Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Ἐν τῷ μεταξύ, ὁ Libertus εἶναι σχεδὸν ἐξαφανισμένος καὶ ἔχει μιὰ πολὺ διακριτικὴ παρουσία. Δὲ μοῦ φαίνεται φυσιολογικὸ παίξιμο αὐτό. Θὰ τὸν ψηφίσω πρὸς τὸ παρὸν καὶ βλέπουμε.

Ψηφίζω Libertus
Μάλιστα. Βλέπω πανικοβληθήκατε όλοι με την ασυλία στον Πάι και τρέχετε να σώσετε τη Νεφέλη. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κατηγορεί τον mintin97.


Κατηγορεί τον Πιε.


Κατηγορεί την Έλενα.

Τώρα εσύ είτε σκόπιμα, είτε εξ αμελείας, αποκρύπτεις τις άλλες δύο βασικές υπόπτους του Γιάννη που ήταν Noisette και Νεφέλη. Τη δεύτερη μάλιστα την ψήφισε κιόλας ενώ ήταν ανάμεσα σε αυτήν και τον PieMaker. Αρχίζεις να μη μας τα λες πολύ καλά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
καλημερα! ο johnnaousa πολιτης τελικα....μπραβο μου εχω τρομερο ενστικτο :p. μιας και δεν εχω που αλλου να στηριχτω η σημερινη μου ψηφος θα κινηθει μεταξυ οσων ψηφισαν deutsch εχθες και οσων κατηγορησε ο naousa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά το να είναι ο Πατρέας αυτοκράτορας παιζει, αλλά αποκλείεται να είχε την κάρτα όνειρο καθώς οι κάρτες του ήταν ακύρωση ψήφου και τυμβωρυχία τις οποίες έχει ήδη παίξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για τον αυτοκράτορα αναρωτιέμαι γιατί έριξε ασυλία σε πρόσωπο το οποίο είναι τόσο αμφιλεγόμενο και ίσως άμα έφευγε σήμερα και παιζόταν μετά κάποια τυμβωρυχία θα καταλαβαίναμε 2 πράγματα.
Επίσης γιατί δεν διάλεξε να σώσει ένα από τα άτομα που αποχώρησαν στους προηγούμενους γύρους όπου και ήταν πλέον πασιφανές ότι δεν ήταν δολοφόνοι. Μήπως έχει μπερδευτεί και αυτός όπως όλοι; Τι να πώ. Από την άλλη το να έπαιξε και κάρτα που λέει ο Χουακίν ίσως είναι ένα πιθανό σενάριο.

Σχετικά με την ψήφο θα την δώσω στον Libertus γιατί πρέπει αναγκαστικά να την δώσω σε κάποιον πέρα από τον φρικ. Και η Νεφέλη για μένα δεν είναι τόσο ένοχη όσο θεωρείται από τους πιο πολλούς,ελπίζω πραγματικά να μην κάνω τόσο λάθος. Σχετικά με την ενοχή του όπως έχω ξαναπεί δεν είμαι σίγουρη,απλά ο τρόπος που παίζει και αυτός και ο Aκριβός (συγγνώμη που σκότωσα 3 φορές το username σου,έχεις δίκιο :redface: ) είναι μέσα στα άτομα που έχω περισσότερο στο μυαλό μου και προσπαθώ να παρακολουθώ πιο στενά το πως κινούνται.

Τώρα σχετικά με τις αναφορές ότι πήγα και σκότωσα τον Γιάννη επειδή με θεώρησε ένοχη,τι να πώ λολ. :P
Και άλλοι έχουν πεί το ονομά μου..
Γενικά είμαστε σε ένα σημείο του παιχνιδιού όπου πολλά ονόματα έχουν ακουστεί από πολλά άτομα..
Αυτό τι σημαίνει δηλαδή ότι από εδώ και πέρα όποιος σκοτώνεται και έχει αναφέρθει -μαζί με άλλα 4-5 ονόματα - στη λίστα του δολοφονημένου,ότι είναι ένοχος;

Σχετικά με τη συμμετοχή μου ή το πως παίζω και αν μαφιοζοφέρνει μπορείτε να πιστέψετε ότι θέλετε. :/:
Αυτή την ώρα μπορώ να διαθέσω για το παιχνίδι..
Όπως επίσης έχω δηλώσει ότι προτιμώ να βλέπω κινήσεις πρώτα και να βάζω πράγματα στο μυαλό μου μπάς και βγάλω κάποια συμπεράσματα και πραγματικά μου είναι απίστευτα δύσκολο αυτό το Παλέρμο για τα δεδομένα μου,καθώς υπάρχουν πάρα πολλοί μαφιόζοι και βοηθητικόι ρόλοι μαφιόζων και επίσης οι πολίτες κάθε μέρα και ελλαττώνονται.

Δείτε σήμερα πάλι παίζει να φύγει η blue και η carpe λόγω αδιαφορίας. Χθές έφυγε ο Σπάρκ που ήταν πολίτης.
Και η Εχέμυθη έχει 2 απουσίες νομίζω.
Αυτό το πράγμα δεν είναι καθόλου δίκαιο και βαράει κατά κύριο λόγο την ομάδα των πολιτών καθώς πολλά άτομα βαριούνται να ασχοληθούν με τον ρόλο απλού πολίτη,οκ..

Και για πρώτη φορά δηλώνω ότι δεν πρόκειται να παίξω σε κανένα Παλέρμο από εδώ και πέρα εάν δεν υπάρξει κάποια ρύθμιση σχετικά με τους βαριεστημένους ή μη ευχαριστημένους με τους ρόλους τους πάικτες.
Άμα πείς παίζω σε ένα παιχνίδι,παίζεις. Τέλος. :/: Ξέρω βγήκα off topic αλλά ήθελα να πώ τον πόνο μου. :P
Σας χαιρετώ πάω για διάβασμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Προτοῦ τοποθετηθῶ καὶ ψηφίσω, θέλω νὰ μάθω τί ἦταν τελικὰ ἡ deutsch_lover


Σαν να βιαστηκες λιγο ρε Πετρο. Για πολλους εδω μεσα ηταν πασιφανες πως η Ντοιτς ηταν αθωα, καλυτερα να την εριχνες σε εκεινον που θα αποχωρουσε σημερα. Τεσπα, τουλαχιστον απο τα ατομα που την ψηφισαν μπορουμε να βγαλουμε καποια πρωτα συμπερασματα. Για μενα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 απ' αυτους παιζουν με το στρατοπεδο της μαφιας. Πιθανοτατα ατομα που στην προηγουμενη ψηφοφορια ειχαν ψηφισει εμενα και τωρα θελησαν να σπασουν τις ψηφους τους, για να μην κινησουν υποψιες.

Έχετε φαγωθεί να βγάλετε εκτός τον Pie και ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ή απλώς καρφωθήκατε όλοι τόσο πολύ που δεν έχετε πλέον άλλη επιλογή από την κατά μέτωπο επίθεση!

Η δολοφονία του Γιάννη δε μοιάζει με την πρώτη άκυρη, μας προκαλεί λιγάκι και δίνει hints. Θα μελετήσω τα posts του να δω τι έχει πει ως τώρα και θα επανέλθω.

Νεφέλη, η ψήφος στην music 2 πράγματα μπορεί να μαρτυρά.
  1. Είστε στη μαφία και οι δύο και πας να σώσεις εκείνη σε περίπτωση που βγεις και παιχτεί τυμβωρυχία.
  2. Έχουμε πέσει έξω για μια από τις δυο σας όσοι σας έχουμε υποπτευθεί.

Και ω τι παράξενο, η deutsch δεν ήταν ένοχη!!!! Θα με σκάσετε! Ξυπνήστε παρακαλώ σήμερα έστω να πάει καλά η μέρα.

Στο σημείο αυτό να συγχαρώ τον αυτοκράτορα που φρόντισε να μείνει μέσα σήμερα ένας πολίτης που πήγαινε για σίγουρη αποχώρηση.
Πες τα εσυ, γιατι οταν τα λεω εγω γινομαι κακος και παρτακιας.
Κατηγορεί τον mintin97.


Κατηγορεί τον Πιε.


Κατηγορεί την Έλενα.

Λοιπόν εμένα η ψήφος μου θα κινηθεί το πιθανότερο ανάμεσα στα ακόλουθα άτομα.
1. Libertus
2. tsarachaf
3. Misskit
4. aegloswen
Γιατί υπερασπίζονται ανοιχτά τον Πιε εκτός απο την Έλενα η οποία σήμερα αλλαξωπίστησε.



Λόγο της κάρτας αλλά και τον ατόμων που ψήφισαν την Γερμανίδα, δεν θα βιαστώ να βγάλω συμπεράσματα θα κοιτάξω πρώτα μερικά πραγματάκια.
Μερικοι ανθρωποι δεν αλλαζουν ΠΟΤΕ τελικα:P...

Μάλιστα. Βλέπω πανικοβληθήκατε όλοι με την ασυλία στον Πάι και τρέχετε να σώσετε τη Νεφέλη. :whistle:
Ειδικα ο Πετρος δε νομιζω οτι παιζει με τη φαμιλια της μαφιας.


Και φυσικα να μην ξεχασω να πω ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστω στον αυτοκρατορα:clapup::)!! Δεν παιζει να την εβγαζα καθαρη και σημερα.

Ηψηφος μου μαλλον θα αλλαξει, αλλα θελω να το σκεφτω λιγο ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> PieMaker
  10. Joaquin
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> _fairygirl_
  18. PieMaker --> _fairygirl_
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> PieMaker
  23. ~Melania~ --> PieMaker
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
4 Nefeli Graf
3 Libertus
2 _fairygirl_
1 elenamusic99
1 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6


Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατά τη γνώμη μου, αν η νεκροφάνεια είναι σε χέρια πολίτη θα έπρεπε να παιχτεί για να φέρει πίσω τον Ναουσαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, αν η νεκροφάνεια είναι σε χέρια πολίτη θα έπρεπε να παιχτεί για να φέρει πίσω τον Ναουσαίο.

Να και κατι στο οποιο συμφωνουμε:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Νεκροφάνειες υπάρχουν 4, δεν είναι μία μόνο. Μας έπιασε ο πόνος για τον Ζαν ξαφνικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νεκροφάνειες υπάρχουν 4, δεν είναι μία μόνο. Μας έπιασε ο πόνος για τον Ζαν ξαφνικά;

Θυμάσαι να τον κατηγόρησα ποτέ; Που είδες το ξαφνικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τώρα εσύ είτε σκόπιμα, είτε εξ αμελείας, αποκρύπτεις τις άλλες δύο βασικές υπόπτους του Γιάννη που ήταν Noisette και Νεφέλη. Τη δεύτερη μάλιστα την ψήφισε κιόλας ενώ ήταν ανάμεσα σε αυτήν και τον PieMaker. Αρχίζεις να μη μας τα λες πολύ καλά. :hmm:
Θα σε αφήσω να το κρίνεις από μόνη σου.

Λοιπόν εμένα η ψήφος μου πάει στον Libertus, λόγο του ότι υπερασπίζεται τον Πιε.
Για το παιχνίδι του δεν ξέρω και δεν μπορώ να βασιστώ μιας και πρώτη φορά παίζουμε μαζί. (Νομίζω :hmm:)

Σκέφτομαι ακόμη αυτό που είπε ο Χοακίν σχετικά με το Όνειρο που μπορεί να έπαιξε ο Αυτοκράτορας, αλλά δεν εγγυώμαι την αλλαγή της ψήφου μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Very convenient να παρακινείς πολίτη να ρίξει νεκροφάνεια στον Γιάννη ο οποίος πέθανε σήμερα σε δολοφονία και να βγει μαφιόζος να τον φέρει πίσω από την ομάδα σου. Ακραίο, αλλά διόλου απίθανο. Θα αθώωνε δύο άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εν πολλοίς συμφωνώ μαζί σου Ναουσαίε αλλά γιατί ψήφισες τη Νουαζέτ; Υπάρχει Pie Maker Λιμπέρτους και aegloswen αλλά εσυ επέλεξες τη Νουαζετ. Αν είναι μαφιόζα δεν νομίζω να ειναι ικανή να βλάψει όσο οι προαναφερθέντες.
Μερικά γρήγορα και σύντομα σχόλια...
αρχικά μην ψηφίζετε την Γερμανίδα όταν υπάρχουν τόσοι άλλοι οι οποίοι έχουν κάνει μεγάλες κινήσεις που αποδείχτηκαν λάθος. Η Ντοιτς τελοσπαντων απλώς σπαμμάρει και πάει όπου πάει το κύμα, και δολοφόνα να είναι που δεν νομιζω με τίποτα(θα την είχαν μαζέψει) δεν είναι πραγματικά απειλή. Δηλαδή δεν πρόκειται να σκαρφιστεί το μεγάλο κόλπο για να γύρει το παιχνίδι προς την μαφία, αν και με 2 πολίτες εκτός υπάρχει ένα μεγάλο πλήγμα.
Επίσης, μιας και έχω παίξει συνδολοφόνος με την Ελενα, aegloswen, το παιχνίδι της είναι 100% ίδιο..γράφω 1 μήνυμα κάθε μέρα, κατηγορώ κάποιους αθωωνω άλλους, βλέπε piemaker και μετά εξαφανίζομαι στην γιάφκα μου. Όσο για το δικό μου παιχνίδι, ναι έχει αλλάξει γιατί σε 2 παλέρμο βγήκα στον 1ο γύρο επειδή απλά και μόνο μπήκα δυναμικά! Οπότε προσπαθώ να πάρω λίγο πιο συγκρατημένα τα ποστ που διαβάζω...ίσως να περάσω και κάποια μηνύματα;)εσύ όμως Έλενα παίζεις ακριβώς με τον ίδιο τρόπο..η ύπουλη δολοφόνα που μένει στις σκιές!!
Αν και όσον αφορά την ψήφο συ δεν μπορώ να διαφωνήσω, η gate4 από την αρχή του παιχνιδιού μου έχει κάτσει στραβά όπως και η Νεφέλη
το σίγουρο είναι οτι υπάρχουν 3 δολοφόνοι ή και παραπάνω με ιδιαίτερα μικρή συμμετοχή στο παιχνίδι οπότε θα είναι περίεργα τα πράγματα ειδικα αν συνεχίζουμε να βγάζουμε έξω πολίτες!
Πάμε και στην Noisette τώρα..πραγματικά αδικαιολόγητη η τυμβωρυχία, 1 ώρα πριν λήξει η προθεσμία για την ακύρωση και ειδκά σε ένα άτομο που δεν θα έβγαινε λόγω ψηφοφορίας αλλά πήγε στην χώρα των φαντασμάτων για να σωθεί ο Pie. Όπως ήταν αναμενόμενο, σε θεωρώ ιδιαίτερα ύποπτη..δεν γίνεται το 2ο σου μήνυμα να είναι μια τέτοια κίνηση..εκμεταλλεύτηκες την έτσι και αλλιω΄ς μικρή σου συμμετοχή για να πετάξεις και έναν ενεργό πολίτη εκτός(που πρόσεξε το κόλπο σας)
Είμαι ανάμεσα σε aegloswen και noisette... δεν ξέρω...ίσως αλλάξω αργότερα την ψήφο μου,όταν δούμε και την δολοφονία
Noisette

λοιπον για μενα ο Πετρος δεν ειναι μαλλον ο αυτοκρατορας πιθανον να ειναι ο τσαφ. που υποστηριξε ανοιχτα τον Παι
τον θεωρω ακομα υποπτο
αλλα θα σταθω στα λογια του Ναουσα που μαλλον κατι καταλαβε και τον φαγανε
οι δολοφονοι ισως πιστευουν πως οι πολιτες ισως μετα τη δολοφονια αυτη δεν θα κατηγορουσαν αυτους που υποψιαζοταν γιατι θα ηταν πολυ ξεκαρφωτο απο την πλευρα των δολοφονων
τελως παντων, πιθανον ο ακης το κανε για ξεκαρφωμα αυτο με την ερωτηση για να δει αν εχει κανενα ρολο που του επιτρεπει να εχει πληροφοριες για τη Νουαζετ
απο την αλλη η Νουαζετ χθες εριξε κατηγοριες οτι 2 δολοφονοι ψηφισαν Ντοιτς
και κατηγορησε και μενα επδ ψηφισα κατι ακυρο -ακυρο ειχαν ψηφισει και αλλη αλλα δεν εδωσε αναφορα (π.χ.aegloswen,joaquin)
η κινηση προς τον jj δεν ειμαι σιγουρη αλλα ισως να ηταν σκοπιμη και δεν θα βασιστω στην δικαιολογια ισως μετα να μην εμπαινα
ο σοτερ απο πριν ειχε μιλησει για την ντραμα αλλα ψηφισε 2ος οποτε σωζεται
επισης διακριτικη παρουσια και ισως και αυτος δολοφονος οποτε να μην αρεσε η ψηφος μου στην Νουαζετ γι αυτο το λογο και να μιλησε μονο για μενα και οχι για τους αλλους 2

σοου, ψηφιζω Nουαζετ για σημερα επδ πρεπει να βγω μετα και δεν θα προλαβω
και επικινδυνοι με φαινονται τωρα Ακης,Πετρος, μετα soter και ισως Γκειτ4 εχω εξηγησει τους λογους

εδιτ και ο Ιορδανης ισως μετα τα λογια της Μιςς
+ισωςς ο μιντιν οντως απο την απειρια του να ηξερε κατι και να το δειξε πολυ νωρις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Cinefil είμαι ύποπτος επειδή κατηγορώ τον Pie; Δεν έπιασα το συλλογισμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> _fairygirl_
  18. PieMaker --> _fairygirl_
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> PieMaker
  23. ~Melania~ --> PieMaker
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
4 Nefeli Graf
4 Libertus
2 _fairygirl_
1 elenamusic99
1 Πατρεύς
1 Noisette

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Cinefil είμαι ύποπτος επειδή κατηγορώ τον Pie; Δεν έπιασα το συλλογισμό σου.

Σ' συτο το παιχνιδι εχουν στερεψει πλεον τα επιχειρηματα.

Υποστηριζει τον Παι---> Ειναι υποπτος

Κατηγορει τον Παι---> Ειναι αθωος

Δηλαδη ελεος!!

Τεσπα, επειδη βλεπω νεο κυμα να ξεσπαει και φοβαμαι πως δεν ειναι για καλο, αλλαζω την ψηφο μου και τη δινω στη Nefeli Graf. Εχω εξηγησει τους λογους που τη θεωρω υποπτη και επιπλεον βρισκεται αναμεσα σε εκεινους που ψηφισαν χθες τη Ντοιτς.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι βρισκεται και ο Δημαρχος αναμεσα τους, αλλα δε νομιζω πως ειναι η Νεφελη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στον PieMaker οπότε δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε. Όσοι τον έχετε ψηφίσει παρακαλώ να αλλάξετε ψήφο. Όσοι τον ψήφισαν ήδη, δε θα πάρουν απουσία αν δεν αλλάξουν την ψήφο τους.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 20/6
  1. aegloswen --> Libertus
  2. Akis_Megara --> Libertus
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Noisette
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> Πατρεύς
  9. JKaradakov --> Libertus
  10. Joaquin --> PieMaker
  11. johnietraf --> Nefeli Graf
  12. Johnnaousa --> Nefeli Graf
  13. Libertus --> Nefeli Graf
  14. mintin97
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf --> elenamusic99
  17. Noisette --> _fairygirl_
  18. PieMaker--> Nefeli Graf
  19. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> PieMaker
  23. ~Melania~ --> PieMaker
  24. Εχέμυθη
  25. Πατρεύς --> Libertus
Ψήφοι
5 Nefeli Graf
4 Libertus
1 _fairygirl_
1 elenamusic99
1 Noisette
1 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]

[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μετά από πολύ πολύ σκέψη και περισυλλογή αποφάσισα να ψηφίσω τον Libertus επειδή μετά τον Pie μου φαίνεται ο πιο ένοχος από όλους μετά τον pie.Άλλωστε υποστηρίζονται αρκετά συχνά.Άντε ας ρίξω και μια καρτούλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλημέρα.​

Λοιπόν, έφυγε ο Νάουσα με δολοφονία. Δε το βρίσκω απίθανο, δεν μιλούσε πολύ, θα ήταν πιθανότατα απο τα πιο εύκολα θύματα. Όμως απ'ότι θυμάμαι απο τα ποστ που διάβασα τώρα, συγκεκριμένα του Ιορδάνη και της Μίσκιτ, θεωρούσε κύριους υπόπτους Νουαζέτ, Νεφέλη Graf και κατηγορούσε Μίντιν, Aegloswen, PieMaker. Ίσως κάποιος/α απο αυτούς προσπάθησε να τον βγάλει απ'την μέση, και ο πιο ακίνδυνος μου φαίνεται ο Μίντιν ο οποίος πέσατε πάνω του να τον φάτε μόλις έπεσε κάρτα. Δεν λέω, μπορεί να είχε λόγους για να βγάλει τον Ιορδάνη-αυτόν δεν ψήφισε αν θυμάμαι καλά;- αλλά η πράξη του πιστεύω πως έχει γίνει χάρη σε απειρία. Η Νουαζέτ δεν μιλάει πολύ, όμως την τυμβωρυχία που έπαιξε την θεωρώ ολίγον τι ύποπτη καθώς έβγαλε οριστικά τον τζέι απ'το παιχνίδι, η Νεφέλη δημιούργησε το κύμα ανάμεσα σε αυτήν και την Ντόιτς με σκοπό να βγει η Ντόιτς η οποία ήταν απλή συγκάτοικος οπότε μάλλον την κόβω για αθώα, έχοντας βέβαια κάνει και μια αψυχολόγητη αλλαγή ψήφου αν θυμάμαι καλά, και μένουν η Aegloswen με τον Πάι. Την Aegloswen δεν μπορώ να την κρίνω με βάση τα ποστ της, αλλά τον Πάι που έχετε πέσει όλοι να τον φάτε, θυμηθείτε οτι έχετε βγάλει ήδη πολίτες απ'το παιχνίδι (Ντόιτς, Τζέι, Ντράμα) και μπορεί και αυτός να είναι πολίτης, αν και το κόβω δύσκολο υπάρχει και αυτή η πλευρά των πραγμάτων.
Έχουμε επίσης ασυλία στον Πάι απ'τον αυτοκράτορα, οπότε την βγάζει λάδι και για τρίτη φορά. Ο Σάικο τρώει μπαν και δεν μπορεί να μπει στο παιχνίδι, οπότε μακάρι να μην δολοφονηθεί και να αποκαλυφθεί η ταυτότητα μπας και καταλάβουμε γιατί στο καλό του μας θεωρούσε ύποπτους όσους ψηφίσαμε ντράμα και γενικότερα μας θεωρούσε όλους ύποπτους. Δεν παρεξηγώ το σκεπτικό του βέβαια, παιχνίδι είναι και μέχρι να πέσουν οι μάσκες είμαστε όλοι ύποπτοι. Και τελευταίο, αψυχολόγητη κίνηση της ΈλεναΜούζικ99κάτι, επιπλέον ψήφος. Γιατί πουλάκι μου; Τι σου έκανε ο χριστιανός; Και που τη βρήκες τη περισυλλογή; Πέντε ποστ έχεις κάνει όλα και όλα χωρίς ουσία.
Τέσπα, δεν έχω και κάτι άλλο να πω. Και σε κάποια φάση της ημέρας επιστρέφω με ψήφο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top