Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
20210514_023507.png
 

Luke.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luke. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Το μόνο που χρειάζεται να αποδείξουμε είναι οτι είμαστε καλύτεροι. Μετά θα είμαστε ελεύθεροι.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
000823.jpg
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λίγο stressful αυτό το "ζήσε όσο προλαβαίνεις". Ας κοιτάξουμε να νιώθουμε καλά λέω εγώ πρώτα (βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα).
Ναι συμφωνω αλλα καθολου στρεσφουλ δεν ειναι.
Δηλαδη στην τελικη κανεις αυτο που γουσταρεις.
Kαι το μηνυμα του το βρισκει ο καθενας εκει που θελει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
"ού γάρ δή ούτω την πρόνοιαν είναι δει, ώστε μηδέν ημάς είναι".
Η Θεία Πρόνοια δεν μπορεί να είναι τέτοια ώστε εμείς οι ίδιοι να είμαστε ένα τίποτε.
Πλωτίνος

Δεν το είπα ούτε το άκουσα αλλά το διάβασα. Η τελευταία σοφιστεία που μου είπαν είναι "να παίζεις για να κερδίζεις και όχι για να χάνεις".
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Σύννεφα με παντελόνια (μέρος IV)
Ραντίζω το δρόμο με το αγίασμα του αίματός μου τα λουλούδια στα πεζοδρόμια ασπάζονται τα ράκη των ρούχων μου ο ήλιος θα χορέψει χιλιάδες φορές σαν τη κόρη του Ηρώδη γύρω από την υδρόγειο - το κεφάλι του βαπτιστή όταν τελειώσει ο χορός των ετών μου, ο χορός της παραχωρημένης ζωής μου θα μείνει πίσω μια ατέλειωτη σειρά από κηλίδες αίματος ως το κατώφλι του πατρικού μου σπιτιού λερωμένος από το χώμα του τάφου μου θα συρθώ έξω από το χαντάκι του θανάτου και ανεβάζοντας της φωνής μου τον τόνο θα πω : Για άκου εδώ κύριε θεέ δεν πλήττεις άραγε χωμένος εκεί μέσα στον πολτό των σύννεφων να κάνεις κάθε μέρα γάμους και βαφτήσια ? ας παίξουμε γαϊτανάκι γύρω από το δέντρο της γνώσης, της αρετής και της κακίας με άλλα λόγια, Εσύ ! Εσύ ο πανταχού παρών θα γεμίσεις τις ψωμιέρες και ο Άγιος Πέτρος σέρνωντας το χορό θα αναστενάξει σα θυμηθεί τα νίατα του θα γεμίσουμε Εύες και πάλι τον παράδεισο, Πες το κι έγινε ! Απόψε κιόλας θα πάω στο μπουλεβάρδο Tverskoy και θα φέρω τα ομορφότερα κορίτσια που είδες ποτέ, Κουνάς τα καλοχτενισμένα μαλλιά σου ? Κουνάς το κεφάλι σου και με αποδοκιμάζεις απο εκεί πάνω ? Σιωπή.., το σύμπαν κοιμάται έχοντας ακουμπήσει πάνω στο πέπλο του το τεράστιο αυτί του γεμάτο από τα τσιμπούρια των άστρων"
Βλαντιμίρ Μαγιακόφσκι
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Άραγε ξέρετε
πόση αντοχή χρειάζεται
για να καταφέρεις να πεις
«Δεν αντέχω.» ;

Άραγε,
έχετε σκεφτεί ποτέ
πόση γαμημένη αντοχή χρειάζεται
για να παραδεχτείς πως δεν αντέχεις;

#lilathanasiou
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Η γυναίκα με τατουάζ είναι σαν το κτήριο με γκράφιτι
Βρώμικο, εύκολο να μπεις, συνήθως έχει επικίνδυνες ουσίες μέσα
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
"Μην αφήνεις κανέναν να μείνει για πολύ μέσα στο μυαλό σου,
εκτός κι αν είναι καλός επισκέπτης."


Χ.Μπουκάι
 

soul

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
images (2).jpeg
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καταπληκτικό,

Δυστυχώς είναι αρκετά στενάχωρο αλλά αληθές... η αλήθεια είναι σκληρή, ιδιαίτερα η «γυμνή».
σε ευχαριστωωω :worship:
ειναι δραματικο ναι ομως καμια φορα απο την ωμη αληθεια αν θες βλεπει κανεις το φως,αλλαζει, σκεφτεται αλλιως,βλεπει καποια πραγματα διαφορετικα αν θες,εκτιμαει καποια αλλα πραγματα περισσοτερο αν θες,κι αυτο νομιζω ειναι και το κυριως νοημα.
 

soul

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
View attachment 81332
Νίκος Εγγονόπουλος
αχ το αγαπημενο μου εβαλες!!!:thanku:
Να ελπίζεις – να ελπίζεις πάντα – πως ανάμεσα εις τους ανθρώπους – που τους ρημάζει η τρομερή “ευκολία” –
θα συναντήσεις απαλές ψυχές με τρόπους

που τους διέπει καλοσύνη – πόθος ευγένειας – ηρεμία

Υποκλινομαι απλα:thanku:
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αχ το αγαπημενο μου εβαλες!!!:thanku:
Να ελπίζεις – να ελπίζεις πάντα – πως ανάμεσα εις τους ανθρώπους – που τους ρημάζει η τρομερή “ευκολία” –
θα συναντήσεις απαλές ψυχές με τρόπους

που τους διέπει καλοσύνη – πόθος ευγένειας – ηρεμία

Υποκλινομαι απλα:thanku:
Είναι όντως υπέροχο :inlove:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top