Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
CiNeFiL,μπορώ να πω ότι ήμουν ανάμεσα στον mintin και εσένα.Σελίδες πριν τον κάλυπτες.Μάλλον άλλος καρφώθηκε.

δεν τον καλυψα μαν, απλα ειπα και δολοφονος να ειναι επδ ειναι καινουργιος θα ηθελε καθοδηγηση αααρα δεν ειναι για μενα απο μονος του οσο επικινδυνος οσο αλλοι
επισης παιζει πολυ αυθορμιτα και ακαταλαβιστικα (χτυπητα υποπτα να το πω?) για δολοφονος
δεν κολλαει για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ουυφφφ τα διάβασα ΟΛΑ και...

ΨΗΦΙΖΩ mintin97

Ο λόγος;

εγω υποθετω

Εσύ ''υποθέτεις'', θέση παίρνεις μόνο όταν πιάνεσαι από ποστ άλλων. :hmm:

Για την ώρα τη Φαίρυ δεν την θεωρώ ύποπτη. Τουλάχιστον όχι τόσο όσο τον Ιορδάνη και τον mintin97. Το σκεπτικό μου για αυτούς το ανέλυσα σε προηγούμενο ποστ.

Ναι κατάλαβα τι εννοείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Νεφέλη

Αν ήταν ο καθένας να κραταει αυτά που σκέφτεται για τον εαυτό του οι δολοφόνοι δεν θα βρίσκονταν ποτέ. Λέμε ανοιχτά τις σκέψεις μας για να βοηθούνται όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ο λόγος;



Εσύ ''υποθέτεις'', θέση παίρνεις μόνο όταν πιάνεσαι από ποστ άλλων. :hmm:

Παρακολουθω την κατασταση και σχολιαζω... σε λιγο θα κρινω και παιχτες μομεντ:redface::redface: και εγω ζητησα λογο απο την Ελενα πριν ωρα αλλα τιπτες:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
@Νεφέλη

Αν ήταν ο καθένας να κραταει αυτά που σκέφτεται για τον εαυτό του οι δολοφόνοι δεν θα βρίσκονταν ποτέ. Λέμε ανοιχτά τις σκέψεις μας για να βοηθούνται όλοι.

σε μενα παει αυτο η στην αλλη νεφ?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
σε μενα παει αυτο η στην αλλη νεφ?:redface:

Σε εμένα:redface:


Για τον πρώτο γύρο εννοούσα,που δεν ξέρουμε που παν τα 4 ακόμα(για τους ρόλους λέωωωωωωωω :)):hehe::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παρακολουθω την κατασταση και σχολιαζω... σε λιγο θα κρινω και παιχτες μομεντ:redface::redface: και εγω ζητησα λογο απο την Ελενα πριν ωρα αλλα τιπτες:hmm:

Νομίζω ότι παίζεις όπως την προηγούμενη φορά :P. Βοήθα κάπως βρε Μαράκι :P.

Εντωμεταξύ η Ιωάννα ανέφερε την Gate4? Αυτή έχει γενέθλια σήμερα, δεν είναι ώρα για Παλέρμο :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Αυτός ο Δημήτρης βρε παιδιά βλέπετε πόσο με αγαπάει έτσι; :inlove:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover --> mintin97
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99 --> mintin97
  10. Gate4
  11. jj!
  12. JKaradakov
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa --> mintin97
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov x2
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf
  20. Noisette
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης) --> mintin97
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς
  30. Τάσος97
Ψήφοι
5 mintin97
3 JKaradakov
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παντως εσυ Μελ δεν μου φαινεσαι υποπτη... Ο πιο υποπτος για εμενα ειναι ο φιλος Μιτιν... Δεν ξερω συμπεριφερεται πολυ περιεργα και το πιο περιεργο ειναι οτι επαιξε και καρτα... Η Φαιρη μπηκε παρα πολυ δυναμικα σημερα οχι τοσο.... η Ελενα η μιουσικ δεν αιτιολογει τιποτα. Ο Πετρος εχει εξαφανιστει.... Οι περισσοτεροι δεν εχουν πει κατι ακομα... Ο Λιμπερτους εριξε κατηγοριες αλλα δεν ξερω αν εχει δικιαο ή απλα προσπαθει να στρεψει αλλου τα βλεμματα οπως εχω την εντυπωση οτι εκανε και ο ακης πριν.... Με τον Ιορδανη συμφωνω σε αρκετα. Ο Γιαννης απο την Ναουσα δεν μου φαινεται επισης υποπτος... Ο αλλος ο γιαννης εχει κανει μονο ενα ποστ και εχει εξαφανιστει... Μιληστε ρε παιδες και οι υπολοιποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παντως εσυ Μελ δεν μου φαινεσαι υποπτη... Ο πιο υποπτος για εμενα ειναι ο φιλος Μιτιν... Δεν ξερω συμπεριφερεται πολυ περιεργα και το πιο περιεργο ειναι οτι επαιξε και καρτα... Η Φαιρη μπηκε παρα πολυ δυναμικα σημερα οχι τοσο.... η Ελενα η μιουσικ δεν αιτιολογει τιποτα. Ο Πετρος εχει εξαφανιστει.... Οι περισσοτεροι δεν εχουν πει κατι ακομα... Ο Λιμπερτους εριξε κατηγοριες αλλα δεν ξερω αν εχει δικιαο ή απλα προσπαθει να στρεψει αλλου τα βλεμματα οπως εχω την εντυπωση οτι εκανε και ο ακης πριν.... Με τον Ιορδανη συμφωνω σε αρκετα. Ο Γιαννης απο την Ναουσα δεν μου φαινεται επισης υποπτος... Ο αλλος ο γιαννης εχει κανει μονο ενα ποστ και εχει εξαφανιστει... Μιληστε ρε παιδες και οι υπολοιποι

Μια χαρά σε βρίσκω :P. Όντως, ο Χάρης πού είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αυτός ο Δημήτρης βρε παιδιά βλέπετε πόσο με αγαπάει έτσι; :inlove:
Χωρίς να θέλω να σπαμμάρω(συγχωρέστε με δεν κρατιόμουν :whistle:) σε λατρεύει :redface:και είναι τζέντλεμαν πως να το κάνουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Χάααααααααααααρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη,
Κρύβεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μια χαρά σε βρίσκω :P. Όντως, ο Χάρης πού είναι; :P

ελπιζω να βοηθησα και να αρχισετε να ψαχνετε και τους εξαφανισμενους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παντως εσυ Μελ δεν μου φαινεσαι υποπτη... Ο πιο υποπτος για εμενα ειναι ο φιλος Μιτιν... Δεν ξερω συμπεριφερεται πολυ περιεργα και το πιο περιεργο ειναι οτι επαιξε και καρτα... Η Φαιρη μπηκε παρα πολυ δυναμικα σημερα οχι τοσο.... η Ελενα η μιουσικ δεν αιτιολογει τιποτα. Ο Πετρος εχει εξαφανιστει.... Οι περισσοτεροι δεν εχουν πει κατι ακομα... Ο Λιμπερτους εριξε κατηγοριες αλλα δεν ξερω αν εχει δικιαο ή απλα προσπαθει να στρεψει αλλου τα βλεμματα οπως εχω την εντυπωση οτι εκανε και ο ακης πριν.... Με τον Ιορδανη συμφωνω σε αρκετα. Ο Γιαννης απο την Ναουσα δεν μου φαινεται επισης υποπτος... Ο αλλος ο γιαννης εχει κανει μονο ενα ποστ και εχει εξαφανιστει... Μιληστε ρε παιδες και οι υπολοιποι


Ο Άκης στρέφει αλλού τα βλέμματα επειδή είπε οτι ο Psycho δεν συμμετέχει και απλώς ψήφισε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ο Άκης στρέφει αλλού τα βλέμματα επειδή είπε οτι ο Psycho δεν συμμετέχει και απλώς ψήφισε;

δεν γραφω δεν σημαινει δεν συμμετεχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τις θερμές μου καλημέρες και από εμένα. Είδα ότι το γεγονός ότι δεν έγραψα κάτι ουσιαστικό σχολιάστηκε από την carpe_nochtem. Κάρπε,δε βρήκα κάτι ουσιώδες και ιδιαίτερα ανησυχητικό για να σχολιάσω και θέλησα να μην γράψω κάτι.
Έχουν ανοίξει τα πυρά μεταξύ JKaradakov και mintin 97. Ο 2ος μπορεί μεν σαν νεοφερμένος να μην κινεί τα βλέμματα όμως η διπλή ψήφος με βάζει σε σκέψεις για τα ακόλουθα δεινά:
1.Είναι ΑΜ ή Πληροφοριοδότης και γνωρίζει την ταυτότητα του Ιορδάνη και θέλησε (λανθασμένα) τόσο νωρίς να βγάλει εκτός.
2.Πρόκειται για μαφιόζο που πάει για θυσία προκειμένου να μείνουν οι «άσσοι» των μαφιόζων εντός παιχνιδιού και να αποπροσανατολιστούμε οι πολίτες.
Διαβάζοντας μία δεύτερη και προσεκτική ανάγνωση το παιχνίδι από την αρχή παρατήρησα με λίγη περισσότερη προσοχή το μήνυμα και την ψήφο του Libertus σχεδόν 2 ώρες αφότου ανοίχθηκε το θέμα. Η ψήφος προς τη Χαρά. Μάλιστα,ο λόγος επειδή κατηγορεί τους πάντες και ψάχνει ψύλους στα άχυρα.
Νομίζω ότι λανθασμένα πέσατε όλοι επάνω της καθώς η ίδια έχει αρχίσει να μοιάζει για πολίτης που αντιδράει στις κατηγορίες που της προσάπτετε μάλλον πιο πολύ φοβισμένη γιατί δε θέλει αν όντως είναι πολίτης να φύγει από τόσο νωρίς. Κάποιοι βιαστήκατε να την βγάλετε και ΔΑ και για πείτε μου για ποιο λόγο; Επειδή την έμπαινε ανεξαιρέτως σε όλους;
Εμένα η ψήφος μου θα πάει στον Libertus καθώς η τόσο πρόωρη ψήφος του μόνο σε υποψίες για ρόλο του ίδιου στη μαφία με βάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Man,βγήκα χθες το βράδυ,δε μπορούσα να αράξω μέχρι το βράδυ στο pc δε θα τη πάλευα.Διάβασα όλα τα ποστ και κατάφερα να βγάλω μερικά αποτελέσματα για κάποιους.Η ψήφος μου πήγε σε άτομο που παίζει πολύ περίεργα και με κάρτα από τον πρώτο γύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Καλημέρα! Νωρίς νωρίς ξύπνησα. :redface:
Πρώτα πρώτα, ενημερώνω ότι η Εχέμυθη δε θα μπορέσει να μπει σήμερα, γιατί δεν έχει υπολογιστή.


Πάμε στο ψητό τώρα:
Παίζω την κάρτα ίντριγκας "Επιπλέον ψήφος".

Όπα, τι αψυχολόγητη κίνηση είναι αυτή; Ό,τι ρόλο κι αν έχεις, αυτή η κίνηση είναι λαθεμένη.
Εάν είσαι δολοφόνος και το κάνεις για να δημιουργήσεις κύμα, εκτίθεσαι και θα σε πετάξουν έξω.
Εάν είσαι πολίτης με καλό ρόλο...πάλι θα σε πετάξουν εκτός! :P
Επιπροσθέτως, μια αιτιολόγηση της προκοπής για την ψήφο σου δε μας έδωσες.

Ψηφίζω Ιορδάνη προς ώρας. :)

Eπίσης γιατί σχολιάζεις το τι παρακολουθεί και τι όχι ο Μιντίν; Ίσως κόμπλαρε το παιδί με τον χαμό. :P
Εδώ είναι σαν να βρίσκεις ευκαιρία να χωθείς στο κύμα που δημιούργησε ο mintin. :hmm:
Βέβαια, πρώτος γύρος είναι και πιθανόν να θες να κόψεις κινήσεις. Το ίδιο έκανα κι εγώ, άλλωστε.

Παλιός καλός Άκης. Πραγματικά το σενάριο να είμαι η ΔΑ εμένα μόνο γέλιο μου προκαλεί καθώς τώρα θα΄πρεπε να'χα βγάλει το σκασμό και να κρύβομαι.Και ερωτώ εγώ: Η ψήφος του Χάρη (Libertus) δύο ώρες εφόσον έχει ανοιχτεί το θέμα μόνο για καλό δε μου πάει.
Το γεγονός ότι πάει σε΄μενα,αμελητέο.Εννοώ ότι είναι βιαστική και βιάζεσαι γιατί Χάρη; Προσπαθείς να ρίξεις κατηγορίες επάνω μου μήπως για το καλό το δικό σου; Ή της μαφίας.
Μην αμελήσεις να μου απαντήσεις σε παρακαλώ.

Εγώ θα σου δώσω απάντηση εν αντιθέσει με εσένα που ακόμη δε μου έχεις απαντήσει γιατί με θεωρείς μαφιόζο. :whistle:
Ο λόγος που σε ψήφισα είναι επειδή κατηγορείς τους πάντες χωρίς ιδιαίτερο λόγο και είναι σαν να προσπαθείς να διχάσεις τους πολίτες. Επιπλέον, ήθελα να κόψω κινήσεις. Απ' ό,τι βλέπω όμως εν τέλει, ξαφνικά έπαψαν να ασχολούνται μαζί σου και δημιουργήθηκαν κύματα κατά του Ιορδάνη και του mintin. Πάντως, δεν καταλαβαίνω γιατί πήρες τόσο κατάκαρδα την ψήφο μου. Έχεις να κρύψεις κάτι; Πρώτος γύρος είναι και όλοι προσπαθούμε να δούμε τι παίζει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. ΚΟΥΛΑΡΕ.

Ουφ,κατάφερα να τα διαβάσω όλα.Ψηφίζω mintin97.Εχει μακράν την ποιο περίεργη συμπεριφορά και ψήφισε το ίδιο περίεργα.
Για μισό. Για τις συμμαχίες που έλεγες στην αρχή δε θα κάνεις καμία αναφορά; Σιγανό ποταμάκι μου φαίνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top