Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ισχύει. Θυμάμαι ακόμα στο πρώτο μου Παλέρμο που ήμουν ντετέκτιβ, στην πρώτη ψηφοφορία είχα βγει από την ύπουλη ψήφο σου, εσένα και του Τάσου :P.
Είχαμε κερδίσει τότε:hehe: Ήμουν διεφθαρμένος αστυνομικός εγώ:P
Κανένας από τους κακούς δεν είχε φύγει σε εκείνο το παλέρμο. Τι ωραίο που ήταν!!:hehe:
______________________________________
Η ξαφνική στροφή προς την Κλεοπάτρα (Drama) είναι εξαιρετικά ύποπτη. Αρχής γενομένης το post του pie maker (θέλω να τον πω με το προηγούμενο νικ του:'(), πολλοί άρπαξαν την ευκαιρία να ταυτιστούν με τα λεγόμενά του. Δε λέω ότι όλοι όσοι ψήφισαν την Κλεοπάτρα είναι δολοφόνοι, αλλά αυτοί ευνοούνται από την ισοψηφία και το "μοίρασμα" των ψήφων σε διάφορους παίκτες (συμπεριλαμβανομένων και των δολοφόνων). Είναι παλιά και καλή τακτική, αφού οι πολίτες μπερδεύονται και καταλήγουν να τρώγονται σαν τα κοκκόρια, ενώ οι δολοφόνοι μένουν στην αφάνεια, ρίχνοντας τις ψήφους τους ή/και τις κάρτες τους με σκοπό να θολώσουν τα νερά.

(Είχα κάνει το ίδιο όταν μπερδεύτηκα με την κάρτα "όνειρο", aka "Χρησμός της Πυθίας" today:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πρινσεσα: χωρις να θελω να φανω κακια... Και που το ξερουμε οτι θα ειναι κριμα; μηπως το λες για να καλυπτεις και να αλλαξουν τις ψηφους τους;
Αυτός είναι ο σκοπός του παιχνιδιού, παίζουμε με ρίσκο. Αν θέλουμε πιστεύουμε τα λεγόμενα του άλλου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Αυτό που ψηφίζετε όλοι την Drama με την ίδια ρημαδοδικαιολογία,με σκοτώνει. :knife:

Ελενακι σου ειχα κανει μια ερωτηση δεν ξερω αν το ειδες... Δεν αιτιολογισες την ψηφο σου καρδια μου... Πες μας.

Με αυτή τη λογική και εγώ σου έχω κάνει ερώτηση και με έγραψες.
Γενικά ρε παιδί μου,όπου πάει ο άνεμος εκεί και εσύ. Αλλά εκεί που τους κατηγορείς λίγο πολύ όλους,μου κοπανάς μία ψήφο στον 97 και όλα καλά και όλα ωραία.
Ωραίο επιχείρημα: ''Πιθανότατα ο τρόπος που παίζεις''

Εσένα δεν σε παίρνει γενικά να μιλάς για επιχειρήματα. :confused:
Fairy,εκεί που την κατηγορούσαν πόσα άτομα κατέληξε με μία μόνο ψήφο. Επίσης σήμερα σαν να ηρέμησε κάπως.
Στα ρεύματα να μείνω δεν θέλω,δεν πιστεύω ούτως ή άλλως ότι κάποιος από τους δύο συγκεκριμένους είναι ένοχος. Τον 97 δε τον δικαιολογεί σχεδόν κανείς,στην ντράμα έπεσαν λόγω του ουδέτερου ήθους. Μωρέ,οι μισοί έχουμε ουδέτερο ήθος..
Γενικά,αρκετοί που ρίχνουν ψήφο και μούγκα,άλλοι που από επιχειρηματολογία 0. Ό,τι να'ναι γενικά.

Gate LOL. Από εκεί που είχες τον άκυρο τον Liberus,τώρα Drama?
Λογική,where?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Είχαμε κερδίσει τότε:hehe: Ήμουν διεφθαρμένος αστυνομικός εγώ:P
Κανένας από τους κακούς δεν είχε φύγει σε εκείνο το παλέρμο. Τι ωραίο που ήταν!!:hehe:
______________________________________
Η ξαφνική στροφή προς την Κλεοπάτρα (Drama) είναι εξαιρετικά ύποπτη. Αρχής γενομένης το post του pie maker (θέλω να τον πω με το προηγούμενο νικ του:'(), πολλοί άρπαξαν την ευκαιρία να ταυτιστούν με τα λεγόμενά του. Δε λέω ότι όλοι όσοι ψήφισαν την Κλεοπάτρα είναι δολοφόνοι, αλλά αυτοί ευνοούνται από την ισοψηφία και το "μοίρασμα" των ψήφων σε διάφορους παίκτες (συμπεριλαμβανομένων και των δολοφόνων). Είναι παλιά και καλή τακτική, αφού οι πολίτες μπερδεύονται και καταλήγουν να τρώγονται σαν τα κοκκόρια, ενώ οι δολοφόνοι μένουν στην αφάνεια, ρίχνοντας τις ψήφους τους ή/και τις κάρτες τους με σκοπό να θολώσουν τα νερά.

(Είχα κάνει το ίδιο όταν μπερδεύτηκα με την κάρτα "όνειρο", aka "Χρησμός της Πυθίας" today:P)

Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι πάντα, πάντα αποφεύγω τα μεγάλα κύματα. Κι αυτό έχει φανεί σε όλα τα Παλέρμο που έχω παίξει. Αυτή τη φορά, όπως πάντα, ακολουθώ το ένστικτο μου και έχω την πεποίθηση ότι κάτι δεν κολλάει με την Κλεοπάτρα. Ξέρω ότι φαίνεται περίεργη όλη αυτή η στροφή, αλλά έχετε πεταχτεί τόσοι να την αθωώσετε, ενώ τον Μιντιν κανένας. Τώρα αν εσένα σου κολλάει περισσότερο η Μαρία, ok man, it's your oppinion. :P

Ιωάννα, δεν είναι δυνατόν να περιμένεις ΤΗΝ επιχειρηματολογία πρώτο γύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τώρα αν εσένα σου κολλάει περισσότερο η Μαρία, ok man, it's your oppinion. :P
Σου είπα και πριν ότι η ψήφος μου στον πρώτο γύρο είναι εντελώς άκυρη τις περισσότερες φορές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτό που ψηφίζετε όλοι την Drama με την ίδια ρημαδοδικαιολογία,με σκοτώνει. :knife:

Με αυτή τη λογική και εγώ σου έχω κάνει ερώτηση και με έγραψες.
Γενικά ρε παιδί μου,όπου πάει ο άνεμος εκεί και εσύ. Αλλά εκεί που τους κατηγορείς λίγο πολύ όλους,μου κοπανάς μία ψήφο στον 97 και όλα καλά και όλα ωραία.
Νομιζω σου ειχα αιτιολογισει. Μου φανηκε πολυ περιεργο που επαιξε την καρτα τοσο νωρις. 2 τεινα υπαρχουν. 1. ξερει κατι παραπανω για τον Ιορδανη 2. την εριξε γιατι δεν εχει ξανα παιξει. Δεν ξερω ποιο να πιστεψω. Γενικα τα ποστ του ηταν περιεργα... Πολυ περιεργα. Και εκ τουτου εξαφανιστηκε. Σε αυτο το παιχνιδι ολοι ειναι υποτπτοι γι αυτο τους κατηγορω εμμεσα ολους. Αλλος μου φαινεται περισσοτερο και αλλος λιγοτερο thats all. Eπισης μηπως σε σκοτωνει γιατι φοβασαι μην την χασει απο την ομαδουλα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Α, ξέχασα να σου απαντήσω στα προηγούμενα.
Ο Χάρης σε ψήφισε, όταν ήδη είχες κατηγορήσει τους Akis_Megara, Drama Prinzessin, mintin97 και δε θυμάμαι κι εγώ ποιον άλλον. :P
Εάν είσαι πολίτης, έχεις ένα αρνητικό στον τρόπο που παίζεις και αυτό έγκειται στο να προσκολλάς σε ένα άτομο που σε ψήφισε. Όποιος σε κατηγορεί δε συνεπάγεται αυτόματα ότι είναι δολοφόνος και πόσω μάλλον στον πρώτο γύρο.
Εν πάση περιπτώσει, θεωρώ ότι με την αποχώρηση του mintin ή της Drama μπορεί να φανούν αρκετά για το ρόλο σου, γιατί φαίνεται ότι είστε σε διαφορετικά στρατόπεδα.
Kαι με΄σένα είμαστε στα αντίπαλα στρατόπεδα.Εύχομαι ο Ντετέκτιβ να αποσαφηνήσει το μυστήριο πίσω από το ρόλο μου μπας και ησυχάσετε.
Ξέρεις έχουμε και άλλες ασχολίες αγάπη μου:P
Βρε άι.:P
Εγώ, παρ'όλα αυτά, εμμένω στην άποψη μου ότι η Ντραμα είναι μαφιόζα. Δεν θα αλλάξω την ψήφο μου. Είμαι όμως πάρα πολύ περίεργη να δω ποιοι θα βγουν να την σώσουν... :hmm: Και ο Μιντιν έχει τόσες ψήφους και δεν έχει κάνει κανένας τίποτα ρε παιδιά. Ενώ για την Κλεοπάτρα έχουν πεταχτεί τόσοι. Τι να πω, εμένα μου φαίνεται περίεργο όλο αυτό.
Η επιχειρηματολογία σου είναι αποστομωτική. :P Εμένα η Ντόιτς μου φαίνεται ίδια και απαράλλαχτη με το προηγούμενο Παλέρμο: καμία ουσία, αλλά αθώα.
Θα συμφωνήσω.
Εγώ θα ψηφίσω Drama_Prinzessin.
H σιωπηλότητα σου με έκανε να σε υποψιαστώ για μαφιόζα επιπλέον το γεγονός ότι κρύφτηκες πίσω από τον Πιτοπαρασκευαστή(Πάι) όταν σε κατηγόρησα μαζί με πολλούς άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Γιατί δεν με παίρνει; Επειδή δεν επιχειρηματολόγισα όταν έκανα ποστ στην 2η σελίδα;
Πως να επιχειρηματολογίσω; Και τι ακριβώς;
Εκανα προσωπικές υποθέσεις και δεν ανέφερα τίποτα γιατί ήταν πολύ αρχή.
Την ψήφο μου την δικαιολόγησα εκτενώς.Αστοχία λοιπόν το σχόλιο σου.
Εχω παρατηρήσει επίσης carpe_nochtem μια φιλική στάση προς την drama μεγαλύτερη του κανονικού.Πιθανόν να είστε την ίδια ομάδα.
Πέρα απο κάτι μικροελιγμούς έχεις μία ουδέτερη και διπλωματική στάση.Πράγμα ύποπτο.Κρατας χαμηλό προφιλ με 2 συνολικά ποστ στο θέμα.

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
What? :confused:
Δεν κρύφτηκα πίσω από κανέναν pie maker, ίσα ίσα αυτός ήταν που με ψήφισε πρώτος από όλους αν θυμάμαι καλά. Και εξήγησα γιατί δεν μπήκα όλη μέρα. :)

Προφανώς δεν μπορώ να αλλάξω την γνώμη του καθενός, ας είναι καλά κάποιοι συνειδητοποιημένοι που δεν ακολουθούν το κύμα.
Εγώ πρέπει να φύγω τώρα, θα ξαναμπώ αύριο με τα τελευταία μου λόγια λογικά.
Καλή συνέχεια. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara --> Drama Prinzessin
  3. Alma Libre --> Drama Prinzessin
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Drama Prinzessin
  7. Deutsch... Lover --> mintin97
  8. Drama Prinzessin --> mintin97
  9. elenamusic99 --> mintin97
  10. Gate4 --> Drama Prinzessin
  11. jj! --> Deutsch... Lover
  12. JKaradakov --> mintin97
  13. Joaquin
  14. johnietraf --> mintin97
  15. Johnnaousa --> mintin97
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov x2
  18. MissKit --> elenamusic99
  19. Nefeli Graf --> Drama Prinzessin
  20. Noisette
  21. PieMaker --> Drama Prinzessin
  22. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter --> Drama Prinzessin
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_ --> Drama Prinzessin
  27. ~Melania~ --> Drama Prinzessin
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς --> PieMaker
  30. Τάσος97
Ψήφοι
9 Drama Prinzessin
7 mintin97
3 JKaradakov
2 PieMaker
1 Deutsch... Lover
1 elenamusic99
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ωραίο επιχείρημα: ''Πιθανότατα ο τρόπος που παίζεις''

Μέσα στην ασάφεια είσαι Alma Libre,προσπαθείς ανεπιτυχώς να στρέψεις τα βλέμματα μακριά σου μέσα από τις ασάφειες αυτές,όμως έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.

Ενώ εσύ, πετάς δυο λόγια και φεύγεις. Πολύ σαφής τύπος ρε παιδί μου. Κοίτα τα δικά σου χάλια, και μετά μίλα. Οι πιο πολλοί την ψήφισαν γιατί παίζει σε πολύ χαμηλούς τόνους, και εγώ γι'αυτό την ψήφισα.

Συμφωνώ με αυτό που λες. Η Άλμα έχει μπει πολύ περίεργα, ως τώρα δεν βλέπω εμπεριστατωμένες απόψεις για τους παίκτες, μέσα από τα γενικόλογα της. Αλλά θα μπορούσε αυτή να είναι αμυντική τακτική;

Δεν έχω την όρεξη να σας ψυχολογήσω έναν προς έναν ξέρεις.
Και συγγνώμη, που το βλέπεις το περίεργο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Πολύ βολικό να ψηφίσετε όλη την drama.
Ενδιαφέρον ο πρώτος γύρος.Για μένα όσοι την έχετε ψηφίσει είστε στο μικροσκόπιο.

Ενώ εσύ, πετάς δυο λόγια και φεύγεις. Πολύ σαφής τύπος ρε παιδί μου. Κοίτα τα δικά σου χάλια, και μετά μίλα. Οι πιο πολλοί την ψήφισαν γιατί παίζει σε πολύ χαμηλούς τόνους, και εγώ γι'αυτό την ψήφισα.

Δεν έχω την όρεξη να σας ψυχολογήσω έναν προς έναν ξέρεις.
Και συγγνώμη, που το βλέπεις το περίεργο; :confused:
Επίσης κοπελιά από πάνω,παιχνίδι είναι.Θα σε παρακαλούσα να ηρεμήσεις αμέσως.
Δε θα σχολιάσω την συμπεριφορά σου η οποία είναι κάτι παραπάνω από ακραία,έντονη και ιδιαίτερα ύποπτη.

*Tip*
Για να βρεις το περίεργο,ξαναδιάβασε το ποστ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πολύ βολικό να ψηφίσετε όλη την drama.
Ενδιαφέρον ο πρώτος γύρος.Για μένα όσοι την έχετε ψηφίσει είστε στο μικροσκόπιο.

Δηλαδή όλοι σχεδόν είμαστε στο μικροσκόπιο, εκτός απο 10 άτομα; :confused:
Και γιατί είμαστε στο μικροσκόπιο;
Όχι περιμένω, γιατί άλλοι λένε εμένα ασαφή ενώ δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Παιχνίδι είναι, αλλά εσύ ξεκινάς. ΑΣΑΦΗΣ, ΑΣΑΦΗΣ, ΑΣΑΦΗΣ, ενώ απο την αρχή πετάς δυο λέξεις και φεύγεις, χωρίς να έχεις δικαιολογήσει κάτι.
Το περίεργο είναι που δεν έχω ψυχολογήσει κανέναν; :P
Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν έχω την όρεξη να σας ψυχολογήσω έναν προς έναν ξέρεις.
Και συγγνώμη, που το βλέπεις το περίεργο; :confused:

Βασικά, παίζεις ακριβώς όπως και στο προηγούμενο, και όπως για αυτό το λόγο προσέχω την Ντόιτς, έτσι προσέχω και εσένα. Απλή συλλογιστική πορεία. :P

Psycho(Βασίλης): εσύ ειδικά όλο λες λες. Και στα δικά μας μικροσκόπια είσαι :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Για τον απλό λόγο του ότι όλοι οι δολοφόνοι ανάμεσα στους πολίτες ψήφισαν την drama.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δηλαδή Βασίλη όλοι σχεδόν οι δολοφόνοι σου φάινονται αθώοι.
Μπράβο μαν.
Με προϊδέασες για τα χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Για τον απλό λόγο του ότι όλοι οι δολοφόνοι ανάμεσα στους πολίτες ψήφισαν την drama.

Πως εισαι τοσο σιγουρος; οτι την ψηφισαν μονο οι δολοφονοι; και ποιος μου λεει εμενα οτι η Πρινσεσα δεν ειναι και αυτη δολοφονος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
fairygirl,ξαναδιάβασε το ποστ #395 προσεκτικά αυτή την φορά όμως ε :)
Deutsch... Lover,οι δολοφόνοι έχουν ως σκοπό να φάνε όλους τους πολίτες.Με τον α η β τρόπο στοχοπειήθηκε ένα μέλος,οι δολοφόνοι έχουν έτοιμο το θύμα οπότε δε πρόκειτε να διαφωνίσουν με τους πολίτες που έκαναν την αρχή, γι αυτό και ψηφίζουν ώστε να είναι -1 πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Νομιζω σου ειχα αιτιολογισει. Μου φανηκε πολυ περιεργο που επαιξε την καρτα τοσο νωρις. 2 τεινα υπαρχουν. 1. ξερει κατι παραπανω για τον Ιορδανη 2. την εριξε γιατι δεν εχει ξανα παιξει. Δεν ξερω ποιο να πιστεψω. Γενικα τα ποστ του ηταν περιεργα... Πολυ περιεργα. Και εκ τουτου εξαφανιστηκε. Σε αυτο το παιχνιδι ολοι ειναι υποτπτοι γι αυτο τους κατηγορω εμμεσα ολους. Αλλος μου φαινεται περισσοτερο και αλλος λιγοτερο thats all. Eπισης μηπως σε σκοτωνει γιατι φοβασαι μην την χασει απο την ομαδουλα σου;

Ναι,είμαι τόσο όρνιο που είμαι δολοφόνα και στηρίζω τόσο εμφανέστατα την συνδολοφόνα μου. ΛΟΛ.
Και συγγνώμη,σε όλο το παιχνίδι έχουμε 8 μαφιόζους,αν η Κλεοπάτρα ήταν μία από αυτούς,λογικά θα είχε περισσότερους υπερασπιστές.:worry: Απλά δεν γίνεται σε μερικές μονάχα ώρες να μαζεύει το 1/3 των ψήφων.

Από μένα Gate 4. Μου κίνησε το ενδιαφέρον όταν ψήφισε τον Χάρη στο άκυρο και τώρα πάει να πιαστεί από το κύμα και να βγάλει for sure ένα άτομο. Και από όλα τα μηνύματα κυρίως δύο άτομα κατηγόρησε,αυτά που κιόλας ψήφισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Για τον απλό λόγο του ότι όλοι οι δολοφόνοι ανάμεσα στους πολίτες ψήφισαν την drama.

Μη μας πεις. :eek: Όλοι οι δολοφόνοι; Δεν αρνούμαι ότι για κάποιους είναι βολικό να χωθούν, αλλά όλοι; Μήπως είσαι υπερβολικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top