[Συμμετοχές] e-steki Debate!!!

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Παίζω παίδες μου και εγω!!!

Θα με βάλετε με την Αννούλα όμως ζευγάρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Oh yiap!!!Παιζω και εγω!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κορίτσια σόρρυ αν θα σας απογοητεύσω αλλά μην ζητάτε ζευγάρια
δεν πάει έτσι το παιχνίδι :P


ξαναπείτε μου Pls Prime και Αννούλα αν παίζεται ανεξαρτήτου ομάδας/ταιριού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,077 μηνύματα.
Μέσα κι εγώ. (για μένα το φτιάξατε το παιχνίδι, το ξέρω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μέσα κι εγώ. (για μένα το φτιάξατε το παιχνίδι, το ξέρω:P)

η αλήθεια είναι ότι όταν έφτιαχνα το παιχνίδι σε είχα στο νου μου στα άτομα που έλπιζα να συμμετάσχουν και χαίρομαι που τελικά παίζεις :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ παίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εσένα δε σε παίζουμε! Να πας σε άλλο φόρουμ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εσένα δε σε παίζουμε! Να πας σε άλλο φόρουμ.:P
borat κακό πιζι :'( χρειάζεται spanking :mastigio :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
:clapup:

Πως με ξέρεις! Πως με ξέρεις.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσε να λείπει και ο Δρ Χάουλας από την αναμπουμπούλα. Εγώ γουστάρω περισσότερο να μην ξέρουμε τι θα υποστηρίξουμε. Αυτό είναι το ρίσκο του παιχνιδιού. Θα μας κάνει καλό όλους, να μάθουμε επιτέλους να συζητάμε με επιχειρήματα. Προτείνω όμως κάτι: Το debate να γίνει σε ομάδες των τριών, για να μπορούν να συνεννοηθούν. Οι άλλοι τι θα γίνουν; Προτείνω ν' ανοίξουν περισσότερα από ένα θέματα ταυτόχρονα. Ίσως θα μπορούσαν οι υποψήφιοι να διαλέγουν απλά κατηγορία θεμάτων (πχ ερωτικά, κοινωνικά, πολιτικά, αθλητικά κλπ).

Επίσης, θα μπορούσε, ανάλογα με τα θέματα, να συμμετέχουν περισσότερες από δύο τριάδες σε κάθε debate. Φέρνω ένα παράδειγμα: Για ένα κοινωνικό θέμα, κάποιοι να υποστηρίξουν την πλευρά των εργαζομένων, κάποιοι των βιομηχάνων, κάποιοι των καταναλωτών, κλπ. Σε ένα ερωτικό θέμα, κάποιοι να υποστηρίζουν τη θέση των μονογαμικών, κάποιοι των πολυγαμικών, κάποιοι των ηθικολόγων, κάποιοι των ομοφυλόφιλων, κάποιοι των ετεροφυλόφιλων, των bi, κ.ο.κ.

Φυσικά, όπως καταλαβαίνετε, η συμμετοχή μου είναι δεδομένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά να δούμε πρώτα πως θα πάει ο πρώτος γύρος....
όσοι δεν συμμετέχουν στον πρώτο γύρο (που όπως σωστά ειπώθηκε θα είναι και οι beta testers :hehe:) θα παίξουν στον επόμενο....

πάντως γενικά οι προτάσεις σου θα ληφθούν σοβαρά υπόψιν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Βάλτε με μέσα. Θέλω να υποστηρίξω τον ανθρωπισμό στον φασισμό και το δικαίωμα στους πολιτες να καταδικάζουν σε λιθοβολισμό τους γαλανομάτηδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να παίξω, αρκεί να πείτε ότι τα posts υποστήριξης δεν πρέπει να έχουν μέγεθος πάνω από πχ 20 γραμμές. Τα θέλουμε μεστά και περιεκτικά και δεν θέλουμε σάλτσες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Συμφωνώ να μπει περιορισμός στην έκταση των κειμένων, μου φαίνεται όμως ότι οι 20 σειρές μπορεί ν' αποδειχτούν λίγες για κάποια ζητήματα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, εγώ βρίσκω το 20 ιδανικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Eνδιαφερον, βαλτε κι εμενα{νε} μεσα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Χμ, εγώ βρίσκω το 20 ιδανικό...

Ε, ναι όσο το σκέφτομαι...

Αφού θα γράψει κάθε μέλος της ομάδας από 20 γραμμές, θα μαζευτούν από 60 έως 100 γραμμές σύνολο, για όλη την ομάδα, ανάλογα σε ποιο μέγεθος ομάδας θα καταλήξουμε. Συνεπώς θα είναι επαρκές, αρκεί οι συμμετέχοντες να χωρίσουν σωστά τα επιχειρήματα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, συν το ότι για όσους ψηφίζουν είναι πολύ πιο εύκολο.
Άλλωστε είναι και αυτό μέρος της τέχνης του debate,να έχεις περιορισμένο χρόνο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ε, ναι όσο το σκέφτομαι...

Αφού θα γράψει κάθε μέλος της ομάδας από 20 γραμμές, θα μαζευτούν από 60 έως 100 γραμμές σύνολο, για όλη την ομάδα, ανάλογα σε ποιο μέγεθος ομάδας θα καταλήξουμε. Συνεπώς θα είναι επαρκές, αρκεί οι συμμετέχοντες να χωρίσουν σωστά τα επιχειρήματα.:hmm:
Χωρίς να είμαι σίγουρος όμως, θεωρητικά θα μπορούσε να κάνουμε δύο γύρους ή 3 κάθε φορά, όπου θα μιλάει ο καθένας με τη σειρά του και θα μπορεί να αντικρούσει και τα επιχειρήματα της "αντίπαλης" μεριάς. Οπότε νομίζω 20 γραμμές ανά post είναι υπεραρκετές ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top