Τι άποψη έχουμε για τον εαυτό μας;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Γράψτε τα 3 πράγματα που δεν σας αρέσουν στον εαυτό σας. Και μετά, για να ανέβετε, γράψτε τα 3 πράγματα που γουστάρετε τρελά σε αυτόν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
χμμμ..:hmm: δύσκολα τα πράγματα.. :P

λοιπόν,έχουμε και λέμε:

3 πράγματα που δεν μου αρέσουν στον εαυτό μου:

-υπεραναλύω τα πάντα,με αποτέλεσμα,πολλές φορές,να ανησυχώ ή να στεναχωριέμαι χωρίς λόγο + να πρίζω και τους γύρω μου.. :/:

-δεν είμαι τόσο αυθόρμητη όσο θα ήθελα.. :down:

-είμαι αρκετά κυκλοθυμική..εκεί που πέφτω κάτω από τα γέλια,μπορεί να σκεφτώ απλά κάτι,και μέσα σ'ένα λεπτό,ν'αγγίζω τα όρια της κατάθλιψης... :fool:

..μπορώ να πω κι άλλα,γιατί έχω έμπνευση..?? :P

και πάμε τώρα στα καλά..! (αν και θα δυσκολευτώ λίγο..:hmm:)

3 πράγματα που μου αρέσουν στον εαυτό μου:

-ο εγωισμός μου.. (στις κατάλληλες δόσεις και με σωστό χειρισμό του,μπορεί να σε προστατέψει από πολλές "κακοτοπιές"..) ;)

δύναμη που κρύβω μέσα μου και κάθε φορά που πιάνω πάτο,με βοηθάει να ξανασταθώ στα πόδια μου,όντας καλύτερος άνθρωπος.. :)

-ο παλιμπαιδισμός μου.. :redface: :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Χμμ... Δε μου αρέσω όταν:
-δεν μπορώ να συγκρατήσω τα μέσα μου
-με πιάνουν τα κάτω μου χωρίς λόγο
-βρίσκω μία δικαιολογία και μου αρκεί
Μου αρέσω όταν:
-ξέρω τι κάνω
-απολαμβάνω την κάθε στιγμή
-κρατώ την ψυχραιμία μου ενώ όλοι τα χουν παίξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ωραίο ποστ, μας βάζει να σκεφτούμε λίγο...:hmm:

πράγματα που δεν μαρέσουν:

1. έχω άγχος με αποτέλεσμα να πανικοβάλλομαι εύκολα.
2. πολλές φορές κολλάω να πω αυτό που σκέφτομαι με αποτέλεσμα να κρατάω μέσα μου πολλά
3. πολλές φορές έχω ηλίθιες ανασφάλειες

κ τώρα για ν'ανεβώ επειδή τσατίστηκα:

1. είμαι καλός ακροατής κ δίνω καλές συμβουλες (έτσι λένε τουλάχιστον)
2. είμαι λογική κ συναισθηματική μαζί κ τα ελέγχω
3. συγχωρώ εύκολα κ δεν κρατάω κακίες:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
1) ξεροκέφαλη ή απόλυτη μέχρι αηδίας ορισμένες φορές
2) πολύ καχύποπτη
3) πολύ αγχωτική

1) φιλότιμη
2) εχέμυθη
3) αυτοσαρκάζομαι για να μην αιθεροβατώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ωραίο θέμααα!!

1. Το ότι σκέφτομαι πολύ...
2. Το ότι συνειδητοποιώ τα συναισθήματά μου λίγο πιο μετά...
3. Η εναπομείναντα τάση για "downιασμα"...

1. Η λογική μου.
2. ..και ο αυθορμητισμός μου.
3. είμαι καλό παιδί, ρε γμτ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μμμ ναι.... ώρα για αυτοκριτική ε? :P

λιεπόν....
Στα - μου (όπως το βλέπω εγώ :P)

  • Το ότι συνήθως είμαι αναβλητική :/:
  • Το ότι πυκνά συχνά με πιάνει τρελή τεμπελιά!:redface:
  • Το ότι έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση :(

Στα + μου....
  • Το ότι χρησιμοποιώ περισσότερο την καρδιά μου και λιγότερο τη λογική μου :P (νταξ... αυτό είναι σχετικό... ίσως κάποιοι διαφωνουν κάθετα:P)
  • Το ότι μπορώ να ξεπερνάω κάθε δυσκολία με χαμόγελο :)
  • Το ότι είμαι εξαιρετικά αισιόδοξη και το περνάω και στους δικούς μου ανθρώπους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χα! Καλό θέμα! Εδώ θα ζοριστούμε ε; :hmm:Για να σκεφτώ...

Στα αρνητικά μου θα έβαζα:
  1. Διστάζω να πω την γνώμη μου αρκετές φορές και το κρατάω μέσα μου
  2. Έχω τρομερό κόλλημα να ευχαριστώ τους πάντες κ όχι τον εαυτό μου :wall:
  3. Βαριέμαι εύκολα :yawn:
ΟΥΦ! Τα θετικά μου θα έλεγα πως είναι:
  1. Είμαι ανοιχτόμυαλος κ δέχομαι να μου αλλάξουν γνώμη για κάτι :rolleyes:
  2. Πολύ συνεργάσιμος :beer:
  3. Οργανωτικός :studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μόνο 3 απο κάθε κατηγορία;Έχω χιλιάδες ελαττώματα και προτερήματα:)
Θα διαλέξω αυτά που επηρεάζουν πιο πολύ εμένα κι όχι τους άλλους.

Αρνητικά:
1.Είμαι κυκλοθυμική
2.Ισχυρογνώμων
3.Βαριέμαι εύκολα (πράγματα,καταστάσεις,συνθήκες).

Θετικά:
1.Είμαι υπερβολικά αισιόδοξη
2.Πεισματάρα και δεν το βάζω κάτω εύκολα
3.Δυναμική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να γράψω κι εγώ.

Αρνητικά:

1. Είμαι πολύ ακατάστατη.:(
2. Έχω αρκετά απωθημένα.:/:
3. Όταν μου κολλάει κάτι μπορώ να μιλάω ώρες γι'αυτό και να γίνομαι πολύ κουραστική.:sly:

Θετικά:
1. Είμαι πολύ δοτική.:group:
2. Είμαι σχεδόν πάντα ευδιάθετη και με όρεξη να κάνω πλάκες.:yahoo:
3. Έχω καλή αισθητική.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
underwater … συγχαρητήρια! Είναι μια ωραία άσκηση αυτογνωσίας.

1) Δεν μου αρέσει που είμαι ανασφαλής αλλά το παίζω ατρόμητη
2) Δεν μου αρέσει που είμαι πολύ καχύποπτη
1) Δεν μου αρέσει που σταμάτησα να βάζω επαγγελματικούς στόχους

Παρόλ‘ αυτά τα δέχομαι και δεν θα τα άλλαζα…υπάρχουν λόγοι που κουβαλάω τα αρνητικά μου…

1) Μου αρέσει που είμαι καλή μάνα
2) Μου αρέσει που ποτέ μα ποτέ δεν έκανα κακό επίτηδες
3) Μου αρέσει που αρέσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
-
1. Είμαι πολύ οξύθυμη
2. Είμαι πολύ αναβλητική
3. Είμαι ελαφρώς αντικοινωνική

+
1. Το μυαλό μου
2. Ο ορθολογισμός μου
3. Η αισιοδοξία μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
λοιπον για να δουμε...
θετικα....
1) καλος ακροατης,
2) ευαισθητη
3) εγωιστρια
αρνητικα.....
1)εμπιστευομε αμεσος τους παντες
2) τεμπελα
3) νευρικια
Αυτη ειμαι εγω κ δεν μπορω κ ουτε κ θελω να αλλαξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
+
1. Πεισματάρα
2. Ανοιχτόμυαλη
3. Συγχωρώ εύκολα (+ ή - είναι αυτό :/ )



-
1. Φρικάρω πάαααρα πολύ εύκολα
2. Δίνω μεγάλη σημασία σε ασήμαντα πράγματα και στεναχωριέμαι για αηδίες
3. Αλλάζω πολύ εύκολα διάθεση και μπορεί εκεί που είμαι μες στην τρελή χαρά να πέσω πολύ...Το σιχαίνομαι αυτό :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
-
  • Ανυπόμονος σίγουρα
  • Κυνισμός
  • Ενα σημαντικό bug στην αυτοπεποίθηση μου που ίσως να υπάρχει και πολύ
+
  • Η γνωστή και ως τετράγωνη λογική (Συνδυασμός μαθηματικής και προγραμματιστικής σκέψης)
  • Αυτογνωσία
  • Κοινωνικότητα

Δεν ξέρω για εσάς πάντως δυσκολεύτηκα πολύ να γράψω το παραπάνω κείμενο. Μου φάνηκε ιδιαίτερα δύσκολο να βρω τα τρία από τα ελατώματα και πρωτερήματα μου σε ομαδοποιημένη έκφραση και μάλιστα να τα βγάλω από την ίδια βαρύτητα που έχουν για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
3 πραγματα που μησώ πάνω μου είναι

1) είμαι εκνευριστηκα παρατηριτική, όχι με την εμφάνηση αλλα με λεπτομέριες του χαρακτήρα που αναλύουν τα πάντα γύρω απο αυτόν(οποιονδήποτε)
2) κλαιω όταν νευριάζω, παλιά δεν είμουν έτσι, θέλω τον παλιό μου εαυτό
3)είμαι κυκλοθυμική, την μια είμαι χαλαρή και την άλλη μπορώ να σκοτώσω ανθρωπο για κάτι που μου έκανε χτές προχτές:D

Τα θετικά
1)είμαι αισιόδοξη
2)είμαι αυθόμητη
3)σκέυτομαι όπως ένα 5χρονο σε 'ότι αφορά κάποιες στιγμές της ζωής μου, δεν θέλω να είμαι μεγάλη, θέλω να είμαι μικρό παιδί:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αρνητικα:
1. ειμαι πολυ αναβλητικη :/:
2. ειμαι πολυ ισχυρογνωμων
3. ορισμενες φορες ειμαι τοσο αναισθητη σε σημειο γαιδουριας :redface:


Θετικα:
1. ειμαι αισιοδοξη
2. ειμαι καλη ακροατρια
3. δεν νευριαζω ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
αρνητικα:
1. ειμαι πολυ ευαισθητη
2. ειμαι πολυ απαισιοδοξη ωρες ωρες αλλα μονο οταν εχει να κανει με θεμα υγειας...τπτ αλλο δεν με χαλαει ποτε.
3.ειμαι πολυ ανυπομονη:P

θετικα:
1. ειμαι καλη ακροατρια στους φιλους μου
2. απεκτησα απιστευτη δυναμη μετα απο αυτα που αντιμετωπισα
3. νοιαζομαι για τους συνανθρωπους μου που χρειαζονται τη βοηθεια μου και ειμαι διπλα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αρνητικά:
1. Δεν έχω αυτοπεποίθηση.
2. Βαριέμαι εύκολα και είμαι σχετικά φυγόπονη (δηλ βαριέμαι να προσπαθήσω για κάτι).
3. Ενθουσιάζομαι εύκολα.

Θετικά:
1. Είμαι θετικός άνθρωπος.
2. Είμαι αυθόρμητη κι ειλικρινής σχεδόν πάντα (ε, μόνο λευκά ψέμματα λέω :D)
3. Δεν είμαι εκδικητική και ξεχνάω εύκολα τα άσχημα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρνητικα:
1. δεν μπορω να σταυρωσω τυχη λεμε
2. τα μαζευω ολα μεσα μου
3. δεν ξερω ποτε να σταματησω να επιμενω

Θετικα:
1. τους γραφω ολους στα @@ μου
2. Ειμαι ρεμαλι
3. Ειναι Καφρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top