλλα και σε ολους τους πολιτες
και για τους μαφιοζους με αγαπη.
γυριζω πισω στον ταφο μου νταξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα αγαπητοί κάτοικοι του Παλέρμο,

Με την κίνηση μου χτες το περίμενα ότι θα σήκωνα υποψίες. Προφανώς και έγινε ένα μεγάλο πλήγμα για τους μαφιόζους και τρέχουν να τα μαζέψουν.

Η Κάρπε τρέχει και δεν έχει χρόνο ούτε να φάει,τι να λέμε για παλέρμο. :P


Με ψηφίζεις-σε ψηφίζω. :knife:
Υπερβολικά πολλοί συναισθηματισμοί.
Πρώτος γύρος ψήφος στην δράμα και λίγα λεπτά πριν η αλλαγή σε κάποιον άκυρο. Τρίτος γύρος,στην αθώα Deutch,που και μαφιόζα να ήταν,σιγά τα αυγά.
Καμιά προσπάθεια άμυνας δεν βλέπω,μόνο ειρωνεία. :confused:


Μετά από κατηγορίες σε χίλια δυο άτομα και την θεωρία ότι η ντόιτς είναι μικρό και μπερδεμένο,πας και την ψηφίζεις; :worry:


Και η Φέρι χώνεται στα κύματα,αλλά κανένας ακόμη δεν το σχολίασε.
3 ψηφοφορίες,τρία κύματα και στα τρία υπάρχει το όνομα της Φέρι. :whistle:
Παρά τις κατηγορίες που ρίχνει παντού.



Κάρπε; Γουεν; :confused:



:confused:
Να βγάλουμε τον Φρικ ή να κρατήσουμε κάποιον άλλον μέσα; :whistle:


Γιατί και πως;


Προς τι τόση σιγουριά για τα συγκεκριμένα άτομα; :confused:


Το ότι έχουμε άλλα χίλια δυο άτομα που είναι όλο μισόλογα,δεν τον παρατήρησες,ε; Τέλος πάντων,άκυρη ψήφος. Έχουμε περάσει τόσους γύρους και γράψει πάνω από 1000 μηνύματα και η ψήφος πάει άκυρα σε κάποιον λιγομίλητο.


Ναι,αν οι μαφιόζοι είναι ντιπ βλαμμένοι. :P
Γενικά προσέξτε μην σας φάει η τόση σιγουριά.


Ναι,ένιγουει,επειδή από χρόνο μηδέν,δεν μου βγήκε να σχολιάσω και πολλά παραπάνω από ότι έκανα χθες. Ελπίζω να μπορέσω το βράδυ.
Για μένα οι ένοχοι είναι η Φέρι, Νεφέλη και λίγο η Γκειτ,που μου έκατσε στραβά από τους προηγούμενους γύρους.
Η πρώτη ναι μεν στα κύματα,αλλά πολύ αγάπη προς τον Φρικ. :confused: Η δεύτερη αντιθέτως ψηφίζει κάτι άκυρους. + την ισοψηφία με τον Λιμπ. Δεν ξέρω,αυτό που πέσατε όλοι πάνω του,με κάνει να απορώ. Κόλλησε η Μελανία από τον πρώτο γύρο ότι είναι ΔΑ. Που το ξέρεις καλό μου; Κανείς δεν έχει δράσει στον πρώτο γύρο και τον ΔΑ τον ήξεραν μόνο οι μαφιόζοι. Ένιγουει. :worry:
Προς το παρόν από εμένα Νεφέλη.
Ελπίζω να έχω την ευκαιρία το βράδυ να μπω,σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη.

P.S.:

Προς θεού,ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΆΤΕ ΤΟΥΣ ΜΑΦΙΟΖΟΥΣ. :wall:

Λοιπόν, ας σου απαντήσω Ιωάννα.
Η συμπεριφορά σου σε γενικές γραμμές είναι ύποπτη, και πρέπει σιγά σιγά να στραφούμε και σε αυτούς που δεν μιλάνε πολύ.

ΔΕΝ είμαι σίγουρη ότι ο Χάρης είναι ΔΑ, αλλά και να ήμουν, αυτό δεν θα σήμαινε ότι είμαι με τους μαφιόζους; Θα έβγαινα να φωνάξω τον ΔΑ άμα ήμουν μαφιόζα; :confused: Είχα μια υποψία στην αρχή, μετά μου έκανε περισσότερο για αυτό το ρόλο παρά για μαφιόζος. Το αν είχα δίκιο ή όχι θα φανεί στην πορεία.

Και έχετε λυσσάξει όλοι ότι δεν παίζω καλά ^_^'. Έχω αρχίσει να βεβαιώνομαι ότι κάτι είπα σωστά, και φοβάμαι για την ζωή μου πλέον :P. Εγώ κάνω ό,τι μπορώ, και νομίζω αυτό φαίνεται πλέον καθαρά.

Ελπίζω να σε κάλυψα, αν θες να με ρωτήσεις κάτι άλλο, εδώ είμαστε :P.

Οκ, σήμερα λέω να κάνω το πρωινό ποστ πριν βγει ο ήλιος, έτσι για αλλαγή. Επίσης, δεν έχει παραθέσεις, γιατί δεν είδα να λέγεται κάτι αξιόλογο από τις τελευταίες που έκανα :redface:

Φυσικά και δεν έπαιξε κανείς ακύρωση στον Χάρη, δεν περίμενα να συμβεί. Αυτό το παιχνίδι παίζει να είναι το μοναδικό που έπιασαν τόπο 2 κάρτες άμεσης προφυλάκισης(πριν από αυτό το παιχνίδι δεν θυμάμαι να έχει πιάσει καμία σε παιχνίδι που να έχω παίξει). Μάλλον οι παίκτες εναντίον των οποίων παίχτηκαν οι κάρτες δεν είχαν συμμάχους στο παιχνίδι. Ή μάλλον δεν είχαν κάποιον που να έχει μια κάρτα ακύρωσης και να πειστεί από αυτούς. Λογικά αυτό τους απομακρύνει από την ομάδα των μαφιόζων, που θα μπορούσε να τους σώσει σχετικά αναίμακτα(προφανώς και δεν αναφέρομαι στον τζέι που είναι σίγουρα πολίτης, απλώς αποφάσισα να μιλήσω γενικά). Να σημειωθεί σήμερα ότι για να αποχωρήσει ο Χάρης χρειάστηκαν 3 κάρτες, δύο επιπλέον ψήφου για να υπάρχει η ισοψηφία με την νεφέλη συν την άμεση προφυλάκιση. Δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό, αλλά σίγουρα κάποιοι ήθελαν πολύ τον συγκεκριμένο παίκτη έξω.

Ίσως η πρόταση του για τυμβωρυχία σε αυτόν ή τον φρικ να μην είναι και τόσο κακή ιδέα. Είμαστε σε ένα σημείο που μέχρι στιγμής βρίσκονται σίγουρα 7 πολίτες έξω μετά από 4 γύρους και ίσως ένα μέλος των μαφιόζων. Δεν το πιστεύω και πολύ γι'αυτό το ένα, αλλά ίσως να είναι η μοναδική αμφιβολία.

Πάμε τώρα στον απέθαντο φρικ :P. Είναι τρεις γύρους στην σέντρα και ακόμη αντέχει. Μπορώ να πω ότι τα πράγματα ήταν πολύ άσχημα μέχρι τώρα για κείνον, όσον αφορά την εικόνα του. Την μία φορά την γλίτωσε με μία άμεση προφυλάκιση και την άλλη μετά από ένα σήριαλ έξτρα ψήφων και ακυρώσεων και με λίγη βοήθεια από τον δήμαρχο. Την τρίτη φορά όμως τον έσωσε ο αυτοκράτορας, πράξη η οποία πολύ δύσκολο να έγινε από ένστικτο κόντρα σε τέτοιο ρεύμα εναντίον του. Είμαι πολύ σίγουρος(προφανώς όχι απόλυτα) για την αθωότητα του, αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ίσως να είναι καλύτερο πια να αποχωρήσει και ει δυνατόν να δούμε τον ρόλο του μπας και ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Δεν θα τον ψηφίσω, γιατί δεν μπορώ να ψηφίσω κάποιον που θεωρώ αθώο, αλλά κρατάω την σκέψη του να ωφελήσει τους πολίτες μια τέτοια αποχώρηση και ξεκαθάρισμα σαν εναλλακτική για πιο αργά στην ψηφοφορία. Ειδικά αν κινδυνεύει να φύγει κάποιος άλλος που θεωρώ επίσης αθώο. Όπως και να χει πάντως θεωρώ τεράστιο λάθος, ότι ασχολούμαστε τόσους γύρους με τον σχεδόν σίγουρα αθώο φρικ και μπορεί να χάσουμε έναν τόσο χρήσιμο παίκτη.

Τον ρόλο που συνήθως παίρνει ο φρικ στα παλέρμο όσον αφορά την γνώμη μου, έχει πάρει η Μελανία. Είναι το μεγάλο αίνιγμα για μένα. Ούτε γι'αυτήν πιστεύω πως έχει κακό ρόλο, ειλικρινά αν συμβαίνει αυτό θα πέσω από τα σύννεφα. Ειλικρινά θέλω να πιστέψω ότι απλώς έχει ένα κακό παιχνίδι και πέφτει έξω. Αλλά με μπερδεύει πολύ το στυλ της και η επιμονή της με τον Χάρη, που μάλιστα λέει ότι είναι ο ΔΑ με τόση σιγουριά. Μέχρι ένα σημείο αναρωτιόμουν αν είχε ρισκάρει να παίξει όνειρο με τόσο συγκεκριμένη ερώτηση για να έχει τόση σιγουριά, αλλά πλέον ξέρουμε ότι δεν ισχύει μιας και έπαιξε και της δύο κάρτες της σήμερα. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται εδώ.

Οι άλλοι μου ύποπτοι είναι σχετικά γνωστοί. Δεν μπορώ να ξεκολλήσω από νεφέλη και φέρι, κυρίως την πρώτη. Όχι πως η δεύτερη μου φαίνεται και πολύ αθώα, αλλά σίγουρα είναι λιγότερο ύποπτη από την νεφέλη για την ώρα. Και από τις δύο περιμένω τόσες μέρες ένα συγκροτημένο επιχείρημα, αλλά δεν το έχω δει. Πλέον σταματάω να ελπίζω.

Ο μεγάλος μου φόβος είναι η πιθανότητα να τρώμε όλοι μα όλοι κουτόχορτο και οι πραγματικοί μαφιόζοι να έχουν καλυφθεί στην αφάνεια του πλήθους λόγω των πολλών συμμετοχών. Αν συμβαίνει αυτό, θα εκνευριστώ γιατί μάλλον θα γελάνε μαζί μας.

Τις καλημέρες ή καληνύχτες μου. Με ό,τι βολεύεται ο καθένας :P

ps. Μέχρι να μαζέψω όλες μου τις σκέψεις, βγήκε ο ήλιος τελικά :P

Να απαντήσω και πάλι, για άλλη μια φορά. Έχω κολλήσει από την δεύτερη μέρα,νομίζω,με τον Χάρη και επειδή τον έχω ξαναδεί να παίζει με τους καλούς και θυμάμαι το μένος του, αυτή τη φορά πιστεύω ότι δεν είναι καλός. Αν κάνω λάθος θα αποδειχτεί στην πορεία.

βασικά η Μέλ χθες έδωσε κάρτα προφυλάκισης αν ήταν δήμαρχος όπως υπέθεσα χθες αυτό δεν θα χρειαζόταν αφού η ψήφος μετράει 2πλή στην ισοψηφία. Ψηφίσε Ντοιτς -ΤΟ άκυρο- επειδή και καλά εμπιστεύεται τη Νεφέλη όμως μετά την κατηγορεί. Βτω τον λιμπ τόσες μέρες τον ξεχάσατε, χθες κύμα-συνεννόηση πάντως. Επίσης παραμένουν ύποπτοι για μένα αυτοί που είπα χθες και η Έλενα, για σήμερα ψηφίζω Μελάνια αν προλάβω να ξαναμπω και έχει παίχτει κάτι ίσως αλλάξω

Η πρώτη μου ψήφος, και με λέει Μελάνια :angry:.
Ψήφισα την Ντόιτς γιατί δεν πίστευα ότι με το παιχνίδι της ωφελούσε κάποια παράταξη. Τον είχα ξεχάσει τον Λιμπ; Νεφέλη, διαβάζεις τι λέω; Ότι τον έχω ψηφίσει και πάλι;;;
Καταλαβαίνω ότι η κίνηση μου φάνηκε σε πολλούς ξαφνική...

καλημερουδια παιδες :kissing:
αφιερωμενο κυριως στην Μελ αλλα και σε ολους τους πολιτες
και για τους μαφιοζους με αγαπη.
γυριζω πισω στον ταφο μου νταξ

Σπαμ κι από μένα (ΣΕ δεν έχω σπαμμάρει ποτέ!)

Για σένα Μαράκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα παίδες για την ώρα δεν έχουμε κάτι να σχολιάσουμε και την ώρα της δολοφονίας αναρτώνται τα αποτελέσματα των πανελληνίων :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Θα στήσουμε πάρτυ στο Παλέρμο :P. Δεν μπορούν οι μαφιόζοι να κάνουν μια εξαίρεση για σήμερα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα στήσουμε πάρτυ στο Παλέρμο :P. Δεν μπορούν οι μαφιόζοι να κάνουν μια εξαίρεση για σήμερα; :P

Γιατί μου έβαλες αρνητική βρε καταχθόνιο πλάσμα; :sly:

Edit: το διόρθωσες :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γιατί μου έβαλες αρνητική βρε καταχθόνιο πλάσμα; :sly:

Edit: το διόρθωσες :look:

Δεν την παλεύει το σύστημα, δεν φταίω. :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Καλημέρα παίδες για την ώρα δεν έχουμε κάτι να σχολιάσουμε και την ώρα της δολοφονίας αναρτώνται τα αποτελέσματα των πανελληνίων :jumpy:

Σου ευχομαι να σκισεις;)!!

Την καλημερα μου σε ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι σόι ΣΕ είστε εσείς που δεν τηρείται τους ίδιους σας τους κανόνες. :pfff:
It's time to spam.Τι σόι ΟΔίτης είσαι εσύ,που δεν έχεις γράψει ΜΙΑ λέξη σωστή;:eek:
Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα;; Δεν εχεις γραψει και τιποτα ουσιαστικο μεχρι τωρα για να μπορω να πιαστω απο κατι συγκεκριμενο. Κανεις post του στυλ "ακομη ενας πολιτης εξω, τι καταλαβατε τωρα;;", "εφυγε ενας δικος σου και νευριασες;". Πες μου, τι να απαντησει ενας σοβαρος ανθρωπος σ' αυτα;;
Και πολυ φοβαμαι πως οι περισσοτεροι απο τους δολοφονους εχουν υιοθετησει αυτο το ψιλοουδετερο-χαζουλικο στυλ παιχνιδιου αυτη τη φορα...
Ξέρεις ποιο είναι το δικό μου πρόβλημα; Από τη μία βλέπω κάτι σεντόνια και λέω δε γίνεται ρε γαμώτο αυτός να παίζει τόσο ηλίθια για πολίτης.
Το χαζουλέ στυλάκι σε μαφιόζους δε θα ταίριαζε καθόλου εκτός και αν ολόκληρη η ομάδα των μαφιόζων ήταν πρωτάρηδες.Που δεεεεν.

Σορυ, αλλά αν και δεν φαίνεσαι ένοχη, αυτό δεν σημαίνει οτι είσαι και χρήσιμη.:P
3 γύρους σερί, ψηφίζεις πιε, με ένα επιχείρημα που έχει θαφτεί 40 σελίδες πίσω.
Αύξησε τη συμμετοχή σου, ανέλυσε το σκεπτικό σου όσον αφορά τις αποχωρήσεις, τα λόγια των πρωταγωνιστών, τις αλλαγές ψήφων κλπ.
Τέλος πάντων, για μένα η ψήφος σου έχει όση αξία έχει και του μιντιν που μπαίνει άνα 24ωρο και γράφει 3 γραμμές με την ψήφο του.
Καλό βράδυ κι από μένα σε ολους.:drunk:
Η απάντηση δεν είναι για΄σενα.Είναι για οποιονδήποτε συμφωνεί με αυτό που'γραψες σ'αυτό το ποστ.
Έχετε σκεφτεί εσείς πόσες φορές ο άλλος αναγκάζεται να πηγαίνει σε αρκετά παλιά σας ποστ;:whistle:

Και η Φέρι χώνεται στα κύματα,αλλά κανένας ακόμη δεν το σχολίασε.
3 ψηφοφορίες,τρία κύματα και στα τρία υπάρχει το όνομα της Φέρι. :whistle:
Παρά τις κατηγορίες που ρίχνει παντού.
Υπήρξαν και άλλοι που χώθηκαν σε κύματα παρόλα αυτά εσύ επιμένεις σε΄μενα.
καλημερουδια παιδες :kissing:
αφιερωμενο κυριως στην Μελ αλλα και σε ολους τους πολιτες
και για τους μαφιοζους με αγαπη.
γυριζω πισω στον ταφο μου νταξ
Σταματήστε με τα σπαμ.:mad:
I think it's time to give you my vote..
Η ψήφος μου λοιπόν δε θα΄ναι αντίποινα στον Πάι για τον οποίο ξεκίνησα να διατηρώ πάλι τις αμφιβολίες μου.
Κακομοίρη μου έτσι και αποδειχτείς όμως μαφιόζος μου χρωστάς εμένα συγγνώμη για τα νεύρα που έχω μαζί σου σε σημείο να πετάω μπυρομπούκαλα στην οθόνη.
Κινήθηκα μεταξύ tsarachaf και carpe_nochtem.Τελικά θα τη δώσω σε tsarachaf. Μιλάς λίγο αν και φροντίζεις να ψηφίζεις και όχι στην τύχη γιατί δικαιολογείς. Η ψήφος σου στην Γκράφ (που πλέον εμένα πολιτάκι μου φαίνεται) ήταν η αιτία μου για να σου δώσω την ψήφο μου.
Τη δίνω τώρα μόνο και μόνο σε περίπτωση δολοφονίας μου να έχω ψηφίσει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αντί αυτού, θα ασχοληθώ με μιαν άλλη παράνοια που λέγεται Νεφέλη Γραφ. Που απαντά σε όλους ειρωνικά και μες στον πανικό, που κατηγορεί εμένα πλέον επειδή την τσιγκλάω από την αρχή με τους μη λογικούς συλλογισμούς της, που την ψήφισαν τόσα άτομα κι όμως οι ψήφοι της ήταν λιγότερες λόγω διπλών ψήφων άλλων παικτών και ο κατάλογος συνεχίζεται. Ελπίζω να βάλουν μερικοί μυαλό μόνο.

Nefeli Graf από μένα. elenamusic η επόμενη, ΑΝ μείνω ζωντανή ως τη Δευτέρα.
Ονομάστηκα και παράνοια :rofl:χαχαχα
Ναι σε κατηγορώ όχι γιατί με τσιγκλάς αλλά γενικά λόγω της συμπεριφοράς σου.Να βάλουν μυαλό και να βγάλουν και άλλο πολίτη γλυκιά μου; :angelnot:
3 (με το σημερινό) συνεχόμενους γύρους προσπαθείς να συνεχίσεις το έργο για να με βγάλεις έξω:confused:με τα ίδια επιχειρήματα,μετά λες για εμένα.
[Με ψηφίζεις-σε ψηφίζω. :knife:
Υπερβολικά πολλοί συναισθηματισμοί.
Πρώτος γύρος ψήφος στην δράμα και λίγα λεπτά πριν η αλλαγή σε κάποιον άκυρο. Τρίτος γύρος,στην αθώα Deutch,που και μαφιόζα να ήταν,σιγά τα αυγά.
Καμιά προσπάθεια άμυνας δεν βλέπω,μόνο ειρωνεία. :confused:


Μετά από κατηγορίες σε χίλια δυο άτομα και την θεωρία ότι η ντόιτς είναι μικρό και μπερδεμένο,πας και την ψηφίζεις; :worry:


Και η Φέρι χώνεται στα κύματα,αλλά κανένας ακόμη δεν το σχολίασε.
3 ψηφοφορίες,τρία κύματα και στα τρία υπάρχει το όνομα της Φέρι. :whistle:
Παρά τις κατηγορίες που ρίχνει παντού.



Κάρπε; Γουεν; :confused:



:confused:
Να βγάλουμε τον Φρικ ή να κρατήσουμε κάποιον άλλον μέσα; :whistle:


Γιατί και πως;


Προς τι τόση σιγουριά για τα συγκεκριμένα άτομα; :confused:


Το ότι έχουμε άλλα χίλια δυο άτομα που είναι όλο μισόλογα,δεν τον παρατήρησες,ε; Τέλος πάντων,άκυρη ψήφος. Έχουμε περάσει τόσους γύρους και γράψει πάνω από 1000 μηνύματα και η ψήφος πάει άκυρα σε κάποιον λιγομίλητο.


Ναι,αν οι μαφιόζοι είναι ντιπ βλαμμένοι. :P
Γενικά προσέξτε μην σας φάει η τόση σιγουριά.


Ναι,ένιγουει,επειδή από χρόνο μηδέν,δεν μου βγήκε να σχολιάσω και πολλά παραπάνω από ότι έκανα χθες. Ελπίζω να μπορέσω το βράδυ.
Για μένα οι ένοχοι είναι η Φέρι, Νεφέλη και λίγο η Γκειτ,που μου έκατσε στραβά από τους προηγούμενους γύρους.
Η πρώτη ναι μεν στα κύματα,αλλά πολύ αγάπη προς τον Φρικ. :confused: Η δεύτερη αντιθέτως ψηφίζει κάτι άκυρους. + την ισοψηφία με τον Λιμπ. Δεν ξέρω,αυτό που πέσατε όλοι πάνω του,με κάνει να απορώ. Κόλλησε η Μελανία από τον πρώτο γύρο ότι είναι ΔΑ. Που το ξέρεις καλό μου; Κανείς δεν έχει δράσει στον πρώτο γύρο και τον ΔΑ τον ήξεραν μόνο οι μαφιόζοι. Ένιγουει. :worry:
Προς το παρόν από εμένα Νεφέλη.
Ελπίζω να έχω την ευκαιρία το βράδυ να μπω,σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη.

P.S.:

Προς θεού,ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΆΤΕ ΤΟΥΣ ΜΑΦΙΟΖΟΥΣ. :wall:
Μπράβο γλυκιά μου να ακολουθείς την MissKit :redface:
Σ'ευχαριστώ...!


Παίζω αυτή την κάρτα

και καλώ από τον κόσμο τον φαντασμάτων τον Johnnaousa και τους υπόλοιπους...Κατά 99,9999% είναι αθώος πλέον για εμένα έπειτα από την δολοφονία και είναι στην ομάδα των πολιτών.Οπότε Γιάννη σου δίνω την ευκαιρία να δράσεις σωστά γι'αυτό τον γύρο σαν ενεργός Πολίτης.Σκέψου & δράσε σωστά.Δεν έχω να πω κάτι άλλο.:);)
Αν και κάποιες στιγμές με ψιλοκατηγόρησες σου δίνω ευκαιρία 3 ώρες να ψηφίσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Νομίζω μόλις έφερες πίσω όλα τα φαντάσματα :|.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ονομάστηκα και παράνοια :rofl:χαχαχα
Ναι σε κατηγορώ όχι γιατί με τσιγκλάς αλλά γενικά λόγω της συμπεριφοράς σου.Να βάλουν μυαλό και να βγάλουν και άλλο πολίτη γλυκιά μου; :angelnot:
3 (με το σημερινό) συνεχόμενους γύρους προσπαθείς να συνεχίσεις το έργο για να με βγάλεις έξω:confused:με τα ίδια επιχειρήματα,μετά λες για εμένα.

Μπράβο γλυκιά μου να ακολουθείς την MissKit :redface:
Σ'ευχαριστώ...!


Παίζω αυτή την κάρτα

και καλώ από τον κόσμο τον φαντασμάτων τον Johnnaousa.Κατά 99,9999% είναι αθώος πλέον για εμένα έπειτα από την δολοφονία και είναι στην ομάδα των πολιτών.Οπότε Γιάννη σου δίνω την ευκαιρία να δράσεις σωστά γι'αυτό τον γύρο σαν ενεργός Πολίτης.Σκέψου & δράσε σωστά.Δεν έχω να πω κάτι άλλο.:);)
Αν και κάποιες στιγμές με ψιλοκατηγόρησες σου δίνω ευκαιρία 3 ώρες να ψηφίσεις :P

Μαζι με τον Ναουσα εφερες και τον Τασο, και τον Χαρη, ελπιζω να το ξερεις αυτο. Αν και για μενα και οι 3 αθωοι ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Νομίζω μόλις έφερες πίσω όλα τα φαντάσματα :|.

Οι περισσότεροι αθώοι μου φαίνονται :|
Εγώ κυρίως τον Γιάννη θέλω πίσω μιας και είναι ο δεύτερος δολοφονημένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Δολοφονία 21/6
Χαθηκε μεσα σε ενα μεγαλο πληθος.Δεν προλαβε κανεις να δει τιποτα.Η αστυνομια πιεζε τους μαρτυρες να μιλησουν αλλα δεν υπηρχε τιποτα σημαντικο να μαθουν απο αυτους.Συνεχισαν να ψαχνουν ολοι μαζι μεχρι το πρωι.Ο σκυλος της Deutsch... Lover που ειχε μεινει στο παλερμο να αναζητα το αδικοχαμενο αφεντικο τους φανηκε χρησιμος σε αυτη την αναζητηση.Ειχε ξημερωσει ηδη και καποιοι ειχαν εγκαταλειψει τις προσπαθειες οταν η Σατερινα γυρισε με ενα χερι στο στομα.Το θεαμα ηταν ανατριχιαστικο.Αναγνωρισαν το θυμα απο το ρολοι που ειχε παραμεινει επανω στον καρπο και στη συνεχεια ανακαλυψαν και τα υπολοιπα μελη του.Ανηκαν ολα………………….


στη cinefil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μαζι με τον Ναουσα εφερες και τον Τασο, και τον Χαρη, ελπιζω να το ξερεις αυτο. Αν και για μενα και οι 3 αθωοι ειναι.
Το ήξερα.
Δεν με ενοχλεί ξαναλέω εγώ κυρίως για τον Γιάννη το έκανα γιατί μαζί με τον Τάσο μου φαίνονται πιο αθώοι :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Διευκρινηση: Η Σινεφιλ μπορει να ψηφισει σ' αυτον τον γυρο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μα πάλι το πμ σας δολοφόνια χωρίς τόνους το γράψατε;
Πω πω. Προχειροδουλειές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Μα πάλι το πμ σας δολοφόνια χωρίς τόνους το γράψατε;
Πω πω. Προχειροδουλειές.

Να, σ´ αυτα τα ηλιθια μηνυματα αναφερομαι.

Με αγαπη <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top