Τι τρώτε για πρωινό;

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μπα, δεν έπιασε η βρώμη σε μένα. Αμα κοιτάξεις κιόλας την ετικέτα θα δεις: quaker βρώμη ανα 100gr 356kcal, λιπαρά 8g/1.5g κορεσμένα, ενώ Corn Flakes ανα 100gr, 378kcal, λιπαρά 0.9g/0.2 κορεσμένα. Η διαφορά στις θερμίδες ελάχιστη, τα λιπαρά όμως...προτιμώ να φάω μερικά σοκολατάκια και να τα πάρω από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το γράφω επειδή μιλάμε για πρωινό (ώστε να μην βγούμε off topic).
Αρχικά η ποσότητα βρώμης που καταναλώνεις θα είναι μικρότερη σε σχέση με τα corn flakes (επειδή η βρώμη προκαλεί κορεσμό).
Επίσης, δεν έχει καμία σημασία ο αριθμός των θερμίδων, έχει σημασία η προέλευσή τους.
Μπορεί μια πάστα να έχει 500 θερμίδες. Και μια μερίδα βρώμης με γάλα σόγιας και ξηροκάρπια να χει την ίδιες ακριβώς θερμίδες. Με την πάστα θα αποκτήσεις ψωμάκια, με τη βρώμη, θα αποκτήσεις επίπεδη κοιλιά και θα αδυνατίσεις.
Υπάρχουν καλές και κακές θερμίδες.
Η βρώμη έχει μόνο καλές.. :)

Τα corn flakes που τρως είναι άκρως επεξεργασμένα δημητριακά, με μεγάλη ποσότητα ζάχαρης. Μόνο υγιεινά δεν τα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι αλλά η βρώμη δεν είναι νόστιμη. :P
Μόνο σε μπισκοτάκια μου αρέσει...το oatmeal είναι σαν κόλλα για πλακάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εεε υποκειμενικό είναι αυτο.. :P
Φτιάξε oatmeal με 1 κ.γ. μέλι και λιγες σταφίδες..
Είναι φοβερό (αυτό τρώω κάθε πρωί δηλαδή)..

Φτιάξε ρυζόγαλο (αφου ξέρω πως σ αρέσουν τα γαλακτοκομικά).

Βασικά και πίτσα να φας καλύτερα θα ναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πως μου αρέσει όταν περισσεύει πίτσα και την τρώω για πρωινό! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εμένα, πάρα πολύ. Τη δεύτερη μέρα είναι καλύτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εγώ κάποιο διάστημα που έτρωγα βρόμη, έκανα την εξής συνταγή και όντως ήταν πεντανόστιμη και ένα πολύ καλό πρωινό για να αρχίσει η μέρα σου!!
έβαζα σε ένα μπολ γάλα φρέσκο,4-5 κουταλιές της σούπας βρόμη, ψιλόκοβα ένα μήλο, 2 κουταλιές μέλι και μια χούφτα καρύδια ή αμυγδαλα!!!!!ήταν υπέροχο και με κράταγε εως το μεσημέρι!!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Τι τρώτε για πρωινό;


φραπέ και τσιγάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
εγώ κάποιο διάστημα που έτρωγα βρόμη, έκανα την εξής συνταγή και όντως ήταν πεντανόστιμη και ένα πολύ καλό πρωινό για να αρχίσει η μέρα σου!!
έβαζα σε ένα μπολ γάλα φρέσκο,4-5 κουταλιές της σούπας βρόμη, ψιλόκοβα ένα μήλο, 2 κουταλιές μέλι και μια χούφτα καρύδια ή αμυγδαλα!!!!!ήταν υπέροχο και με κράταγε εως το μεσημέρι!!
:)

Ναι εξαιρετικό ακούγεται.. Το μήλο πάει πολύ με τη βρώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ με τη βρώμη εχω φτιάξει τα πιο νόστιμα μπισκότα σοκολάτας όλου του κόσμου! Είχαν ξετρελαθει όλοι! Την επόμενη φορά θα τα κάνω σοκολάτα-φουντούκι. :D

Γενικά βρώμη ούτε εγώ μπορώ να φάω ''σκέτη'' (με γάλα, φρούτα, ξηρούς καρπούς κτλ). Νιώθω πως τρώω σάνο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
τοστ με κασερι χαμηλων λιπαρων και γαλοπουλα,γαλα 2%, 1 μπανανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τοστ με κασερι χαμηλων λιπαρων και γαλοπουλα,γαλα 2%, 1 μπανανα


...μια μερα, θα μετανοιώσεις που δεν χτύπαγες μια φραπεδιά με τσιγάρο
μαζί με αυτές τις λοου καλ αηδίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Γαλα+τοστ ή γαλα+κρουασαν ή γαλα+μπισκοτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
...μια μερα, θα μετανοιώσεις που δεν χτύπαγες μια φραπεδιά με τσιγάρο
μαζί με αυτές τις λοου καλ αηδίες.
εγω δεν ξερω αν θα το μετανιωσω, εσυ δεν ξερω αν θα ζεις ακομη και δεν θα εχεις παθει κανενα καρκινο απο το τσιγαρο ή κανενα ελκος στομαχου απο το φραπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
γαλατακι!!!=ΡΡδεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να φαω με τιποτα το πρωι!νιωθω οτι θα κανω εμετο!!δεν ειναι καλο να μην τρως πρωινο αλλα δεν μπορωωω!
ο καφες δεν μου αρεσει και με επηρεαζει απιστευτα πολυ στον υπνο!ο,τι ωρα και αν πιω δεν κλεινει το ματι το βραδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dusk

Νεοφερμένος

Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Γάλα πάντα
Μήλα με βρώμη και γιαουρτι (best)
αυγά για πρωτεΐνη
και ανάλογα τις περιστάσεις ψωμί με μαρμελάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γαλα με δημητριακα... εδω κ χρονια.
Ειμαι ανθρωπος της συνηθειας.

Μήλα με βρώμη και γιαουρτι (best)

Βρε παιδια πως τα τρωτε αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Γάλα με δημητριακά και καμιά φορά βάζω λίγη βρώμη γιατί μόνο έτσι τρώγεται :whistle:
Άλλες φορές τοστ αν και για πρωινό μου είναι λίγο βαρύ. Τον τελευταίο καιρό πίνω μόνο γάλα όμως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
καφέ τοστ αυγουλακι πιστέψτε είμαι είναι καλύτερα να τρώμε καλό πρωινό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
μια φετα με μαρμελαδα απο βατομουρα και ενα ποτηρι φυσικο χυμο πορτοκαλι :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top