Φαγητά που αρέσουν σε όλους - εκτός απο εσάς!

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Ροκφορ, μελιτζάνες, μανιτάρια, μπάμιες

:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ροκφορ, μελιτζάνες, μανιτάρια, μπάμιες

:|

Α-πα-πα τα καλύτερα χάνεις!!!:P
....................................................................
Δεν μου αρέσει το κοκορέτσι, και απο γλυκά τα "σού" (νόμιζω ότι τα λένε έτσι..:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Α-πα-πα τα καλύτερα χάνεις!!!:P

Αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ ελεγε η μανα μου οταν της ελεγα οτι δε μου αρεσει κατι.
Και μεσα σε 0,63 δευτερολεπτα μεταμορφωνομουν σε Τουρκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Α-πα-πα τα καλύτερα χάνεις!!!:P
....................................................................
Δεν μου αρέσει το κοκορέτσι, και απο γλυκά τα "σού" (νόμιζω ότι τα λένε έτσι..:hmm:)
:P
Παλιά ούτε τα αυγά δεν έτρωγα γιατί είχα κόλλημα ότι ήταν ''ακατέργαστο κοτόπουλο, υγροποιημένο'' και δεν μπορούσα με τίποτα :P
Πάντως τα μανιτάρια δεν τα τρώω γιατί αηδιάζω και μόνο στη σκέψη ότι τρώω μύκητες :sick: Παρόμοια και με το ροκφόρ με τη μούχλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:P
Παλιά ούτε τα αυγά δεν έτρωγα γιατί είχα κόλλημα ότι ήταν ''ακατέργαστο κοτόπουλο, υγροποιημένο'' και δεν μπορούσα με τίποτα :P


Έλεος!

:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα δεν μου αρεσουν οι ντοματες ωμες. Οχι πως με αηδιαζουν, αλλα δεν θα φαω ντοματα κομμενη σε σαλατα π.χ.
Σε σαλτσες εννοειται πως μου αρεσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δεν τρώω πατάτες φούρνου με τίποτα!!! Εκείνο το κρατς που κάνει η πατάτα όταν τη δαγκάς μου φέρνει τάση για εμετό αμέσως:sick: Πλέον το ξέρουν όλοι και κανείς δεν μου βάζει πατάτες φούρνου στο πιάτο μου. Αυτό πιστεύω είναι το πιο χαρακτηριστικό από τα φαγητά που δεν μ' αρέσουν, γιατί απ' ό,τι βλέπω από τους γύρω μου μόνο εγώ έχω αυτή την παραξενιά.

Επίσης δεν τρώω: μαγειρίτσα, πατσά, κατσικάκι-αρνάκι (πασχαλινό και μη), μελιτζάνες και όποιο φαγητό έχει μελιτζάνα.

Αν θυμηθώ και τίποτα άλλο 8α το προσθέσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν τρώω πατάτες φούρνου με τίποτα!!! Εκείνο το κρατς που κάνει η πατάτα όταν τη δαγκάς μου φέρνει τάση για εμετό αμέσως:sick: Πλέον το ξέρουν όλοι και κανείς δεν μου βάζει πατάτες φούρνου στο πιάτο μου. Αυτό πιστεύω είναι το πιο χαρακτηριστικό από τα φαγητά που δεν μ' αρέσουν, γιατί απ' ό,τι βλέπω από τους γύρω μου μόνο εγώ έχω αυτή την παραξενιά.

Και εγω το εχω αυτο!!!! Οχι σε τοοοοσο μεγαλο βαθμο βεβαια, δεν μου φαινεται τοσο αηδια, αλλα τις αποφευγω οσο μπορω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Και εγω το εχω αυτο!!!! Οχι σε τοοοοσο μεγαλο βαθμο βεβαια, δεν μου φαινεται τοσο αηδια, αλλα τις αποφευγω οσο μπορω!!!

Ευτυχώς βρήκα ακόμη έναν, γιατί άρχιζα να ανησυχώ μήπως έχω εγώ κάτι!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εγω δεν τρωω ροκφορ....δεν θυμαμαι αν ανεφερα και το μπροκολο σε αλλο ποστ μου...:P ρεβιθια ενοειται...μπλιαχ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σπανακόριζο και κάποια ψάρια με λεπτά ή πολλα κόκαλά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Θυμήθηκα τι δεν μπορώ να φάω.Σφολιάτα σε οποιαδήποτε μορφή με οποιαδήποτε γέμιση.Σήμερα το πρωί που περνούσα απο ένα μπουγατσάδικο..είδα όλα τα σφολιατοειδή στη βιτρίνα και ανακατεύτηκα.Τι αηδία.:mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ευτυχώς βρήκα ακόμη έναν, γιατί άρχιζα να ανησυχώ μήπως έχω εγώ κάτι!!:P


Α μπα ουτε εγω τρωω πατατες φουρνου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Δεν τρώω πατάτες φούρνου με τίποτα!!! Εκείνο το κρατς που κάνει η πατάτα όταν τη δαγκάς μου φέρνει τάση για εμετό αμέσως:sick: Πλέον το ξέρουν όλοι και κανείς δεν μου βάζει πατάτες φούρνου στο πιάτο μου. Αυτό πιστεύω είναι το πιο χαρακτηριστικό από τα φαγητά που δεν μ' αρέσουν, γιατί απ' ό,τι βλέπω από τους γύρω μου μόνο εγώ έχω αυτή την παραξενιά.

Επίσης δεν τρώω: μαγειρίτσα, πατσά, κατσικάκι-αρνάκι (πασχαλινό και μη), μελιτζάνες και όποιο φαγητό έχει μελιτζάνα.

Αν θυμηθώ και τίποτα άλλο 8α το προσθέσω:P

Και εγω το εχω αυτο!!!! Οχι σε τοοοοσο μεγαλο βαθμο βεβαια, δεν μου φαινεται τοσο αηδια, αλλα τις αποφευγω οσο μπορω!!!

Α μπα ουτε εγω τρωω πατατες φουρνου!!!

Λιώνετε τις πατάτες (σε στυλ πουρέ) και προσθέστε λάδι και ρίγανη! μμμμμμμμμ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν σας διαβάζω και κουφαίνομαι λέμε :D
τι μίζερα πλάζζζζζματα στο φαγητό σας :D
άκου κει η άλλη δεν τρωει τυρόπιτες και σφολιάτες και οι άλλοι δεν τρων πατάτες φούρνου :D
ήθελα να είμαι σε μια μεριά όταν προσπαθούσε να σας πεισει η μαμά σας να φάτε να ψηλώσετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
λοιπόν σας διαβάζω και κουφαίνομαι λέμε :D
τι μίζερα πλάζζζζζματα στο φαγητό σας :D
άκου κει η άλλη δεν τρωει τυρόπιτες και σφολιάτες και οι άλλοι δεν τρων πατάτες φούρνου :D
ήθελα να είμαι σε μια μεριά όταν προσπαθούσε να σας πεισει η μαμά σας να φάτε να ψηλώσετε :P
Ενώ εμένα που δεν βασανίστηκε καθόλου,έφτασα τα 2.04!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
ήθελα να είμαι σε μια μεριά όταν προσπαθούσε να σας πεισει η μαμά σας να φάτε να ψηλώσετε :P


τι μου θύμισες τώρα!
θα βγω οφ τοπικ αλλά θα το πω.

πριν πολλάααα χρόνια, όταν ήμουν ακόμη μικρή δεν έτρωγα καθόλου όσπρια και λαχανικά, μελιτζάνες, πιπεριές κτλ τα οποία η μάνα μου μαγείρευε συχνότατα.
αντίθετα μασαμπούκονα ευχαρίστως μακαρόνια, μπριζόλες,μπιφτέκια, πατάτες και τα σχετικά.

Η μάνα μου λοιπόν για να μάθω να τα τρώω όλα ΠΟΤΕ δε μαγείρευε δεύτερο φαγητό όταν στο μενού της ημέρας υπήρχε κάτι από αυτά που δεν έτρωγα.

Η τακτική της ήταν ή τρως αυτό που υπάρχει στο τραπέζι ή μένεις νηστική.

και όταν λένε νηστική εννοούμε ούτε ψωμί, μέχρι το βράδυ που θα έπινα το γάλα.

αν και είμαι πολύ εγωίστρια και τότε ακόμα περισσότερο :P δεν άντεχα να μένω νηστική και σιγά σιγά έμαθα να τρώω αυτά που σνόμπαρα.
Τώρα λατρεύω ό,τιδήποτε σε πράσινο όπως και τα όσπρια.
Η μάνα μου τότε που τσατιζόμουν απίστευτα με τη συμπεριφορά της μου είχε πει ότι κάποτε θα την ευγνωμονώ γι' αυτό..και είχε δίκιο.:)


Κάποια φαγητα βέβαια δεν τα κατεβάζω με τίποτα και μερικές ιδιοτροπίες τις απέχτησα όντας μεγαλύτερη αλλά η η μάνα μου τότε έπραξε πολύ σωστά.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
κεφτεδάκια, μπιφτέκια και γενικότερα κιμά!!!
μπορεί να τα φάω μόνο σε μεγάλες πείνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top