24 ώρες πριν το τέλος του κόσμου!

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μιας και θα ερχόταν το τέλος του κόσμου, μήπως θα μπαίνατε σε πειρασμό να δείτε πως θα νιώθατε αν αφαιρούσατε την ζωή ενός άλλου ανθρώπου;

Προς ενημέρωση σας πάντως, έχουμε γύρω στα 5 χρόνια ακόμα ζωής αν δεχτούμε τις προφητείες, οπότε ζήστε τη ζωή σας γιατί χανόμαστε! :D

Και αν δε με πιστεύετε:
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 1 of 2
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 2 of 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε θυμάμαι αν το έχω γράψει ξανά κάπου εδώ αλλά αν ναι... συγχωράτε μου που θα επαναληφθώ


Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση απαισιοδοξία...
ακόμα κι αν δεχτούμε τις προφητείες ότι έρχεται το τέλος του κόσμου (που προσωπικά τις δέχομαι) γιατί πρέπει να το βλέπουμε σαν κάτι κακό?
Γιατί δλδ να μην είναι το τέλος του κόσμου όπως μέχρι σήμερα γνωρίζουμε?
Να εξηγήσω τι εννοώ...
Γιατί να μην υποθέσουμε ότι θα υπάρξουν κοσμοϊστορικές αλλαγές που θα κάνουν τον πλανήτη μας και τους ανθρώπους καλύτερους?
Τόσο καλύτερους που θα είναι μια αναγέννηση... θα έχει πεθάνει ο παλιός τρόπος κι ο παλιός κόσμος...

Πολύ αισιόδοξο αυτό το σενάριο πιστεύετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Γιατί να μην υποθέσουμε ότι θα υπάρξουν κοσμοϊστορικές αλλαγές που θα κάνουν τον πλανήτη μας και τους ανθρώπους καλύτερους?
Τόσο καλύτερους που θα είναι μια αναγέννηση... θα έχει πεθάνει ο παλιός τρόπος κι ο παλιός κόσμος...
Πολύ αισιόδοξο αυτό το σενάριο πιστεύετε?

Το σενάριο δεν είναι κακό, το πρόβλημα είναι πόσοι και ποιοι θα 'χουνε μείνει ζωντανοί μετά την "αναγέννηση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση απαισιοδοξία...
ακόμα κι αν δεχτούμε τις προφητείες ότι έρχεται το τέλος του κόσμου (που προσωπικά τις δέχομαι) γιατί πρέπει να το βλέπουμε σαν κάτι κακό?
Γιατί δλδ να μην είναι το τέλος του κόσμου όπως μέχρι σήμερα γνωρίζουμε?
Να εξηγήσω τι εννοώ...
Γιατί να μην υποθέσουμε ότι θα υπάρξουν κοσμοϊστορικές αλλαγές που θα κάνουν τον πλανήτη μας και τους ανθρώπους καλύτερους?
Τόσο καλύτερους που θα είναι μια αναγέννηση... θα έχει πεθάνει ο παλιός τρόπος κι ο παλιός κόσμος...

Πολύ αισιόδοξο αυτό το σενάριο πιστεύετε?
Ποιος φάνηκε απαισιόδοξος; Εννοείται ότι ακόμα και το τέλος του κόσμου να έρθει τότε, δεν θα αλλάξει αρνητικά η ζωή οποιουδήποτε. Ίσα ίσα, που πρέπει να το δει θετικά και να εκμεταλλευτεί τα τελευταία 5 χρόνια της ζωής του. Βέβαια να κρατάει και μια πισινή, μπας και δεν είναι τα τελευταία και καταλήξει να έχει ξοδέψει τα πάντα μετά από 5 χρόνια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Aς έρθει πρώτα και εδώ είμαστε να το περιμένουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Καλά λέει ο Αντρέας....
Το πολύ πολύ να κάνουμε και το μεγαλύτερο αποχαιρετιστήριο πάρτι evahhhhhhhhhhhh :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μιας και έγινε συγχώνευση των δύο θεμάτων, μπορούμε να σχολιάσουμε πάνω σε αυτό το ντοκιμαντέρ. Καταρχήν να πω ότι είναι ντοκιμαντέρ του History Channel, όχι ότι αυτό το κάνει να είναι δεδομένα όσα λέει, αλλά σίγουρα αξίζει να του ρίξεις μια ματιά. Δεν πιστεύω ότι έρχεται το τέλος του κόσμου, μην με πάρετε με τις κλωτσιές, αλλά με προβλημάτισε αυτό που ειπώθηκε στο video, ότι το 2012 θα ευθυγραμμιστεί ο Ήλιος μας, με την Γη και μια μαύρη τρύπα στον Γαλαξία μας (αν θυμάμαι καλά). Είναι άραγε ανησυχητικό αυτό; Σύμφωνα με κάποιους επιστήμονες (λόγια από το ντοκιμαντέρ), αυτό μπορεί να έχει αποτέλεσμα την μετακίνηση των πόλων και άρα την ολοκληρωτική αλλαγή του κλίματος μας. Κάτι τέτοιο όπως είπε και η ΚουΕ μπορεί να σημάνει την αναγέννηση του κόσμου μας. Πως το βλέπετε αυτό;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Νομίζω ότι το άρθρο από το ΒΗΜΑ Η συντέλεια των Μάγιας συναντά την υπερθέρμανση ταιριάζει σε αυτό το topic και θα σας πρότεινα να το διαβάσετε. Αν και μεγάλο, διαβάζεται εύκολα γιατί έχει ενδιαφέρον. ;)

Επίσης θα πρότεινα να μην προγραμματίζετε κάτι σοβαρό για μετά το 2012, απλά περάστε καλά μέχρι τότε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The 10 Greatest Doomsday Scenarios in Film History


Για να παίρνετε ιδέες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Μιας και θα ερχόταν το τέλος του κόσμου, μήπως θα μπαίνατε σε πειρασμό να δείτε πως θα νιώθατε αν αφαιρούσατε την ζωή ενός άλλου ανθρώπου;

Προς ενημέρωση σας πάντως, έχουμε γύρω στα 5 χρόνια ακόμα ζωής αν δεχτούμε τις προφητείες, οπότε ζήστε τη ζωή σας γιατί χανόμαστε! :D

Και αν δε με πιστεύετε:
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 1 of 2
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 2 of 2


να μην παλευω δηλαδη να τελειωσω τη σχολη και να κοψω τις καταχρησεις?


παντως σ αυτην την περιπτωση τη δεδομενη στιγμη μαλλον θα επελεγα να κανω σεξ.

εδω ο κοσμος χανεται που λενε...
α, επισης θα τακτοποιουσα εκκρεμοτητες..και δεν εννοω την εφορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το thread μπορεί να κλείσει, οριστικοποιήθηκε το τέλος του κόσμου για τις 25/03/2018!! :D










Αν και τ' αλλάζουν συνέχεια γαμώτο. Έχω μπερδευτεί. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το thread μπορεί να κλείσει, οριστικοποιήθηκε το τέλος του κόσμου για τις 25/03/2018.



Γαμώτο, έχω κανονίσει... :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Πρώτα θα προσπαθούσα να ειδοποιήσω το πεντάγωνο να κτυπήσει με λέιζερ τον κομήτη μήπως γίνει σαν την ταινία με τον μπρους γουιλι…Αν αποτύγχανα φυσικά το να φύγω από την γη μέσα σε λίγες ώρες είναι ακατόρθωτο..θα έβαζα φωτιές θα έσπαγα βιτρίνες θα έκλεβα αμάξια και θα προκαλούσα το χάος…μετά θα πήγαινα να εξομολογηθώ μετά θα έπαιρνα μια σαμπάνια και ένα πούρο θα πήγαινα στην θάλασσα να βλέπω το ηλιοβασίλεμα καθώς περίμενα το τέλος τις ανθρωπότητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
πωπω..πολλες τανιες βλεπουμε παιδια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
δεν νομίζω να μπορούσα κάτι για να σώσω τον κόσμο αλλά θα προσπαθούσα να σώσω την οικογένεια μου και ειδικά την κόρη μου. Δεν ξέρω πως αλλά ίσως σε κανένα κρησφύγετο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Το thread μπορεί να κλείσει, οριστικοποιήθηκε το τέλος του κόσμου για τις 25/03/2018!! :D

Χμμμ, τι ώρα περίπου; Να δω αν θα προλάβω να πάω στην παρέλαση!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostheater

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Θα προτιμούσα να περάσω τις τελευταίες μου ώρες συντροφιά με τα αγαπημένα μου πρόσωπα.
Ο θάνατος δέν είναι το τέλος..η μοναξιά την ώρα του θανάτου όμως είναι τραγωδία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ηρθε το τέλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Θα κανα ο,τι δεν τολμαω να κανω τωρα :Ρ θα ελεγα οσα δεν τολμαω να πω στους γυρω μου. Θα ξοδευα ολα μου τα λεφτα σε αηδιες, θα ετρωγα οσα δε τρωω για να μη παχυνω, εντ σοου ον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MysteriousWoman

Νεοφερμένος

Η Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Θα έκλεινα τραπέζι στο πιο πολυτελές restaurant που υπάρχει, και θα πήγαινα μα το amore μου, τους κολλητούς μου, και την οικογένειά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top