Τι σε έκανε να συγκινηθείς τελευταία φορά;

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Οι μαθητές μου που ήρθαν χθες με τριαντάφυλλα στα χέρια να μου ευχηθούν για τα γενέθλιά μου! Κι ένας πιτσιρικάς, που ήθελε να μου φέρει τούρτα για να σβήσω τα κεριά μαζί τους κι όταν του είπα ότι δεν χρειάζεται μου λέει:

- Όχι κυρία! Σήμερα είναι τα γενέθλιά σας και θέλω να γεμίσετε ευτυχία! :)

Ευτυχώς που υπάρχουν κι αυτά που σκέφτονται ακόμα αγνά και το μόνο που θα σκεφτούν να κάνουν με την ημερομηνία των γενεθλίων σου είναι να την βάλουν καλά στο μυαλό τους για να θυμηθούν να σου πουν τα χρόνια πολλά!

Μετά, βέβαια, μου βγάλανε το λάδι, αλλά αυτό είναι μια άλλη υπόθεση... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ενα ευχαριστω λεκτικα σε συνδυασμο με 2 ματια που το εννοουσαν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Πριν λίγο έμαθα πως μια φίλη μου είναι ερωτευμένη ενώ εδώ και πολλάαααα χρόνια απαρνιόταν τον έρωτα...Και φυσικά συγκινήθηκα... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
ενα ευχαριστω λεκτικα σε συνδυασμο με 2 ματια που το εννοουσαν....

Το post αυτό...

διότι είναι κάτι που μου έχει λείψει.
Έχω προσφέρει μεγάλη βοήθεια σε κολλητό φίλο και δυστυχώς δε δείχνει να το εκτιμάει... :/: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Το post αυτό...

διότι είναι κάτι που μου έχει λείψει.
Έχω προσφέρει μεγάλη βοήθεια σε κολλητό φίλο και δυστυχώς δε δείχνει να το εκτιμάει... :/: :(

ξερεις κατι....εμενα το ατομο αυτο δεν ηταν φιλος μου...βσκ ηταν ενας ανθρωπος που απο κοντα τουλαχιστον εβλεπα για πρωτη φορα....εσυ ομως μην απογοητευσαι...σημασια εχει οτι ησουν εκει οταν ο φιλος σ σε χρειαστηκε...μονο αυτο να σκεφτεσαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Οι παρακάτω φωτογραφίες των δύο πουλιών τραβήχτηκαν στην Ουκρανία. Ο φωτογράφος τις πούλησε με συμβολικό αντίτιμο σε πασίγνωστη γαλλική εφημερίδα. Και όλα τα φύλλα της συγκεκριμένης εφημερίδας ξεπουλήθηκαν την ημέρα της δημοσίευσης αυτών των εικόνων...

Δείτε τις φωτογραφίες που πραγματικά συγκλονίζουν


Η γυναίκα του έχει τραυματιστεί και η κατάσταση είναι πολύ άσχημη.


Της φέρνει φαγητό και τη φροντίζει στοργικά.


Της φέρνει κι άλλο φαγητό, όμως σοκάρεται από το θάνατό της και προσπαθεί να τη συνεφέρει.


Συνειδητοποιεί ότι είναι νεκρή και κλαίει γοερά.


Στέκεται πλάι της κι εξακολουθεί να κλαίει.


Αποδέχεται πια ότι δεν θα ξαναγυρίσει κοντά του.

Απλά Απίστευτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εγώ πάντως συγκινήθηκα με το προηγούμενο post (#166)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
η ιστορια μιας μανας που ο γιος της ντρεποτανε γιαυτην και δεν την ηθελε μενοντας παντα μακρια της γιατι ειχε ενα ματι ενω οταν πεθανε σ'ενα γραμμα που του ειχε αφησει του ελεγε οτι καποτε μικρος ειχε ενα σοβαρο ατυχημα και θα εχανε το ματι του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ένας πιτσιρικάς χθες(κοντά στα 10)
βγαίνοντας χθες από ένα σχολείο, που έπαιζε μπάλα
τον χαιρετάω και με ρωτάει με μια μαγκιά γνώριμη
πίνεις ακόμα ρε...;
τον κοιτάζω λίγο άγρια και τον ρωτάω, τί πίνω ρε;
σκέφτεται λίγο και μου λέει μπύρες....
ναι του λέω, χθες ήπια δυο τρεις, αλλά δεν πίνω καθημερινά
α καλά μου λέει, τα λέμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ένας πιτσιρικάς χθες(κοντά στα 10)
βγαίνοντας χθες από ένα σχολείο, που έπαιζε μπάλα
τον χαιρετάω και με ρωτάει με μια μαγκιά γνώριμη
πίνεις ακόμα ρε...;
τον κοιτάζω λίγο άγρια και τον ρωτάω, τί πίνω ρε;
σκέφτεται λίγο και μου λέει μπύρες....
ναι του λέω, χθες ήπια δυο τρεις, αλλά δεν πίνω καθημερινά
α καλά μου λέει, τα λέμε....
Τα μικρά είναι απίστευτα ώρες - ώρες! Μια μέρα πέρσυ, καθόμουν με σκυμμένο το κεφάλι στην αυλή του σχολείου και έρχεται ένα αγοράκι από την Α' Γυμνασίου και μου λέει "Γιατί κλαις;"...(δεν έκλαιγα). 'Επαθα πλάκα πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Οι μαθητές μου που ήρθαν χθες με τριαντάφυλλα στα χέρια να μου ευχηθούν για τα γενέθλιά μου! Κι ένας πιτσιρικάς, που ήθελε να μου φέρει τούρτα για να σβήσω τα κεριά μαζί τους κι όταν του είπα ότι δεν χρειάζεται μου λέει:

- Όχι κυρία! Σήμερα είναι τα γενέθλιά σας και θέλω να γεμίσετε ευτυχία! :)

Ευτυχώς που υπάρχουν κι αυτά που σκέφτονται ακόμα αγνά και το μόνο που θα σκεφτούν να κάνουν με την ημερομηνία των γενεθλίων σου είναι να την βάλουν καλά στο μυαλό τους για να θυμηθούν να σου πουν τα χρόνια πολλά!

Μετά, βέβαια, μου βγάλανε το λάδι, αλλά αυτό είναι μια άλλη υπόθεση... :P

Αν κάτι με συγκίνησε σήμερα είναι αυτή η πράξη αγάπης ! Είναι υπέροχο να ασχολείται κανείς με παιδιά τελικά! Αχ.. νομίζω πως η περιγραφή αυτή με βοήθησε να κατασταλάξω στο επάγγελμα που επιθυμώ.. Όπως είπες πάντως.. παραμένουν πάντα τόσο αγνά.., τόσο ο εαυτός τους θα προσέθετα ! :)
Χαχα.. όσο για το "μετά".. ε, τίποτα καλό δεν κρατάει για πάντα που λένε! ;) φτάνει που ήρθε όμως ! ;)

Υ.σ. δασκάλα είσαι ε?? όπως και να 'χει συγκινήθηκα τρομερά !!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αν κάτι με συγκίνησε σήμερα είναι αυτή η πράξη αγάπης ! Είναι υπέροχο να ασχολείται κανείς με παιδιά τελικά! Αχ.. νομίζω πως η περιγραφή αυτή με βοήθησε να κατασταλάξω στο επάγγελμα που επιθυμώ.. Όπως είπες πάντως.. παραμένουν πάντα τόσο αγνά.., τόσο ο εαυτός τους θα προσέθετα ! :)
Χαχα.. όσο για το "μετά".. ε, τίποτα καλό δεν κρατάει για πάντα που λένε! ;) φτάνει που ήρθε όμως ! ;)

Υ.σ. δασκάλα είσαι ε?? όπως και να 'χει συγκινήθηκα τρομερά !!!:D:D

Για την ακρίβεια είμαι φοιτήτρια του Μαθηματικού, αλλά αυτή τη στιγμή ασχολούμαι με παιδάκια δημοτικού τα οποία πραγματικά μπορούν να σου προσφέρουν κορυφαίες στιγμές (άλλοτε χαράς, άλλοτε συγκίνησης, άλλοτε εκνευρισμού και τούμπαλιν)!

Η αλήθεια είναι πως το επάγγελμα αυτό είναι (παρ'όλο που δεν του φαίνεται) πολύ δημιουργικό! Και πραγματικά η χαρά που βλέπεις στα πρόσωπά τους όταν κατανοούν αυτά που πασχίζεις να τους μάθεις και προοδεύουν είναι κάτι απερίγραπτο! Για να μην πω για την κατάσταση στην τάξη που είναι στο χέρι σου να την κάνεις έτσι ώστε να την απολαμβάνεις κι εσύ και αυτά!

Προσωπικά, δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι άλλο στην ζωή μου εκτός από το να ασχοληθώ με την εκπαίδευση! Νομίζω ότι όταν το'χεις αυτό, το καταλαβαίνεις! Keep going! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ένα μωρό απερίγραπτο, σε μια καφετέρια
ήταν σαν πίνακας ζωγραφικής, όχι από αυτούς που γνωρίζετε
αλλά από αυτούς που γνωρίζω εγώ
νόμιζα ότι ήταν αληθινή, αλλά δε τη ρώτησα
τι κρίμα, θα πάω πάλι για καφεδάκι την ίδια ώρα
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το βιβλίο και η κάρτα με τα λόγια του καθηγητή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ενας φιλος με τα λογια του σε ενα μνμ που μου εστειλε σημερα :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Το τελευταίο του μήνυμα μια ώρα αφου χωρισαμε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αυτός είναι ο δικός μου μικρός ήρωας. Ο άνθρωπος που μου έμαθε πως ό,τι σε κυνηγάει (τα χρέη, το άδικο, ο εαυτός σου, ο χρόνος τελικά) υπάρχει μόνο ένας τρόπος να του ξεφύγεις, εκτός φυσικά από το τρέξιμο: η άνευ όρων εμπιστοσύνη στην απόλυτη δική σου τρέλα. Και όταν στριμώχνομαι σ' ένα από τα πολλά κυνήγια της ζωής, ψάχνω τριγύρω μου να βρω την παρκαρισμένη βάρκα. Πάντα, με κάποιον τρόπο, είναι εκεί.

Απόσπασμα του Φοίβου Δεληβοριά από ένα άρθρο στο "Pepper", στο οποίο αναφέρεται στον Θανάση Βέγγο, τον δικό του Μικρό Ήρωα.

Το γιατί με συγκίνησε αποτελεί ακόμα ένα μυστήριο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είναι στιγμές που θες να γυρίσεις πίσω να ζήσεις ξανά τις πιο ωραίες σου στιγμές μα δεν μπορείς. Αυτές τις στιγμές κράτα βαθειά μες την καρδιά σου ό,τι αγάπησες και σ' έκανε πραγματικά ευτυχισμένο και προχώρα.. Σίγουρα δεν μπορείς να ξαναζήσεις αυτές τις στιγμές μα να ξέρεις πως πάντα θα 'ναι δικές σου και θα σ' ακολουθούν.Μην σταματήσεις να ελπίζεις και να ονειρεύεσαι για ό,τι καλύτερο στη ζωή σου.Να ξέρεις πως τα όνειρα χάνονται μόνο όταν τα παρατήσεις.Δυσκολίες θα βρεις σ' αυτό το ταξίδι μα όταν φτάσεις στον προορισμό σου θα έχεις κερδίσει πολλά. Αγάπησε και ζήσε την κάθε στιγμή σαν να είναι η τελευταία σου.Αν κάποτε χάσεις κάτι αγαπημένο σου μη λυπηθείς.Μην ξεχνάς ποτέ πως κάπου παρακάτω μακρυά ή κοντά υπάρχει για όλα ένα τέλος.Tίποτα όμως δε χάνεται απ' τη στιγμή που έχει ζήσει έστω και για λίγο.Μένει για πάντα μέσα στην καρδιά μας σαν μια γλυκιά ανάμνηση και η αναμνήσεις είναι που δίνουν αξία στη ζωή...
:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Το οικογενειακο προσωπικο προβλημα ενος φιλου μου και η προσπαθεια μου να τον βοηθησω να αισθανθει λιγο καλυτερα,να παρει κουραγιο και να αποβαλλει τις ενοχες του:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Τα λόγια του οταν μου ζήτησε να τα ξαναβρούμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top