Συμμετοχές για το Palermo #48

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.
Δεν πας σε καμία νομοπαρασκευαστική επιτροπή να βγαίνουν και οι νόμοι με αντίστοιχη σαφήνεια γιατί μας βγάζουν την ψυχή;
Τι τα θες αφού στο τέλος η δουλειά που έκανα δεν ήταν καλή. Τα παιδιά είχαν απόλυτο δίκιο. Είχα κάνει τρομερά overpowered τους δολοφόνους. Αν κέρδιζαν τις δημοτικές εκλογές το παιχνίδι σχεδόν είχε κριθεί από τη πρώτη μέρα. Άντε από τη δεύτερη.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,701 μηνύματα.
Εμ έπεσες σε Γερμανική πειθαρχία στους κανόνες. Όταν γράφω κανόνες θέλω να είναι ξεκάθαρο και το παραμικρό κομμάτι που μπορεί να δημιουργήσει αμφιβολίες.

Μπέσα ξάπλωσα χθες 1 το βράδυ. Το μάτι δεν έκλεινε, σκεφτόμουν τις ιδέες. 1:30 παράτησα την ιδέα του ύπνου. Άνοιξα το φωτιστικό, το τετράδιο και ξεκίνησα να κάνω σχεδιαγράμματα και στήλες ρόλων κανόνων κλπ για να φτιάξω κάτι :hehe:


Νταξει, καταπιέστηκα λίγο να τα διαβάσω όλα, ζορίστηκα αλλα τραβάτε με κι ας κλαίω.

Μέχρι πότε πρέπει να δηλώσουμε; (ΑΝ!)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.

Νταξει, καταπιέστηκα λίγο να τα διαβάσω όλα, ζορίστηκα αλλα τραβάτε με κι ας κλαίω.

Μέχρι πότε πρέπει να δηλώσουμε; (ΑΝ!)
Κοίτα, πρέπει να στο φέρω με τρόπο πως θα υπάρξουν τροποποιήσεις σε αυτό που διάβασες. Ήταν το κείμενο συζήτησης με τους βετεράνους του παιχνιδιού, όχι το τελικό :skull:
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,008 μηνύματα.
Κοίτα, πρέπει να στο φέρω με τρόπο πως θα υπάρξουν τροποποιήσεις σε αυτό που διάβασες. Ήταν το κείμενο συζήτησης με τους βετεράνους του παιχνιδιού, όχι το τελικό :skull:
Βρε πουλάκι μου κι εσύ, τώρα "τον έχεις"...:devil:

Σταμάτα πια με την τόση ειλικρίνεια και εκμεταλεύσου τον...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,701 μηνύματα.
Κοίτα, πρέπει να στο φέρω με τρόπο πως θα υπάρξουν τροποποιήσεις σε αυτό που διάβασες. Ήταν το κείμενο συζήτησης με τους βετεράνους του παιχνιδιού, όχι το τελικό :skull:
Το βιντεο εχει και εθνικοσοσιαλιστες μέσα δε στο βαλα τυχαια συντροφε. :jester:

Εσυ εισαι ο SS με τους κανονες κι εγω η δεμένη που με μαστιγωνετε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.
Βρε πουλάκι μου κι εσύ, τώρα "τον έχεις"...:devil:

Σταμάτα πια με την τόση ειλικρίνεια και εκμεταλεύσου τον...
Όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Έτσι κι αλλιώς είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω όσο μπορώ. Και στη διανομή των ρόλων θα στείλω αναλυτικό κειμενάκι (κειμενάκι τονίζω!) τον ρόλο του και τι πρέπει να κάνει στον καθένα. Θα βοηθάω και σε απορίες συνέχεια.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,281 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ; Η ΣΕ πρέπει να συγκροτηθεί από την αρχή, έτσι ; Λογικό...Υπάρχει περίπτωση να προστεθούν άτομα στην πορεία, ώστε από 2 να γίνετε 4 ή 6, ή αυτό δε γίνεται ;
Ε ναι, έτσι φαντάζομαι.
Μπέσα ξάπλωσα χθες 1 το βράδυ. Το μάτι δεν έκλεινε, σκεφτόμουν τις ιδέες. 1:30 παράτησα την ιδέα του ύπνου. Άνοιξα το φωτιστικό, το τετράδιο και ξεκίνησα να κάνω σχεδιαγράμματα και στήλες ρόλων κανόνων κλπ για να φτιάξω κάτι :hehe:
Και εγώ το σκέφτηκα και έτσι έπρεπε να κάνω, γιατί αλλιώς είναι να τα γράφεις τακτοποιημένα σε χαρτί αλλά δεν έκανα τίποτα.
Τι τα θες αφού στο τέλος η δουλειά που έκανα δεν ήταν καλή. Τα παιδιά είχαν απόλυτο δίκιο. Είχα κάνει τρομερά overpowered τους δολοφόνους. Αν κέρδιζαν τις δημοτικές εκλογές το παιχνίδι σχεδόν είχε κριθεί από τη πρώτη μέρα. Άντε από τη δεύτερη.
Με έρχεται να βαρέσω την οθόνη με αυτά που διαβάζω.
Το έστησες ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ, τα σκέφτηκες όλα, αφιέρωσες τόσο χρόνο και κοιτάς μόνο τα αρνητικά;
Εγώ δηλαδή που ήμουν κυρίως σε υποστηρικτικό ρόλο τι να πω;

Νταξει, καταπιέστηκα λίγο να τα διαβάσω όλα, ζορίστηκα αλλα τραβάτε με κι ας κλαίω.

Μέχρι πότε πρέπει να δηλώσουμε; (ΑΝ!)
Όντως θα παίξεις;;;; Βάλντερ σε αγαπώ!

Ε επειδή το κόβω να παίρνει παράταση τουλάχιστον έως την Παρασκευή, μπορείς να το σκεφτείς και έως αύριο. Αν πάρει και άλλη παράταση θα έχεις χρόνο έως Κυριακή - Δευτέρα φαντάζομαι.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,311 μηνύματα.
Επειδή έχουμε αρκετούς φίλους του Τραμπ, αν βάλω ποτε μου υποψηφιότητα για δήμαρχος θα κατέβω με σλόγκαν Make Palermo Great Again.

διάβαζα τους κανόνες και κάηκα λίγο αλλά θα τους εμπεδώσω, που θα πάει :lol:

Μίλησε κάποιος για Trump??😍😍
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,281 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ και αυτό το θρεντ μην πω τι έγινε, γράφουμε λίγο το μακρύ και το κοντό του ο καθένας αλλά δεν πειράζει, πλάκα έχει :laugh:
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,311 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ και αυτό το θρεντ μην πω τι έγινε, γράφουμε λίγο το μακρύ και το κοντό του ο καθένας αλλά δεν πειράζει, πλάκα έχει :laugh:

Έχω διαβάσει τους κανόνες 2 φορές και κάηκα εντελώς. 😕😕
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.
Κανονιστε να κάνετε ώρα του παιδιού και το παιχνίδι.

Θα πέσουν βουρδουλιές :ropalo:
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,008 μηνύματα.
Θα πρότεινα να το κάνετε από Δευτέρα (όπως ξεκινάνε και οι δίαιτες...). Κι εσείς να μην ζοριστείτε πολύ (να μη χάνετε και τον ύπνο σας, θα χρειάζεστε και ενέργεια...) και οι εμπλεκόμενοι οι μη να διαβάσουν τους κανόνες και τους ρόλους καλύτερα...

"Δεν θα κάνει κοιλιά". Το ενδιαφέρον θα παραμείνει αμείωτο...

Λέω, δεν ξέρω...
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,529 μηνύματα.
Τι τα θες αφού στο τέλος η δουλειά που έκανα δεν ήταν καλή. Τα παιδιά είχαν απόλυτο δίκιο. Είχα κάνει τρομερά overpowered τους δολοφόνους. Αν κέρδιζαν τις δημοτικές εκλογές το παιχνίδι σχεδόν είχε κριθεί από τη πρώτη μέρα. Άντε από τη δεύτερη.
Βρε συ, μην είσαι τόσο σκλήρός με τον εαυτό σου, πρωτάρης είσαι στο παλερμο του φόρουμ. Για να φτάσει εδώ που εφτασε η τωρινή φορμή του εξτρίμ, εχει περάσει από τρελό κόσκινο!
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,311 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,281 μηνύματα.
Έχω διαβάσει τους κανόνες 2 φορές και κάηκα εντελώς. 😕😕
Ε διάβασε άλλη μία, τι να σου πω 😂
Κοίτα, είναι πολλοί, αλλά δεν είναι κάτι πολύπλοκο. Απλώς πρόκειται για πολλούς κανόνες και πολλές διευκρινίσεις ώστε να παίζεται καλύτερα το παιχνίδι. Αυτό είναι που το κάνει κουραστικό, αλλιώς με προσεκτική ανάγνωση κατανοητοί είναι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.
Βρε συ, μην είσαι τόσο σκλήρός με τον εαυτό σου, πρωτάρης είσαι στο παλερμο του φόρουμ. Για να φτάσει εδώ που εφτασε η τωρινή φορμή του εξτρίμ, εχει περάσει από τρελό κόσκινο!
Πάντως σας ευχαριστώ φουλ που έχετε έρθει και βοηθάτε τη κατάσταση για να βγει ένα καλό αποτέλεσμα.

Έχουν γίνει ήδη οι πρώτες τροποποιήσεις με βάση τα όσα μας είπατε ελπίζω να τις διάβασες. Σε θέματα λειτουργικού χαρακτήρα, πέραν των ωρών που φάνηκαν λίγες, είχαμε κανένα άλλο ζήτημα; Δηλαδή στην εξέλιξη του παιχνιδιού, κανόνες κλπ.
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,529 μηνύματα.
Πάντως σας ευχαριστώ φουλ που έχετε έρθει και βοηθάτε τη κατάσταση για να βγει ένα καλό αποτέλεσμα.

Έχουν γίνει ήδη οι πρώτες τροποποιήσεις με βάση τα όσα μας είπατε ελπίζω να τις διάβασες. Σε θέματα λειτουργικού χαρακτήρα, πέραν των ωρών που φάνηκαν λίγες, είχαμε κανένα άλλο ζήτημα; Δηλαδή στην εξέλιξη του παιχνιδιού, κανόνες κλπ.
Μην το ξαναπεις! :)
Θελω αργοτερα το βραδακι να τα ξαναδιαβασω όλα πιο προσεκτικά κι όπου εχω καποια απορία/ενσταση, θα τις παραθεσω εδω!
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,227 μηνύματα.
Άμα πράγματι καταφέρετε να βρείτε τους 16 +2/3, παίζετε με τους κανόνες του εξτρίμ as is, δεν το συζητάμε.
Γνώμη μου, και με τις τροποποιήσεις περί προφυλάκισης/νεκρών ωρών που δοκιμάστηκαν στο #46, ενδεχομένως και με περαιτέρω αύξηση των νεκρών ωρών για να βγει ελάχιστα πιο σοφτ το έργο για την ΣΕ.

Αλλά ειδικά σε εξτρίμ έκδοση, δε θα 'ναι βόλτα στο παρκό για τη ΣΕ όσο και να κόψετε ώρες, κακά τα ψέμματα.
Αυτό που θα σας σώσει κάποια ώρα είναι να μην είναι θεματικό το παιχνίδι, παρόλο που παραδοσιακά έτσι υπήρξε.
Ανάθεμα πόση ώρα χάνανε οι μερακλήδες της ΣΕ για να ανακοινώσουν εντέλει ότι σήμερα δολοφονήθηκε ο τάδε ξέρωγω κρατώντας ζωντανό το εκάστοτε theme.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
πωπω παιδια, μου πήρε ενα καλό 25λεπτο να κάνω catch up στο θέμα. Μία απορία έχω μόνο. Κατα την διάρκεια που συζητάμε (1-8 ή 11-12 αναλογα με αλλαγές) η ψήφος μας μπορεί να καταχωρηθεί και πριν τις τελευταίες στιγμές. Δηλαδή αν απο τις 7 και μετά είμαι offline, μπορώ να ψησφίω στις 6 πχ?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top