Τι θα έκανες αν....

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μάλλον θα το ήξερα σε όλη την πορεία.


Τι θα έκανες αν έβλεπες ένα τύπο κάθε μέρα κάτω από το σπίτι σου ;
(μάλλον δεν θα το ήξερες, όταν έρχονται τα γηρατειά είναι η ώρα της αυτοκριτικής. όσο έχεις ακόμη χρόνο, δεν το σκέφτεσαι. σε αυτό αναφέρομαι.)

θα τον αγνοούσα εκτός κι αν έκανε κάτι πιο παρεμβατικό.

τι θα έκανες αν ήσουν καθοδόν για ένα ραντεβού και είχες ξεχάσει το πορτοφόλι σπίτι; (ας υποθέσουμε πως είχες σχεδόν φτάσει και θα ήταν πολύ αργά να γυρίσεις πίσω να το πάρεις)
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Για να μετριάσω λίγο το τρανσφοβικό υπονοούμενο στην ερώτηση σου, θα κάνω μια μικρή παρένθεση και θα προσφέρω μερική τροφή για σκέψη: Δηλαδή οι παράλογες και περιοριστικές αντιλήψεις τις οποίες το κοινωνικό περιβάλλον έχει ενδεχομένως εγκαταστήσει στο κεφάλι σου, μπορούν και γι’αυτό πρέπει υποχρεωτικά να υπερβαίνουν την προϋπάρχουσα έλξη που προκύπτει αυθόρμητα στον άνθρωπο; Γιατί για προϋπάρχουσα έλξη μιλάμε στην προκειμένη.
επεμβαινω μονο και μονο(γιατι εχω δει αρκετα ντοκιμαντερ για το συγκεκριμενο θεμα τελευταια και συνεντευξεις/σειρες οποοοοτε...) για να πω οτι δεν νομιζω οτι φταιει η ερωτηση αλλα οι απαντησεις και τα καταλοιπα που εχουν μεινει επι του θεματος κυριως λογω αγνοιας. Δεν ηταν τρανσφοβικη η ερωτηση νομιζω ηταν πιο πολυ απορια για το τι θα απαντουσε ο καθενας και σε τι state of mind ειναι μια κοινωνια, αν περιμενε τρανσφοβικη/ προσβλητικη απαντηση (σαν αυτη που ελαβε δλδ)ή την κατευθυνε προς εκει τοτε ναι θα ηταν ρατσιστικη η ερωτηση αλλα απο τη στιγμη που καλλιστα θα μπορουσε καποιος να απαντησει οτι αφου ειχα ηδη μια χ ελξη δεν θα με πειραζε, ή προσωπικα εχω προτιμηση μονο στο χ γεννετικο οργανο, αυτοματα δεν ειναι, απλα οντως ειναι πολυ λεπτη γραμμη, και δυστυχως εχουμε συνηθισει τοσο πολυ οτι ο κοσμος συνηθιζει να εκφραζει ελευθερα" σιχαμενη" αυτη την ομαδα ατομων χωρις να προβληματιζει που θεωρουμε και την ερωτηση ρατσιστικη, αλλα λυση δεν ειναι να μην αναφερουμε καθολου ενα θεμα που τωρα τελευταια εχει μπει αρκετα στο προσκηνιο για πρωτη φορα χωρις να το γελοιοποιουμε (οπως κανανε ενδοξα ως τωρα σε σειρες, τηλεοραση,ταινιες κλπ)...

του δε ποιντ

θα ντρεπομουν ακραια να ζητησω κερασμα οποτε θα λεγα σε οποιον ειναι να βγουμε να κανουμε κατι τυπου απλη βολτα ή κατι τετοιο τελως παντων απλο λιτο φτωχικο (εμεσα) προσπαθοντας να μην εξηγησω τον λογο για να αποφυγω την προταση για κερασμα

Τι θα εκανες αν σε ζητουσαν για κριτη στο gntm?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα τους ρωτούσα από πού κι ως πού με επέλεξαν και πόσα θα παίρνω. Θα έπραττα αναλόγως.



Τι θα έκανες αν έβλεπες ποστ από πρώην σου στο "Thank You Next" (σελίδα που εκθέτουν τους πρώην τους), η ιστορία αφορούσε εσένα κι έλεγε πράγματα που εσένα δε σου είχε αναφέρει ποτέ;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
imo, οτι εχει τελειωσει εχει τελειωσει οποτε δεν θα του δινα εκταση, δεν θα με ενοιαζε, αυτο που θα με απασχολουσε καπως θα ηταν οτι ειναι λιγο exposition στα ατομα που σας ξερουν και θα νευριαζα γι αυτο αλλα ok, δεν θα ασχολουμουν παραπανω

Τι θα εκανες αν μαθαινες οτι καποιος σε παρακολουθει σε καθημερινη βαση με τηλεσκοπιο?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα μπορούσα να του στερησω την χαρά και θα τον άφηνα να με πάρει μάτι όπως με γέννησε η φύση.


Τι θα έκανες εάν σε διεκδικούσαν δύο Αντρές/γυναίκες ταυτοχρονα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
(μάλλον δεν θα το ήξερες, όταν έρχονται τα γηρατειά είναι η ώρα της αυτοκριτικής. όσο έχεις ακόμη χρόνο, δεν το σκέφτεσαι. σε αυτό αναφέρομαι.)

θα τον αγνοούσα εκτός κι αν έκανε κάτι πιο παρεμβατικό.

τι θα έκανες αν ήσουν καθοδόν για ένα ραντεβού και είχες ξεχάσει το πορτοφόλι σπίτι; (ας υποθέσουμε πως είχες σχεδόν φτάσει και θα ήταν πολύ αργά να γυρίσεις πίσω να το πάρεις)
Αν δεν ζω με ένα επίπεδο ευτυχίας ενός μέσου ατομου μπορεί να μη το σκέφτομαι στα εξήντα μου και να σκεφτομουν άλλα πράγματα.

Θα διάλεγα αν κάποιος μου άρεσε.

Τι θα έκανες αν σου άρεσε κάποιος/α και σου έλεγε ότι είναι γκέι;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα ξενέρωνα.

Τι θα έκανες αν έβλεπες πως ο φίλος σου δεν συμπεριφέρεται ωραία στην κοπέλα του;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα του το έλεγα και θα τον ρωτούσα γιατί συμπεριφέρεται έτσι.



Τι θα έκανες αν αισθανόσουν ότι σου την πέφτει διακριτικά ο κολλητός/η κολλητή του αγοριού σου/της κοπέλας σου;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα του έδειχνα να καταλάβει ότι δεν παίζει κάτι.

Τι θα εκανες αν οι φιλες/φιλοι της κοπελας/αγοριου σου έθαβαν την σχέση σας;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τίποτα, δεν ειναι δική μου δουλειά να κάνω κάτι γι αυτό αλλά δική της.

Τι θα έκανες αν ο κολλητός
/η σου φλέρταρε διακριτικά τη σχέση σου.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα τη ρωτούσα γιατί συμπεριφέρεται έτσι και ενδεχομένως να ψυχραινόμουν αν το συνέχιζε.


Τι θα έκανες αν κανόνιζες ραντεβού με κάποιον/α απ' το ίντερνετ και από κοντά ήταν τελείως διαφορετικός/ή (προς το χειρότερο) σε σχέση με τις φωτογραφίες;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
uploads%2Fstory%2Fthumbnail%2F94729%2F87bbadf6-ba42-450c-ba38-804a04599435.png%2F640x360.png


Τι θα εκανες αν είχαν απαγάγει κάποιο μέλος της οικογένειας σου και σου λέγανε πως έχεις μια βδομάδα για να βρεις 100000 αλλιώς θα πεθάνει.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
αναλογως ποιο μελος, αλλα για τα περισσοτερα μαλλον θα ημουν "ω μα τι ατυχια" και θα συνεχιζα να βλεπω νετφλιξ

τι θα εκανες αν σου εκανε ερωτικη εξομολογηση η γρια/ο γερος γειτονας/ισσα σου?
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Θα έφευγα διακριτικά


Τι θα έκανες αν έπιανες τον κολλητό σου στο μπάνιο να τη βρίσκει με τα πράγματά σου ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι ξέρουμε τι έβλεπε η Αυρα πριν κάνει αυτή την ερώτηση.

Θα τον τραβούσα βίντεο κρυφά.

Τι θα έκανες αν ο ταξιτζής σε έκλεβε πηγαίνοντας από μεγαλύτερη διαδρομή.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όταν ξέρω τη διαδρομή, τη λέω προκαταβολικά για να μη μου συμβεί. Οπότε αν το έκανε σημαίνει ότι δε θα ήξερα τη διαδρομή άρα δε θα το έπαιρνα χαμπάρι.


Τι θα έκανες αν έβρισκες φίλο/η σου να ψαχουλευει το κινητό σου;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Θα του έκανα παρατήρηση , αλλά αναλόγως και τι ψαχούλευε.


Τι θα έκανες αν είχες ένα φίλο/η που σου έκλεβε λεφτά, ρούχα, πράγματα..;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σαντ μπατ τρου αλλά είχα όντως. Θα πετούσα κάτι του τύπου "έχω χάσει το τάδε μου πράγμα εδώ και λίγες μέρες, μήπως το χω ξεχάσει σ εσένα/μήπως το πήρες εσύ καταλαθος;" μπας και καταφέρω να πάρω πίσω τίποτα και μετά θα ξέκοβα σιγά σιγά.


Τι θα έκανες αν ένα άτομο που αγαπάς πολύ δεν πρόσεχε την υγεία του, παρόλο που οι εξετάσεις του ήταν κακές;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Σαντ μπατ τρου αλλά είχα όντως. Θα πετούσα κάτι του τύπου "έχω χάσει το τάδε μου πράγμα εδώ και λίγες μέρες, μήπως το χω ξεχάσει σ εσένα/μήπως το πήρες εσύ καταλαθος;" μπας και καταφέρω να πάρω πίσω τίποτα και μετά θα ξέκοβα σιγά σιγά.
Και έκλεβε και στα μαγαζιά ή μόνο εσένα ; άλλους φίλους έκλεβε ;


Τι θα έκανες αν ένα άτομο που αγαπάς πολύ δεν πρόσεχε την υγεία του, παρόλο που οι εξετάσεις του ήταν κακές;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία ερώτηση. Παλαιότερα ίσως θα φώναζα αλλά πλέον έχω καταλάβει ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να βοηθήσεις τους άλλους πέραν ίσως από το να αποτελείς παράδειγμα προς μιμιση με την ελπίδα να εμπνεύσεις κάποιον. Αν κάποιος δεν προσέχει είναι γιατί καταβαθος δεν θέλει να προσέξει και οι εξωτερικές παρεμβάσεις δεν είναι και πολύ καρποφορες, ίσως κανουν τα πράγματα χειρότερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι θα εκανες αν ο/η σύντροφος σου έπεφτε σε κατάθλιψη και αρνούνταν να μιλήσει/ζητήσει βοήθεια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top