Τι έφαγες σήμερα για μεσημεριανό;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νι... πανεύκολη να τη φτιάξεις... την έκανα για να μην πετάξω το αλεύρι που πέρασα τα κεφτεδάκια :) (ειμαι οικονόμα νοικοκυρά εγω... νι νι :panwkatw:)
:P
θες να σου γραψω την συνταγή στις συνταγές για στόκους? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αμέεε...!!! :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
αν είναι αυτό που εννοεί η kajira είναι πεντανοστιμό. κλασσικό τουρκικο φαγητό "moujettere". βραζεις τις φακές και τις στραγγίζεις. κάνε κ το ρύζι, το πλιγούρι πάει καλύτερα. τανακατεύεις (υπάρχει κ άλλος τρόπος να τα μαγείρεψεις αλλά αυτόν ξέρω). στο τέλος σε ξεχωριστό σαγανάκι καραμέλωσε λίγα κρεμμύδια σε λίγο λαδάκι κ βαλτε από πάνω με κόκκινο πιπέρι. το γιαούρτι πάει μουρλια με αυτό το φαγητό. σχετικά ελαφρύ κ πολύ υγιεινό!:clapup:

θα φάω σαντουιτσάκι με κεφτεδάκι τυρί και μαρουλάκι!

Eγώ τώρα το είδα αυτό.. (ξέρω, ξέρω, νωρίς, νωρίς). Λεπόν, όσον αφορά τις φακές με το ρύζι, απλά βράζω ρύζι και μετά σε κάθε πιάτο βάζω πρώτα λίγο ρύζι και μετά φακές χωρίς να τις σουρώσω.. Το ρύζι γενικά βοηθά στην απορρόφηση όλων των θρεπτικών συστατικών που περιέχουν τα όσπρια και γι' αυτό το συνδυάζω (άσε που είναι νοστιμότατο). Η ιδέα της τράβελ είναι πολύ καλή, αλλά ανεβάζει τις θερμίδες χωρίς λόγο. Εγώ αν δεν θέλω να τις φάω σκέτες, προσθέτω κρεμμύδι ψιλοκομμένο, τόνο, τυρί, παξιμάδι, ντομάτα και ό,τι άλλο μου γυαλίσει και νομίζω πως κολλάει (φυσικά μέσα σε πιάτο σαλάτας όλα αυτά.. :P)

Αυτιάααααααααααααα...

Α.. και χτες έφαγα μακαρόνια με κιμά και μελιτζάνες και λίγη κρέμα γάλακτος και τυρί στον φούρνο. Φοβερό φαϊ γευστικά, πολύ μπελαλίδικο να το φτιάξεις και 100000 θερμίδες η μπουκιά (σχεδόν..:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένα σάντουιτς με ιταλικό ψωμί και "caprese"... αλλά το δείγμα mozzarella και ντομάτας ήταν μίιινιιι! Α, και μία πανννντζαροσαλάτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Μπιφτέκια με σαλάτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Σάντουιτς με σολωμό και μερικές ελιές. Αλλά τι να μου κάνουν!

Οπότε πριν λίγο μεγαλούργησα στην κουζίνα.:D Έφτιαξα μανιτάρια με σκόρδο και χαλούμι, έκανα και λίγο κοτόπουλο στήθος και ήταν τέλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σάντουιτς με σολωμό και μερικές ελιές. Αλλά τι να μου κάνουν!

Οπότε πριν λίγο μεγαλούργησα στην κουζίνα.:D Έφτιαξα μανιτάρια με σκόρδο και χαλούμι, έκανα και λίγο κοτόπουλο στήθος και ήταν τέλεια!
Γιαμμμμμμ :clapup: :clapup:



Εγώ πάλι τι έφαγα;; Σπανάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κοτόπουλο πανέ και φέτα με ελιές και λίγο λάδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πιλαφι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Φακές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
σημερα θα φαγω ενα σάουντιτς με ντιρόλο και ένα γιαγούρτι 2%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μπριζολίτσα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
σαντουιτς με κασερι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
sandwich με "τυροζαμπον" (fleischkaese), τυρί και αγγούρι και χωριάτικη!!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τοστ και καφε. και μαλλον θα φαω και κατι στο αεροδρομιο αν προλαβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μακαρόνια και σνίτσελ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μπαγκετα με μπεικον και εμενταλ! Γιααααααμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Πατάτες τηγανητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιουβαρλάκιααααα :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μακαρονια με λουκανικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top