Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Δεκτό.



Πιο πολύ βλέπω να θεωρούν ένοχο τον Χάρη παρά την Νεφέλη!



Υπάρχει κάποιος λόγος που το λες αυτό; :whistle:

Ισως οτι η Νεφελη φαινεται 10 φορες πιο υποπτη απο τον Λιμπ και τη γλιτωνει για δευτερη συνεχομενη φορα;;

Στο αλλο το troll δεν ξαναπανταω, απο την αρχη του παιχνιδιου μια σωστη κουβεντα δεν εχει πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έλεος δηλαδή. Και εσένα σε θεωρούν ένοχο και έχεις γλυτώσει για τρίτη φορά σήμερα, αλλά δεν βλέπω να λες κάτι για να γλυτώσεις αύριο. Περισσότερο λάδι στη φωτιά ρίχνεις. Και για ποιους λόγους θεωρείς την Νεφέλη πιο ύποπτη απ'τον Λίμπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Έλεος δηλαδή. Και εσένα σε θεωρούν ένοχο και έχεις γλυτώσει για τρίτη φορά σήμερα, αλλά δεν βλέπω να λες κάτι για να γλυτώσεις αύριο. Περισσότερο λάδι στη φωτιά ρίχνεις. Και για ποιους λόγους θεωρείς την Νεφέλη πιο ύποπτη απ'τον Λίμπ;

Τη σεντοναρα που εγραψα χθες το βραδυ και εξηγω ποιος θεωρω ενοχους και γιατι την ειδες ή θες να στην παραθεσω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως ναι, αν θυμάμαι καλά. Αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει δικαίωμα στο παιχνίδι για να μου λες τι να ψηφίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μόνο για να μη βγω μέχρι να τα διαβάσω όλα. Ψήφος στην Εχέμυθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως ναι, αν θυμάμαι καλά. Αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει δικαίωμα στο παιχνίδι για να μου λες τι να ψηφίζω. :)

Θιγεστε και ευκολα το κερατο μου!!
Δε σε αναγκαζω να ψηφισεις κατι που δε θελεις, σε συμβουλευω. Απο εκει και περα κανε οτι θελεις, λογικη θελω να πιστευω πως εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Χάρη μεταφέρεσαι στη Χώρα των Φαντασμάτων έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Η κάρτα Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης μπορεί να παιχτεί μέχρι και τις 23:08.
Συνεχίζετε να ψηφίζετε μέχρι τις 20:00. Όποιος δεν ψηφίσει παίρνει απουσία.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre --> elenamusic99
  4. blue_butterfly --> Εχέμυθη
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99 --> Libertus x2
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> Noisette
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97 --> Πατρεύς
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> Nefeli Graf
  18. PieMaker --> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter --> Nefeli Graf
  21. tsarachaf --> Nefeli Graf
  22. _fairygirl_ --> Libertus
  23. ~Melania~ --> Libertus x2
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
9 Libertus
8 Nefeli Graf
2 elenamusic99
2 Noisette

2 Πατρεύς
1 Εχέμυθη

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μπορεί να το κάνει αυτό αν είναι ο αυτοκράτορας ή μας τρολάρεις τσαφ τσουφ;

Αν δεν μπορεί, τότε είναι μεγάλο λάθος που με άφησαν να το κάνω πέρσι :P

Μάκη ένα πράγμα θα σου πω: Δεν είχα κάτι να φοβηθώ για να παίξω την κάρτα, ούτε θέλω να σώσω την Νεφέλη.Συνεπώς όποια ώρα και να την έπαιζα, για μένα την ίδια δουλειά θα έκανε.

Βέβαια μπορεί απλώς να ξόδεψες την κάρτα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θίχτηκα; Νein.
Εξάλλου εσύ μου φαίνεσαι λίγο έξαλλος, γιατί πάι; Τι σου κάναμε; :shifty:
Τέλος πάντων, δικαίωμά σου να συμβουλεύεις, δικαίωμά μου να παρακούω. Και εννοείται πως έχω λογική, απλά αυτό που μου είπες μου φάνηκε σαν να θέλεις να βγει η Νεφέλη, γιατί είναι για το συμφέρον σου, ή σαν να θέλεις να αποσύρεις κατηγορίες απ'τον Λιμπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Θίχτηκα; Νein.
Εξάλλου εσύ μου φαίνεσαι λίγο έξαλλος, γιατί πάι; Τι σου κάναμε; :shifty:
Τέλος πάντων, δικαίωμά σου να συμβουλεύεις, δικαίωμά μου να παρακούω. Και εννοείται πως έχω λογική, απλά αυτό που μου είπες μου φάνηκε σαν να θέλεις να βγει η Νεφέλη, γιατί είναι για το συμφέρον σου, ή σαν να θέλεις να αποσύρεις κατηγορίες απ'τον Λιμπ.

Εσυ συγκεκριμενα τιποτα, οι φιλες σου μου ανεβασαν την πιεση.

Ναι, θελω να βγει η Νεφελη και πιστευω οτι ο Λιμπ ειναι αθωος. Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να λεω το ιδιο πραγμα. Κανε οτι θελεις, δε με νοιαζει. Επιλογη σου και δικαιωμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
παιδια συγνωμη αλλα ο χρονος ειναι λιγο περιορισμενος κατι που δεν το περιμενα καθολου για καλοκαιρι
τελος παντων ισως να με λετε αχρηστο πολιτη αλλα απο οτι εχω καταλαβει και δει η nefeli graf εδω και μερες φενεται ιδιαετερα περιεργα και με εχει μπερδεψει
ψηφιζει συνεχως τα ασχετα ατομα και λεει οτι δεν θελει να ακολουθησει το πληθος αν και καποιος απο αυτους που ψηφιζει το πληθος ειναι σιγουρα κακος
και επειδη ισως ειναι κατι μεγαλο αυτη και αλλαζοντας τις ψηφους ξεροντας μαλλον ποιο ειναι για να τους σωσει εγω θα ψηφισω τηξν NEFELI GRAF
ΣΥΓΝΩΜΗ ΝΕΦΕΛΗ :P
Δεν πειράζει καλέ ο πρώτος είσαι;Απλά συνεχίζεις να ακολουθείς το κυμματάκι. Μπαίνοντας μόνο το απόγευμα και για λίγο χωρίς καν να δεις και να σχολιάσεις τίποτα παραπάνω από εμένα.

Μάλιστα. Βλέπω πανικοβληθήκατε όλοι με την ασυλία στον Πάι και τρέχετε να σώσετε τη Νεφέλη. :whistle:
Τώρα με ΞΑΝΑαναφέρεις,αλλά δεν με ενδιαφέρει το συνήθισα πλέον Χάρη (Libertus).
Όπως τον καθένα έτσι τα παιδιά προσπαθούν να σώσουν και εμένα.Παρόμοιες κινήσεις έγιναν και για εσένα και για τον Pie και για κάποιους άλλους εδώ μέσα.
Σ' συτο το παιχνιδι εχουν στερεψει πλεον τα επιχειρηματα.

Υποστηριζει τον Παι---> Ειναι υποπτος

Κατηγορει τον Παι---> Ειναι αθωος

Δηλαδη ελεος!!

Τεσπα, επειδη βλεπω νεο κυμα να ξεσπαει και φοβαμαι πως δεν ειναι για καλο, αλλαζω την ψηφο μου και τη δινω στη Nefeli Graf. Εχω εξηγησει τους λογους που τη θεωρω υποπτη και επιπλεον βρισκεται αναμεσα σε εκεινους που ψηφισαν χθες τη Ντοιτς.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι βρισκεται και ο Δημαρχος αναμεσα τους, αλλα δε νομιζω πως ειναι η Νεφελη.
Εγώ δεν έχω ασχοληθεί μαζί σου αν και δεν φαίνεσαι απόλυτα αθώος σε εμένα:);).Και λες μιας και ξεσπάει το κύμα δεν πάω και εγώ μαζί,ωραίο επιχείρημα.Μετά λέτε εμένα;).Αν είσαι πολίτης πραγματικά θα σου έλεγα να ξανασκεφτείς πολλά από εδώ μέσα και να προσέξεις συγκεκριμένες παρουσίες όπως MissKit,Noisette όχι και τόσο αλλά και carpe αν και για την κοπέλα αυτή δεν ξέρω πολλά ούτε έχω δει να λέει πολλά εδώ μέσα παρόλα αυτά έχει δεν ξέρω τι ρόλο μπορεί να βαράει εδώ μέσα.Απλά προσέξτε ;).

Το γεγονός ότι όλοι ξαφνικά ψηφίζουν εμένα δεν κάνει σε κανέναν εντύπωση;
Γιατί κατηγορούμαι εγώ; Επειδή υποστήριξα τον Pie. Πολύ σοβαρό επιχείρημα, δε λέω. Έχετε πέσει θύμα των μαφιόζων και κατηγορείτε δύο πολίτες, αλλά δυστυχώς όταν το καταλάβετε θα είναι αργά. :/:
Το γεγονός ότι ψήφιζαν μέχρι πριν λίγο όλοι εμένα εσένα δεν σου έκανε εντύπωση;
Δεν νομίζω να σε κατηγορούν μόνο και μόνο γι'αυτό αλλά για το ότι επίσης την πέφτεις άγρια σε εμένα που στην ουσία δεν έχετε στοιχεία γι'αυτά που λέτε παρά υποψίες που βγήκαν μέσα από τα λόγια μου και τις κινήσεις κάποιων που πήγαν να με υπερασπιστούν.

Η music περισυλλογίζεται εδώ και τέσσερις γύρους και εμφανίζεται από το πουθενά κυριολεκτικά να ψηφίσει ω του θαύματος άλλη μια φορά με το κύμα! ΟΜΩΣ, δεν της φτάνει μια ισοψηφία, προφανώς δεν ξέρει ποιος είναι Δήμαρχος και χρειάζεται να προστατέψει τη Νεφέλη (η οποία το πρωί για ξεκάρφωμα την ψήφισε, μη φανεί ότι υποστηρίζονται). Γι' αυτό τι κάνει; Επιπλέον ψήφος και μάλιστα το παίζει και λίγο αφελής, ας ρίξουμε μωρέ και μια επιπλέον, ας πάει στην ευχή. :worry:

Από την άλλη, αν σκεφτούμε λίγο καθαρά, θα δούμε ότι ο Πέτρος έχει τραγικά μεγάλες πιθανότητες να είναι ο Δήμαρχος. Χθες ήταν εκείνος που επεδίωξε ισοψηφία καθώς ο ίδιος θα καθόριζε την ψηφοφορία εν τέλει. Γι' αυτό δεν τον θεωρώ διόλου ύποπτο. Θα έλεγα ότι εσείς που τον ψηφίσατε καλό θα ήταν να το σκεφτείτε πάλι.
Η Έλενα είναι μέσα στους υπόπτους σου.Σου φάνηκε ύποπτο επίσης ότι την ψήφισα μόνο και μόνο επειδή η δικαιολογία μου ήταν τόσο απλή;Η Νεφέλη ένοχη γιατί σε βολεύουν όσα έχουν γίνει αλλά ο Πέτρος τελικά λάδι και δήμαρχος γλυκό μου;
Τώρα πας να αθωώσεις τον Πέτρο στα μάτια άλλων;

Στα του παιχνιδιου τωρα. Δε σας κανει εντυπωση το γεγονος οτι αυτος που πραγματικα παει να τη γλιτωσει για δευτερη συνεχομενη μερα δεν ειναι αλλος απο τη Nefeli Graf;; Οσοι, λοιπον, δεν πιστευεται στην ενοχη του Libertus απλα και μονο επειδη με υποστηριξε, γιατι πατε και ριχνετε τις πιο ακυρες ψηφους;; Και αντε, την ψηφο του Αλχ στη Νουαζετα να την καταλαβω (αν και δε μας βοηθαει καθολου σ' αυτο το σημειο και προσωπικα πιστευω πως ειναι αθωα η κοπελα), αλλα ο mintin97 και δε θυμαμαι ποιος αλλος, απο που και ως που να ψηφισει Πατρεα;; Στραβοι ειστε η τους παριστανετε;; Οργανωθειτε λιγο μπας και πεταξουμε κανεναν μαφιοζο εξω, γιατι ετσι δε γινεται δουλεια.
Πάω να την γλιτώσω;Nice το άκουσα και αυτό.Εσύ όποτε την γλιτώνεις γίνεσαι πιο σίγουρος για εσένα και ξεθαρρεύεις.
Μιλάς εσύ που είσαι μέχρι στιγμής 3ψυχος και κοντεύεις να γίνεις 7ψυχος,ασχολίαστος.
Μετά την σημερινή δολοφονία του Τζοναουσα, χάσαμε άλλον έναν πολίτη. Ο Libertus από την άλλη...δεν πιστεύω με καμία δύναμη ότι είναι κακός...Γι'αυτό αλλάζω την ψήφο μου σε Nefeli Graf, την οποία και θεωρώ τρελά ύποπτη !

Και επειδή θα έρθω επιστρέψω αργά το βράδυ, ελπίζω να μην βγάλετε άλλον πολίτη!
Ο Libertus δεν είναι κακός μωρέ,αλλά εγώ είμαι λόγω του ότι ακούς τις κατηγορίες που μου προσάπτουν(το σκότωσα; :P) μερικοί εδώ μέσα.Να είσαι σίγουρη θα έχει βγει πολίτης και δεν θα είναι ο Libertus;).Την αλήθεια λέω απλά :).

Επιμενεις να βλεπεις τα πραγματα απο την οπτικη που σε συμφερει. Εγω παλι βλεπω πως για δευτερη συνεχομενη μερα, με τη βοηθεια σας παντα, τη γλιτωνει η Νεφελη και βγαινει εκτος παιχνιδιου ενας αθωος.
Αν θυμάμαι καλά χθες για δεύτερη συνεχόμενη φορά σώθηκες εσύ αν κάνω λάθος διόρθωσε με και εδώ λες για εμένα.:rofl:
Αν είσαι εσύ αθώος τότε εγώ είμαι μαφιόζα έτσι το πάμε; :)


Δεν θα το επιτρέψω...

Θα κάνω την πλέον αποφασιστική κίνηση, και είμαι πολύ περίεργη να δω ποιος θα με εμποδίσει :).



Άμεση προφυλάκιση στον Libertus.
Μελάνια αν και σε ευχαριστώ για την κίνηση σου πραγματικά αντί να με σώζετε κάποιοι με κάνετε στα μάτια κάποιων πιο ένοχη απ'ότι είμαι.
Τώρα μας κοροϊδεύεις κατάμουτρα έτσι; Εσύ εχθές θα έφευγες με διαφορά δύο ψήφων όπως είναι και τώρα ο Libertus με τη Νεφέλη, και τελικά βρέθηκε ο Πέτρος ως από μηχανής θεός και σε ξελάσπωσε.
Όπου τον βολεύει Άκη :)
Τη Νεφελη εχουμε λογους που την υποπτευομαστε ολοι εδω μεσα. Εμενα με στησατε στον τοιχο, ετσι επειδη σας κ@@@σε. Τα επιχειρημτα σας εναντιον μου ηταν τουλαχιστον ηλιθια.

Τεσπα, δεν ασχολουμαι αλλο. Χαμενο παιχνιδι ειναι...
Λόγους πλάκα μου κάνεις;Υποψίες έχετε όλοι,απλά και μόνο και συνεχίζετε από τον πρώτο γύρο να τους κρατάτε.

Το βλέπεις ότι κάνεις ακριβώς το ίδιο έτσι; Δεν ξέρω αν εσύ το λες ειρωνεία, αλλά οι λέξεις που χρησιμοποιείς είναι όλες έντονα φορτισμένες και όπως είπα και πριν, επιχειρήματα 0.
Το βλέπω.Είναι έντονα φορτισμένες γιατί με "δηλώνουν" δημόσια ένοχη μόνο και μόνο με υποψίες και κινήσεις όχι μόνο δικές μου,αλλά και άλλων.

Πού να το ξέρω; Αφού ειρωνεύεσαι κατά δήλωσή σου και σε σοβαρά θέματα :P

:vava::P

Μα κανείς δεν είπε τίποτα ουσιαστικό εναντίον της, αλλά εσένα έσπευσαν να βοηθήσουν, γι'αυτό κι επιμένω σε σένα..
Εγώ φταίω που το έκαναν;Καιιιιιιιιιι θα ξαναπώ όσο ξαφνική μπορεί να σου ήρθε η βοήθεια προς εμένα άλλο τόσο μου ήρθε και εμένα.
Δεν είναι λόγια έντονα φορτισμένα η αλήθεια όποιος θέλει την πιστεύει δεν αναγκάζω κανέναν:confused::P.

Και τώρα ώρα να ψηφίσω. Δεν είναι και τίποτα παράξενο, στα ίδια με χθες θα μείνω, έχω εξηγήσει πολλές φορές το γιατί, δεν νομίζω να πρέπει να τα πω ξανά. Αν και πάλι βλέπω ότι δεν έχει νόημα, γιατί έχουμε άμεση προφυλάκιση. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. Nefeli Graf από μένα.

Υγ.

Και να τη η Μελανία. Δύο κάρτες για να πετάξεις έξω τον Χάρη; Πρέπει να τον έχεις τρελό άχτι τελικά. :P Και είναι και μπροστά στις ψήφους ακόμη, ουάου!!
Thank you...:oops:

Εχει. Αρκει να θυμηθουν καποιοι να παρουν τις ψηφους τους απο ακυρα ατομα και να ψηφισουν τη Νεφελη.
Έτσι μπράβο καμάρι μου αφού ο Libertus δεν μπορεί συνέχισε εσύ το έργο του,ό,τι και να είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οι φίλες μου;
Στο παιχνίδι δεν υπάρχουν φιλίες νομίζω:P
Ε τότε ψήφισέ το εσύ, μην προσπαθείς να επηρεάσεις τους άλλους. Ο καθένας έχει την άποψή του.
Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αν δεν μπορεί, τότε είναι μεγάλο λάθος που με άφησαν να το κάνω πέρσι :P
Δεν ήταν λάθος.

Αυτοκράτορας
Μετά την πρώτη ψηφοφορία, στη διάρκεια της νύχτας, έχει τη δυνατότητα να δίνει απαλλαγή από την ψηφοφορία (ασυλία) σε όποιον παίκτη επιθυμεί στέλνοντας προσωπικό μήνυμα στη ΣΕ. Η απόφαση του αυτοκράτορα ανακοινώνεται μετά τη δολοφονία. Μπορεί να εξαιρέσει και τον εαυτό του μια φορά σε όλο το παιχνίδι. Η ασυλία ΔΕΝ προστετεύει τον παίχτη από τις κάρτες ίντριγκας.

Και τώρα που το σκέφτομαι... Γιατί άραγε δεν παίξατε άμεση προφυλάκιση στον Pie εσείς οι σίγουροι και πήγατε στον Libertus ντε και καλά;

Εντάξει, μου απάντησα διαβάζοντας λίγο καλύτερα....
Τα συμπεράσματα μου τα έχω βγάλει, και έχω εκνευριστεί άπειρα αυτή τη στιγμή, αλλά δεν θα κάνω αυτό που κάνεις εσύ, ούτε θα παραιτηθώ. Υπάρχουν ένα σωρό πολίτες που πιστεύουν μαζί μου την ενοχή του Χάρη και αυτούς αντιπροσωπεύω.

Η Μελανία είπε δεν είναι 100% σίγουρη για Φρικ, αλλά για το Libertus. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εσυ συγκεκριμενα τιποτα, οι φιλες σου μου ανεβασαν την πιεση.

Ναι, θελω να βγει η Νεφελη και πιστευω οτι ο Λιμπ ειναι αθωος. Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να λεω το ιδιο πραγμα. Κανε οτι θελεις, δε με νοιαζει. Επιλογη σου και δικαιωμα σου.

Εγώ γιατί δεν είμαι αθώα μωλέ τι σου έκανα; :'(:P
Edit:συγκάτοικος δεν σου είναι γιατί τον υπερασπίζεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Και για μενα ειναι υποπτη η Ελενα, αλλα ετσι οπως βλεπεις την ψηφοφορια πιστευεις πως αν τη ψηφισεις τη δεδομενη στιγμη θα κερδισουμε κατι;; Τουλαχιστον ψηφισε Νεφελη Γραφ, μηπως παιχτει καμια ακυρωση και κοψουμε αντιδρασεις.

ναι pie πες μας έτσι είμαι ένοχη επειδή σε ψηφίζω.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
ναι pie πες μας έτσι είμαι ένοχη επειδή σε ψηφίζω.. :whistle:

Ενώ εσύ με τα υπεργαμάτα επιχειρήματα... :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν ήταν λάθος.

Και τώρα που το σκέφτομαι... Γιατί άραγε δεν παίξατε άμεση προφυλάκιση στον Pie εσείς οι σίγουροι και πήγατε στον Libertus ντε και καλά;

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Αααα. -.-
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Μιλώντας προσωπικά για μενα, τον Πάι δεν τον θεωρώ 100% μαφιόζο. Σοβαρά όμως εσένα δεν σου φαίνεται ανεπανόρθωτα εκτεθειμένος;

Καλύτερα έτσι; :P

Από προηγούμενο ποστ.

Επίσης:
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3834702&postcount=756

Δες ποιος είχε ψηφίσει Λιμπ παλιά.

Edit: Με πρόλαβε η Άννα :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έκανα εδιτ Μελανία, σε ξαναδιάβασα μετά. :redface: sorry για τον κόπο σου να μου απαντήσεις πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δὲν καταλαβαίνω ποιός ὁ λόγος ποὺ παίχθηκε ἡ κάρτα τῆς προφυλάκισης γιὰ τὸν Libertus. Οὕτως ἢ ἄλλως τὰ πράγματα ὥδευαν στὸ νὰ βγῇ μὲ τὴν ψηφοφορία. Θὰ εἶχε περισσότερο ἐνδιαφέρον νὰ παιχθῇ ἡ κάρτα ἐφ' ὅσον δημιουργεῖτο ἱκανὸ ῥεῦμα ὥστε νὰ τὸν σῴσῃ.

Ὅσον ἀφορᾷ στὴν τυμβωρυχία ποὺ ἔπαιξα γιὰ τὴν Deutsch, ὄντως ἐξεπλάγην μὲ τὸν ἀθῷο ῥόλο της. Ὁ τρόπος ποὺ ἔπαιζε ἦταν ἔνοχος. Ἤλπιζα ὅτι θὰ βγάζαμε ἕναν δολοφόνο ἔξω. Σχετικὰ μὲ τὶς κάρτες τέλος ποὺ πολλοὶ ἀνησυχεῖτε, ὑπάρχει καὶ τὸ ἐνδεχόμενο νὰ ἔπεσαν κάποιες κρίσιμες κάρτες σὲ συμμετέχοντες οἱ ὁποῖοι μὲ τὸν ἕναν ἢ τὸν ἄλλον τρόπο βγῆκαν ἀπὸ τὸ παιχνῖδι καὶ γι' αὐτὸ δὲν παίχθηκε κάτι. Πάντως δὲν προβλέπω ἀπόψε νὰ παίζεται ἀκύρωση προφυλάκισης γιατὶ ἂν εἶναι δολοφόνος ὁ Libertus καὶ ἔχουν οἱ συνδολοφόνοι του τέτοια κάρτα, δύσκολα νὰ ἐκτεθοῦν τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Είμαι στην σελίδα 23 από 26[έχω 50 μηνύματα ανά σελίδα],δεν προλαβαίνω να σχολιάσω όλα όσα θέλω,οπότε προς το παρόν ρίχνω Nefeli,όχι ότι θα αλλάξει τίποτα,αλλά λέμε τώρα. :P
Ακολουθεί ποστ τεράστιων διαστάσεων. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top