Clubing!

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Πόσο συχνά πάτε σε club?

Κάνω αυτήν την ερώτηση γιατι μια πολύ καλή μου φίλη χτυπάει κάρτα καθε παρασκεύη και σάββατο σε ένα club ,στο γνωστό REINA στο Μαρούσι...
Δεν περιμενα οτι υπάρχουν άτομα που τους αρέσει να πηγαίνουν 2 φορές την εβδομαδα σε κλαμπ.
δεν λέω και εμενα μου αρέσει να πηγαίνω αλλά αντε να πάω 2 φορές το μήνα αντε 3....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
σε club δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει ιδιαιτερα να πηγαινω.. παντως μπορω να την καταλαβω τη φιλη σου γιατι για καποια φαση πηγαινα 3-4 (καποιες φορες και 5) μερες την εβδομαδα στα μπουζουκια.. ειναι κολλημα, ξερω 'γω, τι να πω; αναλογα τον τροπο διασκεδασης που αρεσει σε καποιον... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
το συγκεκριμένο θέμα το συζήταγα χτες με την παρέα μου που την πόρτα του κλάμπ περνάμε μόλις 1 φορά το 3μηνο κ πολλά λέω. είναι κ ανάλογα την ηλικία. συνήθως στην εφηβεια γουστάρεις τρελά, είναι κ θέμα μούρης, μετά προτιμάς πιο χαλαρά κ παρεϊστικα και κάπως αλλάζουν κ οι μουσικές προτιμήσεις πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Καθόλου! Δε τα μπορώ!

Μαζεύεται η μισή Βαβυλώνα και σαρδελοποιείται σε Χ τετραγωνικά με τη μουσική να μπουκώνει τα ηχεία, με ένα ποτάκι στο χέρι και το τσιγάρο στο άλλο. Πιό γρήγορα θα πήγαινες Κηφισιά - Βούλα, παρά από τη μια άκρη του κλάμπ στην άλλη. Συν τοις άλλοις στα κλαμπ παρατηρείται και το φαινόμενο domino, κουνιέται η μια σαρδέλα που θέλει ξαφνικά να λικνιστεί σαν φίδι, πέφτουν και οι παραδίπλα.

Το ποτό σου, από το μπαρ μέχρι τη θέση σου έχει μείνει το μισό (το άλλο μισό είναι σε ρούχα η στο πάτωμα), έχεις κάψει και πενήντα σακάκια στο δρόμο με τη γόπα σου, άσε δε που αν δεν είσαι καπνιστής, γίνεσαι καπνιστή τσιπούρα ετσιθελικά από τον μπάφο του άλλου. Έτσι ούτε μουσική απολαμβάνεις, ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνεις να πας, ούτε μια κουβέντα δε μπορείς να πεις και αρκείσαι στο ατέρμονο στρίμωγμα με την δίμετρη ξανθιά μπροστά σου ή τον πουλ-μουρ καλογυαλισμένο νεαρό πίσω σου, δεδομένου ότι μόνο αυτό μπορείς να απολαύσεις και προφανώς και γι αυτό πήγες εκεί -μεταξύ άλλων-, για γκομενικό shopping δηλαδή.


Προτιμώ να παω σε ροκάδικο-μεταλλάδικο να ξεδώσω, σε μπαράκι για χαλάρωση και μπύρα να παίζει chillout μουσικούλα, σε μπουζούκια να τα σπάσουμε κι όλας....:clapup:

αλλά σε κλαμπάκι, όχι... από μακριά κι αγαπημένοι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Clubing? ....Τι είναι clubbing? :hmm:
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καθόλου! Δε τα μπορώ!

Μαζεύεται η μισή Βαβυλώνα και σαρδελοποιείται σε Χ τετραγωνικά με τη μουσική να μπουκώνει τα ηχεία, με ένα ποτάκι στο χέρι και το τσιγάρο στο άλλο. Πιό γρήγορα θα πήγαινες Κηφισιά - Βούλα, παρά από τη μια άκρη του κλάμπ στην άλλη. Συν τοις άλλοις στα κλαμπ παρατηρείται και το φαινόμενο domino, κουνιέται η μια σαρδέλα που θέλει ξαφνικά να λικνιστεί σαν φίδι, πέφτουν και οι παραδίπλα.

Το ποτό σου, από το μπαρ μέχρι τη θέση σου έχει μείνει το μισό (το άλλο μισό είναι σε ρούχα η στο πάτωμα), έχεις κάψει και πενήντα σακάκια στο δρόμο με τη γόπα σου, άσε δε που αν δεν είσαι καπνιστής, γίνεσαι καπνιστή τσιπούρα ετσιθελικά από τον μπάφο του άλλου. Έτσι ούτε μουσική απολαμβάνεις, ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνεις να πας, ούτε μια κουβέντα δε μπορείς να πεις και αρκείσαι στο ατέρμονο στρίμωγμα με την δίμετρη ξανθιά μπροστά σου ή τον πουλ-μουρ καλογυαλισμένο νεαρό πίσω σου, δεδομένου ότι μόνο αυτό μπορείς να απολαύσεις και προφανώς και γι αυτό πήγες εκεί -μεταξύ άλλων-, για γκομενικό shopping δηλαδή.


Προτιμώ να παω σε ροκάδικο-μεταλλάδικο να ξεδώσω, σε μπαράκι για χαλάρωση και μπύρα να παίζει chillout μουσικούλα, σε μπουζούκια να τα σπάσουμε κι όλας....:clapup:

αλλά σε κλαμπάκι, όχι... από μακριά κι αγαπημένοι!:)


+1 :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
όλα καλα είναι...απλα θελουν τον τροπο τους και την ωρα τους ...
δεν ακυρωνω τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
clubbing sucks :P

οκ μόνο το καλοκαίρι μπορεί να τύχει να πάω.. 5 - 6 φορές
το χειμώνα ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
lido, back to base,casa la famme πηγαινω.μπουζουκια λιγο πιο συχνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο τις λιγες φορες που εχω παει σε club ενα εχω να πω :sick: Δεν ξαναπαταω αν δεν υπαρχει ιδιετερος λογος. Ουτε η μουσικη τους μου αρεσει, ουτε η σαρδελοποιηση, ουτε να ουρλιαζω για να συνενοηθω και να μην με ακουνε κιολας, ουτε να εχουν πιασει τα ποδια μου και να μην μπορω να κατσω και ο φωτισμος μου κανει τα ματια κομματια... Προτιμω να παω σε μια καφετερια (χαλαρη, οχι καφετερια που κοντευει να γινει club...) η σε ενα bar η εστω σε κατι ενδιαμεσα σε bar και club, δεν ξερω αν εχουν ιδιετερη ονομασια, αρκει να παιζει μουσικη που να μου αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά δεν πηγαίνω συχνά σε club. Αλλά όταν πηγαίνω ξεδίνω!:P Απεχθάνομαι αυτά τα πολύ in που πάνε όλοι οι ψωνισμένοι-ες που θέλουν να το παίξουν γκόμενοι-ες. Όπως και αυτά με την ελληνική ποπ-σκυλάδικη μουσική. Οπότε πηγαίνω σε club με disco μουσική που ξέρεις ότι θα χορέψεις και θα γελάσεις ανεπιτήδευτα. Θα πάω και σε αυτά που είναι λίγο από όλα, αλλά να έχουν και ένα στυλ που μου αρέσει(ας πούμε το Club 22). Επίσης μου αρέσουν και τα ροκ club, να ακούσω ωραία μουσική και να δω και κανάν ωραίο μαλλιά!:P

Πάντως όπως προανέφερα δεν είναι και για συχνά!:) Προτιμώ μπαράκια για χαλάρωση και ρεμπετάδικα για γλέντι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Έχω να πάω σε κλαμπ απο τις εκδηλώσεις του Λυκείου(δεν θα βρω τον ανόητο που τα διοργάνωνε εκεί) στις οποίες πήγαινα για να συνεισφέρω οικονομικά στους ευσεβείς σκοπούς μας(you know 5ημερη,εμφάνιση ομάδας,νέες μπασκέτες κ.α.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πηγαινω ααααν τυχει, οταν κανενας φιλος θελει να γιορτασει εκει κτλ.. Απο επιλογη παω μονο μια φορα στο τριμηνο? μπορει και παραπανω, και προτιμω κλαμπακια που παιζουν 80ιλες γιατι εκει ξεδινω πραγματικα και ξεπατωνομαι στον χορο, η ροκαδικα.
Τρεντιες τυπου envy, luv, venue κτλ δεν τα μπορω καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Καθόλου! Δε τα μπορώ!

Μαζεύεται η μισή Βαβυλώνα και σαρδελοποιείται σε Χ τετραγωνικά με τη μουσική να μπουκώνει τα ηχεία, με ένα ποτάκι στο χέρι και το τσιγάρο στο άλλο. Πιό γρήγορα θα πήγαινες Κηφισιά - Βούλα, παρά από τη μια άκρη του κλάμπ στην άλλη. Συν τοις άλλοις στα κλαμπ παρατηρείται και το φαινόμενο domino, κουνιέται η μια σαρδέλα που θέλει ξαφνικά να λικνιστεί σαν φίδι, πέφτουν και οι παραδίπλα.

Το ποτό σου, από το μπαρ μέχρι τη θέση σου έχει μείνει το μισό (το άλλο μισό είναι σε ρούχα η στο πάτωμα), έχεις κάψει και πενήντα σακάκια στο δρόμο με τη γόπα σου, άσε δε που αν δεν είσαι καπνιστής, γίνεσαι καπνιστή τσιπούρα ετσιθελικά από τον μπάφο του άλλου. Έτσι ούτε μουσική απολαμβάνεις, ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνεις να πας, ούτε μια κουβέντα δε μπορείς να πεις και αρκείσαι στο ατέρμονο στρίμωγμα με την δίμετρη ξανθιά μπροστά σου ή τον πουλ-μουρ καλογυαλισμένο νεαρό πίσω σου, δεδομένου ότι μόνο αυτό μπορείς να απολαύσεις και προφανώς και γι αυτό πήγες εκεί -μεταξύ άλλων-, για γκομενικό shopping δηλαδή.


Προτιμώ να παω σε ροκάδικο-μεταλλάδικο να ξεδώσω, σε μπαράκι για χαλάρωση και μπύρα να παίζει chillout μουσικούλα, σε μπουζούκια να τα σπάσουμε κι όλας....:clapup:

αλλά σε κλαμπάκι, όχι... από μακριά κι αγαπημένοι!:)
συμφωνω για αυτο το φαινομενο ....:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Βασικά δεν πηγαίνω συχνά σε club. Αλλά όταν πηγαίνω ξεδίνω!:P Απεχθάνομαι αυτά τα πολύ in που πάνε όλοι οι ψωνισμένοι-ες που θέλουν να το παίξουν γκόμενοι-ες. Όπως και αυτά με την ελληνική ποπ-σκυλάδικη μουσική. Οπότε πηγαίνω σε club με disco μουσική που ξέρεις ότι θα χορέψεις και θα γελάσεις ανεπιτήδευτα. Θα πάω και σε αυτά που είναι λίγο από όλα, αλλά να έχουν και ένα στυλ που μου αρέσει(ας πούμε το Club 22). Επίσης μου αρέσουν και τα ροκ club, να ακούσω ωραία μουσική και να δω και κανάν ωραίο μαλλιά!:P

Πάντως όπως προανέφερα δεν είναι και για συχνά!:) Προτιμώ μπαράκια για χαλάρωση και ρεμπετάδικα για γλέντι!

καλα εισαι μεσα στο μυαλο μου.... κυριως για τους μαλλιαδες....
αλλα με την φιλη που εχω..... εεε παω και στο κλαμπ που και που.....αλλα οταν παω ξεδινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλα και εγω δε θα πηγαινα αν δεν μπαιναμε καθε φορα τσαμπα(στο συγκεκριμενο club επειδή την ξέρουν...)...διαφορετικά και εγω μονο στα νησάκια πηγαινα το καλοκαίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Καλή παρέα να έχω πάω οπουδήποτε..
Αν και η αλήθεια είναι ότι τόσα χρόνια τα έχω βαρεθεί πλέον τα κλαμπ..
Προτιμώ τα μπαράκια που χορεύεις κιόλας και δεν κάθεσαι σαν στέκα με το ποτό απλά..
Αλλα σε κάποια καλά πάρτυ επιλεκτικά να εκεί γουστάρω πολύ να πάω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Valder με έκανες και γέλασα αλλά μια παρατήρηση. Και το μεταλλάδικο club είναι.
Για μένα ο διαχωρισμός είναι στα db της μουσικής.

Προσωπικά απεχθάνομαι την πολύ δυνατή μουσική αν και την ανέχομαι αν είναι μέταλ ή τρανς.
Το παθητικό κάπνισμα και η απολύμανση των ρούχων δυστυχώς είμαστε ακόμα στην Ελλάδα, αλλά που θα πάει . Ελπίζω πριν το τέλος να έχει αλλάξει αυτό. Βέβαια αν το μαγαζί θέλει να επενδύση υπάρχει και κάτι που λέγεται εξαερισμός αλλά αυτά είναι λεπτομέριες για τους Έλληνες καραγκιόζηδες επιχειρηματίες.

Το ποτάκι θα είναι μούφα και πανάκριβο, συνεπώς μια σκέτη πανάκριβη μπύρα καλύτερα.Τυποποιημένα πράγματα. Ευτυχώς στα μεταλλάδικα που ξέρω, γιατί σε γαβ-γαβ που πάτησα τα περασμένα χριστούγεννα δεν πρόλαβα να δω καθώς έφυγα στο 15΄ έχουν ποια και κανάτες με νερό στο μπαρ με ποτήρια για να μην ζητάς που το θεωρώ κίνηση επί της ουσίας.

Μόνη μου ένσταση στην Αθήνα, ότι δεν ξέρουν να παίξουν μέταλ η dj και ότι καλό trancάδικο δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το clubing απαιτεί ώρες που εγώ κοιμάμαι και στρώνω επιδερμίδα :P


όχι.. σοβαρά τώρα...
ουδέποτε μου άρεσε το clubing ... με κούραζε ανέκαθεν αφάνταστα... να έχω πάει μετρημένες φορές στα δάχτυλα κι αυτό γιατί επέμενε η παρέα....
δεν βρίσκω για ποιό λόγο να είμαι κάπου στριμωγμένη, όρθια (πολύ βασικό αυτό) με το ένα χέρι να κρατάει το ποτό το άλλο χερί το τσιγάρο (παλια που κάπνιζα) με το άγχος μην μου "φάει" κανεις το κινητό ή το πορτοφόλι απ το τσαντάκι που το έχω ζωστεί ωσαν Άρης Βελουχιώτης, να μην μπορώ να παρω ανάσα απ την κάπνα και να πληρώνω και κερατιάτικα για πάρκινγκ...

Τες πα... γούστα είναι αυτά φυσικά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Έχω πάει συνολικά 6-7 φορές σε κλαμπ στα 24 χρόνια της ζωής μου, από τις οποίες οι 5 ήταν σε εκδρομή του 1ου έτους στη Μύκονο.

Δε μου αρέσουν καθόλου και δεν πηγαίνω... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top