Τι ύψος έχετε;

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ρε παιδια μηπως η νεα γενια ειναι ολιγον ψηλη/οι ή μου φαινεται?:P

1.65:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αστα moon, καποτε εριχνα κεφαλια, πλεον τα 16χρονα με περνουν. :( 1,73 αν και πιστευω πως εμπασα κολλημενη σε μια καρεκλα 4 χρονια με την κωλοσχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
1,80-κατι! για το "κατι" δεν είμαι σίγουρη!!:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
1,82 κάπου εκεί...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχεις τοσο υψος?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δυο ερωτησεις..
ποιο ειναι το βαρος σου.και το νουμερο παπουτσιου σου?

ειναι το μεγιστο σου υψος?ή λες να αυξηθει στο μελλον?

ετσι απο πραγματικη απορια..:hmm: (και για τις αλλες γυναικες εδω με υψος απο 180 και πανω)

εγω ειμαι 180 υψος ...125 κιλα.(κανονικος ειμαι στα 100) και 45 νουμερο παπουτσι..

εισαι πολυ ψηλη παντως για γυναικα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
δυο ερωτησεις..
ποιο ειναι το βαρος σου.και το νουμερο παπουτσιου σου?

ειναι το μεγιστο σου υψος?ή λες να αυξηθει στο μελλον?

ετσι απο πραγματικη απορια..:hmm: (και για τις αλλες γυναικες εδω με υψος απο 180 και πανω)

εγω ειμαι 180 υψος ...125 κιλα.(κανονικος ειμαι στα 100) και 45 νουμερο παπουτσι..

εισαι πολυ ψηλη παντως για γυναικα..:D
να σου πω εγω για μένα!!:P
Ηλικία 19, ύψος όπως είπα πιο πάνω, 1.80κάτι! (Πριν 3 χρόνια που πήγα στην αστυνομία για διαβατήριο με μέτρησαν 1.81..)
Νούμερο παπουτσιού 41 (και μερικά 41 είναι λιγάκι μικρά:mad:πρέπει να βγει και 42 σε γυναικεία!!:D)
εμ.. βάρος ντρέπομαι να πω!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
δυο ερωτησεις..
ποιο ειναι το βαρος σου.και το νουμερο παπουτσιου σου?

ειναι το μεγιστο σου υψος?ή λες να αυξηθει στο μελλον?

ετσι απο πραγματικη απορια..:hmm: (και για τις αλλες γυναικες εδω με υψος απο 180 και πανω)

εγω ειμαι 180 υψος ...125 κιλα.(κανονικος ειμαι στα 100) και 45 νουμερο παπουτσι..

εισαι πολυ ψηλη παντως για γυναικα..:D
Εγώ, όπως είπα είμαι 1,80 και ο ΔΜΣ μου είναι 19 (1,80m και 63 kg), δηλαδή είμαι κανονικός. Εσύ, όπως λες είσαι κανονικός στα 100 κιλά, όμως ο ΔΜΣ είναι 31 (παχύσαρκος). Ο τρέχων ΔΜΣ σου, είναι 39 (παχύσαρκος):/: Δυστυχώς ούτε στα 100 κιλά θα είσαι κανονικός:/:

Ξέρω ότι οι ερωτήσεις σου προοριζόταν για αλλού:) Απλά ήθελα να σε ενημερώσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εσύ, όπως λες είσαι κανονικός στα 100 κιλά, όμως ο ΔΜΣ είναι 31 (παχύσαρκος). Ο τρέχων ΔΜΣ σου, είναι 39 (παχύσαρκος) Δυστυχώς ούτε στα 100 κιλά θα είσαι κανονικός
ο ΔΜΣ δεν υπολογιζει βαρος οστων και μυων.. μονο λογο υψους ,βαρους
και οι σουπερ γυμνασμενοι παχυσαρκοι φαινονται με τον τυπο..γιατι οι μυες ειναι βαρυτεροι απο το λιπος.
:D
ποτέ δεν ημουν μεσα..
μονο καθαρη αναλυση ποσοστου λπους κλπ,,βλεπει την αληθεια..

https://www.facebook.com/note.php?note_id=352415751720
ΠΡΟΣΟΧΗ:

Ο Δείκτης Μάζας Σώματος δεν Μπορεί να Χρησιμοποιηθεί στις παρακάτω Κατηγορίες Ατόμων :

α. Σε παιδιά και Εφήβους , γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η σκελετική τους ανάπτυξη.
β. Σε εγκύους, λόγω του επιπλέον βάρους της εγκυμοσύνης.
γ. Σε αθλητές, γιατί έχουν περισσότερο ανεπτυγμένο Μυικό Ιστό. Ο μυικός ιστός είναι βαρύτερος από το Λίπος, έτσι το αποτέλεσμα του ΔΜΣ θα ήταν μεγαλύτερο από αυτό που Αντιστοιχεί στην πραγματικότητα, με Κίνδυνο να χαρακτηριστεί ο αθλητής Υπέρβαρος ενώ Δεν είναι.

*Ακόμα ο ΔΜΣ μπορεί να παρουσιάσει απόκλιση λόγω των διαφορών που έχει ο ένας άνθρωπος με τον άλλο πχ διαφορετικός σκελετός, διαφορετικό ποσοστό λίπους κλπ.

https://www.wellsphere.com/eating-disorders-article/is-bmi-a-trustworthy-tool/947990

“[BMI] makes no allowance for the relative proportions of bone, muscle and fat in the body. But bone is denser than muscle and twice as dense as fat, so a person with strong bones, good muscle tone and low fat will have a high BMI. Thus, athletes and fit, health-conscious movie stars who work out a lot tend to find themselves classified as overweight or even obese.”
στην 6 δημοτικου ημουν 80κιλα..και δεν ειχα καθολου κοιλια,,ή περιττα παχη ουσιαστικα..
ουτε στα 100κιλα ειχα κοιλια ή εμφανη περιττα κιλα..

εγω ημουν 180 100 κιλα,και συμμαθητες μου ηταν 192 υψος και 80 κιλα το πολυ.. αλλα η γαμπα τους ηταν οσο ο καρπος μου:P

οποτε νομιζω οτι καταλαβαινεις..υπαρχει και μετρηση βαρυκοκκαλου,,υψος δια περιμετρο καρπου ή κατι τετοιο..


Νούμερο παπουτσιού 41 (και μερικά 41 είναι λιγάκι μικράπρέπει να βγει και 42 σε γυναικεία!!)
εμ.. βάρος ντρέπομαι να πω!

41?αυτο ηθελα να δω.
μεγαλο υψος δεν σημαινει μεγαλο παπουτσι..
συνηθως οι γυναικες παρολο το μεγαλο υψος εχουν μικρα παπουτσια..

ισως το μεγεθος ποδιου να εξαρταταιαπο το βαρος κυριως,σε σχεσημε το υψος..συναρτηση βαρους και υψους του κτηριου δηλαδη:P

πες βαρος,, γιατι ντρεπεσαι?
παω στοιχημα ουτε 70 κιλα φτανεις...

και καποια τεστ που βρηκα τωρα,,για να βρει καποιος αν ειναι βαρυκοκκαλος ή χοντρος..

https://ezinearticles.com/?Overweight-or-Big-Boned?-Three-Simple-Tests-to-Help-You-Decide&id=167137

Body Mass Index (BMI)

Waist-Hip ratio - to determine whether you're an "apple" or a "pear"
My "Inch of Pinch" test

The BMI (Body Mass Index) is a standard calculation used by doctors and nutritionists to see if your weight is appropriate for your height. You can find charts and the easy formula to calculate your BMI using a Google search. If your BMI is 30 or more, your statistical risk of death from any cause is increased by 50 to 150 percent. But you need to know more about your body composition. Read on.

Your WAIST/HIP RATIO is calculated by dividing your waist size by your hip size. Use a measuring tape to measure your hips at the widest part of your buttocks. Then measure your waist where it is smallest, usually just above the belly button. Then divide your waist measurement by your hip measurement. Record your result on your "Before and After" Chart. Women should have a ratio of 0.8 or less; men should be no higher than 1.0. If your ratio is higher than these ideals, you are an "apple" with excess fat in stored your abdomen.

Finally, here's my "INCH OF PINCH" Test. Ordinary scales tell you your total weight and can help you keep track of weight changes, but they tell you nothing about the composition of your body. If you are exercising and building muscle, you may gain weight in a healthy way. You can buy special scales that estimate your body fat percentage, but they are expensive and not completely reliable. Your doctor may use fat calipers, or send you for an accurate body composition test where you are immersed in water, but you can make a simple calculation yourself using my "Inch of Pinch" test.

Using your thumb and forefinger, grasp the skin 3" to the right or left of your navel. Pinch firmly but not so hard that it hurts. Then slide your hand away without changing the distance between your thumb and forefinger, and see how far apart they are. Ideally you will have pinched about 1/2" inch of flesh. An inch or more in your "pinch" means that your excess body weight is more fat than muscle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
1.82 κάπου 65 κιλά νούμερο παπούτσι 40 δεν ξέρω αν θα ψηλώσω και άλλο 16 χρονών είμαι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ρε σεις η νεα γενια ειναι θηρια! εγω 1,67 με το ζορυ! :P

με πατερα 1,84 επρεπε να μαι ψηλοτερη. δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο οτι στα 14 μου εκανε πολυ αυστηρη διαιτα και εχασα 35 κιλα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
παιζει ρολο γιατι ησουνα πανω στην αναπτυξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ρε σεις η νεα γενια ειναι θηρια! εγω 1,67 με το ζορυ! :P

με πατερα 1,84 επρεπε να μαι ψηλοτερη. δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο οτι στα 14 μου εκανε πολυ αυστηρη διαιτα και εχασα 35 κιλα. :hmm:

35; Τζίζουζζζ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ρε σεις η νεα γενια ειναι θηρια! εγω 1,67 με το ζορυ!
τελειο υψος για γυναικα..
τα καλα αρωματα ειναι σε μικρα μπουκαλια..:D

εγω ως ψηλος (αρχη των ψηλων για την ακριβεια..)θα ηθελα να βρω μια γυναικα σε αυτο το υψος..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
E οχι και λιγο το 1,67 για γυναικα. Οταν λεμε την ατακα με τα αρωματα συνηθως αναφερομαστε σε 1,60 πλην
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
γιατί ρωτάτε ; θα μας πάρετε μέτρα για τα φέρετρα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
γιατί ρωτάτε ; θα μας πάρετε μέτρα για τα φέρετρα ;
Καλό είναι να είσια προετοιμασμένος!!!! :D χαχαχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
41?αυτο ηθελα να δω.
μεγαλο υψος δεν σημαινει μεγαλο παπουτσι..
συνηθως οι γυναικες παρολο το μεγαλο υψος εχουν μικρα παπουτσια..

ισως το μεγεθος ποδιου να εξαρταταιαπο το βαρος κυριως,σε σχεσημε το υψος..συναρτηση βαρους και υψους του κτηριου δηλαδη:Phttps://ezinearticles.com/?Overweight-or-Big-Boned?-Three-Simple-Tests-to-Help-You-Decide&id=167137
Το μεγαλύτερο νούμερο στα γυναικεία παπούτσια είναι το 41!!! Σ είπα ότι μερικά 41 μου είναι μικρά! :(
Στα αθλητικά πχ ξεφεύγω!! Ψεύτικα νούμερα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγώ είμαι 15 χρονών και είμαι 1.70 μ. Πόσο μπορω να φτάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top