Τι σε έκανε να συγκινηθείς τελευταία φορά;

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Avisitor

Νεοφερμένος

Η Avisitor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μια σκηνη σε ταινια που ειδα, παροτι δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο, συνηθισμενη τη λες, αλλα δεν ξερω, τελευταια συγκινουμαι με το παραμικρο που αφορα τις ανθρωπινες σχεσεις :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κάποτε ήταν μια κοπέλα τυφλή.Μισούσε τον εαυτό της που ήταν τυφλή. Μισούσε τον καθένα, εκτός από τον αγαπημένο της. Αυτός ήταν πάντα εκεί γι‘ αυτήν. Την αγαπούσε πολύ και ήταν πάντα δίπλα της. Του είχε πει ότι αν μπορούσε να δει τον κόσμο, τότε θα τον παντρευόταν! Μια μέρα κάποιος της δώρισε δύο μάτια και τότε μπόρεσε να δει τον κόσμο που τόσο πολύ ήθελε. Είδε και τον αγαπημένο της. Εκείνος την ρώτησε γεμάτος χαρά «τώρα που μπορείς να δεις τον κόσμο, θα με παντρευτείς;» Η κοπέλα όμως έκπληκτη είδε ότι ο αγαπημένος της ήταν κι αυτός τυφλός και σοκαρισμένη από αυτό, αρνήθηκε να τον παντρευτεί. Το αγόρι έφυγε δακρυσμένο και με πόνο αργότερα της έστειλε ένα γράμμα. ''Απλά σε παρακαλώ, να προσέχεις τα μάτια μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Αυτο που με εκανε να συγκινηθω(ζουμια κι απολα) ήταν ενα βιντεο στο σχολειο με εναν πατερα που δεν μπορουσε να βοηθησει το παιδι,το κοροιδευαν εξαιτιας του κα. Αυτο γινοταν επειδη νομιζω πως ειχε ενα προβλημα με την ομιλια του.Αυτο εγινε οταν κοψαμε τη βασιλοπιτα(ήταν τυχαιο δεν το εκανε επιτηδες η καθηγητρια) και εσκυψα στα ποδια της διπλανης μου κι :cry_x::cry_x::cry_x:αρχισα να κλαιω με αναφιλητα. Δεν ειμαι ιδιαιτερα ευσιγκινητη αλλα με συγκινησε πολυ το βιντεο.Οταν ομως σηκωθηκα(μουρη κοκκινη απο το κλαμα )και ειδα πως οι αλλοι ηταν:whistle: υπερ του δεοντος ανετοι απο τη μια ελεγα
-τι αναισθξτα γουρουνια
κι απο την αλλη
-μηπως αντεδρασα υπερβολικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Η ταινία ''La vita e bella'' με τον Roberto Benigni, την οποία ξαναείδα πριν λίγες μέρες.
Απλά δεν άντεξα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Μια μάνα που 'χε ένα γιο



βάζω και τα λόγια


Μια μάνα που 'χε ένα γιο,
μα ήταν λωλοπαρμένη
δεν είχε την υπομονή
για να το αναθρέψει,
και στην ποδιά της το 'βαλε,
πάει να το ρεματίσει.

Στο δρόμο που επήγαινε,
στη στράτα που πηγαίνει
μια πέρδικα την απαντά,
μια πέρδικα της λέγει:

-Μωρή σκύλα, μωρή άνομη,
μωρή μαριολεμένη,
εγώ έχω δεκαοχτώ πουλιά,
πάσχω να τ' αναθρέψω
και συ έκανες χρυσόν υγιό,
πας να τον ρεματίσεις;

Και στην ποδιά της το 'βαλε,
στο σπίτι της πηγαίνει
το έβαλε στην κούνια του,
το τραγουδεί και λέει:

-Γιε μου σαν γίνεις κυνηγός,
σαν γίνεις παλικάρι,
σαν ανταμώσεις πέρδικα,
να μην τήνε σκοτώσεις.
Η πέρδικα είναι η μάνα σου
κι εγώ η μητριά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
οταν καταλαβα ξαφνικα ποσο βλακας ειμαι που με στεναχωρουσαν καταστασεις που δεν επρεπε...μονο που τοτε δε συγκινηθηκα....εβαλα τα κλαματα για τα καλα :P
η τουλαχιστον...σχεδον τα εβαλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Γέννησε η κουνέλαμου.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Μια σκηνη απο το βιβλιο του Καραγατση...."Το 10".....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
πήρα το θάρρος να πω στην τουρίστρια ''do you have weather for a coffee''
και μου απάντησε ''τι λες ρε μαλάκα γαμώ το lower''

:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μια σκηνη απο το βιβλιο του Καραγατση...."Το 10".....

Α! Το έχω διαβάσει μι εγώ! Επιεικώς αριστούργημα! Μήπως είχε τύχει να το παρακολουθήσεις το 2008 που προβαλλόταν ως τηλεσειρά; Έπαιζαν πολύ καλοί ηθοποιοί με πρωταγωνιστή το Δημήτρη Κατάλειφο, τον αγαπημένο μου ηθοποιό. Πάντως το γεγονός ότι συγκινήθηκες με ένα λογοτεχνικό έργο δείχνει την ποιότητα του χαρακτήρα σου και τον πλούσιο ηθικοπνευματικό σου κόσμο. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Α! Το έχω διαβάσει μι εγώ! Επιεικώς αριστούργημα! Μήπως είχε τύχει να το παρακολουθήσεις το 2008 που προβαλλόταν ως τηλεσειρά; Έπαιζαν πολύ καλοί ηθοποιοί με πρωταγωνιστή το Δημήτρη Κατάλειφο, τον αγαπημένο μου ηθοποιό. Πάντως το γεγονός ότι συγκινήθηκες με ένα λογοτεχνικό έργο δείχνει την ποιότητα του χαρακτήρα σου και τον πλούσιο ηθικοπνευματικό σου κόσμο. :thumbup:
Ευχαριστωω...:redface::redface::redface::redface:...
Καλα την σειρα δεν την ειδα τοτε αλλα τωρα στις προσφατες επαναληψεις....!!!Ενα εχω να πω Ε -ΞΑΙ -ΡΕ -ΤΙ - ΚΗ....Μου αρεσε παρα μα παρα πολυ η σχεση του Καλογερα (Δημήτρη Κατάλειφο) [εξαιρετικος!!!!!:worship:} με την Δεσποινα (Μαρια Πρωτοπαππα)[θεα!!!:worship:].....

Υ.Γ:Κριμα που σ το βιβλιο δεν φανερωθηκε εκτενεστερα ο ερωτας των δυο........Αλλα η σειρα το καληψε ικανοποιητικα μπορω να πω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
πήρα το θάρρος να πω στην τουρίστρια ''do you have weather for a coffee''
και μου απάντησε ''τι λες ρε μαλάκα γαμώ το lower''

:'(

Α τη γαϊδάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η βιντεοκασέτα που βλέπω τηλεόραση με τον ξαδερφό μου :redface:
παλιές καλές στιγμές που χαθήκαν σε 2 μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η ειλικρίνεια μιας φίλης:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
H χειρονομια μιας γνωστης μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
To soundtrack από το "The Hobbit". :redface:

Κάποιες μέρες πριν,τα όμορφα λόγια που είπαμε με τον πατέρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
τα λογια του... Μα δεν εκανα κατι κακο εγω εκεινος φταιει αλλα δεν το παραδέχεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το κρεμμύδι. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top