Τι θα έκανες αν....

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πρώτα θα προσπαθούσα να πείσω τον μαγαζάτορα ότι θα επιστρέψω εντός ολίγον λεπτών με τα λεφτά. Αλλιώς θα φώναζα κάποιον φίλο να έρθει να πληρώσει. Αν υπήρχαν προοπτικές να συνεχίζαμε με τον φίλο, θα ήταν η πρώτη επιλογή αυτή.

Τι θα έκανες αν έπρεπε να διαλέξεις ανάμεσα σε δυο παρέες για ένα βράδυ. Η μια είναι πιο περιπετειώδης, η άλλη πιο ευχάριστη.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ε θα επέλεγα ανάλογα με το τι με ψήνει περισσότερο εκείνη τη στιγμή από αυτά που μου προτείνουν να κάνουμε. Μιλάμε για καζουαλ εξόδους τώρα, όχι να έχει κάποιος γενέθλια ή κάτι τέτοιο.



Τι θα έκανες αν πήγαινες σ' ένα πάρτυ και πετύχαινες πρώην σου που σου ψιλοαρεσει ακόμη;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα τη φλερταρα και αν δεν έβλεπα ανταπόκριση θα σταματούσε να μου ψιλόαρέσει και θα έκανα κάτι άλλο.

Τι θα έκανες μάθαινες ότι έχεις κολλήσει hiv.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα πάθαινα σοκ αλλά θα το ξεπερνούσα με τον καιρό .



Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι ο ένας σου γονιός απατάει τον άλλον ;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αφού θα του έλεγα ότι το γνωρίζω και θα τον έκανα να νιώσει πολύ άσχημα με τα λόγια μου, θα του έλεγα να το πει στον άλλο σύντομα αλλιώς θα του το πω εγώ.



Τι θα έκανες αν ξυπνούσες μια μέρα και συνειδητοποιούσες ότι είσαι αόρατος για όλους (δηλαδή δε σου δίνει κανείς σημασία, δε σε βλέπει, δε σ ακούει, δε σου μιλάει κλπ);
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα πήγαινα μοναχός στο Θιβέτ.

Ποιό θα ήταν ένα από τα διαφορετικά πράγματα που θα έκανες αν γεννιόσουν και μεγάλωνες στην Ινδία;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Πολύ αόριστη ερώτηση. Θα γεννιόμουν σε φτωχή ή πλούσια οικογένεια;

Ο/η σύντροφός σου είναι βαριά άρρωστος/η και προκειμένου να θεραπευτεί πρέπει να πάρει ένα συγκεκριμένο και πολύ ακριβό φάρμακο. Εσύ δεν μπορείς να το αγοράσεις λόγω του μεγάλου κόστους. Το κλέβεις ή όχι και γιατί; (ναι, από το heinz dilemma το σκέφτηκα)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα μου περνούσε απ' το μυαλό να το κλέψω γιατί δε θα ήξερα πού να το βρω και πώς να το κλέψω. Τώρα αν πχ ήμουν σ' ένα νοσοκομείο και το έβλεπα κάπου μπροστά μου, αν δε με κοιτούσε κανείς ίσως το έπαιρνα διακριτικά, αλλά μου φαίνεται πολύ ειδυλλιακό σενάριο.



Τι θα έκανες αν το αγόρι σου/η κοπέλα σου ξεχνούσε συνδεδεμένο το fb του/της στον υπολογιστή σου;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Θα σκεφτόμουν τη ρήση του Όσκαρ Γουάιλντ "Ο καλύτερος τρόπος για να αποφύγεις έναν πειρασμό,
είναι να υποκύψεις σε αυτόν" και θα έπραττα ανάλογα. :P


Βρίσκεσαι για ψώνια σε κάποιο μαγαζί και σε πιάνει επιτακτική ανάγκη να... "αφοδεύσεις". Τι κάνεις;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλέξα, μετά από τόσες φορές που έχω πάθει αυτό πράγμα διαθέτω απίστευτα δυνατούς σφιγγτηρες στο έντερο και ικανότητες αυτουπνωσης, οπότε θα τα κράταγα άνετα μέχρι να βρω τουαλέτα

Τι θα έκανες αν ξυπνουσες γυμνός/η σε κάποιον και δνλεν θυμόσουν απολύτως τίποτα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα έτρωγα μια φρίκη συνειδητοποιώντας ότι είμαι γυμνή και θα προσπαθούσα σιωπηλή να σκεφτώ ποιο είναι το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι μήπως βγάζει κάποιο νόημα. Θα έψαχνα επίσης το κινητό μου για στοιχεία, θα έλεγχα συνομιλίες, φωτογραφίες, στορυ. Αν δεν έβγαζα άκρη, θα τυλιγομουν με ένα σεντόνι/κουβέρτα/κάτι βρε αδερφέ και θα γυρνούσα μες στο σπίτι να δω αν είναι κανείς άλλος και αν ήταν, θα τον ρωτούσα να μου πει τι συνέβη. Θα του εξηγούσα πως δε θυμάμαι τίποτα και θα έψαχνα την επαφή "μαμά" στο κινητό μου για να της πω τι συμβαίνει και να με βοηθήσει κάπως.



Τι θα έκανες αν ήσουν με κάποιον/α και ξαφνικά μια μέρα έκανε ghosting και δεν απαντούσε/έστελνε/σήκωνε τηλέφωνα;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αναλόγως. Αν μ' ενδιέφερε, θα προσπαθούσα να κάνω μια συζήτηση να δω τι έφταιξε (αν τύχαινε να απαντήσει κάποτε δηλαδή 😅). Αν δεν μ' ενδιέφερε, θα άφηνα την κατάσταση όπως είναι.

Τι θα έκανες αν το έτερον ήμισυ ήθελε να πειραματιστειτε με τρίτους ενώ εσύ όχι;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
θα ελεγα οτι μπορει να κανει οτι θελει με οσους εχεις βρει απλα μαλλον θα πρεπει να βρει +1 ακομα

τι θα εκανες αν ερχοταν το παιδι σου και σου λεγε οτι του ειπαν οτι δεν υπαρχει αγιος βασιλης (μερες που ειναι)
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Θα του έλεγα στα έλεγα εγώ..

Τι θα έκανες αν σε σταματούσαν νύχτα 2 άντρες με το αυτοκίνητο και σου έλεγαν ότι θέλουν βοήθεια ;
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Θα κοιτούσα γύρω μου το περιβάλλον και το αν υπάρχει κόσμος, και θα σκεφτόμουν: είναι αυτό σκηνοθετικά ένα σενάριο επερχόμενου βιασμού / ανθρωποκτονίας /απαγωγής;
Με τέσσερις πιθανές απαντήσεις : ναι, μάλλον ναι, μάλλον όχι, όχι. Στις 2 τελευταίες περιπτώσεις προτίθεμαι να ρωτήσω σε τι ακριβώς συνίσταται η βοήθεια και να κρίνω κατά τον ίδιο τρόπο εκ νέου. Στις 2 πρώτες ελπίζω να φανούν χρήσιμοι οι 4 μήνες στίβου που έκανα στο λύκειο.

Τι θα έκανες αν σου πρότειναν να παίξετε με πίνακα ouija?
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
παντα ηθελα να παιξω αυτη τη μαλακια θα ημουν ενθουσιασμενη μεχρι αηδιας παραλο που δεν θα ηταν καθολου σαν τις ταινιες και δεν θα χεζομουν ουτε δευτερολεπτο το οποιο ειναι λιγο ξενερα αλλα νταξει

Τι θα εκανες οταν γυριζες σπιτι σου εβλεπες ενα αλογο? (τυπου οπως στο χανγοβερ με την τιγρη)
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Τι θα εκανες οταν γυριζες σπιτι σου εβλεπες ενα αλογο? (τυπου οπως στο χανγοβερ με την τιγρη)

Αυτό μου έχει συμβεί με γάιδαρο σε περιβόλι-κήπο μπροστά από το σπίτι στο χωριό. Ρωτώντας μάθαμε τίνος είναι και ήρθε να τον πάρει. Τώρα για άλογο μετά απο χανγκόβερ, ε θα παιρνα την αστυνομία ξέρω γω.

EDIT: ερώτηση απλά και μόνο για να μην το γαμήσω, τι θα έκανες αν έμπαινες σε δημόσια τουαλέτα, τέλειωνες με την ανάγκη σου κι έπειτα έβλεπες πως δεν παίζει κωλόχαρτο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εε εσύ τι λες; Να την τινάξω;... Δεν έχω κάποια επιλογή. Απλώς όταν έφτανα σπίτι θα έμπαινα κατευθείαν για μπάνιο και αλλαγή εσώρουχου :p


Τι θα έκανες αν ανακαλυπτες πως το κατοικίδιό σου είναι έγκυος;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Θα ΤΟΝ πήγαινα στο γιατρό .

Τι θα έκανες αν ερχόταν μια τσιγγάνα και σου έλεγε ότι δεν θα ζήσεις πολύ εκτός αν πεις μια προσευχή μια ορισμένη ώρα. Θα την έλεγες ;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
MOY EΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ! απλα αντι για προσευχη ζητησε λεφτα για να μην πεθανω λελ 50 ευρω συγκεκριμενα
απλα εφυγα και ημουν σε φαση απο τη μια αστο διαολο απο την αλλη ενα μερος του εαυτο μου ειχε χεστει μην ειναι γκαντεμω οντως (ή το σκεφτομαι εγω υποσυνειδητα και φτασω σε αυτοκαταστροφικο εφεκτ πιο πιθανο)
τεσπα το ιδιο θα κανα εκει ηθελα να καταληξω, οχι δεν θα ελεγα καμια προσευχη

τι θα εκανες αν παθαινες κατι και καθε φορα που πηγαινες να ακουσεις μουσικη ξαφνικα δεν ακουγες τιποτα χωρις να εχεις χασει την ακοη σου γενικα ομως
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top