Τι τρώτε για πρωινό;

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
τιποτα,μονο γαλα πινω κι αν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

utero

Νεοφερμένος

Η utero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φρυγανιες με μελι κ βουτυρο, τυρι, παριζακι, φρεσκο χυμο και στο τσακιρ κεφι και αυγο βραστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αναλογα με την ορεξη μου...δηλαδη υπαρχουν μερες που δεν θελω να φαω τιποτα και μερες που απλα τρωω τα παντα για πρωινο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το πρωινο ειναι το βασικοτερο γευμα της ημερας γι' αυτο και δεν το παραλειπω ποτε. Τρωω πολλα πραγματα, και περισσοτερο απο οτι θα φαω το μεσημερι και φυσικα ενα ποτηρι γαλα το πρωι δεν το παραλειπω ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon-r

Νεοφερμένος

Η rafaella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
τον τελευταιο χρονο κανω διατροφη
αντι για λιπος στην θεση του να μπει μυης καθως το κανω λογω αθληματος
1.γαλα με δημητριακα κ ενα φρουτο
2.2 φετες ψωμη με μελι,1 γιαουρτι κ ενα φρουτο
3.2 αβγα μια φετα ψωμη με μελι κ ενα φρουτο
4.3 φρυγανιες με μελι,2 αβγα κ ενα φρουτο


αυτα την μια μερα τρωω την 1 επιλογη
το επομενο πρωινο την αλλα επιλογη (2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν τρωω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Τι τρώτε για πρωινό;


Κερί λιωμένο

(γιατί κλαίω τη μοίρα μου)

:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Κερί λιωμένο

(γιατί κλαίω τη μοίρα μου)

:'(


Άλλος Εμο , άλλος με τη βάρκα της ευλογημένης :P

Ωρε Δεσμοτάκο γιατί δεν τρως λίγο μέλι τέκνον μου ? Εκτός της τέκνο μουσικής ?

Καλά φεύγω διότι οφτοπικιάζω ασύστολα πρωινιάτικο :P

και τώρα τα στοιχήματα ....
1/5 στον αστραχαν πως θα με ... συνδέσει με Κάιρο
1/7 στον αστραπόγιαννο πως θα ρίξει σεντόνι πριμαβέρα χωρίς ουγια !

παραυτα


Τι τρώτε για πρωινό ;
Σε ποια ώρα ακριβώς αναφέρεσαι ως ... " πρωί " ?

συνήθως το καλύτερο " βρώμικο " αλλά δεν σας λέω από που για να μην μάθετε τα στέκια μου !:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Pizza!!!:clapup:

Αλλά επειδή δεν είναι κάθε μέρα γιορτή, :( 1-2 τηγανητά αυγά με τυρί και μια μεγάλη φέτα ψωμί.

(για τον καφέ με το που ανοίξει το ένα μάτι, δε γράφω, εννοείται φαντάζομαι... άλλωστε πώς θα ανοίξει και το δεύτερο? ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Άλλος Εμο , άλλος με τη βάρκα της ευλογημένης :P


Tον τρόπο μου δεν επιθυμώ σε κανέναν να επιβάλλω παρά μονάχα στον εαυτό μου να αισθάνομαι, έστω και κλαψομουνιάζοντας.

Μη συνεχίσεις να με εγκλωβίζεις σαρκαζόμενη το φάγωμα σβησμένων (ευτυχώς) κεριών,

σεβάσου το δικαίωμα να αυτοδιαθέτω τον εαυτό μου.

Άφησέ με να ζω και να λατρεύω την μοιρολατρική λίμπιντο στις περισωσμένες καταγραφές της γοητείας με το να ξύνω πληγές, χωρίς τσουλούφια να κρέμονται..

Έμο μπορεί κανείς να είναι και καραφλός:)

Βασικά, οι έμο είναι υπερεκτιμημένοι ως όντα - φύση και θέση - μελαγχολικά...
Απλώς ζυγίζουν τη μελαγχολία τους με τη μεγαλύτερη αυστηρότητα δίχως μέτρα σύγκρισης.

Εγώ πάλι, έχω περάσει και τα τριάντα και θα'πρεπε να φοβάμαι γιατί του χρόνου
σταυρώνομαι χωρίς να έχω κάνει κάτι σημαντικό στη ζωή μου.

Χωρίς ένσημα για σύνταξη,
με τον θάνατο γλυκό γοργό και ήρεμο
σαν να σε παίρνει φιλικά ο ύπνος,

γιατί εκτός από δύο τρία άτομα που γνώρισα
μερικά όνειρα που είναι αχνά ακόμη,

ζω μονάχα με μια εφιαλτική αγωνία για το αύριο
που την έχω τιθασεύσει κάνοντάς την άγαλμα

αλλά όταν δε κλαίω τη μοίρα μου γελάω συνέχεια
βλέπω καμιά τατιάνα, επαναλήψεις μαμαλάκη,
επαναλήψεις επαναλήψεις,
έχω γίνει το φαγιούμ του αιώνος με καλά μουσικά γούστα
και βαρύ γκρεμισμένο τώρα,

το διασκεδάζω αλήθεια μέσα σε ένα χαρωπό
παράλογο καρκίνωμα από ψυχή που μοιάζει
με εξαίσιο πτώμα ακόμη κι όταν παραθέτω απαντήσεις επιμελώς
για την αμέλειά σου.

Όπως καταλαβαίνεις ματάκια μου, υπάρχει και μία περίπτωσις όπου ξεκινάς για απάντηση στο τι τρως για πρωινό
και συμπεραίνεις ότι η οδύνη δεν αποτελεί συνθήκη διατροφής
αλλά η διατροφή συνθήκη κάποιας πρόσκαιρης οδύνης.

Άλλωστε ο δρόμος προς τον εαυτό μας, το σωστό, δεν είναι μονάχα ένας...:worry:



Ωρε Δεσμοτάκο γιατί δεν τρως λίγο μέλι τέκνον μου ? Εκτός της τέκνο μουσικής ?

9 αμύγδαλα και 2 σοκολάτες.

Το μέλι στο τσάι, μελιώ μου.:)



Κατόπιν εποπτικής ρευστότητας από αμβλύνοες παρεμβολές και παραινέσεις σου,
κέρασε μου τα μπούτια σου :P

Κάποτε λέει στην φιλοσοφική σχολή (μου το είπε μια φίλη)
κατά τη διάρκεια μιας εξεταστικής
έπεσε το γενικό θέμα ” γιατί?”

Οι απαντήσεις που δώθηκαν ποικίλανε ανάλογα με το γούστο ή την περίσταση,
άλλοι απάντησαν με άπειρες σελίδες και κόπηκαν ή πέρασαν ίσα ίσα
ένας βαθμολογήθηκε με μηδέν όταν απάντησε μονάχα ” γιατί έτσι”.

Και το μοναδικό δεκαράκι της βραδυάς το πήρε εκείνος που απάντησε “γιατί όχι?”

Γιατί έτσι στον βαθμολογητή που κρύβεις μέσα σου, λοιπόν.

Γιατί όχι?

και τώρα τα στοιχήματα ....
1/5 στον αστραχαν πως θα με ... συνδέσει με Κάιρο
1/7 στον αστραπόγιαννο πως θα ρίξει σεντόνι πριμαβέρα χωρίς ουγια !

Μια ερωτεύσιμη κίνηση στη ζωή
είναι να στοιχηματίζεις
για κάτι που δεν κατέχεις μία

και να γιορτάζεις τη χρεωκοπία σου...



Για αυτό λοιπόν,
το πρωί να μην ξυπνούμε
για να τρώμε λιγότερη θλίψη. (ο λεγόμενος και ύπνος φράπα)

Το φως της ημέρας δεν κάνει καλό...
εκτός και είμαστε ραδίκια ή γλυκοπατάτες

(σκέψου να'μασταν και έμο ή βρυκόλακες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annakaloge

Νεοφερμένος

Η annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σαντουιτσάκι,καφεδάκι και είμαι έτοιμη για τα πάντα;) Xωρίς πρωινό δεν παλεύεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Μια γερή δόση βιταμίνης C με ξυπνάει πάντα μαζί με τα περί λιγούρας (τοστ με τυρί ή κουλουράκι ή ένα βραστό αυγό με φρυγανιά) , σε χυμό ή το περτικάλι ολόκληρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τελευταια τρωω ενα μπαρ γουιταμπιξ σε λιγο τσαι και μια μπανανα μεσα... γιαξ ακουγετε:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Βουτάς τη μπανάνα και το witabix στο τσάι;; :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Βουτάς τη μπανάνα και το witabix στο τσάι;; :O

Φυσικά.

Διαφορετικά, πώς διάολο θα δικαιολογούσε τέτοιο έϊβαταρ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Βουτάς τη μπανάνα και το witabix στο τσάι;; :O

εμ.. βασικα σ'ενα μπολακι αντι γαλα βαζω τσαι δηλ. νερακι που εχω βαλει καποιο βοτανο με λιγο μελι. σ'αυτο προσθετω το weetabix και κοβω και μια μπανανα σε κομματακια μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ένα φλιτζάνι κρύο γάλα με δύο κουταλιές νεσκαφέ μέσα. Κάθε φορά που το πίνω ανατριχιάζω, αλλά συνεχίζω να το πίνω, αφού δεν έχει εφευρεθεί ακόμη ενδοφλέβια ένεση καφεΐνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε θα ταν πιο πρακτικο να πινεις καφε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ε, το γάλα γεμίζει λίγο και το άδειο στομάχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ξηγιέμαι ...
για να αντιπαρατεθώ στον υπερσουρεαλιστή Δεσμώτη θα ήταν εκτός από άτοπο και βλακώδες
δια το ταπεινόν μου επίπεδο , οπότε ... σκύβω κεφάλι και .. αποδέχομαι την ήττα μου :(



Αλλα ...... ( όχι που δεν θα ειχε αλλά ...:P )

Επειδή ως γνωστό ζιζάνιο ο πληκτρολόγιος μου , δεν αντέχει να μην απαντήσει , έστω κι αν γνωρίζει
εκ των προτέρων την ( για μια ακόμα φορά ) επερχόμενη ήττα μου


Λεπόν ...
έχουμε και λέμε ...


Μη συνεχίσεις να με εγκλωβίζεις σαρκαζόμενη το φάγωμα σβησμένων (ευτυχώς) κεριών,
Για τα αναμμένα .. ούτε λόγος ?
Όπως και να έχει ,ουδέποτε σαρκάζομαι όπως γνωρίζεις , και ουδέποτε εγκλωβίζω καθότι καλός άνθρωπας ( λέμε τώρα )
άλλωστε και τα κεριά κυρ Καβάφη .. από το μέλι φτιάχνονται .. .ή όχι ?

Έμο μπορεί κανείς να είναι και καραφλός
Καραφλό είσαι καλό μου ?
Και δεν το λες τόσο καιρό ?
Να φτιαχτεί ο μισός γυναικείος πληθυσμός , συν της γραφούσης συμπεριλαμβανομένης ? :P ( νοτ )

Όπως και να έχει θαρρώ πως σ' εσένα δεν ταιριάζει η γνωστή ρήση : Εκτιμώ πάρα πολύ τις τρίχες που
φεύγουν από ένα τέτοιο κεφάλι


ή όχι ?
συ τι λες ?

Εγώ πάλι, έχω περάσει και τα τριάντα και θα'πρεπε να φοβάμαι γιατί του χρόνου
σταυρώνομαι χωρίς να έχω κάνει κάτι σημαντικό στη ζωή μου.
Αχααα , για πες , για πες ...


Χωρίς ένσημα για σύνταξη,
με τον θάνατο γλυκό γοργό και ήρεμο
σαν να σε παίρνει φιλικά ο ύπνος,
Αχα α, μάλιστααα πάντως όπως έχει πει και ένας σοφός ( δεν θυμάμαι ποιος , μη ρωτάς )
<< έχω σκεφτεί πολλές φορές το θάνατο και βρήκα πως είναι το λιγότερο από τα κακά του κόσμου >>

Όπως καταλαβαίνεις ματάκια μου,
Αχχχ , αν μπορούσες αυτό το : ματάκια μου , να το αποφύγεις έχω μια φρικιαστική αλλεργία σε
όοοολα τα υποκοριστικά , ματάκια , καρδούλες , μαγουλάκια και λοιπές αηδίες , σόρι έτσι ? :)
Οι κακές παρέες βλέπεις .
Θα σου ήμουν ευγνώμων αν το μετέτρεπες σε : ματάρες !

Θενκς !



9 αμύγδαλα και 2 σοκολάτες.

Το μέλι στο τσάι, μελιώ μου.
Ακόμα στο τσαι το βάζεις εσύ ?
Το μέλι στη φέτα παρακαλώ , πίνοντας ουίσκι για ξηροκάρπιο της φέτας .


Νιιιι , είμαι τρανός λάτρης των αηδιαστικών γευστικών συνδυασμών !

χου , χου !


Κατόπιν εποπτικής ρευστότητας από αμβλύνοες παρεμβολές και παραινέσεις σου,
κέρασε μου τα μπούτια σου
Αλήθεια λες ?


Άντε βρε άτιμο ...

Σου ' φεξε ...

Εχω κέφια απόψε

Ιδου





Για πάρτη σου και μόνο ...

Εεεε ? δεν μπορείς να πεις ...

Από πόδι σκίζουμε .. χα !

Χτεσινοβραδυνή είναι , απο τη μπουζουκλερί που τα έπινα ...

Κι επειδή ξέρω πως θα σε τρώει η αγωνία

για το υπόλοιπο .....

πακέτο ...

άιντε βρε ...

για σένα και μόνο

σε αποκλειστική

πρώτη

μετάδοση

η αυτού

μεγαλειότης



η μουράκλα μου






Εεεε ?


γουιθ μένι , μένι κισις

γκουντεν νάχτεν :D



( Ότι θα κάναμε το θέμα : τι τρώτε για πρωινό , της λογοδιάρροιας μας το κάγκελο ...
τι να πω ???
Μόνο ένας Δεσμώτης θα μπορούσε να το καταφέρει )


Υγ : Κι επειδή εγώ δε γουστέρνω να βγάλουν οφ μια τετοια απάντηση, με την ωραιότατη μουράκλα μου
απαντώ

Τι τρώτε για πρωινό ??
Τα νεύρα των άλλων , πνιγμένα μέσα στα κορν φλέικς μου , αναμασώ τις αηδίες τους , και φτύνω τα κουκούτσια των ψεμμάτων τους .

Καλημέρα !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top