Τι θα έκανες αν....

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε αυτη μου την επιλογη δεν ακουω κανεναν παρα μονο εμενα!
...Αν εχανες ενα σημαντικο προσωπο για εσενα απο την ζωη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Αναλογος ποιος θα ηταν αλλα
το πιθανοτερο να παθαινα
καταθλιψη, αν ηταν καποιος
απο την οικογενεια μου.
Αν ηταν φιλος θα στεναχωριωμουνα
πολυ, ισως να επεφτα και σε καταθλιψη.

(Ναι, τετοιος ανθρωπος ειμαι)

Σε ενα αγορι ή μια κοπελα
τι κοιτας την εξωτερικη εμφανιση
ή τον χαρακτηρα
Θελω ειλικρίνεια,
σιγουρα ειναι "αναγκαία"
και τα δυο,
αλλα τι θα διαλεγες
Καποιον/α πολυ ομορφο/η
αλλαμε δυσκολο χαρακτηρα
ή
καποιον/α οχι και τοσο
ομορφο/η (μετριο-ασχημο)
αλλα με πολυ καλο χαρακτηρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αναλογος ποιος θα ηταν αλλα
το πιθανοτερο να παθαινα
καταθλιψη, αν ηταν καποιος
απο την οικογενεια μου.
Αν ηταν φιλος θα στεναχωριωμουνα
πολυ, ισως να επεφτα και σε καταθλιψη.

(Ναι, τετοιος ανθρωπος ειμαι)

Σε ενα αγορι ή μια κοπελα
τι κοιτας την εξωτερικη εμφανιση
ή τον χαρακτηρα
Θελω ειλικρίνεια,
σιγουρα ειναι "αναγκαία"
και τα δυο,
αλλα τι θα διαλεγες
Καποιον/α πολυ ομορφο/η
αλλαμε δυσκολο χαρακτηρα
ή
καποιον/α οχι και τοσο
ομορφο/η (μετριο-ασχημο)
αλλα με πολυ καλο χαρακτηρα???

Κάποιον μέτριο-άσχημο με πολύ καλό χαρακτήρα, γιατί περισσότερο μετράω τον χαρακτήρα. ;)
Βέβαια, εννοείται, αν δω ένα αγόρι ωραίο θα πω "θέλω να κάνω κάτι μαζί του" ασυνείδητα, αλλά αν τον γνωρίσω και δεεεεεν, το βγάζω κατευθείαν απο το μυαλό μου. Πρώτα η συννενόηση στις ανθρώπινες σχέσεις ρε παιδιά. :)


Τι θα έκανες αν είχες να διαβάσεις ένα σωρό και σου έστελνε το crush σου μήνυμα;:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Θα απανταγα στο μηνυμα και μετα θα στρωνομουν
στο διαβασμα. (Η αληθεια ειναι οτι εχω ενα σορό
μαθηματα αλλα βαριεμαι να τα κανω. Βεβαια δεν υπαρχει
περιπτωσει να συμβεί κατι τετοιο γιατί δεν υπαρχει
"αμορε.")

Τι θα εκανες αν ειχες την ευκαιρία να
διαλεξεις αναμεσα σε: φιλους ή σχέση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Φίλους θα διάλεγα, γιατί η σχέση μπορεί να φύγει και δε λέει να χαλάμε φιλίες για έναν γκόμενο. ;)

Το ίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αν είναι απλά άλλος ένας γκόμενος, τότε φίλους. Αν ήταν "ο ένας" ή ένιωθα ότι θα μπορούσε να είναι τέλος πάντων, τότε σχέση.

Τι θα έκανες αν ήσουν με κάποιον/α και τον/την έπιανες στα πράσα με άλλη/ον;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα του έριχνα σφαλιάρα με ένα γάντι λέγοντας του "You sir, are a coward and a ruffian!" και μετα θα τον άφηνα να επιλέξει όπλο.

Τι θα έκανες αν έβγαινες ραντεβού στα τύφλα και ο άλλος ήταν μαύρο χαλί εμφανισιακά αλλά σου άρεσε σαν χαρακτήρας.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα συνέχιζα να βγαίνω μαζί του, πάντα δίνω βαρύτητα στο χαρακτήρα
Τι θα έκανες αν έπρεπε να διαλέξεις μεταξύ καριέρας ή οικογένειας;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
κανενα απο τα δυο ιδανικα, θα ηθελα να ζησω free-spirited :P (εκτος κ αν εννοουμε την οικογενεια που εχω ηδη σοου φαμιλι)
Τι θα εκανες αν σου ελεγαν οτι κερδισες ενα βραβειο σε διαγωνισμο στον οποιο δεν συμμετειχες, λες την αληθεια ή παιρνεις το βραβειο καποιου αλλου και κανεις τον κινεζο?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Λέω την αλήθεια, δε με καίει τόσο να πάρω κάτι που δεν αξίζω. :P

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι είσαι υιοθετημένος;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι είσαι υιοθετημένος;

1a8qy1.jpg


Το θα έκανες αν μάθαινες πως ένας από τους γονείς σου έχει παράνομη σχέση
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Στην αρχή θα τον έκανα να νιώσει πολύ άσχημα με τα λόγια μου και μετά θα τον υποχρέωνα να το πει στον άλλο και να συζητήσουν γιατί συνέβη όλο αυτό. Μετά δεν ξέρω αν θα κρατούσα κακία ή όχι, αναλόγως πώς θα ένιωθα.

Τι θα έκανες αν ερωτευοσουν κάποιον αλλά ξαφνικά μάθαινες ότι έχει παιδί από προηγούμενο γάμο;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε θα συνέχιζα, εκτός αν ήταν χήρα.

Τι θα έκανες αν μάθαινες πως έχεις μόνο δέκα μέρες για να ζήσεις.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα έκλαιγα σίγουρα πάρα πολύ, ειδικά την πρώτη μέρα και μετά θα προσπαθούσα να περάσω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται με τους αγαπημένους μου ανθρώπους. Ίσως έπαιρνα και κανά ηρεμιστικό ενδιάμεσα, με έχω ικανή. I am too young to die, son.


Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι θα γίνεις πατέρας (ή είσαι έγκυος, αντίστοιχα);
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ανάλογα τη μάνα, μάλλον θα φρίκαρα. Αν ήμουν εγώ εγγυος θα φρίκαρα ακόμα περισσότερο.

Τι θα έκανες αν δεν μπορούσες να ξαναβγείς έξω από το σπίτι.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
θα σκεφτομουν οτι υπαρχουν και χειροτερα, π.χ. το αντιστροφο αυτου
τι θα εκανες αν ησουν καταδικασμενος να παιζει στο κεφαλι σου 24/7 για την υπολοιπη ζωη σου το I flip my hair back and forth
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
I whip * my hair back and forth (Όπως καταλαβαίνεις αυτό που περιγράφεις μου έχει ήδη συμβεί για κάποιες μέρες...)
Αν ήμουν καταδικασμένη δε θα μπορούσα να κάνω κάτι, ίσως έβαζα συνέχεια άλλη μουσική με την ελπίδα να μου ξεκολλήσει ή προσπαθούσα απεγνωσμένα να πιάσω κουβέντες και να κάνω άλλα πράγματα για να μην το σκέφτομαι. Λες στο τέλος να πήγαινα σε νευρολόγο; Δεν αποκλείεται :laugh:

Τι θα έκανες αν ερχόταν μεθυσμένος στο σπίτι σου κάποιος πρώην σου μες στη νύχτα και άρχιζε να σου κοπανάει την πόρτα και να φωνάζει;

(θα τα γράφω όλα σε αρσενικό τώρα γιατί βαριέμαι να λέω ο/η κάθε φορά)
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
χαχα! ανάλογα τον πρώην! :loltooth:
θα του φώναζα να ξεκουμπιστεί κι αν συνέχιζε θα καλούσα το 100 :warn:

τι θα έκανες αν κάποιος φίλος-γνωστός σου γινόταν κολλιτσίδα (σου έστελνε μηνύματα όλη μέρα, συνέχεια τηλ., ερχόταν ακάλεστος σπίτι σου κλπ);
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αν είναι φίλος πραγματικός, τότε θα του πω ότι θέλω να μείνω μόνη μου και θα καταλάβει. Αν επιμένει και μου τη σπάει, ή δεν είναι αρκετά φίλος μου, τότε αραιώνω επαφή σταδιακά, δε σηκώνω τηλέφωνα κτλ.

Τι θα έκανες αν έβλεπες να ληστεύουν μπροστά σου μια κυρία;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εξαρταται την κυρια, αν ηταν φαινοταν ηλιθια και ξινη θα χαιρομουνα απο μεσα μου, αλλιως θα φωναζα

τι θα εκανες αν στο ακυρο εβρισκες στο σπιτι του/της συντροφου σου παλια βιβλια υπερ της εθνοσοσιαλιστικης/ναζιστικης γερμανιας;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top