Τι θα έκανες αν....

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μου το λέει απ' την αρχή ή την ώρα του λογαριασμού στο 1ο ραντεβού; Και ποιος είναι ο λόγος;
Αν, πχ, έρθει και μου πει ότι είναι πολύ πιεσμένος οικονομικά και δεν τον παίρνει να κάνει έξτρα έξοδα για τα ραντεβού μας, μπορούμε να κάνουμε πράγματα που δεν απαιτούν χρήματα και ευχαρίστως να τον κεράσω όποτε μπορώ και θέλω η ίδια (όχι με δική του απαίτηση). Περιμένω όμως ότι κάποια στιγμή θα του περισσέψουν 2 ευρώ και θα μου πάρει έστω έναν καφέ takeaway, ένα κομμάτι πίτσα, κάτι, από ευγένεια και υποχρέωση. Αν μου πει όμως να βγούμε έξω 1ο ραντεβού, παραγγείλουμε, φάμε πιούμε και στο τέλος μου πει "δεν πληρώνω" προφανώς τρώει Χ. Όπως τρώει Χ και άμα το κάνει από καθαρή τσιγκουνιά ή, το χειρότερο σενάριο, αν μου πει και τίποτα του στυλ "ναι αλλά πώς υπάρχουν γυναίκες που θέλουν να τους τα πληρώνουν όλα οι άντρες; ισότητα δε θέλετε;" όπου θα μου ανάψουν τα λαμπάκια σε χρόνο dt. Το ότι τον θέλω πολύ δε μετράει κάπου γιατί μετά απ' αυτό θα ξενερώσω στάνταρ.



Τι θα έκανες αν σου προσέφεραν μια πολύ καλή θέση με πολύ καλό μισθό στον τομέα που σ'ενδιαφέρει, αλλά μάθαινες ότι η εταιρία είναι εντελώς ανήθικη (τύπου nestle - unilever);
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
'Ολες οι μεγάλες εταιρίες σχεδόν είναι τελείως ανήθικες, βλέπε google/facebook/netflix κλπ είναι σκωληκοειδή σιχάματα... Απλά θα πήγαινα για 1 χρόνο σύμβαση και μετά θα έφευγα και θα το είχα στο βιογραφικό, εκτός αν ήδη τα πήγαινα πολύ καλά. Αν ήταν να πάω για 10 χρόνια ξέρω 'γω νο θενξ. Εξαιρούνται εταιρείες κινεζικές που κατασκοπεύουν και βασίζονται στο κινεζικό κράτος, γιατί εκεί δεν θα δεχόμουν εξ' αρχής.

Τι θα έκανες αν μάθαινες πως το άτομο που βγαίνεις τώρα - και σου αρέσει - είχε στο παρελθόν σχέση με πορνοστάρ;
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν μάθαινες πως το άτομο που βγαίνεις τώρα - και σου αρέσει - είχε στο παρελθόν σχέση με πορνοστάρ;


Θα κοιμόμουν ήσυχος, ο πορνοστάρ έκανε σεκς στη δουλειά, οπότε στο σπίτι έπαιζαν πλεηστέσιον


Τι θα έκανες αν ανακάλυπτες ότι ο άνθρωπός σου, ο σύντροφός σου, το άτομο που θα γεράσετε μαζί, το άλλο σου μισό και ο έρωτας της ζωής σου, ροχάλιζε τόσο δυνατά κάθε βράδι που οι γείτονες χτυπούν το κουδούνι άγρια μεσάνυχτα να διαμαρτυρηθούν για τη βενζινομηχανή
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θα κοιμόμουν ήσυχος, ο πορνοστάρ έκανε σεκς στη δουλειά, οπότε στο σπίτι έπαιζαν πλεηστέσιον


Τι θα έκανες αν ανακάλυπτες ότι ο άνθρωπός σου, ο σύντροφός σου, το άτομο που θα γεράσετε μαζί, το άλλο σου μισό και ο έρωτας της ζωής σου, ροχάλιζε τόσο δυνατά κάθε βράδι που οι γείτονες χτυπούν το κουδούνι άγρια μεσάνυχτα να διαμαρτυρηθούν για τη βενζινομηχανή
Αρχικα θα φροντιζα να βρω καλυτερο σπιτι, τι τοιχοι ειναι αυτοι που ακουνε μεχρι και το ροχαλητο οι γειτονες.
Επισης, υπαρχουν λυσεις για το ροχαλητο. Πας σε γιατρο και τις βρισκεις. Σιγα τα ωα.

Πως θα αντιδρουσες αν μαθαινες πως το ατομο με το οποιο βγαινεις, κι απο το οποιο επιδιωκεις κατι περιστασιακο και οχι μονιμο, σου ελεγε πως δεν ειχε προηγουμενες σεξουαλικες επαφες;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον θα έφευγα γιατί μόνο σε κακό μπορεί να καταλήξει

Τι θα έκανες αν έβλεπες πως ο σύντροφος σου μετά από τουλάχιστον 6 μήνες σοβαρής σχέσης σου έλεγε πως αν είναι να συνεχίσετε θα πρέπει να κάνετε σεξ και με άλλα άτομα;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον θα έφευγα γιατί μόνο σε κακό μπορεί να καταλήξει

Τι θα έκανες αν έβλεπες πως ο σύντροφος σου μετά από τουλάχιστον 6 μήνες σοβαρής σχέσης σου έλεγε πως αν είναι να συνεχίσετε θα πρέπει να κάνετε σεξ και με άλλα άτομα;

΄Ωρα καλή στην πρύμνη του κι αέρας στα πανιά του!


Τι θα έκανες αν ο άνθρωπος που ήσουν μαζί του και τον αγαπούσες, σου ζητούσε να χωρίσετε για οποιονδήποτε λόγο και μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα σου ζητούσε επανασύνδεση;
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Χμμ.. τώρα αυτη η απόφαση εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Ποιότητα σχέσης, βάθος συναισθημάτων, λόγος χωρισμού, λόγος που ζητά επανασύνδεση. Μπορεί αν ήμουν συναισθηματικά ευάλωτη να το αποδεχόμουν. Ειδικά αν είχε περάσει μεγάλο διάστημα, είχε καταλαγιάσει η οργή και είχαμε συνειδητοποιήσει αμφότεροι ότι ο χωρισμός ήταν λάθος.
Γενικά όμως πιστεύω ότι θα είχε κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου. Δηλαδή και να ξαναεμπαινα στη σχέση θα υπήρχε ένα κενό. Θα σκεφτόμουν "Γιατί τότε αποφάσισε να χωρίσουμε; Τι άλλαξε και τώρα με θέλει πίσω; Αν επανεμφανιστεί η αιτία χωρισμού;". Πιστεύω ότι δύσκολα ξανακολλάνε τα σπασμένα κομμάτια της καρδιάς που λέει κι ο Ρέμος!

Τι θα έκανες αν στη δεκαετία των 30 συνειδητοποιούσες ότι είσαι σε μία δουλειά που δε σε ικανοποιεί, αλλά την κρατάς μόνο για βιοπορισμό κι επειδή είναι δύσκολο να ψάξεις κάτι άλλο ή να ξανασπουδάσεις;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα στον ελεύθερό μου χρόνο να αξιοποιήσω τις δημιουργικές μου ικανότητες (γενικά πιάνουν τα χέρια μου και μπορώ να φτιάξω πολλά πράγματα: φαγητό, γλυκά, χειροτεχνίες-διακοσμητικά, κεριά, πίνακες ζωγραφικής, μέχρι και καλλυντικά αν έχω τα υλικά ή ρούχα, πλεκτά και κοσμήματα αν ασχοληθώ λίγο) και σε πρώτο στάδιο να βγάλω ένα συμπληρωματικό ισόδημα απ' αυτό. Θα έφτιαχνα μια σελίδα στα σοσιαλ και θα αξιοποιούσα τις γνωριμίες μου στο έπακρο. Αν πήγαινε καλά και είχε προοπτική εξέλιξης, θα ανακοίνωνα στην παλιά μου δουλειά ότι θα φύγω και θα μείνω μόνο όσο με χρειάζονται μέχρι να με αντικαταστήσουν. Αν ήταν δική μου δουλειά, θα την πουλούσα σε κάποιον ικανό συνεργάτη και θα κρατούσα ένα μερίδιο.




Τι θα έκανες αν μια μέρα ξαφνικά έβρισκες στην πόρτα του σπιτιού σου ένα καλάθι μ' ένα βρέφος μέσα, χωρίς σημείωμα ή κάτι άλλο;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα καλωσόριζα τον γιό/κόρη μου στο σπίτι μου !!!

Τι θα έκανες αν ήσουν πλούσιος και ο γείτονας σου δεν είχε λεφτά να πάρει υπολογιστή στον γιό του για να κάνει τηλεδιασκέψεις ενώ πάει ακόμα λύκειο;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα προσφερόμουν να του δώσω τα χρήματα μιας δεκαετίας δουλειάς για να κάνω σεξ ένα βράδυ με τη γυναίκα του.

Τι θα έκανες αν έβλεπες μια τύπισσα να δέρνει τον άντρα/φίλο της στη μέση του δρόμου;
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
τίποτε, έτσι φτιαχνόταν ο παλιός μου γείτονας :stunned:


τι θα έκανες αν ξυπνούσες από τον ύπνο λόγω δυνατού σεισμού αλλά τρέχοντας μαζί με τους άλλους να κατέβεις τις σκάλες καταλάβαινες πως φοράς τις πιο γελοίες πυτζάμες όλων των εποχών;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα το έριχνα στο καλαμπούρι


Τι θα έκανες αν μια μέρα ξυπνούσες και συνειδητοποιουσες ότι βρίσκεσαι στο σώμα του Kanye West κι ο εγκέφαλος του Kanye στο σώμα σου;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ω σκατα... θα σκοτωνα τον kanye και μετα θα γινομουνα προεδρος των ΗΠΑ

Τι θα εκανες αν καποιος σου ελεγε πως θα σου εδινε 1,000,00€ αρκει να μην χρησιμοποιεις το ιντερνετ για 5 χρονια;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα του έλεγα κράτα τα λεφτά. Μάλλον !!!! :P

Τι θα έκανες αν δεν είχες ίντερνετ για 5 χρόνια;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έπαιρνα το 1.000.000 ευρώ!


Τι θα δήλωνες ψευδώς για να βγεις έξω κατά τη διάρκεια της καραντίνας το Β4, το Β6 ή θα χρησιμοποιούσες κάποιον άλλο τρόπο;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το Β6 και μετά τις 9 θα έπαιρνα και τον σκύλο μου μαζί.



Τι θα έκανες αν έβλεπες το αγόρι σου/την κοπέλα σου να δοκιμάζει (κρυφά) τα εσώρουχά σου;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα της έλεγα ότι αυτό δε φοριέται έτσι και μετά θα της έδειχνα πως φοριέται με πολύ hands on τροπο.

Τι θα έκανες αν ακάλυπτες ότι έχουν τελειώσει οι μπύρες από το ψυγείο και δεν μπορείς να βγεις να πάρεις άλλες και τώρα τα πατατάκια είναι μόνα τους :(
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Hacker στην ερώτηση που σου έτυχε απλά την βιντεοσκοπείς ( την κοπέλα σου).

Τρως τα πατατάκια με κρασί. Ε αν έχει τελειώσει και το κρασί τα τρως σκέτα, γίνεται.

Τι θα έκανες αν το αγόρι σου/κοπέλα σου σου έλεγε πως θέλει να πάει στο GNTM;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα νόμιζα ότι μου κάνει πλάκα, δε θα το πίστευα με τίποτα. Βέβαια αμα έβλεπα τη δήλωση συμμετοχής θα πάθαινα ένα σοκ, θα έτρωγα και μια ξενέρα, αλλά μετά δεν ξέρω τι θα έκανα.


Τι θα έκανες αν είχες ένα πολύ κακό προαίσθημα ότι τρως κέρατο αλλά μηδέν αποδείξεις;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωχ... θα έβαζα κρυφά μικρά τεστ στη κάρχια για να κάνει το λάθος και να επαληθευτώ!!!

Σε τι θα ξόδευες 2000€ αν σου τα έδινε κάποιος τώρα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top