Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ο Άκης στρέφει αλλού τα βλέμματα επειδή είπε οτι ο Psycho δεν συμμετέχει και απλώς ψήφισε;
Ζούμε στο Παλέρμο,όπου όοοοοολοι όσοι μιλάμε την μπαίνουμε σε διαφόρους είμαστε ύποπτοι.
Εγώ θα σου δώσω απάντηση εν αντιθέσει με εσένα που ακόμη δε μου έχεις απαντήσει γιατί με θεωρείς μαφιόζο. :whistle:
Ο λόγος που σε ψήφισα είναι επειδή κατηγορείς τους πάντες χωρίς ιδιαίτερο λόγο και είναι σαν να προσπαθείς να διχάσεις τους πολίτες. Επιπλέον, ήθελα να κόψω κινήσεις. Απ' ό,τι βλέπω όμως εν τέλει, ξαφνικά έπαψαν να ασχολούνται μαζί σου και δημιουργήθηκαν κύματα κατά του Ιορδάνη και του mintin. Πάντως, δεν καταλαβαίνω γιατί πήρες τόσο κατάκαρδα την ψήφο μου. Έχεις να κρύψεις κάτι; Πρώτος γύρος είναι και όλοι προσπαθούμε να δούμε τι παίζει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. ΚΟΥΛΑΡΕ.
Μα τι ποστάρετε και δε μου δίνετε τη χαρά να τα πω εγώ;
To sum up,μια χαρά κουλαρισμένη είμαι. Εσύ επιβεβαιώνεις τις αρχικές σκέψεις που έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δηλαδή πως αλλιώς συμμετέχεις αν δεν γράφεις; :crazy:

μπορει να παρακολουθει και να γραψει κατι εκτενες αργοτερα.. ΥΠΟΜΟΝΗ. Απλα ειπα πως σε χαρακτηριζω εγω τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο Liebe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Για μισό. Για τις συμμαχίες που έλεγες στην αρχή δε θα κάνεις καμία αναφορά; Σιγανό ποταμάκι μου φαίνεσαι.

Υποθέσεις έκανα και συνεχίζω να κάνω.Στις υποθέσεις μου αυτές συμμετέχεις έντονα κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover --> mintin97
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99 --> mintin97
  10. Gate4 --> Libertus
  11. jj!
  12. JKaradakov
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa --> mintin97
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov x2
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf
  20. Noisette
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης) --> mintin97
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς
  30. Τάσος97
Ψήφοι
5 mintin97
3 JKaradakov
1 _fairygirl_
1 Libertus

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόν ήρθε και η ώρα μου να ψηφίσω.

Ψηφίζω mintin97 για τους εξής λόγους:
1. Για να σώσω τον πισινό μου προφανώς
2. Λόγο του πολύ παράξενου τρόπου παιξίματος που επέλεξε και
3. Γιατί δεν έδωσε καμία βάσιμη αιτιολογία για την ψήφο και την κάρτα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παρακολουθω την κατασταση και σχολιαζω... σε λιγο θα κρινω και παιχτες μομεντ:redface::redface: και εγω ζητησα λογο απο την Ελενα πριν ωρα αλλα τιπτες:hmm:

διακρινω μια μικρη υποστηριξη.... Μπορουσε απλα να παρακολουθει και να μην πει: φευγω... ;) δεν ειχε λογο να πει κατι τετοιο απο την στιγμη που δεν ηθελε απλα να γραψει κατι.
Καταρχάς απάντησα στον jj και εξήγησα τις σκέψεις μου για τον Μιντίν..
Πάνε δές το μήνυμα..
Τώρα σχετικά με αυτό που λές..
Aπλά δεν είναι δουλειά μας να κρίνουμε το πότε κοιτάει ένας παίκτης το θέμα και πότε όχι..
Μου φάνηκε κουλό που αναφέρθηκε το πότε κοιτούσε το θέμα ή αν μας είπε ότι πάει για παιχνίδι και ήταν μέσα,so what?
Εμένα δεν μου λέει κάτι αυτό.
Σόρρυ ΣΕ απλά έπρεπε να απαντήσω γιατί επέμενε..
17 δεν ξεκινούσαμε; Δεν ήξερα ότι θα άνοιγε χθες θρεντ,anw.


Ναι ρε παιδίμ,γιατί έχω μπεις τόσες πολλές φορές δολοφόνος.:P

Αυτό δεν είναι στρίμωγμα,αυτό είναι κατηγορώ όποιον γράψει για ό,τι γράψει.
Να πω ότι έχεις στοιχεία,άντε πάει στο διάολο,αλλά ρε παιδίμ ότι και να γράψει κανείς,θα βρεις κάτι για να βγάλεις συμπέρασμα ότι είναι μαφιόζος. Ε για μένα αυτό για ΔΑ κάνει,που στην ουσία παίζει μόνος του.
Ειρωνεία? :confused:
Αλλά ηρέμησες σήμερα,βλέπω. Να σε δω ως το βράδυ. :hmm:


mintin97,παράξενος τρόπος παιχνιδιού,αλλά δεν πιστεύω πως αν ήταν δολοφόνος,οι υπόλοιποι να τον άφηναν να παίξει έτσι. Ή εκτός και άμα και οι 7-8 μαφιόζοι είναι νεούδια. + Το ρεύμα που πάει να δημιουργηθεί,δεν μου πολυαρέσει.
Από την άλλη όμως,κατευθείαν πετάχτηκε η Aegloswen,να τον υπερασπίσει και να τα ρίξει και αυτή στον καραντάκοβ. :confused:
Gate 4,μπήκε,έγραψε κάτι άκυρο και τίποτα από τότε. Εχέμυθη λίγο καλύτερα,αλλά και πάλι,ανούσια τα μηνύματα της.
Ντόιτς ενώ στην αρχή κάνεις τον δικηγόρο στον έναν και τον άλλον,μετά πας και ψηφίζεις τον mintin από το πουθενά. Πορκέ;
Ριρίκα,καλόμ,εμφανίσου. :sly: Και εσύ μπήκες,είδες και μας άφησες με την υπόσχεση.

Πάω μέχρι τον ιατρό τώρα,θα γυρίσω σε λίγο αναλυτικότερη και με ψήφο. :hello:
Για μένα η τακτική του Μιντίν ήταν πολύ αυθόρμητη και ανεπαρκής για τακτική δολοφόνοι. Απειρία,όλα αυτά,τα εξήγησα. Και συμφώνησαν αρκετοί..
Επίσης δεν έριξα στον Καραντακόβ τίποτα..
Τον ψήφισα θεωρόντας πως ίσως ο Μιντίν έχει κάποιο βοηθητικό ρόλο προς τους πολίτες και απλά δεν πρόσεξε το πως κινήθηκε.
Δεν κατηγόρησα τον Καραντακόβ. Την ψήφο την έριξα κυρίως για να δώ πως θα πάει το πράγμα ,που θα κινηθεί και αν θα πάει να τον σώσει κάποιος. Π.χ. μου φάνηκε κάπως που η Ντόιτς και ο Γιάννης μετά που πήρε 2 ψήφους την έδωσαν στον Μιντίν σχεδόν απανωτά.
Και εξάλλου δεν δήλωσα ότι θα την κρατήσω ως το τέλος,βλέποντας και κάνοντας.
Επίσης έγινε ένας μικρόπανικός με την κίνηση της ενεργοποίησης της κάρτας που έκαναν και αρκετά άτομα να μιλήσουν και να πούν δυο πράγματα παραπάνω. Μέσα σε αυτούς κι εσύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έμ... Οχι εσενα Ελενα την elenamusic99 ενννουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Τις θερμές μου καλημέρες και από εμένα. Είδα ότι το γεγονός ότι δεν έγραψα κάτι ουσιαστικό σχολιάστηκε από την carpe_nochtem. Κάρπε,δε βρήκα κάτι ουσιώδες και ιδιαίτερα ανησυχητικό για να σχολιάσω και θέλησα να μην γράψω κάτι.
Έχουν ανοίξει τα πυρά μεταξύ JKaradakov και mintin 97. Ο 2ος μπορεί μεν σαν νεοφερμένος να μην κινεί τα βλέμματα όμως η διπλή ψήφος με βάζει σε σκέψεις για τα ακόλουθα δεινά:
1.Είναι ΑΜ ή Πληροφοριοδότης και γνωρίζει την ταυτότητα του Ιορδάνη και θέλησε (λανθασμένα) τόσο νωρίς να βγάλει εκτός.
2.Πρόκειται για μαφιόζο που πάει για θυσία προκειμένου να μείνουν οι «άσσοι» των μαφιόζων εντός παιχνιδιού και να αποπροσανατολιστούμε οι πολίτες.
Διαβάζοντας μία δεύτερη και προσεκτική ανάγνωση το παιχνίδι από την αρχή παρατήρησα με λίγη περισσότερη προσοχή το μήνυμα και την ψήφο του Libertus σχεδόν 2 ώρες αφότου ανοίχθηκε το θέμα. Η ψήφος προς τη Χαρά. Μάλιστα,ο λόγος επειδή κατηγορεί τους πάντες και ψάχνει ψύλους στα άχυρα.
Νομίζω ότι λανθασμένα πέσατε όλοι επάνω της καθώς η ίδια έχει αρχίσει να μοιάζει για πολίτης που αντιδράει στις κατηγορίες που της προσάπτετε μάλλον πιο πολύ φοβισμένη γιατί δε θέλει αν όντως είναι πολίτης να φύγει από τόσο νωρίς. Κάποιοι βιαστήκατε να την βγάλετε και ΔΑ και για πείτε μου για ποιο λόγο; Επειδή την έμπαινε ανεξαιρέτως σε όλους;
Εμένα η ψήφος μου θα πάει στον Libertus καθώς η τόσο πρόωρη ψήφος του μόνο σε υποψίες για ρόλο του ίδιου στη μαφία με βάζει.
Πρώτος γύρος είναι κάποιον πρέπει να ψηφίσουμε να δούμε και τι παίζει. Δηλαδή αυτοί που ψήφισαν mintin και Ιορδάνη είχαν σοβαρότερο λόγο να το κάνουν; :P
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την ψήφο σου και ούτε θα κάτσω με συναισθηματισμούς να πείσω κανέναν. Θέλω να δω όμως πώς παίζεις κι εσύ από εδώ και πέρα, γιατί δεν έχεις πολυμιλήσει.

Ζούμε στο Παλέρμο,όπου όοοοοολοι όσοι μιλάμε την μπαίνουμε σε διαφόρους είμαστε ύποπτοι.

Μα τι ποστάρετε και δε μου δίνετε τη χαρά να τα πω εγώ;
To sum up,μια χαρά κουλαρισμένη είμαι. Εσύ επιβεβαιώνεις τις αρχικές σκέψεις που έκανα.
Ρε συ φαίρυ, μήπως τελικά εσύ καίγεσαι να την κάνω από εδώ για κάποιο λόγο;
Εάν αλλάξω την ψήφο μου, θα ηρεμήσεις, εντάξει; :P

Υποθέσεις έκανα και συνεχίζω να κάνω.Στις υποθέσεις μου αυτές συμμετέχεις έντονα κι εσύ.

Μπορείς να υποθέτεις ό,τι θες. Εγώ είμαι καθαρός και όποιος θέλει ας με ψάξει, δεν έχω να φοβηθώ τίποτα.
Απλά καλό θα ήταν να διατυπώνεις τις σκέψεις σου, γιατί μπορεί να βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μπορείς να υποθέτεις ό,τι θες. Εγώ είμαι καθαρός και όποιος θέλει ας με ψάξει, δεν έχω να φοβηθώ τίποτα.
Απλά καλό θα ήταν να διατυπώνεις τις σκέψεις σου, γιατί μπορεί αν βοηθήσει.

Χάρη, η λέξη καθαρός είναι λίγο υποκειμενική :P. Θα μπορούσες κάλλιστα να είσαι ο ΔΑ και φυσικά να μην έχεις τίποτα να φοβηθείς, γιατί ο ΔΑ αναγνωρίζεται από παντού ως πολίτης. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την προδοσία του Δημήτρη -ναι dimijim για σενα μιλάω :mastigio- στο περσινό καλοκαιρινό, που ήταν σίγουρος ότι τον είχα ''ψάξει'' γιατί σαν ντετέκτιβ τον έβλεπα πολίτη ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
A oκ..απλά είμαστε αρκετές με το ίδιο νέιμ οπότε καλύτερα να αναφέρεστε με usernames..
Eπίσης Ντόιτς στο δεύτερο που σου απαντάω ήταν παράθεση που έκανες μετά που έκανα το πόστ μου αν δείς,επομένως υπέθεσα πως αναφερόσουν σε μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover --> mintin97
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99 --> mintin97
  10. Gate4 --> Libertus
  11. jj!
  12. JKaradakov --> mintin97
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa --> mintin97
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov x2
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf
  20. Noisette
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης) --> mintin97
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς
  30. Τάσος97
Ψήφοι
6 mintin97
3 JKaradakov
1 Libertus
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Tζέι δεν πάει έτσι. Αν είναι έτσι και'γω με καθόλου εμπειρία θεωρούμαι εξαιτίας του μικρού σε διάρκεια Παλέρμο που έπαιξα


Δεν είπα ότι δεν έχει εμπειρία ο Ιορδάνης. Είπα ότι δεν μπορούν να βγουν συμπεράσματα από τον τρόπο παιχνιδιού του στο προηγούμενο, λόγω της μικρής διάρκειας.

Αναφέρεσαι στον mintin97?

Ναι.
Ξυπνήστε λιγάκι, είναι ακόμη πρώτος γύρος, μέντιουμ και ντετέκτιβ δεν έχουν δράσει! Το δε μέντιουμ ρωτά μόνο για φαντάσματα.
Γι'αυτό ρε Misskitούλα δε μου φαίνονται πιθανοί οι ρόλοι του μέντιουμ και του ντετέκτιβ:P Γιατί δεν έχουν δράσει ακόμη. Όπως είπα και στο μήνυμα που παρέθεσες, είναι πολύ νωρίς για να κάνουμε λόγο για ειδικούς ρόλους. Εδώ καλά-καλά δεν ξέρουμε ποιος είναι πολίτης και ποιος δολοφόνος... Ο πληροφοριοδότης μάς μάρανε:P
Απλώς ήθελα να απαντήσω στα παιδιά που έκαναν υποθέσεις για ρόλο συνασπισμένο με τους πολίτες.
Ουφ,κατάφερα να τα διαβάσω όλα.Ψηφίζω mintin97.Εχει μακράν την ποιο περίεργη συμπεριφορά και ψήφισε το ίδιο περίεργα.

Ουυφφφ τα διάβασα ΟΛΑ και...

ΨΗΦΙΖΩ mintin97
Καμία αιτιολόγηση και από τους δυο σας.


Γενικά, βλέπω τους πάντες να χωρίζονται σε δύο στρατόπεδα:hmm: Καραντάκοβ και mintin. Αν και δεν πιστεύω ότι έχουν χτυπητό ρόλο (μαφιόζος ή αντίπαλος μαφιόζος), είναι μια καλή ευκαιρία να τη βγάλουν λάδι οι δολοφόνοι. Αρκετοί δεν έχουν μιλήσει ακόμα. Πιστεύω ότι σίγουρα μέσα σε αυτούς βρίσκεται κάποιος δολοφόνος ή μέσα σε αυτούς που ψήφισαν δίχως αιτιολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Χάρη, η λέξη καθαρός είναι λίγο υποκειμενική :P. Θα μπορούσες κάλλιστα να είσαι ο ΔΑ και φυσικά να μην έχεις τίποτα να φοβηθείς, γιατί ο ΔΑ αναγνωρίζεται από παντού ως πολίτης. Δεν θα ξεχάσω ποτέ την προδοσία του Δημήτρη -ναι dimijim για σενα μιλάω :mastigio- στο περσινό καλοκαιρινό, που ήταν σίγουρος ότι τον είχα ''ψάξει'' γιατί σαν ντετέκτιβ τον έβλεπα πολίτη ;).
Σωστά. Τι να πω τώρα, εάν δεν με πιστεύετε, βγάλτε με ως πόρνη ή ΔΑ. :P

Και εάν ήμουν με τους κακούς θα ψηφίζα τόσο νωρίς, για να καρφωθώ; Γιατί να μην περίμενα να δημιουργηθεί κάποιο κύμα και εν τέλει να ψηφίσω mintin ή Jkaradakov; Ό,τι πιο βολικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πρώτος γύρος είναι κάποιον πρέπει να ψηφίσουμε να δούμε και τι παίζει. Δηλαδή αυτοί που ψήφισαν mintin και Ιορδάνη είχαν σοβαρότερο λόγο να το κάνουν; :P
Περίμενα ότι αυτό που παρέθεσα θα΄ταν ένα από τα λεγόμενά σου. Δε με αποσχολεί τι ψηφίζει ο καθένας.Ναι και΄μενα μου φάνηκαν ύποπτοι για μαφιόζοι αλλά θεωρώ ότι αν όντως είναι μαφιόζοι θα φύγουν σε άλλη ψηφοφορία.Θεωρώ επίσης ότι αν είναι μαφιόζοι (JKaradakov&mintin97) θα λειτουργήσουν σαν "θυσίες" για τους μαφιόζους προκειμένου να παραμείνουν μέσα οι "άσσοι" που έχουν εκείνη ως ομάδα. Ένας εκ των οποίων και λόγω πείρας σου θεωρώ ότι είσαι εσύ.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την ψήφο σου και ούτε θα κάτσω με συναισθηματισμούς να πείσω κανέναν. Θέλω να δω όμως πώς παίζεις κι εσύ από εδώ και πέρα, γιατί δεν έχεις πολυμιλήσει.
Απφ,εδωπέρα μπαίνεις εσύ αφού σε ψιλόαναφέρουν και μιλάς δεν έχουν μιλήσει άλλοι για άλλοι,την καινούρια έβαλες στο στόχαστρο εσύ;
Ρε συ φαίρυ, μήπως τελικά εσύ καίγεσαι να την κάνω από εδώ για κάποιο λόγο;
Εάν αλλάξω την ψήφο μου, θα ηρεμήσεις, εντάξει; :P
ΌΧΙ ΡΕ. Σε κατηγορώ τόσο πολύ έτσι για να σου κάνω αντίποινα.:P
Με δουλεύεις; Όχι. Η ψήφος που μου έδωσες μου είναι τόσο αδιάφορη όσο και το "r" στο Marlboro.:P
Μου έκανε κλικ το timing τόσο νωρίς.:eek:

Μπορείς να υποθέτεις ό,τι θες. Εγώ είμαι καθαρός και όποιος θέλει ας με ψάξει, δεν έχω να φοβηθώ τίποτα.
Απλά καλό θα ήταν να διατυπώνεις τις σκέψεις σου, γιατί μπορεί να βοηθήσει.
Οι σκέψεις μου είναι μία χαρά διατυπωμένες στα ποστ που έχω γράψει.
Μη φας,έχουμε γλαρόσουπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Σωστά. Τι να πω τώρα, εάν δεν με πιστεύετε, βγάλτε με ως πόρνη ή ΔΑ. :P

Και εάν ήμουν με τους κακούς θα ψηφίζα τόσο νωρίς, για να καρφωθώ; Γιατί να μην περίμενα να δημιουργηθεί κάποιο κύμα και εν τέλει να ψηφίσω mintin ή Jkaradakov; Ό,τι πιο βολικό.

Συμφωνώ, αλλά αυτοί οι ρόλοι δεν είναι που δημιουργούν χάος; Εσύ κινείσαι πολύ γρήγορα, δεν βλέπω εκείνον τον ενθουσιασμό και μου φαίνεται ότι κάτι κρύβεις.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Εχει μακράν την ποιο περίεργη συμπεριφορά και ψήφισε το ίδιο περίεργα.

Δικαιολόγησα γιατί ψήφισα,μάλιστα ήμουν ανάμεσα σε 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
17 δεν ξεκινούσαμε; Δεν ήξερα ότι θα άνοιγε χθες θρεντ,anw.


Ναι ρε παιδίμ,γιατί έχω μπεις τόσες πολλές φορές δολοφόνος.:P

Τα χουμε ξαναπει. Το παραπανω δεν αποτελει δικαιολογια, καθως η διανομη των ρολων ειναι ΚΑΘΑΡΑ θεμα τυχης.

Για μένα η τακτική του Μιντίν ήταν πολύ αυθόρμητη και ανεπαρκής για τακτική δολοφόνοι. Απειρία,όλα αυτά,τα εξήγησα. Και συμφώνησαν αρκετοί..
Επίσης δεν έριξα στον Καραντακόβ τίποτα..
Τον ψήφισα θεωρόντας πως ίσως ο Μιντίν έχει κάποιο βοηθητικό ρόλο προς τους πολίτες και απλά δεν πρόσεξε το πως κινήθηκε.
Δεν κατηγόρησα τον Καραντακόβ. Την ψήφο την έριξα κυρίως για να δώ πως θα πάει το πράγμα ,που θα κινηθεί και αν θα πάει να τον σώσει κάποιος. Π.χ. μου φάνηκε κάπως που η Ντόιτς και ο Γιάννης μετά που πήρε 2 ψήφους την έδωσαν στον Μιντίν σχεδόν απανωτά.
Και εξάλλου δεν δήλωσα ότι θα την κρατήσω ως το τέλος,βλέποντας και κάνοντας.
Επίσης έγινε ένας μικρόπανικός με την κίνηση της ενεργοποίησης της κάρτας που έκαναν και αρκετά άτομα να μιλήσουν και να πούν δυο πράγματα παραπάνω. Μέσα σε αυτούς κι εσύ...

Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου. Για μενα η κινηση του mintin97 υποδηλωνει απειρια, ενθουσιασμο και αυθορμητισμο. Αποκλειεται να καθοδηγειται απο καποιους εμπειρους, παιζει σιγουρα για την παρτη του. Αμφιβαλλω αν γνωριζει κατι ουσιαστικο για τον Ιορδανη, και παρακαλω να μην ξερει κατι παραπανω, γιατι θα αποκτησουμε σημαντικο μειονεκτημα σε περιπτωση καρφωματος, αλλα αν επρεπε ντε και καλα να επιλεξω εναν απο τους δυο, θα διαλεγα τον Ιορδανη. Θα παρακαλεσω οσους ψηφισαν τον mintin να τ σκεφτουν λιγο καλυτερα, γιατι η ενεργοποιηση της καρτας μπορει να ηταν οντως παραξενη κινηση, αλλα ταυτοχρονα θα μπορουσαμε να πουμε πως τον "αθωωνει".

Τωρα η ψηφος μου ειναι μια αλλη μεγαλη ιστορια: Η Χαρα για μενα εξακολουθει να ειναι αρκετα υποπτη, για τους λογους που εχω αναφερει παραπανω και δεν προκειται να επαναλαβω, αλλα λεω να μην της ριξω την ψηφο μου απο τον πρωτο γυρο. Παντως το γεγονος οτι και στο προηγουμενο παιχνιδι ειχε μπει φουριοζα, δε θα πρεπε να μας λεει κατι.

Υποπτους θεωρω επισης τους Akis_megara και Libertus, για λογους που επισης εχω αναφερει, αλλα δεν προκειται να τους δωσω την ψηφο μου, μιας και δε μπορω να τους κατηγορησω για κατι πραγματικα επιληψιμο μεχρι τωρα.

Και η ψηφος μου παει σε ενα προσωπο εκπληξη, που ενω δεν το ειχα βαλει στο μικροσκοπιο μου χθες, με κανατε να σκεφτω τη σταση του καλυτερα μεσα απο τα δικα σας μηνυματα. And the oscar goes to Drama. Παιζει εκ του ασφαλους, δεν κατηγορει κανεναν με μενος και προσπαθει να τα εχει καλα με ολους. Μου θυμιζει τον τροπο που παιω εγω οταν εχω κακο ρολο. Οκ, ισως να κανω και λαθος, αλλα ειμαστε στον πρωτο γυρο ακομα, οποτε τα παντα συγχωρουνται;):).

Δηλωνω απο τωρα, για να μην παρεξηγηθω, πως αν χρειαστει θα αλλαξω την ψηφο μου σε Καραντακοβ, γιατι θεωρω πως ο mintin ειναι το ευκολο θυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Η ψήφος που μου έδωσες μου είναι τόσο αδιάφορη όσο και το "r" στο Marlboro.:P
Αφού τα φώτα έπεσαν σε άλλα άτομα, λογικό.

Συμφωνώ, αλλά αυτοί οι ρόλοι δεν είναι που δημιουργούν χάος; Εσύ κινείσαι πολύ γρήγορα, δεν βλέπω εκείνον τον ενθουσιασμό και μου φαίνεται ότι κάτι κρύβεις.:hmm:
Είναι. Εγώ όμως δε δημιούργησα χάος.
Ο τρόπος που παίζω είναι ο ίδιος με τον τρόπο που έχω παίξει σε κάθε παιχνίδι. Στο προηγούμενο Παλέρμο απλά ήμουν πληροφοριοδότης και είχα πορωθεί γιατί ήθελα να φύγει ο Johnnaousa. :P Δε νομίζω ότι έχω δείξει αδιαφορία σε αυτό το παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top