Τι θα έκανες αν....

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θα έκανες αν ερχόταν το παιδί σου και σου έλεγε ότι του είπαν ότι δεν υπάρχει ΄Αγιος Βασίλης;
Θα του έλεγα στα έλεγα εγώ..
΄Οσο σε διαβάζω εσένα τόσο σιγoυρεύομαι ότι θα γίνω πεθερά σου! (@hack3r).
(Μην παρεξηγηθείς γλυκιά μου, πλάκα κάνω!):laugh:

τι θα εκανες αν παθαινες κατι και καθε φορα που πηγαινες να ακουσεις μουσικη ξαφνικα δεν ακουγες τιποτα χωρις να εχεις χασει την ακοη σου γενικα ομως
Επειδή αρνούμαι να πιστέψω σε εξωγήινες παρεμβάσεις μάλλον θα πήγαινα σε ψυχολόγο!


Τι θα έκανες αν ερωτευόσουν παράφορα έναν άντρα/γυναίκα ενώ βρισκόσουν σε σχέση; Θα του/της το έλεγες, θα χώριζες και θα δοκίμαζες την τύχη σου μαζί του/της ή θα συνέχιζες τη σχέση σου και παράλληλα θα ξεκίναγες ένα φλέρτ με το καινούριο πρόσωπο μέχρι να ψιλοσιγουρευτείς ότι αξίζει τον κόπο να διαλύσεις τη σχέση σου;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα ερμήνευα τον παράφορο έρωτα ως ένα σημάδι ότι μου τελείωσε με τη σχέση μου όποτε μάλλον θα ήταν ένα καμπανάκι ότι πρέπει να το λήξω ούτως ή άλλως...



Τι θα έκανες αν αισθανόσουν χάλια, πάρα πολύ άρρωστος αλλά οι γιατροί και οι εξετάσεις σου έβγαιναν τέλειες και δε σου έβρισκαν τίποτα;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν θα ασχολούμουν περαιτέρω δεδομένου πως θα ήξερα ότι δεν είναι κάτι παθολογικό. Ίσως μετά από ένα εύλογο διάστημα να πήγαινα στο γιατρό ξανά, αν συνεχιζόταν ο πόνος

Τι θα έκανες αν ο/η σύντροφος έπρεπε να φύγει μόνιμα για εξωτερικό;
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Θα πήγαινα μαζί του μόνο αν ένιωθα με σιγουριά ότι είναι ο ένας για μένα. Αν είχα αμφιβολίες και πήγαινα, πιστεύω ότι στην πορεία θα μου έβγαινε πολύ εκνευρισμός και αρνητικό συναίσθημα. Για κάτι τέτοιες αποφάσεις πρέπει να είσαι σίγουρος για το πώς νιώθεις τουλάχιστον την ώρα που τις λαμβάνεις.

Τι θα έκανες αν καταλάβαινες ότι ο/η σύντροφός αισθάνεται έντονη έλξη για μία γυναίκα/αντρα του κύκλου σας και κάθε φορά που συναντιούνται βγάζουν καρδούλες τα μάτια του/της όσο κι αν προσπαθεί να το κρύψει; (άσχημη φάση)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Θα τους έβγαζα τις καρδούλες (μαζί με τα μάτια). :P


Τι θα έκανες αν έβλεπες κάποιον/α στο σούπερ μάρκετ να "ξαφρίζει" πράγματα;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
σε οποιαδηποτε περιπτωση θα καλουσα αρμοδιες υπηρεσιες για κακοποιηση γυναικων, και αστυνομια θα λεγα αλλα εγω θα τα πω εγω θα τα ακουσω, απο κει και περα δρας και αναλογα με το ποσα στοιχεια εχεις αλλο να το δεις στην πολυκατοικια σου π.χ. που ξερεις ποιος ειναι που μενει κλπ και αλλο να δεις δυο αγνωστους στο δρομο

Τι θα εκανες αν σε καλουσαν στο παμε πακετο και σου λεγαν οτι εχεις εναν/μια χαμενο/η αδελφο/η?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα έσπευδα στους γονείς μου για εξηγήσεις και θα έψαχνα έναν τρόπο να συναντηθούμε χωρίς να χρειαστεί να φάω στη μάπα τη Χατζηβασιλείου. Βέβαια δεν ξέρω, σου λένε στο πάμε πακέτο τι σου είναι αυτός που σε ψάχνει ή απλώς σου λένε ότι έχεις πακέτο;





Τι θα έκανες αν ο πατέρας σου σου αποκάλυπτε ότι είναι γκει και θέλει από εδώ και στο εξής να ζήσει ως δηλωμένος γκει;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πέθαινα στα γέλια γιατί θα ήταν το απόλυτο reversal της προσωπικότητας του πατέρα μου και το γκει και το να το βρόντοφωνάξει.


Τι θα έκανες αν έβρισκες ήσουν όμοιος σε μια ληστεία τραπέζης και οι ληστές καθώς φύγανε σας μοίραζανε μερικά από τα έσοδα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αν ήταν πράγματα από θυρίδες δε θα τα έπαιρνα, αν ήταν λεφτά απ' τα ταμεία θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά :P




Τι θα έκανες αν μια μέρα ξυπνούσες και μιλούσες με λι και νι;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Seppuku

Τι θα έκανες αν είχες γενέθλια και δεν το είχε θυμηθεί κανένας απολύτως.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα περίμενα σιωπηλά μέχρι αργά το βράδυ ελπίζοντας ότι είναι όλοι συνεννοημένοι για να μου κάνουν πάρτυ έκπληξη, κι αν ερχόταν το βράδυ και δε συνέβαινε τίποτα, την επόμενη μέρα θα έκανα passive-aggressive ψυχολογικό πόλεμο στους πιο κοντινούς μου για να τους προκαλέσω guilt trip.



Τι θα έκανες αν έβγαινες με κάποιον/α και την ώρα πριν την πράξη, συνειδητοποιούσες ότι είναι trans?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σιχαινομουνα και θα έφευγα.


Τι θα έκανες αν έβγαινες με καποιον/α και κοιτούσε συνεχώς το κινητό του.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Θα κοιτούσα τον δικό μου

Τι θα έκανες αν σου έκλεβαν ύπουλα τη σειρά σαν να μη τρέχει τίποτα; Κλασσικό φαινόμενο
 

Guest 090132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θα έκανες αν έβγαινες με κάποιον/α και την ώρα πριν την πράξη, συνειδητοποιούσες ότι είναι trans?
Για να μετριάσω λίγο το τρανσφοβικό υπονοούμενο στην ερώτηση σου, θα κάνω μια μικρή παρένθεση και θα προσφέρω μερική τροφή για σκέψη: Δηλαδή οι παράλογες και περιοριστικές αντιλήψεις τις οποίες το κοινωνικό περιβάλλον έχει ενδεχομένως εγκαταστήσει στο κεφάλι σου, μπορούν και γι’αυτό πρέπει υποχρεωτικά να υπερβαίνουν την προϋπάρχουσα έλξη που προκύπτει αυθόρμητα στον άνθρωπο; Γιατί για προϋπάρχουσα έλξη μιλάμε στην προκειμένη.
Θα κοιτούσα τον δικό μου

Τι θα έκανες αν σου έκλεβαν ύπουλα τη σειρά σαν να μη τρέχει τίποτα; Κλασσικό φαινόμενο
Tbh η μόνη περίπτωση στην οποία αντιδρώ είναι όταν βιάζομαι να πάω κάπου και με αναγκάζουν έτσι να χρονοτριβήσω περιττά, αλλά και σε αυτήν την περίπτωση συνήθως εγώ κλέβω τη σειρά των άλλων. 😂




Τι θα έκανες αν είχες ξαφνικά διαγνωστεί με μια ανίατη ασθένεια και οι γιατροί σου έδιναν λιγότερο από έναν χρόνο ζωής;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Για να μετριάσω λίγο το τρανσφοβικό υπονοούμενο στην ερώτηση σου, θα κάνω μια μικρή παρένθεση και θα προσφέρω μερική τροφή για σκέψη: Δηλαδή οι παράλογες και περιοριστικές αντιλήψεις τις οποίες το κοινωνικό περιβάλλον έχει ενδεχομένως εγκαταστήσει στο κεφάλι σου, μπορούν και γι’αυτό πρέπει υποχρεωτικά να υπερβαίνουν την προϋπάρχουσα έλξη που προκύπτει αυθόρμητα στον άνθρωπο; Γιατί για προϋπάρχουσα έλξη μιλάμε στην προκειμένη.

Tbh η μόνη περίπτωση στην οποία αντιδρώ είναι όταν βιάζομαι να πάω κάπου και με αναγκάζουν έτσι να χρονοτριβήσω περιττά, αλλά και σε αυτήν την περίπτωση συνήθως εγώ κλέβω τη σειρά των άλλων. 😂




Τι θα έκανες αν είχες ξαφνικά διαγνωστεί με μια ανίατη ασθένεια και οι γιατροί σου έδιναν λιγότερο από έναν χρόνο ζωής;

Εννοώ εκεί που περιμένεις να δεις γεννητικά όργανα του αντίθετου φύλου, βλέπεις ίδια με τα δικά σου, χωρίς να σου είχε αναφέρει ποτέ τίποτα γι' αυτό. Δεν υπήρχε κάποιο υπονοούμενο ποσω μάλλον τρανσφοβικό, μια κανονική ερώτηση ήταν στην οποία μπορείς να απαντήσεις όπως θες.




Συνεχίστε.


Τι θα έκανες αν είχες ξαφνικά διαγνωστεί με μια ανίατη ασθένεια και οι γιατροί σου έδιναν λιγότερο από έναν χρόνο ζωής;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ήξερα ότι θα πεθάνω σε έναν χρόνο, τότε όλα μου τα μακροπνοα σχέδια δεν θα είχανε κανένα νόημα πια, όπως δεν θα είχε και κανένα νόημα η ιδέα του θανάτου, οπότε μάλλον θα έκανα πολλά επικυνδινα πράγματα όπως το να ληστεψω κάποια τράπεζα, μόνο και μόνο για να ζήσω όσο πιο εντοτερα μπορώ όσο ζωή μου απομένει.


Τι θα έκανες αν έπρεπε να διαλέξεις να φύγεις στο εξωτερικό για μια καλή δουλειά ή να μείνεις για μια καλή σχέση.
 

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Θα έμενα για την καλή σχέση. Με το "καλή" έχω κάποια κριτήρια που θα υπήρχαν και θα βοηθούσαν στο να ξεπεράσω το πρόβλημα.

Τι θα έκανες αν μάθαινες πως το να έχεις μια διαφορετική γνώμη από τους επαναστάτες του γλυκού νερού, σε καθιστούσε κάτι-φοβικό;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
θα επανεξέταζα την γνώμη μου να δω μήπως υπάρχει κάτι σωστό και σε αυτά που λέει η αντίπερα όχθη και θα έπραττα αναλόγως

τι θα έκανες αν έφτανες σε μεγάλη ηλικία (65+) και συνειδητοποιούσες σιγά σιγά πως η ζωή που έκανες δεν ήταν αυτή που ήθελες;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Μάλλον θα το ήξερα σε όλη την πορεία.


Τι θα έκανες αν έβλεπες ένα τύπο κάθε μέρα κάτω από το σπίτι σου ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top