Τραγούδια για χωρισμένους

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές υποκατηγορίες στο θέμα μουσική αλλά για τους χωρισμένους δεν βρήκα κάτι κι αυτό το βρίσκω να είναι άδικο...
Όλοι είμαστε χωρισμένοι εννοείται αλλά το θέμα απευθύνεται κυρίως σε όσους τελούν ακόμα υπό την επήρεια του χωρισμού κι επειδή οι χωρισμένοι δεν... γιορτάζουνε ποτές, ας τους αφιερώσουμε αυτό το θρεντ :(

 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Έχω αφήσει εγώ αναπάντητο thread σχετικό με τραγούδια; Πώς κι έτσι; :lol:

Νο. 1 comforting song: Επιτέλους - Γαρμπή, Θεοδωρίδου

Λοιπά ελληνικά:

Στιγμή - Θεοδωρίδου

Φταις - Ανδρέας Σταμος (Το καλύτερο comment section του YouTube, btw).

Μάτι δεν κατάφερα να κλείσω - Λεμπέσης

Θα θελα - Βανδή (Αγαπάμε Δεσποινάκι)

Μπορεί - Πυξ Λαξ
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Επ, ενδιαφέρον θέμα αυτό, που το ανακάλυψες :confused:

Θα συνεισφέρω κι εγώ με ένα τραγούδι του συνονόματου Ξαρχάκου σε ποίηση του Λευτέρη Παπαδόπουλου και μια σπάνια ερμηνεία από τον Γιωργάρα.
Είναι από αυτά που δεν τα βρίσκεις σε ....αναζήτηση γούγλη, αν δεν "ξέρεις" ;)


 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Έλα να βλέπω τα παλιά καλά

- Θα ξανάρθεις /Δανάη Στρατηγοπούλου 1977

Προτείνω.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

Διαχρονική αξία! :hi:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Όλοι είμαστε χωρισμένοι εννοείται

Εγώ προσωπικά δεν είμαι χωρισμένος.Βέβαια δεν είχα σχέση ποτέ ούτε παντρεύτηκα για να πάρω διαζύγιο.

Πάντως βλέπω ακούτε ελληνικά τραγούδια.Εγώ μόνο ξενόγλωσσα κυρίως αγγλόφωνα.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Από τα καλύτερα για χωρισμένους, ή, καλύτερα, για αυτούς που πρέπει να χωρίσουν από μια αδιέξοδη σχέση... να 'σπάσουν τις αλυσίδες'
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δε το περίμενα οτι θα υπήρχαν άτομα κοντά στην ηλικία που θα άκουγαν Διονυσίου.Προσωπικό αγαπημένο:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δε το περίμενα οτι θα υπήρχαν άτομα κοντά στην ηλικία που θα άκουγαν Διονυσίου.Προσωπικό αγαπημένο:
Καλος ο διονυσιου αλλα λιγο παρωχημένος.
Θελω να πω εχεις καψουρα εχεις κατι δε θα βαλεις τραγούδι του 70 θα βαλεις κατι πιο συγχρονο αυτο που βλέπω και στην παρεα μου.
Βεβαια αυτοι που εχουν κολλημα με Καζαντζίδη ακουνε μια ζωη.
Γουστα ειναι ενταξει αλλα υπαρχουν και ωραιοτερα τραγουδια πιο συγχρονα ελληνικα και ξενα.
Βασικα πως εχει συνδιασει κανεις. 😊
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλος ο διονυσιου αλλα λιγο παρωχημένος.
Θελω να πω εχεις καψουρα εχεις κατι δε θα βαλεις τραγούδι του 70 θα βαλεις κατι πιο συγχρονο αυτο που βλέπω και στην παρεα μου.
Βεβαια αυτοι που εχουν κολλημα με Καζαντζίδη ακουνε μια ζωη.
Γουστα ειναι ενταξει αλλα υπαρχουν και ωραιοτερα τραγουδια πιο συγχρονα ελληνικα και ξενα.
Βασικα πως εχει συνδιασει κανεις. 😊
Εννοείται,ο καθένας έχει τα γούστα του. :D Εγώ ακούω σχεδόν όλα τα είδη μουσικής,αλλά σίγουρα οι περισσότεροι στην ηλικία μου θα χωρίσουν πχ με οικονομόπουλο,παντελίδη,πλούταρχο κτλ :D
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εννοείται,ο καθένας έχει τα γούστα του. :D Εγώ ακούω σχεδόν όλα τα είδη μουσικής,αλλά σίγουρα οι περισσότεροι στην ηλικία μου θα χωρίσουν πχ με οικονομόπουλο,παντελίδη,πλούταρχο κτλ :D
Σιγουρα οπως τα λες, κι εγω ακουω τα παντα και τα παλια με ταξιδεύουν αλλα το εχω δει κι εγω αυτο σε καψουρες/χωρισμους και μιλαω για μενα για την παρεα μου ιδιες ηλικιες βαζουμε μονο σαν αυτα που ειπες. Αμα κανεις βαλει διονυσιου θα τον πάρουν ολοι στο ψιλό 😂😂😂ειχα και καποιους που ακουγαν μονο κατζαντζιδη ενταξει εκει ειναι φανατικοι δεν αλλαζουν.
οτι γεμιζει τον καθεναν πιστευω. 👍😊
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έλα μωρέ, ό,τι εκφράζει τον καθένα. Εγώ δεν έζησα π.χ τη δεκαετία του 60, όμως γουστάρω πάρα πολύ τα τραγούδια της εποχής (ροκ)... Κι ο Διονυσίου που λέτε ήταν κορυφή, φωνάρα και κύριος...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top