Ταμπού

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Θέλετε να παίξουμε ταμπού;

Μάλλον όχι αλλά ακούστε τι θα κάνουμε .

Θα χωριστούμε άντρες γυναίκες για να μη ψαχνόμαστε με ομάδες . Στέλνει ένα θηλυκό μέλος πμ με μια λέξη σε ένα αρσενικό μέλος και του λέει πχ Περιέγραψε τη λέξη ''πλοίο'' και οι 4 απαγορευμένες είναι
Τιτανικός, πλώρη, πρύμνη , καράβι

Και μπαίνει το αρσενικό μέλος και περιγράφει με 4 λέξεις εκτός από τις απαγορευμένες
πχ κατάστρωμα, λιμάνι , κρουαζιέρα, άγκυρα .
Και οι άλλοι άντρες ψάχνουν τη λέξη πλοίο.

Νταξ μπορεί και να κλέψει κάποιος και να στείλει στην ομάδα του την λέξη και επίσης θα ήθελε πολλά μέλη για συμμετοχή που δεν έχουμε. Αλλά δεν γίνεται ατομικά το παιχνίδι, θέλει ομάδες . Και ίσως υπάρχουν και θέματα συγχρονισμού, ποιος θα είναι online και ποιος όχι , αλλά αυτό θα φανεί στην πορεία .

Αν δηλώσει κάποιος συμμετοχή το βλέπουμε .
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θέλετε να παίξουμε ταμπού;

Μάλλον όχι αλλά ακούστε τι θα κάνουμε .

Θα χωριστούμε άντρες γυναίκες για να μη ψαχνόμαστε με ομάδες . Στέλνει ένα θηλυκό μέλος πμ με μια λέξη σε ένα αρσενικό μέλος και του λέει πχ Περιέγραψε τη λέξη ''πλοίο'' και οι 4 απαγορευμένες είναι
Τιτανικός, πλώρη, πρύμνη , καράβι

Και μπαίνει το αρσενικό μέλος και περιγράφει με 4 λέξεις εκτός από τις απαγορευμένες
πχ κατάστρωμα, λιμάνι , κρουαζιέρα, άγκυρα .
Και οι άλλοι άντρες ψάχνουν τη λέξη πλοίο.

Νταξ μπορεί και να κλέψει κάποιος και να στείλει στην ομάδα του την λέξη και επίσης θα ήθελε πολλά μέλη για συμμετοχή που δεν έχουμε. Αλλά δεν γίνεται ατομικά το παιχνίδι, θέλει ομάδες . Και ίσως υπάρχουν και θέματα συγχρονισμού, ποιος θα είναι online και ποιος όχι , αλλά αυτό θα φανεί στην πορεία .

Αν δηλώσει κάποιος συμμετοχή το βλέπουμε .
Εγω ελεγα το επομενο μελος να λεει τεσσερις λεξεις και να προσπαθει ο επομενος να μαντεψει τη λεξη ταμπου.
Ετσι θα εχει και μια συνεχεια και παιζουν ολοι και μας γλιτωνει και χρονο απο το να στέλνουμε προσωπικα μηνυματα.
Αρα τεσσερις λεξεις ειναι

Βιβλίο, εγκυκλοπαιδεια, εξώφυλλο, δερματοδετο βιβλιο.

Οποτε ξεκιναμε ετσι βρειτε την λεξη ταμπου
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Έτσι και αλλιώς δεν έπαιξε κανείς :D

Δύσκολο μου φαίνεται με 4 λέξεις τώρα που το βλέπω :D

Να τις κάνουμε 5 ; :D

Λέξη: τόμος ;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Βιβλιοθήκη ;

Ναι δεν ξέρω για τους κανόνες , σεκφτόμουν ή περιγραφή πχ σε δυο σειρές ή λέξεις, είπα άμα παίζαμε να τους αλλάζαμε κιόλας ..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Βλέπεις ότι είναι βλακεία όμως, μόλις έβαλες το ράφι , φάνηκε. Οπότε ο κάθε ένας βάζει ότι θέλει και δεν το βρίσκουμε ποτέ για αυτό λειτουργεί με ομάδες ..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Βλέπεις ότι είναι βλακεία όμως, μόλις έβαλες το ράφι , φάνηκε. Οπότε ο κάθε ένας βάζει ότι θέλει και δεν το βρίσκουμε ποτέ για αυτό λειτουργεί με ομάδες ..
εχεις δικιο ειπα να το βαλω για να προχωρησει η ροη,αλλα με ομαδες δεν βλεπω να παιζουν
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
db64529bb01c3cd20bbd56f7f701dbaf.gif
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ταμπου

Πρέπει ο άντρας να πληρώνει τα πάντα στα πρώτα ραντεβού​

 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Χάθηκα λίγο στη μετάφραση...για πες...τί πρέπει να κάνουμε, ακριβώς ;
Γενικά, ποιος πρέπει να πληρώνει περισσότερο? Οι περισσοτεροι ανδρες απογοητευονται οταν οι γυναικες δεν κανουν καν την πρωτη κινηση και απο την αλλη υπαρχουν γυναικες που λενε οτι επεσαν σε τσιγκουνηδες.
Ταμπου γιατι μενουν κολλημενοι καποιοι η στη μια η στην αλλη πλευρα.
Εγω ειμαι της αποψης 50-50 και αν καποιος θελει πολυ να κερασει τοτε τον αφηνεις δειχνοντας ομως οτι ειχες την προθεση να πληρωσεις.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά, ποιος πρέπει να πληρώνει περισσότερο? Οι περισσοτεροι ανδρες απογοητευονται οταν οι γυναικες δεν κανουν καν την πρωτη κινηση και απο την αλλη υπαρχουν γυναικες που λενε οτι επεσαν σε τσιγκουνηδες.
Ταμπου γιατι μενουν κολλημενοι καποιοι η στη μια η στην αλλη πλευρα.
Εγω ειμαι της αποψης 50-50 και αν καποιος θελει πολυ να κερασει τοτε τον αφηνεις δειχνοντας ομως οτι ειχες την προθεση να πληρωσεις.
Αααα...το πας, αλλιώς. Το παλικάρι, από πάνω, πήρε άλλο μονοπάτι...

Και πώς θα το παίζουμε ; Θα απαντάμε σ΄ αυτό που λες...με ΝΑΙ ή ΟΧΙ...και πότε θα σταματά αυτό ; Πότε θα βάλει, ο επόμενος, τη φράση...ταμπού ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αααα...το πας, αλλιώς. Το παλικάρι, από πάνω, πήρε άλλο μονοπάτι...

Και πώς θα το παίζουμε ; Θα απαντάμε σ΄ αυτό που λες...με ΝΑΙ ή ΟΧΙ...και πότε θα σταματά αυτό ; Πότε θα βάλει, ο επόμενος, τη φράση...ταμπού ;
εγω εβαλα λαθος αναρτηση ειπα μια φραση που θεωρειται ταμπου απο καποιους οποτε καλυτερα πως παει μετα το παιχνιδι?
Πειτε εσεις δικες σας λεξεις να το παιξουμε κανονικα.

Συγνωμη εκ παραδρομης :give_rose:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω εβαλα λαθος αναρτηση ειπα μια φραση που θεωρειται ταμπου απο καποιους οποτε καλυτερα πως παει μετα το παιχνιδι?
Πειτε εσεις δικες σας λεξεις να το παιξουμε κανονικα.

Συγνωμη εκ παραδρομης :give_rose:
Δεν πειράζει...Ούτως ή άλλως, δεν το γνωρίζω καλά το παιχνίδι. Ξεκινήστε και θα μπω, κάπου στη μέση...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
σαλατα, φακες, κοκκινιστο κρεας, φρουτα

ποια η λεξη ταμπου λοιπον? η λεξη που τις συνδεει αν θελετε και που ολες την περιεχουν,μια λεξη που περναει μεσα απο ολες αυτες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top