Το ημερολόγιο του anisixos

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Σημερα πηγα στο δισκοπωλειο της πολης μου, το μοναδικο που εχει απομεινει πια (τα Virgin και το Metropolis εκλεισαν) για να δω αν εχει καποιο παλιο cd των 3 doors down σε καλη τιμη. Ο δισκοπωλης μου ειπε οτι βγηκε νεο cd, κατι που δεν ηξερα και χαρηκα πολυ. Ειχε και ενα αλλο παλιο, που εκανε 18 ευρω, αλλα τελικα πηρα το καινουργιο που ηταν στην ιδια τιμη. Παντως ειναι βλακεια που εχουν τα παλια cd σε τετοια τιμη, ενω και τα καινουργια θα επρεπε να κοστιζουν λιγοτερο. Τελος παντων, εμενα μου αρεσουν τα cd. Μου αρεσει να τα αγοραζω, να βλεπω το βιβλιαρακι, να διαβαζω τους στιχους, να βλεπω τις φωτογραφιες και να ανυπομονω να παω σπιτι να το ακουσω. Ειναι μια συνηθεια που δε θελω να την κοψω. Δεν αγοραζω ομως τοσα πολλα cd οσο παλια. Αλλα τα cd απο τους αγαπημενους μου καλλιτεχνες θελω να τα αγοραζω κι οχι να τα ακουω μονο στο youtube ή να τα κατεβαζω. Πολυ λιγες φορες εχω κατεβασει τραγουδια. Συγκεκριμενα δυο φορες αν θυμαμαι καλα. Μια φορα που κατεβασα κατι bonus tracks των Travis και μια φορα που κατεβασα τα τραγουδια των Good Charlotte. Αλλα τελικα μετα αγορασα τα cd των Good Charlotte. Οι 3 doors down ειναι το αγαπημενο μου ξενο γκρουπ και ειχα αγορασει ολα τα cd. Αλλα σε μια φαση τα πεταξα μαζι με τα αλλα, επειδη κατι με πιανει μερικες φορες και θελω να πεταω τα πραγματα μου. Ενω μου αρεσει να εχω υλικα αγαθα, μετα θελω να τα πεταω, ισως γιατι δε θελω να εχω παρα πολλα μαζεμενα. Με αγχωνει να εχω πολλα. Τωρα ομως μετανιωνω για καποια cd που πεταξα και θελω να τα αγορασω ξανα, κι ας εχω τη δυνατοτητα να τα κατεβασω απο το ιντερνετ. Αφου μεγαλωσα με τα cd...Βεβαια, αν στο μελλον δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα θα τα κατεβαζω. Τελος παντων, ανυπομονω να ακουσω το νεο cd των 3 doors down που εχει τιτλο "Time of my life".

ΥΓ.Τελικα χαλια το νεο cd τους.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
3 doors down εχουν πλεον χαλασει πολυ φιλε....


τελος παντων,εγω αγοραζω αυθεντικα cd μονο ελληνων τραγουσδιστψν για να συνεχισουν να βγαζουν και να ακουω την μουσικη που μου αρεσει.Συγκροτηματα οπως οι 3 doors down δεν εχουν προβλημα,ειναι mainstream,θα επιβιωσουν....

Υ.Γ.το τελευταιο cd που αγορασα αυθεντικο Παύλος Παυλίδης & B-Movies. Live Θέατρο Απόλλων Σύρος

πραγματικα παντως,το χάρηκα τοσες φορες που το ακουσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατσε ρε φιλε, με μπερδεψες... Πηρες το νεο cd, για να πας σπιτι να το ακουσεις που ανυπομονεις οπως μας ειπες, αλλα απο την αλλα πρωτα εγραψες εδω και μετα το ακουσες, αλλα στο υστερογραφο μας λες οτι ειναι χαλια.. για ριξε μια ξηγα να σε κατανοησω!


@alehunter μην εισαι σιγουρη οτι βγαζουν λεφτα οι καλλιτεχνες απο τους δισκους τους σε καθε περιπτωση... Κατα πασα πιθανοτητα ψυχουλα βγαζουν και περιμενουν κανα live για να ζησουν και να συνεχισουν την δουλεια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
@alehunter μην εισαι σιγουρη οτι βγαζουν λεφτα οι καλλιτεχνες απο τους δισκους τους σε καθε περιπτωση... Κατα πασα πιθανοτητα ψυχουλα βγαζουν και περιμενουν κανα live για να ζησουν και να συνεχισουν την δουλεια τους

1.ειμαι αγορι και εισαι ο λογος που μολις αλλαξα το avatar μου:redface:
2.ναι οκ αλλα εστω και η ελαχιστη ενισχυση ειναι σημαντικη και οχι τοσο στο παυλιδη αλλα και σε αλλα συγκροτηματα που δεν ειναι σχεδον καθολου mainstream...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
1.ειμαι αγορι και εισαι ο λογος που μολις αλλαξα το avatar μου:redface:
2.ναι οκ αλλα εστω και η ελαχιστη ενισχυση ειναι σημαντικη και οχι τοσο στο παυλιδη αλλα και σε αλλα συγκροτηματα που δεν ειναι σχεδον καθολου mainstream...

1) Σχωρα με! Δικο μου το λαθος εκ απροσεξιας!
2) Δεν αναφερθηκα στον Παυλιδη απο σο θυμαμε, γενικος μιλαω! Δυστιχος λιγοι ειναι οι καλλιτεχνες που βγαζουν δισκο σε ανεξαρτητη δικη τους δισκογραφικη ωστε οντως να βγαζουν λευτα απο τους δισκους που πουλανε. Και ουτε το mainstream εχει σημασια... Ξερω πολλες underground μπαντες που δεν βγαζουν φραγκο απο τους δισκους τους, η που δεν τους δινουν συμβολαια η εταιριες και δεν εχουν τα λευτα να βγαλουν μονοι τους τον δισκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
1) Σχωρα με! Δικο μου το λαθος εκ απροσεξιας!
2) Δεν αναφερθηκα στον Παυλιδη απο σο θυμαμε, γενικος μιλαω! Δυστιχος λιγοι ειναι οι καλλιτεχνες που βγαζουν δισκο σε ανεξαρτητη δικη τους δισκογραφικη ωστε οντως να βγαζουν λευτα απο τους δισκους που πουλανε. Και ουτε το mainstream εχει σημασια... Ξερω πολλες underground μπαντες που δεν βγαζουν φραγκο απο τους δισκους τους, η που δεν τους δινουν συμβολαια η εταιριες και δεν εχουν τα λευτα να βγαλουν μονοι τους τον δισκο.

1.δεν πειραζει,την αλλαξα,εβαλα ενα πολυ αγαπημενο προσωπο....
2.μμμ δεν το ειχα σκεφτει αυτο,εχεις δικιο μαλλον....:hmm:

τελος παντων ενα ειναι σιγουρο με 10 κ 20 ευρω το cd δεν προκειται κανενας να αγορασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Ειδα το πρωι τη μαμα στο σαλονι και διεκρινα οτι εκλαιγε. Τα ματια της ηταν υγρα. Ηταν φανερο οτι εκλαιγε, οτι δακρυζε. Τη ρωτησα τι εχει αλλα δε θελησε να μου πει. Βαριεμαι και "λιωνω" εδω στο εξοχικο, οπως το παιδι στη διαφημιση. Εγω βεβαια εχω ιντερνετ αλλα και παλι...νιωθω εγκλωβισμενος. Προτιμουσα χιλιες φορες το σπιτι μας στο κεντρο. Τι μεγαλη ανοησια να φυγουμε απο εκει. Κανει τρομερη ζεστη εδω περα. Ακομα και με τις πορτες και τα παραθυρα ανοιχτα. Το δωματιο μου ειναι καπως αποπνικτικο. Ευτυχως εχω τον ανεμιστηρα. Δεν αντεχω για πολυ μεσα. Αλλα ουτε στη θαλασσα μου αρεσει να πηγαινω. Πηγαινω μονο για να βγω εξω. Οι δικοι μου κανουν μουτρα που δε μπαινω θαλασσα και μου τα πριζουν. Σημερα πηγα στη θαλασσα και ειχε απιστευτη ζεστη. Δεν ειχαμε παρει τα σωστα κλειδια να μπουμε μεσα στο σπιτακι και ετσι περιμεναμε τον αδερφο μου. Εγω πηγα σε μια καφετερια εκει διπλα. Η μουσικη που επαιζε ηταν πολυ ενοχλητικη. Αυτες οι μουσικες ειναι φτιαγμενες για να σου σπανε τα νευρα. Πηρα ενα μιλκσεικ. Εκανε μια ωρα να μου το φερει. Ηταν μεγαλο αλλα το ηπια μονορουφι. Εκανε 6 ευρω. Το ηπια και εφυγα. Δε γινοταν να διαβασω με αυτη τη μουσικη πανω απο τα αυτια μου, ουτε καν να σκεφτω. Μετα πηγα στο σπιτακι και κοιμηθηκα. Ευχαριστηθηκα υπνο. Δεν ειχα αλλωστε τι αλλο να κανω. Γυρισα σπιτι, μπηκα msn και πετυχα την Ευα. Ηταν (παλι) θυμωμενη μαζι μου. Εχει αρχισει και γινεται πολυ κουραστικο και πιεστικο ολο αυτο. Δε μπορει να το καταλαβει; Ειναι πολυ ευεξαπτη. Βρισκει αφορμη καθε φορα να τα βαλει μαζι μου και να με βρισει. Μου ειπε οτι μου μιλουσε στο msn προχθες και εγω την αγνοησα, εγω ομως δεν ειδα τιποτα. Με εβριζε και ελεγε οτι την απαξιωνω επειδη ειχα κλειστο το κινητο για δυο μερες. Ελεος! Ευα, γινεσαι αφορητη μερικες φορες. Θα σου αρεσε να στο κανουν εσενα αυτο; Βαριεμαι εδω περα. Θελω να φυγω. Θελω να περασω τον Αυγουστο στην Αθηνα μακρυα απο γονεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σε εκνευρίζει :
1. το εξοχικό
2. η θάλασσα
3. οι μουσικές που παίζουν τα bars
4. κάθε βιβλίο που διαβάζεις (από άλλο θρέντ)

Οκ ρε συ (με όλο το θάρρος και συγγνώμη κιόλας) αλλά κάνε κάτι στη ζωή σου να φαίνεται καλύτερη. Προσπάθησε να δεις λίγο τη θετική πλευρά των πραγμάτων (εγώ προτιμώ την ηρεμία της εξοχής, από τη βαβούρα του κέντρου). Όσες φορές έχω πετύχει μηνύματά σου κάτι πρέπει να κράζεις/κακολογείς.

Συγγνώμη κιόλας... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Έχω κουραστεί να σε διαβάζω λιγάκι. Μην το πάρεις στραβά. Πώς γίνεται να σε εκνευρίζουν όλα και όλοι; Πώς τα καταφέρνεις; Είσαι 24 (αν όντως ισχύει) και το μόνο που βλέπω είναι εναν κακομούτσουνο να παραπονιέται για τα ΠΑΝΤΑ!Συμβιβάσου με αυτά που έχεις και προσπάθησε να τα αξιοποιήσεις όσο πιο καλά μπορείς. Ειλικρινά πρέπει να σταματήσεις να "κλαίγεσαι" κάποια στιγμή γιατί είναι κρίμα να πάει στράφη η ζωή σου.

Συγγνώμη αν είμαι απότομη αλλά πριν κρίνεις, σκέψου το λίγο. όχι μόνο αυτό που σου είπα εγώ αλλά και οι υπόλοιποι και σε άλλα ποστ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Προσπάθησε να βρεις κάποια λύση.
Με το να γκρινιάζεις δεν θα λυθούν τα προβλήματά σου. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Στα 24 σου,τι κάνεις εκεί αντί να αλείφεις λάδια στην πλάτη της Εύας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Θα μιλησω για το θεμα αυτο που με απασχολει χρησιμοποιωντας ως παραδειγμα τη σημερινη ημερα. Οπως εχω ξαναγραψει σε αλλο ποστ, δε μου αρεσει η θαλασσα. Σημερα λοιπον πηγαμε οικογενειακως, ηρθε και ενας θειος μου, στη θαλασσα. Εγω δεν ηθελα να μπω. Επειδη εκει στη θαλασσα που παμε, εχουμε χτισει ενα σπιτακι, πηγα και ξαπλωσα λιγο στην αρχη. Αμεσως η μανα μου μουτρωσε, πηρε αυτο το αυστηρο υφος και μετα αρχισε τις φωνες. Μετα βγηκα εξω, μιλησα με το θειο και μετα πηγα να διαβασω το περιοδικο μου. Ερχεται ομως η μανα μου και κανεις λες και την τσιμπησε μυγα και αρχιζει οχι μονο να φωναζει αλλα και να με βριζει. Ειχε λυσσαξει. Ουρλιαζε και στριγγλιζε. Μου ελεγε να παω αν οχι στη θαλασσα, οπωσδηποτε στην πισινα και με απειλουσε οτι αν δεν το κανω, δε θα με αφησει να γυρισω Αθηνα, οτι θα μου κοψει τα λεφτα, το ενα, το αλλο. Εγω φυσικα δε θα μπορουσα να αντιδρασω αλλιως απο το να της φωναζω κι εγω και να τη βριζω. Ε δε γινεται ο αλλος να σου φωναζει και να σε βριζει και εσυ να καθεσαι ετσι απαθης. Ελεγε ανοησιες οπως οτι δεν κανω τιποτα ολη μερα. Εκεινη τη στιγμη βεβαια καθομουν και διαβαζα αλλα αυτο δεν την ενοιαζε. Επρεπε να παω οπωσδηποτε για μπανιο. Εγω θα πηγαινα αλλα ετσι που μου φεροταν δεν ηθελα να παω. Σιγα μην πηγαινα επειδη με απειλουσε. Στο τελος νευριασα τοσο που της ειπα να παει στο διαολο και να με παρατησει ησυχο.
Το αλλο που εγινε και με ενοχλησε σημερα ειναι οτι οταν μιλουσα με το θειο η κουβεντα πηγε στο βιβλιο και αυτος αρχισε να μου λεει ποσο σπουδαια ειναι τα βιβλια και οτι πρεπει να διαβαζω οπωσδηποτε ενα την εβδομαδα. Χωρις να θελω να πω κατι εναντιον των βιβλιων, ειπα οτι εκτος των βιβλιων υπαρχουν και αλλου ειδους αναγνωσματα. Σαν τι, ρωταει αυτος, λες και τα βιβλια ειναι το μοναδικο αναγνωσμα. Εγω του λεω, περιοδικα, μπλογκ. Θα μπορουσα να του πω και φορουμ αλλα δεν το σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη. Αφηστε που μπορει να μην ειχε ιδεα τι ειναι ενα φορουμ. Απαξιωσε αυτα τα αναγνωσματα και εγω προσπαθησα να τον πεισω με επιχειρηματα οτι και αυτα τα αναγνωσματα αξιζουν. Του ειπα πχ οτι ειναι πιο ευχαριστα, εχουν εικονες, ειναι μοντερνα, ειναι επικαιρα, εχουν ενδιαφεροντα κοινωνικα, πολιτικα, επιστημονικα θεματα, θεματα που δε βρισκεις σε ενα βιβλιο. Αυτος ομως εκανε σα να μην ακουει. Απο διπλα ο πατερας μου, μεγαλος βιβλιοφαγος να ειναι με το μερος του θειου. Ερχεται μετα και η μαγισσα (η μανα μου) που εχει τελειωσει και το ΕΑΠ και το παιζει μορφωμενη και ελεγε "Μερικοι ανθρωποι δε διαβαζουν ουτε ενα βιβλιο στη ζωη τους, ξερουν μονο να βλεπουν ποδοσφαιρο". Γιατι αραγε το ειπε αυτο; Ανηκω εγω σε αυτη την κατηγορια; Μπορει να μη διαβαζω βιβλια, αλλα διαβαζω ολα τα αλλα αναγνωσματα που υπαρχουν. Περιοδικα, εφημεριδες, μπλογκ, φορουμ, σαιτ. Γι' αυτους μαλλον αυτα δεν αξιζουν, δε μετρανε σαν αναγνωσματα. Ο θειος στο ακουσμα της λεξης μπλογκ λεει κατι τετοιο : "Σιγα μην καθομαι να διαβαζω τι λεει η καθε πικραμενη". "Δεν ειναι ετσι τα μπλογκ. Υπαρχουν πολλα αξιολογα μπλογκ" "Ναι, ποιο; Μονο αυτο του Νικου Δημου". Μαθανε οτι ο Νικος Δημου εχει μπλογκ και θεωρουν οτι αναμεσα στα χιλιαδες μπλογκ μονο αυτο αξιζει. Κρινουν τα μπλογκ και τα απορριπτουν χωρις να εχουν διαβασει ΟΥΤΕ ΕΝΑ. Μονο τα βιβλια μετρανε ως αναγνωσματα. Και οσες φορες προσπαθω με επιχειρηματα να τους πω οτι και τα αλλα αναγνωσματα εχουν αξια, δε με ακουνε ή δε θελουν να με ακουσουν. Ετσι κι εγω νευριαζω και λεω οτι τα βιβλια ειναι παλαιολιθικα και ξεπερασμενα και οτι ειναι ασχετοι απο τεχνολογια. Ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο. Και αδικο. Γιατι δεν εκτιμουν ουτε ολους αυτους που γραφουν σε μπλογκ, σε φορουμ, σε περιοδικα και σε πολλες περιπτωσεις κανουν πολυ αξιολογη δουλεια αλλα ουτε και εμενα που τα διαβαζω αυτα. Και μπορει να ακουστει ψωνιστικο, αλλα πιστευω οτι κανεις αλλος στην Ελλαδα, δεν εχει διαβασει τοσα περιοδικα στη ζωη του οσο εγω. Και ποτε κανεις δεν το εκτιμησε αυτο. Δεν περιμενω να μου πουν "μπραβο". Εγω το κανω επειδη με ευχαριστει και μου αρεσει. Αλλα ειναι αδικο να μη στο αναγνωριζουν. Ειναι μηπως το χασμα των γενεων; Ναι. Αλλα υπαρχουν και ατομα της ηλικιας μου που πιστευω θα ειχαν την ιδια σταση με τους γονεις μου. Μια σταση απαξιωτικη και αδικη. Εχω ακουσει απο ατομα της ηλικιας μου να λενε οτι στα μπλογκ ο καθενας γραφει το μακρυ του και το κοντο του χωρις φυσικα να εχουν μπει ποτε σε ενα μπλογκ. Ειναι πραγματικα λυπηρο ολο αυτο. Οι ανθρωποι σε απογοητευουν διαρκως επειδη κρινουν χωρις να ξερουν, επειδη ειναι ισοπεδωτικοι, επειδη δε σεβονται τα δικα σου ενδιαφεροντα και τις δικες σου προτιμησεις και θεωρουν οτι τα δικα τους ενδιαφεροντα και προτιμησεις ειναι ανωτερα και δεν θα κατσουν να ακουσουν την αντιθετη αποψη ή και να την ακουσουν θα την απορριψουν, επειδη αυτοι εχουν δικιο. Ο αλλος παντα ειναι ο λαθος. Αυτα, συν τοις αλλοις, ειναι που κανουν τις ανθρωπινες σχεσεις τοσο δυσκολες και μερικες φορες αφορητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Είσαι 24.
Τι δουλειά κάνεις; Βγάζεις μόνος σου χρήματα;
Δε μπορώ να καταλάβω, αφού δεν σ αρέσουν κάποια πράγματα που κάνει η οικογένειά σου, γιατί τα ακολουθείς; Δεν είσαι ανήλικο!
Φίλους, γνωστούς έχεις; Πήγαινε κάποια βόλτα, έστω μόνος!
Μη παραπονιέσαι για τα πάντα. Ζήσε επιτέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Κοίτα πόσα παράπονα πρόλαβες να έχεις σε μία ημέρα.Τουλάχιστον ξελαφρώνεις καθόλου που τα γράφεις ή τζάμπα κόπος;
Έτυχε να το δω το μήνυμα αυτό νωρίτερα όταν σαν τίτλο είχες βάλει "έλλειψη σεβασμού....(και κάτι άλλο το οποίο δεν θυμάμαι)" ας μείνουμε όμως στην λέξη σεβασμός και στους χαρακτηρισμούς που δίνεις στην μάνα σου,πώς μας την περιγράφεις, πώς της συμπεριφέρεσαι!
"Εγω φυσικα δε θα μπορουσα να αντιδρασω αλλιως απο το να της φωναζω κι εγω και να τη βριζω", "νευριασα τοσο που της ειπα να παει στο διαολο και να με παρατησει ησυχο"," Ερχεται μετα και η μαγισσα (η μανα μου) που εχει τελειωσει και το ΕΑΠ και το παιζει μορφωμενη"
Είναι αυτός τρόπος να αναφέρεσαι στην μάνα σου; ότι και να σου έχει κάνει!μετά όμως απαιτείς τον σεβασμό όχι μόνο από τους ίδιους σου τους γονείς αλλά και από εμάς. Πρώτα μαθαίνουμε να σεβόμαστε τον εαυτό μας, όταν γίνει αυτό θα μπορούμε να σεβαστούμε τους άλλους και να εκλάβουμε το ίδιο! Ακόμη εξαρτιέσαι από τους γονείς σου και συμπεριφέρεσαι σαν ένα αντιδραστικό άτομο που μόλις μπήκε στην εφηβεία, αν ήσουν γυναίκα δε θα νόμιζα ότι περνάς κλημακτήριο και για αυτό είσαι έτσι, αν και ούτε αυτό θα δικαιολογούσε τέτοια στάση.
Θα πρέπει να μεγαλώσεις, τον σεβασμό ούτε από τους γονείς σου δεν έχεις κερδίσει από την στιγμή που σου συμπεριφέρονται σαν να είσαι παιδί.Να σου λένε τι να κάνεις και να σε εκβιάζουν.Αν δεν σπουδάζεις, βρες μια δουλειά και μείνε μόνος σου μπας και ωριμάσεις λιγάκι!

Δεν πιστεύεις ότι ο καθένας έχει την αποψή του; Ο θείοςσου και ο πατέρας που φαντάζομαι θαναι σε μεγάλη ηλικία,περιμένεις να αλλάξουν τώρα άποψη;Μετά από τόσα χρόνια;Εσύ τους είπες την γνώμη σου, το ίδιο και εκείνοι. Τι προσπαθείς να καταφέρεις όμως; Να παραδεχτούν ότι έχεις δίκιο ενώ δεν το πιστεύουν;;; Γιατί το κουράζεις τόσο και παιδεύεσαι; Θα κάτσεις να σκάσεις επειδή δεν συμφωνείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ανεξαρτητοποιήσου!Εισαι ενήλικος κ μπορεις να απομακρυνθεις..Αποφασισε το..οτι και να κανεις θα αντιμετωπιζεις προβληματα στη συμβιωση με τους γονεις σου (δεν εχει σημασια ποιος φταιει).Αν παλι δν εχεις διαθεση να απομακρυνθεις τοτε σταματα να γκρινιαζεις κ να δέχτεις οτι αφου μενεις σε ενα σπιτι πρεπει να κανεις υποχωρησεις!Η κατασταση ειναι στο χερι σου!ΥΓ Και δείξε λίγη αισιοδοξια..Πηγαινε διακοπες με καποιον φιλο και χαλαρωσε..Κανε μια νεα αρχή κ προχωρησε τη ζωη σου αφου ειναι φανερο οτι δν εισαι τοσο ικανοποιημενος με αυτη.Κ αν νιώθεις αδύναμος να βρεις μια δουλεια η ενα σπιτι,ζητα βοηθεια απο τους γονεις σου.Καθε γονέας χαιρεται οταν βλεπει το παιδι του να προοδευει και να πατα γερα στα ποδια του..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Κατι τετοια εγραφα σε ημερολογιο οταν ημουν γυμνασιο κ δεν μπορουσα να τα βγαλω περα με τους γονεις μου. Μου κανει ειλικρινα απιθανο να σε κανουν ετσι οι γονεις σου,αν και αναμενομενο αφου τους βριζεις και δεν τους σεβεσαι..Ενηλικη συμπεριφορα αυτη παντως σιγουρα δεν ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
φιλε μου εσυ εδωσες το θαρρος στους γυρω σου να σου συμπεριφερονται ετσι!!!!
το βρισιμο συνεπαγεται με βρισιμο! για δοκιμασε και την συζητηση ετσι για αλλαγη και κοψε και τον ομφαλιο λωρο επιτελους!!!!!;)
Υ.Γ Παντως η ευα πολυ σε ανεχτηκε προσεξε μην βρει κανενα καλυτερο.... αδαμ και κα8εσαι εσυ και τρως τα μηλα μονος σου!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μ'αρέσει που ξεκινάει από τη θάλασσα και καταλήγει στην απαξίωση των blogs.
Δίνει μια άλλη διάσταση στο θέμα, εγείρει προβληματισμούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σήμερα πώς είναι τα πράγματα???
Καλύτερα???

(μην βαράτε, since i am not on vacation yet εγώ πολύ ευχάριστα περνάω την ώρα μου διαβάζοντας την ενσάρκωση του "Γκρινιάρη" στο πρόσωπο του anisixou!!! :D

Kαι μη μου πείτε ότι "τρολλάρω" και δεν βοηθάω το παιδί!!!
Είμαι εδώ, και περιμένω με αγωνία να διαβάσω τους προβληματισμούς του και τα παράπονά του χωρίς να τον κατακρίνω! Δεν είναι και αυτό ένα είδος εκτόνωσης για τον αγαπημένο μας anisixo??? :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Καταρχην το θεμα δεν επρεπε να μεταφερθει και να ενσωματωθει εδω, γιατι θιγει αλλα θεματα.
Δεν χρειαζομαι συμβουλες και νουθεσιες. Ξερω καλα ποιος ειμαι, τι κανω και τι θελω.
Ειμαι 24 χρονων, τα εκλεισα το Μαη.
Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης και σπουδαζω Αθηνα. Βασικα εχω τελειωσει με σπουδες και ψαχνω δουλεια.
Σταματηστε να μου το παιζετε ωριμοι σας παρακαλω μερικοι.
Θιγω καποια θεματα που ειναι προς συζητηση και δε χρειαζεται να μου δινετε συμβουλες και να μου το παιζετε ωριμοι. Λες και στα 24 σου εισαι εντελως ανεξαρτητοποιημενος απο γονεις και πληρως κατασταλαγμενος.
Και μην τολμησει να πει ξανα κανεις οτι ειμαι τρολ. Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top