Τραγούδια για χωρισμένους

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,885 μηνύματα.

Sareri Hovin Mernem (I’ll Die for the Wind of the Mountains)

(armenian traditional song)

Θα πεθάνω στον άνεμο των βουνών
Θα πεθάνω για τον άνεμο, θα πεθάνω για τον άνεμο
Θα πεθάνω για τη δόξα του αγαπημένου μου
Θα πεθάνω για τη δόξα, θα πεθάνω για τη δόξα

Σταμάτησα, δεν μπορώ να έρθω
Δεν μπορώ να έρθω, δεν μπορώ να έρθω
Είμαι γεμάτη δάκρυα μα δεν μπορώ να κλάψω
Δεν μπορώ να κλάψω, δεν μπορώ να κλάψω.

Δεν τον έχω δει ένα χρόνο τώρα,
Όσοι έχουν δει τον αγαπημένο μου, θα πέθαινα να τους δω
Τα ποτάμια δεν φέρνουν νερό
δεν φέρνουν νέα από σένα.

Η καρδιά σου πρέπει να πάγωσε
Περιμένω στον πόνο, δεν φέρνουν τίποτα
Σταμάτησα, δεν μπορώ να έρθω
Δεν μπορώ να έρθω, δεν μπορώ να έρθω.

Είμαι γεμάτη δάκρυα μα δεν μπορώ να κλάψω
Δεν μπορώ να κλάψω, δεν μπορώ να κλάψω.
Δεν τον έχω δει ένα χρόνο τώρα,
Όσοι έχουν δει τον αγαπημένο μου, θα πέθαινα να τους δω

 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,885 μηνύματα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,885 μηνύματα.
Τυπε με θύμησες άλλο ΜΕΓΙΣΤΟ του Μιχάλη...

Κλαίω ρε φίλε, τι μου θύμισες, χαχα... :hehe:
1648390717271.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όποιος έχει δει την ταινία, σίγουρα θα συγκινήθηκε. Τους χώρισε...ο ξεριζωμός. Παιδικός έρωτας που δεν τον ξέχασε κανείς απ' τους δυο. Κι ας προχώρησαν...Γιατί, κακά τα ψέματα, έναν χωρισμό ζωής (ειδικά κάποιον που μετρά πολλά χρόνια...), πάντα τον κουβαλάς...

 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Επειδή τραγούδι χωρισμού - όχι πως ξέρω,φτου φτου μακριά από μας - ισούται με ελληνικά ποπ/λαϊκα

 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Βάζω και δυο της Αρλέτας,
αγαπημένα:



 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι εγώ αφήνω...τα κλειδιά...<3

Και τώρα θυμάμαι...ότι ένα απ΄ τα χειρότερα είναι να μην ακούς ξανά τα κλειδιά στην πόρτα. Άτιμο πράμα, η συνήθεια. Ευτυχώς, όλα περνάνε...

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top